Onvoldoende steun voor verlaging btw VOOR nze Aerststerren marie daire Rusland kraait diplomatieke victorie Kamerleden kijken ogen uit in Night Court New York Top Luxemburg eerste stap op lange weg BUITENLAND A5 commentaar Londen trekt 500 militairen terug uit Noord-Ierland urs INNENLAND KORT Nederland haalt bakzeil op EU-top ger in NOS-trojM I Crisis Irak l»Trj Joodse Klaagmuur valt onder islamitische instelling Waqf BUITENLAND KORT 21 NOVEMBER 1997 A4 DË STEM I I I I VRIJDAG 21 NOVEMBR 1997 wijze het compromis over de teruq- an de Verenigde Naties naar Irak ult- ■ider Saddam Hussein trokken honder overwinning van hun land in het con- vieren. dictator verkocht zelfs de nederlaag in ng aan zijn onderdanen. Het past ge- je) doorbraak in de drie weken duren- zege voor zijn land te verkopen, 'ol gespeeld bij de oplossing van het tot een tweede Golfoorlog had kun- bben de Russen zich vanaf de aanvang reld verzet. stische tijden, deed Rusland meer dan ster van Buitenlandse Zaken Primakov ien om Saddam op diplomatieke wijze eidden tot de belofte van Saddam Hus- Verenigde Naties terug mogen keren mee zijn waarde als onderhandelaar akte hij naam door zijn bemiddelende n Rusland en de Navo over het toetre- danden Polen, Hongarije en Tsjechië, t weten te bereiken, is niet zonder risi- )aan dat Rusland zich sterk zal maken door de Veiligheidsraad. De andere le- ïadrukken dat zij geen concessies heb- n om die te doen. Iledig zal moeten richten naar de eisen ïsteld. De inspecteurs mag geen haar- Het is nauwelijks denkbaar dat de wis- aan die regels houdt. Hetgeen impli- conomische sancties niet aan de orde rvan de dupe is, heeft nog nooit enige gemaakt. Het akkoord van Primakov is maar de houdbaarheid van het compro- n van Saddam Hussein. Dat biedt geen derzocht op giftigheid Laboratorium in Rijswijk onder- linspectie Volksgezondheid of in de rfficieel Twig Bang geheten, het ui- omt. Volgens zegsman H. van Buur- mderzoek in de loop van volgende ir 90 procent vast dat in de genoem- d witte fosfor voorkomt," zegt hij. t tegen ex-politieman ste officier van justitie mr. P. Blan- lige rechercheur van de Rotterdam- it ervan verdacht leiding te hebben anisatie die op grote schaal amfeta- Tegen zeven andere verdachten, on- e en een voormalige gevangenisbe- affen van drie tot acht jaar. innen landelijke acties xichauffeurs geven vandaag bij het aterstaat in Den Haag het startschot •ties tegen de plannen van minister jncurrentie in het taxivervoer te be ierden op 21 november ruim 1700 j Jorritsma. Het protest van vandaag uffeurs naar eigen zeggen geen over- hun klanten. Daarom gaan zij de ko- oor het land de barricades op. „Onze worden van de acties, maar van het is een actiewoordvoerder. ekenfondswet uit' irbij duizenden 65-plussers per 1 ja zen voor ziekenfonds of particuliere Bt met een half jaar worden uitge- lepleit Zorgverzekeraars Nederland jter Borst van Volksgezondheid. De mteel over hervormingen in de Zie- keuzemogelijkheid die 65-plussers :ulier vormt daar een onderdeel van. december over de nieuwe Zieken- px er dan te weinig tijd om de betrok- De koepel vreest een stortvloed aan ;rt Londen (ap) - In de komende dagen zullen vijfhonderd Britse militairen worden teruggetrokken uit Noord- Ierland. Dat heeft de Britse regering bekendgemaakt. Het is de eerste troe penterugtrekking sinds het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA) het staakt-het-vuren in juli hernieuwde. De Britse minister voor Noord-Ierland Mo Mowlam zei dat de terugtrekking van de para-eenheid wordt uitgevoerd op ad vies van de politie. „Dit is een nieuwe stap op weg naar een normale maat schappij, maar het blijft belangrijk dat wij oppassend blijven," aldus Mowlam. Pro-Britse protestantse politici bekriti seerden de beslissing van Mowlam en zei den dat Londen toegeeft aan druk van het TRA en Sinn Fein, die strijden voor ver trek van de Britten uit de provincie. Ge matigde katholieken waren tevreden met de beslissing. „Ik denk dat het al eerder gedaan had kunnen worden en ik hoop dat het een indicatie is dat er bij het bu reau voor Noord-Ierse zaken anders wordt gedacht," aldus Seamus Mallon van de sociaal-democratische katholieke partij SDLP. Ondanks het staakt-het-vuren van de IRA zijn er de afgelopen maanden tal van gewelddadige incidenten geweest. Giste ren nog legde een Noord-Ierse splinter groep een bom in het gemeentehuis van Belfast. Militaire experts konden het ex plosief onschadelijk maken. Dezelfde groep probeerde vorige maand een bom aanslag te plegen op een overheidsge bouw in Londonderry, maar de bom ont plofte voordat die naar de stad was ver voerd. De groep, de republikeinse Continuïteits- raad, had voor de aanslag gewaarschuwd. De raad is een kleine groep die zich heeft afgescheiden van de IRA. Door Bert Schampers Luxemburg - Nederland krijgt op de Europese werkgelegen heids-top in Luxemburg onvoldoende steun voor het idee om de btw voor beroepen als schoenmaker, rijwielhersteller of auto poetser te verlagen. Premier Kok verklaarde gisteravond dat hij wel de toezegging wil dat het voorstel verder wordt onder zocht. wart werken denken steeds gemakkelijker over de uitkeringsinstellingen een recla- t zwart werken niet aanvaardbaar is. iS broodroof', met televisiespotjes en cht op een breed publiek. In de spot oor die bekennen dat ze een klus heb- innetje', waarbij de vakman het nataj- iituut sociale verzekeringen (Lisv) be- echt meer zwart wordt gewerkt dan r Flip Buurmeijer gisteren bij de pre- iS niet te meten." loord Belgisch echtpaar in Den Bosch heeft gisteren de 23-ja- N. uit Amsterdam veroordeeld tot ac nannen pleegden in januari in Belgie val op een Belgisch echtpaar. De twe lat de 72-jarige Belgische man in coma zijn verwondingen bezweek. Zijn gevolg van de mishandelingen weken ekenhuis gelegen. De buit bestond ui len verkregen uit de recente verkoop chtpaar en uit waardepapieren en sie e-reizen blijft mogelijk risten die een reis naar Egypte bobben ie de hele winter hun trip omzetten at hebben toeroperators gisteren m e regel geldt voor alle bestemmingen Ivoerder gaat het om honderden reize^ zeisbureau waar zij hun trip hebben g zij hun uitstapje kunnen veran^eLn et ministerie van Buitenlandse i t geen reden is mensen af te raden n ANWB en de Consumentenbond na - fBmt naar verwachting vandaag in •rit Jan Wolffensperger (53) tot voo ;e raad van bestuur van de Ne<a® d e voorzitter van de Tweede-Kamer j loor zijn partijgenoot en staatss^os. Dfl e vertrouwenscommissie van de JN atuur van de prominente Democra en in politiek Den Haag besproken. De lagere btw voor arbeidsinten- tieve beroepen is een Nederlandse bijdrage aan de banentop. Maar de overige landen geloven niet zo m het positieve effect van een btw-verlaging voor de arbeids markt en vrezen vooral het verlies aan inkomsten. De voorzitter van de Europese sociaal-democraten, de Duitser Rudolf Scharping, zei in Luxemburg dat het plan moet worden beoordeeld binnen een to taalpakket van belastingharmoni- sering in Europa. Als dat gebeurt, wordt het Nederlandse voorstel op de lange baan geschoven. Kok waarschuwde voorts voor cy nisme over Europees beleid. „Het feit dat de lidstaten hier werk van willen maken, oogt misschien niet spectaculair, maar is een belang rijke stap vooruit." Voorwaarde is volgens hem dat in de lidstaten de politieke en maatschappelijke wil aanwezig is. Het zou volgens de premier een belediging voor de werkzoeken den zijn als in Luxemburg alleen maar een spel wordt opgevoerd. IVERVOLG VAN VOORPAGINA Rusland verplichtte zich tegen- I over Irak zich hard te zullen ma- i voor een spoedige opheffing de VN-sancties, zodra Bag- I dad heeft voldaan aan de resolu ties van de Veiligheidsraad. Rus land heeft Irak verder beloofd dat het rich zal inzetten voor een enstelling van het Dnscom-team. Moskou zal ook i de Veiligheidsraad van de I VN over te halen de vluchten van |U-2-spionagevliegtuigen op te schorten. Een andere Iraakse die Rusland aan de VN zal is dat de Unscom I Seen inspecties uitvoert in gebou- |»en die aan president Saddam [Hussein toebehoren. De Unscom t zich vandaag in New York lover de details van het Russisch- I Iraakse akkoord. (ADVERTENTIE) Deze maand: 'Nooit meer 'gedoe' met je moeder? •Vrouwen die vechten voor vrijheid, tegen de verdrukking in Mode: •De topvrouwen van 1997 als model Special: 'Trendy cadeaus met een knipoog naar vroeger PS IWwwoj ik-. ifew» Wn ,-tsr „Dit initiatief is geen eendags vlieg," aldus Kok. Hij benadrukte dat naast het financiële beleid dat de lidstaten reeds op elkaar heb ben afgestemd, ook het sociale be leid dezelfde weg moet opgaan. Dit proces is volgens hem onom keerbaar. Duisenberg De president van de Britse centra le bank, Eddy George, kiest on omwonden voor de Nederlander Duisenberg aan het hoofd van de toekomstige Europese Centrale Bank (ECB). „Wim Duisenberg heeft mijn volledige steun. Hij doet goed werk aan het hoofd van het Europees Monetair Instituut en zal een uitstekende president van de Europese Centrale Bank zijn." George zegt dit in een interview met de gezaghebbende Duitse za kenkrant Handelsblatt. Hij neemt daarmee openlijk afstand van de Franse kandidaat Jean-Claude Trichet. Premier Kok zal zich in Luxem burg sterk maken voor Duisen- bergs kandidatuur. Hij wil vooral bondskanselier Kohl bewegen tot een keuze, zo niet een herbevesti ging van zijn voorkeur voor de Nederlandse kandidaat. Belgische demonstranten uiten hun onvrede over de grote werkloosheid in hun land. Van onze verslaggever Luxemburg - Terwijl de stad Luxemburg zich hulde in een dichte mist, demonstreerden er gisteren tussen de 15.000 en 25.000 Europeanen voor een hardere aanpak van de werkloosheid in de landen van de Europese Unie (EU). Zij zijn het zat dat de EU wel duidelijke afspraken weet te ma ken over de euro, maar er nau welijks in slaagt de grote werk loosheid in Europa (achttien miljoen mensen zonder baan, ruim elf procent van de beroeps bevolking) aan te pakken. Ook al begon gisteravond in Luxem burg de Europese top over werk gelegenheid. 'De Unie denkt alleen maar aan de economie, de centen, maar laat de mensen in de kou staan', klonk het in de natte straten van de hoofdstad van het groother togdom. Ondanks de economische groei is een groot gedeelte van de werk loosheid in Europa structureel. Dat vergt gerichte afspraken om meer mensen aan de slag te krij gen, vindt de Europese Commis sie. Maar het is de vraag of dat zal lukken. Terwijl de Fransen een Europese aanpak eisen, wij zen de Duitsers en de Nederlan ders die categorisch af. De zeventien richtlijnen van de Europese Commissie met als doel de gemiddelde werkloos heid tussen nu en vijf jaar te la ten dalen van elf naar zeven pro cent, zullen dan ook niet worden overgenomen. De meeste EU-lidstaten stellen zich op het standpunt dat de werkloosheid het beste natio naal kan worden aangepakt. Liever maatwerk per land, dan niet-realiseerbare ideeën vanuit Brussel, die waarschijnlijk nog veel geld kosten ook. Nederland lijkt het gelijk aan te tonen van de voordelen van zo'n nationale aanpak. Dat deze top nu al belangrijke resultaten zal voortbrengen, ge looft niemand. Ze is een stapje op een lange weg. De demon stranten gisteren in Luxemburg zullen nog veel geduld moeten hebben. De werklozen in Europa ook. Genève (ap) - Na jarenlang te zijn overschaduwd door de Verenigde Staten, heeft Rusland eindelijk een diplomatiek succes geboekt op het internationale politieke toneel. De Russen zelf lijken hun succesvolle be middelingspoging tussen de Verenig de Naties en Irak als een diplomatie ke coup te beschouwen. „Dat is wat Rusland heeft bereikt... zon der enig gebruik van geweld, enig ge bruik van wapens, zonder machtsver toon. Het werd bereikt met diplomatieke middelen," zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Primakov gisteren over het Iraakse besluit de Amerikaanse VN-wapeninspecteurs weer toe te laten. Rusland is officieel mede-initiator van het vredesproces in het Midden-Oosten, dat in 1991 begon. Zijn rol hierin is ech ter steeds ondergeschikt geweest aan die van de VS. De Russische regering staat echter onder druk om haar stem meer te doen gelden in de regio. Veel Russische politici, vooral de communisten en nationalisten in het parlement, staan sympathiek tegenover Irak. Russische oliemaatschappijen heb ben miljardencontracten met Irak afge sloten en wachten ongeduldig totdat de VN-sancties tegen het Arabische land worden opgeheven. Primakov heeft zich sinds zijn benoeming tot minister van Buitenlandse Zaken, in januari 1996, meer en meer opgeworpen als bemiddelaar in het Midden-Oosten. Al in '90-'91 probeerde Primakov als di plomaat en deskundige in Arabische za ken een gewapend ingrijpen tegen Irak na de Iraakse inval in Koeweit te voorko men. Hij reisde verschillende keren naar Bagdad om de Irakezen tot een aftocht te bewegen waarbij ze volgens hem geen ge zichtsverlies zouden leiden. Hij slaagde niet in zijn missie. Deze keer eiste Primakov voor zichzelf, zijn president en zijn land de overwin ning op. De Russische president Boris Jeltsin stuurde enkele dagen geleden een brief naar de Iraakse leider Saddam Hus sein en de Iraakse vice-premier Tariq Aziz bracht het antwoord van Saddam persoonlijk naar het Kremlin over. Pri makov had zeker twee keer een ontmoe ting met Aziz voordat hij woensdag naar Genève reisde. „Ik beschouw dit als een groot, door ie dereen erkend succes van de Russische diplomatie. Maar in de eerste plaats is het een groot succes voor president Jeltsin. Hij ging voorop bij alles wat recentelijk is gedaan," zei Primakov na afloop van de bijeenkomst in Genève. Volgens diplomatieke bronnen in de VS lobbyen de Russen voor een andere sa menstelling van de commissie. Irak vindt dat de commissie wordt overheerst door de VS, die gekant zijn tegen een ophef fing van de internationale sancties. De commissie moet vaststellen of Irak af stand heeft gedaan van het bezit of de ontwikkeling van chemische, biologische of nucleaire wapens, zoals wordt geëist in het wapenstilstandsakkoord dat een ein de maakte aan de Golfloorlog. Zolang niet duidelijk is dat Irak gevolg heeft ge geven aan de eis, blijven de sancties van kracht. Irak zegt dat het allang aan de voorwaarde heeft voldaan. Jeruzalem (dpa) - De joodse Klaagmuur in de oude stad van Jeru zalem valt onder de islamitische autoriteiten. De muur is volgens de Israëlische wetenschapper en jurist Shmuel Berkowitz door een administratieve nalatigheid nooit eigendom geworden van de joodse staat. De Klaagmuur, het heiligste bouwsel van het jodendom, staat for meel onder gezag van de islamitische religieuze instelling Waqf. Berkowitz heeft dit gisteren in het dagblad Ha'aretz uit de doeken gedaan. Hij heeft uitgeplozen dat de Israëlische autoriteiten na de verovering van Oost-Jeruzalem in 1967 zijn vergeten de Klaag muur als staatseigendom te registreren. De Waqf beheert de Haram as-Sharifde heuvel die de joden Tem pelberg noemen. De Klaagmuur is een van zijkanten van deze Tempelberg, waar de al-Aqsa moskee op is verrezen. Deze plaats is voor de islamieten een van de drie allerheiligsten. Geen smog meer in Singapore en Maleisië Singapore - Na meer dan vier maanden is de luchtvervuiling in Singapore en Maleisië als gevolg van de bosbranden in Indonesië voorbij. Overal in Maleisië bedroeg het zicht gisteren meer dan tien kilometer. Woensdag hadden de autoriteiten in Singapore het alarm al opgeheven. De smog is verdwenen dankzij het begin van de moesson. Maar de reusachtige bosbranden in Indonesië zijn nog steeds niet geblust. Zadornov opvolger van Tsjoebais Moskou - Anatoli Tsjoebais is ontslagen als minister van Finan ciën. Zijn opvolger is Michail Zadornov, de huidige voorzitter van de parlementaire begrotingscommissie. Tsjoebais blijft wel aan als vice-premier. Hiermee lijkt een uitweg gevonden uit een poli tieke rel over een corruptieschandaal waarbij Tsjoebais betrok ken was. Aanval Hutu's op gevangenis: 290 doden Kigali - Bij een aanval van Hutu-rebellen op een gevangenis in Giciye, in het noordwesten van Rwanda, zijn deze week 290 men sen om het leven gekomen. Kennelijk wilden de rebellen Hutu- gevangenen bevrijden. Onder de doden waren 200 rebellen, naast 88 gevangenen en twee regeringssoldaten. De rebellen voeren in het gebied herhaaldelijk aanvallen uit op Tutsi's. Miljoenen EU voor sluiting Tsjernobyl Brussel - De Europese Unie legt opnieuw circa 220 miljoen gul den op tafel voor de beveiliging en sluiting van de gevaarlijke kerncentrale in Tsjernobyl. Europees commissaris Hans van den Broek heeft deze Europese bijdrage gisteren toegezegd tijdens de Tsjernobyl-donorconferentie in New York. Rode Khmer wil Pol Pot uitleveren Bangkok - De Cambodjaanse guerrillabeweging Rode Khmer is bereid haar beruchte voormalige leider Pol Pot over te dragen aan een internationaal tribunaal. Dat heeft de verdreven Cambod jaanse eerste premier prins Norodom Ranariddh gisteren gezegd. Pol Pot, die de Rode Khmer tot juni van dit jaar leidde, wordt ver antwoordelijk gehouden voor de dood van 1,7 miljoen Cambodja- nen. De internationale gemeenschap wil hem berechten wegens volkerenmoord of oorlogsmisdaden. Miljoenenbuit bij overval Cartier Londen - Twee gewapende overvallers hebben woensdagavond in een werkplaats van Cartier in Londen diamanten en goud buitge maakt ter waarde van rond de 3,3 miljoen gulden. De overvallers kwamen het op de bovenste verdieping van een pand gesitueerde atelier binnen door een dakraam. Twee personeelsleden die er aan het werk waren, werden bedreigd met geweren en vastgebon den. EU trekt 4,5 miljoen uit voor Somalië Brussel - De Europese Unie heeft 4,5 miljoen gulden toegezegd voor hulp aan de honderdduizenden mensen die als gevolg van de overstromingen in het zuiden van Somalië met de hongerdood worden bedreigd. De Koninklijke Luchtmacht zet op verzoek van Ontwikkelingssamenwerking een transportvliegtuig in voor het vervoer van hulpgoederen naar Somalië. De lading bestaat uit dertig ton voedsel en medische goederen. Justitie België doet inval bij kardinaal Mechelen - De Belgische justitie heeft dossiers uit het aartsbis schoppelijk paleis van kardinaal Danneels in Mechelen in beslag genomen. Justitie onderzoekt of het aartsbisdom op de hoogte was van pedofiele praktijken van een onderwijzer van het Onze- Lieve-Vrouw-instituut in Sint-Génesius-Rode. De onderwijzer werd vorige week aangehouden op verdenking van seksueel mis bruik van diverse jongeren. Justitie heeft bij Danneels een groot aantal verslagen van de bisschopsraad-vergaderingen meegeno men. De woordvoerder van Danneels zegt dat in die raad nooit over de seksuele geaardheid van de onderwijzer is gesproken. Volgens het parket in Brussel was de leiding van het aartsbisdom echter sinds 1987 op de hoogte van de activiteiten van de onder wijzer. Door Marianne Wuite New York - In de donkere straat in het zuidelijke punt je van Manhattan rijden de wagens van de New York Po lice af en aan. De agenten le veren verdachten af en halen anderen weer op. Een enke ling verlaat opgelucht de hoofduitgang van het ge bouw en wordt buiten door familieleden in de armen ge sloten. Het is woensdagavond, half ne gen, en Night Court in New York is volop in bedrijf. De Nederlandse Kamerleden die deze week de misdaadbestrij ding in de Amerikaanse metro pool bestuderen, waren al ge waarschuwd door de officier van justitie die hen deze avond bege leidt naar de rechtbank: Night Court is een fabriek. De recht bank draait 24 uur per dag, ze ven dagen in de week. Jaarlijks worden er in de zittingszalen 140.000 zaken behandeld. Voor winkeldiefstal, maar ook voor moord en verkrachting. De wet in New York schrijft voor dat verdachten binnen 24 uur bij de rechter voorgeleid moeten worden. In Night Court wordt beoordeeld of er gegronde redenen waren voor de arresta tie en welke borgsom een ver dachte moet betalen om vrij te komen. De echte rechtszaak vindt later plaats. Eenmaal in de rechtbank ont dekken de Kamerleden snel dat de beschrijving van de officier van justitie klopt. Vanaf de eer ste rij op de publieke tribune in zittingszaal 1 kijken ze verbaasd toe hoe de zaken aan de lopende band worden afgewikkeld. Het is een chaotisch tafereel. De offi cier van justitie, een nerveuze stagiaire van begin twintig, dreunt in razend tempo de aan klacht op. De advocaat zegt even wat, de rechter spreekt een streng woord tot de verdachte en in nog geen vijf minuten is het gebeurd. Het zijn vooral zaken voor wat lichtere vergrijpen die tijdens het bezoek van de Kamerdelega tie worden behandeld. Tegen een man die, na een wilde achtervol ging door The Bronx, in de kraag is gegrepen en in zijn auto gesto len goederen bleek te hebben, wordt door justitie een borgsom van 20.000 dollar geëist. De ad vocaat wijst de rechter erop dat zijn cliënt een baan heeft en zijn gezin moet onderhouden en dus zonder borg vrijgelaten moet worden. Maar dit doet hij tever geefs. De borgsom wordt vastge steld op 10.000 dollar en de man verdwijnt weer in het cachot. De Kamerleden zien ook hoe een jongen, duidelijk onder invloed van drugs, een boete van 45 dol lar krijgt omdat hij gepakt is met twee zakjes marihuana. En ze horen de zaak aan van een 18- jarig meisje dat een vriendin met een keukenmes heeft bedreigd. Dan schorst de rechter de zitting even en maakt een praatje met de Nederlandse delegatie. Ze vertelt de verbaasde Kamerle den dat ze de dossiers van de verdachten voor het eerst onder ogen krijgt als ze voor haar in de rechtszaal staan. Ook de advo caten, toegewezen door de staat, blijken vaak pas enkele minuten voor de behandeling van een zaak te weten wie ze moeten ver dedigen en waarvoor. De rechter vindt het geen probleem dat er zo gewerkt moet worden. „Ach, heel veel zaken lijken op elkaar. Ze vallen allemaal in bepaalde categorieën." D66-Kamerlid Dittrich, zelf rechter geweest, vindt het maar niets. „Het gaat allemaal.zo snel en zo onzorgvuldig. Ze vraagt ook bijna niets. En dat terwijl er toch belangrijke beslissingen worden genomen. In Nederland zou een rechter dit nooit accep teren. Die zou zich voor de zit ting toch eerst in een zaak willen verdiepen." (ADVERTENTIE) 'WSVIIl Wat iS 6r nU feeste"i'<er c,an e8n sfeervol verlichte kersttafel? Met een volle promospaarkaart kunt u een prachtig sfeerlichtje met korting krijgen. De sfeerlichtjes zijn er in drie maten en dus voor drie verschil- lende prijzen. Tegen inlevering van uw volle promospaarkaart ontvangt u f 10,- korting. Dan betaalt u f 7,95 voor het lage model, f8,95 voor de middelmaat en f9,95 voor het grote model. U kunt ze natuur- lijk ook zonder kaart kopen*. Maar -met of zonder volle promospaarkaart- wees er snel bij, want op is echt op! Ui I •Prijzen zonder kaart f 17,95, f 18,95 en f 19,95. Het aanbod is geldig zolang de voorraad strekt.

de Stem | 1997 | | pagina 5