OQi Sport Terneuzen krijgt pak slaag Hoek faalt weer in afwerking Bors alarn STEEN incasseert gevoelig verlies U i tgesproken. Excelsior Maassluis met uitblinker Monteiro is het meest effectief: 1-2 TOEGIFT OP MAANDAG 4 Snel meer p DE STEM ZEELAND Patrijzen loopt in op HW'24 door knappe zege op Middelburg 'Speedmask' Folders Middelvinger Trainer Yan de Velde over de rooie en krijgt rood van 'partijdige' Flooren SLUIS Grote M.irkt 7 MAANDAG 10 NOVEMBER 1997 Van onze sportmedewerker Terneuzen - Terneuzen is er na twee overwinningen uit de afgelopen weken niet in ge slaagd de stijgende lijn vast te houden. In de uitwedstrijd te gen Virtus werd de formatie van trainer Paul Telussa met 5-3 teruggewezen. DERDE KLASSE A HW'24 blijft ongeslagen en speelde met 1-1 gelijk uit tegen Moerse Boys. Patrijzen, de num mer twee op de ranglijst, profi teerde van de puntendeling van de Hulstenaren door zelf met 1-0 van Middelburg te winnen. De achterstand bedraagt nu nog twee punten. VIRTUS-TERNEUZEN 5-3 - In de eerste helft domineerde de thuisploeg. Terneuzen was tech nisch beter en speelde vanuit een goede organisatie, maar gaf daar bij teveel ruimte weg aan de ge vaarlijke spitsen Twan Leijs en Rob Jansen. Laatstgenoemde opende vroeg in de wedstrijd de score. De Terneuzenaren gingen op zoek naar de gelijkmaker, maar gaven daarbij nog meer ruimte weg. Virtus-spits Twan Leijs leg de er voor de rust nog vier in het netje. Michel de Ridder scoorde voor de thee tegen. In de tweede helft was het alles Terneuzen dat de klok sloeg en het drukte Virtus terug op eigen helft. De bezoe kers kregen veel kansen. Barry van der Hooft en Rolf Mobach bepaalden de eindstand. De op gelopen achterstand uit het eer ste bedrijf was echter te groot om via een eindoffensief nog te over bruggen. MOERSE BOYS-HW'24 1-1 - HW'24 opende al na een minuut spelen de score. Een afgeslagen aanval werd opgepikt door Nor- bert Baert, die Dennis Rodrigo een niet te missen kans gaf. Ruim vijf minuten later hingen de bordjes weer gelijk. Nadat doel man Jean Pierre de Keijzer een inzet van Daoudi gepareerd had, was Maurice Vermeiren wel suc cesvol. Harm Rietjens had de be zoekers op voorsprong moeten zetten, maar de lange spitsspeler zag zij inzet gekeerd worden. Na de rust gofde het spel op en neer, maar wisten beide ploegen zich nauwelijks kansen te schep pen. PATRIJZEN-MIDDELBURG 1- 0 - De eerste helft werd met een blanco stand afgesloten, nadat Stefan Paardekoper voor de thuisploeg en Steven Seedo voor Middelburg kansen hadden laten liggen. Wilfred van der Dries zag zijn doelpunt afgekeurd wegens een vermeende handsbal. Na de thee bezorgde Rob Koole Patrijzen de overwinning door doeltreffend af te ronden. Mid delburg drukte nog wel, maar kreeg geen echt uitgespeelde kansen meer. VLISSINGEN-UNITAS'30 1-1 - Vlissingen was de betere ploeg, maar uit een counter scoorde Unitas'30. Dimitrie de Vriend was de doelpuntenmaker. Ge rechtigheid kwam er toen Abdoe Ben Khedda de gelijkmaker aan tekende met een diagonaal schot in de kruising. RCS-INTERNOS 2-2 - Jerome Riverola opende de score al in de vijfde minuut in een wedstrijd die getypeerd werd als 'leuk'. Ri verola zou kort na zijn doelpunt uit het veld gestuurd worden, omdat hij naar de keeper getrapt zou hebben. De verwijdering drukte een stempel op de wed strijd. Tom Laurijssen scoorde twee keer voor de ploeg uit Etten- Leur, waarna Martin Janssen met een kopbal uit een hoekschop de eindstand op 2-2 bepaalde. Door Ton Koomen Hoek - Volop bier en feest in de kleedkamer van Ex celsior Maassluis. Stilte als in een graftombe in de kleedkamer van Hoek za terdagmiddag. Er is veel leed op de wereld en KN- VB-zaterdaghoofdklasser Hoek kreeg zijn portie in de thuiswedstrijd tegen de ploeg uit het Westland, die met 1-2 zegevierde. Het be tekende het tiende punt van Excelsior Maassluis in de laatste vier duels. Hoek pakte met aantrekkelijk voetbal slechts één punt en kan de kampioensillusies op sterk water zetten. HOOFDKLASSE A De kleedkamer van de Zeeuws- Vlaamse topploeg bleef lang ge sloten. Begrijpelijk, want de zo veelste afknapper moest ver werkt worden. „Het wordt eento nig. We maken het spel, krijgen legio kansen, maar de bal wil er niet in. Ik weet dat mijn spelers de kansen niet moedwillig om zeep helpen, maar het is wel knap frustrerend," merkte een diep te leurgestelde Hoek-trainer Adri- aan Nieuwenhuijse op na afloop. Het is voor Hoek om moedeloos van te worden. Tegen Katwijk speelde het superieur, maar ging het in de slotminuten de boot in. Drie punten naar de haaien. Te gen Excelsior Maassluis, een ver dedigende ploeg, die het duide lijk van de counter moest hebben, dicteerde Hoek het spel, maar het gaat er nog altijd om het balletje tussen de palen te prikken. Juist dat is iets wat niet lijkt te lukken bij Hoek. Het is met Hoek als met een coureur in de Tour de France, die het mooist de Mont Ventoux beklimt, maar als laatste aan komt. Sta je ook met lege handen. Hoek speelt mooi, attractief voet bal, aanvallend heerlijk om te zien, maar in de afwerking faalt het. Resultaat: drie verliespunten aan de broek en een fikse kater. Turkije Hoek begon het duel op eigen veld zonder spits Dave Gijsel, de Belg die in Turkije enkele weken testwedstrijden speelt. Het was eigenlijk al te lang rustig rond 'kleintje pils', die elk seizoen wel voor trammelant zorgt bij welke ploeg ook, maar zo kalm begon nen was in het nieuwe Hoek-sei- zoen. Hoek moest het voorts zon der laatste man Kurt Pacqué stel- Hoek-middenvelder Mare Minnaert (licht shirt) springt hoog op, maar keeper Rob Grauwmeijer van Excelsior Maassluis kan redding brengen. foto camile schelstraete len, die na zijn drie gele kaarten een wedstrijd schorsing uitzat. Toch mocht dat niet als excuus gelden voor de Zeeuws-Vlamin gen, die klasse genoeg in huis hebben om dit gemis op te van gen. Hoek had de pech al vrij snel op achterstand te worden gezet. Paul Louter kwam in de zevende minuut aan de bal en gaf een goe de pass naar de absolute uitblin ker aan Excelsior Maassluis kant, de 'zwarte parel' Manuel Monteiro. Monteiro, afkomstig van Zwart Wit'28, bezorgde de Hoek-defensie zaterdag koude rillingen met zijn acties en zijn voorzet op maat naar Davy Ver maas was schitterend. Met een strak schot in de linkerboven hoek maakte Vermaas keeper André de Letter volkomen kans loos. Hoofdrol was er in die eerste helft zonder meer weggelegd voor scheidsrechter Van de Ketterij uit Vlissingen, die aan beide kan ten 'verketterd' werd door zijn vreemde optreden. Beslist geen arbiter die in aanmerking komt voor de 'gouden fluit'. Na de her vatting trok hij de zaken voor Hoek wat recht, maar een schoonheidsprijs verdiende hij beslist niet. Zo kreeg Geert de Poorter tot drie keer toe een vrije trap te nemen aan de rand van het strafschopgebied, maar de anders zo trefzekere De Poorter was wat dat betreft zaterdag 'nergens'. Achterstand Pleit voor Hoek dat het een ach terstand kan hebben. In de ze ventiende minuut had de thuis club de zaak glad gestreken. Een keiharde inzet van Angelo Nijs- kens kreeg keeper Grauwmeijer niet goed onder controle en het was voor Jacky Lambert niet moeilijk om de gelijkmaker bin nen te tikken. Hoek controleerde het duel, dat af en toe flink hard was. Het leid de tot gele kaarten in het eerste bedrijf voor Raymonds Frehé (Lambert onderuit getrapt), Paul Louter (ernstige blessure simule rend terwijl er niets aan de hand was), Jos Kayser (Robert Visser professioneel omver gekegeld) en Hoek-topschutter Ad Gladdines, die Van de Ketterij even meende te moeten 'complimenteren' met zijn geweldige optreden. Een ges te die door Van de Ketterij aller minst op prijs werd gesteld en met een 'gele rakker' werd geho noreerd. Na rust ging aan Excel sior Maassluis-zijde ook Hans Jürgen Nicolaï nog eens op de bon. Na rust was er zo'n veertig minu ten slechts één ploeg die voetbal de: Hoek. Het viel onstuimig aan, het kreeg legio kansen - Lambert twee keer een kopbal voor open doel missend - maar de bal wilde er niet in. Af en toe leek het een kwestie van prijsschieten, maar de roos werd niet getroffen. Een schitterende omhaal van Ad Gladdines, met acht doelpunten hoog op de topscorerslij st in de hoofdklasse, had beslist beter lot verdiend. „Als die omhaal erin gaat, scoor je een wereldgoal en is de zaak beslist. Het lukte niet. Knap knullig," constateerde Gladdines terecht. Wat Hoek ook probeerde, het bleef bij pogingen en Excelsior Maassluis, dikwijls zwarte sneeuw ziende, kwam goed weg. Onverdiend Het kwam zelfs volkomen onver diend qua krachtsverhouding op 1-2 toen er door het pompende Hoek verdedigend een fout werd gemaakt. Elf minuten voor tijd werd Edwin Marijs door - wie anders? - Manuel Monteiro de ruimte in werd gestuurd. Alleen voor André de Letter staande faalde hij niet: 1-2. Het doek voor Hoek was gevallen. Met 'weg-is- weg-voetbal' haalde Excelsior Maassluis de finish. Hoek in die pe rouw dompelend. De Zeeuws-Vlamingen zullen zich moeten bezinnen of er niet iets meer behoudend moet wor den gespeeld in de komende du els. „De spelers staan nog steeds achter het aanvallend systeem dat we hanteren. Ik zal er nog eens over na moeten denken. Zo veel pech als we de laatste wed strijden gehad hebben, dat kan niet blijven duren. Dat moet een keer draaien," merkte Nieuwen huijse op. Feit is echter dat Hoek uit de kopgroep is verdwenen. Over een eventueel kampioenschap praat op dit moment niemand meer in de Lovenpolder. En dat is toch een tegenvaller voor de ambitieu ze Zeeuws-Vlaamse club. HOEK-EXCELSIOR MAASSLUIS 1-2 (1-1) - 8. Davy Vermaas 0-1, 17. Jacky Lambert 1-1, 79. Edwin Marijs 1-2. Toeschouwers: 1000. Scheids rechter: Van de Ketterij. Gele kaar ten: Paul Louter, Raymond Frehé en Hans-Jürgen Nicolai (Excelsior Maassluis), Ad Gladdines en Jos Kayser (Hoek). HOEK: André de Letter, Jos Kayser, Geert de Poorter, Erwin Dek (77' Leo Kayser), Franky Standaert, Mare Minnaert, Patrick Naudts, Geertjan de Smet (65. Frank van Damme), An gelo Nijskens, Ad Gladdines, Jacky Lambert. EXCELSIOR MAASSLUIS: Rob Grauwmeijer, Raymond Frehé, Pau lo Jorge Mendonca, Nico Voogt (68. Hessel Hazewindes), Hans-Jürgen Nicolaï, Richard Rasers, Harold Loe- ve, Paul Louter, Robert Visser, Ema nuel Monteiro, Davy Vermaas (14. Edwin Marijs). OP HET startblok staan veel zwem mers vaak nerveus nog wat te friemelen aan de riempjes van hun zwembrilletje. Dat gedoe moet, als het aan Speedo ligt, tot het verleden gaan behoren. De badmo- defabrikant introdu ceert binnenkort we reldwijd een nieuw tje: de 'Speedmask'. De Speedmask is een badmuts met 'inge bouwd' brilletje. „Samenvoeging van die twee onderdelen moet een nog ge- stroomlijnder geheel vormen," vertelt een woordvoerder van ontwikkelaar Speedo, die de nieuwe vinding het predikaat 'revolutionair' opdrukt. „Dat betekent nog weer minder weerstand in het water en mo gelijk dus nog snellere tijden op de klokken." Bovendien is het 'glas' in het brilletje zodanig aangepast dat de zwemmers onder water een beter zicht hebben en sluit de star-trek-achtige muts beter aan op de neusbrug. Als alles meezit, moeten de eerste exem plaren tijdens de wereldkampi oenschappen in Perth in janua ri te zien zijn. De Speedmask wordt op dit moment in Nederland getest door de door Speedo gespons orde PSV-zwemmers Pieter van den Hoogenband, Kirsten Vlieghuis en Marcel Wouda. Him eerste bevindingen zijn positief. Wouda: „Het was heel even wennen, maar je voelt echt minder weerstand tussen je ogen en de rand van het brille tje. Volgens mij werkt het wel." Wouda testte nog met een proefversie ('het 95%-pro- duct'), de nieuwe verbeterde badmuts moet een dezer dagen van de band rollen. Of Wouda de muts ook in Perth zal dragen, is nog onzeker. „Dat weet ik nog niet. Je moet de muts helemaal over je hoofd trekken. Misschien is het daar voor in Perth wel te warm. Dat moet ik daar nog even bekij ken." De zwemmers kunnen overi gens zelf beslissen of ze met de nieuwe vinding in Perth aan de start zullen verschijnen. „Je kunt een atleet geen nieuwe dingen opdringen," weet de woordvoerder van Speedo. (M.v.O.) DE ACTIE 'Voetbal, verziek het niet' is gisteren in Eindho ven grotendeels mislukt. PSV stuurde de door de KNVB aan- De Speedmask. geleverde actie-folders De afdeling publiciteit van PSV vond dat er op de folders erg veel shirtreclame te was, vooral van concurrerend! bedrijven van de sponsors. En het gaat a voetballerij op de eerste plaalMv natuurlijk om de centen, lijk initiatief of niet, moeten in Eindhoven gedacht hebben Daarnaast, dat moet was de tekst ronduit gedateerd Geschreven werd van tiatief tijdens Ajax - Feye noord. Die wedstrijd werd kele weken eerder in Amstei dam gespeeld. Het betrof too de start van de actie tej baal) geweld op de velden Kennelijk had de KNVB ernie aan gedacht de mededelingei aan te passen voor se derby. Rond de wedstrijd 10.000 folders moeten worde uitgedeeld, met de voor de fan bedoelde boodschap. Dat den er - om het idee toch no| enigszins uit te dragen - uitat delijk slechts 2000. De rest gin] retour naar Zeist. EEN OPGESTOKEN middel vinger. Het betekende voord Duitser Stefan Effenberg einde van zijn carrière als ternational. Inmiddels is gebaar dat de middenvelder tij dens het WK 1994 naar het pi bliek maakte, verheven kunst. De Duitser stak zijn vinger o[ tijdens de met 3-2 gewon» wedstrijd tegen Zuid-Korea Dallas. Effenbergs landgenoo Gisbert Müller heeft zwart/wit foto van het incident bewerkt. De afbeelding samen met 58 andere kunst werken op een tentoonstelling in het stadion van Bayer Lever-1 kusen. Bijdrage: Maraine van Oosterhout Eindredactie: Jacques Hendriks 137e JAARGANG Golfer Rolf Muntz in Algemeen Dagblad: „Het heet niet uoorniit golf: Je spel gaat in golven op en neer." Voormalige schaatsster Yvonne van Gennip, sinds kort politica,» FNV-magazine: „Pele is als minister van Sport waanzinnig popt lair in Brazilië, maar dat is niet te vergelijken met ons land. V zijn een heel klein land, heel kneuterig. Je hoeft maar poep' scheet te zeggen en de hele wereld valt over je heen." Voormalig schaatser Hiibert van der Duim, tegenwoordig gemeen teraadslid van de PLOP (Politiek Logisch Oprechte Partij) in As sen, in FNV-magazine: Sport is eerlijk, zichtbaar. Wie wint, stee op het erepodium. De politiek is een schimmenspel met een A» leugenaars. Politieke tegenstanders branden je voorstellen in raad af, om ze vervolgens achter je rug om te realiseren." 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Grote Gids A2 A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 Cl t/m C4 D1 t/m D4 RTV-programma's D5 Door Eddy de Schrijver St.-Jansteen - STEEN-Bres- kens werd een wedstrijd die iederen zich lang zal heugen. Breskens 'overspeelde' STEEN en won met duidelijke 1-5-cijfers. Niets op aan te merken zou men denken. Inte gendeel, de wedstrijd werd ontsierd door het discutabele optreden van scheidsrechter Cees Flooren. De man staat toch al bekend als een Bres- kens-aanhanger, maar hij strooide extra zout in de won den van STEEN door vooraf alle spelers van Breskens een hand te geven. En dat schoot bij veel STEEN-aanhangers in het verkeerde keelgat. VIERDE KLASSE A Wouter de Neijs werd uit het veld gestuurd na amper 35 minuten wedstrijd en die verbanning was nauwelijks serieus te noemen van Flooren. Hij was zo partijdig dat hij een doodschop van Eddy Buysse op de achillespees van Chair met de mantel der liefde bedekte. Toen echter De Neijs een simpele overtreding maakte, kon die wel vertrekken. Al die doorzichtigheid van Flooren wekte zowel woedde bij het be stuur van STEEN, dat Flooren al erg blij mocht zijn dat hij onge havend de kleedkamers bij de rust kon opzoeken, laat staan dat hij nog koffie of thee kreeg. En dat alles nadat Flooren er nog zeven minuten extra tijd bijtelde. En laat nu net Breskens in die minuten 1-2 maken. In de tweede helft kwam er dan ook nog eens het incident met Cor van de Velde bij. Die wilde Flooren te lijf gaan en kreeg daarvoor de rode kaart. En dat vond Flooren genoeg om een afkoelingsperiode in te las sen. STEEN-Breskens was dus eigen lijk een wedstrijd van een one- man-show van ene Cees Flooren. Al voordat er een bal was getrapt werd Flooren al van partijdig heid beticht. Zijn handjeklap werkte daar natuurlijk prima aan mee. De eerste twintig minuten werd er trouwens door beide ploegen uitstekend gespeeld. Breskens had al na amper dertig seconden de bal achter Stijn Meersman kunnen duwen, maar Boeckhout miste. Marty de Neijs kreeg geel voorgetoverd door Ed dy Buysse neer te leggen. Het zou later een wel erg dure overtre ding blijken te zijn. Chair en De Boey probeerden via schoten Breskens-doelman Stefan Dij kers te verschalken. STEEN kwam op voorsprong uit een scrimmage voor doel. De bal be landde uiteindelijk op het hoofd van Werner Bisschop en die plaatste de bal zuiver in het doel: 1-0. Nadat Navarro nog een water kansje kreeg, brak de hel los. Buysse schopte Chair onderuit. Niet eens de bedoeling de bal te spelen, maar er werd duidelijk naar de achillespees getrapt. Op zijn minst geel dus en eigenlijk rood. Nel vlies Maar Flooren vond dit geen kaartje waard. Op dat moment had Flooren de wedstrijd HW'24-MOC'17 op zijn netvlies moeten krijgen. Hij vergat daar in te grijpen bij een charge op de arme Angelo Verbraeken, die nu maar moet afwachten wat het nog wordt. En het was Cees Fl ooren toch zelf die daar durfde te beweren dat hij die situatie fou tief had beoordeeld. Flooren ver geet echter blijkbaar snel. De schop van Buysse was er blijk baar eentje volgens het boekje. En toen kwam de 35e minuut. Marty de Neijs zette een sliding in naar de bal en belette Eddy Buysse het leer te spelen. Tot overmaat van ramp trok Flooren de gele kaart nu wel. Een rode werd het, omdat De Neijs reeds een gele kaart op zak had. STEEN moest met tien man ver der en vanaf dat moment was STEEN-Breskens alleen nog maar een wedstrijd die uit de hand kon lopen. Zeven minuten liet Flooren extra spelen in de eerste helft en nota bene Eddy Buysse scoorde in die extra tijd de gelijkmaker: 1-1. In de kleedkamers, maar ook vooral in de bestuurskamer bracht de koffie terug wat rust in de tent. Breskens buitte de 'man- meer-situatie' uitstekend uit en kwam in 53e minuut op 1-2. Het was Brian Verhulst die een aarze ling in de STEEN-verdediging afstrafte. Breskens-aanvaller Esad Osmanovski (effen shirt midden) loopt zich vast in de verdediging van STEEN. foto camile schelstraete En toen kwam het incident met deeltje en dat schoot bij Van de trainer Cor van de Velde. Flooren Velde in het verkeerde keelgat, gaf Breskens het zoveelste voor- Hij sprong het veld in en wapper de met zijn handen rich ooren. Op het eerste gezicht'8 het een aardige linkse di worden, maar Van de Veldej dacht zich op tijd. „Ach," Van de Velde op, „dat wa wat show. Je denkt toch ik die man tegen de grond Welnee, maar we speelden tej twaalf man vandaag. Flooren een rood shirt aan. OnbegniJ lijk dat dit allemaal op het' mag lopen," aldus Van de Vel Flooren hield een afkoelt# riode van tien minuten. De n- strijd was echter al helemaal' gaid. Breskens profiteerde van aangeslagen STEEN-team door doelpunten van Boeckhout, Brian Verhulst emt nieuw Boeckhout werd de naar 1-5 getild. Hethadnoge kunnen worden als invaller Osmanovski een niet te n»- kans om zeep had gebracn ooren kon zonder problemen het veld stappen. Nieman het getergde STEEN kon hei "J opbrengen om Flooren nog toe te schreeuwen.

de Stem | 1997 | | pagina 24