■sssti*— Biervliet moeizaam langs Groede roomstart wordt nachtmerrie Terneuzen maakt korte metten met RCS gstig Breskens verliest drie kostbare punten Dominique Verlinde scoort gelijkmaker tegen IJzendijke Patrijzen blijft in achtervolging op leider HYY'24 wacht na 2-0-voorsprong naar 2-6-verlies tegen beter STEEN •frofKLASSE A Aantrekkelijke voetbalwedstrijd op sportpark in Terneuzen DERDE KLASSE A &E KLASSE A Moeizaam gelijkspel Sluiskil VIERDE KLASSE A DERDE KLASSE A jzesde klasse A van het T O zondagvoetbal A 0 rrcrfO 1 öuagv een 0-2-zege behaald aede. Dit houdt in dat hoofdrol over moest jan Noormannen, dat ;_3 van Volharding won. jke had kunnen profite er verzuimde dat, omdat 'niet meewerkte en met 4-0 in dit duel pakte. Terho- jut niet gemakkelijk tegen Lewedorpse Boys, maar zegevier de toch. Met de hakken over de sloot werd het 2-1. Sluis-Kwa- dendamme eindigde in 8-1 en le verde de eerste puntjes voor Sluis op. Kwadendamme bleef de nul koesteren. GROEDE-BIERVLIET 0-2 - Bei de teams waren aan elkaar ge waagd. In dit gelijk opgaande ge vecht werd voor de thee niet ge scoord. Na de hervatting opende Biervliet de score via Pascal We- dage. Groede dacht de gelijkma ker te kunnen koesteren toen Da vy Maes scoorde. Hij had dat met de hand gedaan. Opzettelijk en dat werd vertaald in een rode kaart. Met een man meer binnen de lijnen profiteerde Biervliet en zag hoe Ralph Baumgarte 0-2 scoorde en daarmee ging de winst mee naar Biervliet. ROBUR-SCHOONDIJKE 4-0 - Na 1-0 bij de doelwisseling, via een rake inzet van Mark van Has- sel, maakte deze speler kort na de thee 2-0. Onny Scholten mocht na een uur spelen 3-0 laten noteren door een strafschop te verzilve ren. Dat het nog 4-0 werd door een doelpunt van Steven de Win ter deed weinig meer ter zake. Robur won en Schoondijke mocht zijn wonden likken. TERHOLE-LEWEDORPSE BOYS 2-1 - Met winstkansen aan beide zijden ontwikkelde zich een spel dat tot en met het eindsig naal boeide. Jean-Paul Egger- mont tekende voor het wisselen van speelhelft voor 1-0. In de 55e minuut maakte Patrick Freijser er 2-0 van en leek de race gelo pen. Tot Simon Smidts 2-1 scoor de. In de spannende eindfase werd niet meer gescoord en dat hield in dat de punten in Terhole bleven. SLUIS-KWADENDAMME 8-1 - Beide teams hadden nog een en kel punt en daar moest dus giste ren verandering in komen. Sluis maakte daar de meeste aanspraak op en liet daarover geen twijfel bestaan. Peter Slits maakte 1-0 en 2-0, waarna Bob van de Kerk hof zich voor 3-0 meldde voordat Alwin Vermeulen de ruststand op 3-1 bepaalde. Robin van Hal, Je an Marie de Bruijsse (6-1 en 7-1) en Peter Slits maakten het feestje bij de thuisclub compleet. VOLHARDING-NOORMAN NEN 2-3 - De thuisclub kreeg de beste kansen, maar vergat er vol doende af te ronden. Na 1-0 door een rake inzet van Albert van Steenbergen, maakte Jacky Min derhout er na de thee 1-1 van. Henk Wielemaker tekende ver volgens voor 1-2 en Jeroen de Witte voor 1-3. Peter Ars bepaal de de eindstand op 2-3. Verberkmoes - „We hadden naar de tien moeten jagen. Te- ben ik niet," reageerde Cor van de Velde, trainer STEEN na de 2-6-zege van zijn ploeg op gastheer acht. Koewacht, dat een 2-0-voorsprong verloren pan omdat het mee bleef voetballen en STEEN kans biet spel te komen. Zelfs tegen een STEEN, dat de e fase met tien man inging, omdat Van de Velde een man eruit haalde na drie wissels, bleef de hoofd- tvan trainer Rudy Rietjens de mindere. VIERDE KLASSE A tkende in de derby tegen a droomstart. Tactisch ffiEN onmiddellijk met de de feiten gedrukt. Tevens voor STEEN, dat een te laatste lijn heeft. Van de erkende dat. „We speelden in een te traag tempo," was -~g. Daarbij opmerkend equipe slechts even na de po maakte. De bres werd periode definitief gesla- het zover was had Koe- 1 eerste instantie twee 'eke doelpunten gemaakt, door Pascal Lensen, die Danny Vlas- onberispelijk binnen tik- door de jarige Patric opnieuw na een sublie- van Vlassenrood, die de 50 meter afstand achter nsie van STEEN krulde, i' van De Block sloeg als t in. De vreugde bij Koe lende toen geen grenzen, door een kopbal van Je- avarro knabbelde iets van thousiasme bij de geel-ro- Het optimisme kreeg in de opnieuw een dreun ke Navarro zijn doelpunt, na een vrije trap Boey, binnenkopte: 2-2. i rust werd het zelfs Werner Bisschop was de «teen voorzet van Wouter ,diede geblesseerde Chair De Maat uit Alblasserdam al geel gegeven aan Da- en Marco Otjens van Carl de Waele van Intussen was duidelijk 'meer voetbalvaardig de bagage meedroeg. Dit een tweede en dat lukte »de hervatting. Een her- Peter de Bot ingezet Lieven de Boey en dat STEEN geen windeieren. invaller zorgde, op een van Werner Bisschop, in 'e minuut voor 2-4. Kort werd het zelfs 2-5 toen een pass van Navarro op schatte en binnen kt was toen definitief ge- i nog achter De suprema- is op dat mo- verduidelijk. Het wachten op meer. De 2-6 liet niet hten. Een treffer Warro, die pal daarvoor al ran een kans had gemist, taitenspelluchtje. Vanaf "~t het STEEN de teu- ipeelde het ineens wat "ngender. Dit tot ont steltenis van Cor van de Velde, die Wouter de Neijs 'geel' had zien pakken en daarom wijselijk werd gewisseld voor Tom Lernout. De derde wissel aan de zijde van STEEN was daarmee een feit. Vreemd was het dan ook dat teamleider Jo van Remortel de ar bitrale leiding liet weten nog een speler eruit te willen halen. David Toté was de 'gelukkige' die eerder mocht gaan douchen. „Geen ver vanger. Doorspelen," gebaarde Van de Velde, die het gemekker van zijn middenvelder beu was. STEEN dus met tien man verder met nog de betere kansen en pech dat een knal van Peter de Bot door de lat gekeerd werd. Met uiteinde lijk nog geel voor Remco Mattens van STEEN en rood voor Danny Vlassenrood van Koewacht, die iets te onstuimig zijn frustratie af reageerde, floot de 'veldheer' uit Alblasserdam af. iEen verdediger van STEEN (wit shirt) kan op het nippertje een schotpoging van een Koewacht-aanvaller voorkomen, foto wim kooyman Door Peter Snelders Terneuzen - Terneuzen-RCS was een wedstrijd die alles in zich had. Gele en rode kaarten, twee aanvallende teams en veel doelpunten. Het was Ter neuzen dat uiteindelijk met riante 6-2-cijfers won, maar kort na rust leek een inmiddels met tien man spelend RCS nog terug in de wedstrijd te komen toen het een 3-0-achterstand terug bracht tot 3-2. In de openingsfase wees niets er op dat RCS met een forse neder laag geconfronteerd zou worden. Integendeel, want in die periode legde RCS het best verzorgde voetbal op de mat. De kansen konden in die fase aan beide zij den genoteerd worden, al waren de bezoekers het dichtst bij een treffer. Dat was toen aanvoerder Cees Westerweele van dichtbij aanlegde, maar tot ontzetting de benen van een eigen aanvaller trof. De wedstrijd kende een om mekeer toen Machiel Geleijnse in de 25e minuut een rode kaart kreeg voorgeschoteld van de iet wat inconsequent leidende scheidsrechter Hofman uit het Gelderse Deil. Hij zette een tackel te laat in en maaide Danny van de Velde langs achteren onderuit. Een verdediger van RCS wordt afgetroefd door een oprukkende middenvelder van Terneuzen. foto wim kooyman Geleijnse kon direct vertrekken. Elftal-begeleider en Sparta-ver- dediger Gérard de Nooijer kwam verhaal halen bij de arbiter en kon eveneens met rood plaats ne men achter het hekwerk. Vanaf dat moment was RCS het spoor bijster. Door één-op-één te blijven spelen in de defensie bood het de veel snellere Terneuzen- aanval de mogelijkheden om kan sen te scheppen en afstand te ne men. In de 38e minuut ontsnapte RCS reeds aan een achterstand toen Danny van de Velde voor een vrijwel leeg doel tegen de paal schoot. Die speler maakte enkele minuten later zijn fout goed. Op aangeven van uitblinker Michel de Ridder scoorde hij 1-0. Weer enkele minuten later bracht een vrijwel indentiek scenario 2-0 op het scorebord. Opnieuw bediende Michel de Ridder zijn teamgenoot Danny van de Velde en opnieuw scoorde die alleen voor de RCS- doelman. Op slag van rust leek RCS uitgeteld. Uit een voorzet van Tom Nieuwelink liet Peter Nieskens 3-0 noteren. Toch toon de de ploeg uit Oost-Souburg veerkracht. Michel de Ridder werd op eigen verzoek (omdat hij niet lekker was) gewisseld en in eens viel Terneuzen ver terug. „Dat kwam ook omdat we het iets te gemakkelijk opnamen. We dachten dat het reeds gebeurd was en speelden niet aggressief Rabout Een te angstig spelend s Wloor gisteren op het ei- ■Kinde drie kostbare punten "Knswachters. Het had er °ok geen drie verdiend. In "feuut tekende Dave Roels i wat geluk de 1-2-eind- Eit voor een fysiek sterk -"'iers, dat op dat moment -len man gereduceerd was, ae 77e minuut mocht Bart -•oven richting douche toen vsmanovski onderuit haal- —rstopper van Grens- °w hetzelfde vergrijp (toen op T»v k1 de openingsminuut al te- I».f Slopen, was er maar één Keer geel, dus rood van de consequent leidende, maar te veel fluiten de Jan Verpaalen uit Ruchpen. Breskens-Grenswachters werd pas een wedstrijd na zeventig minuten. Na een slaapverwekkende eerste helft, waarin nota bene twee kansen (aan beide zijden een) konden worden opgetekend, mocht Breskens met 1-0 gaan rusten. Een doel punt dat nooit zal worden genomineerd voor de schoonheidsprijs en mede dankzij de gunsten van Vrouwe Fortuna tot stand kwam. Wim van Laarhoven, het slot op de grendel van de bezoekende defensie, kopte te kort terug op zijn doelman Svon- nie Urtanic. Die gleed zittend naar de bal, die via zijn been terug in het veld hobbel de voor de schietgrage voeten van Serge de Ruysscher. Die aanvaardde in dank en joeg de bal vanaf een twintigtal meter in het lege doel: 1-0. Het was gezien het vertoonde te veel van het goede, want geen van beide ploegen verdiende tot dat moment een doelpunt. Balverlies en overtredingen aan beide kanten met de nodige gele kaarten was het enige wat geboden werd. „We zaten nooit goed in de wedstrijd. Hadden geen antwoord op het veel feller op de bal spe lende Grenswachters. De passing was slecht, we durfden niets. Ik weet niet wat er aan de hand was. Dan kom je met geluk op 1-0 en lijkt het alsnog ten goede te ke ren. Tijdens de rust maak je goede afspra ken, maar je komt dan toch weer door een verdedigingsfout op 1-1 en dan pas wor den we wakker. Er komen kansen, maar tot overmaat van alles glijdt Stefan Dij kers uit en verlies je. Nee, ik slaap niet lekker vanacht," vatte Breskens-trainer Piet Puijpe het geheel samen. Ondanks dat hij de verliezende coach was had hij het gelijk aan zijn zijde, al ver dienden de Brabanders zeker een gelijk spel. Zo hadden ze in de eerste helft een uitstekende mogelijkheid toen Rachid Azouri in buitenspelpositie door mocht gaan en alleen voor Dijkers kwam. Die hield met de voet zijn heiligdom onge schonden. Diezelfde Azouri lag na 67 mi nuten wel aan de basis van de gelijkma ker. Een misverstand in de Breskens-de- fensie zorgde er voor dat hij de bal simpel in de voeten van Danny Breisink kon leg gen. Dijkers, die zich bezig hield met Azouri, was geklopt: 1-1. Toen pas ontwaakte Breskens, waar Ton- ny van Voren (zat voor het eerst weer op de bank) en Paul Walraven nog steeds ontbraken. Mark Boekhout zag zijn kogel door Grenswachters-doelman Svormie Urtanic overgetikt worden, terwijl even later laatste man Mario Corthals op avon tuur trok en pas met een overtreding door Wim van Laarhoven net voor de zestien meter kon worden afgestopt. Met name Serge Nothen maakt zich in die fase ver dienstelijk. Op de rechterflank haalde de middenvelder steeds weer de achterlijn, maar Grenswachters bleef met kunst- en vliegwerk overeind. Eveneens met tien nadat Bart van Laarhoven tot verdwijnen verplicht was. Dit ondanks dat Breskens met Serge de Ruysscher, van wie de inzet in corner verwerkt door Urtanic en de voor een moegestreden Nothen ingevallen Door Geus Heutinck Sluiskil - In de vierde klasse A van het KNVB-zondagvoetbal deelden Sluiskil en IJzendijke de punten na een wedstrijd, die tot en met het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheids rechter Peeters uit Dordrecht spannend bleef. Kort voor tijd scoorde Dominique Verlinde de tweede treffer voor Sluiskil en zette daarmee de terechte 2-2-eindstand op het scorebord. meer. Juist dat moet je wel doen tegen een ploeg als RCS. Als je die laat voetballen, dan kom je in de problemen. Gelukkig herstelden we ons tijdig," aldus Terneuzen- trainer Paul Telussa na afloop. Twee treffers van de uitblinkende Thomas Ragut brachten RCS op 3-2 en terug in de wedstrijd. Kort na die treffer scoorde Tom Nieu welink op aangeven van Peter Nieskens de bevrijdende 4-2. RCS was Teeg' en kon nu niet meer met tien man de veerkracht opbrengen om terug te komen. In de slotfase liep de Terneuzen uit naar 6-2, nadat het reeds verschillende kansen had gemist om de score verder uit te bouwen. Tom Nieu welink liet met een lage schuiver 5-2 noteren en nadat Michel de Vries was neergelegd verzilverde Danny Magito de toegekende strafschop en bepaalde de eind stand op 6-2. Nog ruim voor het eindsignaal was het diverse aanwezigen niet ontgaan dat Terneuzen-wissel- speler Peter Harteveld zomaar de dug out had verlaten en zich om ging kleden. Wat de reden van dat vroegtijdige vertrek was kon ook trainer Paul Telussa niet aange ven. „Ineens was hij weg, zonder iets te zeggen. Waarom? Ik weet het niet. Je begrijpt wel dat dit consequenties heeft." Gele kaarten waren er voor Mi chel de Vries en Peter Nieskens van Terneuzen. Wie alleen de eerste helft had gezien zou deze eindstand niet voor mogelijk hebben gehouden. Er was maar één ploeg die voet balde en die ploeg heette Sluis kil. De mannen van trainer Paul van Kouteren waren heer en meester op het speelveld en IJ zendijke moest zich beperken tot verdedigen. Geen moment leken de West-Zeeuws-Vlamingen in staat de vesting van doelman Karei de Jonge te bedreigen. Nu had trainer Paul van der Hooft wel een excuus voor de zwakke prestatie van zijn man schappen in de eerste helft. Hij had namelijk te maken met een waslijst aan absenten en op die waslijst prijkte ook de naam van Adrie van Hanegem. Elke voet- balingewijde weet dan genoeg, want Van Hanegem is een speler die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen. De IJzendijkenaar verbleef echter in Honolulu en moest dit duel aan zijn neus voorbij laten gaan. Jacco de Koeyer, William Aerssens, Vin cent Calon en Frank van de Vij ver moesten om diverse redenen eveneens verstek laten gaan. Sluiskil domineerde dus de eer ste helft en kreeg kans op kans, waarbij zich al snel een zwak punt openbaarde. De kanaal dorpbewoners zijn wel erg af hankelijk van de acties en gril len van Dominique Verlinde. Hij wordt telkens gezocht en zorgt ook voor het meeste gevaar. Gis teren was het niet anders, maar de jeugdige Terneuzenaar had het vizier aanvankelijk nog niet op scherp staan. Een kopbal ging net naast, een bal in de diepte werd net gemist en een goed schot werd verwerkt door doel man Chris Cornells. Howard Völke was eveneens dichtbij een doelpunt en een schitterend schot van Kadir Akmese spatte uiteen tegen de lat. Vogelvrij Wie zoveel kansen mist ziet vaak de tegenstander op voorsprong komen. Vlak voor rust kwam IJ zendijke voor het eerst gevaar lijk voor het doel van Sluiskil. Randall de Jager kwam over rechts en gaf een lage voorzet. Een verdediger van Sluiskil trapte faliekant over de bal en spits Peter Maenhout mocht de bal vogelvrij inschieten. Een grotere onrechtvaardigheid leek niet mogelijk en de hogere machten zagen dat blijkbaar ook in, want nog voor de pauze stond de gelijkmaker al op het score bord. Een hoekschop van Fabian du Puy leidde tot een scrimmage voor het doel van Cornells en Howard Völke kon de bal binnen schieten. Een ruststand waar de Sluiskil supporters mee konden leven, want in de tweede helft zou dit karweitje wel even afgemaakt worden. Sluiskil was aan alle kanten beter geweest en IJzen dijke had nog niet veel laten zien. Hoe anders was de werke lijkheid. Van het aanvallende en goed combinerende Sluiskil van voor de rust was na de thee geen schim meer over. Geen bal kwam meer aan, de combinaties vlotten niet meer en een bepaald niet groots IJzendijke kwam terug in de wedstrijd en dan moet er met name één man genoemd worden: Frank Neve. Onder zijn bezie lende leiding vochten de IJzen- dijkenaren zich weer terug in de wedstrijd. Kansen voor Jeroen Verstraete en Peter Maenhout dwongen Ka- rel de Jonge tot een paar goede reacties en hadden Sluiskil wak ker moeten schudden, maar de ploeg leek niet in staat zich uit het dal te trekken. Dat IJzendij ke zelfs op voorsprong kwam verbaasde op een gegeven mo ment niemand meer. Michel de Ruijsscher werd in de diepte aangespeeld en schoot van de jrand van het strafschopgebied de bal achter Karei de Jonge. Conditioneel Het leek er niet op dat een aan geslagen Sluiskil zich kon her stellen. In de laatste tien minu ten werd er wel wat gedrukt, maar de IJzendijke-defensie leek de problemen te kunnen bezwe ren. Het kostte veel moeite want de mannen uit het westen waren conditioneel helemaal op, maar leken met de volle drie punten naar huis te gaan. Tot de voorlaatste minuut. „Die kleine zal het toch moeten doen," had een toeschouwer ge durende de gehele wedstrijd al opgemerkt en met 'die kleine' doelde hij op Dominique Verlin de. Hij kreeg gelijk. Howard Völke, die ook een uitstekende partij speelde, stuurde Tony Helskens naar de achterlijn en hij zette scherp voor, waarna Verlinde de bal perfect in de rechterhoek achter Cornells schoot. De juiste uitslag na een boeiend duel met een vreemd wedstrijd verloop. Wellicht een beter Sluiskil als team, maar ook een IJzendijke dat met zijn grillig heid telkens weer weet te verras sen. Met een puntendeling kon dan ook iedereen leven. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Door de 3-1-overwiniiing op Internos klimt Vlis- singen langzaam omhoog uit te hoek waar straks de klappen gaan vallen. Cisko Osmanovski met een schitterende omhaal, maar net naast besloot. Het von nis werd in de 89e minuut geveld. Het was hard. Danny Verkuil knalde de bal hard naar voren de mist in. Daar stond toeval lig Dave Roels nog. Het leek een 'opraper' te worden voor Stefan Dijkers, maar die gleed onderuit en Roels kon ongehinderd de winnende treffer laten aantekenen. Er werd nog afgetrapt, maar Breskens wist dat het drie kostbare punten had verloren. Terwijl Zwarte Piet rond het veld liep wilde arbiter Verpaalen niet achterblijven. Er zat geen snoepgoed in zijn zak. Wel kaarten. Geel was er achter eenvolgens voor de Breskens-spelers Wil liam Faes, Eddy Buijsse en Mark Boek hout. Grenswachters werd eveneens goed bedeeld. Hier kregen Danny Verkuil, Dannie Pollie en Wim van Laarhoven geel. Twee keer geel maakt rood, was er dus voor Bart van Laarhoven. Wat het kaartenfestival betreft, terechte en onte rechte, maar we zitten nu eenmaal in de tijd van de surprises. Patrijzen legde in een uitwed strijd met dezelfde cijfers Uni- tas'30 zijn wil op. De ploeg uit 's-Heerenhoek blijft daardoor HVV'24 volgen op twee punten achterstand. VLISSINGEN-INTERNOS 3-1 - De thuisploeg wist als beste de kansen te benutten. Internos kreeg ook kansen, maar het houtwerk stond de bezoekers telkens in de weg. Na een half uur spelen bracht John van Beers Internos op een terechte 0- 1-voorsprong. Op slag van rust bracht Renato Dijkstra de stand in evenwicht. Vlissingen had na zeventig minuten spelen een strafschop nodig om op voor sprong te komen. Jacq Blijlevens verzilverde de toegekende pin gel. Invaller Marsal Ririhena maakte aan alle Internos-illusies een einde door kort voor tijd het derde doelpunt van de thuis ploeg binnen te schuiven. UNITAS'30-PATRIJZEN 1-3 - Vooral in de eerste helft kreeg Patrijzen veel kansen. Rob Koole en Hubert Rentmeester vonden echter elke keer een goed keep ende doelman van Unitas'30 op hun weg. Henk van de Brink zag een treffer wegens vermeend du wen afgekeurd. Het was echter uitstel van executie. Wilfred van der Dries en Rob Koole legden de 0-2-ruststand vast. Na de thee was opnieuw Rob Koole, op aangeven van Andre Smulders, doeltreffend. William Huyben legde met een gericht schot de eindstand vast. MIDDELBURG-MOERSE BOYS 3-1 - Een goede overwin ning van de hoofdstedelingen, die de gehele wedstrijd het bete re van het spel hadden. Khalid Boufrahi legde er twee in het netje voor de thuisploeg. Harvey Sibelo maakte halverwege de tweede helft het trio vol. MOC17-VIRTUS 6-2 - Het doel puntrijke duel kende voor rust een magere 1-0-tussenstand door een treffer van Jochem van Geel. Toen Rob Jansen de gelijk maker scoorde, wankelde MOC'17. De thuisploeg was van slag en werd met de rug tegen de muur gedrukt. De bevrijdende treffer kwam van Eric van de Watering. Daarna vlogen de doelpunten er met speels gemak in. Carlo van Loenhout (2x), Eric van de Watering en Jochem van Geel tekenden voor de treffers van de gastheren. Kort voor tijd scoorde Rob Jansen voor de tweede keer in de wedstrijd te gen.

de Stem | 1997 | | pagina 23