Nederland aast op meer EU-subsidies Dit kabinet is géén gewoon kabinet Ex-mi Guy C in het Namen van 4verdwenen Iraniërs' wél in dossier Justitie Heroïne-experiment begint in Amsterdam en Rotterdam eautydag De Parel Fel debat Kauwgomkunst Ondernemers kraken plan afschaffen van Vestigingswet WinJtes Analyse vana DE STEM BINNENLAND Via grootschalige projecten wintermode 97/"98 PvdA en WD kruipen naar elkaar toe met o.a. Zondagavond COMMENTAAR DE STEM Geweld NIEUWS KORT Rector magnificus TU Delft treedt af Forse toename stankklachten in Rijnmond Zwak net oorzaak grote stroomstoring Peter R. de Vries 'onzorgvuldig' Justitie gaat muziekuitgever vervolgen Osse verdachte van ontucht weer vrij 0118-588276 PESTEM Dassault-affair Decoration fair '97 AMERICAHAL APELDOORN Kijkt u i i i i i ZATERDAG 8 NOVEMBER 1997 Van onze Haagse redactie Den Haag - De twee asielzoekers die volgens de vluchtelingenorgani satie Prime na terugkeer in Iran zijn vervolgd, zijn bekend bij het minis terie van Justitie. Dat meldt staats secretaris Schmitz in een brief aan de Tweede Kamer. Eerder ontkende zij dat de twee op de lijst van terug gekeerde asielzoekers staan. Na herhaalde zoekacties in de bestan den meldt Justitie nu dat Reza Hashemy op 8 februari 1996 'vrijwillig' is terug gekeerd naar Iran. Volgens Prime is hij inmiddels geëxecuteerd. Saiwash Mo- hamadi is volgens Schmitz op 21 augus tus van dit jaar 'vrijwillig' terugge keerd. Volgens Prime zit hij nu gevangen. Een derde asielzoeker die volgens Prime na terugkeer is vervolgd, heeft Justitie nog niet kunnen vinden. Schmitz heeft het ministerie van Bui tenlandse Zaken gevraagd uit te zoeken wat er met de Iraniërs is gebeurd. De staatssecretaris wijt de moeite die het ministerie heeft gehad met het vinden van de namen aan onduidelijkheid over de spelling. WD, D66 en CDA accepte ren deze uitleg. Schmitz kreeg de afgelopen week harde kritiek van de Kamer, omdat bleek dat naar Iran teruggekeerde asielzoekers niet in de gaten zijn gehouden door de Nederlandse ambassade. De staatsse cretaris had de Kamer eerder toegezegd dat dit wel zou gebeuren. De oppositie partijen, in eerste instantie gesteund door coalitiegenoot D66, spraken daar om in het debat van het niet volledig in formeren van de Kamer. Schmitz en de beide bewindslieden van Buitenlandse Zaken, staatssecretaris Patijn en minis ter Van Mierlo, konden desondanks aanblijven. Vice-premier Dijkstal zei gisteren dat dit debat het aanzien van het kabinet heeft geschaad. Hij wijt dat vooral aan de berichtgeving over de excuus-cul- tuur van de paarse coalitie. In de media is volgens Dijkstal geconcludeerd dat de betrokken bewindspersonen 'louter en alleen op politieke gronden' mochten aanblijven. Dijkstal vindt dat niet te recht, maar erkende dat dit beeld de coalitie schaadt. „Dit heeft geen posi tieve invloed op het beeld van de poli tiek. Wat dat betreft ben ik niet tevre den." Brussel (anp) - Nederland is op zoek naar grootschalige projec ten die met Brussels geld kunnen worden gefinancierd. Op die manier hoopt Nederland de nettobij drage aan de Europese Unie (EU) binnen redelijke grenzen te houden. Nederland heeft de afgelopen In totaal krijgt Nederland voor maanden de Europese partners herhaaldelijk laten weten een evenwichtiger lastenverdeling na te streven. Den Haag vreest dat het op termijn te veel aan Brussel moet betalen. Terwijl Nederland binnen de EU qua welvaart slechts op de achtste plaats staat, is het per hoofd van de bevolking de grootste betaler. Momenteel betaalt Nederland netto circa zes miljard gulden per jaar aan Brussel. Na 2000 groeit de nettobijdrage tot acht miljard. Om die dreiging af te wenden, heeft de Nederlandse ambassa deur bij de Europese Unie, mr. B. Bot, alle Commissarissen van de Koningin benaderd. Bot wil we ten of de provincies ideeën heb ben voor projecten die met Euro pees geld kunnen worden gefi nancierd. Ook de burgemeesters van de grote steden zijn bena derd. De EU heeft via de structuur fondsen grote hoeveelheden sub sidie beschikbaar voor landen en regio's met een economische achterstand. Achtergebleven in dustriezones, stedelijke gebieden en plattelandsregio's in Neder land ontvangen al geld voor spe cifieke ontwikkelingsprojecten. de periode 1994 tot en met 1999 een kleine zes miljard gulden. Voor de periode 2000 tot 2006 wil de Europese Commissie in de hele EU 460 miljard gulden be steden via de structuurfondsen. Nederland wil in Brussel voor stellen indienen voor projecten die gedeeltelijk uit de fondsen kunnen worden betaald. Hoe meer geld kan worden binnenge haald, hoe beter de Nederlandse nettopositie er komt uit te zien, is de gedachte. Daarbij moet worden gedacht aan projecten van uiteenlopende aard, van economische innovatie tot sanering van vervuilde bo dems. Zo wil Nederland bezien of de herstructurering van de door pest getroffen varkenshou derij in aanmerking kan komen. Dit laatste plan staat nog in de kinderschoenen. Om de toekomstige nettopositie te verbeteren, mikt Nederland ook op aanpassing van de Brus selse voorstellen op landbouw gebied. De Europese Commissie wil de prijzen voor rundvlees en zuivel vanaf 2000 verlagen. Ter compensatie krijgen de boeren directe inkomenssteun. Voor Ne derland dreigt deze omschake ling zeer negatief uit te pakken. T Van onze Haagse redactie Den Haag - De werkgeversorganisaties zijn massaal over mi nister Wijers (Economische Zaken) heengevallen vanwege diens plan om de Vestigingswet af te schaffen. Ze noemen Wij ers' voornemen 'slecht voor starters' en zijn argumenten 'popu laire praat' en 'marktdogmatisme'. Volgens de bewindsman werpt de wet 'te hoge drempels op' en zou die 'niet optimaal functioneren'. Hij wil de wet niet in 2001, maar al volgend jaar evalueren en dan de knoop doorhakken. De Vestigingswet, die sinds vorig jaar geldt, heeft het in feite ge makkelijker gemaakt een onder neming te beginnen. Voor die tijd kende Nederland 88 verschillen de vestigingsregelingen, nu acht. Daarnaast moeten ondernemers in spe voldoen aan enkele alge mene basiseisen. Maar Wijers wil het liefst ook van die eisen af. „Hij lijdt aan marktdogmatis me," hekelt R. ter Steeg van werkgeversorganisatie VNO/NCW. Dat de wet niet zou functioneren, noemt ze 'populai- (ADVERTENTIE) re praat, want hij heeft de wet nooit gehandhaafd'. Ook de orga nisatie van kleinere bedrijven, MKB-Nederland, heeft geen goed woord over voor Wijers' plan. „De wet biedt een basis voor een goede kwaliteit van het onderne merschap," aldus A. Blok van MKB-Nederland. VNO/NCW vreest voor een toe name van het aantal faillisse menten als de Vestigingswet ver dwijnt. Amsterdam (anp) - PvdA en WD kruipen naar elkaar toe. De PvdA blijft in de jongste NIPO/2Vandaag-peiling met 42 zetels de grootste partij, maar het verschil met de VVD is nu nog maar drie ze tels. Vorige maand bedroeg de voorsprong nog zes zetels. Vergeleken met de vorige pei ling verliest de PvdA een ze tel. De 42 zetels in deze pei ling betekenen nog altijd een winst van vijf zetels, vergele ken met de verkiezingen in 1994. De WD (nu 31 zetels) wint er in de peiling twee en komt op 39. Het CDA (nu 34 zetels) moet een zetel inleveren en komt uit op 33. Met D66 (nu 24 ze tels) blijft het bergafwaarts gaan. De democraten krijgen nu dertien zetels, één minder dan in de vorige peiling. GroenLinks (nu vijf zetels) krijgt er twee bij. De Socia listische Partij (nu twee ze tels) zit nog steeds in de lift. In de peiling van vorige maand had de partij er zes en nu zeven. Den Haag (anp) - Ongeveer 170 heroïnever- slaafden in Amsterdam en Rotterdam bijten bij het heroïne-experiment het spits af. Vijf tig verslaafden krijgen vanaf mei 1998 gratis heroïne in combinatie met methadon. Daar naast worden in elke stad nog eens zestig ver slaafden van alleen methadon voorzien. Minister Borst van Volksgezondheid is gisteren akkoord gegaan met het voorstel van de Centrale Commissie Behandeling Heroïneverslaafden (CCBH) om in deze plaatsen te starten met het ex periment. Beide gemeenten hebben ermee inge stemd. Ze beginnen op korte termijn met de voor bereidingen. De eerste fase duurt drie maanden. De selectie van de verslaafden begint in maart. Vanaf mei krijgen ze voor het eerst heroïne. In de volgende fase ko men Den Haag, Groningen, Heerlen/Maastricht en Utrecht in aanmerking. In totaal wil de minister 750 verslaafden laten meedoen aan het experi ment. Doel is twee behandelmethoden te vergelijken. Bij de eerste krijgt een groep verslaafden op medisch voorschrift heroïne in combinatie met methadon. De tweede wordt getest met een groep die alleen methadon krijgt. De onderzoekers proberen erachter te komen of toevoeging van heroïne de lichamelijke en geeste lijke gezondheid verbetert. Ook wordt het sociaal functioneren van de verslaafden bij toediening van couturier Hart Visser, Addy van den Krommenacker, Hout-Brox en Van Bommel A B A vanaf 18.30 uur [ieder uur] BIJ HET aantreden van het paarse kabinet in 1994 probeer de premier Kok de euforie over de eerste CDA-loze regering sinds decennia in te dammen. Dit kabinet is een gewoon kabi net, zei hij. Daarmee impliceer de hij dat paars gewoon wilde doen wat van elk kabinet mag worden verwacht: het land zo goed mogelijk besturen. Terwijl het beeld ontstond dat dit kabinet zou zorgen voor een nieuwe, frisse wind in de be dompte Haagse politiek, wist Kok wel beter. Frisse winden ontstaan niet van de ene op de andere dag. Het enige frisse was dat PvdA en WD elkaar niet meer tot in het ultieme verket terden en dankzij het smeerolie kannetje van D66-goeroe Van Mierlo zowaar een coalitie kon den vormen. Paars heeft inderdaad gewoon zijn werk gedaan. Meewiegend op de golven van economisch herstel, blijkt het zelfs een suc cesvol kabinet. De gewone bur ger gaat erop vooruit (ook de minima), de werkgelegenheid is toegenomen en Nederland slaagt met vlag en wimpel voor hoi T^MTT-ovamon Driewerf het' EMU-examen. ho.eia. Toch had Kok niet helemaal ge lijk. Want in een aantal opzich ten is paars helemaal geen ge woon kabinet. Zeker niet in de verhouding tussen kabinet en Tweede Kamer. Door Paul Kokke In het begin probeerden WD- leider Bolkestein en PvdA-frac- tievoorzitter Wallage iets van een nieuwe politieke cultuur te suggereren. Bolkestein repte over de Carrington-doctrine, die erop neer komt dat bewindslie den tussentijds kunnen aftreden zonder dat het voortbestaan van het kabinet in gevaar komt. Een bewindspersoon is ook aan te spreken op fouten waar hij per soonlijk geen verantwoordelijk heid voor draagt, aldus Bol kestein. Wallage zei het iets prozaïscher: 'Wie een fout maakt, hoort het. Wie een paar fouten achter elkaar maakt, heeft een probleem'. Toen kwam staatssecretaris Ro bin Linschoten (WD, Sociale Zaken) ten val door de CTSV- affaire. Hij moest aftreden toen de Kamer het vertrouwen in hem opzegde en zijn eigen partij weigerde pal voor hem te gaan staan. Linschotens vertrek werd door de WD gebruikt om de geldigheid van de Carrington- doctrine aan te tonen. Bij het aftreden van Linschoten is het gebleven. Ministers en staatssecretarissen mochten in zwaar weer geraken, maar als puntje bij paaltje kwam, gaven de coalitiepartijen geen krimp. Affaires waren er volop: - de gouden handdruk aan pro cureur-generaal Van Randwijck (betrokken bewindspersoon mi nister Sorgdrager van Justitie); - het falen van Dutchbat in Sre brenica, waarbij duizenden Bosnische moslims door Ser viërs werden afgeslacht (minis ter Voorhoeve van Defensie); - het niet-arresteren van de Su rinaamse machthebber Bouter- se (minister Sorgdrager en mi nister Van Mierlo van Buiten landse Zaken); - de Securitel-affaire, waarbij honderden wetten niet bij Brus sel waren aangemeld (eigenlijk alle ministers, maar vooral Sorgdrager en Wijers van Eco nomische Zaken); - misleiding van de Tweede Ka mer over de voorgenomen ver soepeling van nieuwe huursub- sidie-regels (staatssecretaris Tommei van Volkshuisvesting); - de mislukte Schengen-contro- les op Schiphol (staatssecretaris Schmitz van Justitie en haar collega Patijn van Buitenlandse Zaken); - het niet-volgen van terugge stuurde Iraanse asielzoekers (Schmitz, Patijn en Van Mierlo). Al deze ministers en staatsse cretarissen mochten blijven zit ten. Met het maken van excuses en het plechtig beloven van be terschap was de kous af. Het be lang van de coalitie stond en staat nog steeds voorop. Heeft paars een staatsrechtelijk novum geïntroduceerd, dat van de excuus-Truus-cultuur, zoals CD A-leider De Hoop Scheffer laatst beweerde? Het heeft er al le schijn van, ook al wordt dat allerwege door regeringspar tijen én kabinet ontkend. Zo lang niet vaststaat dat een be windspersoon de Tweede Kamer bewust verkeerd geïnformeerd heeft, is er voor hem of haar weinig aan de hand. Mensen, dus ook ministers, staatssecre tarissen en ambtenaren, maken nu eenmaal fouten en dat moet kunnen, is het argument. Daarmee wordt gemakshalve voorbij gegaan aan het feit dat, of de fouten nu bewust of onbe wust zijn gemaakt, de staats rechtelijke positie van de Twee de Kamer in het geding komt. Die moet erop kunnen rekenen dat zij op een deugdelijke ma nier door de regering wordt geïnformeerd. Anders kan zij diezelfde regering niet controle ren. Het gaat te ver om te zeggen dat elke fout, hoe klein ook, moet leiden tot aftreden. Maar de affaires onder dit kabinet waren niet de minste. De paarse partijen klitten aan elkaar als een kolonie mieren die een beek moet oversteken. Ze zijn doodsbang geworden dat het voortbestaan van het kabinet op het spel staat wan neer een minister of staatssecre taris naar huis wordt gestuurd. Zo is de Tweede Kamer eerder een verlengstuk van het kabinet geworden dan een controleur tegen wie met ontzag (en mis schien een beetje angst) moet worden opgezien. Onder paars is de politieke én staatsrechtelijke zuiverheid in het geding gekomen. In die zin is het géén gewoon kabinet. GEWELD in de samenleving is voor de politiek een incidenten-onder werp. Dat is de afgelopen maanden maar weer eens gebleken. Eer, aantal mensen vond op jammerlijke wijze de dood bij vechtpartijen die onder de merkwaardige noemer 'zinloos geweld' werden onder®, bracht. Alsof dit soort geweld ooit zinvol kan zijn. De media stonden bol van de voorvallen en politiek Den Haag schooi er alle andere belangrijke onderwerpen voor opzij. Er werden piëteit, volle woorden gesproken; er werd gevraagd om bezinning en de roep om krachtige maatregelen was er uiteraard ook. Niets nieuws onder de zon. Iedere keer wanneer zich een explosie van geweld voordoet speelt zich eenzelfde ritueel af. Geweld is namelijk geen typisch ver schijnsel vén deze tijd, maar van alle tijden. Wel moet worden geconstateerd dat het geweld in de samenleving toeneemt. Dat is een zorgelijke ontwikkeling, waar de politiek zielig recht druk om maakt. Interessant is het om na de debatten vast te stel len welke maatregelen het kabinet heeft genomen cq. wil nemen. De behandeling van de begroting van het ministerie van Justitie iszo'n ijk-moment. Geconcludeerd moet worden dat de oogst mager is. Minis ter Sorgdrager heeft opnieuw bevestigd dat ze haar voornemen voor justitie wijkkantoortjes te openen, wil uitvoeren. Daarnaast erkent ze dat meer blauw op straat in de uitgaansuren kan helpen bij het voorkomen van geweld. Nieuw is haar plan om samen met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te kijken of er een lan delijk platform tegen geweld in het leven kan worden geroepen. De minister tekent ook aan dat het niet de alles oplossende middelen zijn. Volgens haar is het vooral een kwestie van mentaliteit en daarmee gaat het niet de goede kant op. Vervolgens wijst ze min of meer be schuldigend in de richting van de media, die zij een tweeslachtige rol toebedeelt bij het voorkómen van geweld. De minister mag dit vinden, maar daarmee is het gegeven dat een goed beleid ontbreekt nog niet weggemasseerd. Op de cruciale vraag noe die mentaliteitsverandering tot stand moet komen, is geen spoor van een antwoord te bekennen. Wanneer daar niet aan wordt ge werkt, is het een kwestie van wachten op de volgende explosie van ge weld. Dan kunnen politici weer hun bezorgdheid uiten en vragen ooi snel gepaste maatregelen te treffen, De bezoekers van een dagrecreatieterrein aan het Friese Tjeukemeer hebben de afgelopen zomer zo veel kauwgom geconsumeerd, dat ze na het kauwen een verkeersbord konden voorzien van acht 'kunstwerkjes'. foto anp heroïne bekeken. De verslaafden die deelnemen, worden gerecruteerd uit bestaande methadonpro- gramma's. De CCBH wilde aanvankelijk een experiment on der veel meer personen uitvoeren. Volgens de com missie zijn zes- tot negenhonderd verslaafden no dig om wetenschappelijk verantwoorde conclusies te trekken. De omvang van het experiment lag in de Tweede Kamer echter nogal gevoelig. Dominee Visser in Rotterdam, die op kleine schaal bemiddelt tussen verslaafden en dealers, reageert gematigd positief. „Rotterdam krijgt er 25, een druppel op een gloeiende plaat, maar het is een be gin. Uiteindelijk sterft de groep heroïneverlaafden toch uit. Jongeren zijn meer geïnteresseerd in co caïne, paddestoelen en xtc. Alleen allochtonen zul len in de toekomst nog problemen hebben met heroïne." Ook burgemeester Peper van Rotterdam is gema tigd positief. „Dit experiment staat los van de overlast. Het is puur wetenschappelijk bedoeld. De statistische gegevens die er uitkomen, zijn moeilijk te beoordelen. De minister heeft terecht voor Amsterdam en Rotterdam gekozen. Deze ste den hebben toch het meest te maken met drugspro blematiek." Wethouder J. van der Giessen van Amsterdam zei het te betreuren dat het politieke traject zo lang heeft geduurd. Nu het zo ver is, heeft ze hoop lang durig verslaafden uitzicht op verbetering te kun nen bieden. Delft - Rector magnificus J. Blaauwendraad van de Technische Universiteit Delft treedt vervroegd af. Hij heeft onoverkomelij ke meningsverschillen met de voorzitter van het college van be stuur over de komende reorganisatie binnen de Delftse universi teit. Het voortijdige vertrek van Blaauwendraad komt krap twee maanden na het aftreden van M. Veenendaal uit het collegebe- stuur van de TU in Delft. Ook zij legde haar functie neer omdat ze het oneens was met de toekomstvisies van de rest van het be stuur. Rotterdam - Het aantal stankklachten in de regio Rijnmond komt dit jaar beduidend hoger uit dan in 1996. Eind oktober wa ren er al meer klachten over stank gemeld dan het eindtotaal van vorig jaar (7431). Vorige maand turfde de milieudienst Rijn mond 885 meldingen van stank, ruim tweehonderd meer dan in oktober 1996. In totaal is het aantal stankklachten van januari tot november 1997 daarmee gekomen op 8286. Amersfoort - De grote stroomstoring in Midden-Nederland van 23 juni dit jaar was niet nodig geweest als enkele zwakke plek ken in het 380 kilovolt-hoogspanningsnet tijdig waren aange pakt. Volgens Krachtwerktuigen, een belangenvereniging voor groot verbruikers, kunnen de energiebedrijven zich daarom niet ver schuilen achter overmacht. De organisatie wil dat energiebedrij ven hun klanten duidelijk maken waar de zwakke plekken zit ten. Amsterdam - Misdaadverslaggever Peter R. de Vries heeft on zorgvuldig gehandeld toen hij in promo's aankondigde onthul lingen te zullen doen over een corruptieschandaal binnen de FNV. Ook heeft hij ten onrechte delen van een opgenomen tele foongesprek met FNV-voorzitter Stekelenburg uitgezonden. In de uitzending zelf is de journalist wel zorgvuldig met de gege vens omgegaan. Dit oordeelde de Raad voor de Journalistiek gis teren in een zaak die de FNV tegen De Vries had aangespannen, Utrecht - Het Openbaar Ministerie in Utrecht gaat een muziek uitgever vervolgen wegens horizontale prijsbinding. Volgens goed geïnformeerde bronnen gaat het om Wegener-dochter Ar cade. De verdachte uitgever zou de afnemers - de winkeliers - hebben verboden cd's beneden een bepaalde prijs te verkopen, Daarop stapte een Utrechtse winkelier naar de Economische Controledienst (ECD). De ECD heeft de zaak onderzocht en voorgelegd aan Justitie. Die heeft onlangs besloten tot vervolging over te gaan. Horizon tale prijsbinding is verboden in de Wet op de economische me dedinging. Oss - De 48-jarige Ossenaar die eerder deze week is aangehou den op verdenking van ontucht met een driejarig kind, is giste ren in vrijheid gesteld. Er zijn volgens justitie geen redenen hem langer vast te houden. Een woordvoerder van de politie wil niet zeggen of de man een bekentenis heeft afgelegd. De politie zet het onderzoek wel voort. (ADVERTENTIE) Speciaal voor u als lezer van dit blad heeft het Kuur- en Beauty centrum van De Parel in Domburg voor de donkere wintermaanden een heerlijke Beautydag samengesteld. Winter-Beautydag voor hem èn voor haar: een welkomstdrankje gezichtsbehandeling in de duosalon vibrosaun of hydro-steampack keuze uit: zonnebank of snelbruiner gezondheidslunch onbeperkt toegang tot het Grieks-Romeinse saunalandschap onbeperkt toegang tot de kuurbaden en fitnessruimte gebruik van badjas handdoeken als extra: een paraffinebadje voor uw handen van 214,- voor ƒ129,- (deze speciale aanbieding is Wist U dat: geldig t/m maart 1998) het Kuur Beautycentrum nu 7 dagen per week geopend is sinds kort een nieuwe nagelstudio geopend is de nieuwe folder prijslijsten gratis aan te vragen zijn er voor 2e kerstdag een speciale beautydag gemaakt is Bel voor reserveringen en meer informatie de PAHEL is het vrijetijdscentrum VAN DOMBüP® Door Wilko Voordouw parijs - In Frankrijk is een landelijk debat ontstaan na dat een Parijse rechtbank donderdag besloot om het stoffelijk overschot van acteur en zanger Yves Montand op te graven. Dat gebeurt op verzoek van de 22-iarige Aurore Drossard, die zegt dat ze zijn dochter is. Een la boratorium zal wat dna van Mon- tands resten nemen. Daarmee kan het wetenschappelijke be wijs van zijn eventuele vader schap worden aangetoond. Door Bert Schampers Brussel De vroegere Belgisc moet zich waarschijnlijk voor verantwoorden wegens corrup procureur-generaal bij het hof aanwijzingen te beschikken or de rechter te dagen. Guy Coëme, al eerder meege sleurd in het Agusta-schandaal over de omstreden aankoop van 46 gevechtshelicopters, zou zich in 1989 ook persoonlijk hebben be moeid met de modernisering van F-16 straaljagers door het Franse bedrijf Dassault. Uit het 32 pagina's tellende rap port van procureur-generaal Lie- kendael blijkt onder meer dat twee nauwe medewerkers van Coëme de leiding van de lucht macht onder druk hebben gezet om te kiezen voor het Franse luchtafweersysteem van Dassault. Experts gaven de voorkeur aan een reeds beproefd, technisch be ter en goedkoper Amerikaans sys teem. Achteraf is gebleken dat Dassault dertig miljoen frank commissieloon had betaald aan de Franstalige socialisten voor hun bemiddeling. Het Belgische kabinet besloot op 28 april 1989 om de order te gun nen aan Dassault. Precies 27 mi nuten na de beslissing hing minis ter van defensie Coëme aan de lijn met grote baas Serge Dassault om hem persoonlijk het goede nieuws te vertellen. Procureur-generaal mevrouw Liekendael van het Hof van Cassatie meent daarin een aanwijzing te zien dat er sprake zou kunnen zijn van opgezet spe) en corruptie. Volgens de topmagistraat was Coëme ook op de hoogte van het (ADVERTENTIE) De Nationale Najaarsbeurs voor Antiek, Kunst en Exclusieve Interieurs Laan van Erica 50 Openingstijden: alle dagen van 13.00 tot 22.00 uur behalve za. en zo. van 11.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijs: ƒ22,50 p.p., incl. luxe catalogus Vanavond op RTL4 van: morgen vanaf 11.00 uur "f I oster Parents Plan, waarin V'illeke Alberti, Mireille Be Holt, Henny Huisman, I] Santing, Caroline Tensen, J U kunt ons het hele weeken Deze actie is mede mogelijk g V

de Stem | 1997 | | pagina 4