Politie krijgt geen grip op kinderporno Twee jongens dood na ongeval Baarle 2.313 BLEMEI UN HAAR destem Israël vreest gasaanval Irak Schrempp dreigt met lever stop 6 Baby Benz' Huurling bekent 120 moorden in Kroatië Jorritsma overweegt helmplicht snorfietsen leendert v.d. born Zeeland wringen? keiaar? i tatie op maandag era.s. 19.30 uur Massagesalon P Politie Hulst ontkent verhaal Belgische informant Trio steekt plaatsgenoot zonder reden Britse politie legt beslag op 'squish-movies' Overvallers geven pasje terug SPRUNDELVOj Snelheidsbegrenzers vaak verwijderd Twee heli's boven gevangenis Almere Kleintje Wiegendood voor Baby-Benz ^eiBUOTT/ $9 hllDD Koop met zekerheid. SPINVELD 33 en 37 - 4815 HR BREDA - TEL. 076-5223166 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 Björkman stuit j Siemerink in eindstrijd Beenhakker i beleeft sof j bij debuut j pagina i Hoek krijgt klop j van Excelsior j Maassluis i pagina pagina Lenny Kuhr j zingt Schubert j in het Nederlands pagina Onherkenbaar NAC gaat af bij show PSV pagina IESCENTRUM HEEFT E OPLOSSING!!! op uw gemak geadvisea en aan HUIS BEZOEKEt s centrum. R ERVARING - HAARVERLENGING- - TRANSPLANTATIE zo en D. Advocaat, idem. 's avonds 0164-255 37 altijd bereikbaar. m "De Morgenster", rystraat 6, Middelburg, niskerk) - Breewijk. mst voeren het woord: iet, voorzitter CDA-Zeelani voorzitter landelijk COA. Schetter, lijsttrekker CDA. van harte welkom!! volg CDA-bordjes naarti m "De Morgenster". voor alle massag _27 Meisjes gevr. 0164-6 er3S0 Ontslag(en)1 uur. bel voor jur. hulp de den. 030-2332905 ook g Ehvn evt. No CureN T.k. TROUWJURK gedragen nw.pr. -l\l |nu 750,- 076-51478 elen |Tk Solarium en ma tafel een koop. "or tel. 0165-541611. ra- RA- Goed, beter: 'w telefoonnummers en winkels, bedrijven pn bij u in de buurt? gratis vind-service: ït hele jaar door, dag iikbaar. f007007 - e eft scoot al gevonden. Van onze redactie binnenland Hulst - Justitie en politie krijgen geen grip op de han del in video's met kinderpor no. De aanpak is slecht geor ganiseerd. Zo bestaat er nog altijd geen landelijk registra tiesysteem. Zaterdag bedeel de de tv-rubriek Nova Hulst bovendien een belangrijke rol toe als plaats waar kinder porno zou worden gemaakt en verspreid. Er is echter geen enkele aanlei ding om te veronderstellen dat Hulst een belangrijke rol speelt in de vervaardiging of versprei ding van kinderporno, reageert J. van Mourick van de Zeeuwse po litie. In de Nova-reportage verscheen een acteur in kinderpornofilms in beeld en werd een Belgische porno-activist ten tonele gevoerd die met beschuldigende vinger naar Hulst wees. Niet voor de eerste keer overigens, want de afgelopen jaren is Hulst regelma tig opgedoken in publicaties over kinderporno. Van Mourick: „Wij krijgen per jaar vier tot vijf meldingen in verband met kinderporno. Films en foto's. Als we er lucht van krijgen springen we er meteen bovenop. Waar we dan op stui ten, zijn voor het overgrote deel kopieën van oud materiaal. Nieuw pornomateriaal komen we hier in Zeeland bijna nooit te gen." Dat de naam van Hulst toch tel kens weer opduikt, is ook voor Van Mourick een raadsel. „Dat verhaal is zo oud als de weg naar Kralingen. Er is een Belg die constant loopt te beweren dat er in Hulst op bedrijfsmatige wijze video-films met kinderporno worden geproduceerd. Wat daar nou precies de bedoeling van is weet ik ook niet, maar het is een kletsverhaal." Samenwerking Er is nog altijd geen landelijk re gistratiesysteem van kinderpor no en de samenwerking tussen de regionale politiekorpsen en de Centrale Recherche Informatie dienst (CRI) laat te wensen over. Uit een enquête van Nova onder alle regionale politiekorpsen blijkt dat veertien van de vieren twintig korpsen nooit videoban den met kinderporno opstuurt naar de CRI, hoewel dit volgens de richtlijnen wel zou moeten. De enquête wees verder uit dat alleen dit jaar al meer dan vijf tienhonderd banden met kinder porno in beslag zijn genomen. Overigens beschikt de CRI nog altijd niet over een digitale data bank van kinderporno. Dit in te genstelling tot opmerkingen van minister Sorgdrager van Justitie tijdens een overleg met de vaste Kamercommissie van Justitie op 23 oktober. De minister zei toen dat er een digitaal archief van kinderporno is opgezet. „Er worden afbeeldingen opge slagen om ze te kunnen herleiden en combineren. Als een afbeel ding ergens opduikt, kan men nagaan of deze ook ergens anders voorkomt, zodat verspreidings netwerken met elkaar in verband gebracht kunnen worden," zei Sorgdrager. S. van de Geer, hoofd Dienst Re cherche Advisering en Ontwik keling van de CRI zei in Nova echter dat de CRI nog niet over zo'n systeem beschikt. Op zijn vroegst in 1998 zal de CRI met een proefproject starten, waar slechts een beperkt aantal regio korpsen aan zullen deelnemen. Het WD-Kamerlid Van der Stoel vindt de uitspraken van Sorgdrager en van de CRI zo met elkaar in tegenspraak dat ze aan kondigde de minister over de kwestie aan de tand te gaan voe len. Schaijk (anp) - Drie onbekende jongeren hebben het afgelopen weekeinde in Schaijk een 19-jari- ge jongen uit die plaats zonder enige reden neergestoken. Het slachtoffer is opgenomen op de intensive-care afdeling van een ziekenhuis in Oss. Het slachtoffer stond te wachten bij een bushalte toen drie jongens hem lastig begonnen te vallen. De 19-jarige probeerde daar een 'IM® aan te maken door weg te lo pen. Een van zijn aanranders hield hem echter vast en sloeg hem. Meteen daarna staken de jongens het slachtoffer meerdere keren. Door Frans Wijnands Bonn - De president-directeur van het Daimler-concern Jiir- gen Schrempp heeft binnens kamers met een (voorlopige) leverstop van de nieuwe A- klasse-auto gedreigd als de verbeterde veiligheid niet eind deze week afdoende bewezen LR «i VJi Hij heeft ingenieurs en technici een week de tijd gegeven voor af- Rijswijk (anp) - De Britse auto riteiten zijn obscene video-films °P het spoor gekomen waarin feen op gruwelijke wijze wor den mishandeld en gedood. In deze zogeheten 'squish'-movies happen jonge vrouwen kleine dieren als muizen en hamsters dood. I He politie heeft het afgelopen jaar tientallen van dergelijke vi deobanden in beslag genomen, aldus de Sunday Telegraph. Op een van de verboden films is te eien hoe een vrouw met roodge- 'akte teennagels en stiletto- I naaldhakken een hamstertje doodtrapt en letterlijk de grond inboort. in een andere film vertelt een 22- I lange blondine over haar afkeer I van wormen, slakken en kevers, de beesten vervolgens tot Pnlp te trappen. De banden kos ten tot tweehonderd gulden oer stuk. r Squish-fans in Groot-Brittannië §aan er steeds vaker toe over hun ®gen films te maken. De Britse dierenbescherming vreest dat er een groeiende markt voor de iiims is. »In mijn werk heb ik vaak on aangename dingen gezien," zegt een woordvoerder, „maar deze Banden zijn wel het meest zieke at 'k ooit heb meegemaakt. sluitende tests met de verbeterde 'Baby-Benz'. Slecht weer verhin derde vorige week een uitgebreid testprogramma. Mercedes wil geen commentaar geven op de be wering van de Stuttgarter Zei- tung. 'Vorige week is opnieuw een A- klasse-wagen van Mercedes op z'n kant gegaan. Dat gebeurde bij een interne bedrijfstest 'onder extre me situaties', zegt een bedrijfs- woordvoerder. Het ging bij de test-* om een slalomrit bij een snelheid van 80 kilometer per uur. Ook ver gelijkbare types van andere auto merken zijn daarbij omgeslagen. Twee weken na het spectaculaire omslaan van een mini-Mercedes tijdens een testrit in Stockholm wordt de inmiddels aangepaste en verbeterde 'Baby-Benz' driftig ge test om zo mogelijk toch nog mee te kunnen dingen naar het 'Gou den stuurwiel' dat midden novem ber door de krant Bild am Sonn- tag wordt toegekend. Onverstan- Daimler president-directeur Jürgen Schrempp. foto epa dig, menen reclamemakers en au to-journalisten. De verbeterde A- klasse het 'Gouden stuurwiel' toe kennen zou ongeloofwaardig zijn. Het leedvermaak is groter dan Mercedes had verwacht. In de fabriek in Rastatt zijn de werknemers daarover veront waardigd. „Eerst hebben al die Duitse auto-journalisten onze A- klasse de hemel in geprezen. Er was niks op aan te merken. En nu laten ze 'm vallen als een bak steen," wordt gezegd. Daimler heeft een brief gestuurd aan enke le honderdduizenden potentiële klanten om tekst en uitleg te ge ven over de verbeterde veilig heids- en stabiliteitsmaatregelen. Het aantal aankoop-annuleringen valt wel mee, wordt bij Mercedes gezegd: iets meer dan duizend. Op 5 december komt de Raad van Toezicht van Daimler bijeen. Daar zal Jürgen Hubbert ter ver antwoording worden geroepen. Want met een eenmalige extra kostenpost van 50 miljoen D- mark en vervolgens een jaarlijks 100 miljoen mark duurdere pro ductie is de winstmarge van de veelbelovende A-klasse wel héél erg minimaal geworden; tot onte vredenheid vooral van de aan deelhouders. In Israël ruilen veel mensen momenteel hun gasmasker in voor een nieuw model. Sinds de spanning tussen Irak en het Westen weer oploopt, groeit de angst voor raketaanvallen vanuit Irak, zo als die tijdens de Golfoorlog werden uitgevoerd. Israëliërs zijn op nieuw bang dat de raketten gifgas zullen bevatten. Irak weigert sinds eind oktober wapeninspecties door de Verenig de Naties toe te staan waaraan Amerikanen deelnemen. Zowel de Verenigde Staten als Engeland dreigen met militaire acties als Irak dwars blijft liggen. De Britse krant The Sunday Times meldt dat Irak onbemande vliegtuigen heeft die elk voldoende miltvuurbacteriën kunnen ver spreiden om tienduizenden mensen te doden. ZIE BUITENLAND - A4: Clinton wil 'krachtige actie' tegen Saddam foto reuter Van onze verslaggeefster Breda - Een 23-jarige man uit Etten-Leur is in de nacht van zaterdag op zondag overvallen in het Valkenberg in Breda. Hij werd door twee mannen vastgepakt, moest onder bedreiging van een pistool zijn bankpasje met pincode afgeven en kreeg het pasje nadat er geld mee was opgenomen weer terug. De overvallers liepen vervolgens weg richting station. De politie hield daar kort na de overval drie personen aan van wie er één voldeed aan het signalement. Na confrontatie met het slachtoffer bleek hij niet de dader te zijn. Omdat een van de mannen gezegd had naar Rotterdam te willen, werd de politie daar ingeschakeld. Twee personen die in Rotterdam uit de trein uit Breda stapten en ook aan het signalement voldeden, bleken na hun aanhouding ook niets met het misdrijf te maken te hebben. Van onze verslaggever Baarle-Nassau - Twee doden en twee zwaargewonden. Dat is de trieste balans van een ernstig ongeval dat zaterdag tegen middernacht plaatsvond in Baarle-Nassau. Een auto met vier jonge mannen reed tegen een boom. De 18-jari- ge I. van Hulst uit Breda over leed ter plaatse. De even oude J. van Leijsen uit Bavel stierf gistermorgen om acht uur in het ziekenhuis. Zwaar gewond, doch buiten levensgevaar liggen in het ziekenhuis een 21-jarige inwo ner van Ulicoten, die de auto be stuurde en een jongen van 20 uit hetzelfde dorp. De auto met de vier jongeman- Nabij landgoed Schaluinen kwam de auto in de rechter berm terecht om vervolgens te gen een boom tot stilstand te komen. foto remco de ruijter nen reed vanuit de kom van Baarle richting Turnhout in Bel gië. Het ongeval vond plaats na bij landgoed Schaluinen. Door nog onbekende oorzaak raakte de auto in de rechterberm om vervolgens tegen een boom tot stilstand te komen. Alle vier de inzittenden raakten bekneld in het autowrak. De brandweer' van Baarle-Nassau en een huisarts uit Baarle-Her- tog verleenden eerste hulp. Die taak werd overgenomen door vier ambulance-bemanningen die op hun beurt een trauma team uit Breda alarmeerden. De slachtoffers werden vervolgens overgebracht naar het Elisa- bethziekenhuis in Tilburg "n het Ignatiusziekenhuis in Breda. I De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en 3 streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wyde wereld van sport, economie, kunst en 0 cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. I Uw abonnementskeuze is: r. O een proefabonnement van 6 weken voor 31,- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt, g Per maand d.m.v. automatische afschrijvingf 32,50* Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving93,50* Per kwartaal d.m.v. acceptgiro97,50 U kiest voor automatisch betalen en ontvangt een Parkerpen. Naam: Adres....... Postcode:,Plaats: Telefoon iBank/Gironr: Handtekening: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling lezgrscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda 21-202 y rn'm m "m. DAGBIAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND 137e jaargang 2 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie A5 Zeeland A6 A7 Gids A8 RTV-programma's A9 Sport B1 t/m B10 Minder wind De wind blijft zuidwestelijk, maar neemt in kracht af tot matig. Er zijn opklaringen en af en toe valt er een bui. rwerken MERWERKEN edrijven. Scherpe prji,. 165-547313 W|!f* 0165-547313 -53 28 50 71 30218 lllll MAANDAG 10 NOVEMBER 1997 Belgrado/Zagreb (afp/dpa) - Een Servische huurling heeft gis teren in de Servische krant Dnevni Telegraf bekend dat hij tij dens de oorlog in Kroatië zeker honderdtwintig mensen heeft vermoord. De oud-strijder, Srboljub Suntic, heeft geen spijt van zijn daden. Hij wil het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag vertellen hoe de lei ders van zijn volk hem en ande ren tot moordenaars hebben ge maakt maar hen nu de rug heb ben toegekeerd. Donderdag werd een andere Ser viër, de 50~jarige Slobodan Misic, wel aangehouden wegens de moord op tachtig burgers. Het Tribunaal in Den Haag zou de Servische autoriteiten over Misic inmiddels om meer informatie hebben verzocht. Suntic wordt beschouwd als de 'meest gestoorde' van zijn para militaire groep die opereerde in Kroatische gebieden die beheerst werden door de Serviërs. Tijdens de Servische terugtocht uit de Krajina doodde hij naar eigen zeggen een twintigtal Kroatische burgers. Hij is momenteel werkloos en heeft geen vaste verblijfplaats. Hij stapte naar de Dnevni Tele graf uit rancune tegenover de Servische leiders. Hij zegt dat hij in Servië blijft om het land te verdedigen, ook al heeft datzelf de Servië hem laten vallen. Hij is zich ervan bewust dat hij na zijn openbaringen mogelijk gearres teerd wordt. „Maar ik ben niet bang. Ik ben klaar om naar het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag af te reizen, als dat moet." Als eenzelfde situatie zich zou voordoen, zou hij niet aarzelen de zelfde oorlogsmisdaden weer te begaan, zegt hij. „Maar dan zou ik nog extremer handelen. Ik zou de ogen van levende mensen uit steken met een vork." Den Haag (anp) - Minister Jorritsma van Verkeer overweegt 'zeer serieus' alsnog een helmplicht in te voeren voor snorfiet sen. Zij vindt het een 'schandelijke zaak' dat de bromfietshan- del zonder enige wroeging snelheidsbegrenzers van snorfietsen verwijdert. Jorritsma zegt dat in een reactie op een steekproef van dagblad Trouw, die uitwijst dat negen van de tien detaillisten in de brom fietsbranche gratis de snelheids begrenzer verwijdert. Dat is tegen alle afspraken met het ministerie in. Volgens Veilig Verkeer Nederland valt aan een helmplicht niet meer te ontkomen. Desnoods alleen voorde leeftijdsgroep tussen 16 en 20 jaar, oppert WN-woordvoer- der Woudenberg. Jorritsma is vorig jaar met de branche overeengekomen dat de helmplicht uitblijft als de detail listen zich houden aan het niet op voeren van bromscooters en snor fietsen. Dat convenant geldt voor vier jaar. Vooral jongeren rijden evenwel met opgevoerde brommers die soms tot 100 kilometer per uur ha len. Opgevoerde snorfietsen kun nen veertig tot vijftig kilometer per uur halen, terwijl de bestuur ders niet verplicht zijn een helm te dragen. Snorfietsers hoeven alleen het theoretisch gedeelte van het exa men te doen voor het bromfiets certificaat. Veilig Verkeer Neder land pleit al geruime tijd voor uit breiding met een praktijkexamen. De club geeft daartoe al cursussen voor vrijwilligers. Onderzoek heeft uitgewezen dat de kansen op een ongeval daardoor dalen met 40 procent. Nederland telde vorig jaar 538.000 brom- en snorfietsen. Over geheel 1996 zijn er in die sec tor 107 doden en 2238 gewonden gevallen. Van de dodelijke slacht offers waren er 61 jonger dan 25 jaar. De meesten waren zoge noemde beginners (15 tot 17 jaar). Lelystad (anp) - Twee helikop ters hebben gisteravond voor consternatie gezorgd door boven de penitentiaire inrichting in Al mere te vliegen. De politie stelde meteen een zoektocht in omdat rekening werd gehouden met een ontsnapping. Er zijn echter geen gevangenen uit de gevangenis ontsnapt. De politie zette eveneens een he likopter in. Het vermoeden be staat dat iets uit de helikopters is gedropt. Ook zijn politiehonden ingezet. (ADVERTENTIE) Een Plaatsen- resultaten boeken pagina Stil protest sluiting kerk Nieuw-Namen pagina #i f Loko's slaan goed aan in Hulst

de Stem | 1997 | | pagina 1