Sport Terneuzen krijgt pak slaag Hoek faalt weer in afwerking STEEN inca c.f 1 n ii ngeblikt Huis in de steigers 4 Bors alarn ZEELAND Excelsior Maassluis met uitblinker Monteiro is het meest effectief: 1-2 TOEGIFT OP MAANDAG De winnaars van de KIRI- wedstrijd uit Stip 9 'Snel meer pc DE STEM DERDE KLASSE A Patrijzen loopt in op HW'24 door knappe zege op Middelburg HOOFDKLASSE A Turkije 'Speedmask' VIERDE KLASSE A Trainer Van de Velde over d Een droomhuis in gedachten Wljm' ,C>V| $1 Een droomhuis op papier Enkele bijzondere gebouwen MAANDAG 10 NOVEMBER 1997 M Van onze sportmedewerker Terneuzen - Terneuzen is er na twee overwinningen uit de afgelopen weken niet in ge slaagd de stijgende lijn vast te houden. In de uitwedstrijd te gen Virtus werd de formatie van trainer Paul Telussa met 5-3 teruggewezen. HVV'24 blijft ongeslagen en speelde met 1-1 gelijk uit tegen Moerse Boys. Patrijzen, de num mer twee op de ranglijst, profi teerde van de puntendeling van de Hulstenaren door zelf met 1-0 van Middelburg te winnen. De achterstand bedraagt nu nog twee punten. VIRTUS-TERNEUZEN 5-3 - In de eerste helft domineerde de thuisploeg. Terneuzen was tech nisch beter en speelde vanuit een goede organisatie, maar gaf daar bij teveel ruimte weg aan de ge vaarlijke spitsen Twan Leijs en Rob Jansen. Laatstgenoemde opende vroeg in de wedstrijd de score. De Terneuzenaren gingen op zoek naar de gelijkmaker, maar gaven daarbij nog meer ruimte weg. Virtus-spits Twan Leijs leg de er voor de rust nog vier in het netje. Michel de Ridder scoorde voor de thee tegen. In de tweede helft was het alles Terneuzen dat de klok sloeg en het drukte Virtus terug op eigen helft. De bezoe kers kregen veel kansen. Barry van der Hooft en Rolf Mobach bepaalden de eindstand. De op gelopen achterstand uit het eer ste bedrijf was echter te groot om via een eindoffensief nog te over bruggen. MOERSE BOYS-HW'24 1-1 - HW'24 opende al na een minuut spelen de score. Een afgeslagen aanval werd opgepikt door Nor- bert Baert, die Dennis Rodrigo een niet te missen kans gaf. Ruim vijf minuten later hingen de bordjes weer gelijk. Nadat doel man Jean Pierre de Keijzer een inzet van Daoudi gepareerd had, was Maurice Vermeiren wel suc cesvol. Harm Rietjens had de be zoekers op voorsprong moeten zetten, maar de lange spitsspeler zag zij inzet gekeerd worden. Na de rust gofde het spel op en neer, maar wisten beide ploegen zich nauwelijks kansen te schep pen. PATRIJZEN-MIDDELBURG 1- 0 - De eerste helft werd met een blanco stand afgesloten, nadat Stefan Paardekoper voor de thuisploeg en Steven Seedo voor Middelburg kansen hadden laten liggen. Wilfred van der Dries zag zijn doelpunt afgekeurd wegens een vermeende handsbal. Na de thee bezorgde Rob Koole Patrijzen de overwinning door doeltreffend af te ronden. Mid delburg drukte nog wel, maar kreeg geen echt uitgespeelde kansen meer. VLISSINGEN-UNITAS'30 1-1 - Vlissingen was de betere ploeg, maar uit een counter scoorde Unitas'30. Dimitrie de Vriend was de doelpuntenmaker. Ge rechtigheid kwam er toen Abdoe Ben Khedda de gelijkmaker aan tekende met een diagonaal schot in de kruising. RCS-INTERNOS 2-2 - Jerome Riverola opende de score al in de vijfde minuut in een wedstrijd die getypeerd werd als 'leuk'. Ri verola zou kort na zijn doelpunt uit het veld gestuurd worden, omdat hij naar de keeper getrapt zou hebben. De verwijdering drukte een stempel op de wed strijd. Tom Laurijssen scoorde twee keer voor de ploeg uit Etten- Leur, waarna Martin Janssen met een kopbal uit een hoekschop de eindstand op 2-2 bepaalde. Door Ton Koomen Hoek - Volop bier en feest in de kleedkamer van Ex celsior Maassluis. Stilte als in een graftombe in de kleedkamer van Hoek za terdagmiddag. Er is veel leed op de wereld en KN- VB-zaterdaghoofdklasser Hoek kreeg zijn portie in de thuiswedstrijd tegen de ploeg uit het Westland, die met 1-2 zegevierde. Het be tekende het tiende punt van Excelsior Maassluis in de laatste vier duels. Hoek pakte met aantrekkelijk voetbal slechts één punt en kan de kampioensillusies op sterk water zetten. De kleedkamer van de Zeeuws- Vlaamse topploeg bleef lang ge sloten. Begrijpelijk, want de zo veelste afknapper moest ver werkt worden. „Het wordt eento nig. We maken het spel, krijgen legio kansen, maar de bal wil er niet in. Ik weet dat mijn spelers de kansen niet moedwillig om zeep helpen, maar het is wel knap frustrerend," merkte een diep te leurgestelde Hoek-trainer Adri- aan Nieuwenhuijse op na afloop. Het is voor Hoek om moedeloos van te worden. Tegen Katwijk speelde het superieur, maar ging het in de slotminuten de boot in. Drie punten naar de haaien. Te gen Excelsior Maassluis, een ver dedigende ploeg, die het duide lijk van de counter moest hebben, dicteerde Hoek het spel, maar het gaat er nog altijd om het balletje tussen de palen te prikken. Juist dat is iets wat niet lijkt te lukken bij Hoek. Het is met Hoek als met een coureur in de Tour de France, die het mooist de Mont Ventoux beklimt, maar als laatste aan komt. Sta je ook met lege handen. Hoek speelt mooi, attractief voet bal, aanvallend heerlijk om te zien, maar in de afwerking faalt het. Resultaat: drie verliespunten aan de broek en een fikse kater. Hoek begon het duel op eigen veld zonder spits Dave Gijsel, de Belg die in Turkije enkele weken testwedstrijden speelt. Het was eigenlijk al te lang rustig rond 'kleintje pils', die elk seizoen wel voor trammelant zorgt bij welke ploeg ook, maar zo kalm begon nen was in het nieuwe Hoek-sei- zoen. Hoek moest het voorts zon der laatste man Kurt Pacqué stel- ~l het kreee letrio kansen - Lambert SLUIS Grote Markt 7 OP HET startblok staan veel zwem mers vaak nerveus nog wat te friemelen aan de riempjes van hun zwembrilletje. Dat gedoe moet, als het aan Speedo ligt, tot het verleden gaan behoren. De badmo- defabrikant introdu ceert binnenkort we reldwijd een nieuw tje: de 'Speedmask'. De Speedmask is een badmuts met 'inge bouwd' brilletje. „Samenvoeging van die twee onderdelen moet een nog ge- stroomlijnder geheel vormen," vertelt een woordvoerder van ontwikkelaar Speedo, die de nieuwe vinding het predikaat 'revolutionair' oDdrukt. ..Dat De Speedmask. geleverde actie-folders tgj De afdeling publiciteit van K vond dat er nn do foldorc® Hoek-middenvelder Mare Minnaert (licht shirt brengen. len, die na zijn drie gele kaarten een wedstrijd schorsing uitzat. Toch mocht dat niet als excuus gelden voor de Zeeuws-Vlamin gen, die klasse genoeg in huis hebben om dit gemis op te van gen. Hoek had de pech al vrij snel op achterstand te worden gezet. Paul Louter kwam in de zevende minuut aan de bal en gaf een goe de pass naar de absolute uitblin ker aan Excelsior Maassluis kant, de 'zwarte parel' Manuel Monteiro. Monteiro, afkomstig van Zwart Wit'28, bezorgde de Hoek-defensie zaterdag koude rillingen met zijn acties en zijn voorzet op maat naar Davy Ver maas was schitterend. Met een strak schot ii hoek maakte André de Lett; loos. Hoofdrol was helft zonder m scheidsrechter uit Vlissingen, ten 'verketter vreemde optr arbiter die in voor de 'goude vatting trok Hoek wat r, schoonheidsprij beslist niet. 2 Poorter tot dri trap te nemer het strafscho" Door Eddy de Schrijver St.-Jansteen - STEEN-Bres- kens werd een wedstrijd die iederen zich lang zal heugen. Breskens 'overspeelde' STEEN en won met duidelijke 1-5-cijfers. Niets op aan te merken zou men denken. Inte gendeel, de wedstrijd werd ontsierd door het discutabele optreden van scheidsrechter Cees Flooren. De man staat toch al bekend als een Bres- kens-aanhanger, maar hij strooide extra zout in de won den van STEEN door vooraf alle spelers van Breskens een hand te geven. En dat schoot bij veel STEEN-aanhangers in het verkeerde keelgat. Wouter de Neijs werd uit het veld gestuurd na amper 35 minuten wedstrijd en die verbanning was nauwelijks serieus te noemen van Flooren. Hij was zo partijdig dat hij een doodschop van Eddy Buysse op de achillespees van Chair met de mantel der liefde Al voordat er bedekte. Toen echter De Neijs werd Flooren een simpele overtreding maakte, heid beticht, kon die wel vertrekken. Al die werkte daar n; doorzichtigheid van Flooren mee. De eerst wekte zowel woedde bij het be- werd er troi stuur van STEEN, dat Flooren al ploegen uits erg blij mocht zijn dat hij onge- Breskens had havend de kleedkamers bij de seconden de rust kon opzoeken, laat staan dat Meersman km hij nog koffie of thee kreeg. Boeckhout mi: En dat alles nadat Flooren er nog kreeg geel voo zeven minuten extra tijd bijtelde, dy Buysse nee: En laat nu net Breskens in die later een wel minuten 1-2 maken. In de tweede ding blijken tt helft kwam er dan ook nog eens Boey probeei het incident met Cor van de Velde Breskens-doel bij. Die wilde Flooren te lijf gaan kers te ven en kreeg daarvoor de rode kaart, kwam op vo En dat vond Flooren genoeg om scrimmage vo< een afkoelingsperiode in te las- landde uiteinc sen. van Werner STEEN-Breskens was dus eigen- plaatste de bal lijk een wedstrijd van een one- 1-0. man-show van ene Cees Flooren. Nadat Navarr r Maandag 10 november 1997 Ben jij niet zo gelukkig met het huis waarin je woont? Als je alles zelf mocht kiezen, zou je dan niet een ander huis in elkaar timmeren? Droom je van een eigen luchtkasteel? Een boomhut? Of een kajuit? Zou je je huis een beetje groter willen? Ben je dat appartement op de zeventiende verdieping echt beu? Meer ja dan nee geantwoord? Dan is het hoog tijd om naar een architect te stappen. Zij zijn de tovenaars die al je bouwwensen in echte muren, ramen en deuren gieten. Sommige architecten denken heel nuchter over wonen en bouwen. Zij maken huizen zonder veel versieringen. Gewoon een huis zoals een huis moet zijn, met alles erop en eraan. Andere architecten houden meer van een kunstzinnige aanpak. Hun bouwwerken dienen niet zomaar om in te wonen. Ze moeten een verhaal vertellen. Maar hoe werkt een architect? Wat moet er allemaal gebeuren vooraleer het huis uit onze dromen een echte plaats krijgt onder de zon? Stip zocht een antwoord en trok met de jonge reporters Joram en Johanna naar bOb (je schrijft het echt zo) Van Reeth. bOb is één van de belangrijkste Belgische architecten. Joram De schets die architect bOb Van Reeth maakte voor het kasteel van Joram. en Johanna hadden allebei een prachtig droomhuis in hun hoofd zitten. De vraag was hoe ze hun droomhuis uit hun hoofd op papier moesten zetten? Joram: "Ik wil later tuinarchitect worden. Ik heb dus een groot huis met een uitgestrekte tuin nodig. Nu woon ik ook tussen het groen. Dat vind ik wel leuk. Maar mijn huis mag wel iets ruimer zijn. Eigenlijk wil ik in een kasteel wonen. Het moet twee torens hebben en op de eerste verdieping wil ik een balkon. In totaal zijn er drie etages en een grote toegangspoort". Johanna: "Wij wonen in de stad. Eigenlijk hou ik daar niet zo van. Er is teveel verkeer en ons huis is een beetje klein. Het liefste van al zou ik op een boerderij wonen. Met kippen, koeien en varkens. Mijn boerderij moet heel uitgestrekt zijn, met i r 1/1 tl'l'W'K" .V'ra i Het droomhuis van Joram. Zo ver waren we dus al. Joram en Johanna hadden hun droomhuizen op papier gezet. Maar waar moet de architect beginnen? "Met alles weer uit te vagen", lacht bOb Van Reeth. "Een architect tekent nooit een gevel. Dat is zijn laatste zorg. Eerst moet hij maken dat het huis in de omgeving staat. We hebben dus een doorsnede van de woning en een grondplan nodig". "Als ik de tekening van Joram neem, vraag ik me af hoeveel kamers ik in het kasteel wil. Hoe die ten opzichte van elkaar liggen. Waar ik de deuren maak, enzovoort. Hierna teken ik de verschillende verdiepingen uit. Met dit plan stap ik naar de aannemer en hij legt de eerste stenen". Zowel Joram als Johanna verkiezen het platteland boven de stad om in te wonen. bOb Van Reeth probeert nochtans de mensen ervan te overtuigen in de stad te blijven. "Er moet natuurlijk veel veranderen. Er is teveel verkeer in de stad. Het is normaal dat kinderen liever in het groen wonen. Daar kunnen ze spelen. Maar in de stad kan ook plaats gemaakt worden voor parken en pleinen". O Het droomhuis van Johanna FOTO Rft Sagrada Familia van Antonio Gaudi in Barcelona Het lijkt op een zandkasteel, maar het is een kerk. De Spaanse architect Antonio Gaudi had een grenzeloze fantasie. Voor hem was bouwen zoiets als beeld houwen. Hij hield veel van vreemde kronkels. Aan deze kerk werkte hij meer dan zes jaar, van 1884 tot 1890. Hij slaagde er niet in ze te vol tooien. Zelfs vandaag is de kerk nog niet af. Lijkt ze op de de kerk uit jouw buurt? Guggenheim Museum van Frank Lloyd Wright in New York Wright bouwde dit museum voor moderne kunst tussen 1956 en 1959, net voor zijn dood. Door de spiraalvorm doet het gebouw een beetje denken aan een schelp of een slakkenhuis. WINNAARS KIRI Deze keer een stuk makkelijker dan de vorige wedstrijd. Een boel antwoorden dan ook waaruit we negen gelukkigen plukten. O ja, de juiste tekstballon die jullie moesten aanstippen was natuurlijk de 'donder-en-bliksem- tekstballon' nummer vier. DE WINNAARS Stephane JACOBS uit Brasschaat Leen VAN DOMMELEN uit Mortsel Lode VAN DER SCHUEREN uit Merelbeke Ken STEVENS uit Sint-Amandsberg Peter VANHULSEL uit Kruishoutem Aran DHONDT uit Sinaai An SELSCHOTTER uit Merksem Kaat JANS uit Brugge DE HOOFDPRIJS GAAT NAAR: Melina DE BAERE uit Harelbeke 137e JAARGANG 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Grote Gids AZ A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 C1 t/m C4 D1 t/m D4 RTV-programma's D5 Ml Matilda is een klein meisje. Ze is geen gewoon meisje. Matilda is een geniaal meisje. Als ze drie jaar was, praatte ze als de beste en op haar vier jaar las ze al de klassiekers uit de wereldliteratuur. De meeste ouders zouden in de wolken zijn met zo'n supertalent. De ouders van Matilda, meneer en mevrouw Wormwood zijn dat allerminst. Voor hen is Matilda een grote lastpost. Want waarom kan ze niet gewoon zwijgen en televisiekijken, net als de rest van de familie? Haar vader, een handelaar in tweedehandswagens, die voortdurend opschept over hoe sluw hij wel is, scheldt haar voortdurend uit voor alles wat vuil is. Matilda laat zich niet op haar kop zitten en besluit wraak te nemen voor elk onrecht dat haar ouders haar aandoen. Zo spuit ze superlijm in de hoed van haar vader of mengt ze zijn haarlotion met kleurshampoo. Danny De Vito, die de film Matilda regisseerde en ook de rol van vader op zich nam, bleef heel dicht bij het verhaal dat Roald Dahl ooit schreef. "Ik probeerde trouw te zijn aan het boek. Anders haal ik me de woede van tienduizenden kinderen op de hals. Enkel het verloop is een beetje anders. Ook een paar personages, die in het boek enkel vermeld worden, bracht ik in de film", vertelt deze grappige acteur in een interview. De Vito slaagde meer dan voldoende in zijn opzet. Matilda is een grappige en tegelijk trieste film over Matilda en de een zaam heid van een boeken wurm. ''SÉ': Schrijver Roald Dahl door Quentin Blake getekend.

de Stem | 1997 | | pagina 4