DE STEM P E R S O E E MTS-ers met ervaring in vliegtuie onderhoud Afsluit e kustroul de 1 INTERNATIONAL SALES REPRESENTATIVE. De Onze deur staat open AREA ACCOUNT MANAGER m/v W WORMRLD SALES ENGINEER VERPAKKINGEN Zaterdag openstelling 2K HANDELSKWEKERIJ Van der Velde W DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Het kan bij de Belastingdienst. Medewerkers communicatie (v/m) Belastingdienst FOKKER SERVICES PAARDEKOOPER 5 JAAR IN BREDA FILIAALVERKOPER M/V Werk maken van talent GRITIKO., /Q^jds it caoc SËVAN DER VELDEN BB Waterblussystemen (regio Brabant en Limburg) Ro Oo Vicieuze cirkel ZATERDAG 22 NOVEMBER 1997 =-M pESTEM Bij de Belastingdienst werken ongeveer 30.000 mensen. Om hun werk zo goed mogelijk te kunnen doen, moeten zij kunnen beschikken over de juiste faciliteiten. Het Centrum voor facilitaire dienst verlening (CFD) is verantwoordelijk voor die facilitaire ondersteuning. De eenheid CFD zorgt voor huisvesting en ondersteunende diensten en middelen, zoals beveiliging, schoonmaak, catering en postverzending. De eenheid bestaat uit een centrale dienst in Nieuwegein en acht regio's. Bij de centrale dienst is een communica tieadviseur werkzaam. Deze houdt zich bezig met het vormgeven van het landelijke communicatiebeleid. Voor de uitvoering in de regio's zijn wij op zoek naar medewerkers communicatie. In die functie levert u een belangrijke bijdrage aan het uitvoeren en evalueren van het communicatiebeleid in de regio. U adviseert over de interne communicatie in de regio en u coördineert de totstandkoming daarvan. Bij de productie van het personeelsblad en nieuwsbrieven treedt u op als redacteur en coördinator. Ook zorgt u dat de centraal geformuleerde huisstijl- en taairichtlijnen gevolgd worden. U organiseert, eventueel in samenwerking met andere collega's, evenementen en voor lichtingsbijeenkomsten. Wat vragen wij van u? U hebt een MBO- of een HBO-opleiding communicatie of journalistiek en relevante werkervaring. U schrijft vlot en uw redactionele en sociale vaardigheden zijn uitstekend. U bent stressbestendig, flexibel, creatief en zelfstandig. U toont initiatief en u gaat met tact te werk. Wat bieden wij u? U krijgt een zeer afwisselende functie in een organisatie die sterk in verandering is en dat brengt steeds weer nieuwe uitdagingen met zich mee. Er zijn vacatures in de volgende regio's: Noord-Holland (standplaats Amsterdam), Oost (standplaats Arnhem), Zeeland/ Brabant (standplaats Breda) en Midden (standplaats Utrecht). Het betreft in principe een functie van 18 uur per week. Uw salaris is afhankelijk van uw opleiding en ervaring en bedraagt maximaal ƒ5032 bruto per maand bij een volledige werkweek. Daarnaast ontvangt u ook nog een vakantie toeslag en een eindejaarsuitkering. Hoe kunt u meer informatie krijgen? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw drs S. Siemers, com municatieadviseur, telefoon (030) 602 63 13. Een functiebeschrijving en een sollicitatie formulier kunt u telefonisch opvragen: (030) 602 63 50. Hoe kunt u solliciteren? U kunt uw sollicitatie met c.v. binnen twee weken, onder vermelding van 97147/STBN, sturen aan: Belastingdienst/CFD, t.a.v. de heer H. Gademan, Postbus 1413, 3430 BK Nieuwegein. De Belastingdienst heeft als taak de belastingwetgeving efficiënt en integer uit te voeren. We benaderen belastingplichtigen niet alleen met respect, maar proberen ook zo duidelijk en behulpzaam mogelijk te zijn. Leuker kunnen we 't niet maken. Wel makkelij'ker. Debo maakt als handelsonderneming deel uit van Debo Holding B.V., een groep nationaal en internationaal opererende ondernemingen in de bouwsector. Debo is een belangrijke leverancier van een compleet assortiment hoogwaardige producten voor de bouw, waaronder de door Debo geproduceerde bedrijfsdeuren en tochtdeuren. In verband met een continue uitbreiding heeft Debo vacatures voor de volgende functies: service- en onderhoudsmonteurs U bent in staat om zelfstandig en op een correcte wijze storingen te verhelpen en/of preventief onderhoud uit te voeren. U werkt vanuit huis en u hebt regelmatig contact met de hoofdvestiging. Uw profiel: MTS Werktuigbouwkunde met ervaring in elektrotechniek; rijbewijs BE; ervaring in technische montagewerkzaamheden; bij voorkeur woonachtig in de omgeving van Rotterdam, Roosendaal of Eindhoven of bereidheid om te verhuizen; sterk ontwikkelde service- en klantgerichtheid; gedreven persoonlijkheid; bereidheid om weekenddiensten te draaien; een no-nonsense instelling. commercieel ingestelde after sales medewerker U bent in staat om alle inkomende - met name telefonische - aanvragen op technisch gebied te analyseren en deze voor te bereiden voor de service-planning. Bovendien verwachten wij van u dat u de after sales afdeling op termijn van probleemoplossend weet om te zetten naar actief klantenbindend. Doelen daarbij zijn het verhogen van de servicegraad en klanttevredenheid, omzetverhoging van onderhoudscontracten en het verhogen van de naams-/productbekendheid. Uw profiel: MTS of HTS Werktuigbouwkunde; kennis van elektrotechniek is een pre; sterk ontwikkeld service-/klantgevoel; organisatorische en commerciële kwaliteiten; gedreven persoonlijkheid; ervaring met tekstverwerking (Word) en spreadsheets (Excel); commercieel binnendienst medewerkers U bent in staat om contacten te onderhouden met bestaande accounts en nieuwe relaties op te bouwen. Verder bent u verantwoordelijk voor de klantgerichte afhandeling van alle commerciële en administratieve werkzaamheden t.b.v. het eigen account /klanten. U biedt technische oplossingen waarmee de klant snel en adequaat geholpen wordt. U werkt zelfstandig en in teamverband en rapporteert aan de Teamleider Verkoop Binnendienst. Uw profiel: talent voor het leggen en onderhouden van contacten met klanten; MBO+ of HBO niveau; kennis van de Duitse taal in woord en geschrift is een pre; een zelfstandige, collegiale en resultaatgerichte instelling. Sollicitaties: Debo, t.a.v. R. Höppener, Postbus 33, 4180 BA Waardenburg. Informatie: de heer R. Höppener, 0418 - 654700. O O Fokker Services maakt deel uit van het Stork concern en is voortgekomen uit Fokker Aircraft Services BV en onderde len van Fokker Aircraft. Fokker Services profileert zich als technische full-service verlener voor vliegtuigoperators in de hele wereld. De onderneming wordt gewaardeerd om haar 'customized service packages' waarin alle technische diensten inclusief engineenng op maat geleverd worden. Fokker Services heeft vestigingen in Hoogerheide, Amster dam, Jakarta, Singapore en Atlanta. Professionals gezocht voor Aircraft Services Hoogerheide Aircraft Services Hoogerheide richt zich op onderhoud, reparatie en modificatie van civiele en militaire vliegtuigen. In een drietal servicegroepen worden de werkzaamheden door projectteams uitgevoerd, deels in Hoogerheide, deels ter plaatse bij de operator. Bij twee servicegroepen doen zich vacatures voor. Elektro/avionica monteurs F16 De servicegroep F16/Helicopter houdt zich momenteel bezig met de Midlife Update (MLU) van F16 vliegtuigen van de Koninklijke Landmacht. Als F16 monteur gaat u systemen op het gebied van elektronica en avionica, zoals navigatie, communicatie en vluchtgeleiding, repareren, modificeren, testen en afstellen. U heeft een opleiding MTS NLC of Fokker Bedrijfsschool-Vliegtuigonderhoudselek- triciën. U beschikt over VOT-CEF/DG en F16 type trainin gen. Kennis van MLU is een pre. Vliegtuigonderhoudselektriciëns Grondwerktuigkundigen CEF/DG; Jetline U krijgt dezelfde taak als de F16 monteur, maar dan gencht op Jetlines zoals B737 en Fokker vliegtuigen. Ook hier geldt dezelfde opleiding; uw typetraining spitst zich bij voorkeur toe op B737 en Fokkers. Een machtiging voor het vrijgeven van vliegtuigen is een pre. Multi-inzetbaar, ook in het buitenland Voor beide functies geldt dat u inventief en flexibel bent. U zult regelmatig in het buitenland moeten werken en ook op andere vakgebieden inzetbaar moeten zijn. Vanwege de mogelijkheid tot ploegendienst, moet u geen "07.30-16.00 uur"-mentaliteit hebben. Ook onder werk druk blijft u een hoog verantwoordelijkheidsgevoel hou den. U heeft kennis van kwaliteitssystemen en veiligheids aspecten. Reacties Voor meer informatie kunt u bellen met mevrouw D. van Lieshout, afdeling P O, tel. 0164-618 309. Uw sollicita tie voorzien van c.v. en motivatie kunt u ook aan haar rich ten: Fokker Services BV, Postbus 3, 4630 AA Hoogerheide. S.v.p. reageren binnen 10 dagen. member of the Stork group Als één van onze 8 vestigingen is het filiaal te Breda al weer 5 jaar zeer succesvol actief. Voor deze vestiging zoeken wij op korte ter mijn een enthousiaste en commerciële Ben je tussen 21 en 26 jaar oud en een posi- tieveling die een fijne werkomgeving zoekt: Schrijf dan binnen 7 dagen naar Paardekooper Verpakkingen BV Postbus 9191, 3007 AD ROTTERDAM T.a.v. Dhr. J.H. Schoorlemmer Met 160 vestigingen voor uitzending, replacement, detachering en werving selectie biedt Vedior meer mogelijkheden voor werkgevers, werknemers en mensen die op zoek zijn naar werk. Tot het einde van 1997 zijn wij iedere zaterdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Bent u op zoek naar een nieuwe uitdaging in de technische, administratieve, medische of indus triële sector of bent u al ingeschreven maar heeft u nog vragen, dan kunt u ook op zaterdag bij - Vedior in Roosendaal terecht, ■pp HM M. 9 Roosendaal, Nieuwe Markt 53c. Telefoon: (0165) 545955. w onze verslaggeefster Ls van Gent - Voormalig ambtenaar en huidig bij standstrekker Frank Mussche it sas van Gent roept uitke ringsgerechtigden in zijn w0onplaats op om te proteste ren tegen het gemeentelijk be leid Hij heeft inmiddels aan >n 75 uitkeringsgerechtig den een deelnameformulier uitgereikt. „Het is een chaos bij de gemeente Sas van Gent waar de minima de dupe van orden," aldus Mussche. Ex- Drie lieu-; hebb< Sas laatst jaar diens naar geme pen het st Gamko is een internationale ondermü,ig die zich bezig houdt met het produceren, verkopen en onderhouden van een compleet assortiment horecakoelingen. Bij Gamko werken meer dan 200 mensen. Doordat onze huidige functionaris intern een andere functie heeft aanvaard, zijn wij op zoek naar een De functie Je verricht zelfstandig verkoopactiviteiten op de internationale verkoopmarkt. Zowel acquisitie van nieuwe klanten als het uitbreiden van internationale verkoop aan bestaande klanten behoren tot jouw dagelijkse werkzaamheden. Je onderhoudt bestaande distributienetwerken en zet nieuwe netwerken op. Wij vragen Je hebt een opleiding op HEAO-CE-niveau en bent toe aan een tweede stap in je carrière. Je leeftijd ligt tussen de 25 en 32 jaar. Daarnaast beheers je de Engelse en Duitse taal in woord en geschrift en vind je het een uitdaging om omzet te scoren in een internationale omgeving. Je bent dan ook bereid om te reizen. Kennis van de Franse taal is een pre. Wij bieden Een interessante, zelfstandige functie in een gezond bedrijf, waarbinnen jouw talenten verder tot ontwikkeling kunnen komen- Het salaris en de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn volledig in overeenstemming met de zwaarte van de functie. Interesse? Ben jij de pionier die Gamko zoekt, stuur dan je brief voorzien van curriculum vitae naar: Gamko Holding BV, afdeling personeelszaken, t.a.v. Mevrouw M. van Beurden, Postbus 274,4 4870 AG Etten-Leur. Voor meer informatie kun je altijd bellen 076 - 5087500. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Onze opdrachtgever, Handelskwekerij Van der Velden, is gevestigd in Sint- Oedenrode. Een solide productie- en handelsonderneming, modern uitgerust en ^9 eigentijds georganiseerd. De organisatie is een van de grootsten op het gebied van ^^9 potplanten in Europa, met 130 mensen in dienst. Het totale assortiment van Van der Velden omvat 6000 soorten en dit aantal groeit nog steeds. Handelskwekerij Van der Velden heeft al generaties lang ervaring opgebouwd en een hoogstaande productkwaliteit, een groot assortiment en een vergaande service staan aan de basis van het succes. Namens onze opdrachtgever zijn wij op zoek naar een gemotiveerde: werving en selectie salesfuncties SPREEKT DEZE FUNCTIE U AAN? Stuur dan binnen 14 dagen uw brief, voorzien van C.V. en recente pasfoto naar Van der Velde Werving en Selectie Salesfuncties. T.a.v. mevrouw drs. E. van der Velde-Holtrop, Postbus 140, 5260 AC Vught. Vermeld ook even het referentienummer HV972. Bij eventuele vragen kunt u ook bellen: (073) 65 65 755. Relatiebouwer voor de Franse markt De functie! U start met een korte inwerkperiode waarin u kennis maakt met het assortiment en de werkwijze van Handelskwekerij Van der Velden. U verblijft, verdeeld over het jaar, gemiddeld 12 tot 14 weken in Frankrijk. Daarnaast heeft u veelvuldig telefonisch contact met uw klanten. U werkt dan vanuit de vestiging in Sint-Oedenrode. De doelgroep van Handelskwekerij Van der Velden verschuift van de traditionele groothandel naar tuincentra. Uw takenpakket bestaat dus uit het opbouwen van relaties met zowelzelfstandige tuincentra als met ketens van tuincentra. U bent resultaat- en ortizetverantwoordelijk. Wie zoekt Handetskwekerij Van der Velden? U denkt proactief en oplossingsgericht. Daarnaast bent u een zeer commerciële en praktfech ingestelde persoonlijkheid, die zich met name in een hectische omgeving prima thuis voelt U heeft een enorm verantwoordelijkheidsgevoel en doorzettingsvermogen eh u kunt zowel zelfstandig ais in teamverband (10 directe collega's) uitstekend werken. Daarnaast werkt u nauw samen met de afdelingen inkoop, logistiek en expeditie. U bent in staat om zelf uw prioriteiten te stellen. Leeftijd? Tussen de 27 en 40 jaar. U heefteen perfecte beheersing van de Franse taal. Bovendien heeft u HBO-niveau verkregen door opleiding en/of ervaring. Ervaring in een commerciële functie is een vereiste. Geboden wordt: Een uitdagende, zelfstandige functie binnen een goed georganiseerd, internationaal bedrijf. Een vast salaris met uitstekende sociaie voorzieningen. SYSTEMEN VOOR BEVEILIGING Bent u de juiste persoon om onze Verkoop Buitendienst te komen versterken? Wij willen graag kennismaken met geschikte kandidaten voor de functie: Voor deze functie denken wij aan ambitieuze kandidaten met een gerichte opleiding en erva ring op het gebied van verkoop en techniek. De taken van de Sales Engineer zijn onder andere: onderhouden van contacten met potentiële opdrachtgevers; verwerven van opdrachten; samenstellen van passende aanbiedingen voor onze relaties, in nauwe samenwerking met de Verkoop Binnendienst; adviseren over waterblussystemen; presenteren van onze organisatie tijdens open dagen, beurzen en dergelijke. A tl/Ca INTERNATIONAL LTD. COMPANY Functie-eisen: - opleiding op HBO-niveau; - relevante werkervaring in de installatiebranche; - kennis van de Engelse en Duitse taal; - goede contactuele eigenschappen; - bekendheid met de sprinklermarkt is een pré. U kunt rekenen op goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Belangstellenden (m/v) kunnen hun schriftelijke sollicitaties richten aan Wormald B.V., postbus 283,3440 AG Woerden, ter attentie van de heer J.M. Nadolski. Wormald B.V.is toonaangevend op het gebied van systemen voor beveiliging en communi catie. Onder onze klanten treft u veel bekende namen aan uit zeer diverse marktsegmenten, zoals de procesindustrie, chemische industrie, groothandel, overheid, gezondheidszorg, bank en verzekeringswezen. Wormald is gespecialiseerd in ontwerp, instal latie en onderhoud van integrale systemen. Veel organisaties vertrouwen op onze gerichte oplossingen voor brandbeveiliging (brandmel ding en blussing met bijvoorbeeld sprinklers of blusgassen), toegangscontrole, inbraakdetectie, verpleegroep en alarm verwerking. Kenmerkend voor alle systemen is een moderne productietechnologie, ergonomische vorm geving en hoge kwaliteit en betrouwbaarheid. Bij ontwikkeling en ontwerp houdt Wormald rekening met (inter-)nationale normen en richtlijnen, maar ook met veiligheids- en milieu-eisen. Ontwerp, productie en uitvoering zijn gecertificeerd volgens ISO 9001. Wormald maakt deel uit van het Amerikaanse concern Tyco InternationaTLtd, dat wereldwij marktleider is in de beveiligingsmarkt. Tyco is genoteerd aan de New York Stock Exchange en heeft een jaaromzet van meer dan 6 miljard dollar. Van onze verslaggever Oostburg - De voorgenomen afsluit: West-Zeeuws-Vlaanderen voor het au Er is te weinig draagvlak voor. De voor de herinrichting van de kust b van de lijst geschrapt. In de oorspronkelijke opzet waren op deze route zogenaamde knip pen aangebracht zodat het auto verkeer een andere route moest kiezen. Uit de diverse inspraak reacties bleek echter dat hiervoor geen draagvlak is te vinden. De kustroute blijft daarom open voor het autoverkeer. De landin richtingscommissie vindt alterna tieven voor het verkeersveiliger maken van deze route wel wense lijk. Diverse suggesties zijn al kenbaar gemaakt zoals land schappelijke maatregelen, weg- verlegging/versmallmg, drem- pels/plateau's en snelheidsbeper kingen. Het zogenaamde slagensysteem houdt in dat een aantal ontslui tingswegen wordt aangewezen waarover het autoverkeer wordt geleid. Doel is de overlast van het autoverkeer aan de kust te ver minderen en de verkeersveiligheid te bevorderen. In de oorspronkelijke opzet was ook een ontsluitingsroute opgeno men die deels door Retranche- ment en Terhofstede zou lopen. Dit alternatief kreeg echter tij dens de inspraak ook veel tegen stand. Deze variant heeft zodoen de geen voorkeur van de commis sie. Bij Retranchement vindt ook een ontsluiting plaats via de Ka- naalweg. Realisering wordt echter volgens de commissie niet zonder meer mogelijk geacht, vanwege de beperkte breedte tussen rijksgrens en uitwateringskanaal. Het tracé voor de ontsluiting via de Zuidzandseweg bij Cadzand en de route via de Langeweg (voor Breskens) en Havendijk (voor Groede) blijven wel overeind. De ze varianten zijn in de ogen van de commissie acceptabel. Bij Nieuw- vliet blijft het recreatiecomplex bereikbaar via de St. Jansdijk en de St. Bavodijk. De ontsluiting van de radartoren en strand blijft volgens de commissie gewaar borgd. De keuze van de ontsluitingsva- riante vemb' gader comrr IJzeru lijk G gint 01 Br< goo do< Vlisis uit avond weg d hem t ser, West- kende door Het j van list, i Oostb' advie; de van huidi; jaar g ste pl; is raai A. Fi staat advie: siaanc staat plaat: lijst i Doeze R. der op de P. He dijke uit lijst W vastge K Door Peter Maas IN DEZE tijd van het jaar, zo vanaf november, kan het niet ongevaarlijk zijn om zomaar door de polders rond te strui nen. Er is namelijk groot gevaar voor vallende takken. Niet door de storm Zo kan het gebeuren dat je ergens achter een dijk aan het kuieren bent, in alle rust, en dat je dan ineens een enorme brul hoort: OnderuitEven la ter gevolgd door een oorverdo vend lawaai van krakend hout en vallende takken. Hit kan maar één ding beteke nen, hier is een knotploeg actief. Achter de dijk staat een mooie oude rij knotwilgen en een groep fanatieke vrijwilligers is bezig als kannibalen, of beter nog als koppensnellers. Er word gehakt en gezaagd dat het een lieve lust is. Waar is dat alle maal goed voor, zou je die 'tron ken' nu eens niet met rust laten Er blijft bijna niets meer van over. Inderdaad, bijna niets meer, maar wat er overblijft ls mooi genoeg om het komend seizoen en de komende jaren weer op nieuw uit te groeien tot een Pracht van een knotwilg. Dan, ja dan begint het spel weer op nieuw, dan komen ze knotten en ban staat de boel weer helemaal aal. Ogenschijnlijk een vicieu- ze cirkel, maar wel een waar over is nagedacht en die zin heeft. Knotwilgen komen we zo'n Peetje overal tegen in ons land schap, maar het meest nog op ®ag gelegen, natte gronden. Us een oude kreekrestant of *K: lanj die hon plai vad zijn ged te r geb No; dac sne paa dik een

de Stem | 1997 | | pagina 22