VS maken zich op voor actie ■1 If 1 Ritzen in actie tegen drop-outs Lichaam Ronnie de Rooij gevonden Hulstenaar komt in actie tegen Nova Meer leven inde ruimte dan tot nu toe aange nomen" Zonsondergang Irak wijst inspecteurs uit Dakservicel Bergenaar met mes in been gestoken in bus DESTEM -s 22. -inn. AGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N 1 0 Marco Bakker erkent schuld Skelet gevonden in Breskens Diepvries/koelkasi "■Sïïi;sSfl Ritzen: drop of dronder 397 X 57 r el it. ie voordeligste mobiel bellen wie zakelijk >r Het Mobiele eer informatie bel ons gratis ttijd dichtbij. unications BV. (023-568 0500)} iel.net in sexy Drive i1 blondje ma/vrij -365803. Voor al uw dakwerken en lekkages bel 040-2126757^ DE STEM 8 "710311 000218" I I I I I 137e JAARGANG Dakbedekking taf! 382363 eiri. uil? star reinigt tuw. Profi- <TIE en laat ER reinigen 00,- f afspraak: 7002. 2 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 C1 t/m C4 D1 mV-programma's D2 Surplus £1 fm E3 Gebied varkenspest snel weer vrij PAGINA Franstaligen onder elkaar op topconferentie PAGINA Kafelnikov op weg naar finale van ATP Masters PAGfNA Bedrijf boos over Terneuzens vestigingsbeleid PAGINA Wat gebeurt er toch met de grauwe gors? PAGINA Soustrot heeft grote plannen met Het i Brabants Orkest PAGINA j D1 VRIJDAG 14 NOVEMBER 1997 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 Modekoningen vestigen zich in Nederland PAGINA I MIN./MAX. tl Af en toe zon Door het toenemen van de wind verdwijnt de kans op mist. Vandaag af en toe zon en overwegend droog. De wind is matig. Van onze correspondent Washington - De Verenigde Staten maken zich op voor militai re actie tegen Irak, nu het regime van Saddam Hussein de Ame rikaanse wapeninspecteurs het land heeft uitgezet. Maar de VS proberen eerst nog via de Verenigde Naties de druk op Bagdad op te voeren. Sinds gisteravond is de Veilig heidsraad in spoedzitting bijeen. Washington stuurt aan op een nieuwe resolutie, waarin alsnog met geweld wordt gedreigd als Irak niet toegeeft. President Clinton noemde het Iraakse be sluit de Amerikanen uit te wijzen 'duidelijk onaanvaardbaar'. De Van onze verslaggever Den Ham - Impresario Fred de Rek heeft gisteravond namens Marco Bakker gezegd dat de zan ger vorige week zondag meer al cohol had gedronken dan ander half glas voordat hij op de par keerplaats van de Amsterdam Arena een vrouw doodreed. „Anders dan tot dusver in de pers is verschenen voelt Marco Bakker zich wel degelijk schuldig aan het tragische ongeval, want hij zat immers achter het stuur van de auto," aldus De Rek. De bekente nis volgde voor aanvang van een jubileumconcert met het koor van de Hervormde Kerk in Den Ham, ten overstaan van het pu bliek. De Rek verklaarde verder dat Bakker verslagen reageerde toen hij vernam dat zijn alcohol promillage hoger was dan hij dacht. „In zijn beleving had hij twee tot drie drankjes gehad. Maar behalve erna, is ook tijdens de voorstelling gegeten en ge dronken," aldus De Rek. I ZIE OOK BINNENLAND-A3: 'Marco is niet helemaal in vorm' Van onze verslaggever Breskens - De Explosieven Op- ruimings Dienst heeft gisteren bij graafwerkzaamheden aan de Nieuwesluisweg in Breskens een j deel van een skelet aangetroffen. Het blijkt te gaan om een lichaam er al lange tijd ligt, mogelijk uit de Tweede Wereldoorlog. De technische recherche probeert ramen met de identificatiedienst van de Koninklijke Landmacht j e' skelet te identificeren. (ADVERTENTIE) Reparateur REPARATIE rrieigj zonder voornjkoJ en onderhoudsbedrijf Vooral uw psnnend#! Rioolontstopping MA ONTSTOPPINGSBEDRlJy Roosendaal. 076-5657977^062? Jf Jinterkia^ Zwarte PietenPjl t.kjs st. 076&"-A Timmerv Voor al uw onder^eJ machinale timw J HKM. TimmeJ Tel. 076-561212H De Mitsubishi Space Wagon met plaats voor 7 personen. Opvallend ruim voor passagiers en bagage, terwijl u zelf de nodige bestedingsruimte over houdt. De Space Wagon met airco en dubbele air bags is al verkrijgbaar vanaf 49.995,-. Amerikaanse ambassadeur bij de VN Richardson zei dat Saddams zet 'ernstige gevolgen' zal krij gen. De VN besloten ook de overige wapeninspecteurs vandaag uit Irak terug te trekken. Dit on danks een verkapte waarschu wing van Bagdad dat het dan geen hervatting van de inspecties zal toestaan. De uitgewezen Amerikanen mochten niet op het vliegtuig wachten. Ze vertrokken per auto naar Jordanië. Washington wil voorkomen dat het zichzelf met militair optreden isoleert. Rusland en Frankrijk, maar ook Amerika's belangrijk ste bondgenoten in de Arabische wereld, verzetten zich tegen mili taire actie. Tegelijk neemt in de VS de roep om eenzijdige militai re actie toe. Hoogtepunt De jongste crisis rond Irak be reikte gisteren een hoogtepunt toen het regime van Saddam Hussein bekend maakte dat de zes Amerikaanse wapeninspec teurs in het land onmiddellijk hun biezen moesten pakken. Op het VN-hoofdkwartier in New York verklaarde Iraks vice-pre mier Tareq Aziz dat Irak klaar staat zijn samenwerking met de VN-wapeninspecteurs te hervat ten, maar niet met de Amerika nen. President Clinton zei dat de VN-wapeninspecteurs de afgelo pen zes jaar in Irak meer massa vernietigingswapens hebben ont dekt en vernietigd dan tijdens de Golfoorlog. De spionagevluchten van de Amerikaanse U2-toestel- len boven Irak gaan door. De eerstvolgende vlucht staat voor zondag gepland. Bagdad zegt de toestellen te zullen neerschieten. Irak kan nog steeds kernwapens maken en er zijn aanwijzingen dat het land materiaal om bom men te maken verbergt, meldt het defensievakblad Jane's Intelli gence Review. Uit verklaringen van overlopers en berichten van het Internationaal Atoomener gie-agentschap zou blijken dat Irak nog steeds actief aan kern wapens werkt. ZIE OOK BUITENLAND - A5: Arabische landen keren Verenigde Staten massaal de rug toe Een boomkweker in Wemhout haalt vlak voordat de zon onder de horizon zakt nog jonge boompjes van zijn land voor de verkoop. Nu de dagen snel korten, toont het platteland zijn herfstpracht. fotocorviveen Van onze verslaggeefster Bergen op Zoom - Een 23-jarige Bergenaar is gisteren rond 8.15 uur met een mes in zijn bovenbeen gestoken door de 17-jarige A.G. uit Roosendaal. De steekpartij vond plaats in de bus bij de halte Streekschool. De dader is na het incident weggerend in de richting van de streekschool, waar hij 's middags is aangehouden. Het slachtoffer is gewond opgeno men in ziekenhuis Lievensberg. De Bergenaar was passagier van de BBA-bus lijn 111, die rijdt tussen Bergen op Zoom en Breda. Bij het in- en uitstappen bij de bewuste halte kreeg de Bergenaar onenigheid met de Roosendaler. De woordenwisseling eindigde in de messteek. Pas na het wegrijden bij de hal te Streekschool is de buschauf feur gewaarschuwd. Die is ver volgens gestopt bij de eerstvol gende halte en heeft daar eerste hulp verleend. Het slachtoffer is daarna naar het ziekenhuis gebracht. De overige passa giers konden hun reis voortzet ten in een andere bus. BBA-woordvoerder Van Bla der prijst de chauffeur: „Het enige wat hij kon doen, was hulp inroepen via de mobilo foon. Gelukkig had deze chauffeur een EHBO-diploma, waardoor hij het slachtoffer meteen kon helpen. Van onze Haagse redactie Den Haag - Onderwijsminis ter Ritzen begint op korte ter mijn een gericht offensief te gen voortijdige schoolverla ters, zogenoemde drop-outs. De PvdA-bewindsman zei dat gisteren bij de behandeling van de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. De Kamer gaat hoorzittingen houden om onderwijsexperts over het probleem te ondervra gen. Ritzen beschouwt schooluit val als 'de Achilleshiel van elke sociale en economische ontwik keling'. „Want daardoor blijft veel talent onbenut," benadrukt de minister. Ongeschoolde jongeren komen moeilijk aan betaald werk en ra ken snel verzeild in de criminali teit. Vooral veel allochtonen .gaan voor schut, waarschuwde Groen- Links-woordvoerder Rabbae eer der. De minister van Onderwijs vindt dat gemeenten een cruciale rol moeten gaan spelen in de be strijding van schooluitval. Zijn gedachten gaan uit naar regiona le meldpunten. Voorts verwacht Ritzen'Veel talent blijft on benut'. foto de stem/johan van gurp hij dat de ministeriële commissie Kennisdebat met bruikbare ad viezen komt. Ritzen laat eveneens informatie aanrukken uit Noorwegen en De nemarken, waar het percentage schooluitvallers aanzienlijk lager ligt dan in Nederland. „Drop- outs zijn een hardnekkig ver schijnsel," erkent hij, „maar we moeten de gouden sleutel voor de oplossing zien te vinden." CDA-Kamerlid Van de Camp stelt vast dat andere ministers (van onder meer Sociale Zaken en Justitie) 'geen hoge prioriteit' hebben gegeven aan het terug dringen van schooluitval. Ritzen spreekt Van de Camp niet tegen en stelt dat het hem 'een lief ding waard' is als het kabinet een drachtig opereert. Het kabinet voelt niets voor een leerplicht vanaf drie jaar voor al lochtonen, zoals Rabbae sugge reert. Hij wil met dat voorstel voorkomen dat kinderen van bui tenlandse komaf met taalachter stand aan het lees- en schrijfon derwijs op de basisschool begin nen. Volgens staatssecretaris van On derwijs Netelenbos worden kin deren in achterstandssituaties op heel jonge leeftijd al vaak 'voor schools' begeleid. Netelenbos vindt het niet nodig dat die pro jecten een structureel karakter krijgen. Minister Ritzen liet nog blijken dat hij onder druk van de Tweede Kamer definitief afziet van zijn voornemen de prestatienorm voor eerstejaarsstudenten te ver hogen. Door Gerlach Hochstenbach Antwerpen - Een schipper heeft maandagochtend in de haven van Antwerpen het stoffelijk overschot van de vermiste Ronnie de Rooij ge vonden. Identificatie heeft tot gisteren geduurd omdat het li chaam van de zestienjarige jongen uit Hank zwaar ver minkt was. Uiteindelijk is gistermorgen aan de hand van een gebitsonderzoek vastgesteld dat het om de stoffe lijke resten van Ronnie de Rooij ging. Daarna zijn de ouders inge licht. De politie sluit een misdrijf uit. „Er zal nog autopsie op het lichaam worden uitgevoerd om de doodsoorzaak te achterhalen," aldus woordvoerster L. Nuyts van het parket in Antwerpen. Ronnie de Rooij is maandag rond half elf gevonden in het water van het Straatsburgdok, tussen het Albertkanaal en de Schelde. Daar was hij boven komen drij ven en werd hij door een schipper gevonden. De politie van Antwerpen ver moedt dat Ronnie na een house feest in het Sportpaleis in het na bijgelegen Albertkanaal is geval len en vervolgens aan de schroef van een schip naar het dok is meegezogen. „Waarschijnlijk is hij linksaf gegaan toen hij het Sportpaleis verliet. Dan kom je al snel bij het Albertkanaal uit," zegt Nuyts. Ronnie verdween bijna vier we ken geleden, nadat hij in de nacht van zaterdag 18 op zondag 19 ok tober met een Hankse vrienden groep een mega-houseparty in het Sportpaleis had bezocht. Rond zeven uur zondagochtend is hij voor het laatst gezien bij de uitgang van de hal. Een kennis uit Hank zag dat hij toen een fooi aan een portier gaf. Daarna heeft niemand hem meer gezien. Met de vondst van het stoffelijk overschot komt een einde aan de speurtocht waaraan tientallen politiemensen in Antwerpen heb ben meegedaan. Vorige week maandag nog werd gezocht in het water van het Lobroekdok, vlak naast het Sportpaleis, Die zoek actie vond plaats met hulp van duikers en een speciale lijken- speurhond. Ook andere delen van de stad zijn uitgekamd, zoals de bermen langs de Antwerpse ring waarbij de politie een helikopter inzette. De Antwerpse politie heeft tot en met woensdag nog gezocht naar Ronnie. (ADVERTENTIE) Be' gratis voor informatie of proefrit: 0800-0383. Pr'js incl. BPMlRTW e, i aci. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Sassenheim. Wijzigingen voorbehouden. Met3 jaar Multigarantiellnter-Euro Service. Imp.: MMSN B V., (0252) 26 61 11. Door Harold de Puysseleijr Hulst - Bert Mullenders uit Hulst onder neemt juridische stappen tegen de actua liteitenrubriek Nova. Volgens Mullenders heeft Nova hem het afgelopen weekeinde in een televisiereportage volkomen ten onrechte afgeschilderd als een van de schakelfiguren in een omvangrijk net werk van kinderporno-producenten. Bovendien, stelt de Hulstenaar, heeft Nova hem in het geheel niet in de gelegenheid ge steld een weerwoord te bieden tegen de be schuldigingen. Mullenders vindt het daar naast verschrikkelijk dat hij en zijn twee huisgenoten in de kleine gemeenschap die Hulst vormt nu met de nek worden aangeke ken voor allerlei kwalijke praktijken waar ze helemaal niets mee te maken hebben. Nova brengt onder andere Richard Harder, de vriend van de Hulstenaar, in beeld terwijl die het huis aan het Godsplein in Hulst binnen stapt. „Er is hier helemaal geen kinderporno. Ik ben weliswaar honderd procent homosek sueel, maar zeker geen pedofiel. Homoseksue len kunnen niet eens in zo'n netwerk zitten. Dat is een hele andere wereld waar ik totaal niets van ken. Het is verschrikkelijk. Hulst is zo klein. Het Godsplein komt steeds maar in Bert Mullenders (links) met zijn vriend Richard. foto camile schelstraete beeld als centrum van kinderporno. Terwijl er helemaal niets van waar is." Mullenders geeft grif toe dat de Zeeuws- Vlaamse politie vijf jaar geleden bij hem een inval heeft gedaan en toen een videoband in beslag heeft genomen. Het ging volgens hem om een tape die hij had gekregen van een van de mannen die door de Belgische werkgroep Morkhoven wordt beschuldigd van betrok kenheid bij het kinderporno-netwerk. Deze Amsterdammer is echter niet meer dan een kennis van Mullenders, die zelf oorspronke lijk ook uit Amsterdam afkomstig is, maar al twaalf jaar in Hulst woont. „Het was een vakantiefilm van Madeira die hij me gaf om eens te bekijken. Er stonden va- kantiebeelden op. Ik sta helemaal nergens op banden, op seksfilms. En als mijn vriend ie mand vermoordt, ben ik toch zeker nog geen moordenaar," bijt Mullenders van zich af. „Bovendien is die zaak geseponeerd. Als er werkelijk sprake van was dat ik mij bezig hield met kinderporno zou ik daar toen toch voor vervolgd geweest zijn?" Een advocaat gaat voor hem uitzoeken hoe zijn naam kan worden gezuiverd. „Ik werd er de afgelopen dagen compleet gestoord van. Tot ik dacht, nu moet ik er tegenaan." De hoofdredactie van Nova waagt zich in dit stadium niet aan een uitgebreid commentaar op de uitspraken van Mullenders. „Wij heb ben alles gecontroleerd en alles klopt. Boven dien wordt de man niet met naam genoemd. Verder wachten we gewoon rustig af." zie ook binnenland - a3: Kinderporno op internet aangepakt zie ook regio zeeland - cl: Burgemeester Hulst wil snel klaarheid f De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en f streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich S§ 0 afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en E cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. i? s Üw abonnementskeuze is: een proefabonnement van 6 weken voor 31,- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt Q Per maand d.m.v. automatische afschrijving32,50* Per kwartaal <i.m.v. automatische afschrijving93,50* Per kwartaal d.m.v, acceptgiro97,50 tl kiest voor automatisch betalen en ontvangt een Rarkerpen. Naam:., Adres: Postcode:Plaats: Telefoon;...Bank/Gironr: Handtekening; Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: 8, Dagblad De Stem, Afdeling Lezeiscontact [5 Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda 21-202 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1997 | | pagina 1