DE STEM 6 Beenhakker zeker geen tussenpaus' Broi Feyenoord wacht op onderzoek UEFA Ruud Gullit nog niet rond met Chelsea pESTEM EUROPA cup 11 UEFA cup UITSLAGEN standen Medaille N 'Don Leoeindelijk bij 'zijn cluppie &Rode kaart: 55- Interim-trainer Geert Meijer wellicht aangeklaagd voor wangedrag 'Don Leo' begint vandaag al Roda simpel langs schoppers uit Slovenië sportnieuws KORT Druk rogrammi Zeeuwse zwemek Nieuw stadior voor Go Ahej Sport Door Henri van der Steen Rotterdam - De 'verkeerde agressie' van Feyenoord-trai- ner Geert Meijer krijgt moge lijk nog een staartje. Meijer misdroeg zich woensdag tij dens de wedstrijd tegen Man chester United toen collega Ferguson verontwaardigd reageerde op een zware over treding van Bosvelt op Irwin. De UEFA neemt eventueel maatregelen als de rapportage van de waarnemer daartoe aanleiding geeft. Feyenoord-Manchester United liep woensdagavond na rust en kele keren uit de hand. Cruz en Bosvelt maakten zware overtre dingen. De tackle van Bosvelt kostte United-back Irwin niet al leen de wedstrijd maar ook de komende zes weken. De Ierse back liep een zware knieblessure op. Alex Ferguson reageerde woe dend, maar ontmoette daarbij Meijer, die de reactie van Fer guson overdreven vond. De woor denwisseling werd besloten door Meijer die zijn kauwgum naar Ferguson spoog. Tijdens de persconferentie zette Ferguson zijn klachten nog eens op een rij. „De scheidsrechter heeft een paar rode kaarten over het hoofd gezien, maar we mogen niet klagen omdat uiteindelijk al leen Irwin per brancard het veld af moest. Die tackle van Bosvelt kon echt niet door de beugel. In pLaats van dat collega Meijer dat in zag, begon hij de overtreding goed te praten. Juist coaches moeten de normen aanhouden." Geert Meijer hoonde het com mentaar van Ferguson weg. „Het is zwaar overdreven. Wij hebben drie geblesseerden aan de wed strijd overgehouden, United twee." Feyenoorder Patricio Graff hield zelfs gescheurde kruisbanden in de rechterknie over aan het duel van woensdag en zal enkele maanden niet inzet baar zijn. „Wij hebben Bosvelt na zijn over treding bovendien meteen gewis seld, terwijl Neville na die charge op Cruz gewoon mocht blijven staan," verdedigde Meijer zich verder. De coach haalde Bosvelt en Cruz wel uit het veld, om zijn spelers te beschermen. „Bosvelt en Cruz ge bruikten hun agressie verkeerd." De Argentijn Cruz kreeg nog wel geel van scheidsrechter Puhl. Het was zijn derde gele kaart in drie Champions-League duels. Na de prachtige 0-2-zege bij Ne wcastle United moest PSV woensdagavond vaststellen dat de kansen op promotie naar de kwartfinales desondanks niet enorm groot zijn. Het winnen van de groep blijft mogelijk, maar lijkt aartsmoeilijk, met een uit wedstrijd tegen Kiev en een thuisduel tegen Barcelona voor de boeg. De twee beste nummers twee gaan ook door, maar in dat fictieve klassement staat PSV ook niet geweldig gunstig. PSV heeft zeven punten, liefst vijf ploegen hebben dat aantal ook, of zelfs meer: Parma en Rosenborg hebben ook zeven punten, Leverkusen en Juventus staan op negen. Gezien het pro gramma maken die laatste twee ploegen ook de meeste kans als beste nummers twee door te gaan. De ploeg van de woensdagavond zo trotse Dick Advocaat moet winnen in Kiev over drie weken. Het lijkt bijna onbegonnen werk, gezien de enorme kracht die Di- namo uitstraalt, eergisteren nog bij Barcelona (0-4). PSV moet zelfs dik winnen; bij een gelijke stand beslist het onderlinge re sultaat en dat is goed voor Kiev. De eerste wedstrijd in Eindhoven werd immers 1-3. Van onze verslaggever Rotterdam - Leo Beenhakker (55) heeft zijn zin. De (voor malig) technisch directeur van Vitesse gaat vanaf van daag tot het einde van dit seizoen aan de slag als trainer van Feyenoord. Voorzitter Jorien van den Herik van de Rotterdamse zorgenclub was gisteravond duidelijk over de status van z'n nieuwe trainer. „Hij is zeker geen tus senpaus. Dat vind ik een tendentieuze benaming. Leo is gewoon onze nieuwe trainer. Hij is de opvolger van Arie Haan. Klaar uit." Leo rond'. Beenhakker: Gistermiddag bereikte de za terdag al door Van den Herik benaderde Beenhakker, na zes dagen van onzekerheid, overeenstem ming met Vites se-voorzitter Karei Aalbers over onmiddel lijke beëindi ging van zijn contract bij de Arnhemse club. Eerder al was hij akkoord met Feyenoord, dat weigerde een af koopsom aan Vitesse te betalen. Dat moest Beenhakker zelf maar doen, vond zakenman Van den Herik. Hoeveel geld het verwezen lijken van Beenhakkers 'jeugd droom' uiteindelijk gekost heeft, is niet bekend. „Ik begreep dat standpunt van Feyenoord, net zo als ik het ook heel redelijk, een compliment zelfs vond, dat Karei Aalbers me niet zo maar wilde la ten gaan," aldus Leo Beenhakker, die sprak van het uitkomen van een van zijn ultieme wensen. „De cirkel is rond. Ik heb ooit als jeugdtrainer mogen werken op Varkenoord, en nu aan de 'over kant' in De Kuip. Ik ben zeer te vreden." 'Don Leo' debuteert zondag op de bank van Feyenoord in de uitwed strijd tegen Volendam, een van de vele vorige werkgevers in de 32- jarige loopbaan van de Rotter dammer van geboorte. Of Beenhakker Feyenoords eerste keus was om Arie Haan op te vol gen, is niet bekend. Al heeft hij voor op anderen dat hij vloeiend Spaans spreekt en dus makkelijk met de vijf Latino's in de selectie kan communiceren. Maar andere serieuze kandidaten, onder wie eerst vooral oud-Feye- noorder Wim Rijsbergen (FC Gro ningen), maar ook Martin Jol (Ro da JC) en Huub Stevens (Schalke) bleken gewoonweg niet met on middellijke ingang los te weken bij hun huidige werkgever. Van den Herik moest hartelijk la chen om de berichten uit Duits land dat Stevens wel met ingang van het nieuwe seizoen de nieuwe trainer van Feyenoord zou zijn. „Die verhalen zijn door de pers chef van Schalke'04 in de wereld geholpen. Wat ik ervan vind? Ik vind dat Schalke een nieuwe pers chef nodig heeft." Leo Beenhakker ging in ieder ge val akkoord met een contract voor slechts acht maanden. „We waren beiden van mening dat in de hui dige situatie dat de juiste periode was," legde Van den Herik uit. „Of je een trainer nu voor acht maanden of acht jaar contract eert, hij wordt toch altijd beoor deeld op zijn prestaties. Wat zijn opdracht is? Het seizoen afmaken. Goed afmaken, welteverstaan." „Feyenoord be gon dit seizoen met de kans op vijf hoofdprij zen. Twee daar van, de Cham pions League en redelijkerwijs het kampioen schap, kun je schrappen. Blij ven er drie kan sen over waar voor we zullen gaan: of de tweede plaats, met een ticket voor de Cham pions League, of de plaatsen 3, 4 of 5 voor deelna me aan Europa Cup Hl of de na tionale beker zodat je aan de Eu ropa Cup II kan meedoen. Makke lijk zal het niet worden, want de 'moraal' van de selectie bevindt zich momenteel op 'klomphoogte', als ik het goed begrepen heb. Maar daar gaan we aan werken," aldus Beenhakker. Van den Herik heeft nog niet met Beenhakker gesproken over mo gelijke versterking van de middel matige selectie. Ook heeft de al machtige voorzitter nog niet met zijn nieuwe trainer de samenstel ling van de technische staf door genomen. „Maar ik ga er van uit dat Geert Meijer zijn eerste assis tent is. Ook John Metgod blijft waarschijnlijk actief bij de A-se- lectie." Hetgeen de nieuwe hoofd trainer later bevestigde. Jorien van den Herik wilde gister avond niet zeggen hoe groot hij de kans acht dat Beenhakker ook volgend seizoen nog in dienst van Feyenoord is. „Daar geef ik geen commentaar op. Het is nu nog veel te vroeg te speculeren. Met Been hakker heb ik ook nog niet ge sproken over een mogelijke rol als technisch directeur. Maar het is wel duidelijk dat we de laatste weken op twee sporen bezig wa ren. Voor de korte termijn hebben we nu een oplossing, nu gaan we kijken naar de langere." Invaller Dave Zafarin wordt gefeliciteerd door Arie Obdam en Arno Doomernik (links) nadat hij Roda naar 3-0 heeft gekopt, foto anp Kerkrade (anp) - Vijfduizend man trotseerden hondenweer in de stille hoop op een nieuwe 10-0 van Roda JC tegen een zwakke broeder uit het Euro pese bekerwinnaarstoernooi alvorens in maart de kwartfi nales wordt betreden. De Slo- venen van NK Primorje ver weerden zich op Kaalheide anders dan de Israeli van Beer Sheva op 2 oktober en kregen met de uitslag van 4-0 toch niet bepaald hun zin. NK Primorje, slecht op dreef de laatste tijd, had in Ljubljana wel iswaar al met 0-2 verloren, maar weigerde in Nederland een af gang te ondergaan. Dit behelsde een zwaar accent op de defensie en harde duels. Ze hadden er geen probleem mee als bij het trappen van de bal ook tegenstanders werden geraakt. Vooral Senden moest het ontgelden. Provoce rend, schoppend en met de ellebo gen werkend, was in de eerste ronde AK Stockholm verslagen. De Nederlandse bekerwinnaar had deze opzet snel door, weiger de nog diep te gaan en beperkte zich tot winnen met zo min moge lijk schade. Roda JC won onder een zware regenbui inderdaad en uiteindelijk zelfs met ruime cij fers. Daarmee was de plicht gedaan, de punten voor de Europese ranglijst voor Nederland behaald. De club kon gerust overgaan tot de orde van de competitie; zondag RKC uit. Het eerste doel was bereikt: Europees overwinteren. De totale doelcijfers van 20-1 over vier wedstrijden waren onverwacht en onverhoopt. Pas in maart wacht voor de Limburgse middenmoter de eerste echte krachtmeting. Na de winter zijn er geen 'kleintjes' meer. De fortuinlijke loting, mede inge geven door de plaatsing (vijfde), en een goede instelling gaven Ro da JC de gelegenheid de Europese balans richting positieve kant te trekken. In het 22e Europese duel (Rapid JC meegerekend) kwam het aantal overwinningen op ne gen bij twee gelijke spelen en elf nederlagen. De eerste helft, toen Primorje nog de hoop koesterde niet te verlie zen, was niet om aan te zien. Kan sen deden zich nauwelijks voor. Het eerste schot viel in de veer tiende minuut, in het zijnet door Lawal. Doelpunten leken ver weg. De eerste tonen van een fluitconcert waren al te horen toen Van der Luer de score open de. Er kwam gejuich voor in de plaats. Toen Peeters vier minuten na rust 2-0 maakte, na een schot op de paal van Lawal, was het pu bliek al tevreden. Primorje ging ook op zoek naar een doelpunt, kreeg door Ker- kraadse nonchalance kansen zat, maar strandde op doelman Dam- janac. In ongenade gevallen en geschorst voor de competitie hield de Joegoslaaf alle ballen te gen die op zijn weg kwamen. Damjanac redde de nul, ook toen coach Jol van de thuisclub zijn re serves - Zafarin, Plet en 't Hart - liet opdraven. Zafarin kopte zelfs 3-0 in uit een voorzet van Obdam. Nadat de Sloveense weerstand was gebroken, kopte Valgaeren zelfs 4-0 in. RODA JC - NK PRIMORJE (SLV) 4- 0 (1-0). 45. Van der Luer 1-0, 49. Pee ters 2-0, 75. Zafarin 3-0, 85. Valgae ren 4-0. Scheidsrechter: Cardoso Cortez (Por). Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Lucic, Sculac, Gregoric (Primorje). Eerste wedstrijd: 2-0, Roda JC naar kwartfinale. RODA JC: Damjanac; Senden (75. 't Hart), Vrede, Valgaeren en Obdam; Van der Luer, Ooijer (73. Plet), Doomernik en Lawal; Van Houdt en Peeters (70. Zafarin). NK PRIMORJE: Rutar; Gunjac, Gre goric (80. Sabadin), Mulahmetovic en Poljsak; Sculac, Zelko, Rastoder en Zlogar; Lucic (89. Filipic) en Ipa- vec. Londen - Ruud Gullit, voor het aanstel len van Leo Beenhakker in De Kuip de laatste weken ook genoemd als kandi daat-trainer bij Feyenoord, is nog niet rond met Chelsea over verlenging van zijn contract als speler/coach. Hij wil eerst inzage in de toekomstvisie van de club. „De club moet plannen ontwikkelen voor de 21e eeuw," vindt Gullit. „Een soort tienjaren plan." De oud-international benadrukt dat het lang niet zeker is dat hij nog tien jaar bij Chelsea zal werken. „Zo'n plan geeft de club een solide basis voor de toekomst." Het con tract van Gullit loopt aan het einde van het seizoen af. Eigenaar Ken Bates heeft miljoe nen over om Gullit voor drie, vier jaar vast te leggen. „Het gaat mij niet om geld," aldus Gullit. „Het gaat mij om de toekomst van de club." Eric van Meir is niet beschikbaar voor de WK-kwalificatiewedstrijd van het Belgisch elftal tegen Ierland op 15 november in Brus sel. Het eerste duel in Dublin eindigde in 1-1. Van Meir liep woensdag in de Champions League-wedstrijd van Lierse SK tegen AS Monaco (0-1) een verrekking aan een knie band op. De libero is twee weken uitgescha keld. Stephane Chapuisat heeft in de Champions League-wedstrijd tegen Parma (2-0) een spier in het dijbeen gescheurd. De Zwitserse aan valler van Borussia Dortmund is vooralsnog twee weken uitgeschakeld. Dortmund kan zeker zes weken niet beschik ken over Jürgen Kohier. De mandekker scheurde een band in de rechterknie in de competitiewedstrijd tegen Kaiserslautern (2- 2). De loopbaan van Matthias Sammer is in gevaar. Drie weken na de vijfde operatie aan de linker knie beweegt de Europese voetballer van het jaar zich nog steeds op krukken voort. De 30-jarige libero mag in het gunstigste ge val over vier maanden de training hervatten. Manchester United heeft 45 miljoen gulden over voor het aantrekken van Andrei Sjevtsj- enko, de aanvaller van Dinamo Kiev. De Oek raïner scoorde woensdag een hattrick in de Champions League-wedstrijd in en tegen Barcelona (0-4). Trainer Wim Jansen van Celtic heeft tij dens de training de Schotse international Tosh McKinlay weggestuurd, omdat hij de Zweedse oud-Feyenoorder Henke Larsson een klap in het gezicht gaf. Larsson moest be handeld worden aan een snee in de neus. Door Henri van der Steen Hij kan de lucht zo prach tig door de mondhoek naar binnen zuigen. Het is tac tiek. Om tijd te winnen. Leo Beenhakker (55) heeft in zijn lange, lange loop baan als trainer geleerd te praten als pater Brugman. Het is zelfs zijn voornaam ste kwaliteit geworden. Op zijn oude dag begint Been hakker vandaag dan toch nog aan de klus waarvan hij altijd heeft gedroomd. Hij werd gebo ren in Rotterdam, hij voelde zich Rotterdammer en ooit zou hij de baas zijn bij die grote club uit Zuid. Hoopte hij altijd. Zei hij altijd. De vroeger vuurrode, inmiddels grijs-witte Beenhakker zal er de Schwung heus in krijgen bij Feyenoord, zeker de eerste tijd. Het is Beenhakkers talent om iets in gang te zetten. Leo gaat dan praten en redeneren en hij kan dat zo vaardig dat iedereen vanzelf enthousiast wordt. Zijn inzicht in de tactiek van het topvoetbal wordt weer wel be twist. Het is misschien de reden waarom het met de laatste negen baantjes van Beenhakker mis ging. Steeds maakte hij zijn con tract in elk geval niet af. Zijn hoogtepunt heeft Beenhakker ook alweer bijna tien jaar achter de rug. Als trainer van Real Ma drid werd hij eind jaren tachtig drie keer achtereen kampioen van Spanje. Het leverde hem in de Nederlandse pers de eretitel 'Don Leo' op. Voor een self-made-jongen heeft Beenhakker natuurlijk een car rière bewerkstelligd om te zoe nen. Voetballen kon hij niet, wat hem in vergelijking met Cruijff, Haan, Van Gaal, Michels, Advo caat, Rijvers, Jansen en al die an dere Nederlandse coach-toppers altijd een achterstand heeft ge kost. De kracht van Beenhakker was steevast zijn presence. Tus sen spelers, tussen journalisten, tusen bobo's. Dieptepunt: het WK van 1990 met Oranje liet hij uit zijn handen vallen. Nooit is vergeten dat hij het Italiaanse drama toeschreef aan kwesties die niemand ooit te weten zou komen. 'Slechts 25 percent van wat is gebeurd, is bekend'. Een jaar geleden werd hij wegge promoveerd bij Vitesse. Zelf zei hij genoeg te heben van het vak. „Het gras groeit tussen m'n lie zen." Elf maanden later kwam hij terug op die uitspraak. „Ik mis het veld. Ik wil nog één kunstje doen." Feyenoord-voorzitter Van den Herik wenst Beenhakker precies zeven maanden de kans te geven. Het is typerend voor de eeuwig- ambitieuze Beenhakker dat hij de offerte geen belediging vond, maar juist pijlsnel hapte. „Graag!" Het waagbeest Been hakker durft het wel aan om te proberen in korte tijd de club naar zijn hand te zetten. Zijn cluppie. Zo zei hij het tien jaar geleden. „Al heb ik bij hele mooie clubs over heel de wereld gewerkt. Feyenoord blijft mijn cluppie." VRIJDAG 7 NOVEMBER 1997 Terneuzen - De eerste Friidvandetopdressuurc KOCAELISPOR (TUR) - LOKO- MOTIV MOSKOU (RUS) 0-0. Scheidsrechter: Meese (Bel). Toe schouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 1-2, Lokomotiv naar kwartfinale. FC KOPENHAGEN (DEN) - BE- TIS SE VILLA (SPA) 1-1 (0-0). 61. Nielsen 1-0 (strafschop), 78. Ure- na 1-1. Scheidsrechter: Young (Sch). Toeschouwers: 10.140. Eer ste wedstrijd: 0-2, Betis naar kwartfinale. VFB STUTTGART (DUI) - GER MINAL EKEREN (BEL) 2-4 (2-2). 13. Verlaat 1-0, 35. Poschner 2-0, 44. Van Ankeren 2-1, 45. Van Ge- neugden 2-2, 73. Karagiannis 2-3, 83. Van Ankeren 2-4. Scheids rechter: Pairetto (Ita). Toeschou wers: 10.000. Rode kaart: 45. Ya- kin (Stuttgart). Gele kaart: Moury, Schaessens (Ekeren). Eerste wedstrijd: 4-0, Stuttgart naar kwartfinale. CHELSEA (ENG) - TROMSÖ (NOO) 7-1 (3-1). 13. Petrescu 1-0, 24. Vialli 2-0, 39. Johansen 2-1,43. Zola 3-1, 55. Leboeuf 4-1 («tra# schop), 60. Vialli 5-1, 76. Viallit 1, 86. Petrescu 7-1. Scheidsrech* ter: Melnitsjoek. Toeschouwen' Eerste wedstrijd: 2-3, Chefa naar kwartfinale. VICENZA (ITA) - SJAKTAR Dn NETSK (OEK) 2-1 (1-0). 24. Lui» 1-0, 60. Atlekin 1-1, 70. VivtaS 1. Scheidsrechter: Olsen (Nmi Toeschouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 3-1, Vicem, naar kwartfinale. STURM GRAZ (OOS) - afii ATHENE (GRI) 1-0 (0-0). 82 Soi teri 1-0. Scheidsrechter: Oezoenr» (Bul). Toeschouwers: 15.400 Eerste wedstrijd: 0-2, AEK Athe ne naar kwartfinale. SLA VIA PRAAG (TSJ) Nlfp (FRA) 1-1 (0-0). 75. Vandecasteel, 0-1, 80. Labant 1-1. Scheidsrech ter: Fröhlich (Dui). Toeschouwers 7312. Eerste wedstrijd: 2-2, Slavia naar kwartfinale. Sle voor de klassen Zi 2 wordt zaterdag 8 nov pr gehouden. Grote prom V»nehmr vm hiervan provinciale -Ld van landelijke rijver gingen en ponyclubs. PI van handeling is manege I Tweede ronde, tweede wedstrijd. VFL BOCHUM (DUI) - CLUB BRUGGE (BEL) 4-1 (1-1). 13. Donkov 1-0 (strafschop), 37. Jbari 1-1, 56. Donkov 2-1, 83. Juran 3-1, 90. Wosz 4-1. Scheidsrechter: Agi- us (Mal). Toeschouwers: 24.000. Gele kaart: Juran, Donkov (Bo- chum), De Brul, Van der Eist Claessens (Brugge). Eerste wedstrijd: 0-1. Bochum naar derde ronde. Transfer Roelofsen naar MVY afgeketst Breda/Maastricht - Richard Roelofsen komt definitief niet naar MVV. De NAC-speler onderhandelde gisteravond met MW, maar kon geen overeenstemming bereiken over zijn salaris. Ook NEC heeft belangstelling voor Roelofsen maar lijkt kansloos als de Harderwijker bij zijn huidige eisen blijft. Dertig gewonden bij Anderlecht-Schalke Brussel - Bij het UEFA-Cupduel Anderlecht - Schalke (1-2) zijn woensdagavond in Brussel 30 toeschouwers gewond geraakt. Na de openingstreffer van De Boeck voor Anderlecht kon een hekin vak N de druk van de juichende massa niet aan. In het gedrang raakten zes personen zwaargewond. Na de rust raakten fans van Anderlecht en Schalke op de tribunes slaags. Na de ongeregeld heden werden 24 toeschouwers behandeld aan hun verwondin gen. Ribblessure Ronald de Boer Amsterdam - Ronald de Boer blijkt dinsdag in het UEFA-beker- duel met Udinese een scheur in de achtste rib te hebben opgelo pen. Hoe lang het herstel gaat duren, valt volgens Ajax nog niet te zeggen. VW en trainer Henk van Stee gaan rond de tafel zitten om de breuk proberen te lijmen. Beide partijen gingen woensdag uit elkaar. AUTOSPORT Dubai. Desert Classic (laatste WK-rally), standen na tweede etappe. Auto's: 1. Vatanen/Gallagfier (Fin/GBr) Citroën ZX 447 km in 6.34.02, 2. Lartigue/Peri (Fra) Ci troën ZX 5.21, 3. Saby/Serieys (Fra) Mistusbishi Pajero 27.49, 4. Columbo/Lutteri (Ita) Nissan 1.38.47, 5. Bilhilli/Marjan (VAE) Nissan 1.48.46. Motoren: 1. Arcarons (Spa) KTM 7.25.22, 2. Peterhansel (Fra) Ya maha 3.46, 3. Meoni (Ita) KTM 4.54, 4. Farioli (Ita) KTM 6.13, 5. Sala (Ita) KTM 6.27. BADMINTON Sjanghai. Open Chinese, 340.000 gulden. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Gong Ruina (Chn) - Meulendijks (Ned) 11-1 11-4, Wang Chen (Chn) - Beenhakker (Ned) 11-0 11-3. Cairns (GBr) - Parke (GBr) 15-10 15-14 3-15 15-8, Barada (Egy) - Charloner (GBr) 15-10 15-3 15-9, Nicol (Sch) - Evans (Wal) 12-15 15-7 15-5 15-7. TENNIS BASKETBAL Den Helder. Mannen, Korac Cup. Groep F: Den Helder - Benfica Lisboa 63-76 (44-47). Scores Den Helder: Miller 19, Franke 14, Ha- geman 13, Ten Berge 11, Van der Putten 4 en Barth 2. Topscorer Benfica: Ramos 30. Andere wedstrijd: Bamberg (Dui) - Montpellier (Fra) 76-70. Stand: 1. Bamberg 4-8, 2. Mont pellier 4-6, Benfica 4-6, 4. Den Helder 4-4. Den Helder uitgeschakeld voor volgende ronde. Stockholm. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Enqvist (Zwe/3) - Norman (Zwe) 7-5 6-3, Johansson (Zwe) - Dewulf (Bel) 6-2 7-5. Tweede ronde: Siemerink (Ned) - Becker (Dui) 7-6 6-7 6-3, Rusedski (Eng/2) - Roux (Fra) 6-4 7-6, Bjö- rkman (Zwe/4) - Johansson (Zwe) 6-4 7-5, Larsson (Zwe) - Enqvist (Zwe/7) 6-1 6-2. Chicago. Vrouwen, 900.000 gul den. Eerste ronde: BasukL(Ino) - Oster- loh (VSt) 6-0 6-37Appelmans(Bel) - Mary-Joe Fernandez (VSt/6) 6-2 6-1, Sugiyama (JapY~~ Snyder (VSt) 6-4 6-3. Tweede ronde: Seles (VSt/2) - Grzybowska (Pol) 3-6 6- 3 6-2. Santiago. Mannen, 650.000 gul den. Tweede ronde: Puerta (Arg) - Vilo- ca (Spa) 6-4 6-3, Vasek (Tsj) - Gaudenzi (Ita) 6-4 7-5, Craca (Dui) - Aloiïso (Spa) 6-4 1-6 7-5, Filippini (Uru) - Martin (Spa) 7-5 Moskou. Mannen, 2,5 miljoen gul den. Kwartfinales: Wayne Black (Ziffl) - Vacek (Tsj) 6-1 6-2, Korda (Tsj/2) - O'Brien (VSt) 7-5 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Haar- huis/Eltingh (Ned) - Braasch/Pn- nosil (Dui) 6-3 6-4. SCHERMEN VOETBAL Gdansk. EK. Vrouwen, degen, achtste finales: Maciejewska (Pol) - Osinga (Ned) 15-14; finale: Mincza (Hon) - Nass (Dui) 15-13. Eindstand: 1. Mincza, 2. Nass, 3. Ferni (Ita) en Macie jewska (Pol), 10. Osinga, 13. Van Tol, 56 en laatste: Van de Heuvel. Mannen, degen, finale: Boczko (Hon) - Kaaberma (Est) 15-12. Eindstand: 1. Boczko, 2. Kaaber ma, 3. Vanky (Zwe) en Kurowski (Pol). Sabel, finale: Frosin (Rus) - Decsi (Hon) 15-12. Eindstand: 1. Frosin, 2. Decsi, 3. Wiesinger (Dui) en Pil let (Fra). SPORTPRIJSVRAGEN Toto 45A: juist ingevulde kolom: 2-2-1-1-1-2-3-3-1-1-2-1. Eerste prijs: 1 winnaar bruto f. 5717,60; tweede prijs: 44 win naars, elk f. 86,60; derde prijs: 493 winnaars, elk f. 19,30. SQUASH Petaling Jaya (Mal). WK. Mannen, tweede ronde: Elyes (Aus) - Wapnick (ZAf) 15-1115-13 5-15 15-12, Power (Can) - Khan (Pak) 15-9 15-6 15-4, Marshall (GBr) - Jenson (Aus) 15-6 15-6 15- 13, Gough (Wal) - Walker (GBr) 9- 15 10-15 15-12 15-10 15-12, WK-kwalificatie, Aziatische zone Groep A: Saudi-Arabië - China 1- 1 (1-1). Stand: 1. Iran 7-12 (13-6)' 2. Saudi-Arabië 7-11 (7-6), 3. Koe weit 7-8 (7-7), 4. China 7-8 (10- 14), 5. Qatar 6-7 (5-9). Vrouwen, WK-kwalificatie. Groep 3: Duitsland - Noorwegö1 1-0 (1-0). Stand: 1. Duitsland H 2. Noorwegen 2-3, 3. Engeland i- 3, 4. Nederland 2-0. ZWEMMEN Regensburg. Open Duitse WK' kwalificaties (50-meterbad), eer' ste dag. Mannen: 100 vrij: 1 Lii'den 50,72, 2. Tröger 50,85, 3. Conraj 51,02. 400 vrij: 1. Hoffma® 3.51,90, 2. Lindner 3.56,10,3. W' fink 3.58,48.100 school: 1. KrupP1 1.01,90, 2. Warnecke 1.02,57 1.04,'ÏkYoO "rug":' 1. Braun 2.00,09. 2. Halgasch 2.01,66. 2.01,91. Vrouwen: 100 vrij: 1. Völker 55.' 2. Osygus 56,01, 3. Meissner 5b, 6. Van Almsick 57,16, 8. ^a®sen..„ - i - 1 Becue ,32,3. (Ned) *J. V dli TlilIlolLK u I Ju, u. (Ned) 57,58. 200 school: 1. - (Bel) 2.31,31, 2. Hüging 2.32,34 Poleska 2.32,85, 7. Baans 2.39,49. 400 wissel: 1. Helza 4.46,96, 2. Herbst 4.50,04, 3 4.51,01, 7. Kouwenberg 5.10,82. (Ned) is het bestuur vai bond voor stede Grol te Renesse. ^PAARDENSPORT pe competitie bestaat uit Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - De bron nastraat te St.-Janstee 1997. Edwin Franckaert het nationaal kampioen oencategorie 45 tot en n de trofeeën. Het elfstede editie, toen ver voor h: Angenent zich tot de b wereld had gekroond. 0p sportief gebied dus een ilaagd jaar voor de 45-j« jporter uit St.-Jansteen. Voo achtste keer op rij stond F ckaert op 1 november aar start van de Assense wintert: Ion. Alle acht keren werd jindpunt gehaald in een d sportevenement dat begint 20 kilometer lopen. Vervol moeten twee rondjes van vi lilometer door Drente wo: gefietst en als 'toetje' veertij .ometer geschaatst op de Ass .jsbaan 'De Smelt'. Drie jaar terug wist Franck dit menu in 5 uur en 49 secor af te leggen. Nu had hij er minuten meer voor nodig, merkelijk minder trouwens de tijd die hij begin januari de bevroren kanalen van F: and schaatste. Toen vertrol hit Leeuwarden om kwart ;ien. 's Avonds om half elf za zijn Ria terug op de Bonkeva ,Drie jaar terug, toen ik in A mijn beste tijd realiseerde, w de weersomstandigheden maal. Weersomstandigh raar we overigens dit jaar liet over mochten klagen, was wel wat fris, maar toch I ijk weer om te sporten. Met me regen en wind kan deze t on tot een martelgang make: Alleen het tweede rondje fit ïad ik wat problemen met de :emperatuur. Achteraf hoort rouwens dat er meer met irobleem te kampen hadder ïad. Voor de rest liep het aneerd. Ik wist ook dat de co ie goed was en weet inmic ia acht jaar ook wel hot trachten verdeeld moeten len." franckaert en de wintertri; /an onze zwemmedewerker. Terneuzen - In de zwemb; ;e Terneuzen, Goes, Kapel] luist worden zondag 9 'ember wedstrijden gehot 'oor de tweede ronde ir Zeeuwse zwemcompetitie. 4 het zwembad De Honte te leuzen ontvangt De Schelde hoofdklasse de ploegen kheldestroom, De Stormvog ie zwemclub Koewacht, fwembad Sportpunt Zeelan joes komen in de eerste klass Ganze, Bevelanders, De Bru: 'n Luctor tegen elkaar uit. de tweede klasse strijden iii zwembad Groenewoud te Ka m teams van Zeelandia, Or aak, Dolfijn'92, De Zuidwest stormvogel B tegen elkaar, n het zwembad De Driehot duist nemen in de derde klas ploegen van De Honte, De Br ■aan, De Otters, Stelleduike Vrjje, Schelde B en Koewac aet tegen elkaar op. ^venter (anp) - Go Ahead es is van plan in juni volgend 'e beginnen met de bouw vai !eJJw stadion. De eerste-dh u't Deventer heeft da< esloten nadat de geme «nken en een aantal ™n (financiële) m aebben toegezegd. De nieuwbouw bedragen festien miljoen gulden, het an Hollander Stadion tiit naar rudioreporte irJtk11twee wereldoorloger irn JT Prom°otte en gger van het in 1902 lion W Go Ahead-zal den aan 10.200 mensen. Sdunoft T03;s;'5. u i 3. Pertoten nadat de gemeente spoi medewei koster ongf Het i

de Stem | 1997 | | pagina 10