P Pete Sampras herstelt zich AIR Formateur zet frontale aanval in op ClubCard Amerikaan heeft meer te stellen met bloedneus dan met Rusedski EMBERI 17.00 UUR Weinig begrip voor milde straf 'SchunrT PENHUIS Mountainbike-rit op terrein De Braakman Nipte winst Vlaeminck/De Koster TVITEITEN SPORT ZEELAND B2 FIFA wil oudere voetballers veren van Olympische Spelen ;iten 5 november 199/ stotteren... oen er samen 261 852 (werkdagen 8.30-12tXUw) ric Vereecken pakt eerste bats in ATB-klassement Voorwaardelijk voor kunstrijder Andrej Vlasjenko ■SSlift SPORTNIEUWS KORT Jonk ondertekent verbeterd contract Stinga in Roemeense selectie Geen replay 1860 München - KSC Geel, rood en rood voor Schot Van der Ende leidt Braga-Schalke FIFA schorst betrapte Oekraïnse speler Voetbalcompetitie begint op 22 augustus Padovano naar Crystal Palace Menotti weg bij Sampdoria TV-contract NBA van 5,28 miljard Masters tennisbond zonder sponsor BrunelSunergy rukt op Nederlaag voor Dikke van Dale I I I I DONDERDAG 13 NOVEMBER 1997 1997 ing van de belangen- kunt u kostenloos 'Rijkswaterstaat, weten over het depot, ^brief Specieaal. an de nieuwsbrief vangen of wilt u ons Ioe u over een depot lan een kaartje zonder \at Directie Zuid-Holland P. van Zundert nmer 5537 \terdam I/«olie (anp) - Over ander- Bve week moet de Algemene lg de,ing Betaald Voetbal I Zeist definitief beslissen liver de invoering van de - persoonsgebonden - Club- lranl Of de aanname een for maliteit is, valt te betwijfe len Gaston Sporre, forma- IIj van het sectiebestuur, Iheeft de aanval frontaal geo- I end „Het is de marketmg- |jjisser van de negentiger ja- |ren." ■Sporre, ook voorzitter van FC Zwolle, reageert daarmee onder meer op de bevindingen van het rechercheteam dat de rellen van Beverwijk onderzoekt. Aange toond werd dat het systeem van de ClubCard hiaten vertoont. 'Hooligans' blijken over meerde re kaarten te beschikken. Sporre: „Bij ons voor het stadion zitten ze er gewoon mee te kwartetten. Dat vind ik redelijk onthut send." De KNVB houdt het vooralsnog op kinderziekten en blijft gelo ven in het systeem. Ook de poli tiek (staatssecretaris Terpstra) dringt met klem aan op de invoe ring ervan. Sporre: „Het lijkt wel een rituele dans tussen Zeist en Den Haag. Zoals vroeger de re- gendans bij de Indianen. Als we er allemaal maar hard genoeg in geloven, komt het wel góed. Zo werkt het niet." Sporre vreest bovendien dat het publiek steeds meer op het voetbal afknapt. „Alsof we de laatste jaren nog niet genoeg debacles hebben ge had. Mensen besluiten 's zondags spontaan naar het voetbal te gaan en blijken er dan door al lerlei regels niet in te kunnen. Dan praten we over de goedwil- lenden. De kwaden, die we bui ten willen houden, lopen gewoon door. Die hebben er inmiddels een wedstrijd van gemaakt: 'Wie heeft de meeste ClubCards in de zak.' Daardoor is onze geloof waardigheid in het geding." „Het is," zegt Sporre, „de pu- blieksonvriendelijkheid van de bovenste plank. We moeten in Zeist de zaak daarom maar heel snel in de juiste proporties gaan zien. De operatie plastic is een complete operette geworden. Ook andere voorzitters raken daar steeds meer van doordron gen. Bovendien raakt dit de club in de portemonnee. Er komen als gevolg van de ClubCard aan toonbaar minder mensen naar het stadion. Ik weet zeker dat er sprake is van een grote derving van inkomsten." Dat er per volgend seizoen een pasfoto bij moet, ziet Sporre niet als de oplossing. „Zonder in cy nisme te vervallen, kan ik zeggen dat Nederland niet bepaald een reputatie heeft met het maken van onvervalsbare documenten. De raddraaiers zullen opnieuw met een arsenaal sluipwegen ko men. Daarentegen moet de echte supporter straks nog zijn vinger afdrukken laten checken om bin nen te komen. Laten we ons dit besparen en terugkeren in de maatschappelijke werkelijkheid. Er is al genoeg schade aange richt." Hannover (rtr/sid) - Pete Kampras heeft zich woens dag ondanks een hardnek- lage bloedneus in Han dover hersteld van zijn [slechte begin in de ATP Wasters. De Amerikaan, fee een dag eerder verras send verloor van de Span jaard Carlos Moya, zette in [zijn tweede duel voor de [rode groep de hard slaande Brit Greg Rusedski opzij: 1-4 7-5. moor die zege behield Sampras [uitzichten op een plaats in de (halve finales Hij bracht het toer- booi met de beste acht spelers Ivan het jaar al drie keer op zijn naam: in 1991, '94 en vorig jaar. Rusedski, die eerder had verlo ren van de Australiër Patrick Rafter, is vrijwel uitgeschakeld. Rafter liet zich niet door Moya verrassen. Integendeel, hij was oppermachtig: 6-4 6-2. Sampras had meer te stellen met een bloedneus dan met zijn te genstander. Bij de stand 5-4 in de eerste set moest de Ameri kaanse nummer één van de we reld languit op een bank worden geholpen aan de kwaal, waarvan hij al vaker last had. Op eigen service greep Sampras vervol gens simpel de set met 6-4. Rusedski, de eerste Brit die ooit in de finale van het ATP-circuit is gekomen, kon nu eens niet op zijn anders zo sterke service ver trouwen. Hij wisselde snoeihar- jc C E I 1 M C I I D n O T Hollamdtek Diep feirich (afp) - Spelers boven de 23 jaar mogen niet meer mee- Jdoen aan het olympisch voetbaltoernooi. Dat voorstel doet het [comité van de wereldvoetbalbond FIFA dat zich bezighoudt net de organisatie van het voetbaltoernooi in Sydney 2000 aan feet algemeen bestuur. Eet comité wil de FIFA-regel dat per land drie oudere spelers mogen needoen, afschaffen. Het bestuur liet gisteren weten daar veel voor te loeien. Tijdens de jaarvergadering in 1998 stemt het algemeen bestuur Iver afschaffing. Tfet Internationaal Olympisch Comité is voorstander van het openstel len van het toernooi voor alle spelers. De FIFA vindt het voetbal met lüeen jonge deelnemers echter aantrekkelijk genoeg. „Veel goede spe- |ers, zoals Ronaldo, kunnen meedoen," aldus woordvoerder Herren, ian het olympisch voetbaltoernooi in Sydney doenbijde mannen zes- Jien en bij de vrouwen acht landen mee. De FIFA gaf bij de mannen It'|f pet deelnemerstickets aan Afrika en Europa. Zuid-Amgrika ,cn VAl-il n ^ioord/Midden-Amerika mogen twee landen afvaardigen. lzië kreeg twee plaatsen. Het derde land uit dit continent strijdt om let laatste plaatsbewijs met de winnaar uit Oceanië. Australië (orga nisator) en Nigeria (winnaar 1996) zijn automatisch geplaatst. Het Imtpisch kwalificatietoernooi begint in augustus 1998. Londen (sid) - De Formule I-wereld heeft met verbijstering gereageerd op de milde straf voor Michael Schumacher. „Een zeldzaam vonnis," oordeelde oud-wereldkampioen en renstal-eigenaar Jackie Stewart. „Hij had zeker voor één race geschorst moeten worden." De internationale automobiel- federatie FIA verwijderde de Duitse coureur dinsdag in Lon den uit de eindstand van het WK. Schumacher verloor zijn punten en dus de tweede Plaats. Hij moest zich verant woorden voor zijn wanhoops daad op het circuit van Jerez. jDaar probeerde hij de wagen de latere wereldkampioen i'ulcneuve van de baan te ram- „Een vrijbrief om iemand dood te rijden, Schumi ram ,er verder," kopte het En- fase boulevardblad The Sun gisteren. Het meer gezagheb- Nde The Times ging ervan uit ®t Schumacher zich na de uit spraak gevoeld moet hebben Alice in Wonderland. Damon Hill, wereldkampioen in 1996, nam de uitspraak nau welijks serieus. „De verden king bestaat dat er handjeklap is gespeeld." Voor Jody Scheckter, in 1979 de laatste wereldkampioen namens Fer rari, bestond er maar één straf, „De FIA had Schumacher moe ten schorsen. Hij wist wat hij deed." Johnny Herbert rea geerde geschokt. „Schumacher had zwaarder bestraft moeten worden. De FIA heeft een kans laten liggen een voorbeeld te stel len." Ken Tyrrell, de baas van Jos Verstappen, vond dat Schumacher aan het volgende seizoen met aftrek van punten had moeten beginnen. adere informatie: de aces af met klungelige dubbe le fouten. In de tweede set behielden beide spelers hun opslag tot de elfde game, waarin Rusedski zijn achtste dubbele fout sloeg en Sampras twee breekpunten schonk. De Amerikaan reageerde attent, greep de eerste gelegen heid aan en won de partij in de volgende game met zijn eigen service op het eerste matchpoint, „Ik voelde me vandaag heel wat beter," zei Sampras. „Dinsdag wilde niets bij me lukken. Ik ben blij dat de eerste overwinning binnen is. Nu is alles nog moge lijk." Sampras zei dat hij vermaarde tegenstrevers als Boris Becker en 'Andre Agassi miste. „Met al die nieuwe jongens erbij kan ik me zelf heus nog wel motiveren," zei hij. „Dat is het probleem niet. Maar de wedstrijden tegen Boris en Andre hadden altijd wel iets speciaals. Voor de sport, maar ook voor de toeschouwers." In de witte groep traden de Rus Evgeni Kafelnikov en de Zweed Jonas Björkman voor het eerst aan. Kafelnikov zegevierde over tuigend met 6-3 7-6. Hij won de tiebreak met 8-6 op het tweede matchpoint. De Oost-Europeaan kwam op de niet al te snelle baan uitstekend uit de voeten. Slechts een over dosis aan nervositeit weerhield Kafelnikov ervan de partij eer der uit te maken. Vandaag speelt hij in de middag tegen de Ameri kaan Michael Chang, Björkman treft de Spanjaard Sergi Bru- guera. HannoVer. ATP Masters, 6,6 miljoen-gulden. Rode groep: Sampras (VSt/1) - Ru sedski (GBr/5) 6-4 7-5, Rafter (Aus/3) - Moya (Spa/7) 6-4 6-2. Stand: 1. Rafter 2-0 (4-1), 2. Sam pras 1-1 (3-2), 3. Moya 1-1 (2-3), 4. Rusedski 2-0 (1-4). Programma vandaag: Moya - Ru- sëdski Witte groep: Kafelnikov (Rus/6) - Björkman (Zwe/4) 6-3 7-6. Stand: 1. Kafelnikov 1-2 (2-0), 2. Chang (VSt) 1-2 (2-0), 3. Björkman 1-0 (0-2), 4. Bruguera (Spa) 1-0 (0- 2). Programma vandaag: Chang - Ka felnikov, Björkman - Bruguera. Pete Sampras ligt gestrekt om een bloedneus te verhelpen. Van onze sportmedewerker Terneuzen - De stichting Wielerpromo- tion houdt zaterdag op recreatieterrein De Braakman de eerste mountainbike- wedstrijd in het kader van de competitie van het KNWU-district Zeeland. Er kun nen zowel mountainbikers als veldrijders aan de bak, maar het hoofdprogramma is toch gevuld met mountainbikers. Vorig jaar al bleek dat deze tak van de wie lersport in opkomst is. Het aantal 'echte' veldrijders was toen minimaal. Zij kunnen overigens wel starten in De Braakman. Het is de eerste wedstrijd die meetelt voor de dis trictscompetitie van de KNWU. Normaliter zou deze wedstrijd organisato risch in handen moeten zijn van het wieier- comité Terneuzen, maar dat comité bestaat niet meer. Danny Soethaert zit in de commissie die de wedstrijdkalender samenstelt en ziet best mogelijkheden in De Braakman. „Er is altijd een prima parcours uit te zetten en we hopen dan ook, in het belang van de wielersport, dat er veel deelnemers op deze wedstrijd zul len afkomen," aldus Soethaert. Bij de mountainbikers in de A-categorie zul len mannen als Eric Vereecken en Edwin Enthoven de lakens uitdelen. Zij kunnen op tegenstand rekenen op Aardenburger Reggie Goole en Hulstenaar Michel de Koning. Die won onlangs nog een wedstrijd bij de Bel gische Vrije Bond. De categorie onder de 35 jaar gaat om 14.30 uur van start. Ook de veldrijders van 17 jaar en ouder zijn deze keer present. Voor de meeste wegrenners uit Zeeuws-Vlaanderen is dit natuurlijk een ideale gelegenheid om eens ontspannen be zig te zijn. Bij de categorie boven de 35 jaar - start om 13.00 uur - zijn alle ogen gericht op Adri Jongenelen, die tot nu toe alle de wedstrij den in deze manches op zijn naam wist te schrijven. Fonnie Martens, ook al actief op Belgisch grondgebied, kan zich zeker ook hier in de kijker fietsen. De jeugd van 12 tot en met 16 jaar rijdt een wedstrijd over 30 minuten en ook de vrouwen kunnen aan de bak, onder wie mogelijk de naar Ovezande verhuisde Baukje Doedee. Een week later is het gezelschap te gast in Westkapelle en op 29 november heeft de toerclub Hulst de organisatorische touwtjes in handen. De laatste wedstrijd in de reeks wordt in Kruiningen verreden op 10 januari. De stichting Wieier Trim Bond vond die da tum wat al te dicht bij het open Benelux- kampioenschap zitten en heeft daarom zelf maar de datum verplaatst. Dit kampioen schap wordt nu op zondag 18 januari verre den in Hulst op het parcours Liniedijk- Poorterslaan. Als er in het programma plaats ingeruimd kan worden, wordt in Hulst die dag ook het open kampioenschap veldlopen van Zeeuws- Vlaanderen gehouden op hetzelfde parcours als de fietsers. Dit onderdeel zou dan in nau we samenwerking met Remy Mangnus van SV Aloy georganiseerd worden. Wze sportmedewerker ^eldinge - Het wielercomité in Wemeldinge hield in samen- Je ,nE rae^ de ZRTC Theo Middelkamp en de mountainbike- 'gmg X-Treme uit Goes drie ATB-wedstrijden, die op weenvolgende zaterdagen werden verreden. rtan Wertj een overkoepelend klassement opgemaakt, waarvoor 1..U waren gestel, Eric Vereecken werd win- ar ^zen beschikbaar «rm 6 ?er^st.e. cateS°rie (17-35 jaar). Vereecken zegevierde twee eindigde één keer als tweede, achter Patrick Tolhoek. EINDSTANDEN itï w o rar:, Vereecken (Hulst) 59 punten, 2. E. Enthoven SlabhpWnnrl' tv- prom (Hoogerheide) 51, 4. M. De Koning (Hulst) 45, ^npolderï q 43, 6. R. Goole (Aardenburg) 39, 7. E. Joosten ('s- 'l0- L Schnp n Rommers (RiRand) 28> 9- R- de Milliano (Roosendaal) ,tegorie 3fi Gravenpolder) 21. (Westkarufn r: A' Jongeneelen (Bosschenhoofd) 59, 2. J. Cy- A Rnvi b. fP/r- j' Slabbekoorn (Kapelle) 54, 4. D. Verhulst (Waar- ^•É-EckharfJir lc*delburg) 41, 6. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke) Wadendammoi ?^inSen) 38, 8. J. Minnaard (Wemeldinge) 33, 9. W/Koks °U\ven: 1 m n, 10" A> J?nse (Middelburg) 31. '3-B. Dnpdpo eman (Vlissingen) 60, 2. M. Huizer (Stad aan Haringvliet) "üd: i jT (°yezande) 54. ^(Dinteloor^o (Kruiningen) 56, 2. J. van Ast (Rilland) 55, 3. J. Sul- 4. M. Pijnen (Hoogerheide) 51, 5. E. van Ewijk (Kapelle) Stuttgart (anp) - De Letse kunstrijder Andrej Vlasjen ko (23) heeft een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden gekregen voor het rijden onder invloed. Bo vendien is hij negen maan den zijn rijbewijs kwijt. Het is niet de eerste keer dat Vlasjenko (23) met te veel al cohol in zijn bloed achter het stuur is aangetroffen. Daar om krijgt hij ook niet het door hem zo fel begeerde Duits staatsburgerschap. Vlasjenko had voor Duits land willen meedoen aan de Olympische Winterspelen in Nagano. Wel doet hij in ja nuari mee aan het EK in Mi laan en in maart aan het WK in de Verenigde Staten. Van onze tennismedewerker Hulst - Bianca Vlaeminck en Niek de Koster bereikten de halve finales van het ING- dubbeltennistoernooi in sport hal Den Dullaert te Hulst. De combinatie van het Clingse Game'78 won na verlenging met 7-6 van José de Wit/Tom Huis. TENNIS Het zag er naar uit dat De Wit en Huis met de zege aan de haal zou den gaan, maar juist voor het ver strijken van de officiële speeltijd kwamen Vlaeminck en De Koster langszij: 6-6. Een extra game moest dus uitsluitsel brengen. De Koster mocht de partij uitserve- ren. Zijn opslag liet hem niet in de steek. Vlaeminck maakte het be slissende punt via een sterke cross geslagen forehand. Sylvie Dees en Cor de Jonge ver rasten op het mixed-C2-schema het als eerste geplaatste koppel Marisa Adriaansens/Frank Lam mens. Ook hier kon na de regulie re speeltijd een 6-6-stand opgete kend worden. Lammens serveerde in de extra game naar 30-0, maar Dees en De Jonge bleven rustig. Via 30-40 en deuce werd de eind zege een feit voor Dees/De Jongë. UITSLAGEN MANNEN DUBBELSPEL Cl, eerste ronde: d'Hooghe/Van de Voorde-Van der Ploeg/Saman 11-3, Crombeen/W outers-Deltour/V erstra- eten 7-4. C2, verliezersronde: d'Hooghe/Heyman- Van den Berg/Huisman 11-8, Van den Akker/Van Tiel-Van den Berg/Stam 8-5. Dl, tweede ronde: Erpelink/Ysebaert- Saman/Stam 8-7. D2/E, kwartfinale: Van den Berg/Boog- aart-De Smit/Sponselee 12-1. Verlie zersronde: Beterams/Beterams-Van Kerckhoven/Vaerewijk 8-4, Puylae- rt/Pijpelink-Boone/Ducheine 13-0. VROUWEN DUBBELSPEL C2, halve finale: Adriaansens/Vermunt- Broeckaert/Kool 7-5, Bonsel/Huis-Die- leman/Vos 9-6. Dl, eerste ronde: Van Meele/De Smit- Van Kerkhoven/Muilwijk 9-4. Verlie zersronde: Blanckaert/Dees-Diele- man/Van Dierendonck 13-3 D2/E, verliezersronde: Van Dronge- len/Vermeulen-Brandt/De Jong 13-4, Kanters/Van Zwol-De Braal/Meeuwsen 6-5 na verlenging. GEMENGD DUBBELSPEL B2, eerste ronde: Vlaeminck/De Koster- De Wit/Huis 7-6, na verlenging. Cl, verliezersronde: Visser/Houg-Del- tour/Verstraeten 8-7 na verlenging. C2, tweede ronde: Dees/De Jonge- Adriaansens/Lammens 7-6, na verlen ging. Dl, tweede ronde: Van Eek/Van Eerden- burgh-Van Mossevelde/Van Nijnatten 12-1, Vlaeminck/De la Ruelle-Van Drongelen/Puylaert walk over Vlaemin ck/De la Ruelle, Lammens/De Block- Jongelie/Jongelie 10-4. Verliezersronde: Van de Walle/Van de Klooster-Mor- res/Pollet 7-5, Broeckaert/Van Kerkho- ven-Schanssema/Eshuis 9-6, Van Die- rendonck/Van Dorsselaer-Wee- maes/Pollet 7-6. D2/E, kwartfinale: Willaert/De Maagt- De Kleine/De Kleine walk over Willae rt/De Maagt, Van Beest/Moens-Vaere- wijk/Van Kerkhoven 11-3. Eindhoven - Wim Jonk heeft bij PSV zijn verbeterd contract on dertekend. De middenvelder en de leiding van PSV wilden daar mee niet langer wachten. Mondeling was er al eerder een akkoord bereikt over de verlenging van zijn contract tot 1 juli 2000. De ima go-rechten zijn buiten de verbintenis gelaten. Spits Krzystof Bociek komt tot de winterstop niet meer in actie voor zijn club NEC. De 23-jarige Pool ondergaat vandaag een knieoperatie. Boekarest - PSV'er Ovidiu Stinga is opgenomen in de selectie van het Roemeense elftal dat op 19 november een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen Spanje. Coach Iordanescu heeft vier debu tanten opgeroepen voor de interland in Palma de Majorca. Zurich - De internationale voetbalfederatie FIFA heeft besloten dat de wedstrijd 1860 München - Karslruher SC (2-2) niet wordt overgespeeld. De beroepscommissie van de Duitse voetbalbond had besloten dat het duel opnieuw op de agenda moest, omdat de scheidsrechter had afgefloten op het moment dat KSC even voor tijd gelijkmaakte. De spelers van 1860 München protesteerden, maar de arbiter bleef bij zijn beslissing, omdat hij beweerde dat hij pas had gefloten na het doelpunt. De FIFA herroept de beslissing van de Duitse voet balbond, omdat 'feitelijke beslissingen definitief zijn. Dat geldt in het bijzonder of een doelpunt wordt toegewezen of niet.' Glasgow - Dean Windass is gisteren door de Schotse tuchtcommis- sie voor zes wedstrijden geschorst. De aanvaller van Aberdeen werd zondag in de wedstrijd tegen Dundee United (0-5) binnen 45 minuten drie keer uit het veld gestuurd. Windass kreeg binnen anderhalve minuut geel, rood en nogmaals rood. De gele kaart was zijn tweede, wat automatisch neerkwam op verwijdering. Bij zijn vertrek gebruikte hij zoveel verbaal geweld, dat arbiter Dougal de rode kaart trok. Op weg naar de spelerstun nel trok hij een hoekvlag uit de grond en scheurde de vlag aan stuk ken waarop de scheidsrechter nogmaals rood trok. De 28-jarige Schot werd tot tweede kerstdag geschorst. Zijn club deed er een boete bovenop door twee weken salaris in te houden. Na de nederlaag werd trainer/coach Aitken maandag door Aber deen ontslagen. Zeist - Mario van der Ende leidt op 25 november de UEFA Cup wedstrijd tussen SC Braga en Schalke'04, de club van trainer Huub Stevens. Hij wordt geassisteerd door de Nederlandse grensrechters Ron Metz en Eugène Theelen en vierde official Hugo Luyten. De UEFA wees Dick Jol aan als arbiter voor het UEFA Cup-duel Karlsuhe SC - Spartak Moskou op dezelfde datum. Ronald Kloeg en Jaap Pool hanteren de vlag. Vierde official is Ruud Bossen. Zürich - De wereldvoetbalbond heeft de Oekraïnse voetballer Ser gei Nagornjak met onmiddellijke ingang geschorst voor alle natio nale en internationale wedstrijden. Nagornjak werd na het WK- barrageduel van zijn land uit tegen Kroatië (2-0) van 29 oktober betrapt op doping. Bij een controle na de wedstrijd bleek dat de speler het verboden middel bromantan heeft gebruikt. Volgens de FIFA gaat het om het eerste dopinggeval in meer dan 640 kwalificatieduels voor het'WK 1998 in Fkankrijk. Zeist - De KNVB heeft de eerste competitieronde van het voetbal seizoen 1998-'99 gepland in het weekeinde van zaterdag 22 en zon dag 23 augustus. De eerste ronde van de strijd om de KNVB-beker vindt op 11 augustus plaats. Het duel tussen de kampioen en de be kerwinnaar van het huidige voetbalseizoen om de Johan Cruijff- schaal is op 16 augustus. ,Dë. KNVB heeft de bekerfinale .traditio neel op Hemelvaartsdag (13 mei) vastgesteld. pe'laatste speelronde van de eerste divisie is op 22 mei, van de eredivisie op 24 mei. Van de voetbalbond mag het Nederlands elftal in de nieuwe voet baljaargang oefenduels spelen in de weekeinden van 5/6 septem ber, 10/11 oktober, 27/28 maart en 5/6 juni. De UEFA heeft daar naast de data 18/19 augustus, 17/18 november, 9/10 februari en 27/28 april aangewezen voor oefeninterlands. Voor het EK 2000 hoeft Nederland geen kwalificatieduels te spelen. Het is als organi serend land automatisch geplaatst. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Michel Boerebach (Go Ahead Eagles) voor een wedstrijd geschorst. Londen - Michele Padovano verhuist van Juventus naar Crystal Palace. Met de overgang is bijna zes miljoen gulden gemoeid. De 31-jarige aanvaller traint vanaf komende maandag mee met zijn nieuwe club in Londen. Genua - Na acht speeldagen is de Argentijnse trainer Cesar Menot ti opgestapt bij Sampdoria. De Argentijn besloot na overleg met voorzitter Mantovani zijn werk bij de Italiaanse club uit de Serie A met onmiddellijke ingang neer te leggen. Jeugdtrainer Re is aange steld als interim-trainer. Menotti werd verantwoordelijk gesteld voor de teleurstellende re sultaten. Na acht wedstrijden staat Sampdoria tiende met elf pun ten. Bovendien dreigt uitschakeling in de beker na verlies van de eerste wedstrijd tegen AC Milan (3-2). New York - De NBA, het Amerikaans profbasketbal, heeft de uit zendrechten voor vier jaar verkocht aan NBC en Turner Sports voor 5,28 miljard gulden. De verbintenis gaat 1 november 1998 in. Het huidige contract was 2,5 miljard gulden waard. Den Haag - De Masters, het eindejaarstoernooi van de tennisbond, waaraan jaarlijks slechts een paar toppers meedoen, heeft in 1998 geen sponsor meer. De hoofdsponsor van de bond, zorgverzekeraar Zilveren Kruis, haakt na de komende editie in 1997 af. De bond en Zilveren Kruis zijn in bespreking over verlenging van de verbintenis, die per 1 januari afloopt. „De gesprekken verlopen positief," aldus Patrick Faber van het Zilveren Kruis. „Maar we willen in 1998 de accenten verleggen. In die opzet past de Masters niet langer." Kaapstad - Het zeiljacht BrunelSunergy staat in de tussenstand van de tweede etappe van de Whitbread zeilrace om de wereld op de vierde plaats. Afgelopen zondag stond de boot van Hans Bous- cholte nog op de zevende plek. De BruneiSunergy heeft een achter stand van bijna 350 zeemijl op de leider van het klassement, Swed ish Match van Gunnar Krantz. De tweede etappe gaat van Kaap stad naar Fremantle in West-Australië over 4600 mijl. Whitbread Race. Tweede etappe Kaapstad-Freemantle, 4600 zeemijl. Stand: 1. Swedish Match (Zwe) schipper Krantz, nog af te leggen 3812,3 mijl, 2. Innovation Kvaerver (Noo) Frostad 4017,7, 3. Toshiba (VSt) Standbridge 4095,3, 4. Brunei Sunergy (Ned) Bouscholte 4157,2, 5. EF Language (Zwe) Cayard 4173,5, 6. Merit Cup (Mon) Dalton 4180,9, 7. Silk Cut (VSt) Smith 4183,3, 8. Chessie Racing (VSt) Fischer 4189,9, 9. EF Edu cation (Zwe) Guillou 4215,9. Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal liep Dikke van Dale tegen de eerste seizoensnederlaag op. De regeren de kampioen verloren in een doelpuntrijk treffen met 6-5 van Leenhouts. Dat betekent dat Leenhouts nu samen met Groos- man/Casuals die met 3-2 van Verhage wonnen de ranglijst aan voeren. Een wisseling van de wacht lijkt op komst. Zeemeeuw en Rabo Aardenburg/Eede deelden met een 3-3 score de buit. Stand: 1. Leenhouts 3-9, 2. Groosman/Casuals 3-9, 3. Dikke van Dale 4- 9, 4. Verhage 3-4, 5. Rabo Aardenburg/Eede 3-4, 6. Zeemeeuw 5-4, 7. Sikkels 3-3, 8. De Cocq 3-1, 9. Bon Ami 3-0.

de Stem | 1997 | | pagina 11