CAO-beleid blijft loonmatiging Beeld van vadertje Cats vernield Het onbenul van Frits Bolkestein Rusland in zemrv Duitser EU-instellingen rommelen met reiskosten Ook Hoge Raad geeft 18 jaar voor moord 'Staatssecretaris Terpstra kan verwachtingen niet waarmaken' 3.19 2.89 Schieten School) Analyse Aardig voor uw portemonnee én voor de Kinderpostzegelactie. DE STEM BINNENLAND Akkoord werkgevers-werknemers Uitkering aan veteranen wordt verruimd Ex-fraudeur ingeschakeld bij onderzoek DE STEM COMMENTAAR D66 en paars-2 NIEUWS KORT Deze week hebben we vijf bijzondere aanbiedin gen. üskker laag geprijsd voor u, En een financieel steuntje in de rug voor kinderen die uw huip hard nodig hebben. Van elk verkocht artikel wordt een dubbeltje overgemaakt aan de 'Stichting Kinderpostzegels Nederland. Hoe meer u koopt, hoe meer dubbel tjes dat zijn. Doet u ook mee? 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. W l Koningin Beatrix s i i i i i WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 Van onze correspondent Brussel - Bij een steekproef naar de vorig jaar ingediende reiskosten door leden van twee Europese adviesorganen is circa 70 procent ten on rechte uitbetaald. Leden declareerden veelal duur dere tickets, dan dat ze daad werkelijk hadden betaald. Dat heeft de Europese belastingbeta lers zeker 5,5 miljoen gulden ge- kost. Een en ander staat in het jaarverslag van de Europese Re kenkamer, dat gisteren werd ge presenteerd. Het controle-orgaan van de Eu ropese Unie constateert dat 5,4 procent van de betalingen die in 1996 uit de EU-begroting zijn verricht, onterecht zijn. Dat komt overeen met een bedrag van een slordige 9 miljard gul den. Opvallend is het onderzoek van de Rekenkamer naar misbruik van reiskosten en presentiegeld bij het Economisch en Sociaal Comité en het Comité van de Re gio's, twee Europese adviesorga nen. Bij een steekproef in 1995 was al gebleken dat amper de helft van de ingediende kosten gefundeerd was. De in Luxem burg gevestigde Rekenkamer is onlangs ook een onderzoek ge start naar gesjoemel met onkos ten door leden van het Europees Parlement. Het jaarlijkse 'blunderboek' van de Rekenkamer wijkt nauwelijks af van de rapportage uit voor gaande jaren. De knelpunten blijven dezelfde: de lidstaten en de Europese Commissie schieten tekort bij de controle van uitga ven. De Rekenkamer stootte ook op een ander merkwaardig feno- meem, waaruit blijkt dat de lid staten en de EU veel dingen door de vingers zien. Zo bleek dat van de 33 door de Europese Commis sie als midden- en kleinbedrijf bestempelde ondernemingen er 21 tot een groot concern bleken te behoren, waarvan een zelfs met meer dan 2.000 werknemers. Zij profiteerden wel van de steun die in feite voor echte mkb's was bedoeld. Den Haag (anp) - Loonmatiging blijft de komende jaren het uitgangspunt bij de CAO-onderhandelingen. De organisaties van werkgevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid hebben daarover gisteravond een akkoord bereikt. Het akkoord geeft aanbevelingen aan onderhandelaars en heeft tot doel dat het CAO-overleg bij draagt aan het oplossen van de nog te hoge werkloosheid. De af spraak, waar de achterbannen nog mee moeten instemmen, bor duurt verder op eerdere afspra ken over flexibilisering, scholing, ouderenbeleid en beloningsvor- men. Volgens VNO-NCW en de FNV geeft het een richting waarin de CAO's zich moeten bewegen. Op het gebied van loon biedt de overeenkomst meer ruimte voor flexibele beloning die het bedrij ven mogelijk maakt mee te ade men met de stand van de econo mie. Het gaat dan om beloning die afhankelijk is van de winst of eenmalige uitkeringen. Zo kun nen werknemers delen in de ge stegen bedrijfswinsten, zonder dat het leidt tot structureel hoge kosten. Het woord prestatiebeloning wil de geen van beide partijen in de mond nemen. „Waar mogelijk en gewenst, biedt dit het kader waarbinnen CAO-partijen af spraken kunnen maken," aldus N. van Kesteren van VNO-NCW. „Het ligt gevoelig. Daarom moe ten we goed kijken welke ruimte er is voor intitiële loonsverhogin gen en wat er voor flexibel loon wordt afgesproken." De vakbeweging is vooral tevre den dat er afspraken zijn ge maakt over scholing van werkne mers. In overleg met de werkge ver moet elke werknemer toegang krijgen tot scholing. De directe scholingskosten zijn primair voor rekening van de werkgever. Per CAO wordt afgesproken hoeveel vrije tijd de werknemers in hun scholing moeten steken. De Stichting vind ook dat werkne mers die veel aan scholing doen en breed inzetbaar zijn, dat in hun beloning moeten kunnen te rugvinden. Ook staat de aanpak van werk druk nu op de agenda. Volgens de partijen is het zaak dit in de CAO's aan te gaan pakken onder andere door overmatig overwerk te beperken. „Het is zeer lastig hier centraal concrete afspraken over te maken. Het feit dat we het probleem hier erkennen, is uiter mate relevant," stelt FNV-onder- handelaar H. van der Kolk. Het akkoord vormt de komende vier jaar de leidraad voor de CAO onderhandelingen. Met name de discussie over employability vroeg volgens de partijen om sa menhangende afspraken over be loning, inzetbaarheid, scholing en ouderenbeleid. „De baan voor het leven is niet meer vanzelf sprekend. Daar moet werkzeker heid voor in de plaats komen. Wij moeten inspelen op die vernieu wingen," aldus Van Kesteren. Dat Cats zijn duim mist, is goed te zien Door Cees Maas Brouwershaven - Daar staat-ie dan. Met een stuk uit zijn hand en een gescheurde mantel. Het beeld van de man die tot de belangrijkste nationale dichters behoort. De man die de klassieker 'kinderen zijn hinderen' schreef. En: Al is de leugen wondersnel, de waarheyt achterhaeltse wel. Of deze: Een rotten appel in de man de maeckt oock het gaeve fruit te schande. Vandalen hebben het monumentale beeld van Jacob Cats, beter bekend als vadertje Cats, vernield. Het beeld staat in zijn geboorte plaats Brouwershaven. Het heeft waarschijn lijk een schade opgelopen van twaalf mille. Rond het beeld en de sokkel werd de straat opgebroken en het beeld moest enige tijd worden verplaatst. Vermoedelijk hebben vandalen het beeld met stenen bekogeld. Het is een zeer bijzonder beeld. Gemaakt in 1829 door Philippe Parmentier uit Gent in Van onze correspondent Den Haag/Middelburg - De strafkamer van de Hoge Raad heeft het vonnis van het gerechtshof in Den Haag bekrachtigd, waar bij een 36-jarige man uit Middelburg tot achttien jaar werd veroordeeld voor het vermoorden van zijn moeder, Gré Roe- giers-Voorn. Bath gegooid. Zij was gestikt doordat haar gezicht strak was omwikkeld met tape. Raadsman G. Spong trachtte na mens de 36-jarige verdachte bij de Hoge Raad het vonnis van het ge rechtshof op formele gronden ver nietigd te krijgen. Spong vocht de onpartijdigheid aan van de raads heren die de verdachte hadden veroordeeld. Deze rechters had den namelijk op de rechtszitting, meteen na het requisitoir van het openbaar ministerie, de gevan genneming bevolen van de ver dachte. Volgens Spong konden de raadsheren na deze beslissing niet meer onbevooroordeeld de zaak behandelen. De Hoge Raad ver werpt deze stelling. Vorige maand kreeg zijn 41-jarige kameraad van de Hoge Raad te horen dat ook hij de door het hof opgelegde achttien jaar moet uit zitten. Beide mannen werden door de Middelburgse rechtbank in 1995 vrijgesproken. De vrouw werd in februari 1995 gedood en in het Spuikanaal bij Rilland- Den Haag (anp) - Ook vrou wen die na 1962 met oud strijders uit de Tweede We reldoorlog, Indië, Korea en Nieuw-Guinea zijn getrouwd en wier man later is overle den, maken aanspraak op een eenmalige uitkering van 1000 gulden netto. De Tweede Ka mer stemde gisteren unaniem in met deze verruiming van de veteranenregeling. Oorspronkelijk gold de regeling alleen voor dienstplichtigen, vrij willigers en reserveplichtigen die tussen 1938 en 1962 twee tot vijf jaar in werkelijke dienst zijn ge weest. De dienst hoeft niet onaf gebroken te zijn vervuld. Bij overlijden van de veteraan maak te ook de weduwe aanspraak op de uitkering, mits zij tijdens de diensttijd van haar man met hem was getrouwd. Nu komen ook de weduwen die na 1962 met een ve teraan in het huwelijk zijn getre den, voor de uitkering in aanmer king. De groep weduwen dankt de 1000 gulden met name aan Pv- dA-Kamerlid Zijlstra die het na- drukkelijkst op een verruiming aandrong. Hij gaf ook aan waar Meijling binnen de defensiebe groting het geld kan vinden. Zo kan de invoering van het Shorad- rakettensysteem worden ver traagd en levert ook een bezuini ging op de bouwbudgetten van de verschillende krijgsmachtdelen de nodigde miljoenen op. r Den Haag (anp)- Onder zoekers van het Neder lands Studiecentrum Cri minaliteit en Rechts handhaving (NS CR) in Leiden hebben een ex- fraudeur ingeschakeld om er achter te komen hoe mensen te werk gaan, die een loopje nemen met de Europese wetten en re gels. „We zijn nu meer zaken te weten gekomen, die we an ders nooit hadden ontdekt," aldus dr. B. Jansen. De on derzoekers willen niet zeg gen wie hen bij hun onder zoek heeft geholpen. De ex-fraudeur moet ano niem blijven. Duidelijk is wel dat hij een lange staat van dienst heeft. Hij maakte vele jaren misbruik van de Europese BTW-regelingen op grondstoffen. Daarbij misbruikte hij de vertrou wensrelatie met zijn zaken partners. Van onze Haagse redactie Den Haag - Erica Terpstra heeft als staatssecretaris van Welzijn niet de hoge verwach tingen kunnen waarmaken die ze had gewekt, voordat ze in 1994 aan deze klus begon. De 'moeder van de ouderen' wilde veel, maar weinig is ge lukt. Dit harde oordeel velden gisteren regeringspartij PvdA en opposi tiepartij CDA tijdens de behan deling van de begroting van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Beide partijen verweten WD'er Terpstra gebrek aan initiatief en bestuurlijk falen. Belangrijke on derdelen van haar portefeuille, zoals de thuiszorg, de gehandi capten- en ouderenzorg, kampen met gebrek aan geld en capaci teit, met lange wachtlijsten tot gevolg. „Het imago van van de staatsse cretaris is afgebladderd en dat stemt ons niet tot vreugde," aldus PvdA-Kamerlid Middel. „Ze zegt veel te willen, maar er komt niet zoveel van terecht." CD A-Kamerlid Mulder bracht in herinnering dat Terpstra de afge lopen jaren slechts onder grote druk van de Tweede Kamer be reid bleek meer geld te zoeken voor het oplossen van de meest schrijnende problemen. „De on rust en wanorde die de welzijns sector hebben gekenmerkt, had den er gewoon niet mogen zijn. SP-fractieleider Marijnissen vond dat de PvdA mede-verant woordelijk is voor de grote pro blemen in de zorgsector. „Deze partij is immers tijdens de forma tie akkoord gegaan met een maximale groei van het budget met 1,3 procent per jaar, invoe ring van marktwerking en ingre pen in de thuiszorg. Juist die randvoorwaarden hebben de staatssecretaris de afgelopen ja ren in de problemen gebracht." WD-Kamerlid Van Blerck pa reerde de aanval op haar partij genote. „De PvdA heeft Terpstra de afgelopen periode belaagd met wensen. Het is volstrekt onte recht als de staatssecretaris daar op wordt aangesproken." Vol- Den Haag - Weer waart hij door de porseleinkast van de Nederlandse zwakstroom samenleving. Frits Bol kestein, de WD-leider, heeft het gemunt op degenen die vroeger sympathiek tegen over het communisme ston den en nu, na de val van de Muur en de ineenstorting van het Sovjet-imperium, nog steeds met pakken boter op hun hoofd lopen. De arme drommel Tommei, staatssecretaris van Volkshuis vesting, mag daarbij als de kop van Jut fungeren. Hij was tot in 1990 vice-voorzitter van de Vereniging Nederland-DDR en daarom in de ogen van Bol kestein een 'politiek onbenul'. Want die vereniging liet zich maar al te graag voor het karre tje van de Oostduitse kamera den spannen, aldus de WD-lei der. Waarom hebben de oud- CPN'ers en de Tommels nooit verantwoording voor hun sym pathieën hoeven afleggen, ter wijl elke NSB'er na de oorlog tot aan zijn dood als 'fout' ge brandmerkt wordt? 'Politiek onbenul' mag lekker gebekt klinken, maar als Bol kestein een serieus debat wil, zoals hij beweert, is dit soort termen ongepast. Ze nemen al bij voorbaat de zuiverheid van het debat weg. En dat is dom. Bolkestein heeft eerder ex- CPN'ers vergeleken met NSB'ers. Toen was onder ande ren oud-CPN-fractievoorzitter Ina Brouwer het lijdend voor werp. Hij wees er op dat Stalin 'ettelijke miljoenen slachtoffers méér onder de eigen burgerbe volking' had gemaakt dan Hit- Ier. Was Stalin erger dan Hitier? „Het is moeilijk onderscheid te maken tussen giga-dood en gi- ga-dood," aldus Bolkestein af gelopen zaterdag in Het Parool. Dat is waar. Maar er waren wel degelijk verschillen tussen Sta lin en Hitier. Al was het maar dat Hitler in een kortere tijd dan Stalin miljoenen mensen om wist te brengen. De machi- Door Paul Kokke nerie van de fascisten liep beter dan die van de communisten. En dan was er nog het verschil in ideologie. De CPN was, voordat die partij opging in GroenLinks, een legi tieme politieke partij met leden in de Tweede Kamer. Sommi gen, zoals Marcus Bakker, Joop Wolf en later Ina Brouwer, wa ren zelfs zeer gerespecteerd. Bij de CPN zaten op een gegeven moment bijna geen Moskou-ge- trouwen meer. De hard-liners waren overgestapt naar de splintergroepering VCN. De kern van de discussie die Bolkestein met zijn nogal onge nuanceerde uitlatingen heeft gestart, gaat om de vraag in hoeverre een NSB'er meer te verwijten valt dan een CPN'er of een vice-voorzitter van de Vereniging Nederland-DDR. De NSB was in de oorlogsjaren een medestander van de Duitse be zetter; zij heulde met de vijand. Wat menig CPN'er mag worden aangerekend, is volharding in het communistische geloof, ook toen de wandaden van Stalin en consorten aan het licht waren gekomen. Die verdween pas toen de eerste gaten in de Ber- lijnse Muur werden gehakt. Dat maakt de betrokkenheid van beide bewegingen bij de loop van de geschiedenis nogal verschillend. In zekere zin heb ben de NSB'ers actief meege werkt aan de instandhouding van de bezetting. Maar het valt nauwelijks voor te stellen dat de DDR één dag langer heeft kunnen voortbe staan door de vriendschappelij ke banden van de Vereniging Nederland-DDR. Laat staan dat de Sovjet-Unie overeind ge houden werd door de Neder landse CPN. Die relativering ontbreekt in de opmerkingen van Bolkestein. De WD-leider is trouwens niet echt consistent in zijn gedach- tengang. Enige tijd geleden toonde hij zich een duidelijk te genstander van de Helms-Bur- ton-wet. Daarmee wil de VS be drijven bestraffen voor het han deldrijven met het nog steeds communistische Cuba. De wet kan zeer nadelig uitpakken voor Europese bedrijven. Volgens Bolkestein moet er juist meer in het eiland geïnvesteerd worden. Wanneer de welvaart op het eiland toeneemt, kan het een 'zachte landing' maken na de dood van Castro. Cuba zal dan niet ten prooi vallen aan politieke en sociale spanningen, verwacht Bolkestein, en een meer pro-westerse koers gaan varen. Hier prevaleert bij de WD-lei der ineens het pragmatisme. Of is Cuba ideologisch en materi eel minder fout dan Rusland of de DDR? Misschien is het wel hetzelfde pragmatisme als dat van staatssecretaris Tommei, die ooit dacht dat het beter was met andersdenkenden te praten dan hen doelloos te verketteren. FRACTIEVOORZITTER Schuyer van D66 in de Senaat heeft een siqnaal afgegeven in de richting van de paarse coalitiegenoten. Hij is van me ning dat D66 bij de vorming van een tweede paarse kabinet een he langrijke rol vervult. Valt D66 buiten de boot, dan heeft paars-2 tot de Statenverkiezingen van 1999 geen meerder in de Eerste Kamer 'Een unicum', aldus Schuyer, die vindt dat er voor D66 wel wat te regeren moet zijn. De uitspraak van Schuyer is een verkapte waarschuwing aan het adres van de PvdA en de WD. Vooral die laatste partij en in het bijzonder fractievooorzitter Frits Bolkestein, heeft het bij D66 verbruid Bol kestein is bepaald niet vriendelijk voor de bewindslieden van D66 Minister Van Mierlo van Buitenlandse Zaken en Sorgdragervan Justitie zijn meer dan eens geschoffeerd door de leider van de liberalen. Afqe- lopen weekend noemde Bolkestein staatssecretaris Tommei van Volks huisvesting een 'politiek onbenul' omdat hij ooit bestuurslid is geweest van de Vriendschapsvereniging Nederland/DDR. Het is voor D66 het zoveelste bewijs dat de partij door PvdA en WD als regeringspartner niet zo serieus wordt genomen. De D66'ers voelen zich de bijwagen van het kabinet, terwijl ze er zelf van overtuigd zijn dat ze een belangrijke bijdrage aan het succes van deze regering heb ben geleverd. Het is begrijpelijk dat D66 zich meldt voor een nieuwe kabinetsperio de. De opmerking van senator Schuyer over een eventuele minderheid in de Senaat, is een pikante noot. Schuyer stapt echter al te gemakke lijk over een belangrijk punt heen. Hij zelf moge tevreden zijn over de prestaties van D66, de kiezer deelt die mening geenszins. Zijn partij staat in de peilingen op een verlies van tien zetels. Wanneer D66 die positie niet weet te verbeteren - de kans daarop lijkt niet erg groot - dan zijn het niet de huidige coalitiegenoten die beslissen over het meeregeren van de partij van toekomstig politiek leider Els Borst. De kiezers hebben D66 dan bij voorbaat op een zijspoor gerangeerd. Vanuit die positie valt niet veel te eisen. opdracht van het Departement Schouwen Tot Nut Van Het Algemeen. Cats (1577-1666), die ook veel schunnige gedichten op zijn naam heeft staan, was naast dichter ook Raadspensionaris. Maar beroemd werd hij toch door zijn dichtwerk en spreuken, waar van er veel vandaag de dag voortleven, zon der dat mensen weten dat hij de schrijver was. Bijvoorbeeld deze, als toegift: Als de wijn gaet in de man, leijt de wijsheijt in de kan. gens Middel heeft hij 'nooit het onmogelijke gevraagd'. Binnen de Paarse coalitie ligt een stevig meningsverschil over het plan om zieke werknemers eerder te behandelen dan mensen zon der baan. De PvdA en D66 zijn daar tegen, de WD is voor. Dit onderwerp zal bij de formatie van een eventeel nieuw Paars ka binet een belangrijk 'strijdpunt' worden. WD-woordvoerder Van Blerck redeneert dat de werkgevers sinds het afschaffen van de ziek tewet moeten opdraaien voor be taling van ziek personeel. Zij vindt het daarom niet meer dan normaal dat werkgevers hun per soneel zo snel mogelijk weer aan de slag willen hebben. De PvdA gaat daar dwars voor liggen. Woordvoerder Oudkerk: „Van voorkeursbehandeling voor werknemers kan nooit sprake zijn. Medische indicatie bepaalt volgorde van diagnostiek en be handeling en anders niks. Dit moet spijkerhard in een nieuw regeerakkoord worden vastge legd." Dubbellaags zoab aanzienlijk stiller Ede - Het gebruik van dubbellaags zeer open asfalt beton (zoab) maakt de Nederlandse wegen een stuk minder lawaaiig. Uit on derzoek van het CROW, kenniscentrum voor verkeer, vervoer en infrastructuur, blijkt dat dit nieuwste soort asfalt veel stiller is dan het oude dichte beton en het standaard zoab van één laag. Opdrachtgever was minister De Boer van Milieu. Op wegen in de bebouwde kom en op doorgaande wegen levert het nieuwste weg dek een geluidsafname van 3 tot 5 decibel op. Op rijkswegen kan de geluidsbelasting tot 6 decibel omlaag. Tommei moet voor rechtbank getuigen Den Haag - Staatssecretaris Tommei van Volkshuisvesting moet persoonlijk komen getuigen voor de rechtbank in Den Haag. Hij is opgeroepen in een vooronderzoek voor een civiele zaak die ex- voorzitter W. Schepers van woningcorporatie Woningbeheer Limburg (WBL) uit Geleen overweegt tegen de Staat aan te span nen. Schepers onderzoekt voor de rechtbank de mogelijkheid om een ton schadevergoeding van ministerie van Vrom te eisen, om dat dit departement zijn goede naam ten onrechte zou hebben aangetast. In het onderzoek naar de WBL-affaire stond dat Sche pers enkele tonnen aan steekpenningen zou hebben ontvangen van een aannemer uit Sittard. De woningcorporatie WBL raakte in 1994 in opspraak door financieel wanbeheer. Prijs voor 'Tante Gazeuse' Amsterdam - De speelfilm/televisieserie Mijn Franse tante Ga zeuse van de AVRO en de NOS is in Barcelona bekroond met de Premio Ondas, een prestigieuze onderscheiding voor internatio nale televisieproducties. Dat heeft Holland Film, de promotie-or ganisatie van de Nederlandse filmindustrie, gisteren bekendge maakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend door de Sociedad Es- panola de Radiodifusion. Kabinet gunt gemeenten meevaller Den Haag - De gemeenten hoeven volgend jaar niets terug te storten van de behoedzaamheidsreserve, een verplichte spaarpot om tegenvallers op te vangen. Die toezegging heeft het kabinet gedaan aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De behoedzamheidsreserve bedraagt 460 miljoen gulden. Het ka binet houdt wel vast aan afschaffing van de milieuleges, maar voor de gemeenten wordt dat volgend jaar goed gemaakt door via het gemeentefonds een bedrag beschikbaar te stellen dat afhangt van de wegvallende opbrengsten. Vanaf 1999 zal de compensatie afhangen van de werkelijke kosten van het verlenen van de ver gunning. Senaat tegen stadsprovincie Eindhoven Den Haag - De kans dat Eindhoven/Helmond alsnog een stads provincie wordt, lijkt verkeken. Een meerderheid van CDA en WD in de Eerste Kamer voelt er op voorhand weinig voor. Dat bleek gisteren tijdens de algemene beschouwingen in de senaat. Het kabinet moet nog met een wetsvoorstel komen. (ADVERTENTIE) Calvé pindakaas, +10% extra inhoud gratis. met stukjes noot 3.95 of J lü zonder pot 550 gram Unoxgeconcentreeide soepen, div. smaken, 1 U blik 0.46 liter NO X./ Mora Bitterballen (3391 qf, kroketten, per doos 2M. Unox magere Knaks 1 QQ öT9! of Plck-ups, Lv«7 blik 200 gam Cairo (anp) - Koningin Bea teravond in de Egyptische h r0 twee jonge Nederlandse Jnoet van de gruwelijke aani De getuigen zijn Saskia van dl ridvan der Meulen, twee 19-jl „m, Het tweetal had vanuil Luxor een excursie geboekt nj de tempel van Hatsjepsoet, wl nlaatshad, en het Dal der Konij hadden de Bussumers kennissj op het tijdstip van de aanslag onheils moeten zijn, maar eenj getreuzeld. Ze was een paar dij tel vergeten en had die eerst op Ter plekke besloot de reisleidell de tempel te gaan, maar naar 1 kennelijk al iets vernomen, 1 wist nog wat er aan de hand klonken schoten en een Egyp het groepje van ongeveer 25 tin de Indiase hoofdstad Neu gen een volle schoolbus in Daarbij zijn ten minste 30 sclM gekomen en 67 gewond Singh Verma van de rivier af en haalde van. kinderen uit het water. 20 kinderen nog vermis Moskou/Washington (afp/rtr/dpa) - Rusland hef gisteren met Irak een pli opgesteld om de crisis tuss de Verenigde Naties en Ir zonder geweld op te lossen. Het plan zou iedereen tevred kunnen stellen en moet df week in Genève door de min ters van Buitenlandse Zaken v China, Frankrijk, Groot-Br tannië, Rusland en de Verenig Staten worden besproken. Russische minister Primak 'eist vandaag al naar Genè maar zijn gespreksparters w< Ren niet voor morgen verwac Ris ze tenminste komen. Zij w Ien gisteravond namelijk n met op de hoogte van de inho 'an de voorstellen uit Moskou e Russische president Bo 'n hoopt de patstelling tl en Bagdad en vooral Washir te doorbreken. De Iraal '"e-premier Tareq Aziz spr Meren in de Russische hoof a" met Jeltsin en Primaki ir P°or hans Wijnands onn - Geen losse velletje sen vol geheime en streng uu ttiformatie smokke whammed Gietler (42) anë uit het Duitse mi Buitenlandse Zaken in «emmmg: Irak. Saddam Jn Senerale staf waren ast over 'de absolut (Vu 'hun man in Boml vin /rs sP'onage heeft wel omu tfehad op het verloop orf meende de rechtbank die Gietler in mei 1991 hem"!genisstraf veroordeel. w,',e achter gesloten deuri Herin6 exPl°sief en te pijnlij SfWginBonn, koni 6r 'everde Bagdad one toen V,an Persoonlijke Amerikaanse prd Kohi aan hondskanse matio arin stond gedetail 'roeDenVer de voorgenomen VerPlaatsingen naar

de Stem | 1997 | | pagina 4