Niets helder over groot Reynaertfeest BOSS 20 jaar 50 Gebruikers mogen tot 2000 in Hulster centrum Houtenkwartier DAG klapper J Cf9 V"idag 8-30 tot 17-°° uur' Grote drukte op doe-dag Reynaertcollege Terneuzen huldigt 1000e reanimatie-cursist Slotconcert Luifel viering Hulst zoekt mee voor plek trekkertrek 'Van Schilt BV gaat strijdend ten onder' 'Aannemers moeten meer samenwerken' "WILLEM Jancy a en Daul 50 jaar 50 JAAR DE STEM ZEELAND C2 'Er komst wel iets in Hulst Veel schade bij zolderbrand Hulst Curator ziet toekomst somber in I I I VRIJDAG 21 NOVEMBER 1997 H 1997 X 85 jor particulieren dankje, jubileum, huwelijk, verloving, prestatie, examen, Abraham enz. n per kolom 0,65 incl. B.T.W., n grote regel verplicht. formaat 35 x 40 mm 26.- incl. B.T.W. ge tarieven op aanvraag. 313 of geef uw tekst 2 dagen vóór van onze kantoren: Breda: Spinveld 55; /lolenstraat 11Hulst: Baudeloo 16 jgave te richten aan De Stem Brabants tbus 3229,4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes. iet recht voor teksten, foto's en tekeningen >pgaaf van redenen te weigeren. de opdrachtgever van deze advertentie litgever bekend te zijn. Indien er een opgave van een telefoonnummer gewenst jlicht zich te legitimeren, ter voorkoming Uitgever is gerechtigd naam van de ir bekend te maken. Uitgever is niet voor de in de advertentie voorkomende teksten. Het is toch niet waar jawel ons Pa wordt al de Vut te in zou de nen. mte om te n w'i le Maurice, Diana en ons Ma. uwen1 liciteerd onique en a, Sinja -gen at ond oonzuster. eerd sr 1991 ;r 1997 Het is heus waar al ben je niet blij dit te zien je wordt tenslotte maar 1 keer 5x10 van Harte Gefeliciteerd Oma Til Peter, Marie-Louise, Dieuwertje Frank, Patricia, 7 Ronald Samantha Martin, Cindy aas n 50 10. Hier is i zien. H.G. De voorzitter wordt Proficiat. Uw dakkapel-dienare^. roor de Peet, alles over de d weet. efeliciteerd mutsel) pieten opgelet! van ons is het dikke pret aken of te geven, lijk avondje te beleven! uw mooiste zelfgemaakte kerstkaart laak kans op een waardebon anaf November t/m 24 december loko's 1 loko per f 10.- (i-P-V. f20-' Van onze verslaggever Hulst - De huurders van het Hulster activiteitencentrum het Houtenkwartier mogen daar tot 1 januari 2000 blij- ven. Wethouder G. vande Voorde zei dat gisteren in de commissie Stads- en Dorps ontwikkeling, naar aanlei ding van vragen door F. de Vries (onafhankelijk raads- De Vries zei met gemengde ge voelens kennis te hebben geno men van de plannen om de voor malige mavo aan de Zandstraat en het Janseniuslyceum aan de Tivoliweg te slopen. Vooral om dat ook het Houtenkwartier ten dode is opgeschreven. „Kan er niet beter eerst worden nage dacht wat er met de gebruikers van het Houtenkwartier moet gebeuren, voordat er gesloopt gaat worden wilde hij weten. „We zijn al heel lang aan het na denken," reageerde Van de Voorde.„Een nieuw Houten kwartier is niet aan te bevelen. Dat is een luxe die bijna geen enkele gemeente zich nog kan veroorloven." De wethouder wees erop dat het onbetaalbaar is om naast gemeenschapscen trum Den Dullaert nog een ge meenschapscentrum te exploite ren. Hij verzekerde de commis sieleden dat er voor alle gebrui kers van het Houtenkwartier vervangende ruimte wordt ge zocht. „Er komt niemand op straat te staan. „Maar hoe moet dat dan met het ROC vroeg mevrouw A. Heg- ger (onafhankelijk raadslid) zich af. „Die hebben minimaal acht of negen permanente lokalen no dig. Die kun je dus moeilijk in Den Dullaert stoppen." Dat is volgens Van de Voorde ook niet de bedoeling. Waar dan wel aan gedacht wordt, wilde de wethou der niet kwijt. „Daar is een com missie mee bezig en die moet eerst verslag uitbrengen aan B en W lijkt me. Het is niet aan mij om daar nu mededelingen over te doen." In de commissie Financiën zei den mevrouw Hegger en W. Kay- ser (VVD) te hebben vernomen dat het Houtenkwartier inmid dels al verkocht is aan een pro jectontwikkelaar. „Dat kan he lemaal niet," betoogde Kayser. „Dat gebouw moet worden ver kocht bij openbare inschrij ving." Hij vroeg burgemeester A. Kessen te bevestigen dat dit ook zo zal gebeuren, maar Kessen kwam niet met een duidelijk antwoord. „Dat is helemaal niet aan de or de," aldus Kessen. „Er zijn hele maal nog geen plannen. En als het verkocht is, dan zou ik dat toch zeker moeten weten." Van onze verslaggevers Hulst - Er is nog steeds grote onduidelijkheid over de ambitieu ze plannen voor een groot Reynaertspektakel dat volgend jaar in Hulst zou moeten plaatsvinden. Dat er 'iets' komt, is volgens de nieuwe coördinator Dorine Truijs-van de Hoeven zo goed als zeker, maar wat, op welke data en waar precies, dat ligt alle maal nog open. t de Stichting Evenementen Historie de aanvanke- I lijke projectmanager Sjeng Ver- i de ene op de andere I dag aan de kant heeft gezet, heeft mevrouw Truijs die taak per 1 overgenomen. Zij is I daarvoor aangenomen door het I Toeristisch Bureau Zeeland, dat van de stichting opdracht heeft gekregen het Reynaertspek takel op poten te zetten. Nadat de gemeente Hulst in het voorjaar 10.000 gulden beschik- ir stelde voor het opzetten van i sponsorcampagne bleef het I stil rond het Reynaertspektakel. Reden voor de Hulster Culturele Commissie om wethouder P. feemaes deze week te confronte- let vragen. Op de meeste I daarvan moest ook de wethouder het antwoord schuldig blijven. De commissie heeft Weemaes verzocht om de stichting te vra- i voor 1 januari duidelijkheid I te verschaffen over de stand van zaken. Aan de hand van die gege vens wil de gemeente beslissen of het project verder financieel ge steund wordt. Er ligt namelijk in het Hulster stadhuis al een aan- igvoor een forse subsidie. I „Wat we willen is dat er nu eens zwart op wit duidelijkheid wordt :ven over de begroting, de or- I ganisatie, het script en welke ver- I enigingen er al zijn aangezocht," _t wethouder Weemaes. „Dan I annen we beoordelen of het eve- I lament een haalbare kaart is en I sf we er als gemeente steun aan Ze is blond en niet dom, corrIkeblom en het is echt waar ze wordt vandaaQ "rijmt mooi hè" H.G. namens ong^ EDITIE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen- administratie, lezers- en fotoservice: BELLEZERSCONTACT 076 - 5 312 312 jnaandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur I ledactie Terneuzen: I Mdlandstraat 32,4532 CG, 'eiefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij(plv. ed.chef). Rein van der Helm, Jder Oggel (editiechef), Harold de leijr, Sanne Schelfaut, Liselotte Ij 'enWerkhoven. |j Redactie Middelburg: I 'ejlandstraat 33d, 4337 EA, Woon 0118-652739, fax 0118-652738, I ledacteur: Emile Calon I (provincieverslaggever). Redactie Hulst: H Baudeloo 16,4561 ES. I 'eiefoon 0114-372777 en 0114-372776, '««114-372771. eur: Eugène Verstraeten II Sportredactie Zeeland: 1 j°" toornen, telefoon 0115 - 645751 I (zondag 0115 - 645753). I Advertenties: I"*, Baudeloo 16,4561 ES. terneuzen, Zuidlandstraat 32,4532 CG. 1 detailhandels-, diensten-, B-to-B-, I Wgaans- en toerisme-advertenties: 1 Woon 0114-372772, fax 0114-372771 I "^advertenties (Kleintjes): I eiefoon 076-5312313, fax 076-5312340. I amilieberichten, dankbetuigingen en I geboorteadvertenties: I Woon 076-5312550, fax 076-5312340. I ersoneeis-, opleidingen- en cursussen- I "vertenties: I f®'00" °76-5312240, fax 076-5312242. I "oerend goed-, financiële diensten- 1venloersadvertenties: l**1» 0114-372772, fax 0114-372771. ii ,eonisc,1e openingstijden: neksadvertenties, familieberichten, ^betuigingen en geboorte- ertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Ne advertenties: I '%,l!?le°pdrachten worden uitgevoerd ■hout, igvande [hoUit ,Q"ueaigemenevoorwaarden Wrto .^app'i Zuidwest-Nederland B.V. I fegelen voor het advertentiewezen. willen geven." De oorspronkelijke plannen voor een Reynaerts Historische Week gingen uit van een openlucht spektakel, een Reynaertomme- ganck en Reynaertmusical door de groep Musical Exchange. Ge ruchten dat de musical inmiddels van het programma is geschrapt wil coördinator mevrouw Truijs noch bevestigen noch ontkennen. „Alle afspraken die eerder zijn gemaakt, worden herzien of ze passen in het totaal. Het gaat er om iets op te zetten waarmee we ook in de toekomst vooruit kun nen en daarin passen geen een malige activiteiten." Als de musi cal inderdaad wordt geschrapt, overweegt Mariene Bauwens van Musical Exchange juridische stappen te ondernemen tegen de stichting. In opdracht van de Reynaertstichting Hulst heeft ze de musical laten maken en er al flink wat geld in gestopt. Gerucht Een ander gerucht dat onderde len uit het oorspronkelijke pro gramma bij nader inzien toch niet in Hulst zouden plaatsvin den, kan mevrouw Truijs. niet ontzenuwen. „Nee, daar kan ik niets over zeggen. Zeker is wel dat Hulst een centrale plaats in het geheel inneemt." De Reynae- rtweek in Hulst was oorspronke lijk gepland begin september, maar ook daarover is inmiddels geen duidelijkheid meer. Wat er volgend jaar mogelijk is, hangt onder andere af van de beschik bare financiën. Maar ook daar over kon de coördinator gisteren geen mededelingen doen. Ze ver wacht dat er half december in ie der geval over een hoop zaken rond het Reynaertspektakel meer duidelijkheid zal zijn. Van onze verslaggever Hulst - Bij een brand op de vliering van een bovenwoning in de Van Waesberghestraat in Hulst is dinsdag flinke schade ontstaan. De balken van de dakconstructie werden deels verkoold, er brandde een gat in de zoldervloer en op de eer ste verdieping ontstond flinke waterschade. Omdat de Hulster vrijwillige brandweer er op tijd bij was, kon heel wat meer schade worden voorkomen. „Het is nog goed af gelopen. De situatie was echt kri tiek. Het had geen vijf minuten langer moeten duren of we had den een uitslaande brand gehad," aldus brandweercommandant A. der Weduwe, Aanvankelijk leek het er op dat er veel rook was, maar weinig vuur. „Maar toen we boven kwa men schrokken we toch wel even. De hele verdieping zat tjokvol met rook en de balken waren al een halve centimeter verkoold." De brand ontstond in een hobby ruimte op de vliering. Op de vloer stond enkel een elektrische naai machine en omdat er een gat in de vloer is gebrand, is dat appa raat vermoedelijk de oorzaak. Of dat inderdaad zo is wordt nog on derzocht door de technische re cherche. (ADVERTENTIE) Sint en Piet Ook Sint en Piet hebben altijd weer succes... f Als zij in Breda iets Iityberf uitge zocht op nummer drieënveertig in de Barones. edelsmid paul van den hout foto wim kooyman Op speelse wijze maken toekomstige middelbare scholieren kennis met enkele vakken. Van onze correspondente Hulst - Meer dan 650 basis schoolleerlingen uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen en de Kanaalzone kwamen gisteren een kijkje nemen op de doe- dag van het Reynaertcollege in Hulst. Het bleef niet bij kijken, de jeugd kon ook actief deelnemen aan een aantal activiteiten. Op speelse wijze maakten de toekomstige middelbare scholie ren kennis met de vakken die op het Reynaertcollege gegeven worden. Dat is een heel pakket van Grieks/Latijn via de moder ne talen, geschiedenis en aard rijkskunde naar wiskunde,.tech niek, verzorging en muziek. De kinderen werden rondgeleid langs de vijf vbo-afdelingen van de school. Daar konden ze kleine praktijkopdrachtjes uitvoeren en zo ervaren hoe het is om han dig te zijn met vingers en herse nen. Een diavoorstelling maakte dui delijk hoe een schooldag eruit kan zien en alle bezoekers van de doe-dag kregen een traktatie. Het Reynaertcollege verzorgde het busvervoer voor de scholen van buiten Hulst. Op 27 januari 1998 is er op het Reynaertcollege een open avond. De bezoekers kregen een uitno diging voor deze avond mee. De schoolleiding was blij met de grote opkomst en ziet hierin een positief signaal van de basis scholen uit de regio. Van onze correspondent Terneuzen - De heer G. F. Mes uit Terneuzen was gisteravond de duizendste cursist die de re- animatiecursus van de stich ting Vrienden van de Neder landse Hartstichting Terneu zen met goed gevolgd heeft af gelegd. Hij ontving behalve het diploma een bos bloemen. Tien jaar geleden begon een klein comité vrijwilligers met het opzet ten van de reanimatiecursussen. „De cursisten leren mond-op- mond beademing en hartmassage toe te passen. Om het diploma te behouden moet ze twee jaar lang om het half jaar op herhaling," al dus Marijke van Dijk uit Terneu zen. De nieuwe lichting heeft een week geleden het theoretische gedeelte afgesloten en deed gisteravond examen. Onder de deelnemers twintig peuterspeelzaalleidsters die beroepsmatig de cursus vol gen. Cardioloog dr. R. J. Taverne zei tegen de cursisten: „Het comité heeft in tien jaar een fantastisch resultaat bereikt. Dankzij de cur sus worden er per jaar mensenle vens gered op het sportveld of in de polder. Het zou voor Zeeuws- Vlaanderen goed zijn wanneer al le verenigingen en instellingen zo als het Rode- en Groene Kruis, be drijfsgezondheidsdiensten en Hartstichting de krachten zouden bundelen. Dan zou er meer geld zijn en meer mensen en kun je nog meer doen." Elita Vellekoop, ray on-coördinatrice reikte de diplo ma's uit en hield een pleidooi om zich aan te melden als vrijwilliger of collectant. Lamswaarde - Twee muzikale groeperingen verzorgen het concert dat de viering van het 25-jarig bestaan van de Luifel in Lamswaarde afsluit. Het concert begint zondag 23 november in de Luifel om 11.00 uur. Het bestuur van de Luifel hoopt dat het concert veel belangstellenden trekt. „Het optreden van de Tjechische blaaskapel Tufuranka was een groot succes en we hadden toen een volle bak. We hopen op even veel belangstelling voor onze eigen mensen," aldus Lilian Acke, Het wordt een dubbelconcert dat verzorgd wordt door het gemengd kerkkoor Terra Sancta en fanfare Vrijheid Eendracht, De fanfare speelt onder leiding van Annemarie Janssens-Hoefeijzer 'Free and Happy' van Waignein, werken van Walters, Jacob de Haan, Johan Nijs en Luc Gistel en sluit af met Bravura van Wim Laseroms. Het koor zingt enkele populaire nummers waaronder het bekende Sancta Lucia, Arrivederci Roma, Langs de dijken en Juliska. Cardioloog Taverne overhandigt de duizendste reanimatie-cur sist Mes een bos bloemen. foto wim kooyman Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst wil toch meewerken om een ge schikte nieuwe plek te vinden voor de jaarlijkse trekkertrek- wedstrijd van het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK). Wethouder G. van de Voorde be loofde dat gisteren-in de commis sie Stads- en Dorpsontwikkeling, naar aanleiding van vragen door J, Steijaert (CDA). Bij hem hadden de agrarische jongeren aangeklopt, nadat ze van de gemeente een nogal botte brief hadden gekregen. Daar stond in dat de wedstrijd niet meer gehouden mag worden op het terrein aan de Kreekzoom achter het overdekt zwembad, dat de gemeente geen ander plek je had en dat ze het verder zelf maar moesten uitzoeken. „Die reactie verbaast me," be toogde Steijaert. „Er is best nog wel een geschikte locatie te vin den. Bijvoorbeeld het industrie terrein Hogeweg of de grond die we al hebben gekocht in het plan Groote Kreek. Om die wedstrijd te kunnen houden, is een stuk van anderhalve hectare nodig. Dat moet toch te vinden zijn." Steijaert wees erop dat het eve nement vorige keer 1250 bezoe kers trok en dat het aantal bezoe kers ieder jaar nog stijgt. „In te genstelling tot allerlei andere evenementen vragen de agrari sche jongeren de gemeente niet om hand- en spandiensten te ver richten, of om een subsidie. Al leen maar een terrein beschik baar stellen." Dat de wedstrijd niet meer bij het zwembad mag worden gehouden, heeft volgens wethouder Van de Voorde te maken met het feit dat die grond inmiddels is verkocht. „Wij willen best meewerken, maar we kunnen geen jaar van tevoren zeggen of een bepaalde ruimte beschikbaar is. Neem Ho geweg. Daar ligt een lap van twee hectare, maar daar zit een optie op. Als straks blijkt dat die grond nog niet verkocht is, mogen de agrarische jongeren er best op. Maar dat is van tevoren niet te zeggen." Aan de grond in Groote Kreek zitten ook wat haken en ogen. Een deel wordt binnenkort bouwrijp gemaakt en de rest mag de huidige pachter blijven ge bruiken. „Dus zo eenvoudig is het allemaal niet," aldus de wet houder. „Maar als de jongeren met een goed idee komen, dan willen we daar graag aan mee werken." THEATER GOES Combinatie-cabaret - Acda De Munnik en Plien Bianca. - Prins van Oranje - 20,00 uur DIVERSEN HENGSTDIJK Biefstukkaarting - camping De Vo gel - 20.00 uur AXEL St.-Nicolaaskaarting - bieden en jokeren - Ons Genoegen - om kal koenen - 1 op 2 prijs - De Halle - 20.00 uur Unicef-tentoonstelling - over Gu atemala - bibliotheek (t/m 29 nov) CLINGE Vleeskaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Jokeren - Malpertuus -13.30 uur WESTDORPE Gymnastiek voor vrouwen - Con cordia- 13.30 uur TERNEUZEN Expositie - cursisten Toonbeeld - expositieruimte poligang - De Honte - tijdens kantooruren (t/m 8 jan) Bazar - in en om Goede herderkerk -14.00-17,00 uur en 19,00-21.00 uur GRAAUW Spelenmiddag - KBO - Gemeen schapshuis- 14.00 uur Competitietafeltennis - Gemeen schapshuis-19.00 uur ST,-JANSTEEN Bieden en jokeren - café De Kroon -14.00 uur SPUI Prijskaarting - bieden, jokeren, kla verjassen - De 3 Gehughten - 20.00 uur NIEUW-NAMEN Aerobic - DE kauter - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater -19.00 en 21.30 uur My best friends wedding HULST Koning van Engeland -19.30 uur The lost world 19.30 uur George uit de jungle 19.30 en 22.00 uur Hercules 19.30 en 22.00 uur The Peacemaker 22.00 uur My best friends wedding 19.30 en 22.00 uur Double team 19.30 en 22.00 uur The Game 22.00 uur Contact BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur The lost world 20.00 en 22.30 uur Oesje 20.00 en 22.30 uur The game 20.00 en 22.30 uur Double team 22.30 uur My best friend's wedding GENT Decascoop 14.30,17,00,20.00 en 22.30 uur The peacemaker 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur She's so lovely 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The game 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Co pland 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uurThe full Monty 14.30 uur George of the jungle 14.30 en 17.00 uur Bean 20.00 uur Air Force One 22.30 uur Scream 22.30 uur One night stand 14.30,17.00,20.00 en 22,30 uur Lost world 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur L.A. Confidential 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Oes je 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding 17.00 uur Nothing to Lose 14.30, 17.00 en 20,00 uur Double Team KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur The peacemaker 20.00 en 22.30 uur Oesje 20.00 en 22.30 uur Copland 20.00 en 22.30 uur The game Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uitsla gen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Van onze verslaggever Axel/Oud Gastel - Curator mr. P. Jansen van Bouwmaterialen- handel Van Schilt BV, met ook een vestiging in Axel, ziet de toe komst van de onderneming zeer somber in. Anderhalve week geleden ver leende de rechtbank het bedrijf uitstel van betaling. De vestigin gen in Axel, Bergen op Zoom en Oud-Gastel (hoofdzetel) zijn in middels gesloten. De ruim twintig personeelsleden die nog bij Van Schilt werkten, is ontslag aange zegd. Eerder was al fors in het personeelsbestand gesnoeid. Curator Jansen noemt de ontwik kelingen bij het familiebedrijf 'zeer triest'. Door 'een complex sa menspel van gebeurtenissen' bouwde het bedrijf een miljoenen schuld op. „De markt werkte te gen en de familie had te kampen met pech, zoals sterfgevallen," zegt Jansen. „De familie is strij dend ten onder gegaan." Er zijn twee manieren om uit de surceance van betaling te komen. Óf het bedrijf wordt in zijn geheel, inclusief schulden, overgenomen óf de schuldeisers komen tot een akkoord. De directie van de on derneming is daarover nog met derden in gesprek. Curator Jansen is 'vrij pessimistisch'. De bank heeft beslag gelegd op al le roerende en onroerende zaken. De saneringen die het bedrijf in het recente verleden heeft doorge voerd, konden de neerwaartse spi raal niet ombuigen. „De familie beleefde er geen sprankje vreugde meer aan," zegt Jansen, die over een week moet beslissen. Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse aannemers, en zeker die in Zeeuws- Vlaanderen, moeten samenwerken om zo de concurrentie aan te kunnen gaan met de grote landelijke bouwers en de kleine plaatselijke klussendiensten. Die boodschap krijgen de aanne mers vandaag te horen tijdens de najaarsvergadering van de Zeeuwse afdeling van het Neder lands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB). De Zeewse aannemers hebben momenteel volop werk maar de nabije toekomst ziet er niet gun stig uit, aldus NVOB-secretaris W. Talstra. Vooral omdat straks nau welijks nog gebouwd mag worden buiten de grote steden. En ook het aantal te bouwen woningen zal flink afnemen. Mogen er nu per jaar nog 2000 gebouwd worden, binnenkort zijn dat er 1500. Talstra ziet dat gemeenten bij gro te projecten vooral in zee gaan met grote aanqemers, meestal be drijven van buiten Zeeland. Die ontwikkeling is volgens haar al leen te keren als de Zeeuwse bou wers samenwerkingspacten aan gaan zodat ze kunnen concurre ren. Als positief voorbeeld noemt ze Midden-West, een combinatie van twee Walcherse en een Zuid- Bevelandse aannemer. Door sa men te werken is die groep erin geslaagd een groot project in Zie- rikzee binnen te halen. „Zonder zo'n pact was dat niet gelukt." Maar de aannemers ondervinden ook een toenemende concurrentie van de kleine klussendiensten. Ook hier is samenwerking de boodschap, aldus Talstra om zo goedkoper te kunnen werken en ook die klusjes binnen te kunnen halen. De opdrachtgevers van de aannemers stellen een goede klachtenbehandeling op prijs, zo leert een onderzoek. Om die reden moeten de aannemers een klach tenprocedure hanteren zodat klanten tevreden gesteld kunnen worden als na een of twee jaar blijkt dat een bouw niet goed is opgeleverd. Aannemers moeten dan ook een garantieregeling bie den. Zo'n regeling is met name van belang als een aannemers fail liet gaat, stelt de secretaris. De klant kan in zo'n geval een beroep doen op de regeling en blijft niet zitten met een grote kostenpost. (ADVERTENTIE) 370255 - gI Waesberghestrj HUGO BOSS MEERSSCHAERT exclusieve mannenmode GEMSESÏMMÏ13 HULST. TELEFOM 0114-313067 7 DAGEN GEOPEND

de Stem | 1997 | | pagina 15