Lindenburgh wil nieuw onderzoek Tabaksreclame zet lobbyisten in beweging jSfflï'opvïve" 'Heropvoeden junkies in Ossendrecht werkt' 'Pas op, gevaar!' tantal bankovervallen Wjheid I?" m I JerelHd Vader krijgt 12 jaar en tbs voor dubbele moord op kinderen weer aan het stijgen Zeezout wapen in strijd tegen ziekteverzuim Prinses Irene sleept Privé voor de rechter DESFEM BINNENLAND A3 I «et succes valt op te maken uit I fn onderzoek van de Erasmus I Universiteit in opdracht van de gemeente Rotterdam en het I sOV-project. Insuline-affaire" blijft onduidelijk I van onze verslaggeefster Vriend steekt Leidse studente dood Duitse overvaller reed in gestolen auto uit Rijswijk nov •)9b m\t .von 8£ V? Verzekerd 22 NOVEMBER 1997 I I ZATERDAG 22 NOVEMBER 1997 Groot-Brittannië en Ierland- Zaterdag soms zon en langs de zuid- en westkusten kans op een bui. Zondag in Schotland, En geland en Wales weinig veran dering, in Ierland later op dë dag regen. Middagtemperatuur variërend van 6 tot 10 graden België en Luxemburg: Soms zon, soms bewolking. Misschien ook mist. Droog. Kouder, met op zondag maxima van 9 gra_ den in Oostende tot 3 in Luxem burg. Noord- en Midden-Frankrijk- In de departementen langs de kust kans op een bui. Verder ge regeld zon, ook kans op mist. Daling van temperatuur, met op zondag maxima van 4 graden rond Straatsburg tot 10 in de Vendee. Zuid-Frankrijk: In het zuidoos ten onstuimig, met veel wind en mogelijk veel regen. In de ande re streken soms ook nat, maar wel kalmer en ook nu en dan zon. Middagtemperatuur aan zee rond 12 graden, verder landinwaarts kouder. Portugal: Zaterdag geregeld zon en op veel plaatsen droog. Zondag later op de dag vanuit het westen regen en langs de westkust een aantrekkende wind. Middagtempera tuu r vlak aan zee van 13 graden rond Por to tot 18 in de Algarve. Spanje: Zaterdag langs de oost kust veel wind en mogelijk ste vige buien. Elders droog en ge regeld zon. Zondag in het oos ten rustiger, in het westen later regen. Middagtemperatuur meest van 10 tot 15 graden, in zuiden iets onder de 20. Canarische Eilanden: Perioden met zon en droog. Middagtem peratuur ongeveer 25 graden. Mallorca en Ibiza: Erg onstui mig en erg nat. In de loop van zondag wat droger weer. Mid dagtemperatuur zaterdag am per 15 graden, zondag 18. Italië: Overgang naar onstuimig weer met plaatselijk veel regen en veel wind. Maxima tussen 10 tot 15 graden, in het noorden la ger, op Sicilië zaterdag bedui dend hoger. Griekenland en Kreta: Flink wat zon, aantrekkende zuiden winden en maxima hier en daar boven de 20 graden; in het noor den van Griekenland ongeveer 13 graden. Zondag later op de dag in Griekenland vanuit het westen regen. Duitsland: Rustig maar koud. Naast bewolking zeker ook kans op zon. In het noordoosten kans op wat regen of sneeuw. Maxima tussen -1 en +4 graden, zaterdag in het zuiden en zuid westen iets hoger. Zwitserland: Zaterdag op veel plaatsen droog en hier en daar zon. Zondag vooral aan de zuid flank van de Alpen regen, boven de 1200 meter sneeuw. Middag temperatuur terugzakkend naar 3 graden op zondag. Oostenrijk: Zaterdag en op de meeste plaatsen droog en hier en daar zon. Zondag vanuit het zuiden toenemende kans op re- gen, boven de 1000 meter op sneeuw. Maxima iets boven nul. ,aafden (SOV) in Rotterdam *- J U al is het alleen al van- I leijede kosten. Het project, .(loopt in een voormalige kazerne in Ossendrecht, pro- eert verslaafden af te laten I kicken en'her op te voeden'. Een verslaafde pleegt gemiddeld 180 delicten per jaar om aan geld te komen voor drugs. Dat kost ongeveer 200.000 gulden. Ge middeld zit hij ook nog eens een half jaar in de gevangenis en dat kost nog eens ruim 130.000 gul den, aldus prof.dr. D. Hessing, hoosleraar rechtspsychologie van de EUR. „Dan doe ik dus nogal wat aan lastenverlichting voor de samen leving," zo reageert directeur T. Quadt van het Rotterdamse SOV-experiment. Dat loopt vooruit op wetgeving waarbij verslaafden de keus krijgen tus sen een paar maanden 'zitten' of in anderhalf jaar afkicken en 'heropgevoed' te worden. De junkies gaan eerst een tijd naar Ossendrecht en komen ver volgens op een locatie in Over- schie terecht. Op beide plaatsen moeten de verslaafden hard wer ken, een ritme leren, weer con tacten opbouwen, en leren van de drugs af te blijven. Daarna moeten ze weer, soms onder begeleiding, op eigen be nen kunnen staan. Wie ergens in het SOV-traject uitvalt, moet alsnog zijn hele straf uitzitten. „Mijn klanten kosten ongeveer 110.000 gulden per jaar," aldus Quadt. „Bovendien levert elke klant die op het rechte pad blijft daarna een besparing van 355.000 gulden per jaar op." Be langrijker vindt hij het overigens dat het veiligheidsgevoel en wel bevinden van 'gewone' mensen toeneemt als de overlast van ver slaafden afneemt. Het is overigens volgens Hessing nog veel goedkoper om drugs te gaan verstrekken. Dat kost on geveer 60.000 gulden per junk per jaar. Een 'schijntje' vergele ken bij de huidige kosten of die van het SOV-traject, aldus Hes sing. Het enorme bedrag dat de over heid bespaart met verstrekking, nu overigens niet mogelijk van wege internationale regels, zou dan ook naast de humane bena dering van verslaafden en het verdwijnen van kleine criminali teit, een „derde reden moeten zijn die ons Nederlanders toch moet aanspreken," zo meent Hessing. I steenbergen - De directie van het Steenbergse verpleeghuis De Lindenburgh wil alsnog helderheid over het overlijden van de llj-jarige patiënte Antes-Marijnissen en de aanwezigheid van Beveel insuline in het lichaam van de 87-jarige patiënte Ver- Isamman-Goossen, die daardoor in coma raakte en daaraan een I hersenbeschadiging overhield. |£r wordt, zo zegt directeur P. Brouwer van het verpleeghuis, i om aan de hand van ie beschikbare dossiers over deze 'insuline-affaire' een •a-expertise' aan te vragen lii] een ter zake deskundige medi- 1®. kap' i is het parket in Breda lui inzage verzocht in de diverse Imderzoeksdossiers in deze kwes- directeur Brouwer zou van justitie mr. Bijvoet la bereid zijn aan dat ver- |roek mee te werken. Die uitlating r kon door de Breda- 1 mr. Koops gister- bevestigd noch ontkend „Ik weet hier niets van, Imaar ik sluit niet uit dat hier pake is geweest van een bila- 1 contact tussen directie en Lindenburgh-directeur oemt het 'onbevredigend' dat jsn half jaar na het eerste inci- |ient rond mevrouw Verkamman i vier maanden na het overlij- i van mevrouw Antes-Marij- Jiisennog altijd niet duidelijk is kater precies aan de hand is ge- Feest. f, maar ook het personeel, p familie en de bewoners zitten |«et onbeantwoorde vragen. Als ectie beschouwen we het als «ze verantwoordelijkheid om Haarover zoveel als mogelijk dui delijkheid te verschaffen," aldus fecteur Brouwer., tgaat om onderzoeksgegevens i de Inspectie van Volksge- idheid naar de oorzaak van de coma, waarin de 79-jarige pa tiënte Verkamman op 19 mei te recht kwam. Bij haar werd een te grote hoeveelheid insuline aan getroffen, die niet door het li chaam was aangemaakt maar van buitenaf was toegediend. Dat leidde tot veel commotie in De Lindenburgh. Deze zaak werd later in verband gebracht met een sterfgeval van suikerpatiënte Antes-Marijnissen in juli dit jaar. Verder wil de directie meer bij zonderheden over het rapport van de Groningse endoerinoloog Dullaart die in deze beide kwes ties door de politie werd geraad pleegd omdat hij ervaring had in de affaire rond Martha U., een verpleegster die uit eigener be weging verpleeghuispatiënten in Delfzijl een overdosis insuline toediende om ze uit hun lijden te verlossen. Verhoren Daarnaast ligt er een politierap port met verhoren van het perso neel van De Lindenburgh en een rapport van het Gerechtelijk La boratorium uit Rijswijk waarin wordt vastgesteld dat niet te be wijzen is dat mevrouw Antes aan exogeen ingebrachte, dus chemi sche insuline is overleden. Dat rapport dateert van 10 sep tember 1997, een dag nadat de politie een 34-jarige verpleger arresteerde op verdenking van doodslag of poging daartoe op de beide bejaarde patiënten. Twee dagen later was de verpleger weer vrij man, hoewel het nog enige weken duurde eer werd be sloten dat hij niet zou worden vervolgd. Twintig leden van de actiegroep Autonoom Cen trum hebben gisteren bij het hoofdbureau van po litie in Amsterdam aangifte gedaan tegen burge meester Patijn, hoofdofficier van justitie Vrakking en ex-hoofdcommissaris Nordholt van politie. De drie zitten in het driehoeksoverleg van justitie, po litie en burgemeester en maakten tijdens de Euro top deel uit van een criminele organisatie, aldus het Autonoom Centrum. De actievoerders droegen spandoeken met daarop afbeeldingen van de leden van de driehoek en handboeien. In het buitenland gaan actievoerders die tijdens de top zijn gearres teerd ook aangifte doen bij Nederlandse ambassa des en consulaten. De politie neemt de aangifte volgens de normale procedure en dus serieus in be handeling, aldus een woordvoerder. foto anp Leiden (anp) - De 19-jarige studente Jeltje Dorresteijn is donderdagavond in haar woonplaats met een schaar om het leven gebracht. De po litie heeft de vermoedelijke dader, de 20-jarige vriend van het slachtoffer, gearresteerd. Agenten troffen de eerstejaars studente biomedische weten schap uit Haarlem met steekwon den op haar lichaam dood aan in haar appartement in een studen tenhuis aan de Jan van Goyenka- de in Leiden. In het appartement was op dat moment nog de ver dachte aanwezig. De politie haal de hem bij zijn vluchtpoging van het dak. Hij had bloed aan beide handen. De verwarde verdachte verklaar de in een eerste verhoor niet te weten hoe zijn vriendin gewond was geraakt. De man had sinds ruim drie jaar een relatie met het slachtoffer. De politie noemt pro blemen in de privésfeer als een van de mogelijke motieven voor de steekpartij. De politie ging poolshoogte ne men bij het studentenhuis na melding door omwonenden van mishandeling. Getuigen spreken van een heftige woordenwisse ling, gegil en een worsteling. Ter plekke gekomen hoorden de dienstdoende agenten nog het ge schreeuw van de jonge vrouw dat snel daarna verstomde. Daarop trapte de politie de deur van het appartement in. Bocholt/Hengelo (anp) - De voortvluchtige bankovervaller die vorige week vrijdag in Bo- cholt de Volksbank beroofde, is in een zilvergrijze Nissan Sunny Stationwagon naar Bocholt gere den. De auto is kort na de overval uitgebrand in deze Duitse grens plaats aangetroffen. Het voertuig is op 9 november in Rijswijk gestolen. Dit heeft de politie gisteren bekendgemaakt. De dader schoot tijdens zijn vluchtrit een Duitse automobilist dood en gijzelde meerdere auto mobilisten. In Hengelo stapte hij uit en zette zijn vlucht te voet voort. De verdachte heeft mogelijk de Belgische nationaliteit. De politie maakt dat op uit een verklaring van een gegijzelde automobilist. «sterdam (anp) - De Nederlandse banken zijn verontrust pr het stijgend aantal bankovervallen dit jaar. De laatste ja- «nam het aantal af van 570 in 1992 tot 140 vorig jaar. Dit Paris er echter al 170 keer een bankoverval gepleegd, zodat "oorheel 1997 het aantal zou kunnen oplopen tot 190. [uapijips do jeei| 's>|U!| jupd 1>UJ3L) do doou>| 'japuosiipai auiep ueAjeeH POET IS PAN MAAJZ EEN (SZAASJE fSOO'E WIJhJ. pimee is een bedrag van drie F;0® gulden aan buit gemoeid. Meur mr. L. Overmars van de [Merlandse Vereniging van (NVB) weet niet goed 1 hij de ommezwaai moet njven van een gestage da- van gemiddeld 28 procent 1992 tot een mogelijke toe- Wig met 35 procent dit jaar. ««voorbije jaren zijn veel cri- onelen opgepakt, mogelijk dat f «ar nu een heleboel tegelijk f« vrijgekomen zijn," zo geeft Hals een mogelijke verklaring. h°°P een beetje dat dat zo is, I dan heeft de politie ze ook I Wer te pakken," voegt hij er- fitoe. F® de vooravond van zijn af- rfid als directeur van de NVB relateert Overmars tot zijn ge- (ADVERTENTIE) noegen dat vanaf 1992 een halt kon worden toegeroepen aan de jaarlijkse stijging van het aantal overvallen. Dat schrijft hij toe aan het het opereren van het Pro jectteam Overvalcriminaliteit dat tot stand kwam door toedoen van het bedrijfsleven (banken, juwe liers en andere overvalgevoelige bedrijven) en de overheid. Van onze verslaggever Brammen - De suggestie wekt verbazing, maar zeezout kan wellicht een oplossing bieden voor het ziekteverzuim op het werk. En ook thuis zou het speciaal be handelde zout een heilzame wer king hebben. Dat beweert het Brummense bedrijf Wholisme Energy Services. In Leiden heeft het Energie- en Waterleidingbedrijf Rijnland (750 werknemers) zestig kilo van dit speciale zout ingekocht. En wat blijkt; het ziekteverzuim is met ongeveer dertig procent ge daald. Volgens Wholisme hebben radio- en televisiestralingen, mobiele te lefoonnetwerken en stralingen van allerlei elektrische apparaten een vervuilende werking op him omgeving. Mensen die zich de he le dag in deze 'negatieve' at mosfeer bevinden, krijgen daar last van. Moeheid en een zwak immuumsysteem kunnen het ge volg zijn. Het speciale zeezout - dat van Wholisme de merknaam Benzo liet heeft gekregen - zou de ne gatieve straling een positieve im puls kunnen geven wanneer het in kleine hoeveelheden dicht bij de energie-bronnen wordt geplaatst. In 1993 heeft het Leidse Energie- en Waterleidingbedrijf Rijnland zakjes Benzoliet op allerlei plaat sen in één van hun twee kantoor gebouwen geplaatst. Dat gebeur de zonder het personeel in te lich ten. Toen bleek dat het ziektever zuim daalde, wilde de directie Door Paul Verlinden TEGENSTANDERS VAN een reclameverbod op ta baksproducten zullen hun lobby-werk voort moeten zetten richting Tweede Ka mer. Het kabinet besloot gis teren zich in grote lijnen te scharen achter een algemeen Europees verbod. Maar wel licht zijn er nog parlementa riërs te vinden die dat besluit willen torpederen. De voorstanders van het verbod hebben vooralsnog hun zin ge kregen. Evenals hun opponenten hebben zij de afgelopen weken overuren gemaakt om hun standpunt bij ambtenaren en politici voor het voetlicht te brengen. De gevolgen van het kabinetsbe sluit zijn dan ook groot. Neder land vormde tot voor kort met Engeland een blokkerende min derheid in Brussel waardoor ja renlang een Europees verbod op tabaksreclame werd tegenge houden. Maar het standpunt van de Engelsen is met de komst van de Labour-regering gewijzigd. Nu ook Nederland overstag gaat, is de weg vrij voor een ver gaande beperking van reclame voor sigaretten, shag en tabak. Het is straks waarschijnlijk al leen nog toegestaan om op de verkooppunten reclame te ma ken. In het verleden heeft de tabaks industrie ook in Nederland al de nodige concessies moeten doen. Noodgewongen zijn de fabri kanten een reclamecode over eengekomen met de overheid. Inmiddels is tabaksreclame ver boden op televisie, in bioscopen en op plaatsen waar veel jonge ren komen. Adverteren is alleen nog toegestaan in de vorm van print- (gedrukte media) en bui ten-reclame. En zelfs daarop zijn veel uitzonderingen, zo is afgesproken dat niet op bill boards en in sportbladen gead verteerd wordt. Van de mogelijkheden die er nog zijn, maken de fabrikanten gre tig gebruik. Van de buiten-re clame (met name op bushokjes) neemt tabak twintig procent voor zijn rekening en de tijd schriften-branche verdient via bladen als Panorama, Nieuw Re vue, Vrij Nederland en OOR tientallen miljoenen aan de ta baksreclame. Het wegvallen van advertenties, zou uitgevers voor grote proble men stellen, zegt een woordvoer der van de Weekbladpers deze week in het reclamevakblad Ad- formatie: „Als de overheid met een reclameverbod komt, zullen de lobby-activiteiten richting de politici wel flink worden opge voerd." Ook de reclamewereld krijgt een gevoelige klap door het verbie den van tabaksadvertenties. De Stuurgroep Reclame en het Plat form Buitenreclame lieten de af gelopen weken dan ook van zich horen in Den Haag. De eerste had becijferd dat door een ver bod 651 banen in de communi catiebranche verloren gaan. De tweede organisatie dropte een rapport met onder meer de boodschap dat afschaffen van tabaksreclame op bushokjes de gemeenten 18,8 miljoen gulden zou kosten. De tabaksindustrie, die be roepslobbyisten in dienst heeft, heeft evenmin stil gezeten. Gis teren, enkele uren voordat het kabinet een besluit zou nemen, werden de resultaten van een Nipo-steekproef bekendge maakt, waaruit bleek dat 55 procent van de ondervraagden vindt dat Nederland niet moet instemmen met een Europees verbod. De enquête is gehouden in opdracht van het door de in dustrie ingestelde Bureau Voor lichting Tabak. Ongetwijfeld heeft de tabaks lobby de afgelopen tijd in de Haagse wandelgangen nog eens benadrukt dat reclame voor ta bak niet leidt tot méér rokers. De reclame, zegt de industrie telkens weer, wordt door de fa brikanten alleen gebruikt om marktaandeel te winnen en niet om de markt te vergroten. Dan is er natuurlijk een groep die een reclameverbod toejuicht. De Stichting Volksgezondheid en Roken hamert al jaren op zo'n verbod omdat reclame wel dege lijk tot een toename van het aan tal (jonge) rokers zou leiden. Het Astma Fonds begon juist gisteren met de actie 'Rook maakt mij ziek'. Het persbericht van het Fonds sprak klare taal: 'Tienduizenden astmapatienten en mensen met chronische bron chitis en longemfyseem worden ziek van de rook van anderen. Ze hebben niet een beetje last of moeten een keertje extra hoes ten. Nee, ze krijgen aanvallen van benauwdheid of een verer gering van het ontstekingspro ces in hun luchtwegen'. Het Fonds zal zeker niet nalaten die tekst uit de la te halen als de Tweede Kamer straks over het besluit gaat praten. A Steeds meer menselijk gedrag moet als ziekelijk be schouwd worden. Nu voert een Amerikaanse psycho loog weer aan dat veel bodybuilders aan een mannelij ke variant van anorexia nervosa lijden. Die sportschoolklanten blijken zo gestoord dat ze nooit tevreden zijn met hun uiterlijk. Hoe gespierd ze ook zijn, ze vinden zichzelf te papperig voor bijvoorbeeld strand of zwembad. Dat is op zich een prettige bijkomstigheid van die afwij king, want door geringe spierbundels-dichtheid aan de waterkant wordt het ego van mannen met zwemband rond het middel weer wat opgekrikt. Ik twijfel er eerlijk gezegd aan of die onvrede met het ei gen lichaam wel inbeelding is. Die buitenmodel mannen zijn volgens mij echt lelijk, alleen hebben ze nog een ver keerd beeld van wat mooi is. In de Amerikaanse gevallen trainen ze echter door om nóg meer spieren en nóg minder vet aan hun lijf te krij gen. Dat moet uiteindelijk haast wel leiden tot onaan trekkelijke, bicepsuele mannen. De afwijking heeft ook al een medische naam: spierdys- formie. Gelet op het succes van die nieuwe Disney-füm lijkt Herculitis me een betere term. Wie er te lang mee doorgaatis op den duur een no-body. MERIJN Van onze verslaggever Roermond - De Roermondse rechtbank heeft de 38-jarige A. uit Montfort veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor de moord op twee van zijn drie kin deren. Justitie had achttien jaar plus tbs tegen de man geëist. De rechtbank achtte bewezen dat A. in de nacht van 5 februari in zijn woning zijn vijfjarig doch tertje Santusha en zijn achtjarige zoon Nigel met een touw had ge wurgd op hun slaapkamers. In het vonnis heeft de rechtbank de conclusie van het Pieter Baan Centrum meegewogen, dat A. ten tijde van zijn daad verminderd toerekeningsvatbaar was. In die fatale nacht had A. ook nog het derde kind en vervolgens zichzelf willen doden. Toen die tienjarige zoon wakker werd op het moment dat A. hem wilde wurgen, was er iets in de man ge knapt en reed hij vervolgens met die zoon naar de politie om zich aan te geven. Met de geplande moord op alle drie de kinderen en vervolgens zijn zelfmoord zou de voormalig officier uit het leger van de vroegere Surinaamse be velhebber Bouterse wraak heb ben willen nemen op zijn ex- echtgenote, die twee jaar eerder van hem was gescheiden. In het rapport van het Pieter Baan Centrum wordt A. gekarak teriseerd als iemand, die zeer krenkbaar was voor wat in zijn ogen als onrecht wordt be schouwd. Hij kon niet accepteren dat hij de controle over een situa tie had verloren. De woede en wraakgevoelens hierover richtte hij op zijn ex-vrouw. De rechtbank vindt niet, zoals de officier van justitie had ge vraagd, dat de terbeschikking stelling met verpleging pas mag beginnen nadat de man zijn cel straf heeft uitgezeten. In de prak tijk betekent het dat de tbs begint zodra er plaats is in een tbs-kli niek. Justitie in Roermond wilde giste ren nog niet reageren op het von nis en op de vraag of er hoger be roep wordt aangetekend. Officier van justitie D. van Delft wil het vonnis eerst bestuderen en nog overleggen met de advocaat-ge neraal van het gerechtshof in Den Bosch. Ook advocaat Th. Dierichs kon gisteren nog niet zeggen of hij na mens A. hoger beroep aantekent. Die had ervan afgezien aanwezig te zijn bij de uitspraak van het vonnis in zijn strafzaak. ^Tfl 9IY1 (r\nr\l Dn Mnrlnvlnn^cn Knnlrnn x rnvnyi ttn int meer zekerheid en werd het on derzoeksbureau Tangram uit Zeist ingeschakeld. Onderzoeker Veraart: „Het blijkt dat het ziekteverzuim na het plaatsen van het zout aanzienlijk is gedaald. Natuurlijk toont dit onderzoek geen causaal verband aan, maar we hebben ook geen andere aanwijzingen kunnen vin den waardoor het verzuim ge daald kan zijn. Bovendien is het verzuim in het andere kantoor, waar geen Benzoniet is gebruikt, niet veranderd." Amsterdam (anp) - Prinses Irene heeft een kort geding aange spannen tegen Privé omdat in dat blad deze week een interview staat afgedrukt dat de prinses aan het Engelse tijdschrift Hel lo! afstond. Privé claimt, zowel op de cover als in het hoofdredactioneel com mentaar, dat de zus van koningin Beatrix het weekblad toestem ming zou hebben gegeven om het verhaal exclusief voor Nederland te publiceren. Ten onrechte, al dus de advocaat van mevrouw Van Lippe-Biesterfeld. De prin ses is niets gevraagd en boven dien zou zij zo'n verzoek perti nent hebben geweigerd. „Prinses Irene heeft bij vele gele genheden duidelijk gemaakt dat zij de sensatiescheppende wijze waarop Privé en vergelijkbare bladen te werk gaan, niet kan waarderen, evenmin als de daar mee gepaard gaande inbreuken op de persoonlijke levenssfeer. Het is daarom kwetsend dat de indruk wordt gewekt als zou zij toch tot exclusieve medewerking bereid zijn," aldus de raadsman. Volgens de prinses suggereert Privé ook dat er in het vraagge sprek allerlei persoonlijke om standigheden de revue passeren, wat niet zo is. Dat is misleidend, meent prinses Irene, en maakt „op een onaanvaardbare wijze inbreuk op haar persoonlijke le venssfeer en opvattingen." Irene van Lippe-Biesterfeld. foto anp Het geding dient maandagoch tend in Amsterdam. De prinses eist dat de uitgeefster en hoofdre dactie van Privé middels adver tenties duidelijk maken dat zij een valse voorstelling van zaken hebben gegeven. Ook moet er in het volgende nummer van het blad een rectificatie komen, op straffe van een dwangsom van honderdduizend gulden per over treding. (ADVERTENTIE) Een uitstekende provisieregeling bovenop je basissalaris Vakantiegeld, ook over de provisie - Een dertiende maand Winstdelingsregeling - Vaste tegemoetkoming in de kosten Een premievrij pensioen - korting op onze producten *1 n Tiel Utrecht LJ verzekeringen Lees onze personeelsadvertentie elders In deze krant

de Stem | 1997 | | pagina 3