Sport Doelpunt Gladdines beslissend HVV'24 winnaar spektakelstuk tegen Axel Corn Boys klopt leider Domburg 66 do Koploper Katwijk wint van Ter Leede Bijna helft Groote Lindt optimistisch na 0-1-nederlaag tegen matig Hoek TOEGIFT OP MAANDAG Uitgesproken DE STEM ZEELAND Trainer Rinus Zegers kan vrede hebben met nederlaag tegen Hulstenaren Vogelwaarde profiteert niet optimaal van misstap lijstaanvoerder Welles-nietes Telefoon Debuut in het eerste Rood voor De Nooijer Staatsbezoek koi Pacqué en Kayi wacht schorsing 13.000 arbeidsplaatsen gj Vervoersverbod opgeheven in vi< 11111 Door Rinus Verberkmoes Zwijndrecht - Zwijnen in Zwijndrecht was wat hoofdklasser Hoek zaterdag in het duel met Groote Lindt deed. Met 0-1 als eindresultaat kwam Hoek goed weg in een duel waarin alles wat fout kon gaan bij de formatie van trainer Ad- riaan Nieuwenhuijse ook bijna mis ging. Het was dat Groote Lindt geen doelpunt bij elkaar weet te trappen, anders waren de gezichten bij Hoek nog bedrukter ge weest dan zaterdag het ge val was. Zelfs na de nipte zege. HOOFDKLASSE A „Hoek heeft slecht gespeeld. Dat is een verdienste van ons. De aan passing in deze klasse nadert," oordeelde Peter de Haan, hoofd trainer van Groote Lindt. De coach heeft na tien nederlagen op rij de moed nog lang niet verloren. „We kijken naar de derde plaats van onderen," is het optimisme dat in Zwijndrecht heerst. De thuisclub maakt als debutant een leerjaar door, zonder dat het in spelers kon investeren. „Het bouwen van een tribune kreeg voorrang," heette het en dat maakt dat Groote Lindt binnen kort deze overdekte zitplaatsen officieel in gebruik gaat nemen. Helaas waarschijnlijk maar voor slechts één jaartje in de hoofd klasse, want wie deze klasse kent, weet drommels goed dat de man nen uit Zwijndrecht klasse tekort komen. De nederlaag tegen Hoek toonde dat onmiskenbaar aan. Niemand bij Hoek was eigenlijk blij met de winst, want dat er slecht gespeeld werd, was voor eenieder in het Zeeuws-Vlaamse kamp duidelijk. Waarom? Adri- aan Nieuwenhuijse: „Onzeker heid. Dat is in de ploeg geslopen na drie goede wedstrijden met nul punten als resultaat. Dit was me de de oorzaak van de twijfels waarmee we speelden. Zeker toen na de 0-1 de tegenstander niet aanviel, werden we te angstig." Misverstanden Deze uitleg mag dan als excuus voor de vele misverstanden, fou tieve passes en onderling onbegrip Hoek in de aanval tegen Groote Lindt. gelden, voor de toeschouwer was het in ieder geval onaantrekkelijk. Hoek speelde veruit de minste wedstrijd van het seizoen en dat terwijl het duel goed geopend werd. Binnen vijf minuten stond het al 0-1 door een doelpunt van Ad Gladdines, op een breedtepass van Jacky Lambert, die door Mare Minnaert op rechts de diepte was ingestuurd. Alles wat Hoek heette, ging er toen eens voor zitten. Het duurde echter tot de 40e mi nuut voordat Gladdines nog eens uithaalde, de tweede kans voor Hoek na een misverstand tussen twee spelers van Groote Lindt. Geen Hoek-man kwam er aan te pas. Het zegt wat over het niveau dat Hoek haalde. Daarnaast had het alle geluk dat de thuisploeg niet weet wat scoren is. Want nadat Jeroen Kok op sim pele wijze Geert de Poorter al eens zijn hielen had laten zien stond de lat een treffer in de weg en zag Willem Buys zijn inzet via de sluitpost van Hoek en de paal naast gaan. Hoek ontsnapte daar mee aan de gelijkmaker en mocht zeker niet klagen toen Kurt Pac- qué rood kreeg toen hij Kok in zijn ren richting doel onderuit tikte en daarmee een zeker schijnend doelpunt voorkwam. De rust ging zodoende met een 0-1-stand in. Aardig Na de thee opende Hoek opnieuw aardig. „Sneller de spitsen bedie nen," was wat Nieuwenhuijse had verordonneerd. Deze raad leidde tot een voorzet van Minnaert, ge volgd door een kopbal van Glad dines tegen doelman Pons aan en een solo van Angelo Nijskens, die op diezelfde sluitpost strandde. Aan de andere zijde snelde Danny Buijink door de defensie van Hoek om vervolgens zijn kans te ver prutsen. Willem Buys kreeg daar na nog een betere gelegenheid, Door Sja'ak Begijn Hulst - Het publiek was de grote winnaar in een wedstrijd tussen HW'24 en Axel die ge zien het open karakter eigen lijk geen overwinnaar ver diende. Omdat de thuisploeg zich de meeste kansen creëer de, mocht de formatie van trainer Ko Stoutjesdijk te recht aanspraak maken op de volle buit met 2-1. DERDE KLASSE A Zelden zal het voorkomen dat een streekduel met zo'n open vizier gestreden wordt. Zowel Axel als HW'24 koos voor de aanval, waardoor er een boeiend schouw spel aan de Zandstraat onstond. De ruim vierhonderd toeschou wers zagen dat zowel Axel als HW'24 legio kansen kreeg, maar er bijna net zoveel over en naast schoot. Na een druk turven van de doelmogelijkheden bleek dat de thuisploeg twee keer zoveel 100 procent-kansen had gecreëerd dan de bezoekers: twaalf tegen zes. Alleen al hierom was de ploeg uit Hulst de terechte winnaaar. Het duel in de derde klasse A was tevens het duel van doelman Car lo de Deckere. De Deckere was met voorsprong de uitblinker op het veld. De vroegere doelman van HW'24 behoedde Axel van een achterstand, maar moest ze ven minuten voor het eindsignaal van een uitstekend leidende scheidsrechter Bruynooge uit We- melding zwichten voor een doel punt van Carlo Blommaert. De marktkoopman uit Hulst bewees opnieuw zijn waarde voor de Hul stenaren. De aanvoerder joeg zijn ploegmakkers aan en speelde daarbij zelf een voorbeeldrol. Op het moment dat iedereen zich ver zoend had met een gelijkspel kwam Blommaert als een duvel uit een doosje tevoorschijn om De Deckere op de valreep alsnog het nakijken te geven. Trainer Ko Stoutjesdijk ging vol- HW'24-doelman Jean Pierre de Keyzer plukt een voorzet van Axel uit de lucht. ledig uit zijn dak. De oefenmees- ter uit St.-Maartensdijk omhelste zijn spelers en kon alleen maar de woorden 'yes, yes' uitbrengen. Misschien dat de televisiecamera van Omroep Zeeland hem deed haperen in zijn anders zo gemak kelijk gekozen woordenvloed. Be komen van de overwinning kreeg Stoutjesdijk alles beter op een rij tje. „Een terechte overwinning voor ons. Het mocht dan wel een open wedstrijd zijn met veel en wisselende aanvalsgolven, wij hebben de meeste kansen gekre gen en er toevallig een meer inge schoten dan Axel. Dit is een be langrijke overwinning voor de ploeg. We zaten in een dip. HW'24 mist flink wat basisspe lers. Patrick Taelman en Maarten FOTO WIM KOOYMAN Scheerders hebben zich meer dan uitstekend van hun taken gekwe ten. Ja, ik heb reden om trots te zijn. Ik wil in de wedstrijd veel van mezelf terugzien. Deze week hebben we als bezetenen ge traind. Die inzet en dat karakter Van onze sportmedewerker Terneuzen - Corn Boys zorgde voor een daverende verrassing in de vijfde klasse A van het KNVB-voetbal op zondag door de nog ongslagen koplo per Domburg in eigen huis op een 1-2-nederlaag te trakte ren. VIJFDE KLASSE A Naaste achtervolger Vogelwaarde profiteerde niet optimaal van de misstap van de leider en kwam te gen Hoofdplaat niet verder dan 1- 1. Zeelandia sloop wel wat dich terbij door in een doelpuntrijk duel (4-6) van Graauw te winnen. DOMBURG-CORN BOYS 1-2 - „Op zich viel er niet veel op de ze ge van Corn Boys af te dingen. Deze nederlaag zat er al een tijdje aan te komen, want we speelden de laatste weken wat onder ons niveau," aldus Domburg-woord- voerder Labrujère. Toch had Domburg in het eerste half uur dit duel kunnen beslissen. Nadat Ramon Vader voor 1-0 had ge zorgd werd een inzet van Patrick Provoost van de lijn gehaald en schoot Ko Brand tegen het hout werk. Corn Boys kreeg geloof in een positief resultaat toen Martin Dhaene in de 42e minuut 1-1 liet noteren. In de tweede helft een aandringend Domburg en een ge vaarlijk counterend Corn Boys. In de 54e minuut scoorde Xavier Herman 1-2. K VOGELWAARDE-HOOFD PLAAT 1-1 - Een aantrekkelijk duel. Vanaf het moment dat Hoofdplaat (12e minuut) door een afstandsschot van Alf Waatjes, dat van richting werd veranderd, op voorsprong kwam beperkte die ploeg zich onder de druk van Vo gelwaarde tot counteren. Dat le verde verschillende gevaarlijke situaties op voor het doel van Vo gelwaarde, maar ook aan de an dere kant vielen er diverse hache lijke situaties te zien. Vandaar dat de wedstrijd alle kanten op kon. Het veldoverwicht van Vogel waarde resulteerde pas in de 88e minuut in de gelijkmaker van Lars Strijdonk. GRAAUW-ZEELANDIA 4-6 - Een attractief duel met twee aan vallende ploegen. Zeelandia had technisch de meeste bagage en won verdiend. Bij rust was het 2- 3. Scoreverloop: Francesco Her mans 1-0, Marcel Krant 1-1, Eddy van de Ketterij 1-2, Edward Kips 2-2, Ronald Pruijssers 2-3, Eddy van de Ketterij 2-4, Edwin Mol- ders 3-4 (strafschop), Angelo Schaalje 3-5, Marcel Krant 3-6, Tom d'Haens 4-6. ZEELAND SPORT-AARDEN- BURG 1-3 - Al snel stond Aar denburg op 0-1 door Robbie van de Wijnckel. Zeeland Sport kreeg in die eerste helft verschillende kansen, zag twee inzetten van de lijn gehaald worden en het hout werk de gelijkmaker in de weg staan. Net na rust werd het wel 1- 1 door Friso Heijstek. Zeeland Sport bleef drukken, maar werd verrast door scherpe counters van Aardenburg, dat uitliep naar 1-3 door treffers van Michel van de Walle en Michel Coqcuyt. WALCHEREN-OOSTBURG 3-0 - Een vrijewel compleet Walche ren begint steeds beter te draaien. Ook nu viel er niets op de winst af te dingen. Bij rust was het 1-0. Een schot van Jeroen Dijker ver dween door de handen en benen van de Oostburg-keeper in doel. Laatstgenoemde maakte zijn fout even later goed door een straf schop van Jeroen Dijker te stop pen. Na rust nam de thuisploeg verder afstand door doelpunten van Andy Minderhout en een fraai diagonaal schot van Jeroen Dijker. RIA-JONG AMBON 2-4 - De eer ste helft was evenwichtig en de 2- MAANDAG 17 NOVEMBER Bil maar vergat met alleen De Letter voor zich te scoren om pal daarna Buijink van dichtbij in het zijnet te zien knallen. Hoek wankelde dus, maar bleef op de been. Zelfs bij de vijf hoek schoppen die Groote Lindt in de laatste zes minuten mocht nemen. Vrouwe Fortuna bleef echter hals starrig als 'twaalfde speler' bij Hoek meedoen en toonde dat overduidelijk bij een inzet van Raymond Corbeth in de slotfase. Een knal van dichtbij, die via de rug van Mare Minnaert naast het doel caramboleerde. Hoek zwijn de dus, maar pakte wel de volle buit mee uit Zwijndrecht. GROOTE LINDT-HOEK 0-1 (0-1) - 5. Ad Gladdines 0-1. Gele kaarten: Jos Kayser, Kurt Pacqué en Mare Minnae rt (allen Hoek), Frank Roeland en Raymond Corbeth (Groote Lindt). Scheidsrechter: Hans Kohier. Toe schouwers: 300. GROOTE LINDT: Willem Jan Pons, Liam Walsh, Frank Roeland, Arie van de Heuvel, Remco Zuiderbaan, Jos van Eek (23. Peter van Gameren), Raymond Corbeth, Paul Paans (60. Rick Pijper), Danny Buijink (73. Mar co Bley), Willem Buys, Jeroen Kok. HOEK: André de Letter, Jos Kayser, Geert de Poortr, Kurt Pacqué, Franky Standaert, Mare Minnaert, Patrick Naudts (62. Erwin Dek), Hubert van de Hemel (65. Geertjan de Smet), An gelo Nijskens, Ad Gladdines, Jacky Lambert (65. Frank van Damme). kwamen er vandaag goed uit," zo keek hij terug. Pascal de Block en Dennis Riet- jens waren met respectievelijk een rug- en liesblessure aan het rijtje afwezigen toegevoegd voor het duel tegen Axel. Door hun af wezigheid speelde Arno Zwegers als vrije verdediger en stonden Patrick Taelman en Maarten Scheerders op het middenveld. Na tien minuten spelen kwamen de gasten op voorsprong door een kopbal van (wie anders) Joep Fruseh uit een hoekschop van Ni- ki de Wolff. De Wolff zelf kwam zelden echt in de wedstrijd. De goaltjesdiefdie aan het begin van het seizoen was overkomen van Sluiskil, heeft zijn ritme duidelijk nog niet gevonden. HW'24 kreeg eveneens kansen. Een attent keepende doelman Carlo de Dec kere stond telkens weer op de goede plaats. Halverwege de eer ste helft strafte Pierre Withagen onoplettendheid in de Axel-ver dediging af en liet zijn ploeg daarmee met een 1-1-stand de rust ingaan. Na de thee kreeg de thuisploeg opnieuw riante kansen, maar vooral Harm Rietjens was onge lukkig in zijn afwerking. „Ik had vandaag weinig adem," legde hij zijn matige optreden uit. Vervol gens over de inzet van zijn ploeg en zichzelf: „Nog nooit heb ik zo veel in een wedstrijd gelopen." Trainer Rinus Zegers weet de ne derlaag van zijn ploeg aan de ge miste slag op het middenveld. „Door het wegvallen zo vroeg in de wedstrijd van Job Zwegers verloren we de greep op het mid denveld. Bas van Hoeve is niet de speler die dat kan opvangen. Bij HW'24 liepen er twee spelers uit het tweede elftal, die basispelers van ons overspeelden. Stoutjes dijk had vandaag betere spelers dan wij," gaf hij ruiterlijk toe. „Het was een goede wedstrijd van beide kanten. We speelden in elk geval beter dan in Terneuzen waar we met 1-0 verloren. HW'24 gun ik deze overwin ning." 137e JAARGANG HET WERD zaterdag een wel- les-nietes-spelletje bij de vol leybalwedstrijd in de eerste klasse vrouwen van de dis trictscompetitie tussen WR en Savok 2. Beide teams stonden gereed in de sporthal, maar toen bleek echter dat er geen scheidsrechter kwam opdagen. Bij Savok was er niemand die kon fluiten en toen de WR- coach zich aanbood om de arbi trage voor zijn rekening te ne men wilde Savok niet. Savok wilde wel vriendschappelijk spelen, maar dat wilde VVR niet. Wie het nog weet mag het zeggen, maar er werd helemaal niet gespeeld en Savok kon on- verrichterzake terugkeren naar Sas van Gent. EDWIN ENTHOVEN was za terdag tijdens de eerste wed strijd van het Zeeuwse ATB- circuit in De Braakman een klasse apart. Ruim voor half koers reed hij al ver voor de rest uit. Voor Omroep Zeeland verslaggever Peter van Berkel, die met zijn wagen langs het parcours stond, het sein om richting de voorbij razende Enthoven te roepen: „Edwin er is telefoon voor je." Enthoven had daar schijnbaar geen oren naar, want hij ver volgde zonder op of om te kij ken zijn zegetocht door de bos sen van De Braakman. GRENSRECHTERS ZIJN ech te clubmannen. Wie zich elke week in weer en wind met zijn vlag langs de lijn beweegt en zich met name in de uitwed strijden door de toeschouwers laat uitschelden, moet toch wel veel voor zijn vereniging over hebben. Rudi Minnaert van IJzendijke is zo'n man, die alles voor zijn IJzendijke over heeft en hoogstwaarschijnlijk elke avond in een blauw-witte pyja ma in zijn bed stapt. Als hij iets kan doen voor zijn cluppie, dan kan men altijd een beroep op hem doen. Zondagmiddag in de wedstrijd tegen Sluiskil was het weer eens zover. De club van trainer Paul van der Hooft had te ma ken met een groot aantal afwe zigen door blessures en vakan ties. In de eerste helft moest bo vendien Luc van Waes door een blessure het strijdveld verlal en nadat Van der Hooft in tweede helft spits Peter Mai hout had vervangen door miel de Looze, was het arseu, aan reserves, dat op de IJzj dijke-bank zat, opgebruikt. Toen de ingevallen Camiel Looze ai snel geblesseerd rai te en zich hinkend over het vt bewoog was goede raad dm Paul van der Hooft had natun, lijk zelf kunnen invallen. Al oud-spits van Sluiskil zou natuurlijk niet onaardig om nog eens aan te treden tegé je oude vereniging, maar Pat had zijn voetbaltenue thuis g laten en dus werd er gekozj voor een verrassende oplossi 'Grens' Rudi Minnaert ontdi zich van zijn trainingspak sprintte het veld op om zich rechterspits te melden voor laatste tien minuten. „Ik tri nog elke week," meldde hij afloop monter. „Ik speel noi het derde." Minnaert liet niet onbetuigd. Na een fanai ke sliding ontsnapte hij aan gele kaart. Niet onaardig als 'bijna veertigjarige' nog debuut te maken in het eerste Terneuzen - Gérard de Nooi; die RCS de laatste weken dens zijn blessure begeleidd werd in het duel tegen Tern® zen met een rode kaart geo fronteerd toen hij verhaal haa de bij scheidsrechter Hofms uit Deil over de rode kaart RCS-speler Machiel Geleijm kreeg. „Ik heb niet eens veelg zegd. Het enige wat ik zei wa dat hij niet met twee mat! moest meten. Prompt tovet hij me de rode kaart voor. had de indruk dat die man allemaal niet goed aankon zeker niet goed bij kon bena Even daarvoor waren er o enkele overtredingen gewei waarvoor hij een kaart hi kunnen trekken. Dat verzui de hij toen. Zelfs bij de stn schop die Terneuzen kre deelde hij geen kaart uit a onze verdediger. Dan ben niet consequent. Die man ki het duidelijk niet aan en van werd ik min of meer h slachtoffer. Ais ik nu scholden had was die kaart zijn plaats geweest. Maar dit echt belachelijk." Eindredactie: Ton Kooiw Bijdragen: Fred Rabout, V/I van Leeuwen, Guus Heuti» en Peter Snelders. 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland A2 A3 A4 A5 A6 BI/B2 C1 t/m C4 Grote Gids D1t/mD3 BTV-programma's D4 Humoristis strijd tus sint en K< PA Planburi voorsl loonstijc Terneuzen - In de hoofdklasse A van het KNVB-zaterdagvt bal won koploper Katwijk thuis van Ter Leede met 2-1 en! daarmee weer iets verder uit ARC uit Alphen aan de Rijm weg als achtervolger door een forse nederlaag tegen Lisse. 2-stand bij rust gaf dat goed weer. Ardjan Lekaj zorgde voor 1-0, waarna de bezoekers die ach terstand ombogen in 1-2 door goals van Eldridge Pentury en Jason Pattiasina. Michel Reijns bracht RIA langszij. In het begin van de twee helft was RIA ster ker, maar verzuimde afstand te nemen. Daarna een beter Jong Ambon dat de wedstrijd besliste door doelpunten van Frans Sala- wane en opnieuw Eldridge Pentu ry- HULSTERLOO-KENESSE 2-3 - In het begin en in de slotfase van de wedstrijd was Hulsterloo be ter, maar over de gehele lijn geno men had Renesse de meeste in houd. Nadat Mario de Vos de sco re voor de thuisclub had geopend bepaalde Clement Rijnberg de ruststand op 1-1. In de tweede helft liep Renesse uit naar 1-3 door treffers van Peter Moerland. Kort voor tijd scoorde Daan van Damme 2-3. HOOFDKLASSE A Noordwijk moest wat toegeven op Katwijk, want door het 2-2-ge- lijkspel tegen Quick Boys verloor het weer twee punten. Hoek nes telde zich bovenin de middenmoot door de zwaar bevochten over winning op hekkensluiter Groote Lindt. Debutant Excelsior Maas sluis doet het uitstekend en pakte opnieuw drie punten door met 1-0 van ASWH te winnen. Kozakken Boys verraste het sterker geachte Scheveningen en zag opnieuw Remco van Keeken een doelpuntje meepikken. Rijnsburgse Boys en Achilles Veen hielden het bij een bloedeloze 0-0. ARC-LISSE 0-4 - Rust 0-2, Wim Westberg 0-1 (eigen doel), Maar ten Smakman 0-2, Mark van Bommel 0-3, Barry Dubbeldeman 0-4. Toeschouwers: 1500. NOORDWJJK-QUICK BOYS 2-2 - Rust 1-1, Patrick van de Gronde 1-0, Pieter Slootweg 1-1, Hans van de Plas 1-2, André de Ridder 2-2. Toeschouwers: 2500. EXCELSIOR MAASSLI WH 1-0 - Rust- en eindsta» nuel Monteiro 1-0. Toeschoi 1000. KATWIJK-TER LEEDE 21 Rust 1-1, Jeffrey Stolk 0-1, Zwaan 1-1, Marcus Toeschouwers: 1500. KOZAKKEN BOYS-SCHE INGEN 3-1-Rust 1-1, Re® Keeken 1-0, Ron de J: hn Verbaan 2-1 en 3-1. Toes wers: 1000. RIJNSBURGSE BOYS-A' LES VEEN 0-0 - Rust- ei stand. Toeschouwers: 800. Zwijndrecht - Aan het to' Groote Lindt houdt Hoek, i de drie punten, een tweetal s singen over. Kurt Pacqué ii vierde gele prent en wacht schorsing. Jos kayser liep zijn derde gele kaart aan hem wordt het eveneens een toekijken. De Graafschap-trainer Fritz Korbach in De Volkskrant. „A| leven na de dood is, als reïncarnatie bestaat, dan wil ik terug op aarde als topspeler en dan niet omdat je binnen ander miljonair kunt worden. Voetbal is zó mooi." Lucien van Kersschaever, de Belgische bondscoach van derlandse basketbalteam in De Telegraaf op de vraag is er het leven dan basketbal: „Ja, Basketbal." f|0(' De werkloze trainer Leo van Veen in Voetbal Inter „Daarom zeg ik nu: als een club als RBC zich voor me m zeg ik néé. Daar kan ik niet uit de voeten. Ik was een sp ambities, ik ben een trainer met ambities." Van onze redactie buitenland Caïro/Luxor - Egyptische ex tremistische moslims van de Gama'a al-Islamiya hebben gisteren 57 buitenlandse toe risten, een Egyptische gids en twee politiemannen doodge schoten bij een terreuraanval in de beroemde toeristen plaats Luxor. Zes terroristen verloren het leven in een vuurgevecht met veiligheids troepen. De slachtoffers zijn Zwitsers, Ja panners, Duitsers, Britten, Fran sen en een Bulgaar. Volgens me dische bronnen zijn er vierentwintig gewonden. Naar verluidt hielden de daders - verkleed als politiemensen - toe ristenbussen bij het tempelcom plex van Luxor aan en beschoten ze de passagiers met automati sche wapens. De eerste slachtof fers vielen bij de tempel van Hatsjepsoet in een bus met Ja panse toeristen. Daarna vielen de terroristen een bus met Europese toeristen aan. Ze reden met die bus Luxor uit en vluchtten de heuvels in. Legereenheden ach tervolgden de terroristen en be schoten hen met zwaar mate rieel. De precieze toedracht blijft evenwel vaag. Het Egyptische ministerie van Binnenlandse Za ken meldde dat alle zes de daders zijn gedood bij de achtervolging. Ooggetuigen spraken dit echter tegen. Volgens sommige waarne mers waren er zeven daders, vol gens anderen elf. De aanslag is de bloedigste van de laatste jaren en een come back van Gama'a al-Islamiya, die strijdt tegen het door militai ren gedomineerde regime van president Mubarak. De aanslag in september op een bus met Duitse toeristen in het centrum van Cairo, waarbij negen Duit sers en de Egyptische chauffeur bet leven verloren, werd niet in verband gebracht met de extre mistische organisatie. Door de dramatische gebeurte nissen verloor het driedaagse staatsbezoek van koningin Bea trix en prins Claus aan Egypte al op de eerste dag zijn glans. De vorstin zei aan het begin van baar tafelrede, tijdens het staat- diner gisteravond in Cairo, dat Van onze verslaggever trie Brussel - Slechts 8.000 van de ken. huidige 15.000 varkensbedrij- Mini ven heeft nog toekomst als de kou- herstructureringswet voor de sector van kracht wordt. n s ru® e inkrimping van de varkenssta- deri za' leiden tot een verlies van len 800 arbeidsplaatsen in de var- Dat' 'enshouderij, de veevoederindus- zou Van onze Haagse redactie en Haag - Rond Groesbeek, Eindhov Sestel mogen sinds gisteravond zes uuL °erd. Het opheffen van het vervoersï enshouders in die gebieden hun veela et nieuwe dieren. Ook kunnen zij1 h1 ^u*d~Nederland brengen. hn ^volken' van de stallen is aa nden. De regels moeten voorkoma r0eei kan uitbreiden. Als geconstateef scho na'ee^' warden de aangevcl Bedrijven die met varkenspest besma de tijd om nieuwe varkens aal ee maanden lang geen dieren wol erige bedrijven zijn niet gebondl a[®! °°k die mogen twee maanden lal bed e stallen weer vol zijn. De verkJ !'jven is alleen toegestaan binnenl Mi prinl zijn een i fami] gewd de

de Stem | 1997 | | pagina 24