'Opknappen woningen is Ite kostbaar' 't Duumpje wil geen tenten en caravans in natuurgebiedje willen meer ;end meter 'Aandelen Delta nu niet verkopen' artementen ;kade Sas Man blijft in hechtenis voor seksuele delicten iderhalf jaar voor 'poging mishandeling' ZEELAND uit SPORT IN HET KORT UITSLAGcN DESTEM ZEELAND C4 RT Oostburg wil meer nieuwbouw: jlan buitengebied Sas Steenkamp wil zeggenschap over winsten van Delta niet kwijtraken Koppen Tityrus en Weg met de stad Actie voor aanleg fietspad langs Scherpbierseweg WEEKENDDIENSTEN Korps Schoondijke wil een andere brandweerwagen i 21 NOVEMBER 1997 I I I I I VRIJDAG 21 NOVEMBER 1997 Geen voorrang Temeuzen - Een autombiliste uit Breskens verleende woens dagmiddag geen voorrang, toen zij vanaf het Stadhuis plein de Scheldeboulevard op reed. Een botsing met een auto, bestuurd door een inwoner van Bergen op Zoom, was het ge volg. Beide voertuigen raakten beschadigd. Onder invloed Terneuzen - De politie heeft de in nacht van woensdag op don derdag op de Kennedylaan een automobiliste aangehouden. Zij bleek met een alcoholpro millage van ruim 0,8 te veel te hebben gedronken. Winkeldiefstal Terneuzen - Een Terneuzenaar werd woensdagmiddag in een winkel aan de Alvarezlaan be trapt op diefstal van een pakje shag van f 6,70. De man kreeg een boete van 220 gulden. Licht gewond Terneuzen - Doordat een voet gangster uit Terneuzen woens dagavond tegen acht uur bij het oversteken niet goed uit keek, werd zij aangereden door een auto, bestuurd door een i Terneuzense. Die kon de vrouw niet meer ontwijken. De voet- gangster belandde met kneu- s zingen aan beide benen in het ziekenhuis. 1 Zware schade Kloosterzande - Twee auto's hebben woensdagavond zware schade opgelopen bij een aan rijding op de kruising Eeckse- weg/Hulsterweg/Groenen- dijk/Waterstraat. Een automo biliste uit Kloosterzande ver leende, komende vanaf de Eeckseweg, geen voorrang aan een auto, bestuurd door een man uit Vogelwaarde. Van onze verslaggeefster Retranchement - Natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje West- Zeeuws-Vlaanderen vreest dat een stuk natuurgebied, grenzend aan de Zwinweide nabij Retranchement zal worden gebruikt als kampeerterrein. pe groenstrook grenst aan camping De Wildhof pe eigenaar van De Wildhof, F. Vriends, werd een paar jaar geleden door de Raad van State gedwongen te stoppen met het ontgronden van het terrein. Vriends moest het gebied weer in de oude toe stand terugbrengen omdat er geen aan- legvergunning was afgegeven door de voormalige gemeente Sluis. 't Duumpje stelt dat het weitje inmiddels geheel is geëgaliseerd en volgend zomer seizoen wellicht wordt gebruikt als over loopterrein voor een paar tenten of cara vans. De natuurbeschermers vergelijken Vriends zelfs met 'varkensmafia'. „Ook in Sluis hebben de brutalen blijk baar de halve wereld", aldus de vereni ging. Vriends reageert verbaasd op de be schuldiging van 't Duumpje. „Het is niet de bedoeling dat er op deze wei kam peerplaatsen komen. Het zal ook niet als voetbalterrein worden gebruikt. Het is geëgaliseerd om zo de wateroverlast van de camping weg te werken. Tot volle te vredenheid van de gemeente Sluis-Aar- denburg heb ik deze strook weer in de oude toestand teruggebracht en er lopen nu paarden en vogels op. Ik heb trou wens ook mijn twijfels over de stelling van 't Duumpje dat dit gebied een grote ecologische waarde heeft. Volgens 't Duumpje is hier een paar jaar geleden onderzoek naar verricht maar dat is niet waar. Jaren geleden is deze wei geïnven tariseerd op ecologische waarden. Die planten die er toen groeiden, groeien er nu weer. Ik begrijp dan ook niet waar 't Duumpje zich druk over maakt. Ik vind het trouwens ver overtrokken dat ik met varkensmafia wordt vergeleken. Dat slaat nergens op." De campingbaas stelt dat hij momenteel overleg voert met de gemeente over een andere invulling van het terrein. „Maar daar laat ik me nog niet over uit." Van onze verslaggeefster Oostburg - Het opknappen van bestaande woningen in de ge meente Oostburg is noodzakelijk, maar op dit moment moeilijk tot niet uitvoerbaar. Veel woningen voldoen namelijk niet aan de huidige hoge wooneisen. ortkade in Sas van Gent komt een nplex te staan: Residentie Lunet. ;- en acht tussenappartementen met aalzijde zijn er te verdelen onder de 266.000 tot 375.000 gulden willen lex, aart sten leek van van Ibrs. eau indt oed ures itart iets igen ;ster lere- ap- nt te na- van san- idoe- bied, mot- oude us de oopt, JOUW begonnen. Een jaar later moet de residentie voltooid zijn. Er komen drie verschillende soorten appar tementen: twee penthouses a 375.000 gulden, acht hoekappar- tementen a 269.000 gulden en acht tussenappartementen a 266.000 gulden. De garages variëren in prijs van 25.000 gulden tot 35.000 gulden per stuk. Rondom het hele gebouw komt parkeergelegenheid. Aan de vei ligheid wordt veel aandacht ge- schonken. Zo beschikken alle wo ningen over een videophone. De bewoner kan de bezoekers die aanbellen horen én zien door mid del van een beeldscherm inde wo- j ning. In samenwerking met de po litie wordt gestreefd om te vol doen aan de normen en eisen die gesteld worden aan veiligheid. De doelgroep die men voor Resi dentie Lunet voor ogen heeft, zijn vijftig-plussers. De eerste vier op ties, waaronder één voor een pen thouse, zijn al binnen. Wanneer het complex een succes is, komt er eventueel nog eenzelfde complex aan het kanaal te staan. Bescheiden nieuwbouw en/of fi nanciële steun is nodig om een verdergaande afname van het in wonertal te voorkomen. Dit stelt hetOostburgse college van B en W in zijn zienswijze op het woning- bouwprogramma 1997-2006 van de provincie Zeeland. B en W zijn het met Gedeputeerde Staten eens dat een aanzienlijke uitbreiding van het aantal wonin gen, gezien de afname van het fct-Zeeuws-Vlaamseinwoner tal, met aan de orde is. „Onze ge meente wordt hiermee wel voor een groot probleem geplaatst. Wij merken dat de moderne woonei sen niet gering zijn. De vraag spitst zich toe op kwaliteit, iiieuwbouw is de meest goedkope en doeltreffende manier om aan deze vraag te voldoen." Volgens het college kan het wo ningaanbod in evenwicht blijven met de kwalitatieve vraag als er nieuwbouw kan worden gereali- 1. GS is een voorstander van van bestaande wo- 'Herstructurering' noe men ze dat daar. Maar volgens het gemeentebestuur is j dit slechts een theoretische moge lijkheid om tegemoet te komen aan de vraag naar kwaliteit. Herstructurering brengt relatief met zich mee. Daar- j naast kan op korte termijn niet worden ingespeeld op de kwalita- en W heeft gedeputeer de Van Zwieten aangegeven zich te spannen voor extra financiën boor het opknappen. „Een deel ran deze financiële steun kan voortkomen uit de bescheiden ontwikkeling van winstgevende nieuwbouwprojecten." Oostburg pleit verder voor het aantrekkelijk houden van de regio door het aantrekken van bedrij ven en voorzieningen, de komst van een volwaardig fietsvoetveer en een goede autoweg richting Westerscheldetunnel. Het college staat positief tegen over regionale afstemming van het woningbouwprogramma, maar vindt het nog steeds onrede lijk dat nieuwbouwmogelijkheden in Oostburg worden afgeremd ter wijl in de Kanaalzone, ondanks veel leegstand, wel gebouwd mag worden. „Van Zwieten erkende dat het aantrekkelijke woonge bied van West-Zeeuws-Vlaande- ren 'moet' worden opgeofferd ten faveure van de Kanaalzone. Dat is niet redelijk, te meer nu onze ge meente zich in hoofdzaak moet behelpen met herstructurering van de bestaande woningvoor raad." Er is inmiddels een ge meentelijke projectgroep samen gesteld die de woningvoorraad onderzoekt. „De bevindingen van deze groep leiden mogelijk tot aanscherping en actualisatie van het Volkshuisvestingsplan 1997." Zodra deze gegevens hekend zijn, zal de gemeente verslag uitbren gen bij Van Zwieten over haar concrete plannen tot woningver betering. B en W verwachten de gedeputeerde begin volgend jaar te kunnen informeren. De ge meentelijke zienswijze wordt woensdag 26 november besproken in de commissie Planologie. raakavond van het voorontwerp Be bied derde herziening Sas van Ge door zeven gebruikers van het bui l p onze rechtbankmedewerker Middelburg - De 27-jarige Oost-Souburger J. van de S. tegen m twee weken geleden een gevangenisstraf van drie jaar jnarvan zes manden voorwaardelijk was geëist voor verkrach- "len aanranding, moet nog even op zijn vonnis wachten. je rechtbank achtte gisteren de pen wel bewezen, maar oordeel- Wat als Van de S. in een kliniek pet worden opgenomen om iets zijn drankverslaving te doen, "1 toch wel duidelijk moet zijn rar, wanneer en hoe lang. De Miiaters moeten daarover nog P advies over uitbrengen. Tot t!?^. blijft Van de R. nog in ge hechtenis zitten. Wn augustus ontmoette Van S. P de Vlissingse stationsrestaura- Feen 44-jarige Etten-Leurse, die ™k was naar een hotelletje. In J'ats van haar met zijn brom- naar een hotel te brengen, zoals beloofd, reed hij naar een af gelegen plek in Oost-Souburg waar hij de vrouw tegen de grond werkte en verkrachtte. Krap twee weken daarvoor probeerde hij in het holst van de nacht een jonge vrouw aan te randen. Op de zitting erkende Van de S. de feiten. Hoe het kwam wist hij niet. Hij had angst voor vrouwen. Al leen bij minimaal acht flessen bier sloegen de remmen los en uitte zich dat in seksuele agressie. Van de S. is in 1994 ook al veroordeeld wegens aanranding en kreeg toen een cursus seksuele delictpreven tie opgelegd. itand- jk: zij ig van rijven nt een Het staan- toege- uderij 1000 echter achter g van tenge- :n aan- houde- ite Sas k van ïbruikt k, was igen te erkante omisch der R. tandige ter niet genoeg, maar u kunt er we aanvullend inkomen uit halen, een vloeroppervlak van bijvo beeld 2000 is toegestaan, moee snel mee met de schaalvergro ting." ,ot je| Burgemeester Van Rest zei I gemeente de provinciale rich J qua oppervlak wil v°lgen J3 I ze niet het risico wil lopen da plan net als in 1995 niet dooi deputeerde Staten wordt Soe W keurd. „Dus wat nu ge wordt, is een tijdnoodbeleia, Van Waes uit Westdorpe. Rest erkende dat de gedee« herziening van het plan ui I geboren is. Zij zei echter dat«o®J provincie en Rijk goede riJ nen hebben met betrekking tot n vestigingsbeleid, het oorsp lijke plan weer wordt °PëeP De gedeeltelijke herziening] het bestemmingsplan bu J bied derde herziening hgt W met 8 december ten inzage gemeentehuis. *e weken geleden werd er een J'ngenisstraf van drie jaar en Sist 'vden. schadevergoeding W die grotendeels heeft lottin Su°nd terecht voor zeven L™ginbraken, een autokraak, .Pogingen tot inbraak en een doodslag. De inbraken n ade op dezelfde ma in IT ^"je 'henge- yj - manier de deur ope- letsin "t? °P ^et nachtslot zat. L K-vooral om het wegne- es klg, d'waarmee hii hard" Delta Nutsbedrijven doet het goed. t,°® 'editbankmedewerker delburg-De 33-jarige C. K. uit Middelburg is gisteren door Rechtbank in Middelburg veroordeeld tot 18 maanden waar- 1 zes voorwaardelijk en het betalen van 500 gulden schade- loslopen, het kind van K. was daar bang van en K. ging bij de eige naar verhaal halen. Volgens de hondenbezitter had K. direct met het mes naar hem gestoken. K. ontkende dat en zei dat hij alleen maar het mes had laten zien en er bij gezegd dat het mes voor de honden was bedoeld. „Als ik die man had willen steken had ik dat wel gedaan, want ik ben razend snel." Over de ten laste gelegde pogiing tot doodslag oordeelde de rechter dat de dagvaarding de feitelijke omschrijving miste en verklaarde 'poging doodslag' nietig. Wel achtte de rechtbank poging mis handeling bewezen. Door Frank Deij Kloosterzande - Zo af en toe, niet zelden in verkiezingstijd, slaakt een raadslid de kreet: 'Laten we onze aandelen in Delta verkopen. Dat levert lekker winst op'. Woensdag borrelde in een statencommissie over Economische Zaken het idee weer op. Zowel CDA, ZVP en Delta Anders opperden het van de hand doen van het aandelenpakket van de provincie die de helft van het Delta kapitaal (800 miljoen gulden) bezit. En eerder dit jaar nog riep voorzitter M. Stoffels van de Zeeuwse Maatschappij voor Nijverheid en Handel dat Delta zich gereed moet maken voor overname, om het geld dat daarmee vrij komt, in te zetten om de Zeeuwse gezond heidszorg op peil te brengen. Burgemeester T. Steenkamp van de gemeente Hontenisse, energiespecialist en regelmatig woordvoerder van de Zeeuws-Vlaamse ge meenten bij de aandeelhoudersvergaderingen van Delta Nutsbedrijven, is tot nu toe nog nooit in verleiding gebracht om de raad voor te stellen de Delta-aandelen te verzilveren. Waarde Er is weieens gerekend naar de waarde van de aandelen. Een versie, waarbij de waarde- grondslag is gekoppeld aan het eigen vermo gen van 800 miljoen gulden, is dat een Delta aandeel 52.000 gulden waard is. Hontenisse is met 153 aandelen weliswaar een van de klei nere aandeelhouders, het inwisselen ervan zou de gemeente toch bijna acht miljoen gul den opleveren. Het klinkt aanlokkelijk, dus Steenkamp reageert nuchter. Zoals het er nu naar uitziet duurt het nog tot na de eeuwwis seling eer provincie en gemeenten hun aande len mogen verkopen. Dat kan nu alleen nog maar aan elkaar en in zeer beperkte mate. „Een aandeel is net een jojo, zeker tegen woordig. Het is de vraag wat het opbrengt. Maar op de ontwikkelingen die gaande zijn geloof ik niet dat we er verstandig om ze nu te verkopen. Alleen al het feit dat ze nu niet vrij verhandelbaar zijn is in principe al een waar- debeperking. Op termijn is het misschien een optie. Maar we hebben er nog niet serieus over gedacht." De ontwikkelingen in de energiemarkt, een vrije Europese markt met concurrentie en de mogelijkheden straks voor alle verbruikers om gas en elektriciteit bij de goedkoopste le verancier te kopen en het gevaar voor het kleine Delta opgeslokt te worden, leven nau welijks in het kleine Hontenisse, merkt Burgemeester T. Steenkamp: „Een aan deel is net een jojo, zeker tegenwoordig. Het lijkt me niet verstandig om de Delta aandelen nu te verkopen. FOTO'S WIM KOOYMAN Steenkamp. In de raad komt het zelden aan de orde. „De burger is gebaat bij goede ener gievoorzieningen die niet te duur zijn. Delta Nutsbedrijven doet het goed. Daar hoor je dus geen discussie over." Zeggenschap De aarzeling Delta-aandelen te verzilveren, los van de beperking en de onzekerheid over wat de aandelen van Delta eenmalig voor zijn gemeente opleveren, wordt ook ingegeven door het verlies aan zeggenschap. Hoe klein die nu ook is. Zelfs samen staan de Zeeuws- Vlaamse gemeenten nog niet sterk. Ze hebben 2145 van 15.280 aandelen. Alle Zeeuwse ge meenten samen hebben 49 procent (Noord- Brabant heeft 1 procent) De provincie heeft met 7.640 aandelen de helft van het Delta vermogen in zijn bezit. „Onze invloed is dus niet groot. Maar wanneer nog minder? Als je niet naar de vergaderingen gaat. Ik vind het aandeelhouderschap meer dan een symboli sche betekenis hebben. Het feit dat je je mond open kunt doen. Die invloed geef je bij het verkopen van de aandelen toch uit handen." Steenkamp kan zich met momenten storen aan dat vanzelfsprekende overwicht van de ItaYn.""" UU0QSlag, op 26 mei Ze!burg> vond K. schrome- ha/freven' ®en buurtbewo- wee joekels van honden EEN dag uit het leven van Ri chard en Maria Forst, de dag die de ontmanteling van hun huwelijk betekent. Ze hebben alles, maar toch ontbreekt er iets. Beiden gaan op zoek naar men sen die niet in hun zorgvuldig geplande wereldje passen. Ze vinden deze mensen, maar als het er op aan komt trekken zij zich uit de gevarenzone terug. Koppen is een scherp portret van de generatie mensen die getraind zijn in de dagelijkse sleur van het overleven. Het Zuidelijk Toneel brengt dit stuk van John Cassavetes in de regie van Ivo Van Hove. Op 25, 26, 27, 28 en 29 no vember in de Minard- schouwburg in Gent, aan vang 20.00 uur. In de Wase hoofdstad Sint-Ni- klaas worden deze week twee monologen gespeeld. De Tijd brengt Tityrus, het verhaal van een man die terugkeert naar zijn geboortedorp dat getroffen is door een aardbeving. Een maal daar ontdekt hij twee dorpen: het verwoeste en het ongeschonden dorp (in zijn herinnering). Lucas Vandervost speelt de monoloog en vertelt zijn le vensverhaal in Tityrus op za terdag 22 november in het Mu seumtheater. Op woensdag 3 december is de voorstelling nogmaals te zien in cultureel centrum De Herbakker in Eek- lo. Weg met de Stad, weg met het huwelijk is gebaseerd op de satiren van Decimus Junius Ju- venalis. Zestien meedogenloze hekeldichten op het leven in het decadente Rome van de eerste eeuw na Christus. In de hekeldichten, die gespeeld worden door Jo De Meyere in de regie van Jules Croiset, ko men verschillende thema's aan de orde: uitbuiterij, cultuur barbarisme, discriminatie, op voeding, huwelijksontrouw en anderen. Wantoestanden die 1900 jaar geleden plaats von den, maar nog erg actueel blij ken te zijn. Te zien op dinsdag 25 november in de Stads schouwburg. Beide voorstellingen begin nen om 20.00 uur provincie want zelfs als de Staten verdeeld zijn, behoudt de provincie de meerderheid. „Er zijn 47 zetels in de Staten. Stel dat 24 sta tenleden een bepaald voorstel over Delta steunen, dan moeten alle statenaandelen mee. Dus met een nipte meerderheid in de Staten heb je in de praktijk de hele meerderheid." Meepraten Steenkamp vindt het aandeelhoudersschap van Delta voorlopig zeker ook nog van belang om in ieder geval mee te kunnen praten over de bestemming van de winst van Delta. Ook zo'n discussieonderwerp met een rode draad die volgend jaar bij de verkiezingen wel eens op scherp kan komen te staan. De discussie over de mogelijkheid van de aan deelhouders om de directie een zogenaamde aanwijzing te geven om een deel van de winst ten goede te laten komen aan de kleinverbrui kers is volgens Steenkamp nog steeds niet af gerond. De directie van Delta en president-commissa ris gedeputeerde J. Hennekeij gaan er vanuit dat de aandeelhouders die bevoegdheid heeft kwijtgespeeld met het accepteren van de ga rantie dat Delta tot 2000 de energietarieven in toom zal houden. Maar zo ligt dat niet, zegt Steenkamp. „Ik heb Hennekeij uitgedaagd met de vraag waar dat staat. De ,Zeeuws- Vlaamse gemeenten bestrijden dat dat op pa pier staat. Dan blijkt uiteindelijk dat er een informele aandeelhoudersvergadering in Domburg is geweest, waar dat gezegd is door Hennekeij. Maar zo werkt dat niet in een de mocratie. In de gemeenteraad komt er ook een voorstel op papier. Wij gaan er dus nog steeds vanuit dat we de directie dus een aanwijzing kunnen geven. Al is daar dit jaar geen gebruik van gemaakt." Winstprognose Ook over de zuiverheid van zo'n teruggeef ac tie aan de kleinverbruikers valt te discussië ren. „Het overgrote deel van de winst van Delta wordt opgebracht door grootverbrui kers, maar daar hoor je weinig verhalen over. Daar heeft de politiek over het algemeen ook wat minder medelijden mee. Ik kan me er wel iets bij voorstellen." De winstprognose van Delta nemen de ko mende jaren toe. Het is volgens Steenkamp zeker niet ondenkbaar dat de roep om de bur gers geld terug te geven snel weer zal opklin ken. Of die roep uit Hontenisse komt Steenkamp glimlachend: „Ik neem nu geen schot voor de Groede - Vijf West-Zeeuws-Vla mingen die langs de Scherpbier- seweg/Maaidijk tussen Oostburg en Groede wonen, hebben deze week een handtekeningenactie gehouden voor een fietspad langs dit traject. De groep overhandigt de handte keningen vandaag aan C. Alme- kinders, dijkgraaf van water schap Het Vrije van Sluis, dat als wegbeheerder verantwoordelijk is voor de aanpassing van de weg in het kader van Duurzaam Vei lig. De roep om een fietspad langs deze polderweg bestaat al langer. De bewoners vinden deze maat regel noodzakelijk om de veilig heid van met name scholieren te verbeteren. De overhandiging vindt plaats in het waterschapskantoor te Oost burg en begint om 15.30 uur. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter De Bruyckeren, tel. 0117-455555. Axel en Zaamslag - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter Harskamp, tel. 0115-561666. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak za. 10- 10.30 u. en 17-17.30 u. en zo. 11.30-12 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vr. 18 u. tot ma. 8 u. dok ter Van Der Maas, tel. 0117- 301266. Breskens en Groede - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter Later- veer, tel. 0117-389284. Spreekuur za. en zo. 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J.P. de Meijer, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot ma. 8 u. dok ter De Graaf, tel. 0113-655275. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vr. 18 u. tot zo. 19 u. waargenonlen door dokter Van Der Werff, tel. 0113-227451. Spreekuur spoedge vallen za. en zo. 10-10.30 u. en 17- 17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruinin- gen - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. dokter Breukers, tel. 0113-381344. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 u. Boodschappen indien mogelijk voor 10 u. Krabbendijke, Waarde en Ril- land-Bath - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. dokter J.W.Kuyl, tel. 501444. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 uur. Boodschappen indien mogelijk voor 10 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter Ter Burg, tel. 0114-686800. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. waargenomen door dokter Harten, tel. 0113-561234. (bood schappen tussen 9 u. en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter Van De Mee en dokter van Berkel, Adres: Wilhelmina- laan 13, Hulst. Spreekuur spoed gevallen za. en zo. 11 u. en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vr. 18 u. tot ma. 8 u. dokter Gadel- laa. Centraal tel. weekenddiensten 0115-452525. Visites aanvragen 9 u. en 10 u. Spreekuur spoedgeval len za. 10 u. uur op Bolwerk Oran je 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Nijsten, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 12 u. Terneuzen - Van za. 8 u. tot zo. 8 u. dokter Stevens, tel:01150- 14000, van zo. 8 u. dokter Ham mer,Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11.30 u. en 17 u. Vrouwentennis Cadzand - Dina van Becelae- re/Laura Standaert-Ineke Vriends/Margit Trapman 9-5, Vera Smits/Elsie Polderman-Han- ny Heijdens/marleen Brouwer 11- 7, Annie Mabelis/Willy Vergouwe- Mab Pleijte/Ans Doens 10-6, Ina Verhage/Carma Wondergem-An- ne-Marie de Blander/Erna de Lodder 10-6, Marian de Millia- no/Gien Verhagen-Connie van Ee- nennaam/Marian Glimmerveen 9- 8, Paulien Verplanke/Ursula Co- rijn-Nicky Verleye/Mariëtte de Craemer 16-4, Margot van 't Wes- teinde/Ine Janse/Anita van Bel- leghem-Koos Vermeulen/Marleen Cuelenaere 10-11, Therese Hen- ry/Corrie Vroege-Ingrid Buijs- se/Anneke Buyck 0-11, Paulien Verplanke/Ursula Corijn-Nicky Verleye/Mariëtte de Craemer 16- 4. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - Er zijn twee lei ders in de eerste klasse B van de Terneuzense bedrijfsvolley- balcompetitie. Pannenschuur, dat twee wedstrijden achter el kaar verloor, nadat het in het begin alles won en rechtstreeks naar het kampioenschap leek te stomen, moet nu Neelemans naast zich dulden. Dat team heeft twee keer achter elkaar gewonnen en is een serieuze ti telkandidaat. In de tweede klasse A ging NHI verrassend onderuit tegen Dow 2 en wordt de voorsprong op nummer twee, Deltan 1, ineens kleiner. Gemeente 1 kruipt uit het dal omhoog in de tweede klasse B door de winst op Del tan 2, maar een plaats net on der de top is nog het enig haal bare. Hier gaat de strijd tussen Auberge des Moules 1 en A&A 2, de rest komt er niet meer bij. UITSLAGEN Eerste klasse A: Dees l-V&V 3-0 (15-8, 15-8, 15-3). Broomchemie- CIS 2-1 (15-13, 10-15, 14-9), A&A 1-Dow 1 0-3 (3-15, 10-15, 2-15). Eerste klasse B: Foaks 2-Pannen- schuuu 2-1 (15-9, 15-10, 0-6), As ter 1-Neelemans 0-3 (5-15, 11-15, 13-15), De Pooter-PSOVZ 1 2-1 (15-11, 15-5, 13-15). Tweede klasse A: Deltan 1-Meesen 2-1 (15-11, 15-5, 13-15), Tevore- DeHoop 0-3 (7-15, 11-15, 10-15), NHl-Dow 2 0-3 (14-16, 7-15, 3-6). Tweede klasse B: Gemeente 1- Deltan 2 2-1 (15-3, 12-15, 15-4), Auberge des Moules 1-PSOVZ 2 3- 0 (15-5, 15-1, 15-8), A&A 2-Rabo 2-1 (15-17, 15-7, 9-6). Derde klasse A: VC Schelde-Dees 2 0-3 (13-15, 9-15, 10-12), Dow 3- Cijsouw 3-0 (15-4, 15-13, 8-4). Derde klasse B: Aster 2-Auberge des Moules 2 0-3 (8-15, 7-15, 8- 15). STANDEN Eerste klasse A: Broomchemie 9- 19, Dees 1 9-19, Dow 1 9-15, CIS 10-15, Foaks 1 8-14, V&V 10-6, A&A 1 9-4. Eerste klasse B: Pannenschuur 10- 21, Neelemans 10-21, De Pooter 9- 16, Foaks 2 9-14, Aster 1 9-13, Vervaet 8-8, PSOVZ 1 9-6. Tweede klasse A: NHI 9-21, Del tan 1 9-18, Dow 2 9-16, Echo/Au dio 9-14, De Hoop 9-12, Meesen 9- 10, Tevore 10-5. Tweede klasse B: Auberge des Moules 1 10-23, A&A 2 91-9, Ge meente 1 9-13, V&SH 8-11, PS OVZ 2 9-11, Deltan 2 10-9, Rabo 9-7. Derde klasse A: JTA 9-25, Dees 2 9-21, Dow 2 9-19, Foaks 4 8-12, Zeeland Seaports 9-8, Cijsouw 9- 7, VC Schelde 9-2. Derde klasse B: Auberge des Mou les 2 9-23, URS 6-16, Foaks 3 8-11, Gemeente 2 7-8, Aster 2 7-5, B&S 7-5. Kaartingen St.-Jansteen - De Warande. KBO, twintig personen: 1, mevrouw Verga- uwen, 2. mevrouw Peeters, 3. me vrouw Boussen. Axel - Zaal 't Hoeckhuys, bij Sonja en Niek, twaalf personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. Gallius, 3. J. Soeterhuizen. Tweede kaarting, twaalf personen: 1. M. Bolleman sr, 2. F. Zegers, 3. J. Her mes. Hengstdijk - Camping De Vogel, 29 personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. F. Geluk, 3. F. Hakkens. Jokeren: 1. J. de Poorter, 2. C. Verwey, 3. P. de Ley. Hengstdijk - Camping de Vogel, 27 personen. Bieden: 1. J. de Betue, 2. J. Boogaard, 3. J. Hermes. Jokeren: 1. M. de Cock, 2. R. Drubbel, 3. M. Bosman. Axel - Gregoriuscentrum, twintig personen. Jokeren: 1. mevrouw Tjoa, 2. G. Martinu, 3. J. Hamelink. Axel - Gregoriuscentrum. Bridgen: 1. J. Dooms-H. Herrebout, 2. echtpaar Wispelaere, 3. W. van Asperen-P. Peeters. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, twintig personen. Bieden met roem: 1. W. Praat, 2. R. d'Hondt, 3. M. Coene. Axel - SWO, De Halle, dertig perso nen. Bieden: 1. L. de Wit, 2. P. Schee- Ie, 3. A. van Hoecke. Jokeren: 1. J. de Poorter, 2. R. Sponselee, 3. J. Hame link. Hulst - Zaal De Lieve, KBO, 33 per sonen. Bieden: 1. G. de Witte, 2. me vrouw Warrens, 3. mevrouw Lernout. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia 32 personen. Bieden: 1. Th. Bolsens, 2. C. Tieleman, 3. R. Verbruggen. Jokeren: 1. mevrouw Aarts, 2. J. van Kerkho ven, 3. C. de Cock. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 47 personen. Bieden: 1. D. Verbraeken, 2. J. van de Hende, 3. C. de Deijn. Jo keren: 1. A. Verhelst, 2. R. Drubbel, 3. M. Goedemont. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 31 personen. Bieden: 1. Th. Bolsens, 2. R. Tieleman, 3. G. de Bruin. Jokeren: 1.1. Himbrecht, 2. M. Goedemont, 3. E. de Maat. Schietingen Heikant - 't Heike, KBO. Koningsvo gel: O. de Schrijver, extra hoge vogel: J. Ivens, zijvogels: niet afgeschoten, grootste a^ntaHS): Bastelaar. Zuiddorpe - Schutterslokaal, voor bejaarden, 36 schutters. Hoge vogel: P. Vergauwen, eerste zijvogel: E. Janssens, tweede zijvogel: J. Dan- ckaert, grootste aantal (4): M. van Ga- ever. Koersbal Clinge - ANBO, Malpertuus. Mat 1:1. echtpaar De Bot, 2. mevrouw De Vos/J. Warnier. Mat 2: 1. mevrouw Govaert/C. Bertram, 2. mevrouw Fer- ket/E. Blommaert. Mat 3: 1. J. van Mol, 2. mevrouw Heye/E. Jonkers. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen: 1. H. Verbraeken, 2. G. Hyl- kema/M. Dierickx, 3. A. Wullemse. Axel - SWO, De Halle, negen perso nen: 1. J. Vercauteren, 2. mevrouw De Vos, 3. G. Navest. Heikant - KBO, 't Heike. Mat 1: 1. M. Smet-Ruijloft/L. Ingels-Ceelaert, 2. J. Lernout-Meijs/H. Dierx. Mat 2: 1. L. van Goethem-van Kerckhoven/E. Jonkers, 3. E. Betue-de Block/A. Fer- ket Sas van Gent - SAV, De Speye: 1. L. van Overloop/M. de Boeij, 2. R. Wil- lems/H. Obrie, 3. A. Obrie/J. van Overloop. Hengelen Cadzana - De Wielingen, zevende wedstrijd, 36 personen, goede vang sten: 1. J. Versprille, Breskens 2570 gram; 23. G. Annicaert, Aardenbuug 2320; 3. A. de Ridder, Philippine 2240; 4. P. de Koning, Breskens 1581; 5. W. Mollet, St.-Laureins 1108 gram. Stand: 1. J. Versprille, 2. A. de Ridder, 3. G. Annicaert. Axel - GOA, vierde en laatste wed strijd voor zout, Eendrachtpolder, 22 personen, slechte vangsten: 1. P. Hel- derweirt 39 cm, 2. R. Bertram 33,3. G. van de Voorde 33,4. W. Cerpentier 30, 5. R. Six 21 cm. Eindstand zout: 1. G. van de Voorde 13 punten, 2. R. Ber tram 3. E. Spiessens, beiden 14. Alge meen kampioenschap: 1. R. Bertram 42, 2. F. Lippens, 47, 3. A. de Wolf 66 punten. Van onze verslaggeefster Schoondijke - Het brandweerkorps van Schoondijke heeft dringend behoefte aan een brandweerwagen met hogedrukspuit. Het Oostburg- se college van B en W heeft daarom besloten ruim 24.000 gulden be schikbaar te stellen voor de aanschaf van een vervangend auto voor Schoondijke. Het korps zou tot oktober volgend jaar moeten wachten op een nieu we brandweerwagen maar B en W achten dat niet verantwoord. In overleg met de commandant is gezocht naar een vervangend blusvoer- tuig dat tot die tijd kan worden ingezet. Het collegevoorstel is een voertuig te kopen onder de voorwaarde dat de leverancier zich ver plicht tot terugkoop. B en W hebben één leverancier zover gekregen. Het voorstel wordt woensdag 26 november besproken tijdens de com- missie Algemene Bestuurlijke Zaken die plaatsvindt in het Oostburg- se gemeentehuis.

de Stem | 1997 | | pagina 17