Studie naar differentiatie afvaltarieven Goede zorgverlening uitgangspunt rapport Onvrede over komst megastallen blijft Fonds schenkt 't Schelpenhoekje 15 mille Leentfaar nieuwe man CDA in Oostburg 'Breskens kan zich specialiseren in tropische vissen' Oostbur Van Geld is veilige Bertra st CDA ZEELAND! POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws ZAKEN nieuws DE STEM ZEELAND AVZV onderzoekt huishoudelijk afval in Zeeuws-Vlaanderen Ziekenhuisdirecteur G. Ramaekers: Infobijeenkomst in Oostburg Bassie en Adriaan Dubbelconcert in Don Boscokerk Schubertavond Expo keramiek en schilderijen Stillevens in pastel Auto-inbraak Rijden onder invloed Woninginbraak Bromfietser ten val Radarcontrole Aanrijding Terneuzen Hoek Acties winkels Stationsplein Hulst Wereldfoto's in Korenbeurs PESTEM Nieuveltweg/C p. i i i i i DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeenschap pelijke afvalstoffenregeling AVZV gaat de mogelijkheden onderzoeken van een tarief differentiatie over de inzame ling van huishoudelijke afval stoffen in Zeeuws-Vlaande ren. Mensen betalen dan een tarief aan de hand van het aangeboden afval. Het initiatief van deze studie komt van de gemeente Hulst. Het algemeen bestuur van AVZV be sloot gisteren het licht op groen te zetten voor dit onderzoek. Wet houder A. van Waes van Axel ver wacht echter geen soelaas met dit onderzoek. „Het zal erop neerko men dat het allemaal te duur is," zei hij gisteren. Ondanks het negatieve geluid van Van Waes wordt de studie toch uitgevoerd. „Ook in de gemeente raad van Terneuzen wordt die vraag al een tijd gesteld. De brief van Hulst komt daarom niet op een verkeerd tijdstip," aldus voor zitter K. van der Hoofd van AVZV. „Ook persoonlijk sta ik niet negatief tegenover de studie. Uit een pas verschenen onderzoek van een adviesbureau blijkt dat momenteel 65 gemeenten in Ne derland deze differentiatie van ta rieven hebben ingevoerd. Uit het zelfde onderzoek komt naar voren dat het scheidingspercentage stijgt met zes tot acht procent en er wordt een netto reductie van de totale hoeveelheid afval bereikt van twaalf tot dertig procent. Zeeuws-Vlaanderen hield de boot voor de invoering van een tarief, gerelateerd aan het aangeboden afval, jarenlang af. De kosten zou den te hoog zijn en er bestond vrees voor afvaltoerisme. „Als alle gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen dit systeem echter invoeren wordt dit gevaar beperkt. Daarom is het belangrijk het onderzoek in AVZV-verband uit te voeren," al dus Van der Hoofd. Het uitgangspunt spreekt burge meester J. van Rest van Sas van Gent aan. „Er wordt afgerekend op basis van het aangeboden huis houdelijk afval. Dat moet ieder een aanspreken. Daar staan echter wel forse investeringen tegenover. Er moet immers speciale weegap- paratuur worden aangeschaft en ook met de containers moet iets gebeuren." Wethouder C. Bolijn van Oost burg vraagt speciale aandacht voor de recreatiegebieden waar het gft-afval momenteel niet ge scheiden wordt opgehaald en waar invoering van het systeem dus problemen op kan leveren. „De recreatiegebieden blijven ze ker niet onderbelicht," antwoord de Van der Hoofd. „Alles wordt op een rij gezet." Van onze verslaggever Oostburg - „Goede zorgverlening voor de Zeeuws-Vlamingen." Dat is volgens directeur Patiëntenzorg van Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen het uitgangspunt bij het gisteren gepresenteerde rapport 'Herschikking chirurgische interventies'. Het rapport is een eerste stap op weg naar een duidelijke struc tuur voor de ziekenhuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen. In het rap port wordt aangegeven wat nog wel en wat niet meer in de Oost- burgse locatie Antoniuszieken- huis, op het vlak van chirurgische ingrepen gaat plaatsvinden. Organisatorisch zal een en ander flinke gevolgen hebben. Om alle locaties van het ziekenhuis zo ef ficient mogelijk te benutten moet een strakke opnameplanning worden gevoerd, waarbij een week van te voren al bekend moet zijn wie waar wordt geopereerd. Waarbij het de behandelend spe cialist is die bepaald of een pa tient in De Honte dan wel in An- tonius moet worden geholpen. De chirurgische herschikking gaat 19 december in. In de loop van begin volgend jaar verwacht men een derde orthopeed aange trokken te hebben en de activitei ten van oogheelkundekliniek Binkhorst te hebben overgeno men. Daarbij zal de eerste stap zijn het overbrengen van opera tieve ingrepen in de kliniek over te hevelen naar Oostburg. Afhankelijk van het bouwpro gramma wordt toegewerkt naar een situatie waarbij het werk in Antonius is teruggebracht tot twee werkvloeren en een instel ling die dan nog maar van maan dag tot en met vrijdag is geopend. Daarnaast moet dan een zorgnet- werk zijn opgebouwd waarvoor inmiddels de eerste contacten zijn gelegd. „Met de verkering die wij nu hebben met Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen zitten wij op de goede lijn en binnen het Zeeuws-Vlaams Zorgoverleg (waarin ziekenhuis, thuiszorg en verpleeghuizen participeren) zijn de eerste aanzetten voor nauwere samenwerking gegeven. Indertijd werd de opdracht voor een onderzoek naar de gewenste ziekenhuis situatie in Zeeuws- Vlaanderen - waaruit het rapport van wijze mannen is voortge vloeid - mede gegeven door OZ Zorgverzekeringen in Breda/Ter- neuzen. Via-via hoorde directeur E. Boer gisteren van het bestaan van het rapport. Uit een hem toe gezonden samenvatting conclu deerde Boer dat wat wordt voor genomen overeenkomt met wat de commissie heeft aanbevolen. Wel vroeg hij zich af of het zie kenhuis de juiste volgorde had gekozen. „Ik zou eerst gezorgd hebben voor een voldoende draagvlak bij huisartsen en pa tiëntenorganisaties." Verheugd toonde Boer zich over de moge lijkheid dat straks in Oostburg ook kleine ongeplande operaties kunnen plaatsvinden. Daarbij was overigens tijdens de presen tatie gisteren de kanttekening ge maakt dat die operaties wel moe ten passen binnen wat op dat mo ment in het ziekenhuis plaats vindt. Een permanente aanwe zigheid van een anesthesist tij dens kantooruren is niet voor zien. Dat temperde de vreugde van Boer enigszins. Huisarts J. de Meijer uit Sluis, voorzitter van de Regionale Huis artsenvereniging, vond het geen slecht plan. „Er is ten opzichte van nu weinig nieuws onder de zon maar er zitten positieve as pecten aan." Hij vond zowel het aantrekken van een derde ortho peed als de mogelijke uitbreiding van oogheelkunde goed voor het Antoniusziekenhuis en West- Zeeuws-Vlaanderen. „Het weg werken van wachtlijsten voor die specialismen zal de uittocht van patiënten naar Belgie ook tempe ren," meende hij. Dat bevallingen in het Oostburgse ziekenhuis ook in de toekomst niet mogelijk zijn wordt door de huisartsen geac cepteerd. „Dat is een gepasseerd station," stelde hij vast. Komende maanden gaan de huis artsen in West-Zeeuws-Vlaande- ren rond de tafel zitten om eerder gelanceerde plannen over een centrale waarnemingspost voor huisartsen en het invullen van de hotelfunctie van het ziekenhuis in Oostburg vorm te geven. Van onze verslaggeefster Oostburg - Varkensboer Van Sleuwen was gisteravond niet aanwezig tijdens de infobij eenkomst van zijn Van Sleuwen- groep in Den Hoekzak in Oostburg. Spreker Joop Peterse die namens de Van Sleuwen Groep belast is met stankbestrijding, wist geen passende antwoorden te geven op de vele vragen. De zaal zat vol met West-Zeeuws- Vlamingen. Ze hadden veel vra gen over de drie megabedrijven van varkensboer Van Sleuwen in de polders rond Oostburg. Tot grote ontevredenheid van de aan wezigen was Van Sleuwen zelf niet aanwezig om deze vragen te beantwoorden. De presentatie van Peterse over de ontwikkeling in de landbouw met betrekking tot schaalvergro ting en de werking van Groen La belstallen viel bij de meesten he lemaal verkeerd. De mensen wil den concrete antwoorden op hun vragen. „We zijn hier gekomen omdat we last hebben van stank van deze varkensbedrijven. We willen dat die stank zo snel mogelijk wordt verholpen. Daarnaast heeft de Van Sleuwengroep zich te houden aan de vergunningen, net als ieder ander. U moet geen stof in onze ogen blazen maar duidelijk uit leggen wat voor problemen er zijn en hoe die opgelost kunnen wor den. U bent een huurling die groot kapitaal staat te verdedigen. Wij zitten hier om onze regio te verde digen omdat u die verpest. U pro beert alles goed te praten en alle problemen op anderen af te schui ven." Het waren een paar van de kreten die tijdens de roerige bij eenkomst werden uitgesproken, r Peterse wist zich er geen raad mee en stelde vast dat de Zeeuwse mentaliteit heel anders was dan in Brabant. „We hadden ons van te voren meer moeten verdiepen in de Zeeuwse cultuur voordat we aan dit project begonnen. Desal niettemin doen we er alles aan om de stankoverlast te beperken door het inzetten van airsolution. Een systeem dat het varkensvoedsel beneveld met een stof op basis van etherische oliën en water. Zo is er geen sprake meer van stank en dit systeem willen we ook inzetten bij de mestopslagplaats en de kada verplaats," aldus Peterse. De onvrede bij de bevolking over de komst van de varkensstallen is gisteravond zeker niet weggeno men. Ook de bouwer van de stal len, de Brabander Vugts, kwam nog aan het woord. Hij gaf in ie der geval antwoord op de meest gestelde vraag: waar gaat de mest naartoe. „Achter de stallen is een mestzak opgeslagen waar de mest in wordt opgeslagen. Deze zak is volledig afgesloten." Vugts meld de verder dat de problemen die Van Sleuwen heeft met de Groen Labelstallen binnen een maand zijn opgelost. „En wat de andere zaken betreft, zal de Raad van State bepalen wie er gelijk krijgt. De gemeente of de Van Sleuwen groep." Vijftien organisaties, waaronder een kinderclub, maken gebruik van 't Schelpenhoekje in de Temeuzense Bomenbuurt. Van het Julia na Welzijn Fonds kreeg het buurthuis een bijdrage in de verbouwing en inrichting. foto wim kooyman Van onze verslaggeefster Terneuzen - Buurtcentrum 't Schelpen hoekje in de Temeuzense Bomenbuurt krijgt 15.000 gulden van het Juliana Wel zijn Fonds. Het is een bijdrage in de kos ten van de verbouwing en inrichting van het buurthuis die onlangs is voltooid. Begin september klopte de Stichting voor So ciaal Culturele Activiteiten 't Schelpenhoekje bij het Juliana Welzijn Fonds aan voor een bijdrage. Nadat de buitenschoolse opvang eind juli uit het buurtcentrum vertrok en een eigen ruimte betrok, kreeg 't Schelpenhoekje er meer ruimte bij. Het centrum besloot de in het midden van de kantine gelegen bar weg te halen en een afgesloten buffet te maken. Hierdoor konden de gebruikers efficiënter bediend worden en kwam er meer zaalruimte vrij. Het centrum kon een eigen bijdrage leveren van enkele duizenden guldens en voor de ove rige 15.000 gulden een beroep doen op het Fonds dat projecten ondersteunt waarbij mensen uit de eigen omgeving worden be trokken. De verbouwing is inmiddels zo goed als voltooid. Van 't Schelpenhoekje maken zo'n vijftien organisaties gebruik. Daarnaast heeft het centrum ook eigen activiteiten als bingo en de kinderclub. Vanwege de grote vraag van bewoners uit de Bomenbuurt, is het centrum van plan om binnenkort ook een EH BO- en een cartonage cursus te geven. Van onze verslaggeefster Oostburg - Rein Leentfaar is de nieuwe nummer 1 van het CDA-afdeling Oostburg. De huidige wethouder Lilian Cuelenaere en raadslid Harry Lippens keren volgend jaar niet meer terug in de Oost burgse politieke arena. Op de advieslijst voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen staan zij, als lijstduwers, op de twee laatste plaatsen. Na Bressiaander Leentfaar (de huidige secretaris van het CDA) staat R. Jacobs uit Oostburg op de tweede plaats. Ook hij is een 'nieuwkomer'. Dit geldt niet voor L. Flikweert die op een verkiesbare derde plaats is terug te vinden. Zij vormt samen met Lippens de hui dige CD A-fractie in de Oostburg se gemeenteraad en wil dus wel terugkomen. Nummer vier op de advieslijst is P. Ploegaert uit Schoondijke, op vijf staat E. de Feijter uit Waterlandkerkje. „Het is een unanieme advieslijst en hiermee kunnen we de komen de vier jaar mee aan de slag," al dus P. Claeijs, voorzitter van het CDA West-Zeeuws-Vlaanderen. „We hebben binnen het CDA een 'gentleman agreement' dat raadsleden niet langer dan drie raadsperiodes meedraaien. Zo wel onze wethouder als Lippens hebben nu drie periodes achter de rug en hebben besloten te stoppen. We hebben geprobeerd hen voor onze fractie te behou den maar het heeft niet geholpen. Desalniettemin zijn we tevreden met de lijst die we nu voor ons hebben liggen," aldus de voorzit ter. Zowel Cuelenaere als Lippens waren het erover eens dat na ruim tien jaar politiek bedrijven 'het nieuwe eraf is'. „Het is een boeiende periode geweest, maar het wordt tijd voor iets anders. Mijn leeftijd speelt daarbij ook een rol," vertelt Cuelenaere. Bij Lippens speelt ook zijn druk ke baan een rol, „Weinig tijd, al le ins en outs zijn bekend en ook het financiële aspect is niet echt rooskleurig te noemen als je vol ledig voor de politiek kiest." De partij gokt volgend jaar maart op vier zetels en wil wederom een wethouder leveren. „Onze lijst bestaat uit een mix van kernen, bekenden uit de streek die in al lerlei verenigingen en instanties actief zijn. Het zou dan ook te genvallen als we net drie zetels zouden halen. We mikken op vier," besluit Claeijs. Tijdens het galafeest ter gele genheid van hun veertigjarig ar tiestenjubileum werden Bassie en Adriaan koninklijk onder scheid. Benoemd tot Ridders in de Orde van Oranje Nassau, gaan ze echter niet op hun lau weren rusten. Ze trekken nog steeds met hun Lachspektdkel- show het land door. Een fami lievoorstelling voor jong en oud, waarin zij samen met het pu bliek een aantal van hun beken de liedjes zingen en allerlei dol dwaze sketches spelen. De voor stelling voor de jeugd van 2 tot 12 jaar, is te zien in sporthal De Oude Vaart in Terneuzen. Kaar ten zijn te koop bij boekhandel Brooklyn in de Noordstraat. Zaterdag 22 november, aan vang 14.00 uur. DE Mariakantorij uit Sint Ni klaas geeft samen met de Orato riumvereniging Gorkum (de zusterstad van Sint Niklaas) een dubbelconcert in de plaatselijke Don Boscokerk. De Mariakan torij voert o.l.v. Kris Soetens de Coronation Anthems van G.F. Handel uit en het koor uit Gor kum brengt o.l.v. Kees Glaubitz en met medewerking van de so listen Andrea Poddighe en Ju lian Hartman de Messa di Glo ria van Puccini. De beide koren zingen tot slot het Hallelujakoor uit de Messiah van Handel. Voor de instrumentale begeleiding zorgt het Helikon Ensemble uit Eindhoven. Zaterdag 22 november, aan vang 20.00 uur. DE tweehonderdste verjaardag van de componist Franz Schu bert (1797-1828) is voor pia nist/organist Leen de Broekert aanleiding om een speurtocht te maken naar 'onvermoede schat ten bezijden platgetreden pa den'. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg laat hij minder bekend werk van Schubert ho ren, door middel van oude opna mes en pianospel. De Broekert toont aan dat de libretti abomi nabel waren, maar de muziek wonderbaarlijk goed. Toegang 12,50. Dinsdag 25 november, aan vang 20.00 uur. GALERIE Esprit in Clinge stelt schilderijen van Guy Jaspar en keramiek van Christiane Mi neur ten toon. De expositie vormt een spannende confron tatie tussen twee totaal ver schillende stijlen en technieken. Bassie en Adriaan. Beide kunstenaars exposeren voor de eerste keer in Neder land. Voor Jaspar is schilderen een daad van zuivere poëzie. Zijn werken zijn als spiegels die op de ziel van de toeschouwer beel den projecteren van het niet- voorstelbare, de stilstaande tijd van het oneindige, waarin een schriftteken heerst als extra ef fect. De kunstenares Mineur is al zo'n twintig jaar gegrepen door het werken met klei. Zij beheert de Raku-techniek, welke van oorsprong Japans is, de grès- of aardewerktechniek en de laatste tijd ook de porcelein techniek. Haar inspiratie zoekt zij in ee- voudige natuurelementen en zij combineert verschillende werk wijzen. Van donderdag tot maandag van 13.30 tot 17.30 uur, op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en op afspraak. (Tot 22 december) IN verzorgingshuis De Molen hof in Zaamslag zijn pastels, aquarellen en potloodtekenin gen te zien van Annie de Smet - Van Lanen. Annie is sinds 1984 werkzaam in het basisonderwijs in Terneuzen als lerares textiele werkvormen. Momenteel studeert ze textiele kunsten aan de Stedelijke Aca demie voor Schone Kunsten in Sint Niklaas en teken- en schil derlessen bij Peter van Nes in Terneuzen. Haar voorliefde gaat uit naar het maken van stille vens. Eerder exposeerde zij in Nieuwvliet, België en Terneu zen. Tijdens openingsuren.(Tot 1 februari j Hulst - Uit de auto van een 21- jarige vrouw uit Clinge die ge parkeerd stond op het Nassau- bolwerk in Hulst, is dinsdag middag een autoradio gestolen. Hengstdijk - Een 53-jarige au tomobilist uit Ossenisse kreeg dinsdagavond een dagvaarding uitgereikt en een rijverbod op gelegd omdat hij over de St. Jo- sephstraat in Hengstdijk rond reed met een promillage van 0,9 in zijn bloed. Hulst - Bij twee woningen aan de Koekoeksbloem in Hulst werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Een 51-jarige bewoner mist een nog onbekend geldbedrag. Draaibrug - Een 16-jarige bromfietster uit Aardenburg verloor woensdagmorgen in een bocht van de Draaibrugse- weg in Draaibrug, de controle over haar stuur waarna ze ten val kwam. Hierbij liep ze schaafwonden op. Het meisje werd ter observatie naar het ziekenhuis in Oostburg overge bracht. Hulst - Op de Rijksweg N60 in Hulst werd woensdag tussen 11.00 en 13.00 uur een radar controle gehouden. Van de 640 voertuigen die het meetpunt passeerden, reden er 32 te hard. De hoogst gemeten snel heid was 123 kilomter per uur terwijl een snelheid van tachtig kilometer per uur was toege staan. Terneuzen - Op de kruising Mr. F.J. Haarmanweg/Polenweg in Terneuzen veroorzaakte een 23-jarige automobilist gister middag een botsing omdat hij geen voorrang verleende. De automobilist gaf een 16-jarige bromfietser die links naast hem over het fietspad reed en rechtdoor wilde rijden, geen voorrang. Een aanrijding met materiële schade was het ge volg. De betrokkenen kwamen met de schrik vrij. HEEMKUNDE - In restaurant Het Arsenaal aan de Nieuw- straat is zaterdag 29 november om 13.30 uur de presentatie van het boek 'Terneuzen van Toen tot Noe'. Het boekje, ver luchtigd met 75 foto's, is in het plaatselijk dialect geschreven door A. Verlinde, met mede werking van Ko Paulusse, Ed Elve en Wim van der Meer. ABVA KABO - De Zeeuws- Vlaamse afdeling van de Ab vaKabo houdt morgen de jubi- larissenavond in restaurant De Braakman in Hoek. De bijeen komst begint om 18.00 uur. 25 jubilarissen met een lidmaat schap van een kwart eeuw krijgen de zilveren FNV-insig- ne. Verder is de gouden insigne voor vijftien leden met 40 jaar lidmaatschap en goud met briljant is er voor één jubilaris die zestig jaar lid is van de bond. De afdeling houdt voorts op 27 november de jaarvergadering in restaurant Vijverhof in Ter neuzen. Deze bijeenkomst, waarin onder meer een inlei ding van regiocoördinator Theo Jacobs, begint om 19.30 uur. HULST - Het winkelcentrum Stationsplein in Hulst heeft tij dens de sinterklaastijd diverse acties in petto. Voor ieder kind is er een leuke attentie. Sinter klaas komt langs zaterdag 22 en zondag 23 november en op zaterdag 29 en zondag 30 no vember. Een ieder is van harte welkom bij Giraffe, Petrus Paulus, Kien, Edah, Scapino, Trekpleister en Slijterij Barri- que. Hulst - Esther Smid exposeert voor de tweede maal dit jaar foto's in hotel-restaurant de Korenbeurs in Hulst. De foto's zijn genomen in India, Nepal, Italië en Nederland en merkend is het ritme in compositie en of kleur. Esther Smid reist sinds 1989 door verschillende landen in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Zi legde haar herinneringen vast door middel van korte reisverhalen en foto's. Esther Smid volgde aan de universiteit van Utrecht verschil lende cursussen fotografie. VERVOLG VAN VOORPAGINA ZEELAND Volgens Van Gelder moet er meer naar de toekomst worden geke ken. „Een toekomst vol nieuwe mogelijkheden waar Breskens vooral niet bang voor moet zijn. Zeeuws-Vlaanderen is een landje apart maar bij de vismijn moet de gedachtengang van 'wij zijn an ders dan de rest' niet de boven hand krijgen. De visbranche glo- baliseert steeds verder, er komen steeds grotere marktpartijen, de telecommunicatie staat ook niet stil. Denk bijvoorbeeld aan tele- mijnen, het rechtstreekse contact tussen schip en koper. Die ont wikkelingen gaan snel." Van Gelder betwijfelt of het sys teem van de jaren dertig nog steeds moet worden gehanteerd. „De situatie nu is totaal anders. De vraag bepaalt steeds meer het aanbod, niet andersom. Interna tionalisering is tegenwoordig een kernbegrip. Breskens kan ook meespelen in die internationale markt. Specialisatie is daarbij een belangrijk begrip. De vismijn haalt sinds enkele maanden vis uit landen als Marokko en dat is een goed initiatief. Breskens zou zich in deze hele marktketen kun nen specialiseren in 'tropische' vissen. Vis bedoeld voor de spe ciaalzaak. Dit soort winkels komt steeds meer in opkomst en daar ligt voor Breskens een potentiële markt. Deze vismijn staat bekend om de kwalitatief uitstekende vis en bij specialisatie kan je die goe de naam goed gebruiken. Probe ren een eigen terrein op de markt te creëren met een specifieke af nemersgroep waaraan specifieke producten worden geleverd." Van Gelder is voorstander van privatisering van de gemeentelij ke vismijn. „De gemeente Oostburg stelt al tijd dat de vismijn materieel ge zien geheel zelfstandig werkt Laat ze dat dan maar formalis eren. Op die manier vermijd je oneerlijke concurrentie en dies. In dit land zijn elf visafsla- gen. Vijf hiervan zijn inmiddeb geprivatiseerd en bij drie visaf- slagen, waaronder Colijnspiaat, wordt serieus gepraat over priva tisering. Het ministerie Landbouw en Visserij is voorstander van verzelfstandi ging en als je de marktontwil®- Hng eerlijk wil laten verlopen, h? het voor de hand dat de rest di voorbeeld volgt." De voorzitter van de stuurgroep vindt dat de Nederlandse vissen) een sterkere positie krijgt als^ verschillende schakels in branche worden gecoml „Door combinatie creëer je meerwaarde, staat Neder® sterker in Europa en verkrijg I meer inkomsten. Ik denk dat s menwerking op den duur noo zaak is om de marktpositie handhaven en te versterken. een combinatie van verschil® niches, staat Nederland ster en Breskens kan hier ook een in vervullen." Van Gelder benadrukt dat o kens in de nabije toekomst M moet aangeven welke richting uit wil. „Wij laten uitzoeken ke opties er mogelijk zijn, de vismijn beslist uiteinde welke kant het opgaat. Vera ringen zijn daarbij - want Breskens blijft met b schot als er niks gebeurt- Van onze verslaggeefster Oostburg - De binnenterrei van de woonwijken Ceres Pallas in Oostburg krijgen flinke opknapbeurt. In het jer van de sociale vernieuw worden de terreinen v 141.000 gulden opgekr door de gemeente Oostburg pe bestrating van de beide bi Van onze verslaggeefster Oostburg - De sluiproute Oostburg alleen nog toegai keer. Tractoren, combines bruik blijven maken van d op deze weg flink af en wc wonenden. Dit stelt J. Petiet in een brief het projectbureau Duurz; Veilig in IJzendijke. Petiet w< zelf aan de Cathalijneschan: hij is het niet eens met de maa gel van het projectbureau verkeerskussens meer op weg te plaatsen. is enorm veel sluipverkee de Nieuveltweg/Cathali schans. Niet alleen perso auto's maar ook zwaar vra verkeer." Volgens Petiet is di aanleg van plateau's en sens in het centrum van Oost alleen nog maar erger gewor „Als je dit toevoegt bij het er van buiten Oostburg dat sluiproute neemt om bijv beeld naar Sluis, IJzendijk Terneuzen te rijden, kun je je voorstellen dat de toestand onhoudbaar en onleefbaar is worden," aldus de Oostburge' „Bij het passeren van een, vra wagen treden golfbeweginge en trillingen die doen denken een lichte aardbeving. En tientallen keren per dag. Van onze verslaggever Middelburg - Zeeland is v drs. W. van Gelder, een veJ de en veiligheid' betrokl voorbereid op het voorko ren daarop. .Openbare orde en veilighei een beleidsveld waarbij men steeds voorbereid op de jdap'. Het is een voorbereide- iets waarvan wij hopen dat ons nooit zal overkomen. To bet noodzakelijk enerzijds de op een ernstige verstoring va- ue en veiligheid zo klein mog te houden, anderzijds om de volgen van een calamiteit zo Mogelijk te beperken," sc' •an Gelder in het voorwoor bet gisteren gepresenteerde j j™ Openbare Orde en Veilig be samenleving wordt ec steeds gecompliceerder en de sequenties van ernstige versto Sen steeds groter. Van G wjst in dit verband op de g Sen van het uitvallen van de e itnit- De frequentie is w "aar afgenomen maar event Sevolgen zijn ernstiger dan Voortdurend heeft (ook) de Cle te maken met verander e geving. Veel veiligheidspr n zijn van de grond geko Jrei0nten krijgen te maken •öngheidsbeleid dat zich or SWieentegrenzen uitstrekt rc"? ts de behoefte aan re of. Provinciale afsten nge tijd aanwezig. V»ivtfrgroeP Openbare Ord '«kgheid heeft-m juni dit ma»model-Semeentelijk ram Pan vastgesteld. GS he" !a.Van Gent - De huidig feaad" G<ïnt' R' Bruggen ,jf verkiezingen niet as van Gent staat nu man zegt dat dit in o" llaatT ®een enkel problee- ïertraUltm?akt omdat Bertr tea ls ^aren kd van het at tr,t6e®ec^aan' maar stond 'Oor r)oV0°ir I1011- rn het onde )bfie ui?°7tie.k' De derdepl )e kJ Zandstraat en de net drL fi1 Waes' momente qfde plek vermoedel'

de Stem | 1997 | | pagina 16