Oostburgse woonwijken Ceres en Pallas worden opgeknapt Sluiproute in Oostburg minder druk s kan zich Ten in vissen' Ruim dertig jaar kanaries beoordelen E fan Gelder: 'Zeeland is veilige provincie' Bertram eerste op jst CDA Sas van Gent Droogbloemzolder steunt clowns Expositie in I vanonze verslaggeefster KORT zeeuws SPORT in het kort UITSLAGEN PLAATSELIJK nieuws DESTEM ZEELAND C4 radarcontrole Aanrijding nieuws ftieuveltweg/ C athalij neschans in Korenbeurs Kraak en Huijgens bekeken in hun leven duizenden vogels Hof van Eede Oude grenslinden hebben dringend onderhoud nodig Fort Rammekens Nieuw bestuur De Zwinruiters Koersbal Kaartingen Clinge Nieuw-Namen Sint Jansteen Hulst Schietingen NOVEMBER 1997 C3 I I l I DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 chaafwonden op. Het meisje jverd ter observatie naar het tiekenhuis in Oostburg overge bracht. Hulst - Op de Rijksweg N60 in Hulst werd woensdag tussen Ï11.00 en 13.00 uur een radar controle gehouden. Van de 640 voertuigen die het meetpunt passeerden, reden er 32 te hard. De hoogst gemeten snel- Iheid was 123 kilomter per uur Iterwijl een snelheid van tachtig kilometer per uur was toege- I staan. Terneuzen - Op de kruising Mr. F.J. Haarmanweg/Polenweg in Terneuzen veroorzaakte een 23-jarige automobilist gister middag een botsing omdat hij geen voorrang verleende. De automobilist gaf een 16-jarige bromfietser die links naast hem over het fietspad reed en rechtdoor wilde rijden, geen voorrang. Een aanrijding met materiële schade was het ge volg. De betrokkenen kwamen met de schrik vrij. aburg - De binnenterreinen I je woonwijken Ceres en Jas in °°stburg krijgen een rte opknapbeurt. In het ka- ;ervan de sociale vernieuwing jen de terreinen voor |14i 000 gulden opgeknapt door de gemeente Oostburg. De bestrating van de beide buur ten wordt aangepast en de oude houten bielzen worden in de Ceres vervangen door een betonnen be schutting. Op de binnenterreinen worden vier zitbanken en vier veerwippen voor kinderen ge plaatst. De oude beplanting wordt opgeruimd, er worden nieuwe heesters geplant en de voetpaden achter de tuinen worden verbreed tot 1,5 meter. In de stoepen wor den hellingen voor rolstoelgebrui kers aangelegd. In de Pallas hoe ven geen bielzen te komen. Op de hoek van de Grote Beer en de Melkweg wordt een trottoir aan gelegd. Het binnenterrein tussen Ceres en Pallas was in het bestaande be stemmingsplan bedoeld voor het bouwen van garageboxen. Dit is echter nooit gebeurd. De inrich ting is beperkt gebleven tot een speelplaats voor kinderen. Omdat deze niet meer aan deze tijd vol doet, wordt het terrein vergroot door het verplaatsen van de par keerplaatsen en het verwijderen van muren. Tussen de parkeer plaatsen wordt groen aangeplant en in het nieuwe binnenterrein wordt een stenen schaaktafel en tafeltennistafel geplaatst. Daar naast wordt de openbare verlich ting uitgebreid en worden ook hier vier zitbanken neergezet. Totale kosten van de opknapbeurt zijn dus ruim 141.000 gulden. Hiervan stelt de Regionale Wo ningbouwvereniging Zeeuws- Vlaanderen 25.000 gulden be schikbaar. Dit betekent dat de ge meente Oostburg 116.000 op tafel moet leggen. Dit bedrag kan volle dig worden bekostigd uit de gel den speciaal bestemd voor sociale vernieuwing. De bewonerscom missie van de wijk Ceres-Pallas heeft het college van B en W een tijd geleden verzocht de woonom geving van de wijk te verbeteren. Er zijn verschillende inspreek- avonden gehouden waar de bewo ners van de wijk hun wensen ken baar hebben gemaakt. |in onze verslaggeefster istburg - De sluiproute Nieuveltweg/Cathalijnesehans bij istburg alleen nog toegankelijk maken voor bestemmingsver- er. Tractoren, combines en vrachtwagens kunnen dan ge bruik blijven maken van deze route. Zo neemt de verkeersdruk ,p deze weg flink af en wordt het gebied leefbaar voor de om- Itonenden. Braakman in Hoek. De bijeen komst begint om 18.00 uur. 25 jubilarissen met een lidmaat schap van een kwart eeuw krijgen de zilveren FNV-insig- ne. Verder is de gouden insigne voor vijftien leden met 40 jaar lidmaatschap en goud met briljant is er voor één jubilaris die zestig jaar lid is van de bond. De afdeling houdt voorts op 27 november de jaarvergadering in restaurant Vijverhof in Ter neuzen. Deze bijeenkomst, waarin onder meer een inlei ding van regiocoördinator Theo Jacobs, begint om 19.30 uur. ve ns n. je de n- n- o- en de iet e- ct it- •rd. irs. Eet a- en ook ale frbij pijn vis t is zou Jim- |che' ipe- Èimt aar iële :end vis Sgoe- pbe- (arkt af- lieke klaas komt langs zaterdag 22 en zondag 23 november en op zaterdag 29 en zondag 30 no vember. Een ieder is van harte welkom bij Giraffe, Petrus Paulus, Kien, Edah, Scapino, Trekpleister en Slijterij Barri- que. oor de tweede maal dit jaar foto's in j in Hulst. Nepal, Italië en Nederland en ken- .ie en of kleur. Esther Smid reist sinds in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Zij oor middel van korte reisverhalen en de universiteit van Utrecht verschil- Uitstelt J. Petiet in een brief aan iet projectbureau Duurzaam i'eilig in IJzendijke. Petiet woont :eli aan de Cathalijneschans en ij is het niet eens met de maatre- ;tl van het projectbureau geen erkeerskussens meer op deze »eg te plaatsen. 'irisenorm veel sluipverkeer op Nieuveltweg/Cathalijne- Ichans. Niet alleen personen auto's maar ook zwaar vracht- rtrkeer." Volgens Petiet is dit na j van plateau's en kus- isin het centrum van Oostburg ^lleen nog maar erger geworden. s je dit toevoegt bij het ver- peer van buiten Oostburg dat de- re sluiproute neemt om bijvoor- rid naar Sluis, IJzendijke of (emeuzen te rijden, kun je je wel dat de toestand hier i onleefbaar is ge- a," aldus de Oostburger, ij het passeren van een vracht- en golfbewegingen op die doen denken aan i lichte aardbeving. En dat llentallen keren per dag. Het geeft, samen met het drukke au toverkeer, een gevoel van onvei ligheid, spanning en ergernis." Petiet, die zitting heeft in een deelprojectgroep van Duurzaam Veilig, was blij met het eerste aanpassingsplan voor deze route (plaatsing van kussens) omdat het met name de verkeersintensi teit zou drukken. Maar het pro jectbureau paste na veel kritiek van allerlei West-Zeeuws- Vlaamse instanties en bewoners, de plannen gedeeltelijk aan zodat er nu heel wat minder verkeers remmers op de route komen te liggen. „Ik zie de toekomst nu somber in. Daarom pleit ik voor het invoeren van bestemmings verkeer voor deze route. Land- bouwverkeer hoort op deze B- weg (vier meter breed) thuis. Ook bezoekers en aanvoer voor tuin centrum Rijk-Aers ondervinden zo geen problemen. Daarnaast wordt de toeristische Cathalijne- fietsroute een stuk veiliger. Want zoals de situatie nu is, kan het echt niet meer." lac onze verslaggever Middelburg - Zeeland is volgens Commissaris van de Koningin fe.W. van Gelder, een veilige provincie. Alle bij 'openbare or- |t en veiligheid' betrokken instanties hebben zich grondig Lorbereid op het voorkomen van incidenten en het juist reage- |fn daarop. lOpenbare orde en veiligheid is ffl beleidsveld waarbij men zich "«Is voorbereid op de 'grote lip' Het is een voorbereiden op 's waarvan wij hopen dat het s nooit zal overkomen. Toch is Inoodzakelijk enerzijds de kans leen ernstige verstoring van or- een veiligheid zo klein mogelijk t houden, anderzijds om de ge- van een calamiteit zoveel jk te beperken," schrijft Gelder in het voorwoord bij jt gisteren gepresenteerde jaar- Openbare Orde en Veiligheid Van Gelder is voorstander van privatisering van de gemeentelij ke vismijn. „De gemeente Oostburg stelt al tijd dat de vismijn materieel ge zien geheel zelfstandig werkt Laat ze dat dan maar formalis eren. Op die manier vermijd je oneerlijke concurrentie en subsi dies. In dit land zijn elf visafsla- gen. Vijf hiervan zijn inmiddels geprivatiseerd en bij drie visaf- slagen, waaronder Colijnsplaat, wordt serieus gepraat over priva tisering. Het ministerie van Landbouw en Visserij is ook voorstander van verzelfstandi ging en als je de marktontwikke ling eerlijk wil laten verlopen, ligt het voor de hand dat de rest dit voorbeeld volgt." De voorzitter van de stuurgroep vindt dat de Nederlandse visserij een sterkere positie krijgt als de verschillende schakels in deze branche worden gecombineerd. „Door combinatie creëer je een meerwaarde, staat Nederland sterker in Europa en verkrijg jej meer inkomsten. Ik denk dat sa menwerking op den duur nood zaak is om de marktpositie te handhaven en te versterken. Door een combinatie van verschillende niches, staat Nederland sterker j en Breskens kan hier ook een rol I in vervullen." Van Gelder benadrukt dat Bres- kens in de nabije toekomst helder I moet aangeven welke richting he uit wil. „Wij laten uitzoeken wel ke opties er mogelijk zijn, niaat de vismijn beslist uiteinden] welke kant het opgaat. Verande ringen zijn daarbij essentia want Breskens blijft niet buiten schot als er niks gebeurt. samenleving wordt echter Is gecompliceerder en de con- tenties van ernstige verstorin- steeds groter. Van Gelder '1st in dit verband op de gevol- van het uitvallen van de elek- ititeit. De frequentie is welis- afgenomen maar eventuele i zijn ernstiger dan vroe- heeft (ook) de pro- |®ie te maken met veranderende "8eving. Veel veiligheidsprojec- E® djn van de grond gekomen, tenten krijgen te maken met "■gheidsbeleid dat zich over de tentegrenzen uitstrekt en is de behoefte aan regio- e of provinciale afstemming al W tijd aanwezig. r.stiiurgroep Openbare Orde en 'righeid heeftrin juni dit jaar Wei-gemeentelijk rampen- vastgesteld. GS hebben daarna besloten dat alle gemeen telijke rampenplannen die vol gens dit model worden vastgesteld 'per kerende post' getoetst zullen worden. „Dat wordt een belang rijke activiteit in 1998," staat te lezen. Tot nu toe hebben alleen de gemeenten Axel, Hontenisse en Hulst hun nieuwe rampenplan voorgelegd en vervolgens goed keuring verkregen. In Zeeland wordt momenteel door een werkgroep gestudeerd op de vraag of de provincie zich bij het Rijk gaat aanmelden als proefre gio voor het dit jaar gelanceerde project Geneeskundige Hulpver lening bij Ongevallen en Rampen. „Gezien de typische situatie in Zeeland, grenzend aan het buiten land, ingewikkelde geografische structuur in relatie met ambulan cezorg, ontbreken van academi sche ziekenhuizen, lijkt het op het eerste gezicht aantrekkelijk Zee land als proefregio aan te mel den." In de werkgroep zitten on der meer provincie, gemeenten, brandweer, CPA, GGD en Rode Kruis. Volgend jaar moet de pro vincie uiterlijk eind juli een route hebben aangewezen waar over provinciale wegen het vervoer van gevaarlijke stoffen kan plaatsvin den. In beginsel gaat het college van GS ervan uit dit toe te staan over alle provinciale wegen. Ver volgens kan de route langs ge meentelijke wegen daarop worden afgestemd. 's van Gent - De huidige fractievoorzitter van het CDA van 'Sv® Gent, R. Bruggeman, prijkt voor de komende gemeen teverkiezingen niet aan het hoofd van de lijst. E Bertram F Sas van Gent staat nummer 1 op de voorlopige CDA-lijst. De vogelkeurmeesters D. Kraak en H. Huijgens werden bij De Volière gehuldigd voor hun jarenlange trouwe dienst. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Zuidzande - Ruim dertig jaar beoordeelden ze kanaries op kleur en postuur. Duizenden zijn door hen bekeken. Voor de vijfentwintigste keer wa ren ze gisteren present op de vogelshow van De Volière in hotel De Zwaan is Zuidzan de: Dirk-Reinier Kraak uit Middelburg en zijn compaan Henk Huijgens uit Bergen op Zoom. Om 09.00 uur kwamen ze bij Sjaak en Marijke binnen. Vijf uur later hadden ze ieder ruim veertig kanaries op kleur en postuur beoordeeld. Niet altijd tot tevredenheid van iedereen. Kraak, 66 jaar en ooit nog lid van De Volière: „Je kunt nu een maal niet iedereen tevreden stellen. Er zijn winnaars en ver liezers en bij de laatste categorie is er wel eens teleurstelling, want vergeet niet dat de liefheb bers enorm veel tijd in hun hob by stoppen. We kunnen altijd de argumenten aanvoeren om pnze keuze te rechtvaardigen en we krijgen altijd toch wel weer van iedereen een brok waardering. Als ik de deur uitga ben ik alles vergeten. Dat was overigens in de beginjaren wel anders. Toen lag ik me 's avonds wel eens in bed af te vragen: 'heb ik het wel goed gedaan'. Dat moet je van je afzetten anders houd je dit nooit vol. We doen het in alle eerlijk heid maar het blijft uiteraard een momentopname." Zijn collega is het daar duidelijk mee eens. Beiden volgden des tijds een eenjarige cursus met daarnaast de nodige uren zelf studie. De cursusduur is nu trouwens drie jaar geworden. Om bij te blijven komen de keurmeesters van de regio Zuid- West-Nederland maandelijks in Roosendaal, bijeen met daar naast nog een keer twee techni sche avonden per jaar. Huijgens: „Die bijeenkomsten zijn van enorm belang. Het wordt steeds moeilijker. Met na me op de kleur zijn er zoveel ontwikkelingen. Dat betekent dat je wel bij moet blijven. Dat betekent ook dat we de nodige lectuur over de kanaries moeten doorworstelen. Bijscholing is in dit vak onontbeerlijk." Het zijn 'zware jongens' want Henk Huijgens mag dit jaar in Zutphen op de wereldshow in actie komen. Dirk-Reinier Kraak deed dit een paar jaar te rug in Italië. Leuke zaken. Leer zaam maar niet echt makkelijk. Huijgens: „Je moet daar op zijn minst vijf dagen voor uittrek ken. Veel vooroverleg want ie der land heeft zijn verschillende eisen. Zaak; is Anjr°P één lijn te komen en dat kost meestal een paar uurtjes, maar fve doen het graag en vinden in de uitnodi gingen voor iedere show, of dat nu De Volière is of een wereld show, een brok erkenning. Doe je het niet goed dan mag je denk ik geen 25 jaar achter elkaar te rugkomen." De vogels staan er ondertussen in hun zondagse pak bij. De prijzen zijn verdeeld, al zullen de inzenders dat pas vrijdag avond vernemen, want dan gaat de show pas om 20.00 uur offici eel open. Ook de zaterdag en zondag kan men in De Zwaan terecht. De eigenaresse van de droogbloemzolder uit Retranchement, Lijsbert de Koeijer, overhandigde drie vrijwilligers van de Zeeuwse Cliniclowns gisteren een cheque ter waarde van 2672 gulden. FOTO WIM KOOYMAN an zegt dat dit in overleg is gebeurd. Hij heeft er naar eigen 81 geen enkel probleem mee dat hij nu de voorlopige tweede ij* suMmaakt omdat Bertram 'een prima kandidaat is'. Ifn'tn"1 'S iaren Ed van het CDA. Hij heeft al aan eerdere verkiezin- bjeeSedaan, maar stond toen niet op een verkiesbare plaats. Hij #rd V°°^ *n Eet onderwijs en wil zich actiever gaan inzetten itjfige P°litiek. De derde plaats op de lijst wordt ingenomen door A. He ^an^straat en de vierde door A. van Hoeve uit Philippine, de' tn ^aes' momenteel de rechterhand van Bruggeman, staat v']fde plek vermoedelijk op een onverkiesbare plaats. Van onze verslaggeefster Retranchement - De eigena resse van de droogbloemzol der uit Retranchement heeft de Zeeuwse afdeling van de Cliniclowns gisteren 2672 gul den geschonken. Dit is de op brengst van de enorme droog bloemtaart die eigenaresse Lijsbert de Koeijer in septem ber maakte vanwege het tien jarig bestaan van de zolder. Lijsbert de Koeijer vierde het tienjarig bestaan in september met het maken van een ruim twee meter hoge en drie meter brede taart, gemaakt van droogbloe men. Met de uit drie lagen be staande taart probeerde zij in het Guinness Book of Records te ko men. Mensen die de zolder bezochten vanwege de taart of het jubileum werd gevraagd geen wijn of bloe men mee te nemen, maar een duit te werpen in een pot voor de Cli niclowns. De ruim duizend be zoekers waren samen goed voor 2672 gulden en dit bedrag werd gisteren in de vorm van een sym bolische cheque overhandigd aan drie vrijwilligers van de Zeeuwse werkgroep van de Cliniclowns. De gemeente Sluis-Aardenburg deed met een bijdrage van 250 gulden ook een duit in het zakje en werd hiermee de eerste ge meente uit Zeeland die een bij drage aan de Cliniclowns leverde. Zo'n twee maanden na haar 'droogbloementaart-poging', heeft Lijsbert de Koeijer de er kenning binnen dat ze de eerste en grootste droogbloemtaart van Nederland en België heeft ge maakt. Ze komt hiermee in het recordboek. Hoewel ze ook de eerste en grootste droogbloem taart van heel de wereld heeft ge maakt, komt ze niet in het Guin ness Book of Records van de hele wereld. Desondanks is de taart zeker tót het eind van het jaar bij de droogbloemzolder te bezichti gen. Eede - Trens Creatief houdt zater dag 29 en zondag 30 november de jaarlijkse expositie in De Hof van Eede in Eede. Belangstellenden zijn welkom van 13.30 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Bezoe kers kunnen meedoen aan een workshop kaarten maken. De sieraden van de Eedese goud smid Maickel van Bellegem geven de expositie extra kijkplezier. De textiele werkvormen bestaan on der meer uit patchwork en quilts van cursisten en quiltsters uit an dere regio's. Verder is er borduur werk, zoals merklappen en wit borduurwerk. Dit jaar krijgen de textiele verftechieken van het tra ditionele batikken extra aan dacht. Er hangen voorbeelden met traditionele Javaanse motieven en eigentijdse doeken van Neder landse batiksters. Zuid-Beveland - De honderd jaar oude grenslinden die op de bloem- dijken in de Zak van Zuid-Beve land staan, worden onder handen genomen. Voor het behouden van de bomen die in het bezit zijn van Natuur monumenten, is onderhoud drin gend nodig. Maandag 24 novem ber wordt begonnen met het her stel van de grenslinden die aan de Quistkostsedijk in Oudelande staan. In het kader van het Waar devol Cultuur Landschap-project 'Monumentale bomen en grenslin den' voert Pius Floris Boomver zorging Zeeland het onderhoud uit. De Stichting Landschapsbe heer Zeeland coördineert dit pro ject, dat behalve herstel van oude grenslinden ook de aanplant van nieuwe lindebomen omvat. WÊÊM Ritthem - Ter gelegenheid van de afronding van het natuur- herstelproject Rammekens- kreek houden Staatsbosbeheer en Waterschap Zeeuwse Eilan den woensdag 3 december een veldloop. Met de totstandko ming van de heveldam in de kreek aldaar is het nu mogelijk helemaal rond fort Rammekens door het natuurgebied te lopen. De route voert rond het fort, over de dijk, langs de kust, door het bos en weer terug naar het fort. Een route van zo'n 4,5 kilometer. Dijkgraaf W. Gosselaar lost om 15.00 uur het startschot voor de veldloop. De start vindt plaats op de binnenplaats van het fort. De poort vormt de fi nish. Nieuwvliet - De landelijke rij- vereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet heeft sinds enige dagen een ge heel nieuw bestuur. De leden van het bestuur hebben inmid- Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 23 personen: 1. G. Cornelis- sens/A. Weesepoel, 2. A. de Waal/A. Sponselee, 3. H. Baert/T. de Waal. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter, eerste partij: 1. B. de Vrieze/J. van der Heijden, 2. L. Pauwels/M. We- ijn, 3. G. Pauwels/A. Noens. Tweede partij: 1. A. Bleyenberg/S. Rogiers, 2. L. Boon/A. de Deckere, 3. A. Apers/J. van Mol. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, vijftien personen: 1. J. Kam- oen/L. Kegels, 2. R. Boone/me- vrouw De Koster-van Waterschoot, 3. A. Noens/F. Poppe. Koewacht - De Vlaschaard, 26 per sonen: 1. R. Kempe/A. de Windt, 2. A. Roelans/E. de Pau, 3. A. van Damme/M. Verbiest-de Roover. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. A. Lauwers/E. van Dries- sche, 2. L. Platjouw-van Poelje/F. Janssen, 3. L. Sala/T. Vereecken. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. M. van Campen-Schelfhout/A. Lau- wers, 2. A. van Driessche/E. van Driessche, 3. A. van Delft-Witte- man/G. Freijser-Hemelaar. Ossenisse - Hof ter Nesse, tien per sonen: 1. E. de Maat/M. Radema kers-Warrens, 2. A. Rottier-M. de Waal-Cambeen, 3. J. Schrauwen/T. van Vooren. Clinge - Malpertuus, 46 personen. Bieden: 1. A. Ruijloft, 2. P. de Nijs, 3. J. de Cock, extra prijzen: 1. A. Ruijloft, 2. R. Harms, 3. P. d'Haens. Sas van Gent - St.-Albert, 45 perso nen. Bieden: 1. T. Verschorre, 2. M. de Houck, 3. D. Batselaar. Jokeren: 1. G. de Wit, 2. K. de Muynck, 3. E. Claeyssens. Sluiskil - Kantine voetbalvereni ging Sluiskil, 65 personen. Bieden: fëft qq de Smit, 2. AK;Wautersn3i H. prins. Jokei^n; 1. mevrouw Noz, 2., mevrouw Van Eeden, 3. mevrouw WLëfJzer. v Sluiskil - Zaal Atlanta, 65 perso nen. Bieden: 1. M. Vermue, 2. J. Hofstad, 3. mevrouw De Geus. Jo keren: 1. mevrouw Van Smalen, 2. mevrouw De Leijzer, 3. mevrouw Van Tichem. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen, KBO. Jokeren: 1. A. de Boer, 2. mevrouw Van Eer denburg, 3. J. Kamoen. Graauw - Gemeenschapshuis, acht tien personen, KBO. Bieden: 1. J. Kamoen, 2. P. van Gassen, 3. A. de Bruin. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, tiende wedstrijd van eerste club competitie. Groep A: 1. Biesbroeck- De Jonge, 2. Dondorff-Van Leeuwe, 3. echtpaar Vogels. Groep B: 1. Pie- ters-Pieters, 2. Van Stee-Hamelink, 3. Kint-Verlinde, Van de Bulck-Van leeuwen en echtpaar Ysebaert. Groep C: 1. Zorge-Van der Wagt, 2. echtpaar Bayle, 3. echtpaar Otto. Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak, 24 personen. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. R. van Eerdenburg, 3. J. de Cock. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Boerjan, 3. mevrouw De Waal. ST CECILIA - Tijdens de jaar lijkse feestavond van het ge mengd koor St. Cecilia uit Clinge werden twee jubilaris sen gehuldigd. De dames Ria Bracke-de Bakker en Ria de Koster-de Puijsseleijr ontvin gen vanwege hun 25-jarig lid maatschap uit handen van pastor J. van de Heijden de zil veren insigne van de Gregorius Vereniging en de daarbij beho rende oorkonde. CAKESLAG - De carnavals vereniging De Kriekeputters houdt zaterdag 22 november weer de jaarlijkse cakeslag. Leden van de stichting gaan huis-aan-huis de grootmoe derscake aanbieden voor de prijs van zeven gulden. De op brengst wordt gebruikt voor de organisatie van carnavals activiteiten. FEESTAVOND - De zangko ren St.-Cecilia en Rouw en Trouw houden zaterdag 22 no vember een feestavond in café St.-Cecilia. De aanvang is 19.30 uur. W HULSTERLOO - Leden van het derde team van voet balvereniging Hulsterloo hou den zaterdag 29 november een avondje van het derde. De aan vang is 19.30 uur in café St.- Cecilia. De avond wordt muzikaal ver zorgd door discobar JFP. Op gave voor deelname is moge lijk tot 24 november. FANFARE - Op zondag 23 no vember neemt de R.-k. fanfare St. Jan deel aan het bondscon- cours in de Nobelaer te Etten- Leur. St. Jan, momenteel uit komend in de klasse uitmun tendheid speelt de suite van Jan Zegers en Slavia. De uit voering begint om 13.30 uur. Supporters kunnen meerijden met de bus die om 10.30 uur vertrekt vanaf het muzieklo- kaal Den Bombardon in St.- Jansteen. De bus is om circa 18.00 uur terug. Opgave voor de bus bij Rudy Weesepoel (310301) of bij Jos van Eek (314039) voor zaterdag 22 no vember. BOUWVAKKERS - De afde lingsbesturen Hulst, Hontenis se en Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Bouw- en Houtbond FNV houden dinsdag 25 no vember een thema-avond 'Werken als bouwvakker in België'. De bijeenkomst wordt gehouden in het Reynaertshof in Hulst en begint om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst geeft districtshoofd Jos van der Borgt uitleg over Nederlandse bouw-cao, terwijl secretaris Marc Buijsse van de Christelij ke Centrale Hout- en Bouw bond Eeklo de Belgische kant voor zijn rekening neemt. Aan sluitend is er gelegenheid tot het stellen van vragen en dis cussie. dels hun functies ingenomen. Voorzitster is Suzan Malcorps uit Cadzand, secretaresse is Desiree Miessen uit Hoofd plaat, als penningmeester fun geert Arie Bruys uit Zuidzande en de leden zijn Luc Savat uit Aardenburg en Manfred Ta- rant uit Biervliet. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, eerste wedstrijd competitie: 1. Zwartelé-Van Waterschoot, 2. Van Poelje-Den Doelder, 3. Dusarduijn- Viveen. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, wedstijd voor comppitie. A- lijn: 1. Vereecken-Van Waes, 2. Cleyssens-Stevens, 3. Tak-Verhae- gen. B-lijn: 1. Ranschaert-Zwarte- lee, 2. Gunther-De Vries, 3. Hout epen-Van Waterschoot. Axel - Gregoriuscentrum, 26 perso nen. Bieden: 1. A. Pleunis, 2. me vrouw Dieléman, 3. W. Dieleman. Clinge - Zaal De Landbouw, acht tien personen. Bieden: 1. Gisel, 2. R. Piessens, 3. A. van Eerdenburg. Jo keren: 1. mevrouw Keizer, 2. me vrouw Weemaes, 3. mevrouw De Maat. Clinge - Zaal De Landbouw, 25 personen. Bieden: 1. E. Bracke, 2. C. Weemaes, 3. D. Verbraeken. Joke ren: 1. mevrouw Verschuren, 2. me vrouw Lambrechts, 3. mevrouw Ac- ke. Ossenisse - Clubnkaarting Ons Ver maak, 49 personen. Bieden: 1. E. de Maat, 2. A. Rottier, 3. P. Rottier. Jo keren: 1. mevrouw Reijns-de Kort, 2. mevrouw Remijn-Meijer, 3. me vrouw De Koster-Reijns. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, Concordia, liggende wippen, dertig schutetrs. Wip 1: hoge vogel: S. van Eijkeren, Vrije Schutters; eerste zij vogel: J. van de Berge, Ons Genoe gen; tweede zijvogel: N. van de Dries, Eensgezindheid; derde en vierde zijvogel: M. de Jonge, Sora- nus 2; grootste aantal (6): M. Ver donk, Concordia. Wip 2: eerste hoge vogel: N. van de Dries, tweede hoge vogel: S. van Eijkeren, eerste zijvo gel: M. Verdonk, tweede zijvogel: J. Vermeule, Edele Handboog; derde zijvogel: R.'valn Béèk-, "Willem Teil-/ vierde zijvogel; B. Vermeule, Zorgv-, lied; grootste aqnta,lN(50: J. Remijn- ,1 se, Zorgvlied; vliegende vogel: M.j Verdonk. Kloetinge - Wesselopark, Raven- stein, ligende wippen, 39 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Doene, Victoria; tweede hoge vogel: P. Meeuwse, St.-Sebastiaan; eerste zijvogel: T. van Maale, Ravenstein; twewde zijvogel: J. Hoogstrate, Doel naar Hoger; derde zijvogel: B. Meijer, St.-Andries. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Hoogstrate, tweede hoge vogel: R. Bouwense, Raven stein; eerste zijvogel: P. de Jonge, Spes Nostra; tweede zijvogel: J. Ha- rinck, Diana; derde zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; vierde zijvogel: R. van de Maale, grootste aantal (7): H. Lansen, Ravenstein; vliegende vogels: R. Verdonk, Concordia en F. Koens. IJzendijke - Zaal Les Amies, vijftig schutters. Hoge vogel: Tania, beide zijvogels: J. Groosman, grootste aantal (3): F. Robijn, beker: W. Vic tor. Zuiddorpe - Schutterslokaal, Wil lem Teil, 22 schutters. Hoge en tweede zijvogel: A. de Waal, eerste zijvogel: M. van Hoecke, grootste aantal (6): P. van Hoecke.

de Stem | 1997 | | pagina 17