Earnie Stewart is weer van NAC Eerst Schelde DE STEM Einde aan run op kaarten WK-voetbal Helenio Herrera: de doodgraver van het voetbal Helder kampt met 'logische' terugslag Amerikaanse international hoeft komende tijd niet te kiezen tussen VS en Holland Williams en McLaren op matje bij FIS UITSLAGEN standen Mannenteam Nog negen startbewijzen voor WK sportnieuws KORT DE STEM De nieuwe Pentium II server voor een desktop prijs de HP NetServer E45 Bel voor meer informatie (0161) 43 28 55 I HEWLETT® PACKARD llw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BA VEL Door Henk Mees Amsterdam - Aan de run op toegangskaarten voor het WK voetbal komt eind deze week een einde. Dan sluit de eerste fase van de aanmeldingspro cedure. Bij de Supporters Club Oranje in Amsterdam melden zich dagelijks zo'n honderd nieuwe leden aan. De teller is inmiddels opgelopen tot 23.000. Een garantie voor WK-kaarten is het lidmaatschap van de Suppor ters Club Oranje niet; een voor waarde wel. Uitsluitend leden komen in aanmerking voor WK- kaarten. Wachten op de loting (4 Sport december) en het schema met wedstrijden van Oranje heeft voor de nog afwachtend reage rende fans geen zin. Per 15 no vember sluit de termijn waarbin nen WK-bezoekers zich moeten hebben aangemeld als lid van de Supporters Club Oranje. „Alleen leden van de officiële Supporters Club komen in aan merking voor WK-kaarten," ver telt een woordvoerder van de KNVB. De voetbalbond laat de verkoop van WK-kaarten volle dig over aan de onafhankelijke stichting, die voor een contribu tie van vijftig gulden per jaar le den registreert. In hartje Amsterdam, aan de Overtoom, is de stichting gehuis vest. Hier worden niet alleen nieuwe leden verwelkomd, maar ook supporters-uitingen ver kocht. De WK-sfeer rond Oranje is er al tastbaar. „Qua grootte zijn we nu na Ajax (75.000 leden) de tweede of derde supporters club in Nederland. Feyenoord zit ongeveer op hetzelfde niveau. Maar als je merkt hoezeer het Ne derlands elftal leeft, moeten we eigenlijk nummer een zijn," zegt Theo Pouw, penningmeester van de stichting. Bij het leger van 23.000 Oranje klanten hebben zich vermoede lijk nog niet alle geïnteresseerde supporters gemeld, ook al wordt het nu kort dag. „We zijn er altijd vanuit gegaan dat we op 25.000 leden uitkomen," aldus Pouw. Voor de EK-beslissingswedstrijd Nederland - Ierland (december 1995 in Liverpool) was het con tingent van 16.000 kaarten niet toereikend genoeg om alle aan vragen te honoreren. Naar de be slissende kwalificatiewedstrijd voor het WK van 1994 (december 1993, Polen - Nederland in Poz- nan) reisden liefst 19.000 Neder landers. Het WK in Frankrijk is voor Nederlandse supporters aanzienlijk toegankelijker. Van de tien stadions zijn die in het Noord-Franse Lens en Parijs (2) vrij snel bereikbaar. Gemakke lijk te doen, aantrekkelijk om te combineren met vakantie, maar de run op kaarten heeft nog geen vliegende vaart. De vraag is nog hoeveel toe gangskaarten voor Nederland be schikbaar komen. Van de 254 mil joen kaarten zijn er al 1,7 miljoen in Frankrijk via passepartouts afgezet. WK-deelnemers hebben recht op tien procent van de toe gangsplaatsen in het betrokken stadion. In dat contingent zijn zowel de toegangskaarten voor KNVB-sponsors als voor suppor ters begrepen. Na de loting van 4 december wor den de aanvragen voor kaarten in Nederland geregistreerd. Pouw: „We gaan er vanuit dat we de zelfde regeling kunnen toepassen als voor het EK in Engeland. Toen hadden we per wedstrijd zevenduizend kaarten en hielden we er zelfs nog over bij de wed strijden tegen Zwitserland en Schotland." Door John Nijssen Vancouver/Breda - Zodra het landingsgestel van de KL682 de grond raakt, vouwt Earnest Stewart devoot de handen samen. NAC's recordinternational prevelt een ge bed, slaat een kruisje en drukt de lippen snel op het han gertje van zijn halskettinkje. Ondanks tal van strubbelin gen heeft onze lieve Heer er volgens 'Earnie' toch maar weer mooi voor gezorgd dat alles op z'n pootjes terecht is gekomen. Normaal gesproken blijft-ie nu tot de WK'98 thuis, én bij NAC. Met de 3-0-zege in en tegen Cana da kwam er tot grote opluchting van Stewart (én NAC) afgelopen weekend een einde aan de ellen lange kwalificatie-serie van het Amerikaanse nationale elftal. US Soccer, zeg maar de KNVB van Amerika, en NAC, hadden er op de valreep bijna ruzie over ge kregen. Stewart zou het kind van de rekening geweest zijn. Zwaar ten onrechte, want: „Ik kan ge woon niet kiezen. Als Amerika mij oproept, moet ik gaan. Hoe erg ik het ook vind om m'n fami lie, vrienden en natuurlijk m'n club achter te laten." Daarbij komt dat het gevlieg van en naar Noord- en Midden-Ame- rika in wezen een regelrechte ramp is voor de voetballer uit Uden, die komende zomer in Frankrijk zijn tweede wereld kampioenschappen gaat beleven. „Voor zo'n fantastisch evenement moet je ook wel wat over hebben. Bovendien ben ik iemand die alles meegemaakt wil hebben. Als gas tland was Amerika automatisch geplaatst voor de World Cup in 1994. Dus deze hele kwalificatie reeks betekende een nieuwe erva ring. En wat voor een. God Het geloof in God - 'vrij plotse ling opgekomen, raar hè?' - biedt hem veel houvast. Vertrouwen, bij het maken van keuzes, en meer zekerheid over de goede afloop van zijn overzeese avonturen. Stewart heeft inmiddels 42 caps en vijf treffers op z'n naam staan en is een uitermate voorname pion in het team van de USA. Daarover laat geen mens die ook maar iets met het elftal vandoen heeft enig misverstand bestaan. Coach Steve Sampson raakt de kern met weinig woorden: „He's very, very important to us." Dat begrijpen ze in Breda maar al te goed. Er is door NAC dan ook nooit echt moeilijk gedaan over de verplichtingen van Stewart je- Parijs - De Britse renstallen McLaren en Williams moeten zich vandaag in Londen ver antwoorden bij de Internatio nale Automobielfederatie (FIS). Beide teams zouden af spraken hebben gemaakt om de uitslag van de Grand Prix in Jerez te beïnvloeden zodat Jacques Villeneuve wereld kampioen kon worden. Zaterdag kwam The Times met de onthulling dat er bandjes zijn met gesprekken tussen rijders en teamleiding tijdens de race. Daarop is te horen dat Mika Hak- kinen, winnaar in Jerez, voor Da vid Goulthard en Jacques Ville neuve mag eindigen. Vandaag moet ook Michael Schu macher zich verantwoorden voor zijn gedrag in Jerez. De Duitser raakte bewust de bolide van con current Villeneuve. Bij het uit vallen van de Canadees zou Schumacher de wereldtitel vero veren. Villeneuve kon doorrijden en werd kampioen. gens diens vaderland. Terwijl de speler sinds november 1996 toch een keertje of twintig pleite was. Soms had dat geen rechtstreekse invloed op NAC; tal van inter lands werden gespeeld tijdens de winterstop en de zomerse onder breking van de Nederlandse com petitie. Bovendien vloog 'Earnie' steeds als een razende Roeland zo vlug weer terug naar zijn geel zwarte nest. Al bij al bleef de schade, met negen gemiste NAC- beurten, welbeschouwd nog bin nen de perken. Volgens directeur Ton van der Meer maakte US Soccer op haar beurt geen mis bruik van de situatie. Tot voor kort wel te verstaan. NAC liet Stewart op 22 oktober vertrekken - veel eerder dan de FIFA voorschrijft - ten behoeve van de match Mexico-VS van 2 november jongstleden. Speciaal voor de in Europa actieve leden van het Amerikaanse team, was er in Californië een hoogtestage belegd. Nou kenden de Bred- anaars toen een extreem rustige periode Van der Meer: „Het gaat om het gebaar." En dus verwachtte NAC iets te rug. Het wilde Stewart per se te rugzien voor het bekerduel met Katwijk (morgenavond). Die be lofte kon US Soccer echter 'on mogelijk' doen, voordat de bond zeker was van een WK-ticket. De kans bestond, dat plaatsing voor de eindronde pas komende zon dag een feit zou zijn. „Als er zulke enorme belangen op het spel staan, mag niemand verwachten dat wij één van onze belangrijkste voetballers vrijgeven," stelde ge neral manager Tom King vóór de confrontatie van de VS met de Canadezen. „Hoezeer wij de wen sen van NAC ook respecteren en begrijpen." Het probleem loste zich dus van zelf op. Weliswaar hielp Stewart - tot overmaat van ramp even licht Earnest Stewart (derde van rechts) viert met zijn ploegmakkers feest na de 3-0-overwinning op Canada. foto ANP geblesseerd geraakt aan zijn rechterkuitspier - het lot ditmaal zelf een handje. De Udenaar ver leidde de Columbiaanse scheids rechter in de slotfase van de der by tot het trekken van een gele kaart, die hem een schorsing van een wedstrijd oplevert. „De stand (2-0, uiteindelijk 3-0, J.N.) was ernaar en ik wist dat de andere uitslagen in onze groep voordelig uitgevallen waren. Mijn missie hier zit er voorlopig op. NAC hoeft mij dit seizoen verder niet meer af te staan, daar ben ik blij om." Tenzij... Stewart weet het: US Soccer kan inderdaad opnieuw roet in het Bredase eten gooien, want de positie van trainer Steve Sampson staat ter discussie. Ui terst merkwaardig, aangezien de USA onder zijn leiding zeven van Parijs (afp) - Met de plaatsing van de Verenigde Staten resteren nog negen startbewijzen voor het WK voetbal. Van die negen worden er woensdag vier bekend in Europa, na de returns van de playoffs van de als tweede geëindigde landen. De overige tickets gaan naar de Con- cacaf (Noord- en Midden-Amerika, 1), Zuid-Amerika (1) en Oce- anië/Azië (3). De reeds geplaatste 23 landen zijn: Europa: Frankrijk (gastheer), Denemarken, Engeland, Noorwegen, Oosten rijk, Bulgarije, Spanje, Nederland, Roemenië, Duitsland, Schotland. Afrika: Nigeria, Tunesië, Marokko, Zuid-Afrika, Kameroen. Zuid-Amerika: Brazilië (titelverdediger), Argentinië, Colombia, Paraguay. Azië/Oceanië: Zuid-Korea. Concacaf: Mexico, Verenigde Staten. de vijftien kwalificatiewedstrij den won, zesmaal gelijkspeelde en slechts twee keer verloor. Ste wart: „Sampson verdient het ge woon om deze klus af te maken. Maar als de bobo's, die er weinig verstand van hebben, hem deson danks op straat zetten, komt er natuurlijk een nieuwe coach. En die roept dan begin volgend jaar onherroepelijk alle selectieleden op, voor tal van oefenwedstrijden én de strijd om de US Gold Cup." Van dat vriendschappelijke toer nooi in februari is de NAC'er met toestemming van Sampson vrij gesteld. De doodgraver van het voetbal is dood, leve de doodgraver! Helenio Herrera, zondagavond overleden, had menige bijnaam. De Tovenaar. De Charlatan. De Slavendrijver. De doodgraver van het voetbal. Hij werd de uitvinder van het catenaccio genoemd, het ultra-defensieve systeem waarmee Inter successen boekte. Door Henri van der Steen De trainer Helenio Herrera ge bruikte methoden a la Emile Ra telband. Bij de wedstrijdbespre king gooide hij de spelers een voor een de bal toe. Schreeuwde: „Nou, wat denk je van de wed strijd? Waarom gaan we hem winnen?" De spelers schreeuw den terug: „We gaan winnen om dat we willen winnen!" Aan het einde van de bespreking hield Herrera de bal boven het hoofd. De spelers moesten naar de bal reiken. Moesten schreeuwen: „Het is de Europa Cup! Die is voor ons! We zullen hem pak ken!" Weinig mannen hebben in de voetbalgeschiedenis zulk een il lustere naam opgebouwd als He lenio Herrera, ook wel H.H. ge noemd. Dat kwam niet alleen vanwege zijn ongekende succes sen. Herrera was een mythische figuur, een man van wie niemand helemaal zeker wist waar hij was geboren, hoe oud hij was. Daar kwamen zijn uitzonderlijke uit spraken en zijn alleszins opval lende gedrag bij. Hij was niet de uitvinder van het catenaccio, hij was wel de uitvin der van trainingskampen. Her rera 'onderwierp' zijn spelers in de uren voor een wedstrijd aan gezonde wandelingen en de een heid bevorderende maaltijden. Hij maakte een einde aan het eten in groepjes aan kleine tafeltjes en liet een grote tafel bezorgen. „Eén grote tafel voor de hele ploeg. Ik zat aan het hoofd en dan praatten we. 'Hoe gaat het? Hoe gaat het met je vrouw?' Een team, één familie." Misschien dat Herrera het ge zinsdenken aan zijn eigen achter grond dankte. Zijn ouders waren Helenio Herrera...tovenaar en slavendrijver.foto anp arme Andalusiërs, die het geluk elders hoopten te vinden en in scheepten voor Argentinië. Daar werd Helenio geboren. Ook in Argentinië vonden de Herrera's geen werk en dus geen geluk. Vier jaar na de geboorte van Helenio werd weer verhuisd. Naar Casa blanca, Marokko. Als adolescent trok Helenio Hererra zelf naar Parijs in een poging er profvoet baller te worden. Dat lukte. Her rera schopte het zo ver dat hem op zeker moment werd gevraagd zich tot Fransman te laten natu raliseren, opdat hij in de nationa le ploeg kon uitkomen. Herrera werd Fransman en hij werd Frans international. De oorlog knakte zijn carrière. Hij werd trainer. Slaagde met uitmunten de cijfers, was een jaar later al docent aan de opleiding die hij net zelf had voltooid. De trainer Herrera werkte bij on der meer Barcelona en Inter, hij was bondscoach van Spanje, Frankrijk en Italië. In de jaren vijftig was er geen groter en beter betaald trainer dan Herrera. Zijn successen - drie Italiaanse titels, twee Spaanse titels, vier Europa Cups, twee wereldbekers- be haalde hij met geheel eigen me thoden. Bij Inter speelde hij ca tenaccio, letterlijk: hangslot. Het hangslot was de libero, de vrije verdediger. Het catenaccio was geen uitvinding van Herrera, hij werkte het systeem wel uit tot in zijn meest extreme vorm. Hijzelf zei: „Het catenaccio heeft een slechte naam omdat het is mis bruikt. In mijn systeem waren de twee centrale verdedigers voor de laatste man de mandekkers, maar de vleugelverdedigers moesten aanvallen." Bij Inter werd Facchetti de links back die wereldberoemd werd met zijn aanvallende spel. Inter werd sowieso wereldberoemd. Sarti; Burgnich, Facchetti, Be- din, Guarneri, Picchi; Jair, Maz- zola, Peiro, Suarez, Corso. Voor zijn tijd was de trainer van een voetbalelftal het mannetje dat de tassen sjouwde. Herrera maakte een beroep van de bezig heid. „Ik zei: 'Ik ben de trainer, dus ben ik de baas.' Sinds die tijd zijn trainers ook goed gaan ver dienen." Herrera stierf zondagavond, 81 jaar oud, in Venetië, waar hij al twintig jaar woonde, in een mid deleeuws palazzo met uitzicht op de kanalen. De doodgraver van het voetbal. De Charlatan. De Slavendrijver. De Tovenaar. De Magiër. In Italië werd hij geëerd als een god. Zijn populariteit was altijd al enorm. Hij zou tweede eindigen bij een populariteits poll, zei hij ooit. „Achter Sofia Loren, maar alleen omdat zijn een beter figuur heeft." Hlll DINSDAG 11 NOVEMBER 1997 Bi Van onze verslaggever Breda - De enkel van Glenn Helder is gistermiddag opnieuw onderzocht door huis-orthopeed Alex Fiévez. De arts consta teerde een 'logische' terugslag in het genezingsproces van het gewricht. „De schade valt mee. Glenn is gewoon te vroeg weer begonnen met voetballen," aldus Fiévez. Helder moet twee da gen rust houden en woensdag inspecteert de arts de enkel op nieuw. Helder debuteerde zondag in het duel met PSV (5-1-verlies) in de hoofdmacht van NAC. In de rust werd hij gewisseld omdat de aan valler weer last kreeg van zijn en kel. De speler zelf concludeerde zondagmiddag ai dat hij wat lan ger had moeten wachten met zijn rentree. „Ik wilde te graag," zei hij. De van Arsenal overgekomen speler arriveerde een maand ge leden geblesseerd bij NAC. „Zo'n blessure noemen wij een voetbal enkel. Verkalking enzo, die pijn veroor zaakt. Helder is uiteraard vooraf getest en de onafhankelijk keu ringsarts vermeldde op het rap port een 'verhoogd blessurerisi co.' Zoiets komt vaker voor. Het was aan het bestuur om te oorde len of dat men dat risico op de koop toe wilde nemen," aldus Fiévez. Fiévez wijt de terugslag niet aan de enkelblessure zelf. „Een con ditionele achterstand gekoppeld aan een gebrek aan wedstrijdrit me speelden een grotere rol. De enkel was nog niet vrij van pijn, maar medisch gezien kon hij spe len. Ideaal was geweest als hij vier weken had getraind voor hij ging voetballen. Maar ik heb er begrip voor dat besloten is om het eerder te wagen. Zeker bij een speler als Helder kan zoiets ook goed uitpakken." De orthopeed adviseert Helder en NAC woensdag over het vervolg van het herstel. „Maar ook daar na is het aan de club om te beslis sen wanneer Glenn weer speelt." Geen straf voor Meijer en Ferguson Zürich - De tuchtcommissie van de UEFA ziet geen reden voor disciplinaire maatregelen tegen Geert Meijer en Alex Ferguson. De coaches van Feyenoord en Manchester United gingen elkaar tijdens de onderlinge Champions League-wedstrijd verbaal te lijf. Meijer spuugde daarbij in de richting van zijn Engelse colle ga. Bij de tuchtcommissie kwam geen rapport binnen van het voorval. Scheidsrechter noch waarnemer vermeldden het inci dent. „In de rapporten wordt niets vermeld," aldus woordvoerder Ahlstrom, „dus kunnen we niets doen." Decheiver moet opnieuw voorkomen Zeist - Harry Decheiver moet zich opnieuw verantwoorden voor de vermeende elleboogstoot, die hij op 21 september zou hebben uitgedeeld aan Carlos van Wanrooy van RKC. De openbare aan klager van de KNVB gaat niet akkoord met de beslissing van de tuchtcommissie, die de aanvaller van FC Utrecht vorige week vrijsprak. In eerste instantie zou hij een straf van vier wedstrij den krijgen. RBC schuift aanstelling trainer vooruit Roosendaal - RBC heeft de beslissing een nieuwe trainer aan te stellen vooruitgeschoven. De club gaat eerst op zoek naar verster king voor de selectie. Hans van der Pluym, een van de kandida ten, kreeg gisteren te horen dat de Roosendaalse club hem nog geen uitsluitsel kon geven. Aanvankelijk leek het bedoeling begin deze week de knoop door te hakken. „Er zijn nog enkele kandida ten met wie RBC pas deze week kan praten. Daarom duurt het al lemaal wat langer," aldus Van der Pluym, die in het verleden voor FC Den Bosch en Excelsior werkzaam was. Maximov vertrekt bij Dinamo Kiev Bremen - Werder Bremen heeft Joeri Maximov van Dmamo Kiev overgenomen. De Oekraïnse aanvaller verhuist met onmiddellijke ingang naar Noord-Duitsland en mist daardoor het Champions League-duel tegen PSV, donderdag 27 november. PSV moet in Kiev winnen om zicht op een plaats bij de laatste acht te houden. Het thuisduel tegen de Oekraïnse kampioen ging met 1-3 verlo ren. Maximov maakte toen het openingsdoelpunt. De Graafschap vernedert NAC 2 Breda - De Graafschap verpletterde NAC 2, dat met een half jeugdteam kwam opdraven. DE GRAAFSCHAP 2 - NAC 2 8-0 (5-0) - NAC, koploper na vori ge week maar gisteren alleen met Arambasic van de A-selectie in de ploeg, was geen partij voor De Graafschap. Blessures en ziek tegevallen dwongen NAC zelfs vier jeugdspelers op te stellen. De Graafschap profiteerde. Na een 5-0-voorsprong bij rust werd de afgang met 8-0 compleet. Bij De Graafschap scoorde oud-NAC'er Dennis Gerritsen driemaal. Breetveld mocht twee goals op zijn naam schrijven. De Jong, Meerdink en Ibrahim (penalty) teken den voor de rest van de productie. RBC 2- EINDHOVEN 2 4-1 (0-1) - De reserves van RBC hadden bijzonder veel moeite met een opportunistisch spelend Eindho ven. Tot de 60e minuut kwamen de Roosendalers er niet aan te pas. Eindhoven scoorde voor rust via het Roosendaalse been van Maurice Verberne. Pas na de toevallige gelijkmaker van Niels Lo- dewijk, dit na een blunder in de Eindhovense defensie, kwam RBC op dreef. Jeroen Rigbers scoorde op aangeven van Mare Frij- ters 2-1. Niels Lodewijk met een tweede treffer en Mare Frijters na een fraaie solo maakten het karwei af. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 45. Ie prijs (Jackpot): geen winnaar. 2e prijs: 1 winnaar die bruto f. 100.000,00 ontvangt. 3e prijs: 42 winnaars die elk f. 1.000,00 ont vangen. 4e prijs: 170 winnaars die elk f. 250,00 ontvangen. 5e prijs: 2020 winnaars die elk f. 25,00 ont vangen. 6e prijs: 4222 winnaars die elk f. 10,00 ontvangen. 7e prijs: 43.794 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel: 45. 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cij fers goed: 1 winnaar. 4 cijfers goed: 23 winnaars. 3 cijfers goed: 271 winnaars. 2 cijfers goed: 2666 winnaars. mann (Ned/Aus) - Lapentti/Alon- so (Ecu/Spa) 7-6 5-7 6-4. Chicago. Vrouwen, 900.000 gul den. Dubbel, uuDoei, finale: Tauziat/Fi^ai (Fra) - Davenport/Seles (VSt) o-o 6-2. ZAALHANDBAT"! Vrouwen eredivisie: Swift - OSC 29-18. ZEILEN Whitbread Race. Tweede etappe Kaapstad-Freemantle, 4600 ze - Stand: 1. Swedish match (Zwej -f 4-s* lartCfPll SQUASH Petaling Jaya (Mal). WK, mannen. Eerste ronde: NEDERLAND - DENEMARKEN 2-1. Buit - Vinthner 9-3 9-2 9-4, Smit - Han sen 1-9 9-10 9-10, Berden - Yeo 9- 3 9-6 9-0. Engeland (1) - Pakistan (5) 3-0, Canada (4) - Duitsland (10) 2-1. TENNIS Santiago. Mannen, 650.000 gul den. Dubbel, finale: Davids/Kratz- aianu: x. öwhuksu schipper Krantz, nog af te ^ao-, 4297,5 mijl, 2. EF Language (^we; Cayard 43,83,1, 3. ChessieRacing (VSt) Dee Smith 4401, 4, Silk C« (GBr) Lawrie Smith 4405,7,5_ Me rit Cup (Mon) Dalton 4409,4, b. novation Kvaerner (Noo) Fros 4411, 7. Brunei Sunergy (N«U Bouscholte 4420,4, 8- Toshiba (VSt) Standbridge 4422,5, 9. w Education (Zwe) Guillou 445 Bermuda. WK Tornado. Stand na een race: 1. Polgu)»>P pel (Dui) 1 punt, 2. Gabler/bcn wall (Dui) 2, 3. Freitas/Wngri (Bra) 3, 23. Van Teylingen/Derc sen (Ned) 23. Van onze biljartmedewerker Middelburg - Met overmacht prolongeerde Richard de Bruin van de biljartvereni ging Zierikzee de titel in het officieus Zeeuws kampioen schap driebanden. Al voordat de slotpartij begon in bar De Belt te Middelburg was De Bruin zeker van de titel. Om zijn overheersing nog meer glans te geven zette hij in het slottreffen met Rinus Hoon- dert de kortste partij van dit kampioenschap neer. In de zesde ronde werd deze ti telstrijd bij de biljartvereniging Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Het vrouwen team van de hockeyvereni- ging Rapide liep tegen de eerste nederlaag aan in de vierde klasse D. Ondanks het 1-0-verlies tegen Gil- ze-Rijen blijft Rapide toch koploper. HOCKEY Het mannenteam van die vereni ging herstelde zich na een min dere periode en won het belang rijke duel tegen De Dommel in de tweede klasse C met 1-0. De mannen van Olympia lijken het juiste ritme weer gevonden te hebben. Door de winst op Liber ty (4-2) klimt Olympia naar de derde plaats in de derde klasse E. Het vrouwenteam van Olym pia blijft tobben. Dat team ver loor in de tweede klasse E met 0- 1 van HOD. MANNEN TWEEDE KLASSE C DE DOMMEL-RAPIDE 0-1 - Een belangrijke zege, want De Dommel stond net als Rapide in de onderste regionen. Toch speelde Rapide niet behoudend en koos nadrukkelijk voor de aanval. Dat resulteerde in diver se kansen voor de bezoekers, maar omdat die onverzilverd bleven en De Dommel toch met regelmaat gevaarlijk counterde bleef het spannend. Ook nog na dat Mario Boon in het begin van de tweede helft uit een strafcor- ner de Hulster formatie op een 0- 1-voorsprong had gebracht. In de laatste minuut ontsnapte Ra pide aan een puntendeling toen De Dommel een toegekende strafbal miste. DERDE KLASSE E OLYMPIA-LIBERTY 4-2 - De beginfase was voor de bezoekers. Het was vooral in die periode dat Olympia-doelman Eric Rikken met knappe reddingen zijn team voor een achterstand behoedde. Daarna trok Olympia het initia tief naar zich toe en scoorde te gen een hoog gemiddelde. Uit het zestal kansen dat die ploeg kreeg werden drie treffers geprodu ceerd. Gert-Jan Dieleman, Hen drik Bene Perdok en Maarten de Heus zorgden voor de 3-0-rus- Eerste nederlaag van dit Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - De mannen van Schelde verloren afgelopen weekend in eigen huis het top- duel tegen leider WP Tilburg. Het was de eerste nederlaag seizoen van de Terneuzen- aren, die nu dus op drie pun ten achterstand komen van de luburgse fusieclub. WATERPOLO te de tweede klasse van het dis- net gaan de mannen van Storm- tJ? ,g,ewoon door met winnen ljl het Goese Ganze de nega- rincl n?derlagenreeks 11161 kon kreken. Bij de vrouwen was r m de tweede klasse van het dis- t" 0 een gelijkspel voor Schelde tegen WP Tilburg 3 terwijl de toimyogel-vrouwen ook al tegen W J w g in actie kwamen. Dit gen het tweede team. Het lever- smeTt V6rlies 0p voor de Vüs- §se formatie. VROUWEN schfi klasse district SCHelde-WP Tilburg 3 7-7 - striidmeCt Uitslag van een wed~ de want R0n gehandicaPt Schel- rouschu «7°^ena Witkamp, Ma- mar onth f^^^riamWei- «verige^ffSchelde keek tegen openingsperiode Een sterlf 3"achterstand aan. doordat RiIWeede periode> mede Ploeg on 7an der Hooft de de dftTiu6? ?W nam' Heteken- bo°g naar 4U1?P|?egde Stand om~ Poriodestand hl F T" 5"4-derde opgaand „k eef het een gelijk diende verdehmet een ver" r ver£lelmg van de buit. r

de Stem | 1997 | | pagina 16