VVD Hulst levert graag wethouder De noodkerk van Westdorpe Abraham Hulst wil uitstel van herziening bestemmingsplan buitengebied Eis drie jaar cel voor drie verkrachtingen Geld Rabobank voor nieuwe initiatieven Echtpaar Weemaes wint bij De Postduif Wijkzuster Ons(0)ma 60 jaar Oma Roctus MARIELLE 1 S 1 O z lUTO DE LAAT.' DE STEM DAG klapper Bang&Olufsen de stem ZEELAND C2 Ihet café 40 jaar. wordt 79 jaar ltte jans W. Kayser opnieuw lijsttrekker Dode bij OllgCVal in mist Op ExprCSWeg Middelburger ontkent aanklachten Mes .Gelogen ZO MOOI KAN EEN TV ZIJN Plundering Verbetering i i DONDERDAG 13 NOVEMBER 1997 Hoera latin Frank Ken je d'r, bel dan even, want vandaag wordt ze' Proficiat Marina Nicole Freer Erno Etien Anja en kleinkinderen. Hartelijk Gefeliciteerd kinderen en kleinkinderen. De hele wereld mag't horen is 17 jaar geleden geboren. Vandaag zal deze jongen heten Tiny Inge Jolanda en Ton cn ION 1.4i 12-1991 ƒ14.900.- ION 1.4i 8-1992 ƒ17.900.- llON 1,6i 4-1993 ƒ18.900.- "ION 1.4i 12-1991 ƒ15.500.- riON 1.6i Club Ier mooi 10-1994 ƒ24.900.- riON 1.4i 7-1993 ƒ18.900.- (•heidsstraat 30 ar Arendskerke 0113-561871 rdag koopavond TIONALE UTOPAS Ifde geld haal je 't vers bij Kaatje IKEL MARLOU SEGERS =IFRTRAAT 6. HULST kSSAGE 1AXEL Van onze verslaggever Hulst - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben, mede namens de gemeente Hulst, de Rijksplanologische Dienst (RPD) uitstel gevraagd voor de herziening van het Hulster bestemmingsplan buitenge bied. Om dubbel werk te voorkomen, wil de gemeente wachten tot er meer duidelijkheid is over het rijksbeleid met betrekking tot varkens, zodat dit beleid in het plan buitengebied verwerkt kan worden. De RPD had de provincie en de gemeente Hulst een subsidie van 50.000 gulden in het vooruitzicht gesteld als Hulst voor het eind van dit jaar een herzien ontwerp- bestemmingsplan buitengebied kon aanbieden. In dat bestem mingsplan zou de vertaling van het nadere onderzoek naar de af stemming van het ruimtelijke or dening- en milieubeleid ten aan zien van veehouderij moeten plaatsvinden. Het afgesproken stappenplan, zo laten GS weten aan de RPD, is afgelopen zomer afgerond. „De concrete vertaling in het provin ciale en gemeentelijke ruimtelij ke beleid wordt echter bemoei lijkt door de recente beleidsvoor nemens van rijkszijde inzake de herstructureringswet. De conse quenties daarvan voor het agra risch vestigingsbeleid in Zeeland kunnen wij op dit moment nog niet overzien." Reden voor GS en Hulst om uit stel te vragen van de verplichting om vóór 1 januari 1998 het be stemmingsplan buitengebied ge reed te hebben. Op dit moment heeft de provincie nog geen doeltreffende handvat ten om via het milieu-spoor de Brabantse varkenshouders bui ten de deur te houden. „De nieu we herstructureringswet en de aanpassing van het structuur schema Groene Ruimte kunnen daar mogelijk wel invulling aan geven," hopen ze. Omdat er over het landelijke be leid op dit moment nog geen dui delijkheid bestaat, wil Hulst lie ver nog even wachten met het plan buitengebied en GS vragen daar bij de RPD begrip voor. „Een goed op het landelijke be leid toegesneden, maar wat later tot stand gekomen bestemmings plan," aldus GS, „lijkt ons te pre valeren boven een op interim-be- leid gebaseerd plan, dat na korte tijd weer opnieuw herzien moet worden." Van onze verslaggever Hulst - De VVD in Hulst wil na twee raadsperiodes oppositie gevoerd te hebben de komende vier jaar opnieuw een wethou derszetel bezetten. „Dat is een doelstelling waar we de komen de raadsverkiezingen heel duidelijk voor willen gaan," zegt voorzitter P. de Roover van de Hulster WD-afdeling. „Uiteraard zal dat van de verkie zingsuitslag afhangen, maar we mikken op minimaal drie raads- zetels," zegt De Roover. De WD zit landelijk behoorlijk goed in het zadel en in Hulst hoopt men daar ook de vruchten van te kun nen plukken. „Al blijft het na tuurlijk allemaal koffiedik kij ken," zegt De Roover. „Toch ze ker gezien allerlei turbulente ontwikkelingen in de Hulster po litiek." De WD-Hulst heeft inmiddels de concept-kandidatenlijst gereed waarmee de liberalen de verkie zingsstrijd willen ingaan. De eer ste twee namen zijn geen verras sing. Het voorstel is om W. Kay ser opnieuw als lijsttrekker te be noemen. Op de tweede plaats staat R. van Haperen uit Heikant. Het tweetal bezet nu ook al de twee WD-zetels in de Hulster gemeenteraad. De derde VVD- kandidaat is wel een verrassing. Op de derde plaats staat L. Reyns uit Hulst, een nieuwkomer op de kandidatenlijst. Vierde is A. Dobbelaer uit Sint-Jansteen, die daarmee een stuk hoger staat dan vier jaar geleden. De vijfde tot en met tiende plaats wordt ingenomen door respectie velijk mevrouw A. Colman uit Hulst, K. Steijaert uit Graauw, R. van Duyse uit Nieuw-Namen, J. Albeda van Eeckenstein uit Huist, G. Michielsen uit Clinge en W. Aper uit Hulst. In totaal telt de WD-lijst 23 per sonen. Lijstduwer is oud-ge- meentesecretaris en WD-staten- lid H. van Geesbergen. De defini tieve kandidatenlijst wordt dins dag 18 november vastgesteld tij dens de algemene ledenvergade ring van de WD-Hulst. Bovendien stond M. terecht voor enige misdrijven, zoals de ver duistering van een bromscooter, Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BEL LEZERSCONTACT 076-5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Temeuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv, ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte van Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, fax0114-372771 Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 tadag 0115-645753). Advertenties: Hulst, Baudeloo 16,4561 ES. Terrteuzen, Zuidlandstraat 32,4532 CG. detailhandels-, diensten-, B-to-B-, uilgaans- en toerisme-advertenties: telefoon 0114-372772,fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. amilieberichten, dankbetuigingen en geboorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340. ersoneels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242 ^roerend goed, financiële diensten en vervoersadvertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. telefonische openingstijden: lx ertenties'familiebetichten, uankbetuigingen en geboorte- a vertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Overige advertenties: maandag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. "l!' tWMsS*3?tW uitSevoerd "ri Uitgevefsmaatvh al9emene votJrwaarden "w* 0e regelen toot tiet advertentiewezen. THEATER TERNEUZEN Cabaret - met Thomas van Luyn en de Bloeiende Maagden - Zuidland- theater - 20.00 uur DIVERSEN CLINGE Gymnastiek en biljarten - KBO - Malpertuus-13.30 uur Anton Pieck, embossing en per- gamano - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Vleeskaarting - café De Landbouw - 20.00 uur WESTDORPE Kaarten en bingo - Concordia - 13.30 uur Tafeltennis - Concordia -19.00 uur AXEL Uniceftentoonstelling - over Gua temala - bibliotheek (t/m 29 nov) Bieden - Gregoriuscentrum -14.00 uur TERNEUZEN Tentoonstelling - cursisten Toon beeld - expositieruimte poligang - De Honte - tijdens kantooruren (t/m 8 jan) SAS VAN GENT Gezelschapsdansen - SAV - De Speye-13.30 uur GRAAUW Bieden - KBO - Gemeenschapshuis - 13.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur VOGELWAARDE Vleeskaarting - café Ons Vermaak -14.00 uur FILM GOES Grand Theater - 20.00 uur Volcano Air Force One HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Air Force One 20.00 uur The Pacemaker 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Double team 20.00 uur The Game BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur The lost world 20.00 uur Oesje 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Double team GENT Decascoop 14.30 uur George uit de jungle (ned. versie) za&zo 14.30 en 17.00 uur Bean 20.00 uur Air Force One 22.30 uur Scream 14.30 en 17.00 uur George of the jungle 20.00 en 22.30 uur One night stand 14.30, 17.00 20.00 en 22.30 uur Lost world 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur L.A. Confidential 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off (za&zo niet om 14.30 uur) 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nothing to Lose 14,30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Double Team KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur The game 20.00 uur Oesje 20.00 uur L.A. Confidential 20.00 uur The lost world Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uitsla gen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Ter neuzen. Faxen kan ook: 0115- 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 -645752. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Officier van justitie mevrouw mr. Y. Willems heeft gisteren tegen de 27-jarige of 19-jarige - daarover kwam geen duidelijkheid - S.M. uit Middelburg een gevangenisstraf van drie jaar geëist voor drie verkrachtingen en evenveel po gingen daartoe. een bromfietshelm en de diefstal van een fles whisky. In december kwam M. in de wo ning van een vriend een meisje tegen dat - volgens zijn zeggen - smoorverliefd op hem was en hem vroeg haar te ontmaagden. Verontwaardigd wees M. dat van de hand en vervolgens diende zij een aanklacht in. Ze was op bru te wijze en onder bedreiging van een mes in de badkamer ver kracht. „Allemaal leugens," tier de M. Op 1 maart had hij het meisje op zijn kamer uitgenodigd. Hij ging naast haar zitten, sloeg zijn arm om haar heen en betastte haar. Hij maakte haar met het mes op de keel duidelijk, dat hij seks met haar wilde. Maar hij kreeg in plaats van de begeerde liefde een knietje vol in het kruis en daar mee was het afgelopen. Volgens M. was alles gelogen en was het meisje niet eens in zijn kamer geweest. Eind mei: het zelfde laken een pak. Ook hier weer: „Alles gelogen." Op 10 juni ontmoette hij twee meisjes op de Markt in Middel burg, ze gingen met hem mee naar huis en daar kregen de meis jes de keuze: aan het plafond worden opgehangen en daarna vermoord worden of ze hem oraal bevredigen. „Ook dat was allemaal gelogen," zei M., die voor de zoveelste keer aangaf een goudeerlijk mens te zijn en op het lichaam van zijn moeder zwoer dat soort zaken nooit te hebben gedaan. Krap een week later: weer een poging tot verkrachting. Alle meisjes waren 14 of 15 jaar en al len, die volgens M. nog nooit in zijn kamer waren geweest kon den precies vertellen hoe die ka mer eruit had gezien. Volgens de deskundigen, die M. hebben onderzocht, was M. een problematische jongen die niets anders kon dan denken over seks en mogelijk traumatische erva ringen had opgelopen tijdens zijn vlucht uit Irak. Verder consta teerden zij dat M. alles bagatelli seert en weinig schuldgevoel heeft. Uitspraak over twee weken. Tijdens dichte mist reed deze personenauto zich ter hoogte van de afslag Koewacht vast onder een vrachtwagen. De Belgische be stuurder kwam daarbij om het leven. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Moerbeke - Door de dichte mist zijn gisterochtend op de Ex- presweg N49 Antwerpen/Belgische kust tussen Stekene en Moerbeke zeven aanrijdingen gebeurd. Bij een van die onge vallen kwam een Belgische automobilist om het leven. Deze aanrijding vond plaats op het grondgebied van de gemeente Moerbeke. Tussen de Peereboom en de afslag naar Kruisstraat stond een vrachtwagen in de file voor het rode verkeerslicht te wachten. De Belgische bestuur der had de file te laat in de gaten en schoof met zijn voertuig onder de vrachtwagencombinatie. De man was op slag dood. Bij een van de andere botsingen raakte automobilist K.A. uit Axel zwaargewond. De Axelaar reed omstreeks 8.30 uur over de Kruisstraat en wilde de Expres- weg opdraaien. Hij kwam daar in botsing met de auto van A. de S. uit het Belgische Malle, die op de Expresweg richting kust reed. Vrachtwagenchauffeur T. van der G. uit Westdorpe reed vervol- (ADVERTENTIES) gens in op de twee auto's. Van der G. liep geen lichamelijk letsel op. De bestuurster uit Malle raakte licht gewond. Een 21-jarige Terneuzense auto bestuurder reed gisterochtend eveneens ten gevolge van de mist tegen een boom op de Hogeweg in Hulst. Hij eindigde met zijn voer tuig in de sloot. De auto raakte volledig vernield. De bestuurder liep lichte verwondingen aan zijn hoofd op. Ook twee inzittenden raakten gewond. Een 19-jarige Axelaar had een gekneusde voet en een 25-jarige Terneuzenaar raakte gewond aan een hand. Van onze verslaggever Kloosterzande - De Rabobank Kloosterzande-Graauw wil 25.000 gulden stoppen in onderzoek naar initiatieven die de ne gatieve gevolgen van het wegvallen van het veer Kruiningen- Perkpolder kunnen compenseren. De ledenvergadering van de bank aansprekende ideeën naar voren Heikant - Bij de postduivenvereniging De Postduif in Heikant werd Carlo Weemaes koning over het seizoen 1997. Tweede werd Cl. Thuys, derde W. Elegeert, vierde Ch. de Beule en vijf de O. van Damme. heeft besloten dat bedrag be schikbaar te stellen uit het Winstbestemmingsfonds. De Rabobank wil niet opnieuw het wiel uitvinden door een zo veelste onderzoek te beginnen, maar heeft concrete initiatieven op het oog. „Wij wachten eerst even af wat er gaat gebeuren," zegt voorzitter H. Verstraaten. „Of er uit het overleg tussen de gemeente Hon- tenisse en de provincie inderdaad komen. Het is niet zo dat we een zak met geld buiten zetten die ie dereen zomaar kan komen opha len." Uit een onderzoek door het Ne derlands Economisch Instituut naar het verdwijnen van de veer diensten blijkt dat er voor Honte- nisse zware negatieve economi sche gevolgen zijn. Zo voorspelt het onderzoek een verlies van tussen de 150 en 200 arbeids plaatsen. Marlou Weemaes, de vrouw van Carlo, werd koningin. Hier werd W. Elegeert tweede, derde me vrouw De Feyter, vierde me vrouw Leenknegt en vijfde Jac. Elegeert. De postduivenvereniging houdt zaterdag 15 november de feest avond. Aanvang 10.00 uur in café Du Commerce. De vereniging telt 38 leden. OVERIGE UITSLAGEN Generaal kampioenschap: 1. Ch. de Beule 40 punten, 2. E. Verschueren 17, 3. Cl. Thuy 15, 4. Adri Thijs en zoon 15,5. mevrouw De Feyter 10 punten. OUDE DUIVEN Asduif vitesse: 1. gebroeders Van Hou- te, 2. Cl. Thuy, 3. Ch. de Beule. Eerste of tweede afgegeven duif: 1. Ch. de Beule, 2. Cl. Thuy, 3. Cam. de Beule. Asduif midfond: 1. Ch. de Beule, 2 en 3. E. Verschueren. Eerste of tweede af gegeven duif: 1. Adri Thijs en zoon, 2. Ch. de Beule, 3. E. Verschueren. Asduif fond: 1. Ant. Thijs, 2. Ch. de Beule, 3. Cl. Thuy. Eerste of tweede af gegeven duif: 1. Ant. Thijs, 2. Adri Thijs en zoon, 3. A. de Vliegher en zoon. JONGE DUIVEN Asduif: 1. Ch. de Beule, 2. Th. de Block, 3. Ch. de Beule. Eerste of twee de afgegeven duif: 1. Adri Thijs en zoon, 2. mevrouw De Feyter, 3. Th. de Block. Asduif fond: 1. mevrouw De Feyter, 2. Ch. de Beule, 3. E. Verschueren. Eerste of tweede afgegeven duif: 1. Ch. de Beule, 2. E. Verschueren, 3. gebroeders Van Houte. Najaarskampioenschap: 1. gebroeders Van Houte, 2. J. Elegeert, 3. W. Ele geert. BeoVision MX 70 en 55 cm beeldbuis met Visiondear techniek. Het bijna zwarte contrast- scherm, dat "uit" het toestel en "aan" het beeld mooier maakt. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. Ooit kiest u voor mooist AXEL Electro World Van Cadsand Bang Olufsen Center, Stationsstraat 7. ST. JANSTEEN Weemaes Electro World, Hoofdstraat 7. 3 jaar garantie Trouwplannen? Vergeet dan nietfom eerst\eens voor een blijvende en sehitterêhde extra dimensie te kómen fcijken jn 'de Barones' in Breda, op nummer drieékveertig bij: edelsmid paul van den hout OP 10 MEI 1940, de dag dat Ne derland door de Duitse troepen overvallen werd, begon A. C. Pluijm, onderwijzer te Westdor pe, met het bijhouden van een dagboek. Hij beschrijft zijn ei gen gevoelens, de reacties van zijn dorpsgenoten en de komst van de ïkanse hulptroepen. Niet veel dagen later moet hij schrij ven dat de Fransen weer door het dorp trekken, maar nu in omgekeerde richting. Hij noteert ook het volgende: 's Middags 18 mei volgden de Bel gen. Het waren regimenten van het Vijfde Legerkorps onder ge neraal Van den Bergen en klaar blijkelijk hadden zij als op dracht de terugtocht van de Fransen te dekken, want zij leg den loopgraven aan langs de westelijke oever van het Kanaal van Gent naar Terneuzen en brachten daarachter hun artil lerie in stelling. Het liet zich dus aanzien dat Westdorpe front streek zou worden. Toen deed ook het gerucht de ronde dat het dorp door de bevolking ont ruimd zou moeten worden. Het bleek geen gerucht. Hij vervolgt: Op maandavond 20 mei te circa zeven uur kwam het bevel dat alle ingezetenen moes ten vertrekken. Het werd door omroeper Camille Thomas, die weer per rijwiel door de ge meente reed, bekend gemaakt en luidde aldus: Door deze wordt onmiddellijke ontruiming der bevolking van de volgende gemeenten en gehuchten bevo len: Selzaete, Assenede, Sas van Gent, Westdorpe, Oostenrijks polder, Klein Gent, Zwarten- hoek en Axelse Sassing. De mi litaire overheden zullen erover waken, dat het huidige bevel voor dinsdag 21 mei 8.00 uur, volledig uitgevoerd weze. De personen die aan dit bevel niet gehoorzamen, stellen zich bloot het vuur onzer wapens te onder gaan en zullen terstond aange- In de zijgevel van de schuur, waarin vroeger de 'kerk' was, is ter herinnering aan de doop van Syrillus Bemardus Martha Dellae- rt een steen aangebracht. foto camile schelstraete houden worden als verdachten. De Luitenant-Generaal Van den Bergen, bevelhebber van het Vijfde Legerkorps. Het merendeel van de inwoners wachtte de laatste minuten niet af en de uittocht begon dezelfde avond nog. Een persoon is ach tergebleven, al de overigen wa ren weg, veelal in de richting van Zuiddorpe. Nauwelijks was de bevolking weg of de Belgen begonnen te plunderen: winkels werden leeggehaald, wat niet mee kon werd stuk gegooid. Particuliere huizen bleven ook niet gespaard en het ging niet alleen om levensmiddelen of rookwaar. Geld, kleding, juwe len genoten de voorkeur en later kon men meegevoerde huisraad terugvinden in de loopgraven op de oevers van het kanaal. Op dinsdagmorgen 21 mei bliezen ze om zes uur de kerktoren op, de koperen kruiswegstaties werden kapot geslagen en daar na werden kerk en pastorie in brand gestoken. De militaire noodzaak van dit alles is nooit aangetoond. Geen levensmidde len achterlaten voor de op komst zijnde Duitsers Dan was het niet nodig om inboedels te vernielen. Beletten dat de Duit sers de kerktoren als uitkijkpost zouden gebruiken Dan wat het niet nodig de pastorie in brand te steken. Hoe dan ook de paro chie zat zonder kerk. Pastoor A. Oonincx moest samen met zijn kapelaan E. Modde (nadien op gevolgd door G. de Vet) voor een oplossing zien te zorgen, want op 25 mei keerde de hele bevol king weer terug. De eerste twee zondagen daarna werd er ge kerkt in een loods van bierbrou werij Van Waes-Boodts, daarna in de hangar - een open land- bouwschuur- van Oscar van Waes. Op 15 augustus kon de 'zon dagsmis' - 15 augustus was toen nog een verplichte feestdag - opgedragen worden in de schuur van Gerard Dellaert, aan de splitsing Spoorweg-Graaf- jansdijk-B-zijde. Het was een hele verbetering, maar nog geen weelde. G. Mechelink heeft het allemaal van dichtbij meegemaakt: Het was erg behelpen. Vooral in de winter was het wel een heel erg koude bedoening. Als het sneeuwde, lag er overal stuif sneeuw en soms moest je over een bevroren plas naar de com muniebank. In de zomer ging het wel. Als de deur dan open stond wandelde soms een paardje binnen, kippen liepen af en aan en soms bezocht ook de hond van het bedrijf de dienst. Muizen huisden in het harmo nium en tijdens het lof viel er eens een grote rat van een balk. De misdienaars haalden de eie ren op die in de nesten op de schelf lagen. De noodkerk fungeerde volledig als kerk. In het 'middenschip' stonden banken die al waren voorzien voor de nieuwe kerk. Er werd in gerouwd en ge trouwd en het hele kerkelijke le ven speelde er zich in af. Er werd ook gedoopt en het eerste kind waarbij dat gebeurde was de huidige eigenaar/gebruiker van het pand, Cyril Dellaert, de zoon van de genoemde Gerard Dellaert die de schuur ter be schikking stelde. In de zijgevel van de 'kerk' is ter herinnering daaraan een steen aangebracht. Hij draagt als op schrift: In deze noodkerk ont ving als eersteling het H. Doop sel Syrillus Bernardus Martha Dellaert, 25 augustus 1940. Zoals gezegd is de dopeling van toen de huidige gebruiker van de noodkerk. George Mechelin- ck en Johan Thomas, respectie velijk secretaris en conservator van de Museum-stichting Oud- Westdorpe richten momenteel een tentoonstelling in over de tijd van toen. Vanaf 15 novem ber zal die in de kerk te bezich tigen zijn. Met dank aan G. Mechelinck en M. Kindt, beiden te Westdorpe.

de Stem | 1997 | | pagina 15