my L/fJ Planbureau voorspelt loonstijging Onze Top 10 van deze week. ch Kinderrechter zit in de verdrukking 'Parlementair onderzoek naar prijzen medische hulpmiddelen' Getuige drugsproces verdacht van meineed Meer salaris leraren Maak'ns wat Anders! Grootwinkelbedrijven experimenteren met Melkertbanen O 1.49 7.98 2.49 2.29 99 2.89 1.69 3.28 4.99 3.75 Topper van de week DESTEM BINNENLAND A3 Spanningen op arbeidsmarkt Nederlands-Franse samenwerking bij drugspreventie ïalm reageert niet op kritiek van Van Miert I Jstuurfe T. Rolvink van de Al- 1 f®ene Onderwijsbond (AOb) I ba?01 ^et ouderwijs gelijk te I j'®1 jaar een uitkering van 0,2 I liten'extra krijgen. Aanvanke- I u Was 'n de CAO overeengeko- i, de leraren een einde- I si»?11® van D'h procent I 1111 salaris kregen. Nu krij- [CalyéJ Ch Goudse licht belegen Q QA kaas 48+, kilo 0330"^. Z7U 18 NOVEMBER 1997 A2 Groot-Brittannië en Ierland- Onstuimig weer met veel wol ken, wind en regen. Vooral dinsdag veel regen. Middag- temperatuur ongeveer 12 gra den. België en Luxemburg: Toene mende schrale zuidoosten wind en flink wat zon. Tot donderdag droog. Middagtem- peratuur dalend tot ongeveer 5 graden op woensdag. Noord- en Midden-Frankrijk: Afnemende mistkansen door- toenemende zuidoostenwind. Verder wat zon, maar in de westelijke departementen vaak wolken en soms regen. Middagtemperatuur ongeveer 5 graden in de oostelijke helft en zo'n 12 in het westen. Zuid-Frankrijk: In de nacht en ochtend eerst nog kans op mist. Verder steeds meer wol ken en enkele buien. In de Pro vence waarschijnlijk droog en bovendien wat zon. Middag- temperatuur ongeveer 12 gra den, in het uiterste zuiden dinsdag nog een graad of 17. Portugal: Bewolkt en van tijd tot tijd regen-, Dindag erg veel regen, woensdag soms droog. Maxima vlak aan zee tussen de 15 en 20 graden. Spanje: Van het westen uit wolken en flink wat regen. Middagtemperatuur rond 15 graden, maar aan de Costa's in het zuidoosten nog 20 graden. Canarische Eilanden: Flinke perioden met zon en vrijwel overal droog. Middagtempera tuur ongeveer 24 graden. Mallorca en Ibiza: Perioden met zon, ook wolkenvelden en toenemende kans op een bui. Middagtemperatuur rond 20 graden. Italië: Soms flinke stapelwol ken, maar ook geregeld zon. Met name in het zuiden en langs de Adratische kust kans op een bui. Middagtempera- j tuur rond 11 graden, maar op Sicilië nog 18 graden. Griekenland en Kreta: Weinig zon en met name op de stran den enkele buien. Op Kreta veel neerslag. Temperatuur aan zee rond 16 graden. Duitsland: In het midden en zuiden eerst nog kans op mist. Verder zonnig, droog en een schrale zuidoostenwind. Mid dagtemperatuur sterk dalend tot dicht bij het vriespunt op woensdag, Zwitserland: Flink wat zon en droog. In de dalen kans op mist. Dinsdag in de bergen veel wind, daarna afnemend. Maxima in de dalen rond 5 graden. Oostenrijk: Wolkenvelden en kans op mist. Vrijwel overal droog en in de bergen ook zon. Woensdag in de bergen veel wind. Middagtemperatuur da lend tot dicht bij het vriespunt op woensdag. I 1 I DINSDAG 18 NOVEMBER 1997 A"- te- /I f h ///i/A, r//i/A. I 'jeei| 'uajoi 'pjoo>| 'je/\puei| 's>|U!| >U°Af -US H-/J D-A-W M-A-A-e H-'-B-T e-K-6-E-£-T O-A* M-/J-N t-'-£-v-£r /-M6-,-?-AS-0-£-C> T-e-KAAé, 0'£ /-AT T-VAAA-LF SA-A-RB* <z£K~°Ar' Door Sander Kuypers, anp Msterdam - Het vak kinder- yer zit in Nederland in de -drukking- „Zijn toestand is „jer terminaal dan vitaal te oemen," constateert J. Bac tot °jn Spijt. Hij doet promotie- verzoek naar jeugdstraf st aan de Vrije Universiteit m Amsterdam. Vandaag be staat de kinderrechter in Ne derland 75 jaar, maar hij lijkt 0p het moment meer dood dan levend. goai reden voor een uitbundig feestje dus, maar wel voor het aan je kaak stellen van de huidige oroblemen waarin de kinder- réchtspraak verkeert. „Het is de hoogste tijd om nu eens daadwer kelijk ernst te maken met de ont wikkeling van dit specialisme," benadrukt de wetenschapper. „Nu doen de rechters kinderzaken nog vaak in deeltijd en volgen lang niet allemaal de gespeciali seerde opleidingen en cursussen die voor het jeugdstrafrecht nood zakelijk zijn." De jeugdrecht- spraak wordt daardoor volgens hem tekort gedaan. Bac: „Zoals geen weldenkend mens een hartoperatie door een oogarts zal laten verrichten, zo dient het jeugdrecht bij voorkeur niet te worden toegepast door een algemene rechter. Een aantal goe de kinderrechters daargelaten, voldoet een te groot deel van hen niet aan de specifieke opleidings eisen, zoals die er zijn voor kennis van kinderrecht, pedagogie en kinderpsychologie." En jeugdige delinquenten hebben recht op aparte rechtspraak, die los staat van die van de volwassenen, vindt Bac. Overigens wordt die stelling volgens hem niet bestreden. Maar alle mooie voornemens in uitge breide rapporten om de positie van de kinderrechter te verbete ren hebben nog steeds niet geleid tot aanpassingen in de praktijk. Als de landrechter vitaal genoeg wil zijn om de belangen van jeug digen goed te dienen, dan moet deze rechter beter worden opge leid en moet hij jaarlijkse ver plicht opfriscursussen volgen. Ook zou hij volgens Bac niet twee of drie jaar, maar voor een langere periode op zijn post moeten blij ven, zodat hij de post niet als een passerend station ziet. Betrokken heid, interesse, ervaring en des kundigheid op het gebied van jeugdrecht zijn noodzakelijk voor een goede en effectieve jeugd- rechtspraak. Aanvankelijk werd de kinder rechter in 1922 in Nederland in het leven geroepen om verwaar loosde en criminele kinderen te gen de wereld te beschermen. De bewijsvoering diende aanvanke lijk slechts om aan te tonen dat het kind hulp nodig had. Doel was dat de zaken op eenvou dige en snelle wijze konden wor den aangebracht. De zittingen werden voornamelijk gewijd aan de vragen hoe de probleemsituatie van het terechtstaande kind het best kon worden aangepakt. Daarbij kon de rechter zich laten adviseren door de reclassering en de kinderbescherming. Deze si tuatie bleef tot in het midden van de jaren zestig van kracht. In de jaren zeventig werd de jonge delinquent niet meer als willoos hulpobject, maar steeds meer als een mondige en meer volwaardige partij gezien. De tolerantie voor afwijkend gedrag van kinderen nam af en de roep om zwaardere sancties nam toe. In 1994 heeft de Tweede Kamer uiteindelijk de wet tot herziening van het jeugdstrafprocesrecht aangenomen. Hierin is bepaald dat de kinderrechter meer een be oordelaar op afstand wordt en zich niet meer bemoeid met alle fasen van het proces. De bescher ming van het kind verviel daar mee voor een deel. Ook het pakket straffen veranderde aanzienlijk ten nadele van de jeugdige crimi- neel.De Kamer verhoogde met de wetswijzigging de maximum straffen en verruimde bovendien de mogelijkheid om een sanctie uit het volwassenstrafrecht op te leg gen. Het is daarom van groot belang dat goede kinderrechters zorgen dat de specifieke belangen van de ze groep goed blijven worden be hartigd. Dat gebeurt nu onvol doende, meent Bac. „Daarom dreigt de scheiding met de regu liere rechtspraak weg te vallen. En daarmee wordt de jeugd, maar ook de maatschappij geen recht Vanonze Haagse redactie Den Haag - Als de economische groei in het huidige tem po doorgaat, ontstaan er de volgende kabinetsperiode grote spanningen op de arbeidsmarkt. Door de krapte aan personeel zullen de lonen in versneld tempo gaan stijgen. In 2002 kent Nederland dan minder dan vijf procent werkloosheid. zei directeur Don van het Planbureau (CPB) giste ren tijdens de presentatie van de economische verkenningen voor je volgende kabinetsperiode. Don wees erop dat bedrijven momen teel al personeel in buurlanden werven. Hij kwam met een aantal suggesties tegen de kwaal van de krapte. Zo moet er volgens Don 'meer trek in de schoorsteen ko oien': personeel moet vaker kun nen doorstromen binnen bedrij ven, zodat laagbetaalde functies vrijvallen voor nieuwe werkzoe kenden. Daarnaast moet er meer scholing komen en zouden oude- 'renlanger moeten blijven werken. I Brussel (anp) - Minister Zalm I m Financiën wil niet reage- a op de uitlatingen van euro- I mmmissaris Van Miert dat de I zuinige, krenterige' opstelling I van de bewindsman tot pro- kiemen leidt bij het binnenha- 1 van politieke topfuncties Ivoor Nederland. I De bewindsman heeft geen zin om I over en weer te gaan schofferen, I at zijn woordvoerder weten. I kan Miert vindt dat Nederland, in I» persoon van minister Zalm, te Itcel zeurt over de hoogte van fi- I nanciële bijdrage van Nederland I an Europa. Hij zei dit afgelopen I wekeinde voor het Radio 1-Jour- I'sal. Dat gezeur leidt tot wrevel H andere lidstaten en dat maakt I Jet voor Nederland weer moeilijk I nteressante topfuncties binnen te Men, aldus Van Miert. Hij noem- I be in dit kader ook de problemen I ®nd de benoeming van Duisen- |wgals directeur van de Europe- Is® Centrale Bank. Volgens het CPB hebben de loon kostensubsidies voor lager be taald werk inderdaad lager ge schoolden aan werk geholpen. Don noemde die subsidies giste ren 'effectief'. Ook de Melkert-ba- nen dragen bij aan de werkgele genheid, aldus Don. Maar hij be pleitte een afbakening voor het werken in zo'n baan. „Je kunt de doorstroming bevorderen door een termijn te stellen," aldus Don. Volgens de jongste berekeningen van het CPB presteert Nederland ook in de komende kabinetsperio de economisch iets (een kwart tot een half procent) beter dan de an dere EU-landen. Het CPB voor spelt de economische groei voor de periode 1999-2002 aan de hand van twee scenario's: een behoed zaam en een gunstig. Volgens het behoedzame scenario groeit de de economie met twee procent per jaar. De werkgelegenheid stijgt dan jaarlijks met 65.000 personen. Dat is net genoeg om het arbeids aanbod bij te houden: de werk loosheid blijft daardoor met 400.000 personen stabiel op het niveau van 1998 (5,25 procent). Het begrotingstekort komt vol gens deze voorzichtige economi sche voorspelling in 2002 uit op 1,4 procent van het nationaal in komen. Bij ongewijzigd beleid is er slechts ruimte voor 1,5 miljard gulden lastenverlichting. De koopkracht stijgt jaarlijks met een half procent. Het gunstige scenario met 3,25 procent economische groei levert 100.000 banen per jaar op. Daar door daalt de werkloosheid en komt in 2002 uit onder de vijf pro cent. Het begrotingstekort kan volgens dit scenario in 2002 ver dwenen zijn; de overheid heeft dan zelfs een overschot van 0,3 procent van het nationaal inko men. De lastenverlichting komt bij ongewijzigd beleid uit op 8 miljard gulden. De koopkracht stijgt jaarlijks gemiddeld met 1,5 procent. Frankrijk en Nederland gaan samenwerken op het terrein van de drugspreventie. Daarbij gaat het om de uitwisseling van ervaringen en ideeën met betrekking tot het voorkomen van drugsgebruik. Dat maakte minister Sorgdra- ger van Justitie gisteren be kend na afloop van haar ge sprek met haar Franse ambtge noot Guigou rechts op de foto) in Den Haag. De voorgenomen samenwer king tussen beide landen krijgt vooralsnog de vorm van een gezamenlijke commissie van deskundigen. Sorgdrager con stateerde dat het voor eerst sinds lange tijd is dat Frank rijk op regeringsniveau ook op het terrein van de drugspre ventie toenadering zoekt tot Nederland. foto anp Van onze Haagse redactie Den Haag - De Tweede Kamer overweegt een parlementair onderzoek in te stellen naar de prijsvorming van medische hulpmiddelen. Dat hebben de fracties van PvdA, CDA, Groen links en Groep Nijpels gisteravond gezegd tij dens een debat over de kosten van de zorg. In de afgelopen drie jaar is volgens minister Borst (D66, Volksgezondheid) minstens een kwart miljard gulden te veel betaald aan medische hulpmiddelen (rolstoelen, incontinentiemateriaal, hoortoestellen enz.). Pogingen van de minister om de fabrikanten te bewegen hun prijzen te verlagen zijn tot nu toe op niets uitgelopen. PvdA-Kamerlid Oudkerk wil Borst nog een kans j Den Haag (anp) - Het salaris van leraren gaat per 1 januari met I v5 procent omhoog. In de CAO-onderhandelingen van de on- I Wwijsbonden en het ministerie van Onderwijs is gisteren een I !«(oord bereikt. I «mde de gesprekken nog steeds II ,!,eiZaam' ^aar Dij denkt dat de van de afgelopen weken IJ r°1 hebben ge- I Peeld bij de overeenkomst die nu I Jes'oten' Houderden leraren I eneen beroep op Ritzen de sa- 11» met dat van andere be- I ff1 k.'k overheidssector. t«i it 'S kDj met het behaalde tel ]t' omdat naast de structu- I tin i00nsverhoging alle leraren V procent. I w "nderwijsbonden CNV en de poepen Onderwijs Onder- I se,:: erwiis en De Nieuwe Fa il J" binder opgetogen over het J®d.DeCNVheeft,mtegen- I CAn 'ot de AOb, de huidige I let ondertekend, omdat ze I ans vo°r de leraren te laag vond. De CNV pleitte voor een loonsverhoging van 3,5 procent in 1998. Dat is nu 2,75 proeent ge worden. „We zijn dus nog niet te vreden, dat is heel duidelijk," zegt bestuurder J.Roovers van de CNV. Ook de actiegroepen vinden dat de AOb alleen heeft bereikt dat Ritzen zijn eerder gemaakte af spraken is nagekomen. „Dat is leuk, maar het laat onverlet dat de CAO nog steeds niet de moeite waard is." De Onderwijsbonden CNV willen de volgende CAO, die in 1999 moet ingaan, wel onderschrijven. Maar ze laten alvast weten alleen te tekenen als de achterban het eens is met de afspraken. Om de insteek voor de komende CAO- onderhandelingen te bepalen gaat de CNV nu zo snel mogelijk met haar leden om de tafel zitten. CNV-Bestuurder Roovers ver wacht vóór het overleg met de achterban geen acties meer. Maar de AOb zegt dat de acties van on derwijspersoneel nog niet direct van de baan zijn. Door Céline Rutten Amsterdam - De 48-jarige ge tuige Rinus S. is gistermiddag tijdens het proces tegen Etien- ne U. in Amsterdam ter plekke gearresteerd. Hij wordt ver dacht van meineed. S. is eigenaar van een handel in autobanden in Amsterdam. Vorig jaar werd hij veroordeeld voor handel in verdovende middelen, maar is inmiddels weer op vrije voeten. De twee Officieren van justitie Bender en Van Straelen zijn ervan overtuigd dat hij zeer intensieve contacten met de orga nisatie van U. heeft. Ondanks de confrontatie met af getapte telefoongesprekken en verklaringen die hij eerder heeft afgelegd, bleef S, volhouden dat hij nooit de naam U. eerder had gehoord. Ook zou hij nooit een partij natte en beschimmelde hasj voor de drugsorganisatie in een loods hebben opgeslagen en ook heeft hij daar nooit 20.000 gulden voor gekregen. Als Van Straelen citeert uit een telefoongesprek waarin S. de deplorabele toestand van de weed in zijn loods be schrijft, „vieze witte dingetjes in gepakt in papier en twee lagen plastic," zegt S. dat hij alleen ooit zo'n partij bedorven autobanden heeft gehad. „Ja hoor, dat kan. Binnenbanden kunnen goed be schimmelen. Ja hoor, daar doe ik rustig een papiertje om." S. zei ook dat hij in de tijd dat hij gedetineerd was, van de politie een aanbod had gekregen om in formatie te ruilen tegen een af tocht naar Amerika. Het manuscript dat Etienne U. vorig jaar bij zich had toen hij in Parijs werd gearresteerd en dat een deel van zijn leven beschrijft, speelt geen rol meer in het proces. De rechter heeft gisteren bepaald dat het tot bewijsmateriaal gere kend moet worden, dat onrecht matig is verkregen. Er mag niet uit geciteerd worden. De Neder landse politieman die bij de arres tatie aanwezig was, had onge vraagd van de Franse politie een fotokopie gekregen. Omdat het origineel niet officieel in beslag is genomen en dus gewoon tot de privéspullen van U. gerekend wordt, mag niets eruit in het pro ces worden gebruikt. Het inter view zou deel uitmaken van een boek over het leven van Etienne U. Maar datzelfde manuscript leidt nu een tweede leven, nadat twee journalisten het hadden bemach tigd en er uitgebreid in de media uit is geciteerd. De advocaat van Etienne U., mr. C. Korvinus, be schuldigt nu politie en justitie er van dat ze bewust informatie naar (ADVERTENTIES) Deze wee GRATIS "Sint" van Herman Brood voor snelle spaarders! op op! Roosendaal, Nieuwe Markt 11 Breda, Eindstraat Tl I* 4 GEZONDE SCHOTEL Neem een pot Aardappel Anders Ham-Kaas en voeg wat blokjes ham of stukjes ui toe. Bereid volgens de instructies op de pot. Serveren met bloemkool of witlof en een mals runderlapje. Is dat even lekker anders! Nieuwsgierig naar de volgende tip? Kijk volgende week dinsdag. KAISJ HET NOG LEKKERDER? Nijmegen (anp) - De gemeente Nijmegen wil 150 Melkertbanen inzetten voor beveiliging van en toezicht in grootwinkelbedrij ven. Een aantal concerns zoals Zeeman, Konmar en Blokker is bereid mee te werken. Het ministerie van Binnenlandse Zaken wil het experiment bij succes landelijk invoeren. Het plan komt van de Nijmeegse wethouder Hompe, vertegen woordigers van de detailhandel en staatssecretaris Kohnstamm (Binnenlandse Zaken). Het pro ject gaat twee jaar duren en kost ongeveer een miljoen gulden. Het ministerie neemt een deel van de kosten op zich. Kohnstamm sprak in september met de ondernemers over hun maatschappelijke verantwoorde lijkheid. Grote winkels zouden een rol moeten spelen in de verbe tering van de sociale infrastruc tuur in zwakke wijken, waar ook een deel van hun klanten woont, vindt de staatssecretaris. Nijme gen stelde daarop een proefpro ject voor. De 150 Melkertbanen maken deel uit van een groter project om de achterstandswijken op te knappen. De gemeente heeft met de detailhandel afgesproken dat de omgeving van de winkels een opknapbeurt krijgt en dat werkzoekenden gestimuleerd worden om vacatures in de win kels te vervullen. Verder zorgt de gemeente voor scholing voor de Melkertbanen. De betrokken partijen hakken vandaag in Nijmegen de laatste knopen door. Het project zou dan volgend jaar al van start kunnen gaan. geven om zelf met een 'minutieus verslag' te komen van het verloop van de discussies tussen haar minis terie en de fabrikanten. CD A-Kamerlid Lansink wil Borst deze laatste kans niet meer bieden. Groen- Links-Kamerlid Singh Varma sprak van een dossier dat 'bij uitstek' vraagt om een parlementair onder zoek. Borst wil het liefst een prijzenwet voor hulpmidde len, maar die stuit op hevig verzet van fabrikanten, importeurs en zorgverzekeraars. Borst maakte vorige week melding van telefonische bedreiging van een adviseur die namens haar on derzoek heeft gedaan naar de prijsvorming van hulpmiddelen. Zij moest die uitlatingen later terug nemen en excuses maken, nadat de betrokkene zelf de affaire in een wat ander licht had gezet. NIEUWS KORT Videohandel wil meldpunt seks en geweld Delft - De Nederlandse Video Detaillisten Organisatie (NVDO) heeft gisteren bij staatssecretaris Terpstra aangedrongen op het instellen van een meldpunt voor klachten over seks en geweld op tv, video en in bioscoopfilms. De belangenorganisatie stelt Terpstra voor het meldpunt onder te brengen bij de Raad van Toezicht, waaronder bijvoorbeeld ook de filmkeuring ressorteert. Directe aanleiding voor de actie van de NVDO is het inbeslagnemen van 1000 videobanden met kinderporno in Twente. OM maakt jacht op vervuilende overheid Leeuwarden - Het Openbaar Ministerie heeft cassatie ingesteld van het arrest van het gerechtshof in Leeuwarden. Dat verklaar de het OM niet-ontvankelijk in de vervolging van de provincie Friesland wegens het illegaal storten van vervuild bagger. Om dat het volgens het hof om een overheidstaak gaat, kan het OM de provincie niet voor de strafrechter dagen. Eerder was de rechtbank in Leeuwarden al tot dezelfde conclusie gekomen. Zes jaar geëist tegen vervalser Leeuwarden - Voor het gerechtshof in Leeuwarden is gisteren zes jaar gevangenisstraf geëist tegen de 33-jarige meester-ver- valser A.S.. De man bekent duizenden paspoorten te hebben ver valst, maar ontkent de baas te zijn van een criminele organisatie. De rechtbank verordeelde hem eerder tot drie jaar cel, na een eis van vier jaar. Risico's nieuwe ziektewet afgeschoven Driebergen - Werkgevers schuiven de risico's van de nieuwe ziektewet door naar bun werknemers. Dat blijkt uit een enquête van de Hout- en Bouwbond CNV. De bond wil daarom dat het kabinet onderzoek doet naar de negatieve gevolgen van de nieu we ziektewet (WULBZ). Als mogelijke oplossing van de proble men noemt de vakbond het beperken van de periode dat onder nemingen hun zieke medewerkers moeten doorbetalen, terug te brengen tot een half jaar. Nu is dat één jaar. Koolmonoxide eist drie levens Den Haag - Twee mannen en een vrouw zijn in een woning aan de Herman Costerstraat in Den Haag gestorven aan de gevolgen van koolmonoxidevergiftiging. Het drietal is gisteravond gevon den, maar vermoedelijk zaterdag al bezweken aan het fatale geur- en smaakloze gas. Zaterdagavond kwamen zij niet opda gen bij familie. Die besloot maandag bij de woning te gaan kijken. Oorzaak is volgens de brandweer vermoedelijk een kapotte geiser in de wo ning. Vijftien bewoners van vijf omliggende woningen zijn giste ren voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht, nadat de brandweer in hun woning koolmonoxide gemeten. Alle betrok ken bewoners klaagden over zware hoofdpijn die zij al enkele dagen hadden. Him situatie is redelijk. de pers laten lekken. „Ik lees voortdurend stukken in kranten over deze zaak die zijn gebaseerd op 'betrouwbare bronnen bij poli tie en justitie'. De persofficier heeft openlijk verklaard dat het 'wel goed uitkwam' dat de inhoud van het manuscript bekend is. Dit is een schandelijke manoeuvre." Korvinus verwijt Bender en Van Straelen dat zij in een heel laat stadium, eind oktober, het manu script nog bij de processtukken hebben gevoegd, dit in de weten schap dat het onrechtmatig was verkregen en met de zekerheid dat het op de een of andere manier wel openbaar zou worden. Hij meent dat het Openbaar Ministerie zijn recht op de vervolging van Etien ne U. heeft verspeeld. Of hij de twee journalisten en de persoffi cier over hun handel en wandel mag ondervragen, bepaalt de rechter later. (ADVERTENTIE) O Witlof, 500 gram Schouderkarbonade, 500 gram &J5 4.25 kilo J23S Gebraden Fricandeau, 100 gram SSZfZ Ch Tijgerbrood, wit of tarwe, heel .23T Ch Margarine of Halvarine, diverse soorten, o.a. plantenmargarine, pakje 250 gram Elk 2e pakje of kuipje halve prijs. Verkade Chocolade repen, melk, hazelnoot/melk of puur; tablet 200 gram Ch Mayonaise of Halvanaise, per pot Ch Zakdoekjes, pak 10x10 stuks 2.19 Nü 2 pakken Nieuw: Ch Comfort gedecoreerd toiletpapier, pak 8 rollen JSSff Ch Engelse drop, zak 750 gram 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 22 november a.s.

de Stem | 1997 | | pagina 3