Koffieshop Miami moet maand dicht erwari Kwalit< Zwin Cc erbete Hogeschool houdt weer projectweek Zeeuwse bedrijven] lompostb Koegor Verzet tegen verslaafdenopvang Terneuzen bijna verdwenen Gedoogbeschikking voor Dow Terneuzen Delegatie Hulst naar markt in Michelstadt Natuurlijk was er wel eens ruzie Zuidzande vreest voor Oostburgse toestand Geen vertraging bouw waterschapskantoor eroïiica mc edeltheatei erbouwde DE STEM REGIO ZEELAND Te veel drugs in pand aanwezig Terneuzense jeugd strijdt voor jeugdhonk Groen licht voor dagverzorging in Bachtendieke Hulst doet afstand van voorzitterszetel Land van Reynaert Uitbreiding activiteiten Eerste inspraakronde Duurzaam Yej|jg Geen gewonden bij aanrijding Oostbi Verkeerscontrole! -erste nieuwsbrief leuwse Archeologie WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 Van onze verslaggever Terneuzen - Het verzet dat vorig jaar in de binnenstad van Terneuzen de kop op stak tegen de vestiging van een dag- en nachtopvangcentrum voor drugsverslaafden is bijna ver dwenen. De negatieve houding tegen de verslaafdenopvang heeft onder de binnenstadbewoners zelfs plaatsge maakt voor lovende woorden. Burgemeester R. Barbé zei dat gistera vond in de vergadering van de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken. De over grote meerderheid van die commissie ad viseerde dan ook positief op het voorstel van het dagelijks gemeentebestuur het experiment vooralsnog met een jaar te verlengen. Na een moeizame start is de dag- en nachtopvang de afgelopen maanden goed van de grond gekomen. Er maken gemiddeld vijftien verslaafden gebruik van de dagopvang en acht van de nacht- opvang. De overlast die de harddrugsverslaafden in het centrum van Terneuzen veroor zaakten, is fors verminderd. Het aantal junks dat in portieken slaapt, is nog minimaal, de criminaliteit is ge daald en de onveiligheidsgevoelens on der de bevolking zijn verminderd. De respons vanuit de binnenstad op het pro ject is goed. Volgens de burgemeester is er slechts een negatieve reactie op het voornemen tot verlenging van het expe riment binnen gekomen. De proef wordt voorlopig verlengd tot 1 januari 1999. Hij zou eigenlijk een jaar duren, maar de minister van Volksgezondheid vindt de ze tijd te kort voor een goede evaluatie van het project. Het ministerie stelt voor de voortzetting het komende jaar vier ton beschikbaar voor de dagopvang. Het dagelijks ge meentebestuur wil voor de nachtopvang bijna twee ton neertellen. De commissie sprak zich eveneens in meerderheid positief uit over het plan om te starten met een project begeleid wonen voor vier ex-drugsverslaafden. Die voorziening komt in een huis van de woningbouwvereniging aan de Van Kinsbergenlaan. Van onze verslaggever Terneuzen - De gedoogde koffieshop Miami aan de Westkolk- straat in Terneuzen moet op last van burgemeester R. Barbé de deur met ingang van zondag gedurende een maand dicht hou den. De uitbater van Miami heeft de hand gelicht met de spelregels, zo verklaarde burgemeester Barbé de maatregel gisteravond aan de leden van de adviescommissie voor Algemene Bestuurlijke Za ken. Het is de eerste keer sedert de in voering, nu ruim twee jaar gele den, van het gedoogbeleid in Ter neuzen, dat bij een van de twee softdrugsverkooppunten die de gemeente oogluikend toestaat een overtreding is geconstateerd. De politie maakte van de gele genheid gebruik om de handels voorraad van de coffeeshops te controleren in het verlengde van de actie tegen drugstoerisme die het afgelopen weekeinde heeft plaatsgevonden. De koffieshops Miami en Check point, beiden aan de Westkolk- straat, mogen van de autoriteiten onder strikte voorwaarden hasj, marihuana en wiet verkopen. Een van die voorwaarden is dat de shops niet meer dan een halve ki lo jsoftdrugs in voorraad mogen hebben. Bij de controle van de i_j Van onze verslaggever Terneuzen - Het dagelijks bestuur van de provincie Zeeland steunt de uitbrei ding van het Terneuzense verzorgingshuis Bachtendie ke met een ruimte voor dag verzorging op twee manie ren: met een positief advies in de richting van de Zieken fondsraad en een eenmalige bijdrage van 42.500 gulden in de investeringskosten. Het besluit is gisteren offici eel bekrachtigd door het col lege van Gedeputeerde Sta ten (GS), tijdens de wekelijk se vergadering van het colle ge. Het initiatief van Bachten dieke was al opgenomen in het provinciale Plan Oude renzorg 1997 - 2000. Het plan voorziet in grote lijnen in het maken van een vloer inclusief opbouw in de vide van de recreatieruimte op het niveau van de tweede verdieping. De totale kosten bedragen zo'n 75.000 gulden. shops het afgelopen weekeinde trof de politie in Miami 2,7 kilo gram softdrugs aan. Ver boven het toelaatbare, oordeelde Barbé, die vervolgens de sanctie van tij delijke intrekking van de exploi tatievergunning voor de shop op legde. Bij die maatregel is in ogenschouw genomen dat het de eerste geconstateerde overtre ding is. De burgemeester deed de mede deling bij het agendapunt waarin hij de laatste stand van zaken met betrekking tot de activiteiten op het gebied van de drugsbe strijding in de Scheldestad uit de doeken doet. Barbé zei daar verder over, dat de gemeente februari volgend jaar opnieuw met politie en justitie om de tafel gaat zitten over dat onderwerp. Dan wordt de verde re strategie ten aanzien van de drugsbestrijding in de gemeente bepaald. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst doet vandaag afstand van het Koning Nobelbeeld als sym bool van de voorzitterszetel van het grensoverschrijdend intergemeentelijk project Het Land van Reynaert. Het voorzitterschap wordt vol gend jaar bekleed door de stad Lokeren. Wethouder P. Weemaes van Hulst zal het beeld meegeven voor de reis naar de nieuwe resi dentie aan schepen Van Rijssel- berghe van Lokeren. Het project Het Land van Rey naert is een initiatief van de ste den en gemeenten Axel, Beveren, Destelbergen, Hulst, Kruibeke, Lochristie, Lokeren, St. Gillis- Waas, St. Niklaas, Stekene, Tem- se en Waasmunster, in samen werking met de vzw Tiecelijn- Reynaert. In november vorig jaar vond in het stadhuis van Hulst de oprichtingsvergadering plaats. De doelstelling van het project is enerzijds de toeristische promo tie van de streek, anderzijds de culturele promotie van het ver haal van Den Vos Reynaerde. Daarbij wordt ernaar gestreefd dat de burgers ook een bepaald gevoel van culturele eigenheid en binding gaan krijgen. Voor het Terneuzense stadhuis overhandigde Lisa de Lapère aan wethouder A. Stahl zeshonderd handtekeningen van kinderen en vol wassenen die net als zij een jeugdhonk in Terneuzen willen. foto camile schelstraete Van onze verslaggeefster Terneuzen - „Wij willen een jeugdhonk voor de Terneuzense jeugd van tien tot zestien jaar in het leegstaande gebouw aan de Schependijk Want voor ons is èr niets. De Triangel is voor kinderen tot dertien jaar. Dan is er nog Kalashnikov maar daar wordt soft drugs gebruikt," zegt de vijftienjarige Ben Klaui die giste ren met nog zo'n twintig Terneuzense tie ners voor het stadhuis stond in afwach ting van wethouder Stahl. In een week tijd heeft Ben met nog vijf jonge ren, zeshonderd handtekeningen opgehaald van kinderen en volwassenen die net als hij staan te springen om een jeugdhonk. De wet houder had eigenlijk geen uitleg nodig over de actie want de spandoeken die de kinderen ophielden, spraken-boekdelen. 'Wij willen een jeugdhonk', 'Nu is de jeugd aan de beurt' en 'Denk aan ons'. Mevrouw Stahl zei na het aannemen van de zeshonderd handtekeningen dat ze de wens van de Terneuzense jeugd met het college zou bespreken. Er zal dus in ieder geval over de jeugd worden nagedacht. De vader van Ben, Sjaak Klaui, heeft zich uit geroepen tot actieleider van de 'jeugdhonk actie'. „Toen ik hoorde dat er bij de gemeente plannen bestaan om in het leegstaande pand van de voormalige Micro Elektro aan de Schependijk een permanente opvang voor verslaafden te vestigen, kwam ik op het idee van de actie. Laat de gemeente nu eerst een jeugdhonk bouwen voor de jeugd, die nog te redden is, want anders kun je er over een paar jaar nog een verslavingsopvang naast zetten." Sjaaks zoon ging vervolgens met nog vijf an deren de deuren in Terneuzen af om te kijken of er meer interesse bestaat voor een jeugd honk. Na een week hadden ze zeshonderd handte keningen verzameld. „We hebben ook de steun van de Terneuzense middenstand want je breekt je nek over de loslopende jeugd in de Noordstraat." Van onze verslaggever Terneuzen - GS van Zeeland verlenen Dow Chemical in Terneuzen een gedoogbeschikking voor een uitbreiding van de Sterenics Com- pounding-fabriek. De beschikking is nodig omdat anders per 22 de cember niet met de opstart van de vernieuwde en uitgebreide fabriek begonnen kan worden. GS, die schrijven het voornemen te hebben om mettertijd de gevraag de vergunning te verlenen, hebben vastgesteld dat de milieu-gevolgen van het opstarten met de best toepasbare technieken beperkt wordt en dat het geluidsniveau de daarvoor gestelde normen niet overschrijdt. De uitbreiding van de fabriek gebeurt volgens het college op een wij ze die de grootst mogelijk bescherming voor het milieu biedt, die rede lijkerwijs van het bedrijf gevergd kan worden. De gedoogbeschikking wordt afgegeven omdat er geruime tijd nodig is voor de vergunningprocedure. „Opschorten van de activiteiten totdat de vergunning van kracht is brengt onevenredig economisch nadeel met zich," schrijft het college in zijn beschikking. Bovendien treedt dan een aanzienlijk omzetverlies op en kan de levensvatbaarheid van deze Dow-fabriek in gevaar komen. Van onze correspondente Hulst - Een delegatie uit Hulst, bestaande uit vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur en de ondernemersorganisatie Hulst Reynaertstad brengt dit weekeinde van 28 tot 30 novem ber een bezoek aan de zustergemeente Michelstadt. Vrijdag 28 november wordt om 18.00 uur in het Oude Raadhuis van Michelstadt de traditionele Weihnachtsmarkt geopend door burgemeester R. Ruhr. Een dele gatie van Rumilly (de andere zus terstad van Michelstadt) is bij de ze plechtigheid eveneens aanwe zig. Na de opening volgt een wan deling over de kerstmarkt. De Weihnachtsmarkt in de histo rische binnenstad van Michel stadt duurt tot 21 december en ze is elke woensdag, donderdag en vrijdag geopend van 14.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zon dag van 11.30 tot 20.00 uur. De verbroedering tussen Hulst en Michelstadt bestaat in 1998 der tig jaar. De delegatie van Hulst neemt de gelegenheid te baat om tijdens het verblijf dit weekend de moge lijke activiteiten van het 30-jarig jubileum van de verbroedering te bespreken. Van onze verslaggeefster Terneuzen - In 1937 trouwden Marie Mannaert en George Wijne uit Terneuzen maar ei genlijk zijn ze pas de laatste veertien jaar dag in dag uit bij elkaar. Voor die tijd zag Marie haar man alleen 's ochtends omdat hij het te druk had met werken. Overdag bij de Ne derlandse Stikstof Maat schappij, 's avonds en in het weekend voor De Stem als correspondent van Terneuzen. Zijn pensionering betekende voor George niet het begin van een rustige oude dag. De dag na zijn afscheid bij de NSM, zat hij op het kantoor van De Stem in Terneuzen om zich nog meer in te zetten als correspondent. Pas in 1984 ging hij 'in ruste'. Gisteren vierden de 87-jarige Marie en de 88-jarige George hun 60- jarig huwelijk. Op een bal in Terneuzen tijdens een schrikkeldans stapte Marie op George af met de woorden 'Ik r ga maar eens naar de verloren zoon'. Marie had het toneelstuk gezien waarin George de hoofd rol van de verloren zoon vertolk te. Van het een kwam het ander. Het paar trouwde in 1937 en be trok een huis aan 'het mooiste wat er is': De Schelde. George werkte in die jaren op de admini stratie van de Nederlandse Stik stof Maatschappij in Sluiskil, het huidige Hydro Agri. Eind jaren '20 had hij nog meegeholpen met de opbouw van het bedrijf. In 1954 kreeg hij de kans om cor respondent van De Stem te wor den voor Terneuzen. Sinds die tijd bracht hij de vrije uren die had, door achter zijn typemachi ne. „In het weekend tikte ik van vrijdagavond tot zondagavond zo'n twintig stukjes. Zondag avond leverde ik mijn werk met een postzegel en een buskaartje af op de bus naar Breda. Het was iedere maandagochtend weer af wachten of mijn stukjes goed bij de krant terecht waren geko men." Zijn liefde voor de krant kon hij met ingang van 1962 ook bij de NSM in praktijk brengen toen hij de fabriekskrant mocht maken. „Dat was voor mij een fluitje van een cent en daarbij vloog de tijd voorbij omdat dit het werk was dat ik echt leuk vond. Op 64-jari- ge leeftijd moest ik ermee ophou den maar toen kon ik me hele maal wijden aan mijn correspon dentschap voor De Stem." Het Kanaal Gent-Terneuzen en Dow zag hij komen, de gezellig heid van Terneuzen zag hij ver dwijnen. „Terneuzen is een goede plaats maar het is er niet meer zo gezellig als vroeger omdat alles veel grootschaliger is geworden." De spaarzame vrije tijd die ze hadden toen hun drie kinderen waren grootgebracht, brachten ze samen door met cruisereizen naar Afrika en landen langs de Middellandse Zee. Dertien jaar geleden hing hij met het beëindi gen van zijn werk als correspon dent de oude vertrouwde type machine aan de wilgen. De fiets, waarop hij in weer en wind stad en land afreed, deed hij pas drie jaar terug aan de kant nadat hij ervan af was gevallen. Sindsdien woont hij met zijn vrouw Marie in de Serviceflat Zestig jaar geleden trouwde de Terneuzense Marie Mannaert met George Wijne uit Philippine. foto camile schelstraete Residentie Terneuzen. Als Ge orge iets over kon doen dan was het zijn beroepskeuze. Hij had liever zij hele leven in de journa listiek gezeten, maar wel weer met zijn vrouw Marie, hun drie kinderen en drie kleinkinderen. „Natuurlijk hebben we de nodige ruzie gehad maar ik zeg maar zo, het leven gaat over rozen maar rozen hebben soms scherpe door nen." Van onze correspondent Zuidzande - De bevolking van Zuidzande hoopt niet hun kern een kopie wordt van datgene wat het projec Duurzaam Veilig in Oostburg heeft gebracht. Dat werdTiXtraten.' Het PvdA-bestuur afd ri„ j_ 61S' uWS_Vlaanderen is zeer vereerd m( teravond duidelijk in Hotel De Zwaan, waar de eerste in spraakronde voor de duurzaam veilige herinrichting vand kern Zuidzande werd gehouden. De aanwezigen waren wel van mening dat met name in de doorgaande weg Oostburg- Cadzand snelheidsbeperkende maatregelen genomen dienen te worden maar dat mochten geen hobbels worden als in Oostburg. Vergevordere plannen konden overigens nog niet worden voorgelegd. Dit omdat eerst nog een werkgroep uit de be volking geformeerd moet wor den die, zo stelde wethouder C. Bolijn grote inspraakbevoegd heid krijgt. De grootste keuze waarvoor de kern gesteld wordt, is die tus sen een snelheidsgebied van dertig of vijftig kilometer op de doorgaande weg. Valt de keuze op dertig kilometer dan bete kent dat dat fietsers en auto's ongescheiden door de kern heen moeten. Bij vijftig kilo meter wordt indien mogelijk het fiets- en autoverkeer ge scheiden. Een meerderheid was er niet voor om fietsers en auto's op een rijbaan samen te brengen. een dertig kilometer zone daar wellicht toch iets aan gedaail kan worden. Een suggestie vaste camera's te „onze verslaggeefster thure - Binnen de PvdA is °s /To oBviesliist. van d verv Pv lurg-^fY a„n 0ver de advieslijst van de jstburg voor de komende gemeei lezing®- deze lijst prijken namelijk dertig^ acht personen geen lid zijn van aantal bekende Oostburgers, die He lijst staat. Het landelijke partijbc dam stelt echter dat iedereen die Bolijn stelde dat al wordt he at tevens PvdA-lid moet zijn. oor, Hortio kilmrmu,S((herbeijn reageert namens het V [aamse bestuur dat er absoluut geen de entree van het dorp Weij |Ji()j0ll eil ROC we door Bolijn van tafel geveegd' 1 Te duur terwijl de boete's niet in de gemeentekas „Niet over te praten," gaf ze d aanwezigen mee. Ook de eventuele een rondweg ten oosten van Sluis en het eventueel afsluitei van polderwegen (onder meer de Bruggendijk) kunnen ni grote invloed hebben op d] herinrichting van Zuidzande, Over beide zaken kon nog geen uitsluitsel worden gegeven. Gaan beiden wel door, dan be tekent dat een nog groterever. keersintensiteit in de kern. Zuidzande is na Oostburg, Wa- terlandkerje en Groededevier- de kern die aan bod komt. Men hoopt medio september 1998 met de werkzaamheden te kun nen starten. Het wordt dus hard werken voor de groep. Van onze verslaggever Terneuzen - Projectontwikkelaar Witte Boussen Vastgoed BSragi heer houdt er rekening mee dat de locatie voor het nieuwewi Inderwijs voor dit onderzoek terschapskantoor in Terneuzen toch gesaneerd moet words jftig mille beschikbaar te stel- maar dit zal niet tot vertraging van de bouw leiden. Die garantie heeft Witte Boussen deze week afgegeven aan de ge meente Terneuzen en de drie te fuseren waterschappen in Zeeuws-Vlaanderen. De voortgang van de bouw kwam deze week aan de orde tijdens het zogenaamd bestuurlijk overleg van de waterschappen. De voort-^ gang van het project wordt met name door de gemeente Axel met argusogen bekeken. Het bestuur lijk overleg koos voor Terneuzen ten koste van een reeds geschikte plek in Axel. Met daarbij de voorwaarde dat de locatie in Ter neuzen op het voormalige terrein van De Hoop schoon moet wor den opgeleverd. Onderzoek gaf aan dat er sprake is van een lichte verontreiniging van zowel de bodem als het grondwater. Dit leidde bij de ondernemings raad van Hulster Ambacht tot enige verontrusting en bij Axel tot de hoop dat het waterschaps kantoor alsnog in Axel gebouwd zou worden. Maar, zo verzekeren partijen met de hand op het hart, er is geen en kel risico voor de volksgezond heid aanwezig. Om echter hele maal zeker te zijn is door de pro jectontwikkelaar opdracht gege ven voor een saneringsonderzoek. Witte Boussen gaat er vanuit dat hooguit verontreinigde grond on der het gebouw en de aan te leg gen parkeerplaatsen verwijderd moet worden. Woordvoerder N. Boussen verklaart dat de opleve ring van de bouw, eind 1998, daarmee niet in gevaar komt. Gedeputeerde A. Dek (milieu) denkt dat een snelle afhandeling van de zaak mogelijk is. De pro vincie moet een verklaring van geen bezwaar afgeven voor de „bouw omdat de bestemming van het gebied gewijzigd moet wor- ringsplan heeft getoetst 1 inonze verslaggever ■meuzen - Het Regionaal Opleid ielde en de vbo/mavo-scholen i ïirg gaan bekijken welke mogelij ju om het onderwijsniveau van H ïereind te houden of zelfs te ver! itten van gezamenlijke locaties, f scholen hebben hiervoor een jonaal Optie Plan opgesteld aarin West-Zeeuws-Vlaande- ïi als speerpunt is gekozen. Dit odat het er dunbevolkt is en awege het geringe aantal leer- S van Zeeland hebben zich van arte achter het plan gesteld en de staatssecretaris van k loewel het geen speerpunt is, len de gezamenlijke scholen den. Dek zegt dit pas te zuil doen als de provincie het saa ji; een onderzoek doen naar een B oorziening in de sector econo- geen onaangename verrassing je en samen met het ROC te ko- te verwachten zijn. Volg lm tot een haalbaar plan waar- Boussen kan de provincie ïi snel over de benodigde inform tie beschikken. ij zonodig en mogelijk gebruik nrdt gemaakt van de lokalitei- :n, faciliteiten en personeel van ST< *-*»■• Oostburg - Bij een gelopen maandagmiddag op 1 Nieuwstraat in Oostburg zi geen gewonden gevallen. EeuZj jarige Oostburger reed uit i' richting Sluis en haalde een 51 jarige bestuurder uit Biervlietil Juist op dat moment kwam echter een tegenligger aan. Als gevolg van een uitwijk noevre schampte de Oostbui eerst de auto van de manuitBier] vliet en eindigde in de sloot a de linkerkant van de weg. De au] to van de man uit Oostburg raak: te daarbij volledig vermeld. 1 voertuig van de Biervlietse t stuurder raakte aan de kant beschadigd. Terneuzen - De politie in Midi Zeeuws-Vlaanderen kondigt komende dagen de volgende sail heidscontroles aan: Donderdag 27 november: Provi ciale weg N252 (Terneuzen/S van Gent) en Rijksweg 61 ff" neuzen), tussen 7.00 uur en lil uur. Vrijdag 28 november: Westkade (Sas van Gent) 7.00 uur en 15.00 uur. Maandag 1 december: Ha weg en Guido Gezellestraatlfjj neuzen, tussen 13.00 uurenffl Isn onze verslaggeefster Suidzande - Optreden in een ver tar het Ledeltheater in Oostbur iet koninklijke muziekgezelsch leeft. Ie Oostburgse raad ging vorige reek na lang touwtrekken ak- [oord met het voorstel van B en om de Zuidzandse gymzaal oor bijna 3,5 ton te verbouwen >t multifunctioneel centrum, feronica is altijd fel tegenstan- |er van dit plan geweest. De ver ruwing betekent een flinke ver- leining van de zaalruimte waar [eronica tot nu toe haar concer- ffi heeft gespeeld. De muziek- rreniging dreigde zelfs om hele rs t| t b Van onze verslaggever Vlissingen - In de jaarlijkse projectweek van de opleid Werktuigbouwkunde van Hogeschool Zeeland zijn 120 stuw ten maandag gestart met het vinden van oplossingen vo Zeeuwse bedrijven aangedragen praktische problemen. liddelburg - De eerste Zeeuwse 'ieuwsbrief Archeologie is ver dienen, Het ligt in de bedoeling fro ze vier maal per jaar te ver breiden. Via die nieuwbrief wil Provincie het geïnteresseerde ibliek op de hoogte stellen van |e Zeeuwse archeologie. Bij de kovincie is een gratis abonne- rent op de nieuwsbrief te nemen. I L 1 t t 1 r De problemen variëren van dem ping van de golfslag in de jacht haven van Terneuzen en het ont werpen van een plakssysteem voor teflonband tot het ontwer pen van een automatische monta gepers en het sorteren van mos sels. Twintig Zeeuwse bedrijven meldden een probleem, waarvan er elf zijn geselecteerd. Vrijdag middag moeten de teams, die aan de problemen gewerkt hebben, him oplossingen presenteren aan de opdrachtgevers. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst op de ho geschool. In het kader van onder wijsvernieuwing wordt er f meer projectmatig gewerkt. I» j geval gaat het om teams die'J samengesteld uit leerlingeirij alle leerjaren. Daarnaast voor het eerst middelbare 1 lieren mee. „Van hen mag je Sjl hoogwaardige technische verwachten, maar de Pr leert dat ze net zulke ideeën hebben als meldt W. Brouwer, opleW manager Werktuigbouw»1 „De hogere jaars kunnen dan ten zien hoe je vanuit der ideeën technische realise®1 oplossingen creëert." [an onze verslaggever istburg - Loonbedrijf Kunst ui lolder in Terneuzen een bedrijf pmpostering van voedselafval prkensmest of kippenmest. Volge pedrijf, dat een bodemverbeten larkt wil zetten, werk bieden aa unst heeft bij de provincie in- ladels de mogelijkheden afge- ast voor zo'n bedrijf. Wil Kunst licht krijgen dan moet de nrpost voldoen aan de huidige f leunormen. Anders krijgt Ln,st §een milieuvergunning, zo f ben GS Kunst laten weten, v 1st moet ook een afzetplan in nen waarbij afzet voor een t ®,ere periode gegarandeerd kot 1 °l§ens Kunst bestudeert L °P de mogelijkheden f aan de eisen van GS te vol-

de Stem | 1997 | | pagina 16