jGBöfsai lrainer Han Verbeke ambitieus 'We willen graag de beste zijn Juniorendriedaagse is grensverleggend )e Sterre-speler Koen Bonte leeft van wedstrijd naar wedstrijd EEKEND IVO RCHETTA BEL METHUIS 0906-96.88 flSTEM SPORT ZEELAND B2 Tjoba mikt ook in zaalkorfbalcompetitie op overgangsklasse VOLLEYBAL Clubs Meisjes gevr. Club Pompidou De Massagesalon5 Comedy of Errors BRIDGERUBRIEK WIELRENNEN Troy verslaat team ZVH Morres SPORTNIEUWS KORT Onenigheid over groepshoofden Gele kaarten Iran kwijtgescholden RKC zoekt geen vervanger voor Jacobs Noorse spits voor Anderlecht Opnieuw dopinggeval in Frankrijk Olyslager niet geschorst Nederlands elftal zakt vier plaatsen Bestuur Hongaarse voetbalbond stapt op Coach El Salvador half jaar geschorst Behandeling zaak-Decheiver uitgesteld 07 X 58 (j« owe korfbalmedewerker «eer Hendrikskinderen - heeft de smaak van de m TT TT 1 1 1 Itop dit niveau en in de ko lde zaalcompetitie wil het ;a een kampioenschap in de ste klasse ook dat niveau tereiken. Han Verbeke spreekt die minne onomwonden uit, maar is "j, er van bewust dat het geen Loudige taak is. Hij meent dat gzo'n vijf ploegen zijn, die m aanmerking kunnen komen voor !94,-. tek. Representatief, >leet. egelde airconditioning 1.500,-. [oor Willy van Leeuwen Zuiddorpe - Het eerste mannenteam van de volleybalver- ig De Sterre uit Zuiddorpe is na zes wedstrijden rog"steeds ongeslagen in de promotieklasse van de dis trictscompetitie. Het is misschien nog vroeg, maar De Sterre is de titelkandidaat bij uitstek en wellicht kan het eindelijk eens van het 'Joop Zoetemelk-syndroom' torden verlost. Drie jaar achter elkaar eindigde De Ster re immers als tweede. Leaseprijs: f. 745,-. uiterst robuust. Niet voor i Auto van het Jaar 1996. nrconditioning voor Leaseprijs: f. 1.314,-. irtwagen. Zowel open als rijgenot. anden tegen 2,9% weg, schoenen aan m. Gaat u voor de Marea, dan kunt sen voor f. 2.000,- NWB/Bovag inruil- n p.j. via Fiat Lease (030 - 2803330). Q76-5222533 EL. 076 - 5037088 65-312516 694564 - 5972303 eda _ge- |TE. 183 VERNIEUWD calgpjü. DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 het kampioenschap. Daarbij ziet hij een belangrijke concurrent in ODO uit Maasland, al denkt hij dat Avanti (ook overgangsklasse op het veld), Kinderdijk en KOAG geduchte tegenstanders zijn. Hij schat deze eerste klasse zwaarder in dan de andere eerste klasse, waarin Animo uitkomt. Op zich vindt hij het wel jammer dat de derby tegen Animo er dit jaar niet is. Er is dan altijd een ex tra sfeervolle ambiance met veel publiek. De andere kant van het verhaal is dat de uitslag onvoor spelbaar is, ook al meent hij dat Tjoba de laatste jaren flink ge groeid is in spelopvatting en bele ving. Er is veel bijgeleerd, waarbij hij hoopt dat dat zich in de zaal competitie voortzet. „Tjoba is vol wassen geworden, met name in tactisch opzicht," aldus Verbeke. Toch is hij op zijn hoede voor on derschatting. Verbeke: „Om Tjoba heen zijn nu geluiden te horen dat we de titel wel even zullen pak ken. Dat is één van de grootste valkuilen." Hij vindt wel dat Tjo ba aan zijn stand verphcht is bo venaan mee te strijden. Verbeke heeft enkele nieuwe dingen geïn troduceerd, waaronder het schep pen (en benutten!) van kansen op enkele meters van de korf. Dat moet gemakkelijker verlopen. Aan het flexibeler omschakelen op een ander speltype is eveneens veel aandacht besteed. Daardoor is de verdedigende kwaliteit wat onderbelicht geweest. Dat wil hij weer aanscherpen, zeker omdat in de zaal het kort verdedigen be langrijk is: een voorsprong van vijf doelpunten is geen garantie voor winst. Gezien de groei van Tjoba als ploeg verwacht hij dat dit snel collectief zal worden op gepikt. De selectie is in principe hetzelf de. Vrouwen: Jacqueline Cornelis- sens, Margot Jansen, Jolanda Kole en Anita Valstar. Mannen: Wilco Fokke, Arnold Glaser, Wilfred van der Meer en Mark de Schip per. In het selectieproces draaien broer en zus Ilse en Robert Boog aard mee, maar het zal hen moei lijk vallen de succesvolle acht bin nen te dringen. Niettemin kunnen zij goede diensten bewijzen bij blessures en wissels. loutinier Koen Bonte is er van overtuigd dat een kampioen- ahap mogelijk is, maar wil het niet van de daken schreeu- i, „We moeten van wedstrijd jaar wedstrijd leven. Het draait lokker en we willen graag een ■de beste zijn, maar we heb- nog veertien wedstrijden te jaan," zegt Koen Bonte voor- achtig, enkele dagen na de 3-1- «erwinning op de grootste con- jrrentYVC. De 33-jarige Bonte is inmiddels een routinier in het eerste sannenteam van De Sterre. Vele jaren geleden probeerde hij fu me te maken op het voetbalveld an Koewacht of nieuwe records zwemmen, maar uiteindelijk bos de lange Koen voor de vol- ieybalsport. „Mijn broers Ger ard, Harry en Boudewijn waren uk hele fanatieke volleyballers si op de een of andere wijze rad ik eveneens met dit virus «smet," begint de Zuiddorpen- aar zijn verhaal. Nadat hij in de jaigdteaffiffiad gespeeld kwam lij in het tweede team terecht, fcrmee veroverde hij de titel in k eerste klasse. Op 19-jarige i stroomde hij door naar kt eerste team, dat toen werd getraind door Jan Schut en later «k door Arjen Leijte. tevormd heeft mij als volleyballer Kvormd. Van hem heb ik eigen- ijk alles geleerd," weet Bonte. •Doordat ik ander werk kreeg a ia ploegendienst ging werken kn ik enkele jaren met het eer- Se team gestopt. Na vier of vijf tar ben ik weer teruggekeerd en kar heb ik nog geen spijt van Ik heb zelfs nog in de Me en derde divisie ge speeld. Vooral de tweede divisie, dat gaf iets extra's. Veel publiek en mooie wedstrijden. Later viel het team uit elkaar, de spelers vertrokken naar Morres en Bel gië en ik ben toen alleen van dat team overgebleven." Toch liet Koen Bonte 'zijn' vere niging niet in de steek, want hij is een De Sterre-man in hart en nieren. „Een divisieplaats opge ven is toch wel een dieptepunt in het bestaan van de vereniging," weet hij. De 33-jarige procesoperator is niet alleen speler bij De Sterre, maar verzorgt ook al acht jaar lang de begeleiding van de jeugd. „Ik ben iets met de jeugd gaan doen, omdat er voor mij toen ik zelf jeugdspeler was ook altijd iemand was om de trai ning .te verzorgen. Bovendien kent het enthousiasme bij de jeugd geen grenzen. Een toer nooi is een feest en ik vind dat zelf ook heel leuk," vervolgt Bonte, die echter geen bestuurs functie heeft. „Ze hebben me daarvoor nog niet gevraagd. Er waren altijd al anderen beschikbaar. Wat de jeugd betreft, daar wil ik nog lang mee doorgaan. We hebben een goed team van zes vrijwilli gers en zijn bovendien ook nog vrienden van elkaar. Vooral dat is de kracht van onze vereniging. De jeugd en ook onze sponsors vinden een gezonde organisatie erg belangrijk." Lekker Hoewel Koen Bonte nog niet luidkeels wil uitschreeuwen dat zijn team kampioen wordt, er kent hij dat het momenteel wel lekker draait. Vorig seizoen ging het in de slotfase mis, maar nu gaan veel zaken anders. „Het gaat lekker. We hebben in Rudy De Sterre-volleyballer Koen Bonte heeft het uitstekend naar zijn zin bij de Zuiddorpse ploeg. FOTO WIM KOOYMAN Colpaert en Marino Bolssens forse versterkingen gekregen. We hebben een egaal team. Bo vendien worden de vaste patro nen die trainer Cor Hamelink ons bijbrengt steeds beter uitge voerd. Iedereen in het team zit lekker in zijn vel en dat merk je ook in het veld," zegt de 1,95 meter lange volleyballer. Koen Bonte heeft momenteel een basisplaats als middenblokkeer- der en op die positie voelt hij zich thuis. „Daar kom ik met mijn lengte het beste tot mijn recht. Mijn lengte is altijd al een voordeel geweest. Ik moet me minder inspannen om te sprin gen." Hoewel zijn medespelers uitkij ken naar de derde divisie van de landelijke competitie is Koen Bonte wat meer gematigd. „Mijn ambities liggen toch anders. Ik hoef niet direct naar de derde di visie. Ik heb aan het einde van een seizoen altijd last van mijn knieën en dat begint steeds vroe ger in het seizoen. Ik heb zelf al enkele jaren in de divisie ge speeld, maar de anderen willen erg graag," vertelt de Zuiddor- penaar, die er nog geen uit spraak over wil doen of hij bij een mogelijke promotie in de di visie zal gaan spelen. „Dat moet ik dan serieus over wegen, maar daar kan ik nu nog geen ja of nee op zeggen. Ik ben heel blessuregevoelig, speel graag volleybal, een leuk spelle tje, maar daarna is er ook nog een leven." Successen Toch geniet Koen Bonte nu vol op van de successen. „We heb ben vooral op mentaal vlak veel geleerd van het verleden. We moeten ons niet teveel blind sta ren op een team of tegenstander. We hebben tegen YVC onze veerkracht getoond. We hebben goede spelers op de bank en als er iemand invalt verliezen we niets van onze kracht en dat mo tiveert natuurlijk wel. Het is een heerlijk gevoel om steeds te win nen," weet Bonte, die bekend staat om zijn humor, maar zeker ook om zijn positieve instelling. „We willen graag eens een keer de beste zijn en dat kun je via een kampioenschap bewijzen." Volgens Koen Bonte is het ook na de training bij De Sterre al tijd gezellig en wordt er een pint gepakt. „Toch houden we er re kening mee dat we de volgende dag moeten spelen. Dat hoort er gewoon bij," besluit hij. „Maar als we kampioen worden, dan kan het wel eens een groot feest worden. Zover is het echter nog niet." Ik ben er ALTIJD VOOR JOU (09)06-9789 ca. 1,05 p/m Breda Dating (75 cLj Hoge Vucht 090-6504412 Ginneken 090"6®£;1412' H.Beemden 090-6504414. Stad Dating (75 cpn Breda 090-650.4 E'hoven Tiihnro ogo-eso^AiJ^ Lokaal tarief! Br.-- dating: vrouwen afspreKa 010-29.46.128 ting: /illen iwen huis! ators lijn! voor Pnvé-Club Sexy meisjes verwennen op de Ulvenhoutselaa 8 te Breda. Tel. 076j5fzat. voor Thaise body erotische massage5 in zeer luxe aa.333 Breda O7®;®2^?®9 Eindhoven 040-2 7o Den Bosch 073^ Het zal voor niemand nieuws zijn dat vaak een kleine vergis sing voor de score grote gevol- jen kan hebben. Hier is een spel «t een clubavond van de Lom- tard in Rotterdam. Een klein 'outje was de oorzaak van een Jul en een middenscore was mogelijk geweest. diagram 1 7 opende IKI en W volgde met «ui. Van N kwam een negatief doublet dat belangstelling voor Hoge kleuren betekende. O ste en Z bood lHa. W bood jog ISch en toen was het voor N demaal niet moeilijk meer om Ha te bieden. Dat werd het contract en daarmee was niets mis. tuWam U'1 met z'jn singleton eren die via de vier en de n met de vrouw in Z werd ïenomen. 7°als het spel ligt gaan er twee Paslagen, een klaverenslag n een troefslag verloren en ii' 1 een Uown. Daar kwam J snel achter omdat W maar u keer bekende toen hij har- Raas en -heer incasseerde. "9 speelde nu een kleine ruiten '^e'- O legde de negen; wede hand laag). Via de tien Door Ruud van den Bergh werd in W met de boer geno men. Die speelde schoppenvier terug, via de twee en de negen voor de heer van Z. Nu kwam ruitenvrouw op tafel; W legde de heer en O moest nemen met het aas. Hartenboer volgde die in Z voor de vrouw was en schoppenzes werd met de boer in N genomen toen W klein legde. Dit was nu de situatie: diagram 2 Uit N kwam schoppenaas en O had nu een probleem. Als hij had getroefd was uit Z een kla veren weggedaan en had hij in de verdeelde klaverenvork moeten spelen. Hij deed een klaveren weg. Dat deed Z ook, maar het probleem voor O bleef. Schoppenvijf volgde, O troefde en NZ maakte de reste rende slagen. Natuurlijk maakte O een fout. Als hij de eerste ruitenslag met het aas had genomen en ruiten negen had nagespeeld, was W zeker met ruiten doorgegaan. Of N nu wel of niet getroefd had is niet belangrijk. O had moeten troeven en daarna Z met troef aan slag moeten brengen. Dan had hij rustig kunnen wachten tot Z hem de downslag met kla veren was komen brengen. Een ludiek spel dat als een Co medy of Errors werd afgewerkt, kwam die avond ook op tafel. diagram 3 N opende 2Rui (multi-colored; geeft meestal een zwakke twee in een van de hoge kleuren aan). Niets op tegen; normaal bod. Bij O kwam doublet (13-15 pnt ge balanceerd, of een zeer sterke hand). Nu bood Z 4Ha bedoeld als con verteerbaar hetgeen wil zeggen dat hij verwachtte dat N 4Sch zou bieden als dat zijn kleur was of zou passen met hartens. W wachtte eens af en paste; hij wilde eventueel 4Ha wel tegen spelen ais zijn partner dertien punten had. Doubleren had geen zin want N zou toch 4Sch bieden omdat die natuurlijk schoppens had, dacht hij. Zijn secce heer die natuurlijk voor het aas zat, zou niets waard zijn. Ook N paste! Door zijn single- ton harten verwachtte hij een hele lange rij hartens bij zijn partner. En O bood ook niet meer, die verwachtte niet dat zijn partner nog iets zou heb ben. W kwam uit met ruitenboer voor het aas en na nog een rui ten heeft Z nog een ruiten kun nen troeven; dat was zijn geluk want hij maakte daarnaast al leen nog schoppenaas en klaver enheer. Het duurde tot de zesde of zevende slag voordat ieder een begon te begrijpen wat er aan de hand was en toen de rook opgetrokken was, had Z vier slagen gemaakt. Zes down in 4Ha betekende - 600, maar op het scorekaartje bleek dat alle OW paren 4Ha hadden geboden en gemaakt zo dat de andere NZ paren -620 scoorden. Met open kaarten is te zien dat 4Sch in NZ een down gaat, maar dat had niemand geboden. I Agenda: 22 november Lambertijnen- hof d'Honneur Bergen op Zoom, 0164-259788 diagram 1 diagram 2 O gever NZ kw 4 v10874 5 hb8743 4 ab52 V ah72 65 *b64 *8 N W O z 4 93 v b1094 4 a9 a hl0973 h6 v863 v102 av52 diagram 3 4 a5 t7 - b6 4 v108 r- 4 bb N W O z 4 - r io - a h1073 4_ *8 2 *a52 N gever All kw 4 h al 0962 4 b1093 *b73 4vb10763 V8 4a86 1094 N w o z 4 852 *hv54 4 hv42 av A94 *b73 75 h8652 Van onze verslaggever AXel - Om de internationale Juniorendriedaagse Axel nog meer uitstraling en impact te geven is het bestuur op zoek ge gaan naar nieuwe uitdagingen en mogelijkheden. Dit heeft ge resulteerd in een drastisch gewijzigd etappeschema en par cours. Men kan speken van een schitte rend en selectief parcours met als klap op de vuurpijl een vierde (laatste) etappe die zijn weerga niet kent in de geschiedenis van de internationale Juniorendrie daagse. In navolging van diverse grote wielerwedstrijden zoals de Tour de France, Vuelta Spanje en de Ronde van Italië, maakt ook de internationale Juniorendriedaag se en uitstapje naar het buiten land. Na diverse besprekingen en rou teverkenningen in België is beslo ten om de laatste etappe te verrij den in de Vlaamse Ardennen. Een groot gedeelte van deze etappe zal verreden worden over het par cours van de Ronde van Vlaande ren met uiteraard hierin opgeno men diverse roemruchte beklim mingen. Door dit totaal nieuwe element van beklimmingen zal ook een nieuw klassement aan de wedstrijd worden toegevoegd, na- mellijk het bergklassement met de bolletjestrui. Voor de organisatie van deze etappe is voor samenwerking ge kozen met het Koninklijk Ver bond in Zottegem, dat onder su pervisie van de internationale Ju niorendriedaagse Axel deze rit totaal verzorgt. Het parcours is uitgezet met medewerking van het Koninklijk Verbond. Dit Ver bond zal in Zottegem een schitte rend afwachtingsprogramma or ganiseren, zodat de afsluitende etappe ook voor het publiek aan trekkelijk wordt. Met de verplaatsing van deze etappe naar België zal dat ook voor België een primeur zijn. Een Coupe du Monde-wedstrijd, over haar grondgebied. Door de selec tie, voor de zesde keer, van de we reldbekercompetitie Coupe du Monde en het nieuwe parcours belooft de zeventiende internatio nale Juniorendriedaagse Axel op 22, 23 en 24 mei 1998 een fantas tisch wielerspektakel te worden. Axel - ZVH Morres heeft in Ber gen op Zoom met 6-3 klop gekre gen van Troy. Het betrof een duel in de hoogste afdeling van het re gionale zaalvoetbal. „We zijn op agressie afgebluft. Het duel was te hard," aldus coach Henk Maas van ZVH Morres, die het moest stellen zonder Dirk Verdonk en Jurgen Verbraeken. Dat deze aderlating tevens een rol heeft gespeeld in het verloop van het duel, stond voor Maas vast. Voor zijn team scoorden Boudewijn Rietjens (2x) en Cees de Putter. Halverwege wees het scorebord 4-1 aan. Parijs - De aanwijzing van de acht groepshoofden voor de loting van het WK voetbal wordt officieel op 2 december bekend, twee dagen voor de loting in Marseille. Maar achter de schermen wordt er volop gerekend en gegoocheld. Twee landen zijn zeker van hun status. Wereldkampioen Brazilië voert groep A aan, gastheer Frankrijk groep C. Maar voor de aan wijzing van de andere zes bestaan tussen het organisatiecomité (CFO) en de FIFA, wereldvoetbalfederatie, meningsverschillen over de rekenmodellen. Er zijn er drie in omloop, maar de CFO en FIFA hebben verschil lende voorkeuren. FIFA-voorzitter Havelange wil dat de presta ties op de laatste drie WK's bepalend zijn voor aanwijzing. In dat geval zijn Duitsland, Italië, Argentinië, Spanje en België zeker van plaatsing. Roemenië hoort ook in dit rijtje thuis, maar dit land zou moeten plaatsmaken voor een Afrikaans land, bij voorkeur Nigeria als olympisch kampioen. De Fransen vinden de denkwijze van Havelange achterhaald. Ze bieden twee alternatieven: 1. klassering in het FIFA-klassement in combinatie met de prestaties tijdens de WK-kwalifieatierondes voor 1994 en '98, 2. klassering in het FIFA-klassement en presta ties op het WK 1994. In het laatste geval komt het Nederlands elf tal in aanmerking als groepshoofd. Een compromis is er nog niet, maar Havelange liet in het Franse sportblad L'Equipe doorschemeren vast te houden aan zijn reken model, de drie laatste WK's, zoals dat voor de eindronden van 1990 en '94 werd gehanteerd. Indien hij zijn zin doordrukt, wil het CFO genoegdoening in de vorm van een geografische verdeling van de groepshoofden over de poules. In dat geval speelt Spanje in Bordeaux, Italië in Marseille en België in Lens. Zurich - Vier spelers - Abedzadeh, Azizi, Asadli en Khakpour - van het nationale voetbalelftal van-Iran kunnen meedoen in de WK-kwalificatieplayoff tegen Australië, hoewel ze ieder twee ge le kaarten achter hun naam hebben. De FIFA heeft gisteren de schorsing ingetrokken. Omdat de twee wedstrijden tegen Austra lië in een volgende kwalificatiefase worden gespeeld, hebben de kaarten geen gevolgen. Wel moet aanvaller Baqeri zaterdag vanaf de tribune toekijken. Hij zit een schorsing van twee duels uit, wegens een rode kaart. De FIFA bepaalde dat de rode kaart wel bleef staan. In de return kan Baqeri weer in actie komen, omdat hij zaterdag voor de tweede keer niet in het veld komt. De Italiaan Pairetto leidt het duel zaterdag in Teheran. De Engel se coach van Australië, Terry Venables, toonde zich allerminst te vreden. Pas woensdag vernam hij het aanvangstijdstip van de wedstrijd (15.30 uur). Hiermee moet Australië rekening houden in verband met het plannen van de reisdag. Het team verblijft mo menteel in trainingskamp in Dubai. Ook zinde Venables de wijze niet waarop de FIFA de internatio nale duels plant. „Iran heeft de laatste maanden veel gespeeld, terwijl wij in juli onze laatste officiële wedstrijd hebben ge speeld." Verder is de kwaliteit van het veld in Teheran beneden- maats, zo klaagde Venables. „Als op dit niveau één zaak goed ge regeld moet zijn, is het de staat van het veld." Waalwijk - RKC Waalwijk zal de deze week op non-actief gestel de Bert Jacobs niet vervangen als technisch directeur. Wat hij in die functie uitvoerde, kan voorzitter Jan Snoeren niet eens zeggen. Vandaar de breuk. Brussel - Anderlecht heeft spits Jan Olsen Arts (24) overgenomen van het Noorse Tromsö. Hij tekende voor viereneenhalf jaar. Paris Saint Germain, Ajax, Barcelona, Bayern München en Manchester United doen mee aan het mini-toernooi in de Amster dam Arena, op 26 en 27 januari. Een dag nadat bekend was geworden dat de Zwitser Christian Gross de nieuwe trainer is van Tottenham Hotspur, heeft de hui dige trainer Gerry Francis zijn ontslag genomen. Toulouse - Opnieuw is een Franse voetballer betrapt op het ge bruik van verboden prestatiebevorderende middelen. Libero Do minique Arribage van promovendus Toulouse is na het duel met Guingamp betrapt op gebruik van nandrolon. De Franse voetbal bond beraadt zich op verdere maatregelen. Doetinchem - De rode kaart, die doelman Ron Olyslager van De Graafschap zondag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord, heeft geen schorsing tot gevolg. De KNVB heeft Olyslager vrijge sproken. Scheidsrechter Jol stuurde Olyslager zondag in de 56e minuut van het veld. De doelman zou de bal in een duel met spits Cruz buiten het strafschopgebied met de hand hebben aange raakt. Volgens Olyslager kreeg hij de bal tegen de borst. De doel man kan zaterdagavond meespelen in de uitwedstrijd tegen Ajax. Zürich - Het Nederlands voetbalelftal is op de jongste wereld ranglijst van de internationale voetbalfederatie FIFA vier plaat sen gezakt. Oranje staat nu twaalfde. De lijst is (tussen haakjes de vorige klasseringen): 1. Brazilië (1) 72,15 punten, 2. Duitsland (3) 64,89, 3. Spanje (3) 62,52, 4. Tsjechië (4) 62,48, 5. Roemenië (5) 61,82, 6. Engeland (7) 61,26, 7. Frankrijk (14) 60,33, 8. De nemarken (6) 59,90, 9. Colombia (11) 59,82,10. Italië (16) 59,81,11. Mexi co (10) 59,57, 12. Nederland (8) 58,90, 13. Rusland (9) 58,36,14. Noorwe gen (12) 58,33, 15. Zweden (17) 57,73. Boedapest - Het bestuur van de Hongaarse voetbalbond heeft aangekondigd 6 december tijdens de algemene vergadering af te treden. Het besluit is een gevolg van de vernederende uitschake ling van het Hongaarse nationale elftal voor de WK volgend jaar in Frankrijk. Joegoslavië bleek met 7-1 en 5-0 veel te sterk. De be stuurders wijten de slechte prestaties aan gebrek aan steun door de regering. San Salvador - De internationale voetbal federatie (FIFA) heeft de bondscoach van El Salvador, Milovan Djoric, een schorsing van zes maanden opgelegd. De bond van El Salvador moet een boete van 20.000 gulden betalen. De straffen zijn uitgesproken naar aanleiding van uitlatingen van Djoric na de met 5-0 verloren WK-kwalificatiewedstrijd tegen Mexico. De coach zei toen dat de Mexicanen met medeweten van de FIFA bevoordeeld waren door de scheidsrechter. El Salvador plaatste zich niet voor de eindronde. Zeist - De behandeling in hoger beroep van de zaak-Decheiver is uitgesteld tot 4 december. De aanvaller die vorige week verhuisde van Utrecht naar Dortmund, moet opnieuw voorkomen wegens een vermeende elleboogstoot. Decheiver zou tijdens RKC - FC Utrecht op 21 september Carlos van Wanrooy hebben geraakt. Eerder sprak de tuchtcommissie Decheiver hiervan vrij wegens gebrek aan bewijs. De openbare aanklager van de voetbalbond ging hiermee niet akkoord en ging in beroep. De behandeling is verschoven, omdat Decheiver met zijn nieuwe club in een trainingskamp verblijft. Mocht de speler straks schuldig worden bevonden, dan wordt een eventueel uitgesproken straf door de Duitse voetbalbond overge nomen. De aanklager eiste tijdens de laatste zitting vijf duels schorsing tegen Decheiver. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers in het be taald voetbal een wedstrijd geschorst: Vrede (Roda jc), Evers (PSV). Eén wedstrijd en één duel voorwaardelijk: Jordan (TOP Oss). Boete van f. 250,00: Leushuis (Eindhoven). Voorlopig geschorst: Jalink (Sparta) wegens het geven van een elleboog stoot aan een tegenstander in de wedstrijd Vitesse-Sparta op 12 novem ber.

de Stem | 1997 | | pagina 11