4US DE STEM RINK- IRT JO 1.99 1.69 3.99 nü 2.49 nü 1.69 2.29 (Miljoen voor opkrikken' (Terneuzen l£ met moderne catamaran van Breskens naar Blankenberge RWTEN- ESREINIGER Sint vast in lift ITER: RATIS iOFTWAVE •IER RGARINE Corn Boy betrekt nieuw complex officieel Boerin Maas wil van Dries Arendskreek iets bijzonders maken Wijkbeheer wellicht in pand Micro Elektro Kanaal Gent-Terneuzen [toneel van oefening landweer en duikers Vrijwillige Brandweer Hulst houdt jaarfeest 'Groene Team' start in Zeeuws-Vlaanderen IR OF LIGHT Kleintje Sandra us Privé/Made* Kleintje A5 OT 18.00 UUR. nu jor Disney-video Project Wonen Binnenstad nu 14-313016 De Massagesalons tiek in alle variaties naf 50,-. i de erotische branche! >2-688084 (Ook trio_sO_ 1 I De maatregelen zijn mede be- I ioeld om de leegstand van huur woningen op te lossen en het ne- imago van buitenstaan ders ten opzichte van de binnen- 1 om te buigen. B en W menen dat door de reeks van maatrege len de woningen beter verhuurd kunnen worden. DOE JE MET KLEINTJE J Prinses Margriet sleept visbootje naar Breskens Breskens - De reddingsboot Prin ses Margriet uit Breskens heeft zaterdagmiddag een in nood ver kerend visbootje met succes naar Breskens gesleept. BREDA Chassé Theater 10 dec - 4 jan 1998 55 1111 i MAANDAG 24 NOVEMBER 1997 I van onze verslaggever Middelburg - Met de meest moderne catamaran van Bres- is naar Blankenberge of van Vlissingen naar Scheven- en. Dat idee leeft momen- I teel bij het Bureau voor Toe risme Zeeland. Dit zogenaamde 'kusthoppen' is onderdeel van het bijgewerkte actieplan 'Zee van cultuur' waar sok Zeeland aan meewerkt. De Zeeuwse toeristenbranche speelt in op vernieuwing van kust en achterland. Zo worden ook de mogelijkheden voor een Zeeuwse cruisehaven onderzocht. „Nog gedurfder is de planvorming rond een booreiland voor de Zeeuwse kust," aldus G. van Ke ken van Bureau voor Toerisme Zeeland. Het actieplan is in het voorjaar gepresenteerd. Dit plan heeft in Zeeland veel creatieve en inno vatieve ideeën opgeleverd. Deze staan vermeld in de tweede actie krant 'Zee van cultuur'. „In na volging van de succesvolle veer- pontjes van afgelopen zomer wil len we graag meewerken aan het (inter)nationale kusthoppen. Daarin mag Zeeland niet ontbre ken, zegt Van Keken in de actie krant. Het Bureau wil ook het recrea tieve fietspadennet recreatief verbeteren, omdat recreatief fiet sen een van de populairste activi teiten is van toeristen en van de Zeeuwen zelf. Dat moet dan ge beuren door middel van stal lingsmogelijkheden, fietsbussen en mini-transferia, waar de toe rist de auto laat staan. „Een net van mini-transferia, opgesierd met Zeeuwse kunstwerken, moet de toerist overstapmogelijkheden en vertier bieden." Een belangrijk aandachtspunt in het kwaliteitsoffensief is en blijft de toeristische mobiliteit. Vol gens het Bureau wordt deze uit daging in Zeeland al opgepakt. Streekvervoerder ZWN, Rijks waterstaat, de provincie en het Bureau voor Toerisme streven er naar om gezamenlijk met het toe ristische bedrijfsleven de knel punten op een rij te zetten om vervolgens oplossingen te beden ken. „Het is voor het toeristisch be drijfsleven van belang om con crete projecten en resultaten te zien en niet te verzanden in plan vorming," aldus het Bureau. Het Bureau voor Toerisme wil ook de grote kerken, bijvoor beeld in Veere, Zierikzee, Goes en Sluis, omtoveren tot cultuur paleizen door middel van exposi ties, tentoonstellingen en evene menten. Om al deze plannen te realiseren, zoekt het Bureau sa menwerking tussen diverse orga nisaties en verschillende overhe den. „Wat betreft financiële on dersteuning geldt het uitgangs punt dat financiering van projec ten in eerste instantie vooral van het bedrijfsleven zelf moet ko- [Van onze verslaggever I Terneuzen - De gemeente Terneuzen stelt samen met de Wo- I ringbouwvereniging Terneuzen een miljoen gulden beschik- I baar om de binnenstad op te krikken. Het gaat om het 'Project I Wonen Binnenstad'. i zetfouten voorbehouden. voor Thaise body- en erotische massages in zeer luxe salons Breda 076-5222333 Eindhoven 040-2127799 Den Bosch 073-6211070 Goed, beter: 'rive neisjes realiseren voor jou c sfeervol hygiënisch en discreet ir aan de top staat in Brabant. i11733. Internetwww.uit.nWgJ ;e bloedmooie dames, welke n onze discr. villa langs de ao Ophaalservice. Cred.cardsa I De wijk omvat in totaal 965 wo ningen, waarvan 522 huurwonin- n en 443 koopwoningen. De to- le leegstand in de wijk ligt om tn nabij de honderd huizen, jraarvan ruim zeventig binnen ten bestand van 250 sociale huurwoningen. Een paar jaar geleden werd de toegeschreven aan de drugsoverlast en de daarmee ge- gaande problemen in de Ijunnenstad. De gemeente Ter- neuzen verleende door deze pro- I Hemen een garantstelling aan de Iraimgbouwvereniging voor de I knurderving van leegstaande huurwoningen in het plan Nieu- wediep. In dit besluit werd mede bepaald I dat de garantie vervalt drie jaar |»adat de gemeente in goed over ig met de corporatie heeft vast- esteld, dat het sociale klimaat in e binnenstad als goed wordt omschreven. Door een integrale aanpak is de beheerssituatie dusdanig verbe terd dat het woon- en leefklimaat In de binnenstad de vergelijking bet andere wijken kan door staan. Het gemeentelijke rapport lwaluatie Beleid Bestrijding Drugsoverlast en het onlangs herschenen ministeriële rapport iesultaten Metingen Drugsover- sst onderschrijven de positieve fffecten van de aanpak. Recent uitgevoerd woningmarkt- «derzoek wijst verder uit dat de >n? 1st. ije, vrij D-L mg jr. 17 .-vr !25 oet >2u. i65. luw ste op Roosendaal ....Pret in Sandra 25j blond Wendy A DONKER...."..0165-5564101 ZEVENBERGEN 3 dan4 v/a 75,-; 100 2xHP,Jfl trio f 200,- 0168- 3302§U St. Willebrord 3 sensue kanjers ontv U met liera plezier. 2x Hp Z0M 0165-383850 +Lesb. tngr. Roxy sensationeel -r-.j ma t/m vrij 10 t/m 17 0 1 6770854. Lieve ass. qevh-J ROOSENDAAL strik]pH ma t/m vr v. 12.00-22- Tel. 0165-555968^ Een plaatsen: resultaten boeken. binnenstadbewoner door de band genomen redelijk tevreden is over zijn woonsituatie. Ruim negentig procent van de ondervraagden geeft aan geen verhuisplannen te hebben. Vanwege de verbetering van het klimaat in de binnenstad wil het college de garantstelling per 1 januari 1998 stopzetten. De woningbouwvereniging stemt hiermee in. Ondanks de verbetering van de leefbaarheid is er nog steeds sprake van een relatief hoge leeg stand in met name de huursector. Dit ligt nu met name aan de toe nemende vraag naar koopwonin gen. Om de leegstaande woningen toch te verhuren, start de ge meente met de corporatie het 'Project Wonen Binnenstad' op. Het gaat daarbij niet alleen, of in de eerste plaats, om ingrijpende verbetering of sloop van wonin gen en andere panden, maar met name ook om de verkoop van huurwoningen en aankoop van panden om deze te renoveren. Daarnaast wordt ook de woon omgeving, zoals straten, wandel paden, pleinen en plantsoenen aangepakt. Om dit project te realiseren, sluit de gemeente samen met de wo ningbouwvereniging een over eenkomst af. Beide partijen bren gen een bedrag in van een miljoen gulden. Dit bedrag wordt ge spreid over vier jaar. Ook andere belanghebbenden kunnen volgens B en W deelne men aan het project. Het college denkt hierbij aan onder andere de Stichting Huisvesting Al leenstaanden, die ook panden in de binnenstad heeft, en een verte genwoordiging van de bewoners van de binnenstad. Van onze verslaggever Axel - Het zat Sint-Nicolaas zaterdag niet mee in Axel. Na eerst ruzie te hebben gehad met de kerstman zat hij zater dag met zijn gevolg van negen zwarte Pieten vast in de lift van verzorgingshuis De Vurssche. Pas na een dik uur werd het gevolg via een luik uit zijn benarde positie bevrijd. Sint had het nog zo mooi ge pland. Samen met negen Pieten de bewoners van De Vurssche trakteren op lekkernijen. Zo ver kwam het niet. De lift gooi de roet in het eten. Het appa raat liet het onderweg afweten en er was geen beweging meer in te krijgen. Pogingen om de lift weer op gang te krijgen mislukten. In het begin was de stemming nog goed. Sint zong samen met zijn Pieten uit volle borst sinterldaas-liederen. De tijd verstreek echter en de lift bleef hangen. De temperatuur in de krappe behuizing liep op tot ver boven de veertig gra den. Medewerkers van De Vurssche slaagden er op een gegeven mo ment in om via de liftschacht het luik te openen. Een aantal Pieten kon via dit luik bevrijd worden. Sint en een paar zwar te Pieten bleven eerst nog ach ter in de hoop dat de lift weer in beweging zou komen. Toen dat niet gebeurde, werden ook sint en de achtergebleven Pieten via het luik bevrijd. „Geen eenvoudige klus," ver telde een medewerker van het verzorgingshuis gisteren. „En kele zwarte Pieten wegen meer dan honderd kilo. Het valt niet mee om hen uit de lift te halen. Maar het is toch gelukt. Het is maar goed dat we het op deze manier hebben opgelost, want de technische dienst kwam pas rond 21.00 uur 's avonds." De medewerker schrijft de sto ring van de lift toe aan overge wicht. „Wellicht moeten som mige Pieten een Montignac- dieet gaan volgen. Dat zullen ze toch wel kennen in Spanje. Of ze moeten de volgende keer minder snoep meenemen." Sinterklaas was door het voor val behoorlijk overstuur. Het bezoek aan de bewoners werd geannuleerd. Mevrouw Marquinie, weduwe van de onlangs overleden voorzitter Leon Marquinie, opent de kantine en de kleedlokalen op het nieu we sportcomplex van Corn Boys. foto wim kooyman Middelburg/Axel - De Dries Arendskreek ten oosten van Axel is nu al een bijzonder natuurgebiedje. Maar het kan nog beter, meent boerin en eigenaresse E. Maas-van Fraaijenhove. Ze heeft dan ook een bedrijfsnatuurplan laten opstellen zodat de kreek en het omliggende landbouwland een waar eldorado wordt voor flora en fauna. Sas van Gent - De eerste steen werd zaterdag 3 mei gelegd door 'mister Corn Boys', de in middels overleden voorzitter Leon Marquinie. Sinds die tijd was het vooral te danken aan de inzet van een dertigtal vrij willigers, dat zaterdag het fraai ogende sportpark 't Sas - waar de plaatselijke voet balclub Corn Boys vanaf nu domicilie heeft - geopend kon worden. Een harde kern van zes tot tien vrijwilligers was vrijwel dagelijks op het sportpark te vinden om het complex piekfijn voor de gestelde deadline op te leveren. Met genoe gen konden zij zaterdag constate ren dat velen met bewondering het geheel gadesloegen. Tal van genodigden en eigen leden waren zaterdag gekomen naar de officiële opening van dit sport park, ingeklemd tussen het bedrijf Cerestar en de Sasse wijk Bol werk. Zij zagen burgemeester Van Rest de eerste openingshandeling aan de ingang van het terrein ver richten, waarna directeur Van Nunen van het plaatselijke bedrijf Cerestar het geavanceerde elek tronische scorebord in werking stelde. Het was mevrouw Marqui- nie-Van Herwijnen die de ope ningsceremonie verrichtte van de fraaie kantine en dito kleedloka len. Daarna' volgde een sfeervol samenzijn, waarbij verschillende genodigden en bestuurders van Corn Boys het woord tot de volge pakte kantine richtten. Gisteren hield Corn Boys een open dag en konden de aanwezigen ge tuige zijn van de eerste voetbal wedstrijden van zowel de senio ren- als de jeugdteams. Donderdag 27 november wordt de eerste lichtwedstrijd afgewerkt op het complex. Dan speelt om 19.00 uur het zaterdagteam van Corn Boys een competitiewedstrijd. Terneuzen - Het leegstaande pand van Micro Elektro en de Jan- neke Dierxschool aan het Schelpenpad in Terneuzen wordt mo gelijk tijdelijk gebruikt als onderkomen voor het Integraal Wijkbeheer, met de Melkertbanen en het OMNI-project. De ruimte van Micro Elektro in het pand kan volgens B en W dienst doen als opslag, het deel van de school als kantoor. Micro Elektro zit nu weliswaar al een tijdje in het nieuwe pand aan de Kennedylaan, maar betaalt nog steeds huur aan de eigenaresse van het gebouw aan het Schelpen pad. Volgens het college dreigt zo de mogelijkheid dat Micro Elektro het pand aan iemand anders ver huurt. Daarom wil het college het pand nu al aankopen. B en W lo pen hiermee wel vooruit op het onderzoek naar de gebruiksmoge lijkheden van het pand en de in- vidling van de westelijke stads rand. Als tijdelijke oplossing wil het college er daarom het Inte graal Wijkbeheer huisvesten. Enkele Terneuzenaren hebben al een bestemming voor het gebouw in gedachten. Ze vinden het pand een prima locatie voor een jonge rencentrum. Inmiddels zijn vijf honderd handtekeningen voor dit initiatief opgehaald, die morgen aan wethouder A. Stahl-Hemel- soet worden aangeboden. Haar plan werd vrijdag vrijgege ven door de provincie. Uitvoering gaat het eerste jaar dertien mille kosten en vervolgens jaarlijks zo'n achtduizend gulden. Het geld moet nog beschikbaar worden ge steld. De kreek met omringende beplanting is nu al het broedge bied van een grote groep vogels zoals bruine kiekendief, ransuil, patrijs, fazant, houtduif, wilde eend, meerkoet, waterhoen, kara- kiet en rietzanger. Daarnaast zijn regelmatig buizerd, torenvalk, sperwer, groene-, bonte- en zwar te specht, blauwe reiger, graspie per, blauwborst, bergeend, zo mer- en wintertaling, tuinfluiter, roodborst, sijsje, boomkruiper, putter, vink en diverse mezen- soorten daar te zien. Vooral in de wintermaanden, als de meeste gewassen van het veld zijn, vormt de kreek een welkome en schaarse plaats voor allerlei dieren. Zoogdieren die in het ge bied voorkomen, zijn bijvoor beeld: haas, konijn, bunzing, we zel, hermelijn, egel en bisamrat. Boerin Maas wil dat het terrein rondom de kreek meer gevarieerd wordt. Meer boomgroepen (knot ten, wilgen, eiken, wilgen en es sen), struiken (meidoorn, honds roos, sleedoorn en veldesdoorn) en hooiland. Dat laatste is vooral belangrijk voor de bevordering van het aan tal orchideeën, maar ook voor al lerlei andere bloemen en kruiden als klaproos, korenbloem, boek weit en bladramenas. En het slib dat daar door het waterschap in het recente verleden is gestort, moet verdwijnen, want het biedt vooral groeimogelijkheden voor lastige planten als distels en brandnetels. Ook is er sprake van een poel, aantrekkelijk voor kik kers, padden en salamanders en moeten er nestkasten komen voor kerkuil en vleermuizen. N onze correspondent «svan Gent - De brandweer uit Sas van Gent, Westdorpe, Phi- JPPine, Zelzate, Middelburg, Vlissingen en bedrijfsbrandweer ""star hielden zaterdag een gecombineerde oefening in een zij- van het kanaal Gent-Terneuzen ter hoogte van de maïs- Mplaats bij Cerestar. In totaal namen twaalf duikers aan de «lening deel. jandweercommandant K. Dehulsters uit Westdorpe had een aardige 'amiteit op papier uitgedacht. „Tijdens het lossen aan de laadplaats r ®en explosie plaats. Hierbij raken een schipper en een losser over- ord De schipper is zijn arm kwijt, maar weet zich drijvende te hou- f osser verdwijnt onder water. Tegelijkertijd ontstaat er brand in e atzuiginstaUatie die de brand meezuigt in de fabriek. Het schip staat rand en er wordt een matroos vermist. Twee kinderen, die met een 1®aan het spelevaren zijn, raken te water. En de ramp is nog niet mpleet. Twee toeschouwers, die staan te kijken bij het zwembad aan t werkant, raken eveneens te water." y ding komt bij de alarmcentrale binnen om 9.10 uur. Tegelijker- li wordt de bedrijfsbrandweer gealarmeerd. Deze is als eerste ter atse en richt zich op de brand in het schip. Van een voorbijganger wen de verdere omvang van de ramp. Als de brandweer Sas Rent ter P^aa^se is> neemt deze de bluswerkzaamheden over en con- le. eerï he bedrijfsbrandweer zich op de brand bij Cerestar. Zes man verkennen het schip en er worden twee hogedruk-stralen t'achtoff^e ^waaf man sterke duikploeg redt de te water geraakte lef6erst was er een IML-team (Toegevoegd Medische Leider) ac- L,'1 oefening. Dit team maakt onderdeel uit van de GGD, bestaat r rpleegkundigen en wordt ingezet bij ongevallen waarbij meer dan La ances uitrukken. De coördinator van dit team bepaalt de r 41 J f wa™n gewonden afgevoerd worden. Q76-5.312-3Kt!e 'ng is bijzonder goed verlopen. Zelfs de onderlinge communi- ïrl'T ®6en ProMeem. Een punt dat verbeterd kan worden, is het te- van he boten. Dat kon namelijk niet overal," aldus een te- andweercommandant Dehulsters na afloop. :h bereikbaar r zondag van 9.00-20.30 u Van onze correspondente Hulst - Tijdens de jaarlijkse feestavond van de vrijwillige brandweer van Hulst reikte burgemeester A. Kessen zowel vrijwilligers- als brandweer onderscheidingen uit. In zijn toespraak onderstreepte hoofdbrandmeester A. der We duwe dat de brandweer tijdens wedstrijden goed gepresteerd had. Het landskampioenschap en de recordtijd die door het korps is neergezet, vervullen hem nog steeds met trots. Hij tipte ook en kele zorgelijke zaken aan. „De ge middelde leeftijd van de brand weerleden is 41,5 jaar. Dit is vrij hoog, ook bij de brandweer slaat de vergrijzing toe," stelde Der Weduwe. Omdat de samenleving steeds ho gere eisen stelt aan de brandweer wordt de druk ook hoger. „Meer als vroeger moeten we ons verant woorden waarom we dit zo doen en vooral waarom we iets niet doen. Steeds vaker wordt de brandweer aansprakelijk gesteld voor bijvoorbeeld onveilig wer ken." Als voorbeelden haalde hij het werken met 55 bar aan reserve- lucht in de persluchtcilinders aan en het toepassen van de binnen- aanval. Hij stelde dat als men koos voor minder schade er toch meer risico ontstond voor de brand weermensen. Hij pleitte voor een grotere finan ciële ondersteuning als het lande lijk project versterking brandweer in werking wordt gesteld. „Voor een grotere perfectionering en vooral een beroepsondersteuning is een ruime financiële bijdrage, ook van Binnenlandse Zaken, no- Van onze verslaggever Terneuzen - In Zeeuws-Vlaanderen wordt 'Het Groene Team' in het leven geroepen om erop toe te zien dat de bevolking de af valcontainer goed gebruikt. Het team bestaat uit twee mensen, die wekelijks een dorp of wijk bezoeken. Burgemeester A. Kessen poseert na de huldiging met de jubilerende brandweerlieden. foto camile schelstraete dig. Anders zal het project een langzame dood sterven." Verder had Der Weduwe moeite met de forse papierwinkel, die steeds groter wordt. „Van oudsher is de brandweer een repressieve dienst. We zijn gespecialiseerd in brandbestrijding en hulpverle ning. Dagelijks worden we over spoeld met berichtgevingen, wet ten, rapporten, richtlijnen, plan nen van aanpak en zo meer en dit wordt nog erger. De verwachting is dat dit zeventig procent van het brandweerwerk wordt." Het afgelopen jaar is er weer flink geoefend en hebben heel wat le den een opleiding gevolgd. De Hulster vrijwillige brandweer telt 66 leden en dit jaar zijn er niet veel grote branden geweest waar voor het korps moest uitrukken. Tot nu toe is 49 keer uitgerukt (in 1996 was dat 65, in 1995 45 keer). De totale brandschade bedraagt tot nu toe 550.000 gulden (in 1996 was dat 490.000 en in 1995 645.000). Er vonden vier ongeluk ken plaats waarbij doden en zwaargewonden vielen en waarbij de brandweer gevraagd werd slachtoffers te bevrijden. „Het is frappant dat telkens groep 305 de ze klussen moest klaren. Hiermee is de nodige ervaring opgedaan, maar het blijft wel een harde leer school," aldus Der Weduwe. Over het materieel was de hoofd brandmeester tevreden. „Er is door de gemeenteraad geld be schikbaar gesteld om verouderde materialen te vervangen, we heb ben de ladderwagen gereviseerd, we kregen nieuwe helmen en Nieuw-Namen krijgt een blus- voertuig. We beschikken over pri ma materieel, maar we moeten de technische ontwikkelingen blij ven volgen en aandacht houden voor aanpassingen en vernieuwin gen." Burgemeester Kessen reikte in Het Reynaertshof te Hulst zater dagavond onderscheidingen uit aan: L. Burm (10 jaar), P. van Huffel (12,5 jaar), A. Robbrecht, G. Smet en A. Warnier (20 jaar) en A. de Bock, G. Hoefeijzers, F. Robbrecht, R. Robbrecht, S. Roe- lands en A. der Weduwe (25 jaar). Dit initiatief is onderdeel van het Milieuvoorlichtingsplan van de gemeente Terneuzen. Het team zoekt per dorp enkele containers uit om te controleren. Aanleiding voor het in het leven roepen van Het Groene Team is de terugloop van het scheiden van huishoudelijk afval. Het ge scheiden aanbieden is minder dan voorheen en het vermoeden bestaat dat het blijft teruglopen als er niets aan wordt gedaan. De mensen die hun container goed gebruiken, krijgen een pre- De Prinses Margriet was zater dagmiddag op oefening in de Wes- terschelde-monding. Om 15.00 uur was er via de marifoon een hulproep van het visbootje 'Demi Sec' van de heer Seghers uit Zel zate. Het bootje had motorpech. Seghers was met zijn visbootje in het ankergebied Wielingen-Noord aan het vissen tijdens een wed strijd van visclub De Honte uit Breskens. De Prinses Margriet nam het bootje op sleeptouw. Het bootje is afgemeerd in de jachtha ven van Breskens. sentje. Het Groene Team zal in containers waar het afval niet op de voorgeschreven manier in is gedaan voorzien van een gele kaart. Bij een 'flinke' overtreding krijgt men een rode kaart. Op de kaart staat steeds de aard van de overtreding, met het verzoek het voortaan beter te doen. De 'gelukkigen' worden in de Milieukrant vermeld. Het aantal gele en rode kaarten per dorp wordt ook steeds gepubliceerd, echter zonder namen en adres- (AD VERTE NTIE) Kassa tel. (076) 530 31 32 Nationale Theaterkassa 0900 9203 C5 c.p.ni.)

de Stem | 1997 | | pagina 7