Oostburg versoepelt minimabeleid Ruim driehonderd vogels in 'zondagse pak' Kaarslichtconcerten: een warme formule PLAATSELIJK NIEUWS ZAKEN NIEUWS UITSLAGEN DE STEM deÜkoerjer aanden cel an delicten J ;euringen :ohol IEUWS lgorde voor selsestraat Gemeente bindt strijd aan met armoedeprobleem en sociale uitsluiting Gevangenistraf voor autodieven Sluis-Aardenburg heeft door hoge werkdruk meer mankracht nodig Sportvissers Delta wijden praktijkdag aan nut controles Vogelvereniging De Edelzanger uit Aardenburg bestaat dertig jaar I jjfusici en ensembles van naam kosten geld en I a bestuur is dan ook tevreden met de subsi- I 'air mniets h°ren van het woord eii- „DJ aar 2e' kwaliteit hoog in het vaandel. Fusie vijf stichtingen voor verstandelijk gehandicapten N achtdr opping voor jongeren RadeMakers Schoondijke Demonstratiedag Weight Watchers Koersbal Kaartingen WEEKENDDIENSTEN AAN ONZE LEZERS EN ADVERTEERDERS Kantoor Terneuzen van De Stem en Zeeuws-Vlaamse Koerier weer open DVEMBER 1997 C3 I DBSTEM i I I I ZEELAND VRIJDAG 7 NOVEMBER 1997 C4 - uzen - Een 33-jarige Belg stermiddag aangehouden drugsbezit. Hij kreeg een hring van 1900 Bfrs en een Snstadverbod van 28 da- De man had ruim twaalf hasj ter waarde van ruim gulden op zak. De hasj in beslag genomen. euzen - Bij snelheidscon- in de Guido Gezel- aat, Haarmanweg en •chillaan zijn 143 automo- ten bekeurd. De controles len afgelopen woensdag ts. jondijke - Een vijftigjarige imobilist uit Schoondijke is e nacht van woensdag op ierdag bekeurd met 350 en voor rijden onder in- d op de Tragel West. Hij een promillage van 0,7. heeft bestrijding/KWF 1.580,89 opgebracht. iüPRESENTATIE - De bibli- eek presenteert, in samen ging met Wereldcontact, dia-avond over Indonesië, regiovrijwilligers van de eniging Wereldcontact zijn housiaste reizigers. Me- iuw Marinissen vertelt over r reiservaringen door Indo le, met name de kleine ei- iden zoals Sulewesi, Borneo, mbok en Florus. De diapre- ïtatie is dinsdag 11 novem- r in de openbare bibliotheek, nvang 19.30 uur. De entree 1st 2,50. le Axelsestraat in Terneuzen 'evoerd. Aanleiding hiervoor idemverontreiniging bij het elsestraat/Van Steenbergen en de Axelsedam en de Moffen- xelsedam te beginnen maar dat er K. van der Hoofd deelde dat lig van de gemeenteraad, eerd tijdens het voorbereidende ^iats was vroeger een benzinesta- vond vragen over de aangetrof- rysen weten welke gevolgen de euprobleem," deelde wethouder an ernstige verontreiniging. We nderzoek in om te bekijken hoe e aan de provincie om de bodem et de reconstructie eerst bij de weg twee keer open te breken, de burgers zoveel mogelijk be- Van onze verslaggeefster Oostburg - Het minimabeleid is door de gemeente Oostburg op een aantal punten aangepast. De recent opge stelde notitie en verordening Mimi- mabeleid gaat uit van een duurzame oplossing voor mensen die langere tijd zijn aangewezen op een inkomen op minimumniveau en niet van een meerjarige eenmalige uitkering. Het oorspronkelijke beleid van een paar maanden geleden is echter voor een deel gewijzigd. Om in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming op grond van het minimabeleid wordt een wachttijd van één jaar aangehouden, dit was eerst drie jaar. Daarnaast wordt de norm voor kwijtschelding van de onroerende- zaak belasting (ozb) opgetrokken naar hon derd procent. En er wordt nu een bedrag gereserveerd voor het ontwikkelen van een beleid dat problematische schuldsi tuaties aanpakt. Ook kunnen nu meer personen in aanmerking komen voor een fiets. Eerst konden alleen jongeren die niet in Oostburg woonden en naar 't Zwincollege in Oostburg moesten in aanmerking komen voor een fiets. Deze 'beperking' is vervallen. De leden van de commissie Financiën hebben eind vorige maand ingestemd met deze aanpassingen. De minima in Oostburg kunnen straks voor de aanschaf van duurzame ge bruiksartikelen als wasmachines, gas fornuizen, televisies of fietsen een be roep doen op de gemeente. Déze groep kan ook bij de gemeente aankloppen als het gaat om de telefoonrekening, abon nement van de bibliotheek of deelname aan sociaal-culturele activiteiten en sportverenigingen. De gemeente wil op deze manier de strijd aanbinden met het armoedeprobleem en sociale uitsluiting. Volgens het college van B en W biedt de nota de mogelijkheid doelgerichte on dersteuning te geven aan de doelgroep. „Ten tweede leidt een structurele oplos sing minder snel tot de gedachte dat er sprake is van een gift. Ten derde wordt hierdoor de piekbelasting bij Sociale Za ken voorkomen en kunnen mensen het hele jaar aanvragen indienen. Hierdoor worden verhalen als het te laat inleveren of het niet weten voorkomen," aldus B en W in het voorstel richting raad. Oostburg wil verder de voorlichting zo wel naar belanghebbenden als naar hulpverlenende instanties verbeteren en actie ondernemen om dit beleid in de an dere Zeeuws-Vlaamse gemeenten onder steund te krijgen. De kosten van het mi nimabeleid worden voorlopig gedekt uit de reserve bijzondere bijstand. Het minimabeleid wordt verder bespro ken tijdens de raadsvergadering van de gemeente Oostburg op donderdag 20 no vember om 19.30 uur. -jarige K. El H. uit Terneuzen Ls hij te veel had gedronken en t meer. Het klonk gisteren op setje ongeloofwaardig en dus S. Flikweert, dertig maanden len schadevergoeding aan een drank en de drugs. Ik weet niet wat er allemaal is gebeurd, maar ik heb het niet gedaan. Over twee weken wijst de recht bank vonnis. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De rechtbank m Middelburg heeft gisteren de 34-jarige M.B. uit Vlaardm- gen en de 33-jarige E.R- uit Spijkenisse veroordeeld tot vijftien, respectievelijk acht tien maanden cel. Tegen het duo was twee weken geleden een gevangenisstraf van elk twee jaar geëist wegens een hele serie autodiefstallen. De2e werden gepleegd in Belgie, Duitsland en enkele vakantie- plaatsen in Zeeland. Het ging daarbij in de meeste gevallen om Mercedessen, BMW's, en vol wagens. De auto's werden very,° gens in een loods omgekat. e derde verdachte, de 28-jar1S Kruininger D.M., die momenteel in Delft woont, zal zich later n g voor de rechtbank moeten ve antwoorden. M. werd in veroordeeld voor een hele s autodiefstallen en omkatPra 'g ken tot zes maanden cel. jaar werd hij voor dezelf de leiw weer bestraft. In een loo Kwadendamme stond des j voor meer dan een miljoen^, gestolen auto's of onder daarvan. Van onze verslaggeefster Sluis-Aardenburg - De werk druk van de ambtenaren in Sluis-Aardenburg is hoog. Zo j zelfs dat de gemeente haar personeelsbestand moet uitbreiden. De afdeling Financiën krijgt er een ambtenaar bij, net als de af delingen Burgerzaken en Vrom. Daarnaast wil Sluis-Aardenburg de gemeente extra promoten. Zo wordt er een deeltijdbaan aange boden ten behoeve van cultuur, historische en andere promotio nele activiteiten en publicatie voor de gemeente. De totale kos ten worden geschat op 232.000 gulden, waarvan 142.000 gulden voorde structurele uitbreiding en 90.000 gulden voor de tijdelijke uitbreiding van een jaar. Van onze verslaggever Roosendaal - De Deltafedera tie, een koepel van hengels- portverenigingen in Zuid west-Nederland, wijdt de jaarlijkse praktijkdag op za ag 15 november aan de controle op visdocumenten. In het Sieben Squash Centrum in Roosendaal laten vanaf 10.00 uur verschillende deskundige spre kers hun licht schijnen over dit onderwerp. Vissers en contro leurs zijn daarbij allebei verte genwoordigd. Over de uitkomst van de discus sie heeft de organiserende Delta federatie kennelijk weinig twij fels, gezien het gekozen thema: 'Controle is noodzakelijk en heeft nut'. De praktijkdag is dan ook vooral bedoeld om elkaar bij te praten over de beste manier van contro leren. Van onze correspondent Eede - De ruim driehonderd vogels in het multifunctio neel centrum in Eede hebben hun 'zondagse pak' aange trokken. Gereed om straks de beoordeling van de strenge keurmeesters te doorstaan. Het is de dertigste expositie van de eveneens dertigjarige vogelvereniging De Edelzan ger uit Aardenburg en Eede. Een dubbel jubileum. De zestigjarige Betty van Hof uit Aardenburg geboren in Nijme gen, maar al geruime tijd deel uitmakend van de West- Zeeuws-Vlaamse bevolking is niet alleen secretaresse van de jubilerende vereniging maar ook zij heeft de best ogende zes vo gels van haar stal van 36 naar Eede gebracht. Zij is een van de 45 leden die de club op dit mo ment telt. Weinig jeugd Een club die met een dertigtal leden op 19 december 1967 bo ven de doopvont werd gehouden. Wijlen Cyriel Dhondt was de eerste voorzitter. Johan Ver- ploeg is de man die alle dertig jaar als bestuurslid de vereni ging door de woelige en minder woelige baren leidde. Betty van Hof: „Ons ledental is door de jaren heen vrijwel onge wijzigd gebleven. Er vielen men sen weg, ihaar er kwamen ook weer mensen bij, al laat de jeugd ons de laatste jaren wat in de steek. We hebben op dit moment echter weer een vijftal actieve jeugdleden. Procentueel niet slecht. Kwalitatief zelfs een paar hele goeie zoals Miranda Bonte en Kenny de Geeter. Het is een hobby waar veel tijd in gaat zit ten en je aan huis bindt." Zij begon zo'n zestien jaar gele den met vogels. „Achter ons huis in Aardenburg had de vorige be woner een volière gebouwd. Toen mijn kinderen het huis uit Keurmeester Erik Kindt onderwerpt de vogels aan een strenge blik. gingen zei mijn man waarom doe je niets met die volière. In mijn studententijd had ik in mijn ka mer altijd een paar tropische vo geltjes staan dus helemaal vreemd was het niet voor me. In 1981 ben ik lid geworden van De Edelzanger en voor je het weet zit je in het bestuur." Schitterende hobby Betty van Hof vindt het een schitterende hobby. „Met name het kweken. Je moet daar toch een speciaal oog voor en aardig wat ervaring mee hebben. Je moet de vogels zo gek krijgen dat ze hun nestje gaan bouwen en voor het nageslacht zorgen. Altijd benieuwd wat er uit het ei kruipt en meer nog wanneer hun 'kleding' zichtbaar wordt want daar gaat het in hoofdzaak om. Vooral bij de kleurkanaries is de kleurverdeling van erg groot be lang. Ook bij bijvoorbeeld par kieten speelt de kleur een be langrijke rol. Uiteraard moet de bouw goed zijn." Voor haar hob by heeft ze een speciaal compu terprogramma ontwikkeld. Gisteren werden de ruim drie honderd vogels door de keur meesters op kwaliteit beoor deeld. Morgen om 14.00 uur opent wet houder A. Keymel van de ge meente Sluis-Aardenburg de ju bileumexpositie officieel. Eige- foto wim kooyman naars en andere belangstellen den zijn dan tot 22.00 uur wel kom. Zondag 9 november kan ieder een tussen 10.00 en 17.00 uur te recht. Om het geheel wat aan te kleden is er een aantal hobby standjes ingericht terwijl er voor de basisschooljeugd van Aar denburg en Eede ter gelegenheid van het jubileum een kleurwed- strijd is. De prijsuitreiking hier van is morgen om 16.00 uur. I foor Jeanette Vergouwen Sint Kruis - De serie kaarslichtconcerten in West-Zeeuws-Vlaanderen wordt dit seizoen voor de 21e keer gehouden. Ken merk van deze reeks is de hoge kwaliteit '■an het gebodene en de speciale intieme en warme sfeer. Het bestuur, bestaande uit Luc Lannoo, Balt Grosveld en Marleen van Kleef, houdt vast de bekende formule. „Een recital moet san hoge kwaliteit zijn, gebracht door kleine ensembles. We werken aan een direct contact 'assen uitvoerders en publiek door de après- concertbij eenkomst in het dorpshuis waar gedachten gewisseld kan worden en waar iedereen ook directe vragen kan stellen aan musici en we proberen die speciale sfeer ®et kaarslicht te creëren. De ruimte heeft een gevoelige akoestiek en juist die intieme sfeer Haakt deze concerten zo charmant," aldus Voorzitter Luc Lannoo. 'jn tongval verraadt dat hij Belg is en dat verklaart ook meteen het extra doel van de Oarslichtconcerten in de dorpskerk van Sint wms; het cultureel contact bevorderen in de i aamse streken aan beide zijden van de landsgrens. Jongeren I nfti!an Semeenten Aardenburg-Sluis en stburg en de bijdragen van de sponsors. L°t financiële steun kregen we de I znnv,+n?oat ronfi- De concerten worden be- I om u °0r §eMiddeld tachtig tot honderd I ebbers en k°merl voor twee 1 'W Zeeuws-Vlaanderen en een I Heti! uat baanderen." I j, estuur geeft toe dat het publiek in die 21 I fceci verant*erfi is. „De vriendenclub van de I ,oiLE'0riOC'e 's er n'et meer en bet aandeel I neemt toe. Dat is een gunstige ont- I idenft becfiten waarde aan de eigen I Heneit, wihen een eigen plaats inne- I 'chao"® Zeeuws-Vlaamse muzjekland- I typwaarom kozen we voor de winterpe- I óadiB° at be^ muziekaanbod dan niet over- I Het h 'St' SteU secretaris Balt Grosveld. 1 ancien laten niet toe om hele dure en- Van onze verslaggeefster Goes - Vijf Zeeuwse stichtingen voor verstandelijk gehandi capten gaan per 1 januari 1998 fuseren. Samen vormen zij de nieuwe stichting 'Het Gors'. Klavecinist Florian Heyerick foto vlo Sopraan Greta De Reyghere foto kfow sembles uit te nodigen en daarom zoeken we steeds naar beloftevolle nog niet echt bekende jonge ensembles. We willen muziek program meren voor iedereen. Onze programmakeuze is geëvolueerd. In het begin was dat vooral barokmuziek en sinds zes a zeven jaar ook de andere stijlperioden. Dit vooral uit oogpunt van afwisseling, maar ook vanwege de peda gogische doelstelling," legt Luc Lannoo uit. „Als er groepen zijn die denken dat ze aan on ze eisen voldoen, kunnen zij altijd contact op nemen. Wellicht kunnen we ze in de toekomst in ons programma opnemen," laat Marleen van Kleef horen. Programma Het seizoen 1997-1998 bevat drie kaarslicht concerten: kerstconcert op 13 december, ba- rokconcert op 17 januari en een optreden door een blazers kwintet dat muziek uit de 19e en 20e eeuw vertolkt op 14 maart. Het Currende Consort brengt onder leiding van Erik Van Nevel Vlaamse en Duitse kerst- muziek uit de 16e eeuw: composities van Isaac, Desprez, de Rore, Sweelinck, Lassus, Walther, Scheidt, Praetorius en anderen. Het Telemann Consort uit Brugge treedt op in wisselende bezetting. In Sint Kruis maken de musici Florian Heyerick (klavecimbel), Greta De Reyghere (sopraan) en Mare Peire (blok fluit) deel uit van het consort. Zij vertolken 16e en 17e eeuwse muziek van Graupner, Por- sile, Pareham, Van Eyck en Bononcini en daarnaast ook nog een hedendaags werk van Mare Peire: Vertikaal Ritme, een altblokfluit- solo. Het Reicha Kwintet (dwarsfluit, hobo, klari net, fagot en hoorn) treedt voor de tweede maal op in de serie kaarslichtconcerten. Aan dit kwintet vroeg het bestuur om een pro gramma met werken van componisten uit de Lage Landen te verzorgen. Zo wordt tegen over een werk van Jurriaan Andriessen er een van Joseph Jongen gespeeld, aangevuld met kwintetten van Danzi en Klughardt. De kaarslichtconcerten zijn in de dorpskerk in Sint Kruis en beginnen steeds om 20.45 uur. De (genummerde) toegangskaarten kosten 18 gulden en zijn te verkrijgen bij Marleen van Kleef, Axelsestraat 245 in Terneuzen (0115- 616062). Het gaat om de stichting Dagcen tra Oosterschelde, stichting Zee land voor Philadelphia woonvor men en de stichtingen gezinsver vangend tehuis van Schouwen- Duiveland, Midden-Zeeland en Walcheren. „We willen de des kundigheid van de centra samen voegen om een nog beter resultaat te krijgen," legt H. Soepenberg, woordvoerder van de stichting in oprichting, de reden van de fusie uit. Het Gors is te vinden in de ge meenten Schouwen-Duiveland, Goes, Vlissingen en Tholen, waar de verscheiden instellingen van de stichtingen nu ook zijn gehuis vest. Voor de stichtingen werken nu 275 mensen en worden circa driehonderd verstandelijk gehan dicapten geholpen. Het 'gors' is een ander woord voor buitendijks aangeslibd land. Dit staat volgens Soepenberg voor een zorg die qua vorm en omvang voortdurend in beweging is. Vijf cliënten hebben meege werkt aan de totstandkoming van de naam en het logo. De Raad van Toezicht van de stichting is giste ren geïnstalleerd op Neeltje Jans. Drie Zeeuws-Vlaamse stichtin gen voor verstandelijk gehandi capten kondigden september dit jaar al aan te gaan fuseren. Het gaat om stichting De Sterre, Zeeuwse stichting voor Sociaal- Pedagogische Welzijnszorg en stichting Voorzieningen voor ge handicapten in Midden-Zeeuws- Vlaanderen. Van onze verslaggeefster Oostburg - De sector jeugd- en jongerenwerk van de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ren houdt in de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 november een nachtdropping plus overnachting voor tieners en jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar. Belangstellenden die hieraan mee willen doen, moeten zich voor donderdag 20 november opgeven bij de stichting Welzijn aan de Volderstraat 23 in Oostburg. De kosten per persoon bedragen twintig gulden. Voor begeleiding en overnachting (plus ontbijt) is gezorgd. (advertentie) Een waterbed koopt u bij Rademakers! r' •V""''* (1' r gr- .-«» 1 /fdviüeiiK wuyi Setei Stofte* Axelsestraat 192, 4537 AS Terneuzen Een Cascade waterbed m m is lekkerder voor je rug Tel. 0115-613130 Eigen parkeerruimte- vrijdag koopavond SOOS - De Soos voor alleenst aanden afdeling West-Zeeuws- Vlaanderen houdt morgen weer een bijeenkomst in zaal Wijf fels voor iedereen. De muziek wordt verzorgd door organist Dirk van de Voorde. Tussen door wordt er bingo gespeeld en is er een loterij. Aanvang 20.00 uur Hulst - Inbouwspecialist Polo Autoshop aan de Vismarkt in Hulst houdt morgen in samen werking met onder andere Cla rion Nederland een demonstra tiedag over alle mogelijke elek tronische autosnufjes. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn er ten minste vier demo-wagens op gesteld waarin iedereen kan kennismaken met zaken als na vigatiesystemen, video-sys teem, achteruitrijcamera, crui se control, radardetector, au dio- en alarmsystemen. Des kundig personeel is aanwezig om uitleg te geven. Hulst/Terneuzen - Weight Watchers maakt een nieuwe start in Nederland. Het nieuwe 'successignalen' voedingspro gramma belooft deelnemers op een gezonde manier te laten af vallen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er inmiddels twee cursus sen begonnen. In Hulst elke maandag om 19.30 uur in café De Ster en in Terneuzen elke dinsdag om 19.30 uur in Schei- dorado. Belangstellenden kun nen voor inlichtingen terecht bij leidster Carla Vermandei, 0114-315617. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw De Block/L. de Bot, 2. mevrouw Picavet/J. de Poorter. Mat 2: 1. mevrouw Baeyens/C. Laureijs- sens, 2. mevrouw Emeleer/W. Kem- pe. Mat 3:1. mevrouw Ferket/J. War nier, 2. mevrouw Bouvre/C. Bertram. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. L. Kegels/A. Hoeyland, 2. G. Pauw- els/L. Spitters, 3. A. van Remoorte- re/C. Kegels. Hulst - De Lieve, KBO. Mat 1: 1. G. de Bot/C. Baijens, 2. E. Burm/J. de Poorter. Mat 2: 1. M. Taelman/J. de Poorter, 2. G. de Bot/G. Baijens. Mat 3: 1. T. Heirman/L. de Bot, 2. J. de Poorter/M. Baijens. Mat 4: 1. G. de Bot/J. de Poorter, 2. A. Emelaar/J. Boonman. Mat 5:1. T. Heirman. Heikant - *t Heike, KBO. Mat 1: 1. P. Ringoot-Audenaerde/E. Jonkers, 2. L. van Goethem-van Kerckhoven/P. Janssens-Bouvré. Mat 2: 1. S. Govae- rt-van de Branden/J. Bouvré, 2. M. Smet-Ruijloft. Axel - De Halle, SWO, zeven perso nen: 1. G. Navest, 2. mevrouw Meeu- sen, 3. J. Vos. Axel - Gregoriuscentrum, elf perso nen: 1. G. Antheunis, 2. M. de Mees ter, 3. mevrouw Hylkema. Sas van Gent - SAV, De Speye: 1. R. Willems/J. van Bunder, 2. L. van de Sluis/A. Obrie, 3. M. van Minnen/J. van Overloop. Hulst - KBO, x)e Lieve. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. E. Borm, 3. P. van Iteghem. Nieuw- Namen - Zaal St.-Cecilia, 48 personen. Bieden: 1. F. de Vet, 2. A. van Dorselaar, 3. E. de Kindt. Joke ren: 1. mevrouw De Vet, 2. L. de Bruin, 3. M. de Vlieger. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 29 personen. Bieden: 1. F. de Vet, 2. A. de Bruin, 3. P. Praet. Jokeren: 1. L. de Bruin, 2. M. Haulez, 3. R. Warrens. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 27 personen. Bieden: 1. Th. Bolsens, 2. R. Tieleman, 3. Marjan. Jokeren: 1. J. Dobbelaar, 2. L. Michels, 3. R. Him- brecht. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, zestien personen. Bieden met roem: 1. B. Feelaert, 2. L. d'Hondt, 3, L. Bare- man. Axel - SOW, De Halle, dertig perso nen. Bieden: 1. K. Wieland, 2. R. Lindhout, 3. I. Elenbaas. Jokeren: 1. mevrouw Hamelink-Bakker, 2. F. Hamelink, 3. G. Navest. Axel - Gregoriuscentrum, 22 perso nen. Jokeren: 1. J. Scheele, 2. A. van Gink, 3. J. Riemens. Axel - Gregoriuscentrum, achttien personen. Bridgen: 1. R. de Wispelae- re-R. de Wever, 2. P. Riemens-J. Not- schaele, 3. J. Dooms-H. Herrebout. Axel - De Boemerang, 58 personen. Bieden: 1. G. van Opdorp, 2. F. Ver- helst, 3. W. Apers. Jokeren: 1. L. Machielsen, 2. L. van Cadsand, 3. A. van de Wege. Hengstdijk - Camping de Vogel, 35 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. A. Donkers, 3. G. de Waele. Jokeren: 1. G. de Ley, 2. A. van Campenhout, 3. P. de Ley. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Bieden: 1. R. van Bunde ren, 2. J. Hermes, 3. S. Geluk. Joke ren: 1. M. Crombeen, 2. J. van Houte, 3. L. de Betue. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter De Bruyckere, tel. 0117- 455555. Axel en Zaamslag - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter Fraanje, tel. 0115- 431244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. 10-10.30 u. en 17-17.30 u. en zo. 11.30-1? u. Biervliet, Hoofdplaat en 'zendijke - Van vr. 18 u. tot ma. t> dokter Van der Pas, tel. 0117-30^ P. Breskens en Groede - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter Bonarius, tel. 0117-371825. Spreekuur za. en zo. 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, tel. 0117-391366 of 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot ma. 8 u. dokter Binnenkamp, tel. 0113-311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vr. 18 u. tot zo. 19 u. waargenomen door dokter Van der Werff, tel. 0113-227451. Spreekuur spoedge vallen za. en zo. 10-10.30 u. en 17- 17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruiningen - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. dokter Huisarts te Yerseke, tel. 0113- 573520. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 u. Boodschappen indien mogelijk voor 10 u. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. dokter Plaisier, tel. 381566. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 uur. Bood schappen indien mogelijk voor 10 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter Hel- mers, tel. 0114-681277. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. waargenomen door dokter Van Driel, tel. 0113-561202. (bood schappen tussen 9 u. en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter Roks en dokter Den Ouden, tel. 0114-313131. Spreekuur spoed gevallen za. en zo. 11 u. en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vr. 18 u. tot ma. 8 u. dokter Feyen. Centraal tel. weekenddiensten 0115-452525. Visites aanvragen 9 u. en 10 u. Spreekuur spoedgevallen za. 10 u. uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter Neeteson, tel. 0115-491417. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 12 u. Terneuzen - Van za. 8 u. tot zo. 8 u. dokter Warringa, van zo. 8 u. dok ter Vercauteren, beide tel. 0115- 613768. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11.30 u. en 17 u. (ADVERTENTIE) Het kantoor in Terneuzen van De Stem, dagblad voor Zuidwest- Nederland, en van de Zeeuws-Vlaamse Koerier, is na een korte onderbreking vanaf maandag 10 november weer open. Op het kantoor aan de Zuidlandstraat 32, van waaruit ook de dagbladredactie van De Stem werkt, kunt u terecht voor rubrieks- en display-advertenties, voor informatie over advertentiemogelijk heden, inleveren van redactiekopij enz. Kantoortijden: maandag t/m vrijdag van 08.30-12.30 uur en 13.00-17.00 uur. Centraal telefoonnummer:0115 - 64 57 40 Voor telefonische opgave van advertenties kunt u bellen naar: Rubrieksadvertenties Kleintjes) Telefoon:076-5 312 313, Fax: 076-5 312 340 Advertenties Detailhandel/Diensten/B-to-B/Uitgaan-Toerisme Telefoon: 0114-372 772, Fax: 0114-372 771 Familieberichten/Dankbetuigingen/Geboorteadvertenties Telefoon:076-5 312 550, Fax: 076-5 312 340 Personeeladvertenties/Opleidingen/Cursussen Telefoon:076- 5 312 240, Fax: 076-5 312 242 Advertenties Onroerend Goed/Financiële Diensten/Vervoer TelefoomOl 14-372 772, Fax: 0114-372771 Voor vragen over uw abonnement kunt u kontakt opnemen met de afdeling Lezerscontact telefoon:076-5 312 312

de Stem | 1997 | | pagina 17