DE STEM Erwin Dek killer in slotminuut Feyenoord krijgt een beetje vorm mde of de Wondertijden op wonderijs Calgary Hoek-verdediger zorgt met 'knietje' voor grafstemming bij Noordwijk nok voor U! Kampeerauto, verkoop-verhuur FC Utrecht in leuke wedstrijd naar nederlaag gespeeld Wotte begint 1 januari in Utrecht Beenhakker wil Peter van Vossen Wereldrecords massaal gebroken Sport 11111 MAANDAG 24 NOVEMBER 1997 B1 Door Ton Koomen Hoek - „Zo'n doelpunt vergeet je niet zo gauw. In je laatste minuut scoren en je ploeg drie punten be zorgen geeft je een enorme kick. Ik ben het gelukkig ste mens van Zeeland en wijde omgeving," stelde een van oor tot oor stralen- Erwin Dek na afloop van de door Hoek met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Noordwijk, één van de ti telkandidaten in de hoofd klasse A van het KNVB- zaterdagvoetbal. Een doel punt gescoord met zijn 'knietje', maar dat was to naal onbelangrijk. De buit I was binnen en de ploeg I van trainer Adriaan Nieu- I wenhuijse telt weer volle dig mee. HOOFDKLASSE A Een duel dat de Hoek-aanhang lange tijd een vrij onbevredigend gevoel gaf. De Zeeuws-Vlaamse topper had zonder meer het bes te van het spel, maar in de af werking was Hoek onfortuinlijk. Het leek op een doelpuntloze piaitendeling uit te draaien, tiaar Erwin Dek besliste anders. Hij zorgde voor een niet te be- chrijven vreugdestemming in let Hoek-kamp en voor een ij- lingwekkende stilte in de Hoordwijk-kleedkamer na af- Pisnijdig Suud Bröring, trainer van de Soordwijkers, was pisnijdig op i:jn spelejs. „Die gasten denken lat ze het beter weten dan mijn persoontje. Nou, mooi niet. Vol gende wedstrijd gaat het mes er in We gaan snijden in het team, want de aanvallers lieten het le lijk afweten. We hebben ons af laten bluffen door Hoek. Vooral door Hoek-aanvoerder Patrick Geert de Poorter van Hoek (tweede van links) in duel met Noordwijk-middenvelder Erik van Houten. Hoek-spits Jacky Lambert is ge vloerd en aanvaller Angelo Nijskens kijkt op de achtergrond gespannen toe. foto camile schelstraete Naudts. Die ging er dikwijls veel te fel in. Had naar mijn smaak eerder een rode kaart moeten hebben, maar kreeg totaal geen kaart voorgeschoteld. Een ge lijkspel zou de verhouding beter hebben weeggegeven. Ik voel me knap belazerd," merkte een ge frustreerde Bröring op. De teleurstelling van Bröring was begrijpelijk, maar Noord wijk verloor terecht, al is het al tijd schlemielig als je team in de laatste minuut het schip in gaat. Tegenvallend was het spel van opponent Noordwijk, een tegen stander waarvan Hoek vorig sei zoen nog ruim verloor, zonder meer. In de eerste helft beperkte Noordwijk zich louter tot verde digen. Het team maakte de derde plaats op de ranglijst allerminst waar. Noordwijk miste in aan vallend opzicht een tweetal be langrijke pionnen. Ruzie Scheurwater, de gevaarlijke aanvaller, verliet Noordwijk en kele weken geleden na een fikse ruzie en heeft voor zaalvoetbal gekozen. Patrick van Dam is met een beenbreuk langere tijd uit geschakeld en Arnold Reinders zat een schorsing uit. Bij Hoek ontbraken de geschorsten Kurt Pacqué en Jos Kayser, terwijl in de spits nog steeds de Belgische 'surprise' Dave Gijsel 'vermist' wordt. Gijsel lijkt een contract te gaan tekenen bij een Turkse tweedeklasser, maar pnen moet ook niet vreemd opkijken als hij vandaag of morgen ineens weer opduikt in de Lovenpolder. Bij 'levensgenieter' Gijsel is immers van alles mogelijk, zo heeft hij de laatste jaren wel bewezen. Hoek en Noordwijk maakten er zaterdagmiddag duidelijk een 'voorzichtig' duel van. De belan gen waren ook groot, want de verliezer - en dan met name Hoek - zou afhaken in de titelra ce. Het werd een duel met een minimaal aantal kansen. Voor rust zorgde vooral Nijskens voor het nodige gevaar, maar echt doelrijpe mogelijkheden ont stonden er vrijwel niet. Lambert en Nijskens waagden enkele po gingen, maar Noordwijk-doel- man Edmond Claus kwam nau- Door Henri van der Steen Rotterdam - Spitsen moeten sco ren. Dat deden de spitsen van Feye noord en FC Utrecht gistermiddag niet. Ze speelden beiden echter wel prachtige wedstrijd. Cruz en Mols waren mede verantwoordelijk 'oor een hele leuke middag in de Kuip, waar iedereen akkoord was met de uitslag: 3-1. Het was moeilijk uit te maken wie de beste spits was geweest van de twee. Cruz was M goed geweest, Mols was vooral heel ®°oi geweest: voetbal tussen kunst en kun- Het aannemen van de bal, dat draaien, Jie schijnbewegingen, alles wat Mols deed M stroomlijn en gratie. (-ruz was Cruz: soms klungelig ogend, ®®stal balvast. FC Utrecht-verdediger Mitchell van der Gaag: „Daarom weet ik ®e' niet. Soms denk ik dat die Cruz er geen u' van kan. Ik had hem een paar keer te- 8® en toen pakte ik hem heel simpel de bal Maar het is geen slechte spits natuur- P Ik weet eigenlijk nog niet goed wat ik v® hem moet vinden." Vraag is de vraag die voor heel Feyenoord Mt. Wat moet je eigenlijk van Feyenoord noden op het ogenblik? Twee keer 0-0 te- Molendam en De Graafschap, een mvu V" de beker tegen TOP, gister- "dag dan een prima 3-1 tegen FC 'echt. Drie goals: een schot met links O* ™svelt (1-0), een strafschop van Van as'el (2-0), een eigen goal van Van der (3-1). B schien bereikte Feyenoord met de eer- J zege onder Beenhakker een omslag- Jr1 hoewel er nog genoeg te twijfelen Sa ',/ver bet plekkie rechts voorin voor Ochez. Over de rol van Van Gobbel, die ma ten 'twar"er v°or tijd nog spannend Well k ^°°r ^kbik 2-1 te laten scoren, tra !f dat de aa®voerder nog de meeste agtekens veroorzaakt. Beenhakker zet- al eens achterin. >^e,Weeb voetbalde Van Gastel ineens pd ec„ Beenhakker was naderhand I kew'. L rd: de Ptek van Jean-Paul e ben ik er denk ik wel uit. Ik zie hem Spitsuur voor het doel van FC Utrecht. Doelman Wapenaar (linksonder) wordt belaagd door Vos, Cruz en Sanchez. Nasci- mento ziet dat het dit keer goed afloopt. foto anp het liefst in een rol waarin hij dichtbij de goal komt." Tegen FC Utrecht was Van Gastel weer gewoon verdedigende middenvelder. Hij had het moeilijk in het drukke centrum, waar ook libero Van Wonderen steeds op dook. Vorm Belangrijker voor Feyenoord was gisteren evenwel wat er wel lukte. Van Bronckhorst speelt weer in de vorm van voor zijn eerste (en mislukte) interland, tegen Turkije, half oktober. Vos is weer gevaarlijk, Bosvelt is een prima rechtshalf, Van Wonderen doet het goed als libero, Dudek maakt steeds minder fouten. Er werd nu dus ook eens ge wonnen en er werd bij vlagen goed gevoet bald. Bij vlagen. Beenhakker: „Als we zo over drie amanden nog spelen, zal ik onte vreden zijn, maar op dit moment ben ik er tevreden mee. Qua voetbal gaat het nog met pieken en dalen, maar het wordt alle maal wat beter." Vooral de progressie van Cruz viel dus op. Beenhakker: „Ik heb de afgelopen dagen twee keer intensief met hem gepraat in zijn moers taal. En we heb ben elkaar een smerige bak verteld in het Spaans." Leo Beenhakker hoorde zijn naam gescandeerd woren in de Kuip. 'Leo 'Leo!' Woensdag zou Feyenoord de stijgende vorm kunnen aantonen zonder daarvoor te moeten winnen. Juventus is van een andere orde dan FC Utrecht. De Italianen brengen zeker een betere keeper mee dan de ploeg uit de Domstad. FEYENOORD - FC UTRECHT 3-1 (2-0). 18. Bosvelt 1-0, 45. Van Gastel 2-0 (strafschop), 77. Beekink 2-1, 88. Van der Gaag 3-1 (e.d.). Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 25.020. Gele kaart: Van Gastel, Van Wonderen (Feyenoord), Nascimento, Wapenaar (FC Utrecht). FEYENOORD: Dudek; Boateng, Van Wonderen, Van Gobbel en Claeys; Bosvelt, Sanchez (64. Zwijnenberg), Van Gastel en Van Bronckhorst; Cruz en Vos. FC UTRECHT: Wapenaar; Van der Gaag, Nas cimento, Van der Ree en Van Mol; Robbemond, Scharrenburg, Witschge en Van Nieuwkerk (70. Nwakire); Beekink en Mols. welijks in de problemen. Na de hervatting kwam er wat meer vuur in het spel. Hoek bleef de meest dominante ploeg. Kreeg enkele goede mogelijkheden, maar de anders zo trefzekere Ad Gladdines, slaagde er maar niet in het balletje erin te prikken. Verdedigend zat het bij Hoek prima in elkaar. Franky Stan- daert speelde groots, Leo Kay ser, voor het eerst weer in de ba sis na een lange afwezigheid door privé-omstandigheden, le verde gaaf werk af en ook Geert de Poorter en Erwin Dek speel den foutloos. Patrick Naudts, aan inzet geen gebrek, gaf het goede voorbeeld. „Noordwijk kon niet gevaarlijk worden. Dat was ook onze verdienste," meld de een dik tevreden Adriaan Nieuwenhuijse, die in het twee de bedrijf Frank van Damme en Hubert van de Hemel inzette voor de moegestreden Mare Min- naert en de geblesseerde Geert- jan de Smet. Terwijl iedereen zich verzoend had met een bloedeloze 0-0-uit- slag, waarmee Hoek allerminst tevreden was, kwam dan in de slotminuut Erwin Dek voor de ontlading zorgen. Angelo Nijs kens, zonder meer de beste Hoek-speler, speelde zich vrij en knalde in. Noordwijk-keeper Claus kon de bal afslaan voor de voeten van Lambert, waarna het leer op de knie van Erwin Dek terecht kwam. Dek zorgde er voor dat Noordwijk in die slot minuut alsnog een 'knieval' mocht maken voor zijn tegen stander. HOEK-NOORDWIJK 1-0 (0-0) - 89. Erwin Dek 1-0. Scheidsrechter: Izaak Roeland. Toeschouwers: 1000. Gelde kaarten: Jacky Lam bert en Erwin Dek (Hoek). HOEK: André de Letter, Erwin Dek, Geert de Poorter, Leo Kayser, Franky Standaert, Mare Minnaert (68. Frank 'vhn Damme), Patrick Naudts, Geertjan de Smet (83. Hu- bert van de Hemel), Angelo Nijs kens, Ad Gladdines, Jacky Lahï- bert. NOORDWIJK: Edmond Claus, Martin van Kins, Cees Smit, Ri chard Pel, Jeffrey de Jong, Wim de Jong, André de Ridder, Erik van Houten, Patrick van de Gronde, Fred Bloem, Rocky Pitti (62. Peter van Harskamp). Rotterdam (anp) - Mark Wotte is per 1 januari de nieuwe trai ner van FC Utrecht. Dat heeft interim-coach Nol de Ruiter gisteren na de uitwedstrijd te gen Feyenoord (3-1) bevestigd. Komende week praten beide clubs nog wel over de hoogte van de afkoopsom voor de hui dige trainer van ADO Den Haag. Maar alle partijen gaan ervan uit dat het rond komt. Op advies van De Ruiter, die tot aan de winterstop de terugge treden Ronald Spelbos ver vangt, begint Wotte pas in het nieuwe jaar bij FC Utrecht. „Dat lijkt me voor hem wel zo prettig," zei de ex-bondscoach, die na zijn interim-periode weer als hoofd scouting aan de slag gaat. „In januari hebben we een trainingskamp en een paar oe fenwedstrijden. Dat is een goe de start voor een nieuwe trai ner. Zo krijgt hij even de tijd om bij ons warm te draaien. Meteen beginnen met een wedstrijd lijkt me minder geslaagd." Rotterdam (anp) - Leo Been hakker wil Peter van Vossen naar Feyenoord halen. De Rot terdamse coach bevestigde gis teren in de Kuip dat hij de vaste reserve van Glasgow Rangers heel graag aan zijn selectie zou toevoegen. De opvolger van Arie Haan weet echter dat de fi nanciële mogelijkheden bij zijn nieuwe club klein zijn. „In mijn eerste gesprek met voorzitter Jorien van den Herik kreeg ik meteen te horen dat er geen ruimte was voor verster kingen," legde Beenhakker uit. „Alleen bij verkoop van een speler kan er een nieuwe man bij komen. In die wetenschap ben ik bij Feyenoord aan het werk gegaan. Daar doe ik dus niet moeilijk over. Met Van Vos sen moet ik dus geduld heb ben." Jan Bos gelooft zijn ogen niet na zijn wereldrecordrit op de 1000 meter. Calgary (anp) - Jan Bos geloofde zijn eigen ogen niet. De schaatser wist dat dit weekeinde bij de wereldbekerwedstrij den sprint op het wonderijs van Calgary snelle tijden zouden worden gereden. Maar na het zien op het score bord van 1.10,63 (wereldrecord 1000 meter) en 35,77 (nationaal record 500 meter) was de Neder- landeiteondanks alle«i»erkennis met stomheid geslagëff.'LFantas- tisch,.ongelooflijk. Zó-snel had ik nooit verwacht," kóh de rijder uit Hierden zaterdag ternauwer nood uitbrengen. Samen met Marianne Timmer, die circa tien minuten lang wereldreeordhoud- ster op de kilometer was, liet hij zich graag fêteren. „Het ging zó gemakkelijk, zó ontspannen," zei Bos met dank aan ijsmeester Mark Messer, die de Olympic Oval optimaal pre pareerde. „Optimaal? Welnee, het kan nóg sneller. Tijden onder de 1.10 zijn hier mogelijk," zei Bos. Vannacht kregen de schaat ser een herkansing. Vervolgens duurt het tot eind maart 1998, voordat de snelste piste ter we reld weer een internationaal er kend toernooi (WK afstanden) huisvest. Bos moest de toptijd op de kilo meter overigens delen met Mana- bu Horii. De Japanner was één rit eerder in exact dezelfde tijd gefinisht. Het oude record, van dezelfde Horii, stond sinds 1 maart 1996 op 1.11,67. Bos kwam op 15 maart 1997 tot op vijfhon derdste seconde nabij. Zaterdag 21 november werden die tijden met meer dan een seconde verbe terd. De klapschaats zorgt voor een ware revolutie. Hoe miniem de verschillen op de 1000 meter zijn, moesten de thuisrijders ditmaal erkennen. Het duo Bos-Horii had 0,01 se conde voorsprong op de Cana dees Kevin Overland, 0,04 secon de op diens landgenoot Sylvain Bouchard. Jeremy Wotherspoon, óók uit Canada, blijft officieus de snelste man op de kilometer. Zijn 1.10,34 werd echter begin deze maand gevestigd in wed- -strijden die n)jiMpor de interna tionale schaafSjfhe (ISU) zijn er kend. Wotheojflpn werd nu vijf- - deymet 0,13 achterstand. Acht rijders doken zaterdag on der het oude wereldrecord. On der hen waren drie Nederlan ders, want ook Erben Wenne- mars (1.10,97) en Martin Hers man (1.11,36) profiteerden van de omstandigheden. Ze werden zevende en achtste. Jakko-Jan Leeuwangh, vorige week win naar van de eerste wereldbeker wedstrijd in Roseville (VSt), werd na een verkeerde wissel in zijn rit tegen Wotherspoon gedis kwalificeerd. Marianne Timmer mocht zich even wereldrecordhoudster noe men. De Groningse reed de 1000 meter in 1.17,59. Dat was zes honderdste sneller dan de voor malige schaats- en wielertopper uit de DDR, Christa Rothenbur- ger, daterend uit 1988. Timmer, wereldkampioene op de kilome ter, wist dat haar record niet zo lang stand zou houden. Eerst dook de Duitse Franziska Schenk, wereldkampioene op de sprintvierkamp, eronder (1.16,24). Het laatste woord was voor Catriona LeMay-Doan. Haar 1.16,07 was ruim anderhal ve seconde sneller dan de tijd van Timmer. Het was voor de Cana dese het tweede wereldrecord op één avond, na de 37,90 op de 500 meter. Gisteravond evenaarde LeMay-Doan die tijd. Timmer ging ietsje rapper dan de dag er voor, 39,41 om 39,48. ZIE OOK SPORT-B4: Postma verbaast zichzelf (ADVERTENTIE) vól sportkleding en fanartikelen van de nationale en internationale topvoetbalclubs EN veel vrije- tijdskleding van alle bekende merken, zoals Nike, Adidas, Puma, etc... m n de Gezamenlijke Levensve kera"!

de Stem | 1997 | | pagina 13