©Hi Sport Terneuzen krijgt pak slaag Hoek faalt weer in afwerking Bors alarir STEEN ine De kaslspelberg gè t: Spicy dubbelganger] gezocht Excelsior Maassluis met uitblinker Monteiro is het meest effectief: 1-2 TOEGIFT OP MAANDAG 4 Snel meer p( DESTEM ZEELAND Patrijzen loopt in op HW'24 door knappe zege op Middelburg 'Speedmask' Trainer Van de Velde ove Jacques Vriens Ik doe niet meermee, strip Kruiswoord Oplossingen vorige L SLUIS Grote M.irkt 7fj i i i i i 7CFI A Mr\ MAANDAG 10 NOVEMBER 1997 Van onze sportmedewerker Terneuzen - Terneuzen is er na twee overwinningen uit de afgelopen weken niet in ge slaagd de stijgende lijn vast te houden. In de uitwedstrijd te gen Virtus werd de formatie van trainer Paul Telussa met 5-3 teruggewezen. DERDE KLASSE A HW'24 blijft ongeslagen en speelde met 1-1 gelijk uit tegen Moerse Boys. Patrijzen, de num mer twee op de ranglijst, profi teerde van de puntendeling van de Hulstenaren door zelf met 1-0 van Middelburg te winnen. De achterstand bedraagt nu nog twee punten. VIRTUS-TERNEUZEN 5-3 - In de eerste helft domineerde de thuisploeg. Terneuzen was tech nisch beter en speelde vanuit een goede organisatie, maar gaf daar bij teveel ruimte weg aan de ge vaarlijke spitsen Twan Leijs en Rob Jansen. Laatstgenoemde opende vroeg in de wedstrijd de score. De Terneuzenaren gingen op zoek naar de gelijkmaker, maar gaven daarbij nog meer ruimte weg. Virtus-spits Twan Leijs leg de er voor de rust nog vier in het netje. Michel de Ridder scoorde voor de thee tegen. In de tweede helft was het alles Terneuzen dat de klok sloeg en het drukte Virtus terug op eigen helft. De bezoe kers kregen veel kansen. Barry van der Hooft en Rolf Mobach bepaalden de eindstand. De op gelopen achterstand uit het eer ste bedrijf was echter te groot om via een eindoffensief nog te over bruggen. MOERSE BOYS-HVV'24 1-1 - HW'24 opende al na een minuut spelen de score. Een afgeslagen aanval werd opgepikt door Nor- bert Baert, die Dennis Rodrigo een niet te missen kans gaf. Ruim vijf minuten later hingen de bordjes weer gelijk. Nadat doel man Jean Pierre de Keijzer een inzet van Daoudi gepareerd had, was Maurice Vermeiren wel suc cesvol. Harm Rietjens had de be zoekers op voorsprong moeten zetten, maar de lange spitsspeler zag zij inzet gekeerd worden. Na de rust gofde het spel op en neer, maar wisten beide ploegen zich nauwelijks kansen te schep pen. PATRIJZEN-MIDDELBURG 1- 0 - De eerste helft werd met een blanco stand afgesloten, nadat Stefan Paardekoper voor de thuisploeg en Steven Seedo voor Middelburg kansen hadden laten liggen. Wilfred van der Dries zag zijn doelpunt afgekeurd wegens een vermeende handsbal. Na de thee bezorgde Rob Koole Patrijzen de overwinning door doeltreffend af te ronden. Mid delburg drukte nog wel, maar kreeg geen echt uitgespeelde kansen meer. VLISSINGEN -UNITAS'30 1-1 - Vlissingen was de betere ploeg, maar uit een counter scoorde Unitas'30. Dimitrie de Vriend was de doelpuntenmaker. Ge rechtigheid kwam er toen Abdoe Ben Khedda de gelijkmaker aan tekende met een diagonaal schot in de kruising. RCS-INTERNOS 2-2 - Jerome Riverola opende de score al in de vijfde minuut in een wedstrijd die getypeerd werd als 'leuk'. Ri verola zou kort na zijn doelpunt uit het veld gestuurd worden, omdat hij naar de keeper getrapt zou hebben. De verwijdering drukte een stempel op de wed strijd. Tom Laurijssen scoorde twee keer voor de ploeg uit Etten- Leur, waarna Martin Janssen met een kopbal uit een hoekschop de eindstand op 2-2 bepaalde. Door Ton Koomen Hoek - Volop bier en feest in de kleedkamer van Ex celsior Maassluis. Stilte als in een graftombe in de kleedkamer van Hoek za terdagmiddag. Er is veel leed op de wereld en KN- VB-zaterdaghoofdklasser Hoek kreeg zijn portie in de thuiswedstrijd tegen de ploeg uit het Westland, die met 1-2 zegevierde. Het be tekende het tiende punt van Excelsior Maassluis in de laatste vier duels. Hoek pakte met aantrekkelijk voetbal slechts één punt en kan de kampioensillusies op sterk water zetten. HOOFDKLASSE A De kleedkamer van de Zeeuws- Vlaamse topploeg bleef lang ge sloten. Begrijpelijk, want de zo veelste afknapper moest ver werkt worden. „Het wordt eento nig. We maken het spel, krijgen legio kansen, maar de bal wil er niet in. Ik weet dat mijn spelers de kansen niet moedwillig om zeep helpen, maar het is wel knap frustrerend," merkte een diep te leurgestelde Hoek-trainer Adri- aan Nieuwenhuijse op na afloop. Het is voor Hoek om moedeloos van te worden. Tegen Katwijk speelde het superieur, maar ging het in de slotminuten de boot in. Drie punten naar de haaien. Te gen Excelsior Maassluis, een ver dedigende ploeg, die het duide lijk van de counter moest hebben, dicteerde Hoek het spel, maar het gaat er nog altijd om het balletje tussen de palen te prikken. Juist dat is iets wat niet lijkt te lukken bij Hoek. Het is met Hoek als met een coureur in de Tour de France, die het mooist de Mont Ventoux beklimt, maar als laatste aan komt. Sta je ook met lege handen. Hoek speelt mooi, attractief voet bal, aanvallend heerlijk om te zien, maar in de afwerking faalt het. Resultaat: drie verliespunten aan de broek en een fikse kater. Turkije Hoek begon het duel op eigen veld zonder spits Dave Gijsel, de Belg die in Turkije enkele weken testwedstrijden speelt. Het was eigenlijk al te lang rustig rond 'kleintje pils', die elk seizoen wel voor trammelant zorgt bij welke ploeg ook, maar zo kalm begon nen was in het nieuwe Hoek-sei- zoen. Hoek moest het voorts zon der laatste man Kurt Pacqué stel- 1 het krees lesin kansen - Lambert OP HET startblok staan veel zwem mers vaak nerveus nog wat te friemelen aan de riempjes van hun zwembrilletje. Dat gedoe moet, als het aan Speedo ligt, tot het verleden gaan behoren. De badmo- defabrikant introdu ceert binnenkort we reldwijd een nieuw tje: de 'Speedmask'. De Speedmask is een badmuts met 'inge bouwd' brilletje. „Samenvoeging van die twee onderdelen moet een nog ge- stroomlijnder geheel vormen," vertelt een woordvoerder van ontwikkelaar Speedo, die de nieuwe vinding het predikaat 'revolutionair' ODdrukt. nat 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Grote Gids A2 A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 C1 t/m C4 D1 t/m D4 RTV-programma s D5 De Speedmask. geleverde actie-folders I De afdeling publiciteit vailj vnnH Hat Pr on Ho fnlHo* J Hoek-middenvelder Mare Minnaert (licht brengen. len, die na zijn drie gele kaarten strak sci een wedstrijd schorsing uitzat. hoek m. Toch mocht dat niet als excuus André dr gelden voor de Zeeuws-Vlamin- loos. gen, die klasse genoeg in huis Hoofdrol hebben om dit gemis op te van- helft zon gen. Hoek had de pech al vrij snel scheidsrr op achterstand te worden gezet. uitVlissi Paul Louter kwam in de zevende ten 'verl minuut aan de bal en gaf een goe- vreemde de pass naar de absolute uitblin- arbiter c ker aan Excelsior Maassluis- voor de kant, de 'zwarte parel' Manuel vatting Monteiro. Monteiro, afkomstig Hoek v van Zwart Wit'28, bezorgde de schoonhe Hoek-defensie zaterdag koude beslist n rillingen met zijn acties en zijn Poorter t voorzet op maat naar Davy Ver- trap te i maas was schitterend. Met een het stra Door Eddy de Schrijver St.-Jansteen - STEEN-Bres- kens werd een wedstrijd die iederen zich lang zal heugen. Breskens 'overspeelde' STEEN en won met duidelijke 1-5-cijfers. Niets op aan te merken zou men denken. Inte gendeel, de wedstrijd werd ontsierd door het discutabele optreden van scheidsrechter Cees Flooren. De man staat toch al bekend als een Bres- kens-aanhanger, maar hij strooide extra zout in de won den van STEEN door vooraf alle spelers van Breskens een hand te geven. En dat schoot bij veel STEEN-aanhangers in het verkeerde keelgat. VIERDE KLASSE A Wouter de Neijs werd uit het veld gestuurd na amper 35 minuten wedstrijd en die verbanning was nauwelijks serieus te noemen van Flooren. Hij was zo partijdig dat hij een doodschop van Eddy Buysse op de achillespees van Chair met de mantel der liefde Al voord bedekte. Toen echter De Neijs werd Fl< een simpele overtreding maakte, heid be kon die wel vertrekken. Al die werkte d doorzichtigheid van Flooren mee. De wekte zowel woedde bij het be- werd er stuur van STEEN, dat Flooren al ploegen erg blij mocht zijn dat hij onge- Breskens havend de kleedkamers bij de seconder rust kon opzoeken, laat staan dat Meersnu hij nog koffie of thee kreeg. Boeckho En dat alles nadat Flooren er nog kreeg gei zeven minuten extra tijd bijtelde, dy Buyss En laat nu net Breskens in die later eer minuten 1-2 maken. In de tweede ding blij helft kwam er dan ook nog eens Boey p het incident met Cor van de Velde Bresken; bij. Die wilde Flooren te lijf gaan kers te en kreeg daarvoor de rode kaart, kwam r En dat vond Flooren genoeg om scrimma een afkoelingsperiode in te las- landde i sen. van W< STEEN-Breskens was dus eigen- plaatste lijk een wedstrijd van een one- 1-0. man-show van ene Cees Flooren. Nadat I Maandag 10 november 1997 Voeten Vegen! Een paar weken geleden werden kinderen door Johan opgezadeld met een pakje bloem. Die moesten ze koesteren alsof het een echte baby was. Die 'bloem- babysits' hielden een dagboek bij en komen in de studio vertellen hoe het verliep met hun poederige, witte nep-tamagotchi. Kunnen we je nu al verklappen dat er ook een echte baby aan te pas komt. Voeten Vegen! Elke woensdag op Radio 1 van 13.30 uur tot 16.00 uur. randere verhalen Ik doe niet meer mee Jacques Vriens weet voor zijn boeken veel grappige maar ook ernstige stof te halen op school. Meesters en juffen, jongens en meisjes, testen, rapporten, vriendschappen en ruzies, allemaal inspiratie. Vriens is de favoriet van de Nederlandse kinderjury, won al een paar Zilveren Griffels en staat bovenaan de Top Tien-lijstjes van meest gelezen jeugdboeken. In zijn pasverschenen bundel Ik doe niet meer mee staan negen korte verhalen. De titel komt van het eerste verhaal. Pieter heeft genoeg van zijn begrijpende ouders en lastige schoolonderzoeken. Hij sluit zich op met chips, cola, koeken en boeken, niet van plan om nog ooit tevoorschijn te komen. Maar het zal toch wel moeten. En dat wordt spannend. Ook de andere verhalen in deze bundel zijn kort, leveren toch wel denkstof, zijn met vaart geschreven, hier en daar doorspekt met hartige woorden. Een boek dat 11 plussers graag zullen lezen. (MVH) ,lk doe niet meer mee' van Jacques Vriens, Uitg.Van Holkema, 130 blz. 495 fr. Junior Journalist Wedstrijd Wie de voorbije week op de boekenbeurs rondneusde, heeft misschien al iets opgevangen van de Junior- Journalist-Wedstrijd. Voor de dertiende keer organiseert het Davidsfonds deze schrijfwedstrijd. Talent dat staat te popelen om een grappige brief, een verzonnen stukje of gek verhaal op papier te zetten, mag zich al schrap zetten. Nieuw is dat ook 11-12- jarigen aan deze wedstrijd kunnen deelnemen. Het thema? Zet je gevoelens op papier. Van de zoetste emoties tot de hardste zieleroerselen, alles kan! Info bij Paul Van Ingelgom, Blijde Inkomststraat 97-81, 3000 Leuven, tel.: 016/300.610. Angela René Het refrein is zwijn Angela is geen gewoon meisje, ze speelt bijvoorbeeld nooit met poppen. Ze speelt alleen maar met haar beste vriend, het zwijntje René. Samen halen ze de grootste varkensstreken uit. Dan is er nog haar Italiaanse klasgenootje dat verliefd is op haar en haar openlijk het hof maakt. Dit tot grote ergernis van haar vader. Tekenaar Curd Ridel is hier weer geweldig of dreef. De gags en dolkomische situaties volgen elkaar in snel tempo op. Als je eens hard wil lachen, lees dan gerust de dolle fratsen van Angela, René, hun vriendjes en een papegaai die zes talen spreekt! (MIC) Angela René, Het refrein is zwijn, door Curd Ridel, Uitgeverij Le Lombard, 46 blz. Los Mansardinos Het Alibi Collectief Kant in Europa Dit schilderij hierboven al eens goed bekeken? Aan de kanten kraag en mouwen van dit meisje zitten meer dan honderd uren handwerk. Het kantwerk heeft een heel apart verhaal. Ooit verboden ze zelfs jonge mensen om kant te dragen. Gewoon te sjiek en te duur, vond men in die tijd. Of het verhaal hoe eind vorige eeuw kantklossende moeders hun kinderen met sap van papavers in slaap hielden. Zo waren hun kinderen niet lastig en konden ze harder doorwerken. Deze taferelen bedenk je er maar bij wanneer je door de boeiende tentoonstelling Kant in Europa loopt. Vooral de klossen, de kantkussens en patronen brengen je terug in de tijd toen kantwerksters voor een schamel loontje die prachtige, witte stoffen uit hun wriemelende vingers toverden. Natuurlijk zie je op de tentoonstelling ook kostuumstukken van rijkelui. Sluiers, kragen, zakdoeken, mutsenslippen en parasols liggen mooi in de vitrines uitgestald. Maar ook op oude portretten vind je deze mode terug. Kant was niet alleen voor rijke burgers. Ook het gewone volk was wat fier op fantasietjes aan mutsen, sjaals en tafeldoekjes. Wie over die toverwereld van kant wat meer wil weten, moet binnenkort beslist naar deze tentoonstelling Kant in Europa, nog tot 23 november in het Arentshuis, Dijver 16 in Brugge. Elke dag open van 9.30 uur tot 17.00 uur. Info: 050/44.87.11. Don Quichote daalt af in de tuin der onlusten. De twee bewoners van deze plaats geeft hij de rol van Dulcinea, zijn geliefde en Sancho Panchez, zijn helper. Deze drie figuren maken samen 'nieuwe televisie. Camera's zorgen zelfs voor een rechtstreekse uitzending die j het publiek op een scherm kan volgen. Hun taal is vaak een allegaartje van Spaansul de toeristengidsjes. DezelfdeI zinnen die je terugvindt in de| drie delen: de paspoort controle, het restaurant en de discotheek. In het eerste deel bewegen de spelers zichl in een kleurrijk en knettergek| decor vol afgedankt speel goed, oud keukengerei en ijzerwaren. In het tweede deel spelen ze hun verhaal in de miniatuurwereld waarin een kikker, Ken en Barbie de hoofdrol spelen. In het derde luik suizen Don Quichotte en Dulcinea door het luchtruim. Een humoristische en visueel aantrekkelijke voorstelling voor iedereen vanaf 10 jaar (GV" Los Mansardinos speelt nog in de Smaakmakerij in| Brussel (12, 13,14/11, 26,27,28/11, 18,19,20,21/03), CC Lokeren (23/11), De Biekorf Brugge (6/12), CC De Kern Wilrijk (18/12), CC| Hasselt (13/01), CC Scharpoord Knokke (15/01), CC Heusden Zolder (17/01), De Warande Turnhout (21/0U| CC Gildhof Tielt (24/OD, Kopergieterij Gent (29,30/01), Centrum Netwerk Aalst (31/01), (K Berchem (05/02), CC De' Wildeman Herent (06/02), Stadsschouwburg leper (07/02), CC Westrand Dilbeek (17/02), CC De Plomblom Ninove (21/0/1 CC Ter Vesten Beveren j (22/02), De Velinx j Tongeren (04/03), CC De Stroming Evergem (05/03). CC Brasschaat (06/03), Stadsschouwburg Kortrif (11/03), CC De Schakel Waregem (13/03) en CC De Moelie Linkebeek c (14/03). Stip en VTM zjn dringend op zoek naar dubbelgangers van de Spice C Je hoeft niet meteen als twee drup water te lijken op Mel B, Geri en ci Als je maar een beetje de look heb van deze supermeiden. Wie niet bang is om een microfoo de hand te nemen, wie alles weet deze meidengroep, wie zich lekker het vel voelt met hippe kledij, wie I kan stilstaan bij Spice up your life c Mama is meteen aan het goeie adi] Nee dit is geen grap Op woensdag 19 november tusser uur en 17 uur zijn er in de buurt1 Mechelen tv-opnames voor het kinderprogramma Schuif Af. Voor aflevering van 7 december zijn Ingeborg en Arthur dringend op z. naar jongeren tussen 6 en 13 jaar superfan zijn van de Spice Girls. r meisjes die goed lijken op een va deze blitse meiden klimmen dring in hun pen of kruipen in het faxtoestel. Noteer duidelijk je naa adres, leeftijd en telefoonnummer zichzelf een dubbelganger vindt, er gerust een fotootje bij stoppen. Uiteraard word je voor 19 novem verwittigd als je erbij bent. Stip is alvast ook bij de opnames aanwe; en komt in een van de volgende nummers hierop terug. Het adres? Schuif Af - Spice Girls Postbus 111 1800 Vilvoorde Faxnummer: 02/252 54 32 Van links naar rechts 1Sappige vrucht - Tweede muziekrl 2. Ik loop snel of ik - Gij. 3. Naar een meisje - Voetvinger. 4. Mannetjesgeit. 5. Getal - Landbouwwerktuig. 6. Loofboom - Landmaat. 7. Slee - Palingen. Van boven naar onder 1Ik spreek of ik 2. Lidwoord - Bewoner van een Europees eiland. 3. Plus - Vrucht. 4. Duizend kilograi Onnozel - Reeds. 6. Zoogdier dat ir bos leeft - Het woord 'beren' zondj of staart. 7. Cijfer Lady en de vagebond Een ontmoeting tussen de vrijgevochten straathond Vagebond en de verwende cockerspaniël Lady. Oompje Disney maakte er een spannend en tegelijk romantische tekenfilm van die nu uit is op koopvideo. Voor wie nog kan wegsmelten bij een vleugje romantiek van twee verliefde honden. Wie nog een lachkramp kan krijgen van een knotsgekke Italiaanse kok die tussen de pasta en het gedempte licht een ballade zingt. Die moet deze klassieker maar eens door zijn tv-scherm jagen. Lady en de vagebond, Disney. Koopvideo vanaf 13 november, Nederlands gesproken STEVEN SPELBERG Welk paard wint de race? Pa; en de berijder van paard 5 hr stijgbeugels. Het touwtje tus: zorgt ook voor moeilijkheder omgekeerd op zijn ros. Aan f een berijder. Enkel paard 6 re aan de eindmeet.

de Stem | 1997 | | pagina 6