Eric Vereecken is oppermachtig Barry de Wilde klasse apart Nationaal kampioene Jessica van der Spil sterkste Zeeuwse judoka Kostbare winst van Goes op Zwaluw VFC Koploper Souburg klopt Oostburg Ruime zege Visser/Van Poecke Edwin de I DE STEM SPORT ZEELAND Hulster coureur wil nog even doorgaan als mountainbiker judo Thuisclub pakt volle buit West-Zeeuws-Vlamingen blijven met een kater achter basketbal eerste klasse c Goede dag voor Zeeuwse ploegen eerste klasse c OJC Rosmalen blijft baas over Roosendaal eerste klasse c In Dubbeltennistoernooi sporthal Den Dullaert te Hulst tennis PESTEM tafeltennis atletiek tafelten Mill MAANDAG 10 NOVEMBER 1997 ($6 Door Rien de Jonge Wemeldinge - Eric Vereecken heeft weinig moeite gehad om de derde ATB-wedstrijd in Wemeldinge als winnaar af te sluiten. Alleen in het begin moest de Hulstenaar nog even rekening houden met zijn naaste belager Edwin Entho ven. Daarna werd de wed strijd gedomineerd door Ver eecken, die als wegrenner al is gestopt, maar als mountainbi- ker nog even wil doorgaan. „Tot januari," verklaarde hij, „maar dan zet ik er ook defi nitief een punt achter." Vereecken, die twee van de drie wedstrijden won in Wemeldinge, werd daarmee tevens winnaar van het eindklassement. Behalve als veldrijder en mountainbiker heeft Eric Vereecken ook als wegrenner diverse successen ge boekt in Wemeldinge. „Naar ik meen heb ik hier veertien keer met de bloemen gereden," liet hij weten. „Ik bewaar dus mooie herinneringen aan dit dorp." Omdat Patrick Tolhoek niet van de partij was in Wemeldinge kon Vereecken gauw het heft in han den nemen. Na twintig minuten had hij al dertig seconden voor sprong genomen op Enthoven. De derde positie werd toen ingeno men door Michel Rommers, die later sterk terugviel. Niels ten Brinke nestelde zich op de derde stek, gevolgd door Eric de Crom en Richard Slabbekoorn. Daarna veranderde er weinig meer in het wedstrijdbeeld. Vereecken nam geleidelijk steeds meer voor sprong en finishte als eerste met ruim verschil. In de categorie 36 jaar en ouder toonde Brabander Arie Jonge neelen zich de sterkste en Marjan Dieleman triomfeerde voor de derde achtereenvolgende keer bij de vrouwen. De 14-jarige Johnny Hoogerland boekte een solozege bij de jeugd. Twee ronden voor het einde koos hij het hazenpad en werd niet meer bedreigd. In totaal waren er 81 deelnemers in Wemeldinge, waar het organi serende comité kan terugzien op een geslaagde cyclus van drie wedstrijden, die goed bezet wa ren. Behalve de prijzen voor de dagklassementen waren uiter aard prijzen beschikbaar gesteld voor het eindklassement. Tevens mocht elke renner die driemaal present was in Wemeldinge deel nemen aan een gratis loterij met voor iedereen een prijs in natura. Dat zag er eveneens perfect uit. UITSLAGEN DAGKLASSEMENT. Categorie 17-35 jaar: 1. E. Ver eecken (Hulst), 2. op 2.15 E. Entho ven (Kieldrecht), 3. op 3.10 N. ten Brinke (Nijmegen), 4. E. de Crom (Hoogerheide), 5. R. Slabbekoorn (Kapelle), 6, T. Akkermans (Woens- drecht), 7. M. de Koning (Hulst), 8. R. Goole (Aardenburg), 9. D. Dub beldam (Sluiskil), 10. E. Joosten ('s- Gravenpolder), 11. M. Rommers (Rilland), 12. op 1 ronde R. de Milia- no (Roosendaal), 13. M. Meijland (Hoogerheide), 14. D. Mesu (Mid delburg), 15. E. Jongeneelen (Hoe ven). 36 jaar en ouder: 1. A. Jongeneelen (Bosschenhoofd), 2. J. Cysouw (Westkapelle), 3. H. Slabbekoorn (Kapelle), 4. D. Verhulst (Waarde), 5. E. Eckhardt (Kruiningen), 6. A. Boyenk (Middelburg), 7. J. Stroosnijder (Wemeldinge), 8. C. Beenhakker, 9. J. Nieuwenhuizen (beiden 's-Heer Arendskerke), 10. A. Janse (Middelburg). Vrouwen: 1. M. Dieleman (Vlissin- gen), 2. M. Huizer (Stad aan Ha ringvliet), 3. B. Doedee (Ovezande), 4. E. van Pol (Gos). Jeugd: 1. J. Hoogerland (Kruinin gen), 2. op 28 seconden B. Meule- mans (Ossendrecht), 3. J. van Ast (Rilland), 4. J. Sulkers (Dinteloord), 5. M. Pijnen (Hoogerheide), 6. E. van Ewijk (Kapelle), 7. J. Dieleman (VHssingen), 8. L. Luteijn (Kapelle), 9. M. de Bruine ('s-Gravenpolder), 10. S. Neels (Krabbendijke). Door Rinus Verberkmoes Hulst - De regerend Zeeuwse judokampioenen hebben hun titel geprolon geerd. Nationaal jeugd kampioene Jessica van der Spil uit Goes was opnieuw de sterkste bij de vrouwen en Barry de Wilde was su perieur bij de mannen. Met die uitkomst had de organi serende judoclub Hontenis- se twee toppers als win naar. Een kroon op het werk. Barry de Wilde pakte vorig jaar tot zijn eigen verbazing de Zeeuwse titel in de klasse alle ca tegorieën. Deze keer kwam de 23- jarige sportinstructeur met ge mengde gevoelens naar Hulst. Pas terug van een vervelende en kelblessure baarde de strijd hem zorgen. Waarom eigenlijk? Als er zaterdag één judoka was die in druk maakte, dan was het deze Barry de Wilde, die als een van de tengersten propaganda voor de judosport maakte door zijn fan tastische serie worpen. Zelfs de 110 kilogram wegende Rus Wla- dimir Perebejnos ging via een til- worp en een ippon uit de strijd. Judo dus waarin snelheid, gratie, techniek en vaardigheid ten volle tot hun recht kwamen. Dat vorm de een schril contrast met de vele wedstrijden die vaak veel weg hadden van schaken zonder vel den op het bord. In dit geval op de mat. Hulde dus voor de tenge re amper 70 kilogram wegende blonde Bressiaander, die in eigen serie eerder al heerste door zijn tegenstanders geen schijn van kans te geven. Dat steeds met een andere razendsnel uitgevoerde worp. Kortom, van het judo dat De Wilde toonde, was het smul len geblazen. Opmerkelijk Opmerkelijk in dit kampioen schap was dat de techniek het won van kracht. Naast De Wilde maakte zijn clubmaatje Martijn van Oostenbrugge eveneens furo re. Na winst in zijn eigen groep werd deze jeugdige judoka twee de bij zijn debuut in de groep alle categorieën. De 37-jarige Eddy de Maayer uit Clinge verraste hier door derde te worden door onder andere van de inmiddels 35-jarige Frans de Boevere te winnen. Tegen Van Oostenbrugge ging hij onderuit. „De jaartjes gaan meetellen," was het excuus van de sympathieke Clingenaar. Tessa van den Abeele (links) in gevecht met Jessica van der Spil tijdens de Zeeuwse judokampioenschappen in sporthal Den Dullaert in Hulst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De leeftijd was voor Peter Hey- boer tevens een reden niet mee te doen in de klasse alle catego rieën. „Ik ben nu moe, straks te moe," oordeelde de 32-jarige Bressiaander na de winst in eigen categorie. „Ik deed nog eens mee omdat het vorig jaar lekker ging. Dus waarom zou dat nu niet zo zijn," aldus Heyboer, die evenals De Wilde met een goed gevoel Hulst verliet. Dat gevoel kende Robert Kroo- nen niet. Deze technisch begaaf de judoka uit Sas van Gent kwam pas laat in Den Dullaert aan, won snel in zijn groep om daarna spoorslags te vertrekken. Het open gevecht liet hij wegens pri- véproblemen aan zich voorbij gaan. Zij het met tranen in de ogen en bloedend hart. Lol Meer lol had in de jeugdige regio nen Jacco de Wee uit Axel. Met fraaie worpen won deze 16-jarige in zijn groep van Pim Schelle- man, leuke vlucht over de schou der en van Jeroen van Bunder, die via een heupworp een vrije val maakte. Bij de vrouwen was het, door het ontbreken van Eli sabeth Willeboordse, knokken geblazen tegen Jessica van der Spil, nationaal juegdkampioene, lid van de nationale selectie, met dit jaar twee tweede plaatsen achter haar naam in internatio nale toernooien in Parijs en Por tugal. Voor de tweede maal Ne derlands kampioene en volgende week present tijdens de Europese kampioenschappen in Slovenië. De in Breda voor fysiotherapeute studerende Goese judoka had met name af te rekenen met haar ploeggenote Lindsay Wyatt en de verrassend sterke Ingeborg Mod- de, die pas op het laatste moment inschreef. „Had ik meer wedstrijden ge draaid, dan was ik hoger geëin digd," wist de goedlachse Bres- kense achteraf. Daarin dacht zij met name terug aan de eerste ontmoeting met Van der Spil, die in die partij wankelde. De reden bleek: „Ik had toen last van mijn oog, dat was geraakt door een mouw in mijn eerste partij tegen Tessa van den Abeele." Die hin der was later over en toen ook bleek al te duidelijk hoe sterk de gedrongen Goese was. Evenals De Wilde pakte zij de dubbel. UITSLAGEN MEISJES 7-8 jaar groep 1: 1. Sandra Suylen (Van Schaik), 2. Linda Duynkerke (Geelhoed), 3. Ghislaine van Belzen (Van Schaik) 8-9 jaar groep 2: 1. Nelleke Peeman (De Boevere), 2. Karlijn van der Lin den (Geelhoed), 3. Joyce Janssen (Breskens/Eede). Groep 3: 1. Ine Duynkerke (Geel hoed), 2. Jessica Mol, 3. Chantal de Kraker (beiden Van Schaik). 9-10 jaar groep 4:1. Lies Peeman (De Boevere), 2. Felicia van Zuuylen, 3. Veronique van der Hooft (beiden Van Schaik) Groep 5; 1. Chantal Gakeer (Geel hoed), 2. Saskia Ton (High Five), 3. Marieke Spuesens (De Boevere) Groep 6: 1. Eveline Piasmans (Van Schaik), 2. Kim Goethals, 3. Marina Greyelman (beiden Delta) Groep 7: 1. Nina Shafee, 2. Evelien Kruisifickx (beiden Delta), 3. Aafke Borgertman (Van Schaik). Groep 8: 1. Lindsey Fredrik (Van Schaik), 2. Stephanie Boone (Honte- nisse). 12-13 jaar groep 8A: 1. Arabella Joosse (Van Schaik), 2. Lies Peeman, 3. Marieke Spuesens (beiden De Boe vere). Groep 9: 1. Carla de Rammelaere (Breskens/Eede), 2. Lilian de Putter (De Wee), 3. Eefje Smit (Delta) Groep 10: 1. Marleen Willeboordse (Geelhoed), 2. Pachelle Forat (Van Schaik), 3. Femke Verschoore (Geel hoed). Groep 11: 1. Linda Visser (Van Schaik), 2. Marijntje Bastiaanse (Breskens/Eede), 3. Nancy Ruymae- kers (Delta). Groep 12: 1. Wilma Schuit, 2. Kelly de Bruin (beiden Van Schaik), 3. Amanda Barends (Geelhoed). 14-15 jaar groep 13: 1. Tamara van Bunder (Hontenisse), 2. Gerda Dre- vers (De Wee), 3. Bianca Pardon (Hontenisse). Groep 13A: 1. Amanda Vleugel (Geelhoed), 2. Jannica de Drenter (De Wee). Groep 14: 1. Sarah Willeboordse (Geelhoed), 2. Lianne Osterman (Hajime), 3. Saskia Kalmthout (Hon tenisse). Groep 14A: 1. Nicky Schweertman (Geelhoed), 2. Joyce Boone (Honte nisse). Vrouwen groep 15:1. Jessica van der Spil, 2. Lindsay Wyatt (beiden Geel hoed), 3. Ingeborg Modde (Bres kens/Eede). Alle categorieën: 1. Jessica van der Spil, 2. Lindsay Wyatt, 3. Ingeborg Modde en Nicky Schweertman. JONGENS 8-9 jaar groep 16: 1. Mitchel Dinge- manse (Van Schaik), 2. Fatih Kysal (Geelhoed), 3. Ruben Haverbeeke (De Boevere). Groep 17: 1. Jan Valkier (Van Schaik), 2. Alex de Groene (De Wee), 3. Jos Franche (High Five). Groep 18: 1. Michael Halter, 2. Peter van Antwerpen, 3. Boy de Punder (allen Van Schaik). Door Rien de Jonge Goes - De 1-0-zege van Goes op Zwaluw VFC kwam moeizaam tot stand, maar leverde uiteraard drie kostbare punten op, dié de formatie van Hugo Barends best kon gebruiken. Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - Na de euforie van de thriller van vorige week bleef BV Oostburg de ze keer met een kater achter in sporthal Noorddijk te Cadzand. De nummer twee in de Zeeuwse basketbal competitie verloor welis waar nipt van koploper Sou burg, maar toch waren de druiven zuur. Scheldesport behaalde zijn eer ste overwinning van het seizoen. Onder leiding van twee prima scheidsrechters werd Dyna- mo'70 2 puntloos terug naar huis gestuurd. Bij de vrouwen verloor Voorwaarts met klinkende cij fers van BC Vlissingen 2. MANNEN EERSTE KLASSE ZEELAND OOSTBURG I-SOUBURG 2 37-39 - Oostburg verscheen be hoorlijk verzwakt op het veld. Ruud van de Runstraete en Pa trick Marteijn waren gebles seerd, maar toch speelde het een goede eerste helft, die eindigde in 21-18. In de tweede helft zorgde een plotselinge tempo versnelling van Souburg voor de doodsteek. Oostburg stond zes punten achter en was niet meer bij machte om dit verschil goed te maken. Het bleef achter spannend tot de laatste secon den, maar het ontbrak het dap pere Oostburg aan de nodige rust en ervaring in de aanval. Een duidelijk voorbeeld was Marijn de Grip, die verdedigend uitstekend speelde, maar meer malen faalde in de afwerking. SCHELDESPORT 1-DYNA- MO'70 2 52-43 - Eindelijk be haalde Scheldesport de eerste overwinning van het seizoen. De thuisploeg was duidelijk sterker in de rebound en kende in Maarten Koster en Yoeri Buyze twee prima aanvalslei ders. Scheldesport leidde voort durend in een wedstrijd die niet echt hoogstaand was, maar wel uitblonk in sportiviteit. Heel even werd het nog spannend toen Dynamo'70 in de tweede helft tot op twee punten nader de, maar dankzij de eerder ver melde Koster en Buyze kwam de zege niet in gevaar. VROUWEN EERSTE KLASSE ZEELAND BC VLISSINGEN 2-VOOR- WAARTS I 78-34 - Achteraf speelde Voorwaarts naar eigen idee een behoorlijke eerste helft en een zwakke tweede, maar dit kwam niet tot uiting in de score. Voorwaarts acteerde te traag en sloom, terwijl Vlissingen duide lijker een maatje te groot was en bovendien een voorbeeldige strakke verdediging hanteerde. Hierdoor werd elke angel uit de Axelse aanval gehaald en kon men geen enkele maal op de ge liefde fastbreak spelen. Zonder echte uitblinksters scoorden al le Voorwaarts-speelsters. BV Oostburg (zwart shirt) valt aan in de basketbaltopper tegen Souburg. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Groep 19: 1. Niek Ruben (Delta), 2. Martijn Kraak (Van Schaik), 3. Wim Vet (Breskens/Eede). Groep 20:1. Ramon de Kraker (Geel hoed), 2. Ronny Zeegers (Delta), 3. Michel Rooth (Van Schaik). Groep 21:1. Roel de Prenter, 3. Chris Dreevers (beiden De Wee), 3. Jean- nau Driessens (Delta). Groep 20: 1. Leon Wagter (De Wee), 2. Nick van Bale (Van Schaik), 3. Paul Michielsen (Delta). 10-11 jaar groep 23: 1. Ramon van der Grift, 2. Micheal Deelen, 3. Jelle Bongertman (allen Van Schaik). Groep 24: 1. Walid Benhadour (Van Schaik), 2. Frank de Putter (De Wee), 3. Carlo Depré (De Boevere). Groep 25: 1. Gregory Bohncke (Van Schaik), 2. Martijn de Bokx (Delta), 3. Collin Bohncke (Van Schaik). Groep 26: 1. Pascal Schweertman (Geelhoed), 2. Sjoerd Wierenga (High Five), 3. Amani Passaus (Delta). Groep 27: 1. David Lijnse (Geel hoed), 2. Ronny van Craenendonck (Clinge), 3. Menno van de Berg (High Five). Groep 28: 1. Wiebe Hiolen, 2. Romc- ke Hiden (beiden Geelhoed), 3. Mi chel van de Bossche (De Wee). Groep 29: 1. Omar Verstraeten (Bres kens/Eede), 2. Jorgen van Nispen (Geelhoed), 3. Jan Peeman (De Boe vere). 12-13 jaar groep 30: 1. Dieter Gulde- mund (Van Schaik), 2. Wauter van Caspel (KLAI), 3. Stef Traas (Geel hoed). Groep 31: 1. Daniël Vermeulen, 2. Bart Rijckaert (beiden Delta), 3. Martijn Depré (De Boevere). Groep 32: 1. Martijn de Prester (De Wee), 2. Tommy Bergsma (Van Schaik), 3. Remy de Kraker (Geel hoed). Groep 33:1. Merlijn Bogert (Hajime), 2. Lars Picavet (Delta), 3. Michiel Graefschepe (Breskens/Eede). Groep 34: 1. Freddy van Gils (Bres kens/Eede), 2. Mark Vos (Geelhoed), 3. Eric Wanders (Delta). Groep 35: 1. Maurits Loonen (Bres kens/Eede), 2. Theo Szarafinski (Van Schaik), 3. Mark Sinke (Geelhoed). 14-15 jaar groep 36:1. Pim de Schrij ver (Delta), 2. Richard Maatjes (Smid), 3. Wim van Cadzand (Delta). Groep 37a: 1. Tacco Joosse (Van Schaik), 2. Dominique de Wit, 3. Tom van Dorsselaar (beiden Delta). Groep 37b: 1. Patrick de Jonge (Geelhoed), 2. Arend de Pooter (De Wee), 3. Leo Ton (High Five). Groep 38: 1. Pietro Schweertman (Geelhoed), 2. Richard Antvelink, 3. Jan Simon (beiden Van Schaik). Groep 38A: 1. Pascal Bugeja (Delta), 2. Tonny Herrebout (De Wee), 3. Maarten Grashoff (Geelhoed). 16-17 jaar groep 39: 1. Mark van Kooy (Geelhoed), 2. Xander de Jong, 3. Maarten van de Hoek (beiden Van Schaik). Groep 40: 1. Michiel den Engelsman (Geelhoed), 2. Sascha Piet (Delta), 3. Lex Nagtegaal (Van Schaik). Groep 41: 1. Jacco de Wee (De Wee), 2. Jeroen van Bunder (Hontenisse), 3. Pim Schelleman (Delta). Groep 42: 1. Martijn Loonen (Bres kens/Eede), 2. Edwin Bakker (De Wee). 18-20 jaar groep 43: 1. Philippe Gau- thier (Geelhoed), 2. Alexander de Bokx (Delta), 3. Jeffrey de Boer (Breskens/Eede). Groep- 44: 1. Martijn van Oosten brugge (Breskens/Eede), 2. Michel van Bunder (Hontenisse), 3. Michel Sey (Delta). Mannen groep 45: 1. Barry de Wilde (Breskens/Eede), 2. John van Caspel (KLAI), 3. Jan Lammers (Smid). Groep 46:1. Robert Kroonen (Delta), 2. Jos van der Guchten (KLAI), 3. Frans de Boevere (De Boevere). Groep 47: 1. Peter Heyboer (Bres kens/Eede), 2. Eddy de Maayer (Clin ge), 3. Vladimier Perebejnos (Geel hoed). In het matige duel domineerden de gasten in de eerste helft, maar het ontbrak toen bij de ploeg uit Vught aan productiviteit. Drie minuten na de rust scoorde Goes, de naar later zou blijken enige en beslissende treffer. Michel Jon- ckman nam die voor zijn reke ning. Na een aantal weken was Jonckman weer eens van de par tij bij de thuisclub. Een blessure had hem geruime tijd aan de kant gehouden. De Goese spits bleek goud waard te zijn in deze ont moeting, maar moest zich helaas in de 65e minuut opnieuw laten vervangen wegens een blessure. Ook Marco Vogel kon na blessu releed weer opdraven bij Goes en dat betekende een geduchte ver sterking. Hij zorgde voor veel stuwkracht en behoorde samen met John Heijnsdijk en Shannon Braafhart tot de betere spelers bij de thuisclub. Bij de gasten was de rechterspits Haban Abdelloui doorlopend gevaarlijk, maar had een lastige tegenstander aan Braafhart. Doelkans Na 15 minuten kreeg René Mare- chal de eerste serieuze doelkans. De Goese doelman Erik Versluis stopte de inzet fraai. Aan de an dere kant ging een kopbal van Jo hn Heijnsdijk over. Zwaluw VFC kreeg daarna een duidelijk overwicht. De combi naties bij de bezoekers verliepen veel vlotter dan bij Goes, omdat het daar ontbrak aan goed aan sluitende linies. De beide Goese spitsen Michel Jonckman en Rin- ze Back kregen daardoor maar weinig aanvoer en konden dan Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het was een goe de dag voor de Zeeuwse ploe gen in de eerste klasse C van het KNVB-zaterdagvoetbal. Arnemuiden klopte verras send koploper WGZ met 2-1, Kloetinge bedwong nummer twee Rijsoord (1-1) en Veere won met 0-2 van Dinteloord. Oostkapelle was met 2-0 te sterk voor Seolto. Gezien het grote aantal scoringskansen had Oost kapelle met ruimere cijfers moe ten winnen. ARNEMUIDEN-WGZ 2-1 - Rust 1-1, Ron Roozendaal 0-1, Jacky de Smit 1-1 (strafschop), Leon van Belzen 2-1. OOSTKAPELLE-SEOLTO 2-0 - Rust 1-0, Wilfred Schipper 1-0, Jean-Paul Mulder 2-0. DINTELOORD-VEERE 0-2 - Rust 0-1, Marciano Seedo 0-1, Arthur van Huizen 0-2. KLOETINGE-RIJSOORD 1-1 - Rust 0-0, Onno Doeland 1-0 (strafschop), Louis van Kleef 1-1. BREDA-RODA BOYS 2-2 - Rust 1-0, Reza Sari 1-0, Serge Winsser 2-0 (strafschop), Karei Bouwman 2-1, Jacco van Oord 2-2. ALTENA-WILHEMINA'26 4-4 - Rust 2-1, Wim de Graaf 1-0, Bert Bakker 1-1, Lion Weterings 2-1, Umberto van der Pijl 3-1, Mauri ce Verbeek 4-1, Anton Versteeg 4-2, André Versteeg 4-3, Anton Versteeg 4-4. ook weinig uitrichten. De bezoe kers bleven het initiatief behou den, maar profiteerden niet van de kansen. Een gevaarlijk schot van Angelo Timisela scheerde de lat en een kopbal van Erik Slij ters kreeg geen effect, omdat de Goese doelman handelend od. trad. Drie minuten na de hervatting le. verde een snelle aanval van Goes succes op. De defensie van Zwa- luw VFC werd daardoor verrast en Michel Jonckman kon be heerst scoren: 1-0. Effect De gasten raakten hierdoor wat van slag af, terwijl Goes juist be ter voor de dag kwam dan in de eerste helft, maar effect sorteerde dit overigens niet. Ook niet nadat Erik de Groene in het veld was gekomen voor Jacco de Kok, Cla rence Pahlad voor de geblesseer de Jonckman en Berrevoets de niet op dreef zijnde Nelissenhad vervangen. Goes bepaalde zich er toe om de 1-0-voorsprong vastte houden en slaagde daar ook in. De gastheren kwamen zelfs nog dicht bij een tweede treffer uit een hoekschap van Serge Berre voets. Erik de Groene kreeg het hoofd echter net niet tegen de bal. In de slotfase drong Zwaluw VFC nog sterk aan en dwong een serie hoekschoppen af. Maar deze bleven zonder resultaat, zodat Goes de eerste thuisoverwinning in dit seizoen in de wacht kon sle pen. Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse C van het KNVB-zondagvoetbal heeft koploper OJC Rosmalen Goes een helpende hand toe gestoken door bij Roosendaal met 0-3 te winnen. Goes, dat het van slag zijnde Zwaluw VFC met 1-0 klopte, kwam daardoor op gelijke hoogte met de Roosendalers. VOAB hield zich kranig op de tweede plaats in de rangschik king door met 2-3 te winnen van Best Vooruit. BW Verachter! bleef in de hoek waar de klappem plegen te vallen door met 5-0 van Brabantia te verhezen. Volhar ding was en bleef rode lantaarn drager. Deze keer was WVO met 2-0 te sterk. Wilhelmina'08- DESK kende met 0-0 als eind stand geen winnaar. BRABANTIA-BVV/VERACH- TERT 5-0 - Rust 2-0, Bart van Limpt 1-0, Edwin Schoonewald 2-0, Erwin Verdonk 3-0 (eigen doel), Bart van Limpt 4-0, Mike Senders 5-0. BEST VOORUIT-VOAB 2-3 - Rust 1-1, Sander Vermeulen 0-1, Bart Jansen 1-1, Ab Smits 1-2 (eigen doel), Rob van der Kaay 1- 3, Maurice Hummel 2-3. ROOSEND AAL-OJC ROSMA LEN 0-3 - Rust 0-2, Laurens Heymans 0-1, 0-2, Marcel van Veldhoven 0-3. WILHELMINA'08-DESK 0-0 - Rust- en eindstand. WVO-VOLHARDING 2-0-Rust en eindstand. René Loonen 1-0, Ali Abdellaoui 2-0. Van onze tennismedewerker Hulst - Ingrid Visser en Guido van Poecke boekten een ruime overwinning op het mixed- B2-schema van het ING Dub beltennistoernooi in de Huls ter sporthal Den Dullaert. Marjan Fraanje en Alexander Bauwens moesten er met 11-5 aan geloven. De B2-favorieten Janine Holle- stelle en Ronald van Remortel kenden geen pardon met Jeanette de Bokx en Michel Verberkmoes. De finalisten zijn in de mixed-Cl al bekend: het duo Nancy Vers- traeten/Gino Roctus, als eerste geplaatst, staat in de eindstrijd tegenover Karin Geus/Fred van Cauteren. In de Cl-categorie bij de mannen behaalden Alexander Bauwens en Rudi Martens een benauwde zege op Benny de Boy/Maikel van Jole. Eén break was voldoende voor Bauwens en Martens. UITSLAGEN MANNEN DUBBELSPEL Cl, eerste ronde: Alberda/De Kort- Misseghers/Neve 9-3, Bau- wens/Martens-De Boy/Van Jole 8-7. C2, eerste ronde: Hamelink/Hame link-Van den Berg/Stam 12-4; Bau- wens/Vercruysse-Van den Ak ker/Van Tiel 8-4, Heirman/Van Puymbrouck-Van Eerden- burgh/Knibbeler 10-2. Tweede ron de: Lammens/Missiaen-Hame- link/Hamelink 6-5, Matthijs/Van Mossevelde-Brandt/Sinke 8-5, Dut- ree/De Jonge-Misseghers/Nanna 8- 7 n.v; Alberda/De Kort-Bogae- rt/Huisman 10-3, Neve/Hoek-Bau- wens/Vercruysse 8-7, Van den Berg/Van Tatenhove-Hey- man/d'Hooghe 8-3, Van Dam- me/Hiel-Heirman/Van Puym- brouck 12-4. Dl, eerste ronde: Bauwens/De BIock-Hamelink/Nanninga 10-5, Navarro/Van Regenmortel-Pa- tijn/Pijpelink 13-6, Lammerts/Van Remoortere-Faas/Susanna 11-3, Rotthier/Verbiest-Billiet/Bosschae- rt 10-4, Brandt/Sinke-Claas- sens/Dumez 9-6. Tweede ronde: De Bakker/De Roeck-Beuzenberg/Van Graefschepe 9-7, Van den Berg/Bo- gaert-Rotthier/Verbiest 6-5. D 35+, eerste ronde: Huisman/Sa- lomé-Van Jole/Rodrigo 9-4, Van Es- broek/V oermans-Aarssen/Van Dorsselaer 8-5, Mortier/De Roeck- Dröge/De Maagt 13-3, Kindt/Smet; Eshuis/Quaak 10-3. Tweede ron® Mortier/De Roeck-Van broek/Voermans 7-6. VROUWEN DUBBELSPEL Dl, eerste ronde: Asselman/V Kerckhoven-Blanckaert/Dees ö- - n.v., Broeckaert/Moorthamer-0 leman/Van Dierendonck 8-0, der Bulck/Hamelink-V an Mossevei- de/Schenk 12-3, Hamelmk/van Waes-De Kleine/Van Nijnatteri w Deruyck/Steyaert-Van Boven tv beldam 12-3. Tweede ronde: Asse man/Van Kerckhoven-BroecK rt/Moorthamer 7-2. GEMENGD DUBBELSPEL B2, eerste ronde: HoUestelle/Va» Remortel-De Bokx/Verberkmoes 3, Visser/Van Poecke-Fraanje/u wens 11-5. w „.nP Cl, eerste ronde: Bral/Delto - Schepper/Van der Starre walk Bral/Deltour, Geus/Van Cau Visser/Houg 8-7, Fraanje/Marten Deltour/Verstraeten 8-7, n.v. finale: Verstraeten/Roct^ Bral/Deltour 10-3, Geus/Van teren- Fraanie/Martens 10-&- C2, eerste ronde: f>ees/2ernp|jnk' Mulder/Neve 9-5, Vos/Hameiin d'Hooghe/De Pooter Kool/Kool-Lammens/Nanna Broeckaert/Dreesman-Dieie- man/Vercruysse 12-4. Kwa an Kool/Kool-Broeckaert/Drees 10-6. Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen - De tafeltennis sers van Effect zijn er in d< kampioensklasse van de afde lingscompetitie in geslaagc een slecht begonnen seizoer op de valreep een positieve wending te geven. In de laat ste wedstrijd van de reguliere competitie leden de Terneu- zenaren weliswaar een neder laag maar de 6-4 tegen titel kandidaat Zand 4 was achter af voldoende om Effect de noj resterende plaats in de pro motiepoule te verschaffen. Peter Francke zorgde met wins' op Rudy Ton en de tegenvallende Serge van Thienen voor de helfi van de vier winstpunten. Frank Bracke en Ronnie de Jong maak ten met elk een overwinning hei karwei af. Of Effect in de nacom- petitie veel kans maakt tegen de Zeeuwse topploegen moet wor den afgewacht. Meer dan de vier de plaats zit er voor de Terneu- Chri in de Door Fred Rabout Hulst - De Belg Chris Vei won zaterdag de twaalfde van de Moerschanscross maar Edwin de Leeuw beste zaken. Hij sloop mee slipstream van de Belg, di de Zeeuwse crosscup niel telt, werd tweede en pakte le puntenbuit. Theo Rabou de) en Miquel van Tongere de) verloren kostbare punt zagen Sepp Vermeulen en Roelofs voor zich eindigei Goossen, die als zevende veerde, verspeelde eveneen ten. Dat het een spannende crosscoi zou worden stond vooraf al vast zeggerij die uitkomt, want na twee wedstrijden staan de mam uitzondering van Pascal Meen Hulst vijftiende) en Jan de Bart de), binnen eikaars schootsvel Tongeren voert het tussenkla aan met drie puntjes voorsprong bout. Het werd zaterdag op de Moerscl snelle wedstrijd. Chris Verbeeck. gin oktober in Eindhoven nog 21 minuten op de marathon liep, trc een minuut stilte in acht was g ter nagedachtenis aan de pas verongelukte Jan Lekkerkerk, uit elkaar. Edwin de Leeuw ging mee. Daarachter formeerde zich i instantie een jachtgroep met Se meulen, Theo Rabout, Frans Roel quel van Tongeren en veteraan 1 der Velden. Uit dat groepje gil Vermeulen op jacht naar het duo. Halverwege, na twee rondjes me dat loodzware bolwerk er in, m Leeuw zijn gezel laten gaan. Het de rest bleek echter voldoen Leeuw, vaak bekritiseerd om zijl indeling van een wedstrijd, hac wel duidelijk gezien, want zijn opponenten kregen toch een g tik. Van Tongeren viel zelfs wej groepje van de favorieten. Hij w gebeend door Erik Goossen, m: stelde zich later toch weer. Probleemloos Terwijl Verbeeck, die hier in 199 een keer won, probleemloos winst liep, behield De Leeuw zij] plaats. Sepp Vermeulen ('Ik pik toe een crossje mee') kaapte de weg voor de neus van Roelofs, Van Tongeren en Goossen. crosscup overigens alleen maar sant. Verliezers dus Pascal Meen van ver moet terugkomen na e( zomerseizoen en Jan de Bart, die eerste cross liep en met een plaats de schade aardig beperk Van onze tafeltennismedewerker Kloosterzande - De tafelten haantje blijft in de gevarenz derde divisie. De Kloosterse dag in Haarlem met 7-3 de di en weet zich nu net onder streep geklasseerd. Echt verrassend was het verlies ander HBC is met twintig pun e ongenaakbare koploper, aantje dan ook voor drie werd gerealiseerd, al duurde S! de punten °P het bord k\ Partij had de deze keer goed Kans op de winst tegen Peter D game van de spannende partij een iets mindere periode van ma°0St,erz?ndenaar wehswaar sl 11133r flip lzrnom L:: i V pu h( kw weuswaa kort- 21-l7Wam hij aa" het 6in< ^rderr^0^ had een tegenvall VaïlenHlgen JPelende Frank Ma Sen \H°°ft maakte ZL met?T fn j g daarvoor in d'

de Stem | 1997 | | pagina 18