Meer oud papier en karton inzamelen' Feestzitting in Hulst bij 4 Vijf jaar Kreverhille' Huiswerk voor Zeeuwse duivenbestuurders DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws PESTEM ZEELAND A6 Gemeente Terneuzen, verenigingen en kerkelijke instellingen gaan beleid intensiveren: li HAM Terneuzen 4lokt' nieuwe bewoners de stem bellezerscontact V telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. I Nacteuren: Frank van Cooten, Frank I J'i (plv. ed.chef). Rein van der Helm, I "lerOggel (editiechef), Harold de I "•tsseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte •Werkhoven. Viering overschaduwd door plotselinge dood van oprichter Fons Van de Werf J. Baart lijsttrekker van TOP Verboden wapenbezit Onder invloed Diefstallen Auto tegen gevel Overtredingen bromfietser Kieldrecht De Klinge Hoofdplaat huwelijk, verloving, Abraham enz. incl. B.T.W., plicht. mm 26.- incl. B.T.W. aanvraag, tekst 2 dagen vóór ren: Breda: Spinveld 55; Hulst: Baudeloo 16 aan De Stem Brabants MB Breda t.a.v. Kleintjes. zksten, foto 's en tekeningen •nen te weigeren. ;ever van deze advertentie i te zijn. Indien er een telefoonnummer gewenst gitimeren, ter voorkoming rechtigd naam van de aken. Uitgever is niet advertentie voorkomende MAANDAG 24 NOVEMBER 1997 Van onze verslaggeefster terneuzen - De gemeente Ter- I -eiizen wil de inzameling van I óud papier en karton in sa menwerking met verenigin gen kerkelijke instellingen intensiveren. In de nabije toe komst moet in alle kernen van je gemeente oud papier ver- I zameld worden en mogen er nergens meer 'witte vlekken' De uiteindelijke doelstelling die de gemeente voor het jaar 2000 bereikt wil hebben: 72 kilo oud papier per inwoner per jaar. Dit staat in het plan van aanpak voor de gescheiden inzameling van oud papier, karton, glas en tex tiel. De basis voor het plan van aan pak vormt het door het ministe rie van Vrom vastgestelde Actie programma Afvalscheiding Dro ge Componenten. Dit program ma richt zich op het realiseren van een aantal hergebruik-doel- stellingen voor het jaar 2000. Het gaat om doelstellingen met be trekking tot de gescheiden inza meling van oud papier, karton, glas en textiel. De gemeente Terneuzen voldoet op dit moment niet aan het mini male afscheidingsniveau uit het landelijke programma. Het colle ge van B en W van de gemeente Terneuzen stelt daarom voor de inzamelmethode zodanig aan te passen, dat de doelstellingen per 1 januari 2000 wel kunnen wor den gehaald. Het gemeentebestuur wil de in zameling van oud papier en kar ton via de verenigingen en kerke lijke instellingen intensiveren, zodat het in alle kernen van de gemeente Terneuzen wordt inge zameld. Door te kiezen voor een inzamelstructuur, waarin de ver enigingen en kerkelijke instellin gen een wezenlijke rol vervullen, komen de inkomsten die zij hier mee ontvangen, niet te vervallen. De gemeente gaat met overleg gen om de doelstelling van 72 ki lo oud papier per inwoner per jaar voor het jaar 2000 te berei ken. Met betrekking tot de inzameling van textiel wil de gemeente een inzamelovereenkomst afsluiten met één overkoepelende instan tie. Hiervan werd onlangs be kend dat deze instantie zich heeft verbonden met diverse lan delijk opererende charitatieve instellingen, waardoor textielin- zameling op commerciële basis wordt uitgesloten. Door een ver dichting van het containernet- werk wordt gestreefd naar een gewicht van vijf kilo per inwoner per jaar. Het voorstel komt volgende week aan de orde tijdens een commis sievergadering in Terneuzen. OG STEEDS BLIJ TELLEN WIJ 'EET WAAR (T HAALT feliciteerd ilo, Teorien, Jan, Elly uit Welberg. Goedemorgen moeder (omi) van Duuren, Hartelijk gefeliciteerd met je 60e verjaardag! Af zenders: Piet, Ria, Mariska, Bettina, Patrick en Dani/el. Terneuzen - Het gemeentebe stuur van Terneuzen wil een I actief beleid voeren om meer mensen te interesseren voor ionen in de Scheldestad. ben W willen hiermee onder an- jere de bovenmatige leegstand bestrijden en de effectieve vraag I.Sar woningen stimuleren, [lerneuzen krijgt in het Streek- Iplan Zeeland de bijzondere taak I toebedeeld om door een geva ceerd aanbod van woningen het I restigings- en uitbreidingskli- Isat voor het bedrijfsleven gun- I stig te beïnvloeden. Ijoor het uitgebreid potentieel I an woningen op een professio nele wijze te presenteren, kan Ivolgens het college de belangstel ling voor vestiging worden ver boot en het aantrekken van per- I toneel worden bevorderd. Hierbij I jeukt het college aan personeels- Iterving door bedrijven en instel lingen voor de bouw van de Wes- l«cheldetunnel. Het college l.indt het essentieel dat gegadig- litn op inzichtelijke wijze een |teld krijgen van het in Terneu- wezige brede scala van gelijkheden. Om deze |tolstellingen te halen, wil het ur van een over- lichtelijk informatiepakket bie- Ita, een brochure met een actu- Isl overzicht van de nieuwbouw projecten alsmede gegevens van Iverhuurders en verkopers van lïoningen en makelaars. |üaast het wonen moet speciale ht uitgaan naar voorzie- faciliteiten en culturele die vestiging in Terneuzen |iantrekkelijk maken, ihet bieden van een goed be- aanspreekpunt voor de ide, een aanspreek- Ipant tussen gemeente en bedrij- Iffl/instellingen en het houden liin woon-presentatie-bijeen- |lomsten worden genoemd. Uege vindt ook de inscha- van een woonconsulent st. Die consulent draagt liet alleen de woonmogelijkhe- lin en vestigingsvoordelen uit, par kan tevens de geïnteres- Iwde van advies dienen bij zijn |ji haar persoonlijke omstandig- den en te maken keuzes. I; EDITIE ZEELAND I Bezorgklachten, abonnementen- I administratie, lezers- en fotoservice: 076 - 5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur I Redactie Terneuzen: I Elandstraat 32,4532 CG, I 'tdactie Middelburg: I 'djlandstraat 33d, 4337 EA I *foon 0118-652739, fax 0118-652738, I Wacteur; Emile Calon 1 'Provincieverslaggever). I'tdactie Hulst: l'iudeloo 16,4561 ES. I Woon 0114-372777 en 0114-372776, p 0114-372771. I'tdacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: 1 Moomen, telefoon 0115 - 645751 Bondag 0115 - 645753). I Advertenties: Ij'lfl, Baudeloo 16,4561 ES. I ,!,neu!en. Zuidlandstraat 32,4532 CG. I -etailhandels-, diensten-, B-to-B-, I ^aans- en toerisme-advertenties: Woon 0114-372772, fax 0114-372771. I ""Advertenties (Kleintjes): I7n ("6-5312313, fax 076-5312340. I «berichten, dankbetuigingen en Rwrteadvertenties: I s„tf°0n 076-5312550, fax 076-5312340. I Wreels-, opleidingen- en cursussen- ■«verterfe I J'00" ("6-5312240, fax 076-5312242. I "erend goed-, financiële diensten- I™ ^advertenties: OU .°"4"37^772, fax 0114-372771. I nistoe openingstijden: I ijl, dvertenties, familieberichten, I' ^gingenen geboorte- Ijentles: dageüjks 9.00-20.30 uur. Mr® advertenties: IG?9 "m vriida9 8-30 tot 17-00 uur. 1 *iiZ!nlit0pil,achten wordc" uitgevoerd I ^qevprlL"9 Va?de al9emene voorwaarden I Hdn-!, app'' Zuidwest-Nederland B.V. 1. 9en voor het advertentiewezen. c? Voorzitter Dewindt (2e van links) van de vereniging RKH overhandigt een oorkonde aan (vlnr) de burgemeesters De Rudder, Kessen en Steenkamp. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Hulst/Kloosterzande - De viering van 'Vijf jaar Krever hille' werd zaterdag over schaduwd door de plotselin ge dood van de 74-jarige op richter en secretaris Fons Van de Werf. Hij overleed aan de gevolgen van een hartinfarct tijdens de namid dagvergadering in De Rei zende Man te Kloosterzande. De Vereniging voor Rasverbete ring van Kleine Huisdieren (RKH) hield zaterdagmorgen een feestzitting in het gemeen tehuis in Hulst. De doelstellin gen, de werking van de 160 le den tellende vereniging, de re sultaten van vijf jaar Kreverhil le en de toekomstperspectieven werden die dag uit de doeken gedaan. De vereniging heeft zich de ras verbetering van de honingbij als doel gesteld. Volgens RKH kan dit op een natuurlijke wijze en in het gehucht Kreverhille vin den ongestoorde en volledig ge controleerde paringen plaats. Het resultaat zou een zachtaar dig en handelbaar ras opleve ren. Geen grenzen De vereniging is samengesteld uit imkers van Vlaamse en Ne derlandse origine. Grenzen be staan niet voor hen. Zij probe ren gezamenlijk te komen tot het kweken van een degelijk bij enras. In Zeeuws-Vlaanderen zijn de resultaten van de samenwer king, die imkervriendelijke en buren vriendelijke bijen ople vert, goed. Volgens de vereni ging is Zeeuws-Vlaanderen een uniek paringsgebied omdat de Westerschelde een natuurlijke barrière vormt, zodat vreemde paringsinvloeden vanuit het noorden worden uitgesloten. De vereniging is zich bewust van het feit dat het toch nog mis kan gaan. Er wordt immers gewerkt met levende organismen, die in en door de natuur leven en ziek ten kunnen ook doorgegeven worden. De vereniging wil door middel van een nauwkeurig bij houden van het bijenvolk en een uitgekiend paringsprogramma zo goed mogelijke resultaten na streven. Carnica Troiseck De imkers zijn tevreden en trots over Kreverhille. Er wordt uit sluitend geteeld met Carnica Troiseck van de lijn Hofmann en in het paringsseizoen van half mei tot half augustus wordt ex tra uitgekeken. De zuiverheid moet gewaarborgd zijn en dus worden vreemde bijenrassen ge weerd. De hulp van de plaatselijke im kerij is onontbeerlijk volgens de vereniging omdat koninginnen een paringsruim nodig hebben van 400 vierkante kilometer en omdat mannelijke bijen en ko ninginnen zich tijdens een pa- ringsvlucht meer dan zeven ki lometer verplaatsen. Vijf jaar Kreverhille geeft een gunstige evolutie van de pa ringsstand weer met een steeds groter aantal aangeboden bijen die bevrucht moeten worden. Van de aangeboden exemplaren werd gemiddeld 70 procent be vrucht. In Hulst is afgesproken dat de gemeenten Hulst, Hontenisse en Sint-Gillis Waas zich sterk zul len maken om te komen tot de oprichting van een meldings plicht voor bijen. Dit vooral in verband met de dreiging van Amerikaans vuilbroed. De oor kondes waren zaterdag daarom weggelegd voor de burgemees ters van deze drie gemeenten: A. Kessen van Hulst, Th. Steen kamp van Hontenisse en W. De Rudder van St. Gillis Waas. De oorkondes werden uitgereikt door C. Dewindt, voorzitter van de vereniging RKH. Grote klap De geplande vergadering werd zaterdag afgelast en het bestuur van de vereniging liet zondag weten dat de dood van hun op richter een grote klap is. „Hij was de man die alle contacten met buitenlandse imkers onder hield en hij was de man die aan de basis stond van de reinteelt carnica bijen in onze streek. We weten nog niet goed hoe we nu verder moeten. De jaarvergade ring vindt waarschijnlijk in maart 1998 plaats," aldus Anton Weemaes van RKH. Van onze verslaggever Terneuzen - De leden van de Terneuzense Onafhan kelijke Partij (TOP) heb ben J. Baart gekozen als lijsttrekker van de partij voor de gemeenteraadsver kiezingen in maart volgend jaar. Op nummer twee staat J. Ver dunnen uit Zaamslag gevolgd door J. de Rijk, J. van de Voorde en E. Mekkaoui. Lijstduwer is A. Meeusen, boegbeeld van TOP. Meeusen heeft er bewust voor gekozen de lijst niet aan te voeren. „Anders zou het te veel gaan lijken op de 'partij van Ariël'," zei hij in een toelich ting. Bij de eerste tien op de lijst komen er vijf uit Zaam slag, Sluiskil en Hoek. „Daar naast varieert de leeftijd van 23 tot en met 70 jaar. Een bre de afspiegeling van de bevol king van de gemeente Terneu zen," aldus Meeusen. TOP zet in op twee zetels in de gemeenteraad. „Als de kie zers echter bereid zijn de hui dige politiek in Terneuzen op de geleverde prestatie af te re kenen, kunnen we best meer zetels halen." Van onze correspondent Philippine - De najaarsverga dering van de Zeeuwse dui- venbond was zaterdag in ho tel Au Port in Philippine een marathonzitting. Het fusie kind blijkt nog steeds last te hebben van naweeën. Dat be tekende dat voorzitter Mari- nus Laban wel eens een mak kelijkere middag heeft gehad. De vergadering moest op een bepaald moment zelfs ge schorst worden omdat er een conflictsituatie ontstond. Dertien verenigingen - het ble ken er uiteindelijk twaalf te zijn omdat De Hoop uit Biervliet zich van eerdere afspraken distanti eerde - hadden na gezamenlijk overleg een aantal voorstellen in gediend en voorzitter Laban zag het niet zitten om die voorstellen aan de vergadering voor te leg gen. Gevolg: een rukbezette in terruptiemicrofoon. Laban: „Die voorstellen slaan nergens op. Ze bevatten zelfs een aantal eisen en dreigementen waar we ons als bestuur van dis tantiëren." Hij beschuldigde woordvoerder van Bremen ('s- Heer Arendskerke) zelfs van stemmingmakerij. Die nam op zijn beurt plaats achter de inter ruptiemicrofoon en verweet de voorzitter dictatoriaal optreden. Voordat het uit de hand liep, schorstte Laban de vergadering. En dat was op dat moment het enig juiste besluit. Een van de grootste hangijzers van de 'club van dertien', voor namelijk verenigingen uit West- Zeeuws-Vlaanderen en Walche ren aangevuld met Kwadendam- me en 's-Heer Arendskerke, was onder meer de open inschrijving op het duivenvervoer, keuring van dat duivenvervoer, vaste convoyeurs (begeleiders tijdens transport en lossing) en de even tueel op zaterdag uitgestelde los singen op de vitessevluchten op zondag lossen. Verder werd het bestuur verwe ten geen overleg te plegen met en te luisteren naar de rayons. De kritiek op het vervoer kwam voort uit de ramp afgelopen sei zoen, toen tijdens de vlucht op Alblis een aantal duiven overleed door de hitte in de manden op de wagens die lange tijd in de file hadden gestaan. In het schrijven dreigde de 'club van dertien' zelfs om naar de juridische com missie in Roosendaal te stappen. Na de afkoelingsperiode vond men elkaar toch nog vrij snel. Laban hervatte de vergadering met de woorden: „We zijn te rechtgekomen in een conflictsi tuatie. Daar moeten we in het be lang van de Zeeuwse duivensport als volwassen mensen uitkomen. Wij zijn bereid op korte termijn tot een gesprek met de afgevaar digden van de 'club van 13' te ko men om hun ingebrachte punten en grieven te bespreken." Dit voorstel werd aanvaard en men kon vervolgens verder vergade ren. Later op de middag werd dan toch het vervoer komend seizoen via een open inschrijving gere geld. Dit vervoer werd bij de voormalige zaterdagvliegers ver zorgd door de firma Schikker, terwijl de zondagsvliegers eigen vervoer hadden. Na de fusie, be gin dit jaar, verzorgde Schikker het vervoer voor de gehele Zeeuwse duivensport. Mevrouw De Nooijer van De Luchtbode uit Oost-Souburg in- terrupeerde net zo lang tot La ban stemming toestond. Met 64 stemmen voor en 33 tegen kreeg het afdelingsbestuur als huis werk mee een open inschrijving voor het vervoer te regelen. Dat het niet echt goed gaat met de vergrijzende duivensport is duidelijk. Twee verenigingen, De Postduif Lamswaarde en EMM Terneuzen, zijn wegens gebrek aan leden opgeheven en ook in de Oost-Zeeuws-Vlaamse grens streek loopt het niet lekker. Me de doordat er naast de opleer- vluchten geen 'reiskosters' voor verdere vluchten mogen worden ingemand, gaan veel melkers de grens over. Dit werd door Wilfried van Hou- te, voorzitter van De Postduif uit Heikant, als alarmerend naar vo ren gebracht. „Als het zo door gaat, houden we geen leden meer over. En dat is niet alleen zo bij ons, maar ik hoor het onder meer ook in Clinge. Laten we de NPO- regels eens wat soepeler hante ren." Laban gaf te kennen de si tuatie te begrijpen, het mee te nemen naar het hoofdbestuur, maar stelde er verder niets aan te kunnen veranderen. Het conceptvluchtprogramma ging er wel vrij vlot doorheen. De Creil van 15 augustus werd om gezet in Peronne, terwijl de vluchten op Sourdun na stem ming werden omgezet in Etam- pes. Dit om het 'kruisen' na de lossingen te voorkomen. Het vluchtprogramma is overi gens grondig herzien. Onder meer gedwongen doordat som mige NPO-vluchten (St.-Vin- cent) zijn gewijzigd. De vlucht voor oude duiven Chateauroux (23 mei) is omgewisseld met Tours (18 juli), terwijl de jonge duivenvlucht op Chateauroux op 5 september is komen te verval len en vervangen is door Bour- ges, waardoor het seizoen een veertiental dagen vroeger ein digt. Dat men ondanks de kritiek uit een bepaalde hoek over de be stuurlijke ploeg best tevreden is, bleek uit het feit dat er voor de drie aftredende bestuursleden geen tegenkandidaten waren. Aart Vasseur (Cadzand), Gerrit van Boven (Vlissingen) en Leo Breepoel (Hoek) werden dan ook met acclamatie herbenoemd. DIVERSEN NIEUW-NAMEN Koersbal - KBO - De Kauter -14.00 uur CLINGE Vleeskaarting - café De Land bouw - 20.00 uur Koersbal - KBO - Malpertuus - 13.30 uur AXEL Unicef-tentoonstelling - over Gu atemala - bibliotheek (t/m 29 nov) Kaarting - SWO - De Halle -14.00 uur ST.-JANSTEEN Bieden en jokeren - café De Kroon-14.00 uur Modeshow voor senioren - KBO - De Warande-13.30 uur TERNEUZEN Expositie - cursisten Toonbeeld - expositieruimte poligang - De Hon- te - tijdens kantooruren (t/m 8 j an) WESTDORPE Reanimatiecursus - KVO - Concor dia -19.30 uur HULST Lezing - KVG - Reynaertshof - 20.00 uur Bieden - De Blaauwe Hoeve -13.00 uur KOEWACHT Bodygym - Hobbyclub Koewacht - gymzaal De Eikelaar - 20.30 uur SAS VAN GENT Bingo - KBO - St.-Albert - ook niet- leden -14.00 uur KLOOSTERZANDE Low impact aerobic - St.-Martinus -18.45 en 20.00 uur ZUIDDORPE Bodycontrol - 't Kaaike -19.00 uur Aerobic - 't Kaaike - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur My best friends wedding HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Contact 20.00 uur Hercules 20.00 uur The Peacemaker 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Double team 20.00 uur The Game BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur My bst friends wedding 20.00 uur Oesje 20.00 uur Double team 20.00 uur The Game GENT GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The peacemaker 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur She's so lovely 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The game 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Co pland 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uurThe full Monty 14.30 uur George of the jungle 14.30 en 17.00 uur Bean 20.00 uur Air Force One 22.30 uur Scream 22.30 uur One night stand 14.30, 17.00 20.00 en 22.30 uur Lost world 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur L.A. Confidential 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding 17.00 uur Nothing to Lose 14.30, 17.00 en 20.00 uur Double Team KNOKKE Beverly Screens - 20.00 uur The Peacemaker 20.00 uur Oesje 20.00 uur The Game 20.00 uur Copland Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief (kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115- 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. Hulst - Twee inwoners van Hulst van respectievelijk 19 en 20 jaar zijn zaterdagnacht door de politie op heterdaad betrapt toen ze probeerden een pand- nummer aan de Houtmarkt te vernielen. Een van hen was in het bezit van een knipmes ter wijl de ander het nodig vond te gen de gevel aan te spuwen. De twee werden aangehouden en overgebracht naar het politie bureau, waar zij na verhoor een boete van respectievelijk twee honderd en tachtig gulden kre gen. Terneuzen - Ook dit weekend zijn door de politie weer diverse automobilisten aangehouden voor het rijden onder invloed. Een twintigjarige inwoner uit Terneuzen reed over de Van Steenbergenlaan met te veel drank op. Een 28-jarige inwo ner uit Clinge werd aangehou den aan de Hombachstraat in Nieuw-Namen, een 42-jarige bestuurster uit Breskens over kwam hetzelfde in de Dorps straat en een 38-jarige inwoner uit Biervliet werd in de Boter- zandestraat in Biervliet in de kraag gevat. Ze kregen allemaal boetes en rijverboden opgelegd. Hulst - Uit een garage aan het Graauwplein in Hulst is zater dag een personenauto gestolen. Het gaat om een grijze Ford Es cort. Uit een stal aan de Heileweg in Sluis zijn zaterdagnacht twee paarden ontvreemd. Een 59-jarige inwoner van Vo gelwaarde deed zaterdag aan gifte van diefstal van zeventien fuiken uit de Heul aan de Zuid- dijk/Plattendijk in Hengstdijk. Een fuik heeft een waarde van ongeveer honderdvijftig gul den. Hulst - Een 20-jarige bestuur ster uit Stekehe is gisteren met haar auto tegen een woning aan het Houtenkwartier in Hulst gebotst. Ze dacht dat ze niet meer kon stoppen voor een auto die over de Fr. van Wae- sberghestraat kwam aanrijden. Ze stuurde haar auto het trot toir op, waarbij ze de gevel van een woning raakte. De automo biliste liep geen verwondingen op. De auto raakte zwaar be schadigd en moest worden weg gesleept. De gevel van de wo ning is ontzet. Hulst - Een bromfietser uit Hulst grossierde gistermorgen in overtredingen. Hij nam het niet zo nauw met de verkeersre gels. Hij negeerde een rood ver keerslicht, maakte geen gebruik van het verplichte fietspad, voerde geen achterverlichting, de bromfiets was niet verzekerd en de bestuurder was niet in het bezit van een bromfietscertifi caat. Als klap op de vuurpijl reed hij ook nog onder invloed van alcohol. Hij kreeg een pro- ces-verbaal en moest zijn brom fiets achterlaten. LEDENFEEST - De Amedee Verbruggenkring houdt het jaarlijkse ledenfeest zaterdag 6 december om 19.00 uur in feest zaal Sint-Michiel. Inschrijving voor deelname is voor leden mogelijk tot 30 november bij H. Kras of H. Cap. CURSUS - De Amedee Ver bruggenkring start dinsdag 6 januari de cursus tiffany-glas- kunst in de zaal van de plaatse lijke bibliotheek. Deze cursus bestaat uit tien lessen van 19.30 tot 22.00 uur. De cursus wordt gegeven door J. van Kerckhove, leraar aan de Vrije Ateliers te Sint-Niklaas. Voor meer infor matie: H. Cap of R. Crutzen- Prove. FANBAL - In feestzaal Van Dijk wordt vrijdag 5 december om 19.30 uur een fanbal van Marco Kimsen gehouden. Er zijn optredens van Plaza, kinderster Heino Krols, Patty, Stefaan Edwards, een verras singsoptreden en natuurlijk van Marco Kimsen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar in de voorver koop. Clinge SINTERKLAAS - Sinterklaas en zijn Pieten bezoeken Clinge zondag 30 november. Met paard en wagen vertrekken ze vanaf De Grens, waarna de jeugd hen om 14.15 uur verwelkomt in de Gravenstraat bij de ingang van De Sterre. Onder muzikale be geleiding van de fanfare Wel doen door Vermaak gaat men vervolgens naar gemeenschaps centrum Malpertuus. Daar volgt een gezellige middag, ter wijl de kinderen een verrassing ontvangen. DORPSRAAD - De dorpsraad houdt woensdag 26 november vanaf 20.00 uur de jaarvergade ring in het dorpshuis. Naast de jaarverslagen komt ook de be stuursverkiezing aan de orde. Aftredend en herkiesbaar zijn A. Voogdt en M, van Damme. Na de pauze verzorgen leden van de Lotus een presentatie over ongevallen in en rond het huis.

de Stem | 1997 | | pagina 9