DE STEM AntoiiW irijgt andere invulling EDOX Bestuurders uit de regio willen in Terneuzen gratis parkeren Inzameling kunststofflacons wordt verlengd 'Ife ben ook maar een mens 'Veranderingen essentieel voor behoud van vismijn Breskens' 4.95 4 .'V i [ais Primeur, 2.29 Ê3.50 C1 }een operaties buiten kantoortijd Haar knippen ten bate van Aidsfonds WD-lijst Hulst blijft ongewijzigd Glascontainers gaan mogelijk de grond in Vruchtbare Ideeënbodem 20 t/m 23 november 1997 Brabanthallen 's-Hertogenboscb Taxichauffeur overvallen in Vlissingen ter ?en, anof, !.- Of m A/B AH 080C - De artikelen In advertentie kuntuln AH winkels kop behalve de artlkeie waar kleine clfenjrai staan. Die artikelen1k ii ailpen Kopen in "n winkels waar één van die rilfprtles op de ^4! staat Reclameprl]zen gelden t/m 22 novem ber as. Albert HelJn op Internet. Bezoek onze site; www.ah.nl eland 11111 DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 fin onze verslaggever Oostburg - Met ingang van 19 december wordt in het Antonius- ziekenhuis in Oostburg niet meer buiten kantoortijd geope reerd. De ingrepen die er worden verricht zijn veelal klein. Zwaardere ingrepen of kleine ingrepen waarbij complicaties buiten kantoortijd' zijn te verwachten vinden dan uitsluitend plaatsin ziekenhuis De Honte in Terneuzen. het gisteren gepresenteerde Uit een oogpunt van betere service aan patiënten en bezoekers, zo zei Herschikking chirurgi sche interventies binnen zieken- iiiis Zeeuws-Vlaanderen' staat te daarnaast de bedoe ling is kleinere ingrepen vanuit De Honte over te hevelen naar Oost- burg. operaties die momenteel in Oostburg al worden gedaan voor specialismen KNO, kaakchi- gie, plastische chirurgie en or- ihopedie blijven gehandhaafd. Jan het aantal 'kleinere' ingrepen op termijn een uitbreiding te verwachten. De ziekenhuisdirec tie is nagenoeg rond met het aan- van eemderde orthopeed, >r een begin gemaakt kan norden met-het verkleinen van de wachttijden die voor'dit specialis- Zoals gemeld is het ziekenhuis ook in gesprek met oogkliniek Binkhorst in Terneu ren om oogheelkunde binnen het kenhuis uit te breiden. Bedoe- is dat vanaf dat moment ook Oostburg dagbehandeling en «t name staaroperaties kunnen plaatsvinden. Gisteren schatte di recteur G. Ramaekers de kans op (fereenstemming met de kliniek 1-85 procent. liposuctie Voorts wil men het aantal kleine bij plastische chirurgie eveneens uitbreiden, reden waar in onlangs een liposuctie-appa- nat is aangeschaft in Oostburg. Voorts wordt overwogen een mo- biele niersteenvergruizer 'in te hen' die twaalf dagdelen per jaar in West-Zeeuws-Vlaanderen gestationeerd kan worden. (ADVERTENTIE) Dit as geen doorsnee horloge advertentie. Maar dit is dan ook geen doorsnee horloge. Edox-horloges behoren 'tot de platste ter wereld. z« zijn zelfs zó plat, dat ie niet begrijpt dat er een Zwitsers precisie-uurwerk in PM Edox-horloges zijn waterdicht en hebben hrasvrij Mffierglas. Bij onderstaande exclu de Nederlandse juweÜers "ontdekt u wat de verschiUen- in Edox-horloges voor uw Pols betekenen. Verfj ÜNlN G^W-TIJD. 96n ^P°m' Juwelier Andriessen Grote Markt 22 Sten-Leur, Juwelier Lambregts Markt 38 ^°°S.tb.Ur9Mlddelbur8 Juwelier 't Gouddoppertje H"lst, Juwelier van Deijk Gentsestraat 20 Terneuzen, Juwelier Wijffels ^lss|ngen. Juwelier van Boven oenpolder, Juwelier Walhout s Gravenstraat 47a Van onze verslaggever Terneuzen - Zeeuws-Vlaamse bestuurders willen gratis par keren in de parkeergarage in Terneuzen als er regionale vergaderingen in het stadhuis worden belegd. Het tarief van 1,25 gulden per uur vinden ze te gortig. Als ze toch de knip moeten blij ven trekken dan wordt overwo gen naar een gemeente uit te wij ken waar een vriendelijker par keerbeleid wordt gehanteerd ten aanzien van bestuurders. Zo geeft Sluis al jarenlang een ont heffing aan bestuurders die op het Sluise stadhuis moeten zijn voor een vergadering. De kritiek kwam gisteren op een weliswaar ludieke maar toch se rieus bedoelde wijze naar voren tijdens de vergadering van de ge meenschappelijke afvalstoffen regeling AVZV. Terneuzens wet houder K, van der Hoofd, tevens voorzitter van AVZV, trok zich de kritiek aan. Hij deelde mee dat het Terneuzense gemeente bestuur over een bepaalde wijze van ontheffing nadenkt. „We denken hierbij bijvoorbeeld aan een systeem waarbij een bestuur der bij het verlaten van het stad huis een pasje krijgt. Met dit pas je wordt dan de slagboom geo pend." Wethouder J. du Fossé van Sluis- Aardenburg bracht de bal aan het rollen. Hij zag hoe collega wethouder C. Bolijn van Oost burg enkele guldens uit haar portemonnee haalde. „Goh, moet je in Terneuzen ook al voor de koffie betalen," grapte Du Fossé. Bolijn: „Nee, ik kijk even of ik genoeg guldens heb voor de par keergarage." Enkele bestuurders, onder wie wethouder A. van Waes van Axel, zijn ook niet bepaald te spreken over het pasjessysteem op het Terneuzense gemeente huis. Bezoekers moeten zich aan de balie melden. Na het zetten van een handtekening krijgen ze een pasje waarmee de deuren opengaan. „Ik voel me net een gevangene met dwangverpleging," aldus Van Waes. „Eerst krijg je een pasje en dan hoor je ook nog eens de toegangsdeur tot het stads kantoor met een ferme 'klik' ach ter je dichtgaan." hoofd onderzoek- behandeldienst M. de Lijser, is het de bedoeling patiënten uit de regio, die in De Honte zijn geopereerd, zoveel mo gelijk over te plaatsen naar Oost burg. De stuurgroep die gisteren het rapport presenteerde, speelt hier mee in op de adviezen, die iets meer dan een jaar geleden zijn ge geven door de zogenaamde com missie van wijze mannen. Die ad viseerde uitbreiding poliklinische zorg, klinische zorg terugbrengen tot planbare activiteiten, moge lijkheden voor dagverpleging en short-stay scheppen en een hotel functie voor uitziekende patiënten in het leven te roepen. Over dit laatste moet de ziekenhuisdirectie nog in de slag met de huisartsen, die hierbij een belangrijke rol moeten vervullen. Functies Voor een aantal medewerkers van de ziekenhuisgroep betekent een en ander ingrijpende veranderin gen. Sommige functies blijven ge handhaafd, nieuwe worden ge schapen. Er zal, ook om de nodige routine te krijgen en te behouden, gerouleerd moeten worden over de diverse locaties. Onderne mingsraad en vakbonden gaan met de directie overleggen over een sociaal plan waarin voor waarden en criteria voor de ver andering van de organisatie wor den vastgelegd. De ondernemingsraad stemt in met de voorgestelde reorganisatie, zo zei voorzitter F. Meyfroyt. „Het is een logisch vervolg op het ad vies van de commissie van wijze mannen, waar wij niet echt en thousiast over waren. Toen heb ben wij er echter 'ja' tegen gezegd, het zou gek ziin als we dat nu niet deden." Wel wil de raad een allesomvat tend sociaal plan omdat er straks nogal wat met mensen geschoven gaat worden. ZIE OOK ZEELAND-C3 VERVOLG VAN VOORPAGINA Mensen die geen zin hebben om die vrijdag naar Buro Karin te gaan, kunnen zondag 30 novem ber hun haren laten knippen in het Schuttershoftheater-café in Middelburg. Tussen 13.00 en 16.00 uur is aldaar een aantal kappers aanwezig alsmede een vi sagist en een make-up artiest. Ge deputeerde G. Kok, internist en aidsbehandelaar W. Blok en voor zitter J. Goudswaard van het Aidsplatform zijn enkele klanten die op voorhand hebben laten we ten dat ze die dag geknipt willen worden. En op wereldaidsdag zelf, maandag 1 december, wordt vanaf 20.00 uur in café Lazarus in Sint Jansteen een feest gehouden met als thema: 'Met Lazarus naar bed'. De bezoekers worden geacht in nachtkleding te verschijnen en kunnen dansen op de tonen van de Brugse band The Link. Huisarts Schuiten zal rond 20.30 uur iets vertellen over aids. De bezoekers moeten wel entree betalen. Hoe veel, dat moet iedereen zelf weten. De opbrengst gaat ook naar het Aidsfonds. Van onze verslaggever Hulst - De leden van de WD-af- deling Hulst hebben de door het bestuur gepresenteerde kandida tenlijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen over geno men. Dat betekent dat W. Kayser op nieuw lijsttrekker is en dat ook raadslid R. van Haperen opnieuw op de tweede plaats staat. Derde op de lijst staat nieuwkomer L. Reyns, vierde A. Dobbelaer en vijfde J.' Cólman. Oud-gemeente secretaris H. van Geesbergen is 'lijstduwer'. Het gescheiden inzamelen van kunststof verpakkingen gaat, ondanks de hoge kosten, nog een tijdje door. Van onze verslaggever Terneuzen - De proef met de gescheiden inzameling van kunststofverpakkingen in Zeeuws-Vlaanderen wordt met een paar maanden ver lengd. De proef zou per 1 ja nuari 1998 worden stopgezet maar inzamelbedrijf Tollen aar liet de gemeenschappelij ke afvalstoffenregeling AVZV gisteren per brief weten het experiment te willen voortzet ten. De technische werkgroep van AVZV bekijkt of het initiatief van Tollenaar een haalbare kaart is. Dit onderzoek neemt een paar maanden in beslag. Het initiatief van Tollenaar kost AVZV twin tigduizend gulden per maand. Het algemeen bestuur van AVZV besloot gisteren de speciaal hier voor bestemde containers in ieder geval tijdens deze studie te laten staan. Daarna wordt bekeken of de gescheiden inzameling van de kunststofflacons blijft bestaan of dat definitief met het experiment wordt gestopt. De proef met de gescheiden inza meling van kunststofverpakkin gen begon in 1995 en loopt nu ten einde. Zeeuws-Vlaanderen is sa men met Maastricht een proefge bied. Uit onderzoek blijkt dat Zeeuws-Vlamingen bereid zijn hun kunststofverpakkingen in de speciaal hiervoor bestemde con tainers te gooien maar dat de kosten te hoog zijn. Daarnaast is er landelijk weinig animo voor de gescheiden inzameling van kunststof flacons. „De proef is op zich geslaagd. De kosten wegen echter niet op tegen het milieu rendement. Gevoelsmatig is het wel jammer met de proef te moe ten stoppen nu het goed loopt. Je moet echter ook economisch den ken," zei voorzitter K. van der Hoofd van de afvalstoffenrege ling gisteren. Van der Hoofd bracht vervolgens de brief van Tollenaar naar vo ren, waarin dit bedrijf voorstelt de proef te willen voortzetten. „Het is toch goed om de techni sche werkgroep naar deze brief te laten kijken. Daarom stel ik voor het experiment in ieder geval met een paar maanden te verlengen, totdat duidelijk is wat de resula- ten van het onderzoek zijn. Het komt immers voor de burgers niet duidelijk over, om eerst met de proef te stoppen en een paar maanden later weer te begin nen." Tollenaar wil de gescheiden inza meling van kunststofverpakkin gen uitbreiden met blik- en kar tonverpakkingen. Het algemeen bestuur ging gisteren akkoord met de verlenging van het experi ment. „Het is een praktisch voor stel," aldus burgemeester J. van Rest van Sas van Gent. „In onze gemeente kunnen de mensen al vijf jaar hun kunststofverpakkin gen gescheiden aanbieden en het zou toch zonde zijn om hiermee te stoppen. Ik steun daarom het voorstel." Wethouder J. du Fossé van Sluis- Aardenburg en wethouder G. van FOTO WIM KOOYMAN de Voorde van Hulst vonden gis teren wel dat het onderzoek zo kort mogelijk moet duren. Het huidige experiment kost AVZV geen cent omdat het volledig wordt gesubsidieerd. Deze subsi die stopt per 1 januari 1998. Di recteur P. Louwman van AVZV rekende uit dat het initiatief van Tollenaar de gemeenschappelijke regeling twintigduizend gulden per maand kost. „Daarom dring ik aan op spoed," aldus Van de Voorde. Volgens Van der Hoofd komt tij dens het onderzoek daarom ook zeker het financiële aspect aan bod. „Daarnaast moeten we be kijken of de gescheiden inzame ling spoort met het landelijk be leid. Zo niet, dan moeten we wel licht de grens over." Van onze verslaggever Terneuzen - De bekende glascontainers in Zeeuws- Vlaanderen maken wel licht op termijn plaats voor ondergrondse bak ken. Dat is beter voor het straatbeeld. Deze mogelijkheid kwam gisteren naar voren tijdens de vergadering van de ge meenschappelijke afvalstof fenregeling AVZV. In Vlis- singen wordt binnenkort een ondergrondse container in gebruik genomen en het lijkt voorzitter K. van der Hoofd van AVZV interessant ook in Zeeuws-Vlaanderen de mo gelijkheden te bekijken. Wethouders J. du Fossé en C. Bolijn van respectievelijk Sluis-Aardenburg en Oost burg vinden het ook interes sant naar de mogelijkheden te kijken waarbij volgens Bolijn vooral naar het kust gebied moet worden geke ken. Met name in het hoog seizoen zijn de bakken vol gens Bolijn geen overbodige luxe. Volgens Van der Hoofd zijn de ondergrondse bakken vooral bedoeld op plaatsen bij winkelcentra, hoogbouw en recreatiegebieden. „Het is uiteraard nog lang niet dui delijk of er ondergrondse bakken komen maar het is zeker interessant de moge lijkheden te bekijken." Directeur P. Louwman is be reid gericht te kijken naar de mogelijkheden voor plaat sing van ondergrondse bak ken maar er zijn volgens hem wel kosten mee gemoeid. De bestaande glascontainers worden gehuurd. Onder grondse bakken moeten wor den gekocht. Die kosten zo'n drieduizend gulden per stuk. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Axel - WD-lijsttrekker L. den Doelder-Van de Voorde is on danks de felle kritiek vanuit de partij niet van plan zich terug te trekken. Ze ontkent dat ze de uitslag van de lijstverkie- zing op 3 november met be hulp van vrienden en familie leden heeft willen beïnvloe den. En vindt het gerechtvaar digd dat ze, gelet op haar ja renlange inzet, de partij de volgende vier jaar aanvoert. Ze liet dat gisteren in een verkla ring weten. De afdeling Oost- Zeeuws-Vlaanderen van de WD ziet geen aanleiding voor nieuwe verkiezingen en laat de zaak rus ten. „De vergadering is volgens de reglementen verlopen. De uitslag is bindend. We gaan er verder niets mee doen," aldus voorzitter P. de Roover. Den Doelder schrijft in de verkla ring de uitkomst niet te hebben voorzien. „Voor mij was het net zo'n verrassing als voor T. Marte- ijn. Van een heleboel mensen wist ik niet wat ze zouden doen," schrijft ze in een brief aan de kan didaatstellingscommissie. Binnen de partij ontstond commo tie omdat tijdens die vergadering de volgorde van de lijst werd om gegooid. Volgens een deel van de teleurgestelde WD'ers en de kan- didaatstellingscommissie kwam dat door toedoen van een door Den Doelder en Apers gemobili seerd groepje familieleden en vrienden. Het resultaat daarvan was dat be oogd lijsttrekker T. Marteijn werd L. den Doelder gaat door als lijsttrekker van de VVD Axel. weggestemd en zich vervolgens terugtrok. Ook P. Snoodijk, die derde op de advieslijst stond en duikelde naar een vijfde plaats bedankte voor de eer. In het kiel zog van de twee trokken nog vijf mensen op de lijst zich terug. De kandidaatstellingscommissie toonde zich verbolgen over de gang van zaken. Met name de om mezwaai van Den Doelder, die steeds had gezegd niet in te zijn voor de functie van lijsttrekker die bij de VVD gekoppeld is aan een eventueel wethouderschap, wekte verbazing. Temeer omdat Den Doelder zelf Marteijn had ge vraagd terug te keren bij gebrek aan geschikte wethouderskandi daten binnen de partij. In de brief hekelt Den Doelder op nieuw de rol van de commissie die haar op een vijfde en bijna onver kiesbare plaats had gezet en P. Apers op een vierde. „Verdient deze kandidaatstel lingscommissie een pluim? Ik dacht het niet." Ze vindt de ad vieslijst waarmee de commissie op de proppen kwam geen afspiege ling van de Axelse WD-bevol- king en vindt het dan ook niet vreemd dat de samenstelling van de lijst door de ledenvergadering werd omgegooid. „Door een dui delijk optreden van de commissie was er niet zo'n enorme verschui ving in de advieslijst opgetreden als nu. De commissie had de uit slag van de lijst niet meer in de hand. Ze hebben het aan het toe val overgelaten, niet sterk." Secretaris J. Vroon, van de kandi- daatstellingscommisse typeert het relaas van Den Doelder als een onsamenhangend verhaal, maar heeft geen behoefte er nog meer woorden aan vuil te maken. „Mijn taak zit er op." Den Doelder zegt de afgelopen dagen veel reacties te hebben ge kregen. „Van partijgenoten in het provinciebestuur, de WD in Hulst en Terneuzen, van ambte naren, wethouders en brancheor ganisaties komen er spontane feli citaties en leuke reacties aan mijn adres. Dat doet je goed. Ik ben ook maar een mens. En omdat ik al zo lang op pad ben voor de WD- Axel zal ik doorgaan. De kandidaatstellingscommisse maakte gisteren de definitieve lijst bekend. Omdat zeven kandi daten zich hadden teruggetrokken schoven de overgebleven kandi daten op. De lijst ziet er nu als volgt uit: 1 L.den Doelder-Van de Voorde, 2 P. Apers, 3 J. Wijnacker, 4 R. Vriens, 5 A. de Schepper, 6 B. van Oudeniel, 7 T. Risseeuw, 8 J. de Jonge. Zie kortingsbon elders in dit blad o IDEEENBEURS VOOR BINNENGROEN WONEN Vlissingen - In de Hendrick Avercamplaan in Vlissingen is, in de nacht van dinsdag op woensdag, een 40-jarige taxi chauffeur uit Vlissingen be roofd van zijn portemonnee met daarin de opbrengst van taxiritten. Rond 01.45 uur werd de chauf feur door drie of vier mannen overmeesterd, op het moment dat hij bij een woning aanbelde. Ze gristen zijn geldbeurs uit zijn kleding en gingen er vervolgens via een brandgang vandoor. De taxichauffeur liep enkele steek wonden op, waarvoor hij zich in het ziekenhuis moest laten be handelen. Van de overvallers is volgens de politie slechts van één een vaag signalement beschikbaar. Door Sanne Schelfaut Breskens - De vismijn in Bres kens zal niet kunnen ontsnap pen aan privatisering om het voortbestaan van de mijn vei lig te stellen. De vismijn werkt al vanaf het ontstaan in 1935 op dezelfde manier. Maar daarmee kan Breskens de volgende eeuw niet in. Dat zegt commissaris van de ko ningin W. van Gelder, voorzitter van de stuurgroep Visafslagen. Die stuurgroep heeft het bureau KPMG opdracht gegeven een on derzoek in te stellen naar de elf visafslagen in Nederland. Hoewel zijn missie nog niet is voltooid voelt Van Gelder, onder weg tussen twee overkanten, be hoefte om zich nu al uit te spre ken over de mogelijkheden van de Zeeuws-Vlaamse vismijn. In Breskens bestaat veel onduide lijkheid over de toekomst ervan. Het woord 'sluiting' is de laatste tijd veelvuldig uitgesproken. „Ik vind het jammer dat bij velen het doembeeld van sluiting is ont staan. Er wordt al geschreeuwd voordat er is geslagen," aldus Van Gelder. Veranderingen zijn volgens Van Gelder noodzakelijk om de conti nuïteit van de vismijn in Bres kens te waarborgen. Om niet ach ter te blijven bij de huidige en toekomstige marktontwikkelin gen in de visbranche, moet de werkwijze van de visafslag wor den aangepast. Specialisatie van vissoorten is daarbij een belang rijk begrip. De Zeeuws-Vlaamse ogen mogen niet worden gesloten voor nieuwe ontwikkelingen in deze bedrijfstak en privatisering is zo goed als onvermijdelijk. „Een belangrijk uitgangspunt van ons onderzoek is de marktpo sitie van de Nederlandse vismij nen in Europa. Natuurlijk wordt tevens elke mijn afzonderlijk be keken. Ook die van Breskens. Het is niet zinnig een discussie over sluiting te voeren, want dat is hier niet aan de orde. Laat ik voorop stellen dat de vismijn in Breskens goed draait. Maar om het bedrijf ook 'W|lMi|HMaren goed te er verander VERVQ

de Stem | 1997 | | pagina 13