Sampras in een uurtje langs Rafter npak zet m/v België rekent op plaatsing voor WK'98 Zwolle bezorgt AZ tweede nederlaag Harry Decheiver maakt een klapper Glubkaart staat weer ter discussie 250 gulden in plaats van een Mercedes RBC laat oog vallen op Van der Net en MacDonald UITSLAGEN standen DESTEM SPORT B2 HALEN ERK EN CAI m/v ERS m/v 'Alles viel op zijn plaats' i Spits naar Borussia Dortmund Arie Weijenburg niet onverdeeld gelukkig na bereiken laatste acht Voorzitter FC Zwolle zet frontale aanval in op ClubCard sportnieuws KORT Van Stee opnieuw op de wip Guimard vertrekt bij Cofidis Corver weg bij scheidsrechterscommissie Pool Gzil trainer SK Beveren Bochum loopt uit voor Ajax X 103 b526168cs v f Mill ZATERDAG 15 NOVEMBER 1997 bij oris aan het goede adres, dbureaus heeft werk voor je of lat we ons best doen. Voor jou èn irs. Immers, alleen als iedereen s werk goed. Je kunt altijd langs- schrijven. Er is direct werk voor: atief medewerker m/v tiebedrijf op Hazeldonk zijn wij met leidinggevende voor de organisatie i jij een administratieve achtergrond, ]en vervoer, neem dan snel contact eda. verker m/v in Oosterhout zijn wij op zoek naar betreft een functie voor onbepaalde ding en wil je graag je handen uit je direct de vestiging in Dongen. gemedewerkers m/v oosendaal zoeken wij jonge gemoti- werkers die secuur kunnen werken matie langs bij de vestiging in medewerkers m/v direct kandidaten plaatsen met een rvaring hebben in en affiniteit hebben Neem snel contact op met de ves- f/erse vacatures. rkers m/v ken wij mensen die voor diverse korte ;b je interesse, kom dan langs bij de tratief/secretarieel kers m/v lelmatig functies in de administratieve leb jij een administratieve achtergrond an computers, neem dan contact op sendaal. kers accountants- n/v luntantskantoor in Breda zoeken wij of SPD diploma voor diverse vacatu- de vestiging in Breda. emedewerkers m/v 3 el matig werk voor gemotiveerde pro f willen aanpakken. Ben je flexibel en neem dan contact op met de vestiging d b u r e kt voor iedereen oothplein 49 tel. 076-5305630 Ham 132 tel. 0162-320512 /e Markt 96 tel. 0165-583130 mE CAI i, kabels en leidingen ten iciteit. De onderneming bestaat ied scala van projecten, n wij stellen dat wij tot de neering, werkvoorbereiding, d gehouden worden. ang voor verandering, s. ers met een afgeronde iur gaat uit naar kandidaten op één van de volgende rken rkzaamheden ■nmunicatienetwerken. en van kabeltelevisieprojecten. eronde ng en minimaal 1 jaar i-infrastructuur. aantoonbaar functioneren op rk- en denkniveau en minima slevisienetwerken. >31717. Uw brief kunt u richten aan D Rosmalen Doo, Bert Willemsen Brussel - De Belgische voet balbond rekent er vast op dat de nationale ploeg zich van avond in Brussel ten koste van Ierland plaatst voor de eind ronde van het wereldkampi oenschap in Frankrijk. «He Belgische spelers uit de kwa lificatiewedstrijden zijn uitgeno od voor een feest in het Koning Boudewijnstadion. Maar Gilles de Bilde laat verstek gaan. depsv-aanvaller is het nog niet vergeten dat bondscoach Georges Leekens hem heeft gepasseerd onder het mom dat hij niet fit is. De Ierse coach Mick McCarthy begrijpt er maar niks van. Hij zag De BÜde samen met Nilis schitte ren in de Champions League wedstrijd van PSV tegen New castle United. „Ik keek wel even op toen De Bilde niet in de selec tie zat," zei McCarthy in Brussel. „Zijn vervanger Oliveira moet wel héél erg goed zijn." Nu Leek- ens hem niet nodig heeft, zit De Bilde vast aan PSV. Hij vertrekt al vandaag met zijn club naar Groningen, waar morgen om competitiepunten wordt gestre den. Elke voetbaltrainer heeft zijn ei gen voorkeuren. Leekens geeft niet alleen Luis Oliveira de voor keur boven De Bilde maar zweert ook bij Mare Wilmots. Dat is be grijpelijk want de potige midden velder verzet bergen. De schrik sloeg de Belgen om het hart toen Wilmots woensdag tijdens een onbenullig oefenpartijtje met de nationale ploeg een spierblessure in het linkerdijbeen opliep. „De kans dat Wilmots speelt is niet meer dan tien procent," sprak Leekens gisteren. Toch blijft 'Willie' een belangrijke rol spelen in de plannen van de Bel gische coach. Achter de schermen wordt alles in het werk gesteld om Wilmots speelklaar te krijgen. Daarvoor zijn zelfs de arts en de verzorger van Schalke 04, de club van Wilmots, gemobiliseerd. Zij komen vandaag naar Brussel om de Belgische troetelbeer tot het laatste moment onder handen te nemen. België rekent er vast op dat het zich vanavond kwalificeert voor het WK. Het 1-1 gelijkspel van anderhalve week geleden in Du blin vormt een solide basis. Maar als de boot wordt gemist, bete kent dat voor het Belgische voet bal een regelrechte ramp. Spor tief dreigt het land in de vergetel heid te raken. Alle clubs zijn na twee ronden uitgeschakeld voor Europees voetbal. Bovendien moet de Belgische bond een aan tal lucratieve sponsorcontracten verlengen, zodat er veel geld op het spel staat. Leekens voelt zich omringd door een spanningsveld. „Maar het Belgische voetbal staat of valt niet met de WK- kwalificatie," bezwoer hij. Opstelling België: De Wilde; De Boeck, Vidovic, Verstraeten, Def- landre; Boffin, Van der Eist, Ver- heyen, Wilmots of Claessens; Olivei ra en Nilis. Hannover (sid) - Pete Sampras had vrijdag niet meer dan een uurtje nodig om zich ten koste van de Australiër Pa trick Rafter bij de laatste vier van de ATP Masters te plaat sen. De als eerste geplaatste Ameri kaan zette de publiekslieveling opzij met 6-4 6-1. Met Sampras staan de Rus Jevgeni Kafelnikov, de Zweed Jonas Björkman en de Spanjaard Carlos Moya in de hal ve finales. Het verschil tussen de Sampras van de openingsdag en de Sam pras van vrijdag was enorm. Liet tij zich bij zijn ouverture tegen Moya zonder al te veel weerwerk verrassen, tegen Rafter stond weer de ware nummer één van de we reld op de baan. „Alles viel van daag op zijn plaats," kon titelver dediger Sampras tevreden consta teren. „Mijn opslag was van grote klasse, mijn returns super en het ritme perfect. Dit was een wereld van verschil met de partij tegen Moya. Toen was ik niet vooruit te branden." Rafter, de winnaar van de US Open, was niet opgewassen tegen de druk van de Amerikaan en zijn eigen zenuwen. Zelfs de opgave ten minste één set te winnen, waardoor hij in plaats van Moya naar de halve finale zou overgaan, was te veel gevraagd. Sampras liet de Australiër eenvoudig niet in zijn spel komen. Rafter liet met een al in zijn eerste servicegame zien hypernerveus te zijn. Hij sloeg toen twee dubbele fouten. „Ik had me zo op deze partij ver heugd,sprak Rafter. „Nu voel ik me diep teleurgesteld. Maar Pete is de beste speler ter wereld. Ik kon net als de voorgaande keren niet tegen hem op." In de andere groep was Kafel nikov donderdag al zeker van plaatsing in de volgende fase. Daar kwam een dag later Jonas Björkman bij. De Zweed, die dit jaar een enorme opmars maakte, 1 wn met 6-4 7-5 van de Ameri kaan Michael Chang, tweede van de wereld. Hij eindigde als tweede in de witte groep en speelt in de halve finales tegen Sampras. Het verschil tussen Björkman en Chang was gering. De Zweed for ceerde een doorbraak in de vijfde game van de eerste set. In de twee de set brak Björkman twee keer, Chang kon daar slechts één break tegenover stellen. Tim Henman maakte in de avond uren als tweede invaller (voor de Spanjaard Sergi Bruguera) zijn opwachting in de speelhal. De Brit beleefde een lucratief uitstapje van Telford, waar hij actief is in de nationale indoorkampioen schappen. Zijn overwinning van 6-4 6-4 op de weinig geïnspireerde Kafelnikov was goed voor 200.000 gulden en tachtig ranglijstpunten. Het startgeld voor Henman was al 160.000 gulden. Hannover. ATP Masters, 6,6 miljoen gulden. Kode groep: Sampras (VSt/1) - Rafter (Aus/3) 6-4 6-1. Eindstand: 1. Sampras 2 gewonnen, 1 verloren (setstanden 5- wergang van de trapvaste st»ts is praktisch rond. „Het is ®°°t 97 percent voor mekaar", al- I zaakwaarnemer Ton van Da- gisteravond. „Die laatste drie Hocent zitten tussen beide clubs. ».em^ dingetjes. Daar komen ze wel uit. Harry kan dan thuis tegen Wolfsburg debuut maken." is voor de tweede keer dat «ver naar de Bundesliga rtrekt. Eerder speelde de voor- 5% topscorer van Go Ahead Jf en RKC een periode bij g' Daar vertr°k hij we- 808 meningsverschillen met het W, Sinds dit seizoen was hij Utrecht"1 Nederland' kij FC e'®en *and kwakkelende j,. ,mand> bijna onderaan in de ser ie? *>a'Decheiver al lan- er riu v®zier- De spits maakte al a,özoen k1 Utrecht dan ook 2* Van Dalen: „FC Utrecht Ham68rS' Praten> maar toen key een,vieliarig contract te- trelr k 'S a^esPr°ken dat een ver een ^sPreekbaar zou zijn als er ken »6 t0PClUb V00r hem zou fteiVeJ vertrekt dus uit de kel- van i? eredivisie naar de top SUe nr0pa' de Dkampions Lea- eonw Sf!lts was uiteraard zeer P gisteravond. Zijn per- FOTO WFA De strafschop die scheidsrechter Bossen AZ in de vierde minuut gaf, zette FC Zwolle al vroeg op scherp. 2), 2. Moya (Spa/7) 2-1 (4-3), 3. Rafter 2-1 (4-3, minder gewonnen games dan Moya), 4. Rusedski (GBr/5) 0-2 (1-4). Muster (Oos/invaller) 0-1 (0-2). Sam pras en Moya naar halve finale. Witte groep: Björkman (Zwe/4) - Chang (VSt/2) 6-4 7-5, Henman (GBr/invaller) - Kafelnikov (Rus/6) 6-4 6-4. Eindstand: 1. Kafelnikov 2-1 (4-2), 2. Björkman 2-1 (4-2), 3. Chang 1-2 (2- 4), 4. Bruguera 0-2 (0-4). Henman 1-0 2-0. Kafelnikov en Björkman naar halve fi nale. Indeling halve finales: Moya -.Ka felnikov, Sampras - Björkman. Philadelphia. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Huber (Dui) - Raymond (VSt) 2-6 6-2 7-5. Kwartfinales: San chez Vicario (Spa/8) - Coetzer (ZAf/3) 6-2 6-2. Las Vegas. Mannen, challenger, 100.000 gulden. Tweede ronde: Agassi (VSt) - Jabali (Bra) 6-4 6-1. Rio Grande (PRi). Mannen, challenger, 200.000 gulden. Kwartfinale: Van Scheppingen (Ned) - Nydahl (Zwe) 7-5 6-3. Zwolle (anp) - FC Zwolle is sinds vrijdag de tweede ploeg in de eerste divisie die het is gelukt AZ een competitiene derlaag toe te brengen. Thuis wonnen de Zwollenaren ver rassend met 2-0, door doel punten van Boekweg en Bruin. AZ, nog altijd koploper met 35 punten uit vijftien duels, ver zuimde vroeg in de wedstrijd op voorsprong te komen. Den Turk, die onlangs net als ploeggenoot Mutsaers zijn contract verlengde tot en met juni 2002, miste in de vierde minuut een strafschop. Doelman Timmer stopte zijn in zet. Boekweg deed het tien minu ten later aan de andere kant be ter. Zijn penalty was doeltref fend, waardoor de ploeg van Van Hanegem al snel in de wedstrijd averij opliep. Tot een kwartier voor tijd bleef de stand ongewijzigd, waarna Bruin het duel besliste. Door de winst stijgt Zwolle van de vijfde naar de derde plaats. De ploeg heeft 26 punten uit vijftien duels. Zwolle heeft echter een duel meer gespeeld dan Cambuur (25 pun- "nor Henri van der Steen Dortmund - Harry Decheiver staat op het punt een spectaculai re transfer te maken, van FC Utrecht naar Borussia Dortmund. De 27-jarige spits tekent waarschijnlijk maandag een contract voor drie en een half jaar bij de winnaar van de Champions League. Decheiver zei gisteravond zich al te verheugen op de Spote wedstrijden die komen. soonlijke onderhandelingen met Dortmund waren een succes ge worden. „Ik kan in maart mee doen in de kwartfinales van de Champions League, maar ook eerder al, voor de wereldbeker in Tokio en in de Super Cup tegen Barcelona. Dat zijn natuurlijk schitterende wedstrijden." Eerder al maakte Decheiver kort achter elkaar hemel en hel mee. In zijn eerste jaar bij RKC maakte Decheiver er negentien. Het jaar erop speelde hij slechts één keer, vanwege een slechte knie. De cheiver: „In die tijd heb ik vaak genoeg gedacht dat ik misschien nooit meer zou spelen. Het heeft ook enorme kracht gekost terug te komen. Daarom ben ik natuurlijk hartstikke blij. Als je op het rand je hebt gestaan om afgekeurd te worden en je kunt dan nog carriè re gaan maken bij Dortmund, is dat geweldig." Overigens loopt er tegen Dechei ver nog wel een strafzaak. De aanklager van de KNVB heeft geen genoegen genomen met de vrijspraak van de tuchtcommissie naar aanleiding van een vermeen de elleboog op 21 september, uit gerekend tegen RKC. Volgens Van Dalen is het onmogelijk dat een eventuele schorsing straks alsnog wordt overgenomen door de Duitse bond. Door Max van der Put Veghel - Dick Jaspers is er na zijn ver rassende verliespartij tegen Anno de Kleine alsnog in geslaagd om de kwart finales te bereiken van het Masterstoer- nooi om het Nederlands kampioenschap driebanden in Veghel. Ook Ossenaar Arie Weijenburg plaatste zich bij de laatste acht. Henk Habraken verloor twee partijen eiQigt eruit. De spanning was gisteren te snijden in de voor dit evenement tot speelhal omgetover de Mercedes-showroom. Grote verschillen tussen de zestien beste driebandenspelers zijn er niet, getuige ook het feit dat er maar weinig wedstrijden in 3-0 eindigden. In de tombola van korte best-of-three partijen sneuvelden de 'jonkies' Arno Peterson (23), Jelle Pijl (36), Jean-Paul de Bruin (32) en Ad Koorevaar (36) in de poules van vier, waar van de beste twee spelers zich plaatsten bij de beste acht. Ook oudgediende Jan Arnouts kon het niet bolwerken. Hij moest in een direct gevecht om een plaats in de kwartfinale nipt zijn meerdere erkennen in Ossenaar Arie Wei jenburg, die de beslissende set na een 0-7 achterstand met 15-13 naar zich toetrok. Weijenburg was de eerste speler die zich in Veghel van een prijsje verzekerde. In de tweede set van zijn partij tegen Arnouts opende hij met een serie van twaalf caram boles. Uiteindelijk maakte hij de benodigde vijftien caramboles in slechts vijf beurten, wat hem een bonus van 250 gulden oplever de. Die staat namelijk voor elke set die in vijf beurten of minder wordt uitgemaakt. Later op de dag slaagde Dick Jaspers daar twee keer in, zowel tegen Arno Peterson (5 beurten) als Eddy van de Looy (4 beurten). Jaspers herstelde zich goed van zijn verras sende verliesbeurt tegen Anno de Kleine op donderdag en plaatste zich toch nog vrij eenvoudig bij de laatste acht. Arie Weijenburg, die het Masterstoernooi in 1987 en 1988 op zijn naam schreef, was na afloop van zijn partij tegen Arnouts zeer ge lukkig met zijn plaatsing voor de kwartfina le, maar hij mokte toch nog even over het missen van de maakbare dertiende caram bole in de tweede set. De eerste die tijdens het Masterstoernooi een set in een beurt weet uit te maken, wint namelijk een Merce des ter waarde van 40.000 gulden. Weijen burg: „Was die dertiende raak geweest, dan had er een makkelijke veertiende klaar gele gen. En op dat moment zou ik natuurlijk wel heel dicht bij die auto zijn geweest." Poule A: Weijenburg - Broeders 1-2 (15-14, 5-15, 9-15); Arnouts - Koorevaar 3-0 (15-4, 15-7, 15- 8), Weijenburg - Arnouts 2-1 (13-15, 15-5, 15- 13); Koorevaar - Broeders 1-2 (13-15, 15-14, 12- 15). Eindstand poule A: 1. Broeders 3-6 (6-3); 2. Weijenburg 3-4 (5-4); 3. Arnouts 3-2 (5-4); 4. Koorevaar 3-0 (2-7). Poule B: Havermans - De Bruin 2-1 (4-15, 15-9, 15-7); Van der Smissen - Pijl 1-2 (7-15, 15-7, 14- 15); Pijl - De Bruin 1-2 (15-0, 9-15, 13-15); Van der Smissen - Havermans 1-2 (15-12, 9-15, 14- 15). Eindstand poule B: 1. Havermans 3-6 (6-3); 2. Van der Smissen 3-2 (5-4); 3. Pijl 3-2 (4-5); 4. De Bruin 3-2 (3-6). Poule C: Van de Looy - De Kleine 1-2 (6-15, 15- 14, 8-15); Jaspers - Peterson 3-0 (15-1, 15-5, 15- 5); Peterson - De Kleine 0-3 (13-15, 3-15, 7-15); Jaspers - Van de Looy 3-0 (15-11, 15-0, 15-8). Eindstand poule C: 1. De Kleine 3-6 (7-2); 2. Jas pers 3-4 (7-2); 3. Van de Looy 3-2 (4-5); 4. Peter son 3-0 (0-9). Poule D: Habraken - Breur 1-2 (15-2, 9-15, 9-15); Burgman - Valentijn 3-0 (15-14, 15-9, 15-6); Burgman - Habraken 2-1 (8-15,15-14,15-7); Va lentijn - Breur 1-2 (15-11, 12-15, 8-15). Eind stand poule D: 1. Burgman 3-6 (7-2); 2. Breur 3- 4 (5-4); 3. Habraken 3-2 (4-5); 4. Valentijn 3-0 (2- 7). Programma kwartfinales: zaterdag 12.00 uur; Havermans - Weijenburg en De Kleine - Van der Smissen; zaterdag 15.00 uur: Broeders - Jaspers en Burgman - Breur. Van onze verslaggever Bezoek van betaald voetbal is niet langer een kwestie van kaartje kopen bij de kassa. Een clubkaart, de Club Card genoemd, is de eerste vereiste. Die legiti matieplicht is een handi cap, een rem op het bezoek, zo zeggen vooral clubs uit de eerste divisie. De aanval op de clubkaart is ingezet. Breda - Maandag 24 november moeten clubs en spelersraden in het betaald voetbal beslissen over de invoering van de - per soonsgebonden - ClubCard. Een verdere verfijning, met pasfoto, van het huidige identiteitsbe wijs, dat sinds enkele jaren in ge bruik is. Of de aanname een for maliteit is valt te betwijfelen. Gaston Sporre, voorzitter van FC Zwolle, heeft de aanval frontaal geopend. „Het is de marketing- misser van de jaren negentig." Sporre, ook formateur van het sectiebestruur, reageert daarmee onder meer op de bevindingen van het rechercheteam dat de rellen van Beverwijk onderzoekt. Aangetoond werd dat het sys teem van de ClubCard hiaten vertoond. 'Hooligans' blijken over meerdere kaarten te be schikken. Sporre: „Bij ons voor het stadion zitten ze er gewoon mee te kwartetten. Dat vind ik redelijk onthutsend." De actie van Sporre valt slecht bij het sectiebestuur waarvan hij de formateur is. Met name Ajax- voorzitter Michael van Praag, in het KNVB-bestuur belast met publieksbeleid, reageerde fu rieus op de uitlatingen van Spor re. De KNVB houdt het vooralsnog op kinderziekten en blijft gelo ven in het systeem. De politiek (staatssecretaris Terpstra) dringt met klem aan op de invoering er van. Sporre: „Het lijkt wel een rituele dans tussen Zeist en Den Haag. Zoals vroeger de regen- dans bij de Indianen. Als we er allemaal maar hard genoeg in ge loven komt het wel goed. Zo werkt het niet". Sporre vreest bovendien dat het publiek steeds meer op het voet bal afknapt. „Alsof we de laatste jaren nog niet genoeg debacles hebben ge had. Mensen besluiten zondags spontaan naar het voetbal te gaan en blijken er dan door aller lei regels niet in te kunnen. Dan praten we over de goedwillen- den. De kwaden, die we buiten willen houden, lopen gewoon door. Die hebben er inmiddels een wedstrijd van gemaakt: 'Wie heeft de meeste Club Cards in de zak'. Daardoor is onze geloof waardigheid in het geding." „Het is," zegt Sporre, „pu- blieksonvriendelijkheid van de bovenste plank. De operatie Van onze verslaggever Roosendaal - RBC probeert Marcel van der Net van FC Utrecht in te lijven. Ook NAC'er Stanley MacDonald staat op het ver langlijstje. „We praten echter pas met de spelers nadat we ak koord zijn met de betreffende clubs," zegt voorzitter Pollemans van RBC. De hekkensluiter van de eerste divisie zit dringend verlegen om een ervaren speler die vanaf het middenveld het jeugdige elftal op sleep touw kan nemen. Van der Net is een speler die zowel verdedigende als aanvallende kwaliteiten heeft. De bijna 34-jarige Dordtenaar raakte dit seizoen zijn basisplaats kwijt. Stanley MacDonald overkwam hetzelfde bij NAC. De 31-jarige Am sterdammer verloor zijn stekkie in het centrum van de verdediging aan het nieuwe koppel De Roover/Van de Looi. Ook de nieuwe trainer die RBC zoekt, moet een duizendpoot zijn. „Ie mand die niet alleen verstand heeft van trainen, maar ook van organi satie en dergelijke zaken," aldus Pollemans. De Roosendaalse club sprak daarom deze week met 'veteraan' Ad Zonderland. De man die bekend werd als 'Ad Interim' doorliep allerhande functies bij onder meer Feyenoord, De Graafschap, FC Den Bosch en laatstelijk FC Utrecht. Tot dusverre heeft RBC vier trainers gepolst: Van der Pluym en Bui telaar in een eerste sollicitatieronde en Zonderland en een man wiens naam Pollemans liever nog even voor zich houdt, de afgelopen week. ten), TOP Oss en FC Den Bosch (beide 23). ADO Den Haag, tweede met 26 uit dertien, kan - bij winst in de twee inhaalduels - op drie punten van AZ komen. FC ZWOLLE - AZ 2-0 (1-0). 14. Boekweg 1-0 (strafschop), 74. Bruin 2-0. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 4250. Gele kaart: Van Galen (FC Zwolle), Bosschaart, Wij- ker (AZ). plastic is een complete operette geworden. Ook andere voorzit ters raken daar steeds meer van doordrongen. Bovendien raakt dit de clubs in de portemonnee. Er komen als gevolg van de ClubCard aantoonbaar minder mensen naar het stadion. Ik weet zeker dat er sprake is van een grote derving van inkomsten." Dat er per volgend seizoen een pasfoto bij moet, ziet Sporre niet als de oplossing. „Zonder in cy nisme te vervallen kan ik zeggen dat Nederland niet bepaald een reputatie heeft met het maken van onvervalsbare documenten. De raddraaiers zullen opnieuw met een arsenaal sluipwegen ko men. Daarentegen moet de echte supporter straks nog zijn vinger afdrukken laten checken om bin nen te komen. Laten we ons dit besparen en terugkeren in de maatschappelijke werkelijkheid. Er is al genoeg schade aange richt." Venlo - Jan Deckers is gisteren totaal onverwacht opgestapt als be stuurslid technische zaken van VW. Daarmee komt de positie van trainer Henk van Stee opnieuw ernstig in het gedrang. En lijkt de druk op de drie overgebleven bestuursleden alsmaar groter te wor den om te vertrekken. De 52-jarige Deckers vertrektna ruim twee jaar officieel vanwege 'een verschil van visie binnen het bestuur'. Hij was echter de enige van het vierkoppige Venlose bestuur die steeds pal achter de ideeën van Van Stee is blijven staan. Na een succesvolle bemiddelingspoging leek de rust bij VW weer gekeerd. Binnen de clubleiding bleef echter de meerderheid van te genstanders van de Schiedamse oefenmeester zich ook daarna da nig roeren. Voor de gisteren zwaar aangeslagen Van Stee lijken de dagen bij VW opnieuw geteld. „Ik wil me eigenlijk alleen maar concentreren op het duel tegen TOP", zei hij opvallend terughoudend. „Vooral door de opstelling van Deckers ben ik vorige week bij VW geble ven. Ik weet niet wat er nu gaat gebeuren, maar het ziet er niet goed uit." Dennis den Turk blijf langer bij AZ. De nieuwe verbintenis van de speler loopt tot juni 2000. De koploper van de eerste divisie leg de John Mutsaers tot hetzelfde tijdstip vast. De spits verlengde zijn contract met twee jaar. FC Twente moet het voorlopig stellen zonder Theo ten Caat. De vormgever van de Enschedeërs op het middenveld verrekte woens dag in de uitwedstrijd tegen Ajax een spier in het bovenbeen. Ten Caat mist in elk geval de competitiewedstrijd tegen Willem n, die vandaag in Tilburg op het programma staat. De duur van zijn her stel is nog onduidelijk. FC Twente speelt de eerste wedstrijd uit de derde ronde van de UE- FA-beker tegen Auxerre (Fra) op dinsdag 25 november al om 18.45 uur. Het duel in Enschede staat onder leiding van de Noor Terje Hauge. Vitesse moet het morgen in de derby tegen NEC doen zonder Ni kos Machlas. De Griek werd gisteren door de KNVB voor één duel geschorst. De topscorer van de Nederlandse competitie werd woensdag in het duel tegen Sparta uit het veld gestuurd, nadat hij zijn bewaker Mark Noorlander omver had geduwd. Vitesse legt zich neer bij de sanctie van de KNVB. De Arnhemse club wil niet het risico lopen dat Machlas in hoger beroep tot een zwaardere straf wordt veroordeeld. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Vriesde van MW voor één duel geschorst. Parijs - Ploegleider Cyrille Guimard verlaat de wielerploeg Cofi dis. De ervaren Frans tan stapt op wegens 'persoonlijke proble men'. Hij is voorts bar voor 'media-aandacht die de ploeg zou kunnen schaden'. Het btsiuit, dat in overleg tussen beide partijen is genomen, wordt niet verder toegelicht. Wel is bekend dat Guimard betrokken is geweest bij een onderzoek, eind oktober, naar zijn rol in een sponsoraffaire. Hij zou misbruik van zijn positie hebben ge maakt. Details zijn niet bekendgemaakt. Guimard, die bij Cofidis onder anderen Armstrong, Rominger en Fondriest onder zijn hoede had, begon in 1976 als ploegleider. Zeist - Charles Corver vertrekt als voorzitter van de scheidsrech terscommissie van de KNVB. De voormalig arbiter bekleedde de post de laatste twee jaar. Corver heeft te kennen gegeven meer tijd te willen besteden aan onder meer zijn lijsttrekkerschap van de WD in Leidschendam. Voordat Corver toetrad tot de scheidsrech terscommissie was hij acht jaar lid van de tuchtcommissie van de KNVB. Hij blijft wel actief als waarnemer voor de voetbalbond en de Europese Voetbalunie (UEFA). Beveren - De Pool Stanny Gzil is benoemd tot de trainer van SK Beveren. Hij volgt bij de Belgische eersteklasser Paul Theunis op die vorige week werd ontslagen. Gzil kreeg de voorkeur uit een rij tje kandidaten tot wie ook Ronald Spelbos behoorde. De 47-jarige Pool tekende een contract tot het einde van het seizoen met een op tie van nog een jaar. SK Beveren staat voorlaatst op de ranglijst met zeven punten uit tien wedstrijden. Bochum - Supporters van VfL Bochum hebben de nacht van don derdag op vrijdag voor het stadion doorgebracht om op tijd te zijn voor de kaartverkoop van de uitwedstrijd tegen Ajax. De clubs ontmoeten elkaar op 25 november in de Arena, in de eerste van twee duels in de derde ronde van de strijd om de UEFA-beker. De Duitsers hadden 2000 kaarten toegewezen gekregen. Die waren vrijdagochtend binnen vier uur uitverkocht. Om zeven uur 's och tend stonden al meer dan duizend supporters van de hekkensluiter van de Bundesliga voor de kassa's. In Bochum wordt gesproken van Europa Cup-hysterie. VOETBAL België. Antwerp - RWDM 3-4, Frankrijk. Lyon - Chat.roux 2-1. ZEILEN Southampton. Whitbread Race. Tweede etappe Kaapstad - Freeman- tle, 4600 zeemijl. Stand: 1. Swedish Match (Zwe) schip per Krantz, nog 3115,4 mijl af te leg gen, 2. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 3338,5, 3. Toshiba (VSt) Standbridge 3459,6, 4. Merit Cup (Mon) Dalton 3666,1 (6), 5. EF Lan guage (Zwe) Cayard 3670,2, 6. Bru- nelSunergy (Ned) Bouscholte 3691,4 (4), 7. Silk Cut (GBr) Smith 3693,7, 8. Chessie Racing (VSt) Fischer 3730,7, 9. EF Education (Zwe) Guillou 3812,9. Bennuda. WK Tornado. Stand na vijf races: 1. Leon/Ballester (Spa) 21 punten, 2. Pennec/Guichard (Fra) 39, 3. Polgar/Happel (Dui) 45, 15. Van Teylingen/Dercksen 112. SKIEEN Tignes. Wereldbeker snowboard. Mannen, reuzenslalom: 1. Greenwood (VSt) 2.06,96,2. Conté (Fra) 2.07,77,3. Prugger (Ita) 2.08,07, 13. Remmelink (Ned) 2.10,85. SQUASH Petaling Jaya (Mal). WK landen teams mannen. Halve finales: Canada - Egypte 2-1, Engeland - Australië 3-0. Om 13e t/m 16e plaats: NEDER LAND - SCHOTLAND 2-1. Smit - Cowie 9-5 9-3 9-3, Berden - Thomp son 9-1 9-7 9-7, Cune - Heath 9-10 10-9 4-9 5-9. Nederland om 13/14e plaats tegen Frankrijk.

de Stem | 1997 | | pagina 15