Zeven jaar cel voor Trudy J. 4Harde klap Nederlandse luchtvaart' 'TFeer een dag voorweer niks WD wil verkoop van aandelen voor verbetering wegennet WILLEMSEN Vlotte verschiinii met inhoud. ONBEPERKT GENIETEN! Informeer naar onze aanbiedingen. 0546 - 54 21 21 Mexicaanse volkszangeres Maria de Lourdes overleden - Goedkoper Kan Niet Alle Bekende Merken Los Leverbaar II a a DESTEM Hoger beroep zaak Robin Bogers 700 mensen op straat door sluiten Lucent Plan Schiphol 'dramatisch' Gillen voor Spice Girls in Rotterdam Beenhakker trainer van Feyenoord Fraudezaak op effectenbeurs breidt zich uit a Ik heb geen aandeel in de beursfraude Nieuwe zoekactie naar Ronnie in Antwerpen zonder resultaat LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 137e JAARGANG De toekomst lacht weer naar Oostenrijkse wijn PAGINA PSD stelt provincie aansprakelijk PAGINA 300 bedrijven moeten bodem onderzoeken PAGINA Honderden gillende fans verdrongen zich gisteravond voor het sportpaleis Ahoy' in Rotterdam om een glimp te kunnen opvangen van sterren als de Spice Girls (foto), U2, Björk en LL Cool J. In het sportpaleis vond een groot showprogramma plaats rond de uitreiking van de MTV Europe Music Awards. De prijs voor de beste groep ging naar de Spice Girls. Janet Jackson kreeg de award voor de beste zangeres. Beste zanger werd Jon Bon Jovi. Oasis werd uitverkoren tot de beste rockband en U2 kreeg een award voor de beste live-groep. foto anp (ADVERTENTIE) Hilversum (anp) - Op Schiphol is gisterochtend de Mexicaanse zange res Maria de Lourdes overleden. De zangeres stond op het punt met haar gevolg terug te keren naar Mexico. Ze had negen keer opgetreden in Nederland, samen met haar zoon Lazaro Ortega de Lourdes. „Maria de Lourdes is onverwachts weggezakt en ze kwam niet meer bij kennis. Ambulancepersoneel heeft tevergeefs geprobeerd haar le ven te redden," aldus een woordvoerder van haar platenmaatschappij. OP GIDS-Dl: Stem van Mexico zingt niet meer Rechtzaad 13 b. 4703 RC Roosendaal, telefoon 0165-542835. Openingstijden: di - vi. 9.30-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur a 9 a a a a a a a a De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. Uw abonnementskeuze is: Q een proefabonnement van 6 weken voor 31,- öf een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt, Q Per maand d.m.v. automatische afschrijving32,50* Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving93,50* O Per kwartaal d.m.v. acceptgiro,97,50 U kiest voor automatisch betalen én ontvangt een Parkerpen. Naam;..... Adres-., Postcode:....Plaats: Telefoon;Bank/Gironr Handtekening: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling Lezerscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda 21-202 DAGBLAD VOOR ZUIDV/f ST-NEDIRLAND XI sim mmiM Een enkele opklaring De herfst neemt het weer stevig in zijn greep. Vandaag is er veel bewolking, met mogelijk een enkele opklaring. Er kan ook een buitje vallen. De wind is overwegend matig en het blijft zacht. informeer Van onze rechtbankverslaggever Den Bosch - De Bredase Trudy J. is gisteren door het Gerechts hof in Den Bosch in hoger beroep veroordeeld tot zeven jaar cel voor doodslag op de Bredase peuter Robin Bogers. De Bredase rechtbank legde de vrouw eerder, na een eis van le venslang, een celstraf op van tien jaar. De procureur-generaal bij het Hof in Den Bosch eiste twee weken geleden dertien jaar. Het Gerechtshof in Den Bosch concludeert - zonder rapport van een psychiater of psycholoog - dat de 29-jarige Bredase vermin derd toerekeningsvatbaar moet zijn geweest toen zij haar over buurmeisje op 24 april 1996 door verstikking om het leven bracht. De rechtbank achtte de vrouw juist volledig toerekeningsvat baar, omdat er geen rapporten van deskundigen waren waaruit het tegendeel bleek. J. heeft steeds geweigerd mee te werken aan zo'n rapportage. Het Hof is tot zijn conclusie ge komen aan de hand van getoonde video-opnamen en uit eigen waarneming tijdens de zitting. Het feit dat haar eigen zoontje Nicky op 18 december 1995 is ge storven, maakt het aannemelijk dat J. in april 1996 geestelijk la biel was, aldus het Hof. Volgens de vrouw bleef Robin bij haar thuis doorvragen over Nicky en dat kan volgens het Hof in haar situatie een hevige reactie met fa taal gevolg veroorzaakt hebben. De uitspraak was een grote te leurstelling voor de familie Bo gers, hun vrienden en de politie mensen die bij de zaak betrokken zijn geweest. Vanaf de publieke tribune klonk een verontwaar digd gesis toen de veroordeling bekend werd gemaakt. Advocaat mr. D. Moszkowicz van Trudy J. gaat in cassatie tegen het vonnis. Hij blijft van mening dat de schuld van de Bredase niet onomstotelijk vaststaat. VERVOLG OP BINNENLAND - A3: Hof rekent J. haar leugens zwaar aan OOK OP BINNENLAND-A3: Prof. Oei: 'Uitspraak Hof is opmerkelijk' Huizen (anp) - Bij Lucent Neder land verdwijnen per 1 januari 1999 575 banen door de sluiting van de fabriek voor telecommu- nicatie-apparatuur in Huizen. Daarnaast verdwijnen er nog eens 127 ondersteunende func ties. Vanwege een reorganisatie kwa men eind vorig jaar reeds 250 mensen bij Lucent in Huizen op straat te staan. De Industriebond FNV is verbijsterd over het be sluit om de fabriek te sluiten. Ze wijst erop dat de fabriek goed draait. ZIE ECONOMIE - A6 Van onze verslaggever Middelburg - De WD-Statenfractie ziet mogelijkheden om zo'n tien miljoen gulden extra te besteden aan de verbetering van het wegennet in Zeeland. „Een dringende zaak, want er zijn heel wat verkeersslachtoffers op de Zeeuwse wegen te betreu ren," aldus fractievoorzitter J. Suurmond uit Oostburg. Het geld kan volgens hem beschikbaar ko men door de verkoop van de Zeeuwse aandelen in het water bedrijf De Brabantse Biesbosch aan Delta Nutsbedrijven. Zeeland heeft een flink aandelen pakket in dat waterbedrijf om mee te kunnen beslissen over de winning van oppervlaktewater. Een deel van het Zeeuwse drink water komt uit de spaarbekkens van de Biesbosch. Suurmond meent dat het aande lenpakket het best verkocht kan worden aan de Delta Nutsbedrij ven. „Dat bedrijf is tenslotte de waterkoper." De afgelopen dagen heeft Suur mond zijn collega-fractievoorzit ters gepolst over het WD-plan. De reacties waren volgens hem nogal terughoudend. Desondanks zal hij vandaag in een Statenver gadering via een motie aandrin gen op de aandelenverkoop. loodgieters-installatiebedrijf - - -rr-ntiri TCI AOC Cn/ITO industrieweg 9.4536 AG TERNEUZEN. TEL. 0115-694173 8 "710311 000218" lllll VRIJDAG 7 NOVEMBER 1997 2 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland A3/A4 Buitenland A5 Economie A6 Beurs A7 Sport B1/B2 Zeeland C1 t/m C4 Gids 01 RTV-programma's D2 Surplus E' dm E3 Leo Beenhakker. foto anp Rotterdam - Leo Beenhakker gaat tot het einde van dit seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Feyenoord. Gisteravond bereikte hij overeenstemming met Vitesse over de onmiddellijke beëindi ging van zijn contract als tech nisch directeur in Arnhem. Been hakker begint vandaag al met zijn werkzaamheden in Rotter dam. 10P SPORT -BI: 'Beenhakker zeker geen tussenpaus' Amsterdam (anp) - De fraude zaak op de Amsterdamse beurs heeft zich verder uitgebreid. Een directielid van Philips Pensioen fondsen heeft bekend dat hij be trokken is bij de beursfraude. De man werd dinsdag al aangehou den en wordt verdacht van belas tingfraude en valsheid in ge schrifte. Als adjunct-directeur is hij al sinds 1977 verantwoorde lijk voor beleggingen, effecten en leningen bij Philips Pensioen fondsen. Gisteren is ook de Londense fi nanciële wereld opgeschrikt door een grote fraudezaak. Daarbij zou het gaan om 800 miljoen dol lar aan Amerikaanse staatsobli gaties. De politie in Londen heeft inmiddels een aantal mensen ge arresteerd, onder wie twee Ame rikanen en een Taiwanees. Er zijn ook veel documenten in genomen. ZIE OOK ECONOMIE-A6 (ADVERTENTIES) 'Deel van IRA-top opgestapt' PAGINA Winst Shell lijdt onder duur pond PAGINA Door Willem Reijn Schiphol - De Nederlandse luchtvaartmaatschappijen willen dat minister Jorritsma (Verkeer) de door Schiphol voorgestelde vermindering van het aantal vluchten niet accepteert. Schip- hol-directeur H. Smits noemt zijn eigen gebruiksplan 1998 'een dramatische klap voor de Nederlandse luchtvaartmaatschap pijen'. Minister Jorritsma moet in over leg met haar ambtgenoot De Boer van Milieu vóór 1 januari een be sluit nemen over het gebruiks plan. Zij heeft een commissie on der leiding van de Rotterdamse professor R. in 't Veld gevraagd om haar van advies te dienen. Inleveren Het gebruiksplan, door Milieude fensie zelfs toegejuicht, zorgt er voor dat Schiphol volgend jaar zeker binnen de wettelijke nor men zal opereren. Het aantal be laste woningen blijft met 8600 ver onder de grens van 15.100. De KLM, Transavia, Martinair en Air Holland moeten volgens het plan van de Schiphol-directie vanaf 1 april 1998 dagelijks ten minste 25 vluchten inleveren, ter wijl zij juist om veertig extra vluchten per dag hadden ge vraagd. Vakantiegangers Volgens de luchtvaartmaat schappijen dreigen 250.000 va kantiegangers ernstig te worden gedupeerd als minister Jorritsma het gebruiksplan overneemt. Ver der zal de groei van de werkgele genheid op en om Schiphol stag neren, gaan investeringen de ijs kast in en dreigen Schiphol en de KLM door stilstand hun voor aanstaande positie in de Europe se luchtvaart te verliezen, zeggen de maatschappijen en Schiphol zelf. Zoals gisteren gemeld, kan Schiphol in 1998 360.000 vluch ten verwerken binnen de wette lijke bepaalde geluidszone. Dat is tien procent minder dan de lucht- LEASE vaartmaatschappijen gezamen lijk hadden aangevraagd. Welis waar is er sprake van een lichte groei ten opzichte van dit jaar, waarin 353.000 vluchten zullen worden uitgevoerd, maar die groei is per 1 april geheel opge soupeerd, aldus luchthavendirec teur Smits. Daarna moet het aan tal vluchten verminderen om bin nen de wettelijke normen te blij ven. Volgens internationale af spraken gaat die vermindering ten koste van de nationale lucht vaartmaatschappijen. De buiten landers worden op een nullijn ge zet. 'Onbalans' Smits zegt dat dit nieuwe plan de garantie biedt dat niet halverwe ge het jaar overschrijdingen met draconische maatregelen moeten worden teruggebracht, zoals dit jaar gebeurde. Op alle gebieden blijft Schiphol keurig binnen de wettelijk vastgestelde normen. Maar op die normen heeft Smits scherpe kritiek. „Er is een onba lans tussen economie en milieu," vindt hij. Net als de luchtvaart maatschappijen vindt hij het on redelijk dat de geluidscontouren zo strikt zijn vastgesteld, dat zelfs parkeerplaatsen en weilan den bepalend zijn voor de bewe gingsruimte van Schiphol. Lauw In Den Haag waren de eerste po litieke reacties lauw. D66 en PvdA houden vast aan de normen en vinden dat Schiphol vorig jaar rustiger had moeten groeien. De WD spreekt van een 'tanden knarsend accepteren' van het plan. Minister Jorritsma geeft nog geen commentaar. Zij neemt de komende zes weken de tijd om het plan rustig te bestuderen, al dus haar woordvoerder. I OP ECONOMIE - A6: Luchtvaart moet hopen op advies In 't Veld I 8 a i •i Roda JC simpel naar kwartfinale Europa Cup II PAGINA PAGINA (0165) 52 27 20 Bredaseweg 243, Roosendaal Janssens Totaal Lease B.V. Carl Davis laat oude films klinken De Mitsubishi Colt. Nu al vanaf 25.995,-. De Colt is stijlvol, comfortabel en ruim. Compleet met o.a. airbag en stuurbekrachtiging. 1.3 en 1.6 liter hightech motor. Leer 'm kennen. Maak een proefrit. Bel gratis voor informatie of proefrit: 0800 - 0383. Ai)! ind BPMIBTW. ezel. verwijderingsbijdrage, kasten rijklaar maken, af Sassenheim Wijzigingen laarbehouden. Met3jaar Mulligartmtiellnter-EuroService ImpMMSNB.V.. (0252) 26 61 II. Bijna drie weken is hij spoorloos. Ronnie de Rooij, zestien jaar oud. Thuis in Hank wacht moeder Wilma met haar gezin. Het dagelijkse telefoontje van de politie in Werkendam bracht ook gistermiddag geen nieuws. „Weer een dag voorbij, weer niks," zegt Wilma. Door Gerlach Hochstenbach ZE ZIT in de serre. Aan tafel, de telefoon binnen handbereik. Sinds Ronnie weg is, zijn de la mellen niet meer dicht geweest, ook 's nachts niet. Zo heeft ze uit zicht over de straat. „Bij elk ge luid, bij elke beweging, kijk ik op." De onzekerheid over het lót van zoon Ronnie, vermist sinds zondagmorgen 19 oktober na zijn bezoek aan een mega-houseparty in het Antwerpse Sportpaleis. „Ik ga ermee naar bed en sta ermee op. Alles draait in wezen om de maandag had Wilma het extra moeilijk. Toen speurde de Bel gische politie in het water van een dok vlakbij het Sportpaleis. Buikpijn van de zenuwen had ze, zodat ze een kalmeringspil moest innemen. „Dat probeer ik zoveel mogelijk te vermijden." Ze spreekt van tegenstrijdige gevoe lens. „Je hoopt dat ze niks vin den. Aan de andere kant: vinden ze wel iets, dan is de onzekerheid voorbij. Nu blijft die." Gistera vond heeft ze voor het eerst weer eens zelf gekookt. De afgelopen weken was daar nauwelijks tijd voor en bracht Wilma's schoon zusje warm eten. „Ik eet omdat het moet, maar het smaakt niet." Echtgenoot Jan is aan het werk, net als haar oudste zoon, de jong ste twee gaan weer naar school. „Maar ik ben voorzichtiger met ze. De jongste zit op voetbal, die mag nu in het donker niet alleen naar het veld. Die breng ik weg. Als ze weggaan, wil ik weten waar ze naar toe zijn. Zulke din gen." VERVOLG OP BINNENLAND A3: 'Iedereen wil helpen, niemand kan wat' Van onze verslaggever Antwerpen - Een nieuwe zoekactie in Antwerpen naar de vermis te Hankse jongen Ronnie de Rooij heeft gisteren niets opgeleverd. Het speurwerk van de Belgische politie, die ook een helikopter had ingezet, vond plaats op de uitvalswegen rond het Antwerpse Sportpaleis. Volgens woordvoerster L. Nuyts van het parket in Antwerpen zijn de bermen langs de Antwerpse ring in de richting Hasselt en de uitvalsweg naar de Antwerpse binnensingel uitgekamd. Komende wordt weer een zoekactie gehouden. telefoon." Als ze even bood schappen doet, wil ze zo snel mo gelijk weer naar huis. Voor het afluisteren van het antwoordap paraat. Dat heeft ze aangeschaft omdat ze de eerste weken gek is gebeld door Jan en Alleman. Ze heeft de telefoontjes, die ze in een schrift noteert, wel eens ge turfd. „Kwam ik tussen acht en elf uur 's morgens al op dertien uit. Toen ben ik maar gestopt met tellen. Nu moeten ze eerst inspre ken, anders neem ik de telefoon niet op." Haar leven bestaat mo menteel uit wachten op het ver lossende telefoontje. Ze houdt rekening met het ergste, 'maar die gedachte probeer ik weg te stoppen'. „Ik hoop alleen nog maar dat-ie terugkomt. Of dat Ronnie belt om te zeggen: 'Ma, ik heb nu even geen zin om thuis te komen, maar het gaat goed met me'. Niet dat ik het leuk zou vin den als hij niet wil thuiskomen, maar toch zou ik daar vrede mee hebben. Want dan weet je iets. Dan kunnen we met ons eigen le ven verdergaan." Afgelopen

de Stem | 1997 | | pagina 1