Pleidooi voor goedkoop fietsvoetveer Driv Uitvoering Duurzaam Veilig jaar verlengd Geduld Overwint speelt Amor in kippenhok Nieuwe opleiding Rode Kruis gaat niet door Kinkhoest-epidemie treft heel Zeeland Fancy fair in Oostburg levert 1600 gulden op POLITIE Rapport Twee clubkampioenen Hondenschool Sluiskil Driehond fanclub E de stem dbstem Oostburg wil beveiligde fietsenstalling bouwen Titelverded ZEELAND Statenfracties unaniem Leden Reddingsbrigade krijgen nieuwe trainingspakken Luchtbuks Rijverbod Radarcontrole Aanrijding Bazaar Huize Emmaus brengt 2500,- op Veel volk op open huis Europaschool Bijeenkomst over korte thuiszorg Thema-avoiid 'hondse vandaal' Supportersavond in i i i i i DINSDAG 18 NOVEMBER 1997 £3 Van onze verslaggeefster Middelburg - De uitvoering van het verkeersveilig- heidsproject Duurzaam Veilig in West-Zeeuws-Vlaanderen wordt met een jaar verlengd. Het demonstratieproject loopt nu in ieder geval door tot het jaar 2001 in plaats van 2000. Dit deelde gedeputeerde J. Hen- nekeij gisteren mee tijdens de sta tencommissie Waterstaat en Ver keer in Middelburg. „We hebben geconstateerd dat de uitvoering van het project meer voorbereidingen vergt dan we oorspronkelijk hadden gepland. Nu blijkt dat we pas in 1999 mas saal met de uitvoering van de 30- km-zones kunnen beginnen. Hierna komt de aanpassing van de 80-km-wegen pas aan de orde. Gezien deze ontwikkeling lijkt het mij niet meer dan logisch dat het project een jaar wordt ver lengd. Op deze manier hebben we in ieder geval meer ruimte voor de invulling van de buitengebieden. Het proefproject neemt nu in to taal zes jaar in beslag in plaats van vijf," aldus Hennekeij die eveneens voorzitter is van het be stuurlijk overleg Duurzaam Vei lig. Dit bestuurlijk overleg komt vol gende maand weer bij elkaar. Uit dit overleg moet blijken of de maatregel om het project een jaar te verlengen, definitief wordt goedgekeurd. Tijdens de statencommissie kwam tevens het 'broertje' van Duurzaam Veilig aan bod: ver- keersveiligheidsproject De Ruit. Dit project wordt uitgevoerd in Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaan deren. Gisteren werd de bestuurs overeenkomst van De Ruit be sproken in de commissie. Het be stuurlijk overleg van het project, bestaande uit de vijf gemeenten Terneuzen, Axel, Sas van Gent, Hulst en Hontenisse, twee water schappen, Rijk, politie, Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land, Dienst Landelijk Gebied en de provincie Zeeland zijn ak koord met de uitgangspunten van De Ruit: het verkeersveiliger ma ken van dit deel van Zeeuws- Vlaanderen. De provincie stopt ruim 5,3 miljoen gulden in het project. Dit geld is vooral bedoeld voor infrastructurele maatrege len. Naast dit geld investeert de provincie ook nog eens zeven ton extra in onder meer projectlei ding. D. Holtkamp (PvdA) vroeg zich af hoe het college van GS aan dit ex tra bedrag is gekomen. „De meer kosten voor de projectleiding be dragen twee ton, ik vraag mij af wat er met de overige half miljoen gulden gebeurt." W. Blommaert meldde namens de provincie dat de financiën grotendeels uit de reguliere middelen (verkeer en vervoerpotje) worden gedekt. Hennekeij beloofde dat Holtkamp op korte termijn een goed onder bouwd verhaal krijgt over de tot standkoming van deze zeven ton. ZVP-Statenlid Hageman pleitte ervoor dat Terhole, net als Zaam- slag, ook een rondweg krijgt. Blommaert reageerde dat samen met Rijkswaterstaat naar de mo gelijkheden van de N60 en N61 wordt gekeken en dat hier bin nenkort overleg over wordt ge pleegd. De statencommissie be sloot na deze vragen akkoord te gaan met de bestuursovereen komst. Van onze verslaggeefster Middelburg - Alle statenfracties pleitten gisteren tijdens de commissie Waterstaat en Verkeer voor een fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. De passagier moet daarvoor 2,50 gul den per overtocht betalen, het veer moet twee keer per uur va ren (dus twee boten) en moet een goede aansluiting hebben op het openbaar vervoer. Alleen ZVP'er Hageman vroeg gedeputeerde J. Hennekeij na drukkelijk de mogelijkheid van een beperkt autoveer tussen Vlissingen en Breskens na de aanleg van de Westerschelde- tunnel te onderzoeken. Dit ver zoek kreeg echter geen bijval van Hennekeij en de andere fracties. De provincie heeft nu al een tekort van 2,9 miljoen gul den voor de exploitatie van het fietsvoetveer. „Zo worden onze keuzes om een zo optimaal mogelijk fietsvoet veer te exploiteren natuurlijk beperkt. We hopen dan ook dat we extra geld kunnen vrijmaken uit de openbaar vervoersubsi- dies. Door de wijziging van de Openbaar Vervoerswet is het wellicht mogelijk dat we geld uit de landelijke openbaar vervoer- spot ontvangen. De groei van het openbaar vervoer in deze pro vincie wordt dan beloond en dit geld kunnen we mooi gebruiken voor de exploitatie van het veer," aldus de gedeputeerde. Hennekeij vond ook dat het la ten varen van twee fietsvoetve- ren zeker voordelen heeft (half uurdiensten), maar dat hier ze ker een fors prijskaartje aan hangt. „De mogelijkheid van particu lieren om een veer te exploite ren, zijn hierbij erg interessant. Misschien is het mogelijk dat zo wel de provincie als een particu lier een boot in de vaart kan brengen. De beslissing over het aantal afvaarten valt zodra dui delijk wordt of we de openbaar vervoersgelden ontvangen, ik verwacht deze beslissing nog dit jaar." Milj oenentekort D. Holtkamp (PvdA) benadrukte dat de openbaar vervoergelden die mogelijk vrijkomen voor de exploitatie van het veer, niet ten koste mogen gaan van het regu liere openbaar vervoer in Zee land. „Daarnaast moeten we er voor waken dat de tarieven voor het fietsvoetveer niet gaan op lopen tot vijf gulden per passa gier. Het miljoenentekort wat er nu ligt, mogen we niet puur goedmaken door de tarieven fors te laten stijgen." Hennekeij stelde dat door het binnenhalen van de genoemde ov-subsidiepot heel wat extra kosten kunnen worden goedge maakt, maar vooralsnog wordt uitgegaan van een tarief van vijf gulden. Het streven van de provincie is om de Europese aanbestedeing na de zomer van 1998 te laten plaatsvinden. Hierna kan rond de jaarwisseling 1998/99 daad werkelijk worden begonnen met de voorbereidingen van het fietsvoetveer. Fietsersbond Riet Beukert pleitte namens de fietsersbond ENFB eveneens voor een frequent en kwalitatief goed fietsvoetveer. „De hoge kostenpost van het veer is een gevolg van het feit dat in het verleden, en ook nu weer, steeds prioriteit is toegekend aan de auto. De rekening ligt er nu. Die rekening mag echter niet op het bordje van de fietsers en open baar vervoergebruikers worden gelegd. Meer betalen voor een verslechterde verbinding is wat ons betreft uit den boze. Dat geldt temeer voor mensen die al jaren op deze verbindingen zijn aangwezen om naar school, werk of familie te gaan." Volgens Beukert stelt Hennekeij dat de Westerscheldetunnel kan sen biedt om het openbaar ver voer te verbeteren. „Ook wij zien mogelijkheden om dit te realise ren door enerzijds snelle busin- terliners en anderzijds vervoer in te zetten, afhankelijk van de vraag." GGD-woordvoerder L. van de Berge spreekt in dit verband van een epidemie. Hij voegt daar evenwel onmiddellijk aan toe dat landelijk al sedert midden vorig jaar sprake is van een flin ke toename van het aantal geval len van kinkhoest. Cijfers tonen dat aan: in 1995 werden in Ne derland nog slechts 319 gevallen genoteerd, vorig jaar 2771. Deze stijgende lijn heeft zich dit jaar verder voortgezet. Zeeland is op deze landelijke tendens geen uitzondering, geeft Van de Berge op grond van de officiële cijfers aan. Het gaat dan om die gevallen die weten schappelijk - op basis van sero- logisch onderzoek - zijn vastge steld. „Hoewel voor kinkhoest een meldplicht bestaat, kan het dus zijn dat het aantal gevallen nog hoger ligt," aldus Van der Berge. Van de Berge voorziet dat het aantal kinkhoest-gevallen dit jaar en in het eerste kwartaal van 1998 nog verder zal toene men. In samenwerking met de GGD's onderzoekt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op dit moment de oor zaak van de forse stijging. Se- r Leden van de brassband Geduld Overwint repeteren voor hun komische eenakter. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent IJzendijke - Leden van brassband Geduld Overwint spelen zaterdag 22 novem ber tijdens de jaarlijkse uit voering in het jeugdgebouw in IJzendijke de komische eenakter 'Amor in het kip penhok'. Weduwe Clara Duiker (Erna Wolfert) is eigenaresse van een kippenboerderij en wordt ge holpen door haar broer Appie (Rink Dieleman) en haar doch ter Lia (Ingeborg Goossens). Clara heeft een huwelijksad vertentie geplaatst in een regio nale krant. Josef Bolle (Martin Baillie) heeft hierop gereageerd en dat veroorzaakt heel wat tu mult op de kippenboerderij. Dorpspastoor Herman Baillie zal zich er eveneens mee be moeien. De eenakter wordt in het dialect opgevoerd. De regie is in handen van Anita Aers- sens. Eddie de Smit verzorgt het grimewerk, terwijl de tech nische leiding in handen is van Dick de Pooter en Jos Scherbe- ijn. Voordat het toneelstuk wordt opgevoerd zal de brass band onder leiding van dirigent George Clauws een achttal nummers ten gehore brengen. De uitvoering begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De presentatie is in handen van Nel Bondewel. Terneuzen - De opleiding Hulpverlening bij Ongevallen en Calamiteiten (HOC) van het Nederlandse Rode Kruis gaat dit jaar aan Zeeuws-Vlaanderen voorbij. Belangrijkste oorzaak is, aldus cursusleider D. Dijkgraaf in Terneuzen, dat voor de oplei ding te weinig belangstelling bestaat, hoofd zakelijk als gevolg van de lange duur van de cursus. De HOC-opleiding is nieuw binnen het Rode Kruis. De organisatie had enkele maanden ge leden Zeeuws-Vlaanderen aangewezen als eerste regio in Nederland voor deze cursus. De training is een uitvloeisel van een nieuwe or ganisatievorm binnen het Rode Kruis, op zich weer een gevolg van het project Versterking Geneeskundige Hulpverlening bij Rampen van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid. Dit project moet leiden tot een betere organisatie van (geneeskundige) hulpverlening bij rampen Maar slechts veertien mensen hebben zich voor de HOC-opleiding opgegeven, aldus Dijkgraaf. Het minimum-aantal cursisten was bepaald op 21. Dijkgraaf wijt de geringe be langstelling vooral aan de duur van de oplei ding: vijftig lessen èn een afsluitende stage. „Dan praat je toch al gauw over anderhalf tot twee jaar. Vijftig lesavond en een stage over dag. Dat blijkt voor veel mensen een te grote belasting te zijn." Dijkgraaf zegt over het afblazen van de cursus licht teleurgesteld te zijn, maar hij heeft ook begrip voor de bezwaren. „Niettemin is de be langrijkste conclusie dat Zeeuws-Vlaanderen nog niet rijp is voor rampen-geneeskunde. Het leeft nog niet echt en de bevolking moet eerst van de noodzaak doordrongen worden." In het Rode-Kruisgebouw in Terneuzen wordt nu op 26 november een bijeenkomst gehouden (aanvang 20.00 uur) over rampengeneeskunde en de psychologische en organisatorische as pecten bij rampen. Want volgens Dijkgraaf blijft de noodzaak dringend aanwezig. „Om dat rampen doorgaans verschrikkelijke gevol gen hebben, dient de schade tot een minimum te worden beperkt. Hiervoor is een rampenbe strijdingsorganisatie nodig. Niet alleen om de ramp technisch te bestrijden, maar vooral om levens te redden." Goes - In Zeeland zijn dit jaar verspreid over de gehele provin cie al 142 gevallen van kinkhoest geconstateerd. Dat is vrijwel een verdrievoudiging ten opzichte van vorig jaar. In 1996 kwa men er bij de GGD-Zeeland in Goes totaal 48 meldingen van kinkhoest binnen. dert 1952 wordt al tegen kink hoest ingeënt via de bekende DKTP-prik. Vraag in het onderzoek is onder meer, aldus Van de Berge, of de werking van de kinkhoest-vacci natie nog wel afdoende tegen de (kinder)ziekte is. „Het is zeker niet gezegd dat het een waarde loos vaccin is. Het kan zijn dat de kinkhoest-vaccinatie en de bacterie niet meer volledig met elkaar overeenkomen. Met ande re woorden: dat er sprake is van een bepaalde resistentie van het vaccin door veranderingen in de bacterie. Maar dat is onderwerp van onderzoek." Kinkhoest is besmettelijk en tast de luchtwegen aan. De ziekte doet zich de eerste twee weken voor als een 'normale' verkoud heid. Daarna treden gedurende weer twee weken, vooral 's nachts, zware hoestbuien op in clusief het ophoesten van slijm. Na deze periode kan nog vier tot zes weken een droge hoest ach terblijven. Kinkhoest kan vooral gevolgen hebben voor zuigelin gen. Slechts in zeldzame geval len loopt de ziekte dodelijk af. Volgens Van de Berge is de ziek te met anti-biotica goed te be handelen. Sjoelen voor het goede doel. Van onze correspondent Oostburg - Leden van de Red dingsbrigade West-Zeeuws- Vlaanderen hielden zaterdag een druk bezochte fancy fair in het hervormd kerkcentrum in Oostburg. De opbrengst van de fancy fair en de verlo ting bedroeg netto 1600 gul den en daar waren de leden van de Reddingsbrigade dan ook dik tevreden mee. Het was zaterdag voor deze leden toch al een feestdag, want zestig van hen mochten een nieuw trai ningspak in ontvangst nemen. Tijdens de fancy fair konden be zoekers onder andere deelnemen aan het rad van avontuur en playbackshow. „Er is zowel door jong als oud hard gewerkt om de ze fancy fair tot een succes te ma ken," aldus een tevreden Gerda Christiaansen van de Reddings brigade. „We hebben het met zijn allen weer voor elkaar gekregen en daar zijn we best trots op. Saam horigheid staat bij ons hoog in het vaandel. We hebben onze ma terialen wel, maar net die extra's ontbraken nog. Het geld wordt besteed aan nieuwe materialen en verbetering van de oude spul len. Een nieuw trainingspak is FOTO WIM KOOYMAN een kick voor de kinderen. We zijn blij dat we zo'n goede spon sor hebben gevonden." De feestvreugde werd nog ver hoogd toen Frans Lievens be kendmaakte een bedrag van 500 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een mari foon. Hiermee gaat voor de reddings brigade een lang gekoesterde wens in vervulling. Terneuzen - In de loop van zondag werd met een lucht buks een ruit van een woning aan de Fahrenheitlaan kapot geschoten. De bejaarde bewo ner schrok hevig en deed aan gifte bij de politie. Terneuzen - Een meisje uit Terneuzen kreeg een rijverbod van zeven uur en een dagvaar ding voor de politierechter om dat zij onder invloed haar scooter bestuurde. Zij werd maandag om 04.00 uur aange houden toen zij in de Arsenaal straat reed. Kuitaart - Op de Rijksweg N60 in Kuitaart werd gisteren tus sen 03.30 en 09.30 uur een ra darcontrole gehouden. Hou" derdtwintig van de 1078 pas! santen reed harder dan de toe- gestane snelheid van 50 kilo! meter per uur. Een van de overtreders reed zelfs 112 kilo- meter per uur. Terneuzen - Een 17-jarige bromfietsstér uit Sas van Gent is gisteren rond 10.00 uur bij een aanrijding in de Axelse- straat gewond geraakt. Een 78- jarige automobilist reed vanaf de Van Steenbergenlaan de Axelsestraat op en verleende daarbij geen voorrang aan de bromfietsster. Beide voertuigen raakten be schadigd. Het meisje is met een pijnlijke heup overgebracht naar het ziekenhuis. Aan de hand van de uitslagen van al de wedstrijden van dit jaar werden de clubkampioenen in de hoogste klasse gehoorzaamheid en behendigheid gekozen. Jan van de Velde met zijn nog maar 1,5 jaar oude golden retriever Banjer werd eerste bij het onder deel gehoorzaamheid. Bij de be hendigheid won Angela Thurin- ger met haar Sheltie Kayleigh. ie uitslagen waren als volgt: Gehoorzaamheid: Beginners; 1. E. Fermont, Koewacht, 2. v.d. Craats, Terneuzen, 3. P. van de Nieuwegies- sen, Axel. Voortgezetten: 1. R. Stoffels, Axel, 2. R. de la Ruelle, Spui, 3. J. Platei Ter neuzen. Gevorderden: 1. J. van de Velde, Sluiskil, 2. P. van de Nieuwegiessen, Axel, 3. J. Meijer, Spui. Open klas: 1J.van de Velde, Sluiskil, 2. J. Gijs, Axel, 3. M. van de Velde, Sluiskil. Behendigheid: Beginners: 1. M. de Vrijer, Hoofd plaat, 2. J.Op 't Hof, Terneuzen, 3. R. Kerts Axel. Gevorderden: 1. S. van Straten, Ter neuzen, 2. J. van Tigggelen, Biervliet, 3. A. van Roeyen, Hoek. Debutanten: 1. M. Stolk, Terneuzen, Van onze correspondent IJzendijke - De bazar die za terdag in Huize Emmaus in IJzendijke werd gehouden, heeft bruto 2500,- opge bracht. De bezoekers konden deelnemen aan allerlei spelle tjes, zoals envelop trekken en het rad van avontuur. Natuurlijk werden er ook veel handwerken verkocht, die door de bewoners zelf waren gemaakt. Verder was er een expositie van aquarellen en kon men genieten van de zelf gebakken wafeltjes. Een accordeonist zorgde voor de muzikale omlijsting. „Het was gezellig druk in de ge meenschapsruimte waar de acti viteiten werden gehouden," aldus een medewerkster van Huize Em maus. „De kosten zijn nog niet bekend, maar de netto-opbrengst wordt besteed aan nieuwe hand- werkactiviteiten voor de bewo- 2.J. Sanders, Terneuzen. 3, M. De-| baere. IJzendijke. Open klas: 1. en 2 A. Thuringer. Aar- denburg, 3. R. van Vlierberg, Oost-1 burg. Van onze correspondent Zuidzande - Veel belangstelling I was er afgelopen zaterdag vooi het open huis van de Europa-1 school, de Zuidzandse school. Het gebouw is de pen maanden grondig veerd en ook het interieur is ver nieuwd. Op de open dag kon ook kennisgemaakt worden met nieuwe leesmethode, financieel I bekostigd uit de opbrengst vanj een rommelmarkt en wafelactie. Ter gelegenheid van het oper huis was er een tekenwedstrijd georganiseerd. Bij de leerlingen waren en prijzen voor: Ilse Cau- wels, Nena Maenhout, Narmel Wittouck en Adiz Nazareeth, Bij de volwassenen pakte Hany Gruson de hoofdprijs. De school telt op dit moment 46 leerlingen] waaronder twintig kleuters. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Het Klaverblai houdt morgen in verpleeghuis Terj Schorre in Terneuzen een komst over het persoonsg budget. Deze regeling is voor mensen die langer dan dntl maanden thuiszorg nodig hebben I Deze mensen kunnen hulp regelend via een thuiszorginstelling of doorj het aanvragen van een persoons gebonden budget. De regeling Persoonsgebonden Budget voor de verpleging en ver-i zorging is op 1 juli 1995 ingegaanl Mensen die voor deze regeling 1*1 zen, krijgen een budget waanWl zij hun eigen verzorging en ver-j pleging kunnen inkopen. Boven de Westerschelde bestaat er wachtlijst Voor het budget, Zeeuws-Vlaanderen niet. De bijeenkomst in verpleeg»L Ter Schorre wordt morgen geWJ den van 13.30 tot 16.30. Van onze verslaggeefster Oostburg - Voor het bouwen van een afsluitbare fietsenstalh wil het dagelijks bestuur van de gemeente Oostburg 18.500 g® den uittrekken. Steeds meer medewerkers gaan op de fiets naar hun werk. Eena'P] sloten ruimte om de fietsen veilig te stallen, ontbreekt echter bi] 1 gemeentehuis waardoor fietsen beschadigd en zelfs gestolen word J Het college heeft gekozen voor de locatie onder de vleugel vanh^rj meentehuis ter hoogte van het kantoor van de Westelijke t",m tantskantoren Zeeland (WEA). .i| De stalling, waar plaats komt voor veertig fietsen, komt gedee[te 'j L staan op het terrein waar medewerkers van de WEA momentee 1 sen plaatsen. Het college wil daarom ter compensatie vijf plaa s T de nieuw te bouwen stalling beschikbaar stellen voor de WEA n> j werkers. De huidige parkeerplaats voor invaliden wordt naar ee ter bereikbare locatie onder het gemeentehuis verplaatst. Het voorstel komt vrijdag 28 november aan de orde tijdens de ëj dering van de commissie Welzijnszaken. De vergadering begi 13.30 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis Oostburg Van onze zwemmedewerker Oostburg - De derde zwej wedstrijd voor districtscoi petitie, die door De Bruin' in het zwembad te Oostbu werd gehouden, is opniei geëindigd in een overwinni voor de ploeg van De Schek De Bruinvis werd met een ve sChil van 88,3 seconden ve slagen. ZWEMMEN Voor de B-ploeg van Schel stroom ziet de toekomst er do jjer uit. Na twee wedstrijd' stonden de reserves van Scheli stroom op een degradatiepla en het ziet er niet naar uit dat ze positie is verbeterd. Voor Bruinvis is het behoud van e plaats in de eerste afdeling h hoogste doel. Jan Ramondt, tec' Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Dierenvërzorgingscentrum Cartouche uit Sa van Gent houdt woensdag 26 november de thema-avond 'dL hondse vandaal' over het gedrag van de hond. Rijksgediplo-1 meerd kynoloog M. Bruijnes leidt de avond. Een deel van de avond is gewijd aan het problematisch gedrag bij hou-1 den. Voorbeelden hiervan zijn het vernielen van meubels, het niet ai-1 leen thuis kunnen blijven, overmatig blaffen, niet luisteren, etcet Daarna wordt besproken wat er van dit gedrag gecorrigeerd kan won-1 den, zonodig onder begeleiding. Aanvang 20.00 uur aan de Vier Ambachtenstraat 13 in Sas van Gent Kosten: 22,50. Van onze correspondent Sluiskil - Tijdens de zaterdag gehouden clubkampioenschap pen van Hondenschool van de Velde uit Sluiskil werd de strijdl om de titel clubkampioen 1997 afgesloten. In totaal deden er 811 combinaties mee aan deze wedstrijd. Van onze tennismedewerker Hulst - Drive uit Sas va Gent, regerend kampioe van de Zeeuwse indooi competitie, nestelde zie ook nu aan kop van de eei ste klasse. Hulster Am bacht werd in het Ternerl zense Racketcentrum me 8-4 bedwongen. TENNIS Menno Leeuwenburg, eerste ma aan Sasse zijde, speelde een sol:' de partij tegen Hulstenaar Guii van Poecke. Deze laatste ha moeite met het hoge tempo va Leeuwenburg. Opnieuw bleek service van de Sassenaar een g ducht wapen: 10-5. In de tweed partij klopte Timothy Poppe mi 8-5 Pascal van Poecke, jongei broer van Guido. Een break in d beginfase was cruciaal voor d. eindzege van Poppe. Vervolgens is Tim Poppe niet in de proble men gekomen tegen de jeugdigi Van Poecke. Spannend ging het er aan toe i: de partij tussen Stanny Verstra eten en Cor de Jonge. Uiteinde lijk finishte Reynaertstedelinf Verstoeten op een voordelige 9 8-score. Bij deze stand was D Jonge aan service, geraakte oj. 30-0 waarop het tijdsignaal her van een gelijkspel afhield. Routi nier Verstraeten speelde als van ouds: hij speelt op gevoel en be heerst alle slagen. Bovendien ten niste hij tegen Cor de Jonge 'vast en degelijk. „Ik probeerde de ba zo lang mogelijk in het spel t( houden en toe te slaan wanneei het kon. Zo probeerde ik voor zichtig openingen te maken. Te gen Stanny Verstraeten is eer punt echter niet gauw gescoord Hij loopt goed en heeft ook eer goed inzicht," aldus Cor de Jonge na afloop. Overmoedig In de laatste single kende Drive- speler Michael Pieters weinig moeite met Roland Renique. Hi; twam met 3-0 en 4-1 voor, Reni que krabbelde terug tot 4-3, maar uiteindelijk werd het 8-4 voor. beters. De dubbels werden over peide parijen gelijk verdeeld. Het ouo Leeuwenburg/Poppe stond Van onze sportmedewerker Sluiskil - Een nog echt oude net zaterdag in zaal Dalling erselub van de enige Zeem nam, zijn eerste feestavond de- Een domper was de afw °ndigde Johan Capiot. De van Dubbeldam meldde zie [er Peter de Vos af, omdat z: enhuis was opgenomen. j" aUerijl werd Vital Timmer *ns «°g bereid gevonden dp J ,u*skü te komen, maar hpt moest helaas van voerrir°grainma worden afge- onHo omdat vele vragen als Can/f!6?3 'de loopbaan van wa? badden. Timmermans men de partii om sa" driph j avy dubbeldam het ehonderdste lid in de bloe- Eraao 6 2etten- Ze deden het een Wa,nt det "l"06 dd was er namov1! ^?et andere geslacht, Ho°gerheiden0n Gerritsen uit Ir*- vorig jaar werd de van wr °P initiatief Lijbaertertenr Dallin§a' Siaak opserioL Levien de Feyter I bufser^ De Terneuzense __geuieester Barbé gaf het

de Stem | 1997 | | pagina 18