Eerste duel topdressuurcompetitie Bronzen plak voor Franckaert 'De supportersbus zit weer helemaal vol' Dave Gijsel (Hoek) op proef in Turkije Hoek aast op succes in thuisduel tegen Excelsior Maassluis Medaille NK wintertriatlon hangt thuis naast het elfstedenkruis I dbstem SPORT ZEELAND B2 naar MW afgeketst 'j Anderlecht-Schalke de Boer STANDEN 6"3- paardensport 'cuw stadion voor Go Ahead Bram Vercruysse is bij Groede teruggekeerd op zijn oude voetbalnest 11 G 7 NOVEMBER 1997 Bl Zola 3-1, 55. Leboeuf 4-1 (straf schop), 60. Vialli 5-1, 76. Vialli r 86,rP?tr?scu,7-1' Scheidsrech: ter: Melmtsjoek. Toeschouwers' 29.363. Rode kaart: 55. Hansen (Tromsö). dnsetl Eerste wedstrijd: 2-3, naar kwartfinale. VICENZA (ITA) - SJAKTAR DO NETSK (OEK) 2-1 (1-0). 24 Luhn 1-0, 60. Atlekin 1-1, 70. Viviimi 2 1. Scheidsrechter: Olsen (Nnni Toeschouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 3-1, Vicenza naar kwartfinale. STURM GRAZ (OOS) - ,\l<« ATHENE (GRI) 1-0 (0-0). 82 tuf ten 1-0. Scheidsrechter: Oezoenov (Bul). Toeschouwers: 15.400 Eerste wedstrijd: 0-2, AEK Athe ne naar kwartfinale. SLAVIA PRAAG (TSJ) - Virp (FRA) 1-1 (0-0). 75. Vandecasteele 0-1, 80. Labant 1-1. Scheidsrech ter: Fröhlich (Dui). Toeschouwers: Eerste wedstrijd: 2-2, Slavia naar kwartfinale. I I I VRIJDAG 7 NOVEMBER 1997 us (Mal). Toeschouwers: 24.000 Gele kaart: Juran, Donkov (Bo- chum), De Brul, Van der Eist Claessens (Brugge). Eerste wedstrijd: 0-1. Bochum naar derde ronde. ORTNIEUWS KORT oelofsen komt definitief niet naar handelde gisteravond met MW, ing bereiken over zijn salaris. Ook r Roelofsen maar lijkt kansloos als ige eisen blijft. uel Anderlecht - Schalke (1-2) zijn toeschouwers gewond geraakt. Na eek voor Anderlecht kon een hek in de massa niet aan. In het gedrang ewond. Na de rust raakten fans van tribunes slaags. Na de ongeregeld- rs behandeld aan hun verwondin- blijkt dinsdag in het UEFA-beker- in de achtste rib te hebben opgelo- t duren, valt volgens Ajax nog niet Stee gaan rond de tafel zitten om de eide partijen gingen woensdag uit ys 4. de: jks HP- ]ica jen !a- der rer >ui) nt- Jen les: ed) ass za, :ie- 7 an el. zko ski icsi ;in, 3ü- om: f. tdn- 493 ,lyes >-13 han hall 15- H 9- -12, Cairns (GBr) - Parke (GBr) 15-10 15-14 3-15 15-8, Barada (Egy) - Charloner (GBr) 15-10 15-3 15-9, Nicol (Sch) - Evans (Wal) 12-15 15-7 15-5 15-7. TENNIS Stockholm. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Enqvist (Zwe/3) - Norman (Zwe) 7-5 6-3, Johansson (Zwe) - Dewulf (Bel) 6-2 7-5. Tweede ronde: Siemerink (Ned) - Becker (Dui) 7-6 6-7 6-3, Rusedski (Eng/2) - Roux (Fra) 6-4 7-6, Bjö- rkman (Zwe/4) - Johansson (Zwe) 6-4 7-5, Larsson (Zwe) - Enqvist (Zwe/7) 6-1 6-2. Chicago. Vrouwen, 900.000 gul den. Eerste ronde: BasukL(Ino) - Oster- loh (VSt) 6-0 6-3T^ppelmans (Bel) - Mary-Joe Fernandez (VSt/6) 6-2 6-1, Sugiyama (JSp)^- Snyder (VSt) 6-4 6-3. Tweede ronde: Seles (VSt/2) - Grzybowska (Pol) 3-6 6- 3 6-2. Santiago. Mannen, 650.000 gul den. Tweede ronde: Puerta (Arg) - Vilo- ca (Spa) 6-4 6-3, Vasek (Tsj) - Gaudenzi (Ita) 6-4 7-5, Craca (Dui) - Aloiïso (Spa) 6-4 1-6 7-5, Filippini (Uru) - Martin (Spa) 7-5 Moskou. Mannen, 2,5 miljoen gui- den. Kwartfinales: Wayne Black (Zim) - Vacek (Tsj) 6-1 6-2, Korda (Tsi/2) - O'Brien (VSt) 7-5 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Haar- huis/Eltingh (Ned) - Braasch/Pn- nosil (Dui) 6-3 6-4. VOETBAL WK-kwalificatie, Aziatische zone Groep A: Saudi-Arabië - China 1- 1 (1-1). Stand: 1. Iran 7-12 (13-6), 2. Saudi-Arabië 7-11 (7-6), 3. Koe weit 7-8 (7-7), 4. China 7-8 (10- 14), 5. Qatar 6-7 (5-9). Vrouwen, WK-kwalificatie. Groep 3: Duitsland - Noorwegen 1-0 (1-0). Stand: 1. Duitsland 2-ö, 2. Noorwegen 2-3, 3. Engeland 2- 3, 4. Nederland 2-0. ZWEMMEN Regensburg. Open Duitse WK- kwalificaties (50-meterbad), eer ste dag. Mannen: 100 vrij: 1. Lüderuz 50,72, 2. Tröger 50,85, 3. Conrad 51,02. 400 vrij: 1. Hoftaal» 3.51,90, 2. Lindner 3.56,10, 3. Lon- fink 3.58,48.100 school: 1. KruPP 1.01.90, 2. Warnecke 1.02.57,': Schmolt 1.03,34, 5. Kuipers (Rem 1.04,18. 200 rug: 1. Braun 2.00,"». 2. Halgasch 2 01,66, 3. Theloke 2.01.91. Vrouwen: 100 vrij: 1. Völker j!',.. 2. Osygus 56,01, 3. Meissner 56,12, u. Van Almsick 57,16, 8. Massed*® (Ned) 57,58. 200 school: 1. BeQ»e (Bel) 2.31,31, 2. Hüging 2.32,32, J- Poleska 2.32,85, 7. Baans (R™ 2.39,49. 400 wissel: 1. 4.46,96, 2. Herbst 4.50,04, 3. Jak 4.51,01, 7. Kouwenberg («eu' 5.10,82. m onze paardensportmedewerker Leuzen - De eerste wed- riidvandetopdressuurcom- Ititie voor de klassen Z1 en 1 wordt zaterdag 8 novem- gehouden. Grote promotor L,"eIvan is het bestuur van de ffivinciale bond voor Zee van landelijke rijverem- togen en ponyclubs. Plaats Ian handeling is manege Hof- itede Grol te Renesse. ne competitie bestaat uit acht wedstrijden, waarvan vier in het indoorseizoen en vier in het groe ne seizoen. De reeks is verspreid over de ge hele provincie. In het indoorsei zoen zijn de data 8 november in Renesse, 27 december te Nieuw- vliet-Bad, 8 januari tijdens In- door Zeeland in Goes en 14 maart in manege De Eendracht te Vrou wenpolder. Voor de organisatie in Renesse tekent de landelijke rijvereniging en ponyclub De Sasruiters uit Dirksland. De topdressuurcom petitie is een strijd voor de dag prijzen en de totale competitie uitslag, waarvoor de Zl- en Z2- klasse in handicap wordt gere kend. Voor de uiteindelijke rangschik king tellen drie indoor- en drie outdoorwedstrijden mee. Het uit gangspunt voor deze competitie is om die hoogste klasse in de dressuur eens gezamenlijk in wedstrijden te betrekken. Theoretisch staan er in de Zeeuwse computer zo'n 67 com binaties genoteerd. Theoretisch, want daar zijn combinaties bij die al in geen jaren meer op een wedstrijd verschenen. In elk ge val staan op deze lijst 42 combi naties uit Zeeuws-Vlaanderen. Hiervan komt eveneens minder dan de helft niet in een wedstrijd in die Z-klasse uit. Tijdens de provinciale kampioen schappen, die in augustus in Axel werden gehouden, kwamen er in die Zl-klasse negen combinaties aan het vertrek. Dat waren Diana Boone met Templar van De Biezenruiters, Carla Haak met Icara, Janet van Puyvelde met Harona, Christian de Feyter met Aimee, Nicole Vaes met Ivan Deux en Deborah van Lier met Iris Corona, allen van De Oranjeruiters, Jan Noordhoek met Hurby en Lue Savat met Kairouan van De Zwinruiters en Suzanne Lijbaart met Diego van De Haringruiters. Zaterdag in Renesse komen voor die eerste wedstrijd 21 combina ties in de Zl-klasse in de ring. Hiervan zijn er twee deelnmers uit Zeeuws-Vlaanderen, te weten Deborah van Lier en Laura Broodman met Gobert van De Zwinruiters. De Zl-rubriek gaat om 12.00 uur van start. Op de startlijst van de Z2-klasse staan twaalf deelne mers genoteerd, met geen enkele combinatie uit Zeeuws-Vlaande ren. Deze rubriek begint om 16.00 uur. lanonzesportmedewerker St.-Jansteen - De bronzen plak hangt in de Wilhelmi- lastraat te St.-Jansteen naast het elfstedenkruis van Edwin Franckaert, op zaterdag 1 november derde in iet nationaal kampioenschap wintertriatlon in de vetera- lencategorie 45 tot en met 49 jaar, is terecht trots op bei- je trofeeën. Het elfstedenkruis veroverde hij in de jongste iditie, toen ver voor hij de Bonkevaart bereikte, Henk Ingenent zich tot de bekendste spruitenkweker van de wereld had gekroond. Op sportief gebied dus een ge laagd jaar voor de 45-jarige porter uit St.-Jansteen. Voor de Kitste keer op rij stond Fran- t op 1 november aan de tart van de Assense wintertriat- on. Alle acht keren werd het jndpunt gehaald in een duur- portevenement dat begint met 10 kilometer lopen. Vervolgens moeten twee rondjes van vijftig dlometer door Drente worden gefietst en als 'toetje' veertig ki- ometer geschaatst op de Assense jsbaan 'De Smelt'. )rie jaar terug wist Franckaert lit menu in 5 uur en 49 seconden 11 te leggen. Nu had hij er drie ainuten meer voor nodig. Aan- nerkelijk minder trouwens dan le tijd die hij begin januari over le bevroren kanalen van Fries and schaatste. Toen vertrok hij uit Leeuwarden om kwart over ien. 's Avonds om half elf zag hij zijn Ria terug op de Bonkevaart. ,Drie jaar terug, toen ik in Assen mijn beste tijd realiseerde, waren de weersomstandigheden opti- Weersomstandigheden waar we overigens dit jaar ook liet over mochten klagen. Het vas wel wat fris, maar toch heer- ijk weer om te sporten. Met na- ne regen en wind kan deze triat- on tot een martelgang maken. Uleen het tweede rondje fietsen iad ik wat problemen met de lage emperatuur. Achteraf hoorde ik rouwens dat er meer met dat irobleem te kampen hadden ge- lad. Voor de rest liep het ge meerd. Ik wist ook dat de condi- ie goed was en weet inmiddels 13 acht jaar ook wel hoe de lachten verdeeld moeten wor- len." tanckaert en de wintertriatlon van Assen. Het is inmiddels een Siamese tweeling geworden. Na een voetbalavontuur bij de plaat selijke voetbalvereniging STEEN kwam Franckaert na de 'Van Benthems' elfstedentochten mid den in de tachtiger jaren in de ban van het schaatsen. Het zwemmen beheerst hij matig tot niet, dus de zomertriatlons waren en zijn niet aan hem besteed. Toch trekt het duursporten hem. Assen is het enige evenement van niveau dat zich met wintertriat- lons bezig houdt en daarom is Franckaert daar van de partij. Een niet meer weg te denken ver schijning. „Ik heb me ooit tot doel gesteld tien keer mee te doen en het be gint er aardig op te lijken dat die doelstelling gehaald gaat wor den. Met name de podiumplaats die ik nu haalde heeft de motiva tie voor een volgende editie weer aardig doen toenemen." Veel steun Een wedstrijd in het jaar bete kent dat hij de concurrenten nau welijks kent. Zijn wedstrijd er op afstemmen heeft dan ook weinig belang, temeer daar ze samen met de senioren en andere catego rieën op pad worden gestuurd. Dat waren er nu ruim tweehon derd. „Gelukkig heb ik veel steun van mijn gezin. Onderweg houdt mijn vrouw Ria me óp de hoogte. Ze houdt nauwkeurig bij op wel ke plaats ik lig met uitzondering van het schaatsen, want op de ijs baan wordt het allemaal wat on overzichtelijker. Om de veertig kilometer vol te maken moeten er 108 rondjes worden gereden en het wordt er aardig druk. Ik kwam als tweede veteraan en Edwin Franckaert, de sporter uit St.-Jansteen die op fraaie wijze een bronzen plak veroverde in het Nederlands kampioenschap win tertriatlon. FOTO WIM KOOYMAN twintigste in totaal op het ijs. Dan valt alles nog te overzien. De nummer één, Albert Raven, voor mij op dat moment een onbeken de Groninger, was onbereikbaar, maar de nummer drie Jan Wes- sels zat maar anderhalve minuut achter me. Dus maar een rondje of vier op het ijs. Sterk Ik wist ook dat dit een sterke schaatser was, want hij eindigde tijdens de jongste elfstedentocht niet voor niets bij de eerste vijftig wedstrijdrijders. Ik heb hem echt wel zien passeren, maar dan spreekt de ervaring en dat is op eigen tempo verder schaatsen, anders blaas je jezelf ongetwij feld op. Het podium halen was voor mij op dat moment belang rijker dan Wessels en dat heb ik gehaald. Een schitterende erva ring, die naar herhaling smaakt." Naweeën heeft de administratief directeur bij de Auto Unie in Ter- neuzen nauwelijks gekend. „Kijk, de zondag waren de spie ren wel wat stijf, maar twee da gen later was het lichaam al vol ledig gerecupereerd. Komt door de voorbereiding. Een voorberei ding die bij mij bestaat uit trim- loopjes meepikken, veel fietsen en in de wintermaanden weke lijks naar de ijsbaan in Eindho ven met mijn vaste partper Ger ard van Etten uit Hulst, die al twee elfstedentochten - in 1986 en 1997 - uitreed. Nee, het opla den voor een evenement, de elf- stentocht blijft toch een lot uit de loterij, levert voor mij geen pro blemen op. Het kan fout gaan. Een blessure of griepje en het is bekeken. Alle voorbereiding en opoffering zijn dan voor niets ge weest, maar ik denk dat dit vaak in het leven en dan vooral in de sport het geval is. Ik heb het er graag voor over en heb het draai boek voor de volgende editie al voor de dag gehaald." De bronzen plak naast het elfste denkruis. Ze hangen er mooi! )ruk trogramma 'eeuwse zwemclubs 'in onze zwemmedewerker. Imeuzen - In de zwembaden e Terneuzen, Goes, Kapelle en iulst worden zondag 9 no- 'ffliber wedstrijden gehouden tor de tweede ronde in de -eeuwse zwemcompetitie. a het zwembad De Honte te Ter- leuzen ontvangt De Schelde in de wfdklasse de ploegen van dieldestroom, De Stormvogel en le zwemclub Koewacht. In wembad Sportpunt Zeeland te |°es komen in de eerste klasse De l3nze, Bevelanders, De Bruinvis 1 Luctor tegen elkaar uit. 1 de tweede klasse strijden in het *mbad Groenewoud te Kapelle i teams van Zeelandia, Onder la*, Dolfijn'92, De Zuidwester en «mvogel B tegen elkaar. zwembad De Driehoek te Hst nemen in de derde klasse de oeBen van De Honte, De Braak- Otters, Stelleduikers, 't Ne, Schelde B en Koewacht B net tegen elkaar op. 'eventer (anp) - Go Ahead Eag- is van p]an jn junj voigen(j jaar eginnen met de bouw van een l?w stadion. De eerste-divisie- Ult Deventer heeft daartoe ant na(tat; de gemeente, drie ea.en een aantal sponsors i, 'öBanciële) medewerking L en teegezegd. De kosten van euwbouw bedragen ongeveer tp O® "Tt'0611 gulden. Het nieu- i„ an Hollander Stadion - ge- naar de radioreporter die 'oetl"wereldoorlogen het promootte en tevens rjcu -r£ier van het i*11902 °pge- fcdm Ahead - zal plaats «en aan 10.200 mensen. Door Fred Rabout Groede - Voetballend Groede zit al jarenlang in de kelder (zesde klasse) van het KNVB- zondagvoetbal. De sfeer is er altijd goed gebleven. Het knusse clubgebouw aan De Traverse in de schaduw van het pas geopende en uiterst fraaie tenniscomplex, heeft inderdaad iets aparts. Dit sei zoen helemaal, want de blauw-witten draaien sinds jaren weer een keer mee in de top. Het heeft van 'De Groe' weer een voetbalbolwerk ge maakt. VOETBAL De actieve supportersvereniging met Adri Risseeuw, Sjaak van der Hooft en Henk Torbijn als drij vende krachten, zien de suppor tersbus tot het gangpad toe ge vuld als men 'uit' moet spelen. „Een geweldige sfeer," geeft Bram Vercruysse te kennen. De pur sang Groedenaar is na een uitstapje van een viertal jaren weer op het oude nest terugge keerd. Jaren die hij doorbracht bij vijfdeklasser SV Oostburg, nadat hij in Groede het voetbal len leerde. Naar eerste Als B-junior op 14-jarige leeftijd werd hij door de toenmalige trai ner Piet de Koeyer naar het eerste overgeheveld. „Het was op de za terdag met de B-junioren spelen en de zondag in het eerste," aldus de 25-jarige linkspoot. In die vier jaar verliet hij ook Oostburg even om het bij Breskens te proberen. Geen langdurig relatie. Het beperkte zich tot een paar Bram Vercruysse: Groede draait eindelijke weer eens lekker mee in de top. FOTO WIM KOOYMAN bekerwedstrijden. „Door mijn baan in de landbouwmechanisa tie was ik niet in staat in de aan- vangsmaanden van de competitie frequent te trainen. Dan heb je bij Breskens niets te zoeken, dus ben ik maar weer vlug naar Oost burg teruggekeerd." Een jaartje nog, want dit seizoen keerde hij terug op het oude ver trouwde nest. Het blauw-witte tenue trok hem weer. „De sfeer in het nog echte dorpsclubje sprak me aan. Met mij kwamen Patrick de Vos en Nico Sol, nog twee jongens van Oostburg, mee. Vorig seizoen al kwam Davy Maes, die nog bij Hoek onder Kees Kist in het eer ste speelde hier voetballen, ter wijl er hier ook Peter Vercryusse, ex-Biervliet en Hoofdplaat voet balt. Dat betekent dat we de competitie zijn ingegaan met een leuke, goed uitgebalanceerde ploeg. In alle linies een uitsteken de bezetting. Een ploeg met een aantal goede voetballers en daar naast jongens die het werk niet schuwen. Een mix waarin het klikt. Dit met een Theo de Waele in het doel, van wie je niet zou zeggen dat hij al achter in de der tig is. Die jongen heeft voor ons al puntjes gepakt. Onder meer tegen Robur, waar we met 3-2 wonnen, was hij de man van de wedstrijd. Bruisend Het voetbal bruist hier weer in Groede. Pak de uitwedstrijd naar SDO. Een bus tot de nok toe ge vuld. De wedstrijd in Lamswaar- de begon om 14.00 uur, speciaal omdat we samen met SDO na af loop in hun kantine een disco hadden. De 'derde helft' heeft daar wel erg lang geduurd. Ik ge niet er van en niet alleen ik. Als er dan ook nog een keer resulta ten gehaald worden kan het niet meer stuk. We gaan dit seizoen voor een pe- riodetitel. Dat is onze intentie. Ik ben van mening dat we met de huidige selectie een klasje hoger geen slecht figuur zouden slaan. Heb toch een aantal jaren vijfde klasse gespeeld. Mag dus oorde len over het niveau daar, maar de competitie is nog lang en de plaatsjes aan de prijzentafel ge ring." Vercruysse begon het seizoen overigens met drie wedstrijden achterstand. Tijdens de laatste wedstrijd van het vorige seizoen liep hij met SV Oostburg tegen Zeelandia tegen een vijfde gele kaart op. Het betekende drie wedstrijden op de strafbank. Hij is de man die samen met Jan van Belois het kanon moet bedienen. „Jan is de man van de momenten. Hij legt ze er gemakkelijk in. Ik ben meestal de aandrager, maar heb er toch ook al vijf kunnen maken. Davy Maes is de man op het middenveld en de dirigent. Echt, het zit goed in elkaar en dan de steun van de supporters. Dat heb ik in Oostburg nooit mee mogen maken. Echt geweldig. Zoals het er nu uit ziet is dit echt wel mijn eindstation, want on danks dat ik pas 25 ben en nog wel een aantal jaartjes hoop mee te draaien, zie ik me niet meer zo vlug bij een andere club spelen. Zeg echter nooit, nooit in het le- Van onze verslaggever Terneuzen - Dave Gijsel, de Belgische spits van zaterdaghoofd klasser Hoek, verblijft de komende twee weken in Turkije. Gijsel, net hersteld van een keelontsteking, zal aan de boorden van de Bosporus worden getest door twee Turkse subtoppers, namelijk Trabzonspor en Istanbulspor. Bij de laatste club stonden ooit de Nederlandse trainers Leo Beenhakker en Fritz Korbach, alsmede de spelers John van den Brom en de Zeeuw Peter van Vossen onder contract. Trabzonspor staat momenteel derde op de ranglijst van de Turkse eredivisie, Istanbulspor zesde. Het Turkse 'uitstapje' van Gijsel betekent dat Hoek-trainer Adri- aan Nieuwenhuijse twee weken niet kan beschikken over de aan valler, te beginnen aanstaande zaterdag tegen Excelsior Maassluis. sportAGENDA BADMINTON Zaterdag 8 november: Sjuttul 1- Rillandia 1, Sjuttul 2-Astroïden 3, Sjuttul 3-Zierikzee 4, Sjuttul 4- Astroïden 7, sporthal Noorddijk Cadzand van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag 9 november: BC Terneu zen 1-BV Rockanje 1, BC Terneu zen 4-Netwerk 2, BC Terneuzen 5- Kats 2, BC Terneuzen 6-Den Os- saert 1, sporthal Oude Vaart Ter neuzen van 10.00 tot 14.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 7 november: BC Vlissingen 2-Voorwaarts 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal Van Duyvenvoorde Oost-Souburg, aanvang 19.45 uur. Oostburg 1- Souburg 2 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal Noorddijk Cad zand, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 8 november: Schelde- sport l-Dynamo'70 2 (mannen eer ste klasse Zeeland), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 20.30 uur. HOCKEY Zondag 9 november, Tweede klas se C mannen: De Dommel-Rapide. Derde klasse E: Olympia-Liberty, sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 14.30 uur. Tweede klasse C vrouwen: Olympia-HOD, sport park Oude Vaart Terneuzen, aan vang 12.45 uur. Vierde klasse D: Gilze-Rijen-Rapide. TENNIS Zondag 9 november, Zeeuwse in- doorcompetitie. Mixed: Souburg 1-Hulster Ambacht 1 (eerste klas se), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. Kapelle 1-De Schelde 1 en WPD 1-MLTC 1 (eer ste klasse), Racketcentrum Kapel le, aanvang 09.00 uur. Mannen: Vrouwenpolder-SJEF (tweede klasse), Racketcentrum Kapelle, aanvang 12.00 uur. VOLLEYBAL Zaterdag 8 november, landelijk: WS'92-Ekspalvo 2 (tweede divi sie mannen), sporthal Van Duy venvoorde Oost-Souburg, aanvang 13.15 uur. District: Scheldesport-WS'92 (promotieklasse vrouwen), sport hal Oude Vaart Terneuzen, aan vang 13.30 uur. Savok-Dynamo'70 (promotieklasse vrouwen), sport hal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 17.15 uur. CVC-Ardito (eerste klasse vrouwen), sportzaal De Sterre Clinge, aanvang 16.30 uur. De Sterre-VVS'92 4 (eerste klasse vrouwen), sportzaal Zuid- dorpe, aanvang 13.30 uur. Schel desport-WS'92 3 (promotieklasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. De Sterre-WS'92 4 (promotieklasse mannen), sportzaal Zuiddorpe, aanvang 17.30 uur. Savok-Dyna- mo'70 (promotieklasse mannen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 15.15 uur. ZAALHANDBAL Zondag 9 november: GSC-Olym- pus (mannen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 14.30 uur. GSC- Walburg (vrouwen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.15 uur. WIELER SPATTEN MICHEL DE KONING uit Hulst pakte de winst tijdens een wed strijd op de mountainbikes in het Belgische Wanzele. REGGIE GOOLE uit Aardenburg werd er derde. Van onze sportmedewerker Axel - Hoek staat zaterdag voor een belangrijk duel. De regio nale hoofdklasser krijgt Excelsior Maassluis op bezoek en dat is net als Hoek een pure middenmoter. De weg omhoog, het doel van Hoek, loopt dus via Excelsior Maassluis. Middelburg- AZW is een aardig duel in de tweede klasse E. Hetzelfde geldt voor Terneuzense Boys-SSV'65 een klasse lager. KNVB- ZATERDAGVOETBAL Hoek laat teveel kansen onbenut. Die constatering maakt dat de mannen uit de Lovenpolder niet in de top van de hoofdklasse mee draaien terwijl daar in potentie voldoende aanleg voor aanwezig is. „Scoren is ons manco," gaf trainer Adriaan Nieuwenhuijse toe. Toch schoot Hoek in de ach terliggende acht duels zeventien keer raak. Incasseren deed men er veertien. Twee keer raak kegelen per duel is eigenlijk goed. Meer dan één per wedstrijd tegen is te veel. Het treffen tegen Excelsior Maassluis is voor Hoek daarom min of meer cruciaal geworden. Want zaterdag wordt beslist over bijblijven of terugvallen naar een plaatsje bij de teams die het ge middelde van anderhalf punt per duel niet halen. Voor Hoek zou daarbij terecht komen, een tegen valler zijn. Temeer daar er op een plaatsje bij de top gerekend werd en wordt. Adriaan Nieuwenhuijse: „We moeten zaterdag scoren. Niet al leen om te winnen, maar ook om het zelfvertrouwen op te vijzelen. De Kruininger in dienst van Hoek gaat er vanuit dat Hoek zelf het spel gaat maken met extra aan dacht voor Manuel Montero van Excelsior Maassluis, de absolute topper in het team van de Zuid- Hollanders. Tweedeklasser AZW doet het tot nu toe niet goed. De Axelaars ver loren thuis vier keer op rij en dat is beschamend. Zaterdag staat Middelburg op de rol. Aan deze krappe middenmoter heeft AZW echter goede herinneringen. Vorig jaar werd er de derde periode ge wonnen en knalde de champagne. Toen ook na een matige start. Kansloos is AZW nog altijd niet. Zeker niet als Middelburg het spel gaat maken. Want daarin schuilt 'winst' voor AZW, dat tot nu toe te wisselvallig en te vrijblijvend speelt. Zaterdag moet coach Rob- by de Muynck het nog altijd zon der doelman Johnny Dieleman stellen. Voor de winterstop is deze er waarschijnlijk niet meer bij. De 38-jarige Tonny Gommers is zijn vervanger. Terneuzense Boys won in de ope ningsfase alles, begon punten te verspelen door gelijk te spelen, maar staat desondanks nog fier bovenaan. De hoofdmacht van trainer Jaap Goossen is zaterdag gastheer van SSV'65, dat met spits Paul Bom altijd een gevaarlijke tegenstander is. De kloof tussen beide equipes be draagt nu nog zes punten in het voordeel van de oranje-zwarte gastheren. Een gat dat tot drie punten verschil teruggebracht kan worden. Of tot negen ver groot. Aan een puntendeling heb ben beide ploegen in feite niets, omdat Colijnsplaatse Boys daar van zal profiteren. Jaap Goossen: „We zijn in de weken aangeland waarin het erop aankomt. Ge makkelijk is het niet. Ondanks dat ik in SSV'65 nog altijd een kam pioenskandidaat zie, gaan we toch voor de winst." Goossen zet vraagtekens rond het meespelen van Jacky Scheele, Akke Ganpat, Gertjan Vlaanderen en Ralph Ze- gers. Laatstgenoemde wil naar HW'24 overstappen, maar heeft daartoe nog altijd geen toestem ming van de KNVB. Werken op zaterdag ligt aan de basis van de ze tussentijdse overstap. PROGRAMMA Hoofdklasse A: Quick Boys-Groote Lindt, Lisse-Noordwijk, Achilles Veen-ARC, Schevenitigen-Rijnsburgse Boys, Ter Leede-Kozakken Boys, AS- WH-Katwijk, Hoek-Excelsior Maas sluis. Eerste klasse C: Arnemuiden-WGZ, Oostkapelle-Seolto, Dinteloord-Veere, Breda-Roda Boys, Kloetinge-Rijsoord, Altena-Wilhelmina '26. Tweede klasse E: Bruse Boys-Kapelle, SPS-'s-Heer-Arendskerke, WC'68- WHS, Yerseke-SKNWK, Kruiningen- FC Dauwendaele, Middelburg-AZW. Derde klasse A: GPC-Colijnsplaatse Boys, VCK-Serooskerke, Wemeldinge- De Meeuwen, Bevelanders-Nieuw- land, Wolphaartsdijk-Heinkenszand, Terneuzense Boys-SSV'65. Vierde klasse A: Zaamslag-Borssele, DFS-Smerdiek, Wöarde-SC Stavenis- se, Duiveland-Apollo'69, Nieuwdorp- ZSC'62, SVD-Krabbendijke. Vijfde klasse A: Bavel-Wissenkerke, Spui-Hoedekenskerke, Rood Wit-Beek Vooruit, Cadzand-VOV, Terheijden- Mevo.

de Stem | 1997 | | pagina 11