Hontenisse onderuit tegen leider Boeckhout maakt het verschil STEEN laat thuis punten liggen: 2-2 IJzendijke verliest van opportunistisch Hansweertse Boys Knappe overwinning Goes Noormannen periodekampioen Clinge blijkt maatje te klein voor geroutineerder Breskens DE STEM SPORT B9 John van de Have schiet Zierikzee naar overwinning Trainer Cor van de Velde toont zich slecht verliezer tegen Sluiskil MAANDAG 24 NOVEMBER 1997 poor Guus Heutinck Kloosterzande - In de vierde klasse A van het KNVB-zon- dagvoetbal was Hontenisse niet opgewassen tegen de be zoekende koploper Zierikzee. Twee doelpunten van spits Jo hn van de Have deden de mannen uit Hontenisse de das om. Wim Steijns was verant woordelijk voor de enige te gentreffer, al kon die net zo g0ed op naam geschreven worden van Zierikzee-doel- man Jacqo van de Schee. ^VIERDE KLASSE A Zierikzee bleek de ploeg met de meeste technische bagage. Afge lopen seizoen speelden de man nen van Bert Pentury nog in de derde klasse, maar maakten daar een weinig succesvol seizoen door. Het klikte niet tussen trai ner Engelbrecht en zijn spelers en degradatie was het gevolg. Dit seizoen kwam Pentury en met precies dezelfde spelers loopt het dit jaar wel. Nu heeft Zierikzee een goed elftal met twee spelers die op vierde- klasse-niveau net wat meer kun nen: John van de Have en Marco Jonker. Beiden speelden in de hoogtijdagen van zaterdageerste klasser Serooskerke bij die vere niging en hebben dus op hoger niveau gespeeld en dat was giste ren goed te zien. Jonker verdeel de het spel goed en Van de Have was een blijvende kwelling voor de Hontenisse-verdediging. Hontenisse zette daar een hart verwarmende inzet tegenover, maar dat bleek deze keer niet voldoende te zijn. Aanvallend had de ploeg te weinig stoot kracht. Veel uitgespeelde kansen konden er dan ook niet genoteerd worden. De kleine spits Edward Tieleman stond te geïsoleerd in de voorhoede en kreeg nauwe lijks goede ballen en ook Dave de Booy, Gyon Asselman en in de tweede helft de ingevallen Pa trick van de Voort konden voor weinig gevaar zorgen voor het doel van doelman Jacqo van de Schee. In de eerste helft speelden beide ploegen vrij chaotisch. Zierikzee had wel een veldoverwicht, maar kreeg weinig kansen. Hans Lafe- ber schoot tegen de vuisten van keeper Manfred Bisschop en kop te een keer rakelings over en aan de andere kant was Gyon Assel man dicht bij een doelpunt, toen hij een schitterende voorzet van de telkens sterk over rechts opko mende Wim Steijns overkopte. Dat Zierikzee toch met een voor sprong ging rusten had het te danken aan John van de Have. De grote spits zette zich een vijf tal minuten voor de rust achter een vrije trap op een twintigtal meters van het doel en haalde verwoestend uit. De bal scheerde over het gladde gras en sloeg als een granaat in achter de wanho pig graaiende Manfred Bisschop. Na de thee probeerden de man nen van Ad Roovers het tij te ke ren en ze leken ook in die opzet te slagen. Zierikzee liet zich terug dringen en Hontenisse beleefde zijn sterkste fase in het eerste kwartier na rust. Onmiddellijk was het al Edward Tieleman, die ter hoogte van de penaltystip mocht uithalen, maar Van de Schee kon er nog net een hand te gen krijgen. Hontenisse bleef drukken en werd na een kwartier beloond met een curieus doelpunt. Wim Steijns mocht een hoekschop ne men en draaide de bal gevaarlijk in bij de eerste paal. Doelman Van de Schee wilde het leer weg- stompen, maar kreeg de bal ver keerd op zijn vuisten. Verrassend caramboleerde het speeltuig in het Zierikzee-doel. De vreugde over dit doelpunt duurde echter maar kort. In de eerste de beste tegenaanval sloeg weer John van de Have toe. Een verre voorzet van rechts landde in het strafschopgebied van Hon tenisse, waar de verdedigers de situatie niet meester werden. In de melee van spelers was het Van de Have, die zijn schoen uiteinde lijk tegen de bal zette en de leren kogel in het dak van het doel joeg. Natuurlijk een deceptie van jewelste voor de blauw-witten, die moeite hadden om de draad weer op te pakken. Er werd ge probeerd om druk te zetten op de Zierikzee-achterhoede, maar dat lukte nauwelijks. De verdiende winst bleef voor een technisch beter Zierikzee, dat zich af en toe door het hard wer kende Hontenisse wel in het nauw liet brengen, maar uitein delijk toch net iets meer klasse in huis had. Door Fred Rabout IJzendijke - Hansweertse Boys pakte gisteren in IJzendijke drie kostbare punten. IJzendijke verloor er drie die even kostbaar zijn. Het werd 3-4 voor de Bevelanders, die in de eerste helft te gen een dat moment op alle fronten rammelend IJzendijke de basis legden voor de winst. Toen immers stond het volkomen verdiend 0-2. DoorRinusVerberkmoes Clinge - De zich hevig roe rende trom van de C-side ten spijt, kon Clinge giste ren geen vuist maken tegen Breskens en ging met 0-3 ten onder. „Geen ramp. Breskens was beter en ver diende te winnen," aldus de sympathieke trainer van Clinge, Fonny van der Vloet. Zijn collega Piet Puype kon niet anders dan dit beamen. VIERDE KLASSE A Breskens had in Clinge best met ruimere cijfers kunnen winnen. Het maakte het zichzelf moeilijk door de kansen, die het na 0-2 eg, onbenut te laten. Met na- door prijsschutter Mark Boeckhout tot twee maal toe in ideale positie over te slaan en voor eigen kansen te gaan. Dit deed zowel Serge de Ruysscher alsCisko Osmanovski in de twee de termijn, toen het spel zich veelal op het middenterrein af- Boeckhout daarentegen had wel voor zijn maats en bediende Cisko Osmanovski op maat toen de beslissende treffer hard nodig was. De klein spits besloot echter toog over. Beter verging het m Verhulst toen hij door Boeckhout in de 83e minuut op maat werd bediend. Zijn vliegend schot sloeg als een granaat achter doelman Siegfried van de Berg en dat betekende 0-3 en de definitie ve tik voor de gastheren. Rood- hemden waarvan de sluitpost zich in de beginfase lekker warm kon maken bij schoten van af stand. Clinge deed toen nog aardig mee en kreeg zelfs de beste kans in de openingsfase. De inzet van Peter Drumont, na keurig terugleggen vanaf de achterlijn door Eef Coe- nen, was te slap om doelman Ste fan Dijkers zorgen te baren. Bij de volgende kans was het wel prijs. Helaas voor de Clingenaren was dit er eentje voor Breskens. Het initiatief hiertoe werd door Peter de Putter genomen. Zijn diepte pass bereikte Essad Osmanovski, die samen met Boeckhout ge bruik maakte van een mislukte buitenspelval die Clinge opzette. Van de Berg kon ver uit zijn hok in eerste instantie het gevaar nog keren, maar toen Boeckhout de bal eenmaal in zijn bezit kreeg, was het prijs: 0-1. Buitenkans Acht minuten later, de 28e mi nuut, was het opnieuw raak. De ze maal na een combinatie tussen Cisko Osmanovski en Serge Nö- then, die uitmondde in een intik- ker voor Boeckhout, die deze bui tenkans onberispelijk benutte: 0- 2. Clinge had daarna nog de mo gelijkheid de rust met 1-2 in te gaan, maar aangezien Eef Cóenen alleen voor Dijkers volkomen faalde, veranderde er voor de thee niets meer aan de stand. Na de hervatting was het in ver gelijking met de eerste helft meer werkvoetbal met weinig kansen. Behalve de eerder genoemde mo gelijkheden voor Breskens en de uiteindelijke treffer. Clinge kreeg er nauwelijks tot geen. Opmerke lijk in dat verband was dat Jan de Visser, voor de rust rechtervleu gelverdediger en later meer naar voren geschoven, de gevaarlijkste aanvaller van het thuiskamp werd. Dat zegt iets over de slag kracht van Clinge. De constate ring van Fonny van der Vloet was juist. Geen speld was er tussen te krijgen. Zelfs niet door de meest fervente Clingenaar. Bezoekers die Essad Osmanovski, Mario Corthals en Brian Verhulst van Breskens geel zagen krijgen van arbiter Andries de Heer uit Lan- gerak. Jan de Visser van de gast heren kreeg eveneens zo'n aan denken. Al met al iets teveel geel voor een duel dat de typering 'sportief' best opgeplakt mocht krijgen. Een aanvaller van Breskens kopt de bal richting Clinge- doel. In witte broek de Clinge- formatie aan het werk. FOTO CAMILE SCHEL5TRAETE VIERDE KLASSE A Met de twee snelle centrumspit sen van Hansweertse Boys, Tau rus Kraayenbrink en Jim Asch- man, wist de IJzendijkse defensie geen raad. Wat een hardwerken de Frank Neve op het middenveld ook probeerde, hij kreeg zijn ploeg niet op gang. Na de pauze kwam een onherkenbaar IJzen dijke terug, maar toen was het kalf al half verdronken, ondanks dat het legio mogelijkheden kreeg. Het was af en toe kunst- en vliegwerk bij de Boys, waar trai ner Marcel de Nijs uit nood gebo ren (men telde zeven geblesseer den) als laatste man opereerde, maar het bleef overeind. IJzendijke verloor diep in de tweede helft ook grensrechter Rudy Minnaert. Dit bij de vierde treffer van Hansweertse Boys, toen hij volgens de IJzendijkse spelers voor buitenspel had moe ten vlaggen. De opmerking 'strontgrensrechter' (niemand scheen het na afloop geroepen te hebben) was er te veel aan, nadat hij overigens uit eigen gelederen al meerdere keren kritiek had ge kregen. Hij gooide zijn vlag neer. Sjaak van de Sande, die bankzit ter was, mocht zich alsnog dienstbaar maken. Bij IJzendijke ontbraken Adri van Hanegem en Frank van de Vijver (vakantie), Peter Maen- hout en Luc van Waes, beiden ge blesseerd. Hansweertse Boys startte met het nodige opportu nisme. IJzendijke stond er bij en keek er naar. De thuisploeg kreeg wel een eerste mogelijkheid toen Jeroen Verstraete alleen voor Hansweertse Boys-doelman Eric Clement verscheen. Die grabbel de de bal echter uit zijn voeten. Dit na acht minuten wedstrijd. De bezoekende spitsen waren ef ficiënter. In twee minuten tijd stond het 0-2. De openingstreffer werd na tien minuten geboren. Ernst van Brussel stuurde Jim Aschman op rechts weg en die versloeg Chris Cornells voor een eerste keer. Amper afgetrapt mocht de IJzendijkse doelman opnieuw de bal uit het net graai en. Opnieuw was Ernst van Bus sel de aangever. Nu maakte Ger- rit Peterse het met het hoofd af 0- 2. De boeken hadden voor de pauze al definitief gesloten kunnen worden als Jimmy Aschman wat koelbloediger had opgetreden. Na onnodig balverlies van Willi am Aerssens op het middenveld werd Aschman weggestuurd. In plaats van de rust te bewaren en de uitlopende IJzendijke-doel- man te omspelen, probeerde hij het van te ver met een boogbal. Het was schitterend, maar het leer viel dood tegen de paal. Na de pauze kreeg IJzendijke vlug de beoogde aansluitingstref fer. Jeroen Verstraete knalde de bal uit een onoverzichtelijke si tuatie van buiten de zestien me ter voorbij Clement: 1-2. Lang duurde de vreugde bij de thuis ploeg niet, want amper twee mi nuten later ging IJzendijke-doel- man Cornells in de fout. Een te rugspeelbal van Maarten Schil ders trapte hij voor de voeten van Gerrit Peterse. Het 'dank u wel' was aan de kant te horen: 1-3. Opnieuw twee minuten later stond het al 2-3. Jacky Caniere penetreerde in de rechthoek, werd omver gelopen door Rense de Vogel (leverde hem geel op) en Michel de Ruysscher knalde de penalty binnen. Op dat moment waren de bezoekers slachtrijp. Verdediger Tim Reynhout kopte in paniek boven zijn geslagen doelman de bal tegen de eigen lat en even later knalde Michel de Ruysscher, alleen voor Clement, de bal tegen zijn lichaam. Terwijl alles wat IJzendijke was op dat moment op de verdiende gelijk maker zat te wachten, sneed Ju les Back op links door de verde diging van IJzendijke en stelde Jim Aschman op de rand van bui tenspel in staat het eindakkoord te verzorgen: 2-4. Een fel aandringend IJzendijke kwam in de slotminuut door Ran dal de Jager dan nog wel op 3-4, maar mocht vervolgens na gaan denken over alles wat er mis ging de eerste helft. Trainer Paul van der Hooft: „Als je zo'n eerste helft aflevert geef je het gewoon weg. We hebben het verlies volle dig aan onszelf te wijten. Zelfs in de tweede helft hebben we vele mogelijkheden laten liggen." Scheidrechter Peter van Sundert uit Hoeven, die een ruime vol doende bij elkaar floot, gaf naast Rense de Vogel ook nog geel aan Ernst van Bussel van Hansweert se Boys. Bij IJzendijke moest Pa trick Canierse geblesseerd het veld verlaten. Zijn vervanger was Alex de Zutter. foor Sjaak Begijn St.-Jansteen - In een zeer aantrekkelijk duel kon STEEN de vele kansen uit de toeede helft niet benutten. Tot twee keer toe stonden paal ai lat treffers in de weg. Daar door bleef de derby tegen Sluiskil op 2-2 steken. VIERDE KLASSE A STEEN-trainer Cor van de Velde walde enorm en was na afloop aanspreekbaar. Niet voor de Ters' maar ook niet voor zijn toendin. Op de vraag of hij voor Pers even tijd had, was het «woord kortaf: „Nee." Daarna todween de oef enmeester als een jfeer de kleedkamer in. Na enke- 'e «Buten stapte hij met grote l'ssen richting kantine, som berde zijn vriendin mee te ko- liet haar als een soort van «loothondje op grote achter pad achter zich aanlopen, stap- zijn rode Mercedes en reed eB> zijn ploeg, collega-trainer 11 Pers met de nodige vraagte- achterlatend. Met het aan- STVv Van ^an ^elde heeft raEN misschien wel een goede a®«, maar zeker geen pr-man -gehaald. Voor de rest inkeert er niets aan de Bressi- der, die schijnbaar kikt op de n.n^al~uitspattingen. STEEN-trainer had eigenlijk u aanleiding voor het onfat- ïiii Zijn ploeg do- aerde bijna de gehele wed- J P1331 kon het karwei al- ®et sfmaken. Sluiskil en toonden aan voor de vol- ®s' p willen gaan, zochten anval en schuwden de duels Scheidsrechter Van de tt- uit Eindhoven, die in de »og door iedereen bejubeld a,Voor zijn goede optreden, >n de ogen van de STEEN- aanhang de kwade genius. Van de Boorn, die op zijn heenweg in en rond Antwerpen het spoor bijster was geraakt waardoor de wed strijd een kwartier later begon, keurde namelijk diep in de twee de helft een doelpunt van Jeroen Navarro af. Op aangeven van grensrechter Rudy de Meij van Sluiskil gaf hij een ingooibal, omdat het leer voorafgaand aan de beslissende voorzet de zijlijn gepasseerd zou zijn. De Meij na afloop: „Die bal was er echt over. Ik lieg niet." Tegen de verhouding in kwam Sluiskil na een half uur spelen op voorsprong door uitblinker Do minique Verlinde. Verlinde liet drie man zijn hielen zien, om speelde doelman Meersman en rondde doeltreffend af. Verdedi ger Tom Lernout zag tegen voor al Verlinde zwarte sneeuw. De jongeling van STEEN liep op het einde van de wedstrijd op zijn tandvlees en had een stijve nek van de keren dat hij Verlinde aan zich voorbij zag gaan. Werner Bisschop besloot echter niet mee te willen doen aan het feestje van de bezoekers en hing binnen vijf minuten met een bekeken schui ver de bordjes in evenwicht. Doelman Karei de Jonge ging ook bij dit tweede doelpunt niet ge heel vrijuit. Na de rust was het Andres de Witte die Sluiskil opnieuw op voorsprong bracht, maar weer Werner Bisschop scoorde kort daarop de gelijkmaker. Bisschop was bij de gastheren een van de uitblinkers, maar had in de 17- jarige Koen van Leuven een taaie tegenstander. Van Leuven was een van de jongelingen in de ploeg van trainer Paul van Kout eren. Diep in de tweede helft mocht ook Donny Schelfout zijn opwachting maken. Van Kout eren, die wel voor commentaar beschikbaar was: „Ik heb geen Een aanvaller van STEEN (zwarte broek) zoekt een gaatje in de Sluiskil-defensie. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Rien de Jonge Goes - Met een 3-1-overwin- ning op Volharding heeft Goes opnieuw goede zaken gedaan in de eerste klasse C van het KNVB-zondagvoet- bal. De formatie van Hugo Barends is na een zwak be gin in deze competitie aan een goede reeks bezig en haalde uit de laatste vier wedstrijden tien punten. EERSTE KLASSE C Goes domineerde gedurende de gehele eerste helft, maar moest toch met een magere 1-0-voor- sprong gaan rusten. De thuis club had meer afstand kunnen nemen in die eerste periode, maar verzuimde de kansen te verzilveren. Vijf minuten na de rust kwam Goes op 2-0, maar toen Volharding de achterstand verkleinde brak er nog een moeilijke periode aan voor de gastheren. De Goese defensie hield echter goed stand en Erik de Groene maakte tenslotte aan alle onze kerheid een eind door zijn twee de treffer te scoren. Evenals een week eerder tegen DESK had De Groene weer een flink aan deel in de Goese zege. Volharding bakte er niet veel van in de eerste helft. Er zat to taal geen lijn in het spel van de hekkensluiter op de ranglijst in de eerste klasse C. De combina ties bij Goes liepen vlotter, me de dankzij de stuwkracht van de middenvelders Marco Vogel en Ron de Vos. Reeds na vijf minuten nam Goes de leiding toen Erik de Groene Michel Jonckman op maat be diende. Deze maakte geen fout: 1-0. Goes kreeg daarna veel mo gelijkheden om de marge te ver groten, maar faalde in de afwer king. Een doorbraak van Jonck man had overigens bijna succes. Richard van Daal zette de Goe- senaar maar net op tijd de voet dwars. Goes bleef komen. Een kopbal van John Heijnsdijk werd door een verdediger uit doel gekopt, een inzet van Cla rence Pahlad gestopt door Gert Custers en een vrije schop van Ron de Vos belandde in het zij net. Volharding kon daar weinig te genover stellen. Alleen een goed schot van Pim Verdijk, dat door Erik Versluis tot hoekschop werd verwerkt. Nadat Erik de Groene naast had geschoten kreeg Ron de Vos, vier minuten voor rust, een unieke mogelijk heid om Goes op 2-0 te brengen, maar hij zocht het doel te hoog. Even later kwam John Heijns dijk oog in oog te staan met doelman Custers, die een te groot struikelblok bleek. Kort na de hervatting was Vol harding dicht bij een tegentref fer. Zijn vrije schop werd echter uit het Goese doel gekopt door Marco Vogel, die weer een glansrol vertolkte bij de thuis club. Even later kwam Goes op 2-0. Een dieptepass van Ron Brusket bereikte Erik de Groe ne, die de doelman omspeelde en de bal in het lege doel plaats te. Volharding gaf echter niet op. Raakte veel beter op dreef dan in de eerste helft en dat re sulteerde in een doelpunt: 2-1. De bezoekers bleven aandrin gen en Goes moest alle zeilen bijzetten om verder onheil te voorkomen. Een schot van Den nis Barten ging via de lat over en voorkwam de gelijkmaker. Goes was dus gewaarschuwd en wist trouwens de bakens weer wat te verzetten. Erik de Groe ne stootte goed door, maar in plaats van zelf te schieten speel de hij de bal naar Michel Jonck man, die afgefloten werd we gens buitenspel. Vijf minuten voor tijd deed De Groene het beter. Hij omspeelde handig een verdediger en gaf daarna Cus ters het nakijken. De 3-1-eind- stand was volkomen verdiend voor Goes. blik met spelers dat ik kan open trekken. Ik moet het doen met het beschikbare materiaal. We heb ben een heel jonge ploeg die speelt vanuit een compacte ver dediging met twee snelle aanval lers als Tony Helskens en Domi nique Verlinde." En over de terugval van zijn ploeg in de tweede helft: „De jon gens staan zo scherp, dat ze elke wedstrijd na de rust terugzakken, maar ik kan toch niet zeggen dat ze het in de eerste helft rustig aan moeten doen. Ik wijt dit aan een gebrek aan fysiek. Hier valt niet op te trainen. De spelers vechten voor wat ze waard zijn. Alleen een compliment is hier op zijn plaats," aldus Van Kouteren. Van onze sportmedewerker Axel - Noormannen is giste ren periodekampioen gewor den in de zesde klasse A van het KNVB-zondagvoetbal. Na tien duels, in plaats van elf na het terugtrekken van Cortge- ne, pakte Noormannen de laatst benodigde puntjes door met 5-2 van Sluis te winnen. ZESDE KLASSE A Groede greep zodoende net naast deze prijs, ondanks dat met 1-3 van Kwadendamme werd gewon nen. Biervliet zat eveneens aan de goede kant van de score door met 5-3 over Terhole te zegevieren. Lewedorpse Boys-Robur werd 2- 1 en SDO'63-Volharding 3-1. SDO'63-VOLHARDING 3-1 - Tot de pauze kon het duel nog al le kanten op. Het scorebord wees toen 1-1 aan. Na de hervatting bleek de felheid van de thuisclub de doorslag te geven. Martijn Verbrugge maakte 1-0, Harm- Jan Hoonderd vervolgens 1-1. Frank van Lee tekende na een uur spelen voor 2-1, waarna Den nis van Driessen in de 75e minuut het definitieve vonnis over Vol harding velde. KWADENDAMME-GROEDE 1- 3 - Groede was in dit als pittig bestempelde duel de betere ploeg en won verdiend. Resi Loenhout opende de score (1-0) en dat schudde Groede wakker. Davy Maes maakte gelijk en Jan van Belois 1-2 nog voor de thee. Bram Vercruijsse bepaalde in de 65e minuut de eindstand op 1-3. BIERVLIET-TERHOLE 5-3 - Biervliet leidde halverwege met 4-1 en had de winst toen als het ware al in de knip. Pascal Weda- ge tekende voor 1-0, Ralph Baumgarte voor 2-0 en Marti Dobbelaar voor 2-1. Pascal We- dage tilde vervolgens de score naar 4-1 door twee keer raak te kegelen. Na de thee maakte deze speler er ook 5-1 van. Terhole kwam nog iets terug via treffers van Jean-Paul Eggermont en Giovanny Verbraeken. LEWEDORPSE BOYS-ROBUR 2-1 - „Een fijne wedstrijd," meldde men vanuit de bestuurs kamer van de thuisclub. Mark van Gassel scoorde 0-1, waarna Edwin Caljouw de ruststand op 1-1 bepaalde. Hans de Kok werd matchwinnaar door na de doel- wisseling de eindstand op 2-1 te bepalen. NOORMANNEN-SLUIS 5-2 - De gastheren waren sterker dan Sluis en wonnen, ondanks dat het nog even spannend werd, ver diend. Ramon Witte maakte 1-0, Jeroen Witte 2-0 en Jean-Marie Bries na de thee 1-2. Kees van Sighem tilde daarna de score naar 3-1 voordat Dimitri de Wit te voor 3-2 zorgde. Pal voor tijd was het Kees van Sighem die op nieuw raak pegelde en kort daar op zorgde Tonno Wonderghem voor 5-2.

de Stem | 1997 | | pagina 23