Jan van Stee terug op oude nest Goes staat voor zware opgave Bert Timmer verovert titel in eerste klasse 'Time Out' primeur op NK driebanden Plaatsingswedstrijd NK groepsspringen sKORT ZILVEREN SCHOEN Librekampioenschap DESTEM DEsfplOERIER DE STEM SPORT ZEELAND B3 tie e Van Stee teld EN Niet iedereen even blij met aanstelling tot interim-consul Axel op zoek naar aansluiting -ZONDAGVOETBAL Promotiekansen DE STEM TOPSCORERS-KLASSEMENT Volop schar voor de kust SPORTNIEUWS KORT De Spetters alleen aan de leiding Schaaktoernooi voor meisjes Persoonlijk ZK jeugdschaken AAN ONZE LEZERS EN ADVERTEERDERS Kantoor Terneuzen van De Stem en Zeeuws-Vlaamse Koerier weer open ER 1997 B2 ZATERDAG 8 NOVEMBER 1997 kt voor denatio- ederlandse Wiei er laten weten de verder te gaan. er het vertrouwen tekende een brief d van overmatig eeft de coach in- nationale selectie, et VKS-team van et haar zijn in een el Zijlaard. ns de training de elgisch kampioen jaar kampte met van zijn fiets af- wereldkampioen ast contract krijgt de tweede cyclus edstrijd in Gave- anager Frans Nijs- bevoegdheden. De tee keert vandaag Deckers krijgt per spoedoverleg tus- VVCS, de spelers- CVB en de vereni- pporter is gisteren eld tot drie weken den rond de wed- lrechtprocedure zes ging. De man was een massale vecht er United. Tmergy nieuw een beman- lssen verlaat de Ne- gint aan de tweede reld. De Fransman voortdurend nega- t heeft geen zin met de as niet uit de be leen problemen op," t verboden prestatie ~K in oktober in Pa kte gisteren bekend eizoen bij de renstal et afgelopen seizoen van de gewond ge- o) 2, 4. Teshigawara Chunlu Wang (Chn) 0 plaatsingspunten, 11. s (Ned) 0-7, 17. o.a. Me- nge (Ned) 0-4. and na 1000 meter: 1 an) 5 punten, 2. Jun- (ZKo) 3,3. Gooch (GBr) -Sung Kim (ZKo) 1, 7. eg (Ned) 0-12, 18. o.a. 0-5. itse afstandskampioen- printers, eerste dag. 500 m, eerste race: 1- 81 (baanrecord), 2. Gar- 60, 3. Baier-Loef 40,90; ce: 1. Völker 49,95, 2. 40,42, 3. Garbrecht 1. Völker 79,76, 2. Gar- 3,3. Baier-Loef 81,32. 00 m, eerste race: 1. Be- 2. Spielmann 37,88, 3. edo 37,91; tweede race: ,32, 2. Pfeiffer 37,54, 3. edo 37,61. 1. Behr 74,67, 2. Pfeif- 3. Reyes-Loredo 75,52. VOETBAL erste divisie ad eagles - CAM- :euwarden i-3 (o-i). n der Laan, 71. 0-2 Van 89. 1-2 Tammer, 90. 1-J ,aan. Gele kaart: Boere- stede (beide Go Ahead). -ambuur). Scheidsrech- gwart. Toeschouwers: n kop: AZ 13-32, Cam- 5, ADO Den Haag 12-23, e 13-23, TOP Oss 13-23. Bundesliga: Kaïser- - Hansa Rostock Duisburg 0-2. ificatie, zone A«e Qatar - Iran 2-0 (1-Oj- 1-0, 80. Enazi 2-u. Iran 8-12, 2. Saudi-Ara- 3. Qatar 7-10, 4. Koeweit, ZWEMMEN nsburg. Open Duitse alificatie (50-meterbad). 400 vrij: 1. Henke Hase 4.12,42, 3. ,35, 4. Vlieghuis Ned 13. Kouwenberg (Ned) 00 rug: 1. Völker 1.02.00, ilt?1.02,65,3.Maraei- iFra) 1.04,07, 7. Staru* 05,32, 10. Smit (Ned) 100 vlinder: 1. Meiss 2. Jake 1-01,97, 3 S^' 15. Postma (Ned) 1-05.9 dofwegen (Ned) l-06' Ag ,50 vrij: l.Lüderitz 22,99, neberg 23,15, 3. K«f e 1,38; 13. Veens (Ned) 24,1 ikhuis (Ned) 24,18, (Ned) 24,57; 200 vhnde^ |ier 2.00,64, 2. Rupp»™ 3. Fleischmann 2.03, n 2.06,36; 200 w'sscl- 2.02,38, 2. Keller 2.02, b 1.06,57; 8. Van del 4JJ" 10,45. Van onze sportmedewerker Kruiningen - De oud-Goese- naar Jan van Stee uit Wouw raat tijdelijk als interim-con sul fungeren van het Zeeuwse 0WU wielerdistrict. pat besluit werd donderdag avond genomen tijdens de na jaarsvergadering in het Dorps huis in Kruiningen. Van Stee, ook consul van Zuid-West Brabant, zal tot het landelijk KNWU-con- j in maart de taak overnemen van Henk Remijnsen, die na vijf jaar afscheid nam en van ver schillende kanten veel lof werd toegezwaaid. Namens het hoofd bestuur van de KNWU prees Hans van Beek de inzet en de ac curatesse van Remijnsen en merkte onder andere op dat Zee land landelijk gezien hoog heeft gescoord met deze consul. Henk Remijnsen gaf te kennen met een tikkeltje weemoed af scheid te nemen van het Zeeuwse district. „Door verandering van werk moest ik echter prioriteiten stellen en was er veel minder tijd beschikbaar om me volledig in te zetten voor het consulschap. Daarom heb ik mijn taak neerge legd, want ik wil geen half werk afleveren." Het staat nog niet vast of Zeeland in de toekomst zal kunnen be schikken over een eigen consul. Momenteel onderzoekt een werk groep binnen de KNWU de moge lijkheid voor een nieuwe struc tuur. Tijdens het voorjaarscon gres komt daarover meer duide lijkheid. Daarom adviseerde de KNWU het Zeeuwse districtsbe- stuur een tijdelijke consul te be noemen. Jan van Stee had zich hiervoor kandidaat gesteld. Niet iedereen van de Zeeuwse afge vaardigden op deze bijeenkomst was daar overigens gelukkig mee. Oud-consul Wim Evertse uit Zie- rikzee meende dat de dubbel functie van Van Stee problemen zou kunnen opleveren. Ook in an der opzicht vond hij Van Stee niet de geschikte man. Evertse: „Destijds ben je in feite uit pure ellende naar Brabant gevlucht en dat zijn we hier nog lang niet ver geten," voegde hij Van Stee toe. Deze reageerde: „Omdat ik door de KNWU gevraagd ben deze taak op me te nemen en de tijd daarvoor kan vrijmaken heb ik 'ja' gezegd en zal me daar voor inzetten, maar als er anders wordt beslist zoek je hetzelf maar uit." Na nog wat discussiëren ging de vergadering toch akkoord met de aanstelling van Jan van Stee. Het Zeeuwse district nam op deze bijeenkomst ook afscheid van Lo Meijer uit Terneuzen, die vieren twintig jaar als jurylid fungeerde en ook geruime tijd bestuurslid is geweest. Voor de invulling van de vacature als secretaris van het district heeft men twee kandidaten op het oog. De Zeeuws-Vlamingen Hiddie Visman en Honoré Pie- ters. Laatstgenoemde is reeds se cretaris van de Wielertrimbond Zeeuws-Vlaanderen, maar dit bleek niet bezwaarlijk te zijn. Binnenkort worden er spijkers met koppen geslagen wat deze functie betreft. Cees Bal, die als waarnemend voorzitter optrad, omdat Rinus Everaers verstek moest laten gaan wegens ziekte, constateerde in zijn jaaroverzicht dat er nog steeds problemen zijn die om een oplossing vragen. Zoals het te ruglopen van het aantal crite riums. Hij deed dan ook een drin gend beroep op de organiserende comités van wedstrijden om de hand aan de ploeg te blijven slaan. Er zijn echter ook positieve gelui den. Zo liet Henk Remijnsen we ten dat er in het afgelopen sei zoen 11 wedstrijden voor nieuwe lingen zijn verreden in de provin cie en dat er ook een duidelijke aanwas van renners is in deze ca tegorie. Zeeland beschikt nu over vijftien nieuwelingen. Een paar jaar geleden stond dit nog op het nulpunt. Wat de wedstrijdkalen der betreft is het noodzakelijk dat Zeeland en West-Brabant die zoveel als mogelijk is op elkaar afstemmen. Van onze sportmedewerker Axel - Goes staat zondag voor een zware opgave: winnen van Zwaluw VFC, dat de laatste weken van slag lijkt. Voor de Zeeuwse vaandeldrager in de eerste klasse C liggen er dus mo gelijkheden. Winstkansen liggen er eveneens in de derde klasse voor HW'24, op bezoek bij Moerse Boys, en voor Axel, dat MOC'17 op bezoek krijgt. Terneuzen verkast voor een zware klus naar Virtus. Goes had vorige week bij Roos endaal moeten winnen om iets meer lucht te krijgen. De Goese- naren bleven echter op 0-0 steken en dat was te weinig. De voor laatste plaats bleef dus vaste stek voor de formatie van trainer Hu- go Barends, die ondanks de nete lige positie nog altijd optimis tisch is. „We halen de rode streep nog," is zijn mening. Zondag krijgt Goes het sterk gestarte, maar teruggevallen Zwaluw VFC op bezoek. Opnieuw een zware dobber, weet Barends als geen ander. Tevens weet hij dat de tijd van oogsten aangebroken is. Zo niet, dan wacht Goes een lange donkere winter. Voor het twee klassen lager spe lende HW'24 is de situatie een stuk aangenamer. Met vier pun ten voorsprong leiden de Hul stenaren de dans met inmiddels de zekerheid tot die ploegen te behoren die in de nacompetitie uitkomen. De promotiekansen liggen dus al vast. De weg naar de titel is nog lang, al lijkt HW'24 die weg met goed gevolg af te gaan leggen. Zelfs zonder Jan Leendertse en Angelo Verbrae- ken, die beiden zo goed als zeker dit seizoen niet meer zullen spe len. Zondag is HW'24 te gast bij Moerse Boys en tegelijkertijd fa voriet voor de zege. Of Axel dat etiket in het duel met MOC'17 eveneens opgeplakt mag bijgen, is twijfelachtig. Zonder mannen als Menno van Grem- berghe (liesblessure), Harald Verschuren (geblesseerd) en Scott de Greef (militaire dienst) is het hart uit de defensie ver dwenen. De opbouw van achter uit leidt daar eveneens onder en dat houdt in dat Axel zonder die mannen onsamenhangend speelt. Temeer daar het missen van die verdedigers een omzetting in houdt, die evenmin bijdraagt aan bet opbouwende karakter. Zorgen tel zit dus in de zorgen en moet wekelijks afwachten of en wie 'an voornoemd trio kan spelen. ■Het gevolg is dat het wekelijks moeilijk is," weet men in AxeR. tvaar de trouwe aanhang begint morren. Temeer daar er op in-~ zet wordt verloren. Een zaak tel onwaardig. In dezelfde der de klasse verkast Terneuzen, vo rige week 1-0-winst op Axel, vol goede moed naar Virtus. „Het goede gevoel is aanwezig," merk te doelman Peter Huls al op. Win nen van Axel ziet hij als een posi tieve stap richting koppositie, want die stek is waar Terneuzen op uit is. De ambities zijn wat dat betreft nog niet geluwd. Evenmin het zoeken naar versterking. STEEN-Breskens is een strijd die trainer Cor van de Velde normaal gesproken met gemengde gevoe lens in zal gaan. Deze Bressiaan- der moet met STEEN Breskens kloppen om uitzicht op de tweede plaats te houden. Die tweede stek, achter Zierikzee, is name lijk inzet in dit gevecht. Een strijd die Van de Velde ziet als een strijd als alle anderen. „We komen elk met elf spelers binnen de lijnen," is zijn vaste gezegde. Voor Cor van de Velde is elke wedstrijd dus een open boek, dat pas gelezen kan worden als de ac teurs bezig zijn en gesloten als er afgefloten is. „Zo ligt het niet," weet Piet Puy- pe, trainer van Breskens. „STEEN zal er alles aan doen om te winnen. Zeker Cor van de Vel de kennend. Wat dat betreft zie ik het duel bij STEEN als een be laden wedstrijd. Een strijd om de tweede plaats op jacht naar kop loper Zierikzee. Het zal spannend worden," aldus de coach van Breskens, die het duel aangaat zonder de geblesseerden Paul Walraven, Carlo de Smit en Ton- ny van Vooren. Laatstgenoemde hervatte deze week de training en is dus op weg terug. „Het gemis van dit drietal doet zich met na me achterin gevoelen. Daar heb ben we dan ook problemen," al dus Puype. programma: Eerste klasse C: Brabantia- BW/Verachtert, Best Vooruit-VO- AB, Roosendaal-OJC Rosmalen, Goes-Zwaluw VFC, Wilhelmina'08- DESK, WVO-Volharding. Derde klasse a: Patrijzen-Middel burg, Vlissingen-Unitas'30, RCS-In- ternos, Virtus-Terneuzen, Axel- MOC'17, Moerse Boys-HW'24. Vierde klasse a: Hontenisse-Sluis- kil, Zierikzee-Hansweertse Boys, Clinge-Philippine, Grenswachters- Luctor'88, STEEN-Breskens, IJzen- dijke-Koewacht. Vijfde klasse a: Corn Boys-Walche- ren, Aardenburg-Domburg, Hoofd plaat-Zeeland Sport, Renesse-Vo- gelwaarde, Jong Ambon-Hulsterloo, Zeelandia-RIA, Oostburg-Graauw. Zesde klasse a: SDO'63-Robur, Kwadendamme-Noormannen, Bier- vliet-Sluis, Lewedorpse Boys-Groe- de, Schoondijke-Terhole. STEEN-trainer Cor van de Velde is fel belust op winst in het duel tegen Breskens. Door Maurice van Overbeek Veghel - Na de tijdklok doet nu ook de 'time out' zijn intrede bij het biljarten. Op het nationaal kampioenschap drie banden, dat van komende donderdag tot en met zondag in Veghel als de 'Minkels Products Masters' wordt gespeeld, wordt het fenomeen voor het eerst ingevoerd. De spelers mogen een keer per set bedenktijd nemen waarbij de klok wordt stil gezet. „Het driebanden is hiermee gediend," motiveert Hans Coolegem de beslissing van de organisa tie. Voorlopig blijft de 'time out' beperkt tot de Masters, een eenmalig bedenksel. Maar Coolegem acht het niet uitgesloten dat in de toekomst de time-out in de competitie en bij Grand Prix-toernooien tot algehele regel wordt verheven. „Het probeersel zal zeker in breder verband besproken worden. Want het komt het spel alleen maar ten goede," is de overtuiging van Coolegem. „De ontwikkelin gen tijdens de halve finales van de beker in Heiloo hebben ons aan het denken gezet," luidt de toelichting. „Marco Zanetti had op een gegeven moment de mogelijkheid om de set in een keer uit te maken, maar dan diende hij een oplossing te bedenken voor een uiterst moeilijke bal. De zestig seconden tikten ech ter onverbiddelijk weg. Gevolg: een misser. En dat had anders kunnen zijn. Het is maar één van de vele voorvallen in het drieban den." De grote belangen die er bij de Masters op het spel staan, zijn volgens Coolegem doorslagge vend geweest om de time out in te voeren. „Er is immers een auto van ruim 40.000 gulden te verdienen door de eerste speler die een set van vijftien caramboles in een beurt uitmaakt. En dan kan enige bedenktijd wel eens allesbepa lend zijn. Overigens kan de time-out, indien hij niet is benut, niet worden meegenomen naar de volgende set." De Bruijn In de fonkelnieuwe Veghelse biljartarena, op getrokken in de hypermoderne showroom van de Veghelse Mercedes-dealer, komen drie de butanten in actie. Jelle Pijl uit Enschede, Je an Paul de Bruijn uit Hulst en jeugdtalent Ar no Peterson uit Heemstede hebben zich voor 1. L. Goossen (Tern Boys) 15 doelpunten. 2. A. van Haneghem (IJzendijke) 12 doelpunten. 3 R. Mohr (Heinkenszand) 11 doelpunten 4. J. Lensen (Koewacht) 9 doel punten. 5. A. Gladdines (Hoek) 8 doel punten. 6. t/m 9. R. Zuydwegt (Kloetin- ge), A. van Noorden (Kruinin gen) M. de Kunder (Tern Boys) A. Lourens (Kloetinge) 7 doel punten. 10.t/m 14. R. Baijra (Kruinin gen), K. Boufrahi (Middelburg zo), R. Melaard (Middelburg za), W. v.d. Dries (Patrijzen), J. Straten (Rillandia) 6 doelpun ten. 15.t/m 26. J. Frusch (Axel), P. Withagen (HW'24), E. Tielman (Hontenisse), E. Osmanovski (Breskens), R. v.d. Velde (Dau- wendaele), B. Aschman (Rillan dia) J. Navarro (Steen), B. Ver schuren (Veerse Boys), H. Fluit (Wolp. dijk), R. Jansen (RCS), P. Bom (SSV'65), R. Scholten (SSV'65) 5 doelpunten. Clubscore: 1. Tem boys 29 doelpunten. 2. Rillandia 22 doelpunten. 3. IJzendijke, Kloetinge en Kruiningen 20 doelpunten. Alleen de kampioen van Neder land en de nummer twee hoeven niet in actie te komen tijdens de ze plaatsingswedstrijd. Voor het mannenteam van SV Volharding betekent dit geen lange mat, mi ni-trampoline of kastspringen, want op deze onderdelen werd het vorig jaar tweede. Dit jaar is 7an onze biljartmedewerker erneuzen - Bert Timmer van ae biljartvereniging 't Bier- wmkeltje veroverde de titel in e eerste klasse driebanden de Biljart Federatie Ter neuzen Stad (BFTS). Door een overtuigende zege in de slot- parti] tegen Gennaro Pecoraro stelde Timmer de titel veüig in Kacketcentrum waar KOT de organisatie zorgde. -DRIEBANDEN d» !,Bert Timmer de titel verover- r as enigszins verrassend, om dat hij met een beduidend lager algemeen gemiddelde eindigde dan zijn naaste concurrenten. Waar die een steek lieten vallen, daar bleef Timmer op basis van een uitstekende wedstrijdmenta liteit op de been. Voordat Timmer tot de finale doordrong moest hij de halve finale tegen Ko Diele- man zien te overleven. Daarin ondervond de latere kampioen beduidend meer tegenstand dan in de finale. Die halve finalepartij had lang durig een evenwichtig karakter. Na 33 beurten wees het scorebord 18-18 aan en was de ontknoping nog een raadsel. Pas in de 36e beurt viel de beslissing. Gesteund door een serie van vijf carambo les werkte Bert Timmer zich los en finishte met de winstcijfers 20-25 in 38 beurten. Andere finalist Gennaro Peco raro moest nog dieper gaan om de eindstrijd te bereiken. Cees A. Wissel was een taaie opponent. In dat treffen stond Pecoraro steeds wel aan de positieve kant van de score, maar dat verschil was zo klein dat die voorsprong gemak kelijk in één beurt omgezet kon worden in een achterstand. In de slotfase leek Pecoraro toch nog het onderspit te moeten delven toen Wissel in de 29e beurt een voorsprong nam van 24-22. Cees A. Wissel kon het karwei niet af maken en zag Pecoraro in 32 beurten met de de minimale winstcijfers 24-25 de finaleplaats veilig stellen. De finale was een eenzijdig ge beuren. Door een bijzonder regel matige productie sloeg Bert Tim mer al na veertien beurten een beslissende kloof: 12-2. Na 25 beurten was de stand zelfs 19-4. Vanaf dat moment stokte de pro ductie van Timmer, maar de ge slagen kloof was zo groot dat de voorsprong niet in gevaar kwam. In de 36e beurt sloot hij de finale winnend af met de cijfers 25-13. De kortste partij in deze titel strijd was voor Koos Zwanink (25 caramboles in 24 beurten) en de hoogste reeks werd zowel door Ko Dieleman als door kampioen Bert Timmer gemaakt met een aantal van zeven caramboles. EINDSTAND 1. Bert Timmer ('t Bierwinkeltje) algemeen gemiddelde 0,585 en een hoogste serie van 7 caramboles, 2. Gennaro Pecoraro (Concordia) 0,651-5, 3. Cees A. Wissel (Concor dia) 0,695-4, 4. Ko Dieleman (KOT) 0,645-7, 5. Louis van der Hooft ('t Bierwinkeltje) 0,607-5, 6. Joke Breur (BW) 0,503-4, 7. Koos Zwanink (KOT) 0,635-5, 8. Bram de Kraker ('t Keldertje) 0,458-4. November is voor zeevis sers een topmaand, maar zoals uit verschil lende bronnen blijkt, was ook de tweede helft van oktober lang niet slecht. Op de Ooster- schelde ondervinden zeehen gelaars nog heel veel last van het zogenaamde 'apenhaar', een vervelende soort draad wier dat bijzonder taai is en zich in plukken op de vislijn vastzet. Scharren zijn er ook op de Oosterschelde genoeg maar het vuil geeft wat problemen. Ook gulletjes zijn weer in de vangst op de bekende stekken rondom de Zeelandbrug. Voor de Oosterscheldekering is het echter helemaal bingo. Volop grote schar, gul en wat wijting slaan er de klok. Zelfs vanaf de stranden is het momenteel al leuk vissen op gul. al moet je daarvoor wel naar de kust van Walcheren vanaf Vlissingen tot Westkapelle. Vorige week meldden mijn Zeeuwse bronnen een schreeuwend tekort aan zee aas, vooral pieren. Zeeaas dat vooral voor het Zeeuwse be stemd is, met name het zeeaas dat uit de spitmachine komt, blijkt in grote hoeveelheden naar Groot-Brittannië te wor den uitgevoerd. Bestellingen van Zeeuwse aasleveranciers worden door de tussenhandel niet gehonoreerd of slechts ten dele. Daardoor kunnen aas handelaren door heel Zeeland maar mondjesmaat aan de Door Rien van Nunen vraag voldoen, ook omdat de tijen om aas te steken de hele vorige week ongunstig waren. Daarnaast dreigt de groothan del bij te veel commentaar op handel en wandel het leveren van aas helemaal te beknotten. Hieruit blijkt dat het tekort aan goede spitgronden voor de beroepsspitters een monopo liepositie doet ontstaan die niet gezond kan zijn. Straks is de hele aasleverantie in het Zeeuwse in handen van een enkeling. Naar mijn mening is machinaal spitten pas legaal als het overgrote deel van dat aas ook bestemd is voor de bin nenlandse handel. Ook de aas groothandel zou er verstandig aan doen de Nederlandse markt niet tekort te doen. Er is maar een hele dunne lijn tus sen het legaal verkopen van aas en de zwarthandel welke in die kringen welig tiert. FOTO WIM KOOYMAN het eerst geplaatst voor het nationaal kam pioenschap driebanden. Ten opzichte van vorig jaar, toen nog in De Blauwe Kei werd gespeeld, telt het deelne mersveld nóg drie nieuwkomers. Ossenaar Arie Weijenburg (winnaar van de Masters in 1987 en 1988), die bijna traditiegetrouw een jaar had overgeslagen, is weer van de partij. En ook Ad Broeders uit Oosterhout en de Helmonder Anno de Kleine zijn na een afwe zigheid van twee jaar terug van weggeweest. De zes verdrongen Van Uum, Velthuis, Van Manen,Van de Ven, Van Kuijk en reserve Nieuwenburg. Jean Paul de Bruijn is het buitenbeentje in het Masters-gezelschap. Jarenlang deed hij tevergeefs pogingen om aangemerkt te wor den als 'biljart-Belg'. In die hoedanigheid zou hij toegelaten kunnen worden tot de Bel gische Masters. In de jaren '95 en '96 koos De Bruijn voor de KNBB en legde hij zich toe op het bandstoten dat hij bekroonde met de na tionale titel. Grote favoriet voor de titel is vijfvoudig na tionaal kampioen Dick Jaspers, die vorig jaar door Raimond Burgman werd onttroond. Sas van Gent - Het team van De Spetters is alleen leider in de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent. Door het duel tegen Marinet met 6-1 te winnen gaat De Spetters met drie punten voorsprong enige concurrent De Vlaanderen vooraf. Ondanks dat de 6-1-zege anders doet vermoeden kwam die toch vrij moeizaam tot stand. Beide teams speelden zonder wisselspelers. Dat brak Marinet in de slotfase op. Ruim acht minuten voor tijd was het nog 1-1, maar in die slotfase stoomde De Spetters op naar een ruime zege. Ook het duel Benny Sport-Cerestar bleef lang spannend. Benny Sport nam eveneens in de slotfase afstand: 5-3. stand De Spetters 6-16, De Vlaanderen 6-13, Benny Sport 5-7, Cerestar 6-4, Marinet 5-0. OOstburg - De schaakvereniging SVWZ V uit Oostburg houdt zon dag 9 november voor de vijfde maal het jaarlijkse schaaktoernooi voor meisjes. De organisatie kan zich verheugen op een toenemen de belangstelling, want inmiddels schreven 43 meisjes uit Neder land en België voor dit gebeuren in. Onder die deelneemsters de beloftevolle Meike Wortel uit Delft, die met een rating van bijna 1800 punten als belangrijkste kanshebber in haar groep van start gaat. Het toernooi begint om 10.30 uur in de lokalen van de Open bare Basisschool Oostburg. De prijsuitreiking is voorzien om en nabij 16.45 uur. Terneuzen - De tweede wedstrijddag van het persoonlijk Zeeuws kampioenschap jeugdschaken wordt vandaag bij de schaakvereni ging Terneuzen afgewerkt. Plaats van handeling is dan het clublo kaal van die vereniging aan het Edvard Grieghof te Terneuzen. Daar laat competitie' ider Adri Paauwe de deelnemers vanaf 10.00 uur in actie kome - Van onze turnmedewerker Goes - Sportvereniging Atalanta uit Maasbracht (Limburg) houdt zaterdag 15 november de plaatsingswedstrijd voor het NK groepspringen voor Zuid-Nederland, Door tijdens deze wedstrijd goed te presteren, kan SV Volharding uit Goes zich plaatsen voor de finale van het nationale kampioenschap. het voor de mannen een enorme uitdaging, omdat zij zich willen plaatsen op twee nieuwe onder delen, het paard- en het tafel- springen. Lukt dit, dan doen de mannen tijdens het Nederlands kampioenschap aan alle onder delen mee. De vrouwen van Volharding doen mee op de onderdelen kastsprin gen en mini-trampoline. Vorig jaar werden zij tweede bij het paardspringen. Daar zijn zij dus al voor geplaatst. Het kastsprin gen is voor de vrouwen nieuw en juist hiervoor zijn zij enorm ge motiveerd om zich te plaatsen en dan uiteindelijk Nederlands kampioen te worden. Naast de vrouwen en mannen is ook het team van de jeugdturn- sters van de partij. Een gedeelte lijk nieuw team ten opzichte van twee jaar geleden. Deze meisjes kunnen voor een verrassing zor gen. Het vierde team is het team van de toekomst, zeven jonge jeugd- turners maken hun debuut op het hoogste niveau. De Nederlandse kampioenschap pen worden 14 februari gehouden in het Friese Menaldum. Kwadendamme - De biljartvereniging OKK uit Kwadendamme houdt van vrijdag 14 tot en met zondag 16 november het kampioenschap tweede klasse libre van het district Walcheren en De Bevelanden. De ze titelstrijd wordt onder leiding van wedstrijdleider Gerard Schaap gehouden in café 's-Lands Welvaren te Kwadendamme en begint vrij dag om 19.00 uur. Zaterdag en zondag gaan de partijen om 12.00 uur verder, de finale is zondag omstreeks 16.00 uur. Deelnemers: 1. J. de Pundert (OHGL Kwadendamme) algemeen gemiddel de 4,53 (promotie), 2. W. de Jonge (De Toekomst 's-Heerenhoek) 3,77, 3. M. Vleugel (Scheldezicht Wemeldinge) 3,65, 4. J. Franse (HBC Heinkenszand) 3,44, 5. C. Verbeek (OHGL) 3,43, 6. R. Feijtel (Scheldezicht) 3,24, 7. A. Maas (VEG/ABV Oost-Souburg) 2,92, 8. W. van Gent (BVM Wemeldinge) 2,89. Reserves zijn: 1. J. de Koek (Avontuur Goes) 2,88, 2. M, van der Hage (De Vier Linden 's-Gravenpolder) 3,59, 3. J. van Belle (ALM Goes) 2,85. (ADVERTENTIE) Het kantoor in Terneuzen van De Stem, dagblad voor Zuidwest- Nederland, en van de Zeeuws-Vlaamse Koerier, is na een korte onderbreking vanaf maandag 10 november weer open. Op het kantoor aan de Zuidlandstraat 32, van waaruit ook de dagbladredactie van De Stem werkt, kunt u terecht voor rubrieks- en display-advertenties, voor informatie over advertentiemogelijk heden, inleveren van redactiekopij enz. Kantoortijden: maandag t/m vrijdag van 08.30-12.30 uur en 13.00-17.00 uur. Centraal telefoonnummer: 0115 64 57 40 Voor telefonische opgave van advertenties kunt u bellen naar: Rubrieksadvertenties Kleintjes) Telefoon: 076-5 312 313, Fax: 076-5 312340 Advertenties Detailhandel/Diensten/B-to-B/Uitgaan-Toerisme Telefoon: 0114-372 772, Fax: 0114-372 771 Familieberichten/Dankbetuigingen/Geboorteadvertenties Telefoon: 076-5 312 550, Fax: 076-5 312 340 Personeeladvertenties/Opleidingen/Cursussen Telefoon: 076- 5 312 240. Fax: 076-5 312 242 Advertenties Onroerend Goed/Financiële Diensten/Vervoer Telefoon: 0114-372 772, Fax: 0114-372771 Voor vragen over uw abonnement kunt u kontakt opnemen met de afdeling Lezerscontact telefoon: 076-5 312 312

de Stem | 1997 | | pagina 15