fDon-Leo-showin De Kuip Goes g voor z opgav Nominatiebeleid schaatsers versoepeld VfL Bochum ziet kansje tegen Ajax Siemerink verslaat Fransman Pioline Bert Tim: Interim-trainer Beenhakker spreekt vertrouwen uit in Feyenoord-selectie UITSLAGEN STANDEN DE STEM SPORT DE STEM Vreugdesprong Leo Beenhakker FC Twente hoopt tegen Auxerre eindelijk op echt voetbal Schulz uitgeschakeld in Chicago Inter favoriet, Ajax vierde SPORTNIEUWS KORT Axel op zoek na* ZATERDAG 8 NOVEMBER 1997 E$2 popr John Graat Den Haag - De kansen op ^wralificatie voor de Olympi- &clje Spelen in Nagano zijn voor de schaatsers verruimd. De nationale sportkoepel NQC/NSF heeft in samen- Spraak met de KNSB bepaald dat via de komende wereldbe kerwedstrijden nog nomina ties te verdienen zijn. pié nominaties hebben de Schaatsers nodig om tijdens het NK afstanden al definitieve kwa- lificatie af te kunnen dwingen. Tot nu toe waren tien schaatsers zeker van een olympische nomi natie op een afstand. In die lijst ontbreken Erben Wennemars en Falko Zandstra. Vooral door de prestaties van Wennemars in het afgelopen half jaar - hij reed een officieus we reldrecord op de 1500 meter - is nu bepaald dat hij zich alsnog kan nomineren door ofwel in de World Cups in Roseville en Cal gary één keer bij de eerste zes te eindigen, ofwel na die twee wed strijden in het klassement bij de eerste twaalf te staan. Met de nominaties kan op het NK afstanden in Heerenveen (18-21 december) al een Nagano-ticket verdiend worden als men op een afstand bij de eerste twee (of drie) eindigt. Er blijven dan nog 'open plekken' over voor 'discus- siegevallen'. Op ijsbaan De Uit hof gaf NOC/NSF bij monde van Ard Schenk, chef de mission voor Nagano, een toelichting op de fa ciliteiten die in de aanloop naar Nagano ter beschikking zijn ge steld. Schenk sprak de verwach ting uit dat Nederland behalve in het schaatsen ook vertegenwoor digd is in het shorttrack, bob sleeën (Rob Geurts) en skiën/snowboarden (Thedo Rem- melink). Rond 20 januari vindt de officiële ploegoverdracht plaats. Het NOC/NSF stelde onder meer geld ter beschikking voor weten schappelijke onderzoeken naar de verdere ontwikkeling van de klapschaats. Het fysiologisch on derzoek naar de klapschaats, door de Vrije Universiteit, baarde onlangs opzien in Inzeil. Daar raakten de buitenlanders onder de indruk van de - zoals Ab Krook het uitdrukte - Cape Can- auerol-achtige taferelen die met het onderzoek gepaard gingen. Inmiddels wordt ook in het bui tenland volop onderzoek gedaan naar technische verfijning van de klapschaats. In Japan is men druk bezig, evenals in Duitsland waar het bedrijf K2 (bekend van de Telekom-tijdritfietsen) zich op de schaats heeft gestort. I r» boor Henri van der Steen Rotterdam - Leo Beenhak ker zegt al 'een redelijk beeld' te hebben van de se lectie van Feyenoord. Des ondanks gaat hij voor de tweede plaats in deze com petitie. „Er zijn nog iets yan 21 wedstrijden te spe len en we hebben zes pun ten achterstand op PSV. Pus is het een reële doel stelling, tweede te wor den." Het was één lange 'Don-Leo- show' gistermiddag in Rotter dam-Zuid. Zijn entree werd met een applausje van tientallen ïjiieuwsgierige supporters opge luisterd, op het trainingsveld ging hij vervolgens als een jonge hond te keer. De persconferentie ha'afloop gebruikte Beenhakker ook nog even om te laten merken dat hij fit en fris is. „Als een tij ger voel ik me. Ik lust je rauw," voegde hij een wantrouwige ver slaggever toe die een vraag had gelanceerd in die richting, ©p zijn eerste dag als interim trainer van Feyenoord maakte Beenhakker zeker een gedreven indruk. Niets anders was verwacht. Beenhakker is voor de fans ook (}m die reden kennelijk een Rot terdammer onder de Rotterdam mers. Bij zijn eerste tocht van de kleedkamers naar het trainings veld kreeg hij van een vrouwelij ke fan alvast een Feyenoord- sjaaltje aangereikt. „En die wil ik pas terug als we kampioen zijn." Beenhakker ging akkoord met die afspraak, net als de vrouw, Ijeus wel beseffend dat de das dus voorlopig in handen van de coach blijft. Kampioen worden hoeft ook niet, derde worden zou al een wereld prestatie zijn van Beenhakker, did een standbeeld verdient als hij met Feyenoord zelfs als twee de zou weten te eindigen. Hij zei gisteren wel ongeveer te weten hoe sterk zijn selectie is en sprak Met een door een vrouwelijke fan geschonken Feyenoord-sjaaltje om de nek betreedt Leo Beenhakker met veel gevoel voor show het trainingsveld van zijn nieuwe club. FOTO ANP zijn vertrouwen uit in de groep. Een vraag over schoon voetbal ging hij een beetje uit de weg. „Soms moet je kiezen. We willen een speelwijze die ook aansluit bij de verwachtingen van de mensen, maar in eerste instantie moeten we de eerstvolgende wed strijd winnen. En dan de volgen de. En dan de volgende." De vraag over schoon voetbal had natuurlijk van doen met het grote aantal momenten dat Feyenoor- ders de afgelopen jaren over de schreef gingen. Woensdag ge beurde het Bosvelt en Cruz nog. De Engelse kranten lieten giste ren de bondscoaches van Enge land en Ierland aan het woord over de aanslag van Bosvelt die de Ierse international Irwin voor weken uitschakelde. Glenn Hoddle (Engeland) zei: „Je kunt 100 positieve dingen zeggen over Feyenoord-United en één negatief ding, maar dat ene nega tieve ding mag van mij de aan dacht krijgen. Zodat de hele we reld weet dat je zo geen voetbal speelt." Collega Mick McCarthy, die Ir win mist in de beslissende WK- wedstrijd tegen België, zei: „Als ik Manchester United was, zou ik actie ondernemen. Het was een overtreding die een einde had kunnen maken aan de carrière van Irwin. Dit soort overtredin gen mogen niet ombestraft blij ven." totterdam - Hij kon het niet laten. Een paar minuten na zijn eer- e training bij Feyenoord maakte Leo Beenhakker, ver weg van 'alle fotografen en tv-ploegen, twee vreugdesprongen. Zo blij was "¥yj kennelijk dat hij eindelijk bij zijn jeugdliefde 'binnen' was. „Ik heb een werelddag gehad," bekende 'Don Leo' later, „Ik heb ervan genoten. En vraag me nu niet meer waarom. Mag ik het ver domme bij Feyenoord naar mijn zin hebben?" Stockholm - Jan Siemerink heeft de halve finales bereikt van het met 1.6 miljoen gedoteerde ATP- toernooi van Stockholm. De Rijnsburger versloeg de Frans man Cédric Pioline zonder ook maar een keer zijn opslag te ver liezen, 6-2 6-4. In de halve finales ontmoet Sie merink, die eerder de Duitser Bo ris Becker ook al zonder opslag- verlies het toernooi uitmepte, de als tweede geplaatste Engelsman Greg Rusedski, die dankzij de maagklachten van Magnus Lars- son (Zwe) een walk-over had. De als eerste geplaatste Patrick Raf ter zit ook bij de laatste vier dankzij een regelmatige zege op 'Tiny Tim' Henman, 6-3 6-3. Rafter, winnaar van de US Open, speelt tegen de winnaar van het duel tussen Jonas Björkman (Zwe) en de Slowaak Karol Ku- cera. Brenda Schultz was minder suc cesvol. De als zevende geplaatste Heemsteedse verloor in Chicago in de tweede ronde van de Indo nesische Basuki 6-2 4-6 6-4. Ma ry Pierce liet zich verrassen door het zusje van Venus Williams, de 16-jarige Serena, 5-7 6-2 6-3. Stockholm. Mannen, 1.6 miljoen gulden. Kwartfinales: Siemerink - Pioline (Fra) 6-4 6-2, Rafter (Aus/1) - Hen- marl (GBr/8) 6-3 6-3, Rusedski (GBr/2) - Larsson (Zwe) opg. Lars- Moskou. Mannen, 2.5 miljoen gulden. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus/1) - Sargsian (Arm) 6-1 6-2, Nestor (Can) - Damm (Tsj) 6-3 6-4. Santiago. Mannen, 650.000 gulden. Tweede ronde: Rios (Chl/1) - Prieto (Arg) 5-7 6-1 6-4, Burülo (Spa) - Cla- vet (Spa) 7-6 3-6 6-3, Meligeni (Bra) - Silberstein (Chl) 4-6 6-3 6-2, Gross (Dui) - Gumy (Arg) 5-7 6-1 6-3. Chicago. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Basuki (Ino) - Schultz (Ned/7) 6-2 4-6 6-4, Novotna (Tsj/1) - Frazier (VSt) 5-7 6-2 6-3, Williams (VSt) - Pierce (Fra/5) 6-3 7-6, Ray mond (VSt/8) - Sugiyama (Jap) 6-4 6-2, Tauziat (Fra) - Appelmans (Bel) 6-1 6-2. Londen (rtr) - Inter Milaan geldt in Engeland als favoriet voor de UEFA-beker. Ajax, dat gisteren voor de derde ronde tegen Bochum lootte, staat bij de bookmakers als vierde genoteerd. FC Twente als zestiende en is daarmee dus laatste. De lijst van de zestien; 1. Inter, 2. Atletico Madrid, 3. Lazio, 4. Ajax, 5. Auxerre, 6. Schalke, 7. Aston Villa en Karlsruhe, 9. Spartak Moskou, 10. Steaua Boekarest, 11. Strasbourg en Croatia Zagreb, 13. Bochum en Braga, 15, Rapid Wien, 16. FC Twente. Geneve/Amsterdam (anp) - Ajax heeft in de derde ronde van de UEFA-beker Bochum geloot. FC Twente speelt te gen Auxerre. Beide Neder landse vertegenwoordigers bij de laatste zestien beginnen op 25 november met een thuis wedstrijd. Ajax speelt de uitwedstrijd in het Ruhr-stadion op donderdag 11 december, om 20.00 uur. FC Twente speelt twee dagen eerder al in Auxerre. Ajax-trainer Morten Olsen ver geleek de volgende tegenstander met de vorige, Udinese. „Het zijn ploegen, die zich vorig seizoen goed manifesteerden, maar geen of weinig Europese ervaring heb ben. Tegen Bochum moeten we naast het technisch-tactische gedeelte ook extra strijdvaardig voor de dag komen. De ploeg is collectief sterk, maar heeft ook een paar in dividueel sterke spelers zoals Joeran, Donkov en spelmaker Wosz." VfL Bochum verheugt zich op de confrontaties met Ajax. Anders om zal dat niet zo zijn als trainer Klaus Toppmöller gisteren de waarheid sprak. „We zullen in Amsterdam met tien verdedigers en een doelman gaan spelen. In Bochum zullen we er wel een spektakel van maken. Desnoods spelen we dan, om ons eigen pu bliek te vermaken, met zeven aanvallers," aldus Toppmöller. „We hebben een kansje, want Ajax is lang niet meer zo sterk als voorgaande jaren." Bochum, dat vorig jaar zo verras send goed presteerde en op de vijfde plaats eindigde, staat mo menteel voorlaatste in de Bunde- sliga. Op de Europese velden gaat het een stuk beter. In de eerste ronde Klaus Toppmöller, de trainer van VfL Bochum. FOTO REUTER schakelde de ploeg de vorige club van Ajacied Shota Arvelaze, Tranbzonspor, uit. Bochum worstelde zich donder dag in de laatste zeven minuten langs Club Brugge (4-1). „Dat staat toch eerste in België. Het bevestigt maar weer eens dat de competitie niet met Europees voetbal is te vergelijken. Deson danks is deze loting natuurlijk niet echt ongunstig," aldus Aja cied Peter Hoekstra. „Atletico Madrid, Lazio of Inter was een heel andere wedstrijd ge worden," vulde aanvoerder Blind aan. „Nu zijn wij, als we de kwa liteiten vergelijken, natuurlijk duidelijk favoriet. Maar aan de andere kant weten we ook dat het in de regel niet meevalt van Duit sers te winnen." Ajacied Rudy werd in het seizoen '95-'96 door Köln uitgeleend aan Bochum. FC Twente Met Auxerre als tegenstander hoopt FC Twente eindelijk aan voetballen te komen. „Een voet ballende ploeg. Prettiger dan on ze vorige tegenstanders," conclu deerde aanvaller John Bosman. Auxerre plaatste zich voor de UEFA-beker door de finale van de Intertoto-competitie te halen en daarin MSV Duisburg te ver slaan. Vervolgens schakelden de Fransen Deportivo La Coruna (Spa) en OFI Kreta (Gri) uit op weg naar de derde ronde. In de competitie draait het dit seizoen wat minder. Auxerre be zet de zesde plaats, op redelijke afstand van koploper Paris SG. In spits Guivarc'h hebben ze wel de Franse topscorer in dienst. Die tekende in de eerste twee ronden van de UEFA Cup voor vier van de zeven treffers. „Een gevaarlij ke jongen dus," meende trainer Hans Meyer. Hij gaat vandaag naar Auxerre - Le Havre kijken om een indruk te krijgen van de ploeg. Meyers spelers waren redelijk opgetogen over de komende te genstander. Bosman: „Na Lil- leström en Aarhus wordt dit een verademing. Het Franse voetbal zit in de lift. Misschien draait Auxerre dit seizoen wat minder, het blijft wel een goede ploeg." Jan van Halst was blij dat tegen standers als Inter en Atletico Ma drid aan FC Twente voorbijgaan. „Sportief gezien is Auxerre geen slechte loting. Onze kansen zijn iets minder dan tegen Lilleström en Aarhus, maar het had een stuk slechter gekund, Resultaat loting: FC Twente (Ned) - Auxerre (Fra), Ajax (Ned) - VfL Bo chum (Dui), Lazio Roma (Ita) - Rapid Wien (Oos), Braga (Por) - Schalke 04 (Dui), Kroatië Zagreb (Kro) - Atleti co Madrid (Spa), Strasbourg (Fra) - Inter Milan (Ita), Steaua Boekarest (Roe) - Aston Vilia (Eng), Karlsruhe SC (Dui) - Spartak Moskou (Rus). Wedstrijden worden gespeeld op 25 november en 9 december, Bochum - Ajax op 11 december. Edith Klep uit de nationale selectie Rijswijk - Edith Klep uit Oud Gastel heeft bedankt voor de natio nale selectie. In een brief aan de Koninklijke Nederlandse Wiel- renunie (KNWU) heeft de West-Brabantse renster laten weten de motivatie te missen nog langer in het keurkorps verder te gaan. Klep was één van de vijf rensters die in september het vertrouwen in bondscoach Piet Hoekstra opzegde. Ze ondertekende een brief waarin de Fries onder meer werd beschuldigd van overmatig drankgebruik en ondeskundigheid. De KNWU heeft de coach in middels uit zijn functie ontheven. Klep, die drie seizoenen deel uitmaakte van de nationale selectie hoopt komend seizoen te kunnen rijden voor het VKS-team van Leontien van Moorsel. „De onderhandelingen met haar zijn in een vergevorderd stadium," zei teammanager Michael Zijlaard. Paul Herijgers breekt elleboog Brussel - Veldrijder Paul Herijgers heeft tijdens de training de linkerelleboog gebroken. Het gewricht van de Belgisch kampioen moet drie weken in het gips. Herijgers, die vorig jaar kampte met knieproblemen, liep de breuk op toen het stuur van zijn fiets af brak in de afdaling. Hij botste met zijn elleboog tegen een boom. Het is al de tweede tegenslag voor de voormalig wereldkampioen in dit nog jonge seizoen. Maandag kreeg Herijgers te horen dat hij geen vast contract krijgt voor de Superprestige, naast de wereldbeker de tweede cyclus voor de veldrijders die op 16 november met de wedstrijd in Gave re (België) begint. Manager slachtoffer van rentree Van Stee Venlo - Het bestuur van WV heeft algemeen manager Frans Nijs- sen gisteren ontheven van al zijn technische bevoegdheden. De woensdagavond ontslagen trainer Henk van Stee keert vandaag weer terug bij de Venlose club. Bestuurslid Jan Deckers krijgt per direct de functie van technisch manager. Dat is het resultaat van het gisteren gehouden spoedoverleg tus sen de Venlose clubleiding, de spelersvakbond WCS, de spelers- raad, Jan Reker namens de trainersvakbond CVB en de vereni gingsraad van WV. Celstraf voor Britse hooligan Rotterdam - Een 37-jarige Britse voetbalsupporter is gisteren door de politierechter in Rotterdam veroordeeld tot drie weken celstraf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden rond de wed strijd Feyenoord - Manchester United. Tegen de Britse voetbalvandaal was in een snelrechtprocedure zes weken cel geëist wegens openlijke geweldpleging. De man was woensdagavond bij De Kuip aangehouden na een massale vecht partij tussen fans van Feyenoord en Manchester United, Opnieuw wisseling op Brunel/Sunergy Kaapstad - Op de Brunel/Sunergy heeft opnieuw een beman ningswisseling plaatsgevonden. Mark van Hulssen verlaat de Ne derlandse boot, die vandaag in Kaapstad begint aan de tweede etappe van de Whitbread zeilrace om de wereld. De Fransman Eric Drouglazet neemt zijn plaats in. „Mark heeft zich afgelopen anderhalve week voortdurend nega tief over het team en het beleid uitgelaten. Het heeft geen zin met twijfelaars aan boord verder te gaan. Zolang de as niet uit de be manning wordt gehaald, leveren wisselingen geen problemen op," zei de woordvoerder van Brunel/Sunergy. Doping Franse judoka vastgesteld Parijs - De Franse judoka Djamel Bouras heeft verboden prestatie bevorderende middelen genomen tijdens de WK in oktober in Pa rijs. De advocaat van de 26-jarige Bouras maakte gisteren bekend dat ook de contra-expertise wees op doping. Jarno Trulli naar team-Prost Rome - Jarno Trulli rijdt de komende twee seizoen bij de renstal van Alain Prost. De 23-jarige Italiaan reed het afgelopen seizoen al zeven wedstrijden bij Prost als vervanger van de gewond ge raakte Olivier Panis. AUTOSPORT Dubai. Desert Classic (laatste WK- rally), standen na derde etappe. Auto's: 1Vatanen/Gallagher (Fin/GBr) Citroën ZX km in 10.06.20, 2. Lartigue/Peri (Fra) Ci troën ZX op 6.54, 3. Saby/Serieys (Fra) Mistusbishi Pajero 54.29. Motoren: 1, Arcarons (Spa) KTM 11.28.32, 2. Peterhansel (Fra) Ya maha 2.23, 3. Meoni (Ita) KTM 6.06, 4. Farioli (Ita) KTM 6.25. BILJARTEN Middelbeers. NK 47/2. Eerste ronde: Ottenhof - Tilleman 250-20/2, Maarsman - Knoors 250-16/2, Van den Heuvel - Klijn 250-38/5, Luijsterburg - Adrichem 250-10/2. Tweede ronde: Tilleman - Van den Heuvel 250-185/3, Knoors - Luijs terburg 250-16$/10, Adrichem - Ottenhof 250-176/3, Maarsman - Klijn 250-129/1. Stand na twee rondes: Maarsman 2-4 (gem. 166,667), Ottenhof 2-2 (85,200), Van den Heuvel 2-2 (54,375), Tilleman 2-2 (54), Adri chem 2-2 (52), Luijsterburg 2-2 (34,833), Knoors 2-2 (22,167), Klijn 2-0 (27,833). Chun (ZKo) 2, 4. Teshigawara (Jap) 1, 5. Chunlu Wang (Chn) 0 punten-17 plaatsingspunten, 11 o.a. Wiegers (Ned) 0-7,17. o.a. Me- lanie de Lange (Ned) 0-4. Mannen, stand na 1000 meter: 1. Gagnon (Can) 5 punten, 2. Jun- Hwan Lee (ZKo) 3, 3. Gooch (GBr) 2, 4. Dong-Sung Kim (ZKo) 1, 7- 0.a. Versteeg (Ned) 0—12, 18. o.a. Smit (Ned) 0-5. Berlijn. Duitse afstandskampioen schappen sprinters, eerste dag. Vrouwen, 500 m, eerste race: 1 Völker 39,81 (baanrecord), 2. Gar- brecht 40,60, 3. Baier-Loef 40,90; tweede race: 1. Völker 49,95, 2. Baier-Loef 40,42, 3. Garbrecht 40,53. Eindstand: 1. Völker 79,76, 2. Gar brecht 81,13, 3. Baier-Loef 81,32. Mannen, 500 m, eerste race: 1. Be- hr 37,35, 2. Spielmann 37,88, 3. Reyes-Loredo 37,91; tweede race: 1. Behr 37,32, 2. Pfeiffer 37,54,3 Reyes-Loredo 37,61. Eindstand: 1. Behr 74,67, 2. Pfeif fer 75,48, 3. Reyes-Loredo 75,52. VOETBAL GOLF Braselton. Sarazen Open. Stand na eerste ronde: 1. Calca- vecchia (VSt) 62, 2. Torrance (GBr), Strüver (Dui) 68, 4. Hoch (VSt), Singh (Fij), Jones (VSt), Jo hansson (Zwe), Harrington (Ier), Williams (GBr), Gomez (Col) 69. HANDBAL Eskilstuna. Mannen, Europacup bekerwinnaars, tweede ronde, eerstp duel* IF GUIF ESKILSTUNA (ZWE) - ANOVA E EN O 33-18 (13-9). Doelpunten E en O: Portengen 8, Van Noesel 4, Van der Zanden 2, Korkmaz, Tomanovic, Wesselink en Ter Mors 1. Tweede wedstrijd zaterdag. SQUASH Petaling Jaya (Mal). WK. Mannen, kwartfinales: Nicol (Sch/2) - Barada (Egy/5/8) 9-15 14-15 15-7 15-13 15-3, Gough (Wal/9/16) - Cairns (GBr)/9/16) 15-12 15-11 15-9, Marshall (GBr) - Powers (Can) 15-12 15-14 2-15 15- 9), Eyles (Aus/1) - Hill (Aus) 15-8 17-16 15-2). SCHAATSEN Den Haag. Olympische kwalificatie, shorttrack. Vrouwen, stand na 1000 meter: 1. Yun-Mi Kim (ZKo) 5 punten, 2. Charest (Can) 3, 3. Lee-Kyung EERSTE DIVISIE GO AHEAD EAGLES - CAM" BUUR LEEUWARDEN 1-3 (0-1) 16. 0-1 Van der Laan, 71. 0-2 Van Rijswijk, 89. 1-2 Tammer, 90.1-3 Van der Laan. Gele kaart: Boere- bach, Hofstede (beide Go Ahead), Elzinga (Cambuur). Scheidsrech ter: Reygwart. Toeschouwers: 4500. Stand aan kop: AZ 13-32, Cam buur 14-25, ADO Den Haag 12-23, FC Zwolle 13-23, TOP Oss 13-23. Duitsland, Bundesliga: Kaiser- slautern - Hansa Rostock 4-3, Wolfsburg - Duisburg 0-2. WK-kwalificatie, zone A*J® (Groep A): Qatar - Iran 2-0 (1-UJ- 35. Enazi 1-0, 80. Enazi 2-u Stand: 1. Iran 8-12, 2. Saudi-Ara- bië 7-11, 3. Qatar 7-10,4. Koeweit, China 7-8. ZWEMMEN Regensburg. Open Duitse WK-kwalificatie (50-mrterbad); Vrouwen, 400 vrij: 1- \v 4.12,30, 2. Hase 4.12,42, 3. gass 4.13,35, 4. Vlieghuis N» 4.20,68; 13. Kouwenberg W 4.36,84; 100 rug: 1. Völker 1 2. Buschschulte 1.02,65, 3. Marao- neanu (Fra) 1.04,07, 7. Staruw (Ned) 1.05,32, 10. Smit (Ned) 1.08,03; 100 vlinder: 1. Meissr® 1.01,56, 2. Jake 1.01,97, 3. Szalai 1.02,19; 15. Postma (Ned) JO'i90' 18. Van Hofwegen (Ned) IhM L Mannen, 50 vrij: 1. Lüderitz 2. Spanneberg 23,15, 3. ku" marm 23,38; 13. Veens (Ned) 14. Kenkhuis (Ned) 24,L - Zuijdweg (Ned) 24,57; 200 vim®»- 1. Bremer 2.00,64, 2. Ru«a? 2.01,44, 3. Fleisehmann 2.03,3 Marsman 2.06,36; 200 wissa- Kruppa 2.02,38, 2. Keller Letzin 2.06,57; 8. Van der 4'JUC (Ned) 2.10,45. m SC dl Van onze sportmedewerker Kruiningen - De oud-Goese- naar Jan van Stee uit Wouw gaat tijdelijk als interim-con sul fungeren van het Zeeuwse KNWU wielerdistrict. Dat besluit werd donderdag avond genomen tijdens de na jaarsvergadering in het Dorps huis in Kruiningen. Van Stee, ook consul van Zuid-West Brabant, w zal tot het landelijk KNWU-con- st gres in maart de taak overnemen b< van Henk Remijnsen, die na vijf ze jaar afscheid nam en van ver- D schillende kanten veel lof werd le toegezwaaid. Namens het hoofd- al bestuur van de KNWU prees H Hans van Beek de inzet en de ac- in curatesse van Remijnsen en sc merkte onder andere op dat Zee- M land landelijk gezien hoog heeft gi gescoord met deze consul. lij Henk Remijnsen gaf te kennen tu Van onze sportmedewerker Axel - Goes staat zondag voor eei Zwaluw VFC, dat de laatste we. Zeeuwse vaandeldrager in de eersl gelijkheden. Winstkansen liggen ei voor HW'24, op bezoek bij Moe: MOC'17 op bezoek krijgt. Terneu klus naar Virtus. KNVB-ZONDAGVOETBAL Goes had vorige week bij Roos endaal moeten winnen om iets meer lucht te krijgen. De Goese- naren bleven echter op 0-0 steken en dat was te weinig. De voor laatste plaats bleef dus vaste stek voor de formatie van trainer Hu- go Barends, die ondanks de nete lige positie nog altijd optimis tisch is. „We halen de rode streep nog," is zijn mening. Zondag krijgt Goes het sterk gestarte, maar teruggevallen Zwaluw VFC op bezoek. Opnieuw een zware dobber, weet Barends als geen ander. Tevens weet hij dat de tijd van oogsten aangebroken is. Zo niet, dan wacht Goes een lange donkere winter. Promotiekansen Voor het twee klassen lager spe lende HW'24 is de situatie een stuk aangenamer. Met vier pun ten voorsprong leiden de Hul stenaren de dans met inmiddels de zekerheid tot die ploegen te behoren die in de nacompetitie uitkomen. De promotiekansen liggen dus al vast. De weg naar de titel is nog lang, al lijkt HW'24 die weg met goed gevolg af te gaan leggen. Zelfs zonder Jan Leendertse en Angelo Verbrae- ken, die beiden zo goed als zeker dit seizoen niet meer zullen spe len. Zondag is HW'24 te gast bij Moerse Boys en tegelijkertijd fa voriet voor de zege. Of Axel dat etiket in het duel met MOC'17 eveneens opgeplakt mag krijgen, is twijfelachtig: Zonder mannen als Menno van Grem- berghe (liesblessure), Harald Verschuren (geblesseerd) en Scott de Greef (militaire dienst) is het hart uit de defensie ver dwenen. De opbouw van achter uit leidt daar eveneens onder en dat houdt in dat Axel zonder die mannen onsamenhangend speelt, emeer daar het missen van die verdedigers een omzetting in houdt, die evenmin bijdraagt aan het opbouwende karakter. Zorgen Axel zit dus in de zorgen en moet wekelijks afwachten of en wie van voornoemd trio kan spelen ■.Het gevolg is dat het wekelijks moeilijk is," weet men in Axel,, waar de trouwe aanhang begint te morren. Temeer daar er op in-" zet wordt verloren. Een zaak Axel onwaardig. In dezelfde der de rij gc go te ne tie w, or be he S7 tri ge lei de kl Pl st< lij sti ee kc de V< Wi P£ te af te de ik la. tw 1°; w< Bi zo W ny he is va mi be du Ee BV AI G< Dl D, bu te: M Vi ki Cl Li di Vi re pl ge Ze Ze Ky vl: de ï?n onze biljartmedewerker lerneuzen - Bert Timmer van ae biljartvereniging 't Bier- winkeltje veroverde de titel in e eerste klasse driebanden van de Biljart Federatie Ter- euzen Stad (BFTS). Door een vertuigende zege in de slot- sttu ™.gen Gennaro Pecoraro het d T!mmer de titel veilig in het Racketcentrum waar KOT oor de organisatie zorgde. - DRIEBANDFN de 11'mmer de titel verover- r as enigszms verrassend, om- d; al cU W d£ ee 111 to d€ m or be in Di di Ni 18 nc

de Stem | 1997 | | pagina 14