Bushalte in Waterlandkerkje blijft VMC: 'Kleine kernen moeten beleid voor de toekomst ontwikkelen Grote CDA-delegatie doet 'dagje Zeeland' 'Je betaalt toch niet voor iets dat je niet hebt gedaan?' Bazar De Burght druk bezocht PLAATSELIJK NIEUWS KORT ZEEUWS Tien bands op Ledelpop UITSLAGEN DE STEM ZEELAND Opluchting bij inwoners over besluit ZWN handhaven buslijn Zeeuwse Landschap Zeeuws Landschap koopt grond Sluis-Aardenburg IJzendijke Aardenburg Rommelmarkt De Eikelaar in Koewacht Koersbal Kaartingen Hengelen Schietingen i i i i i DONDERDAG 6 NOVEMBER 1997 C4 Van onze verslaggever Middelburg - Zeeuws-Vlaamse ge meenten hebben tot op heden geen inventarisatie gemaakt van de moge lijkheden en toekomstverwachtin gen van hun woonkernen. Als gevolg daarvan is het moeilijk om te komen tot een 'gedegen regionaal beleid.' Zo luidt een van de belangrijkste conclu sies van de samenstellers van de discus sienota 'Het koren grijst', van de Zeeuw se welzijnsstichting VMC. Er wordt vooral gedoeld op zaken als wonen, werken, recreatie en voorzienin gen. „Op die manier zouden ook de re gionale voorzieningen beter kunnen worden beoordeeld." Gemeenten zouden zo'n inventarisatie maken om te kunnen inspelen op de be hoefte van met name de oudere bewoners van de kleine kernen, zo werd in 1993 af gesproken in het kader van het Regio naal Ontwikkelingsplan. Dat plan heeft wel twee wijksteunpun- ten voor ouderen opgeleverd: in Vogel waarde en Philippine. Volgens de sa menstellers van de nota functioneert het eerste goed, wordt het druk bezocht en zorgt het voor versteviging van de onder linge contacten tussen de ouderen. Het wijksteunpunt in Philippine daarintegen functioneert slecht wegens een gebrek aan financiële ondersteuning door de ge meente. Als er over de leefbaarheid van de dor pen op het platteland wordt gesproken denken beleidsmakers nog te vaak aan het voorzieningenniveau, stellen de sa menstellers van de nota. Het voorzieningenniveau alleen is één te eenzijdige benadering van leefbaarheid in een kern. „Zeeland kent dorpen met minder dan vierhonderd inwoners, maar mét een grote levendigheid en dynamiek. Er zijn ook dorpen met duizend inwoners of meer en behoorlijke voorzieningen, waar de saaiheid je tegemoet waait," zo staat in de nota. Zelfs als de laatste bakker en groente boer een dorp hebben verlaten, kan zo'n kern nog leefbaar zijn als er maar een so ciaal vangnet blijft, als buren elkaar hel pen met bijvoorbeeld het doen van bood schappen en klusjes. En wie in het bezit van een tweede auto en een tweede vries kist is kan zeker goed leven in een klein dorp. Want zo'n plaats biedt in het alge meen rust en ruimte, belangrijke ele menten voor een prettig leven. De samenstellers concluderen dat veel Zeeuwen, als ze de kans krijgen, zich dan ook vestigen op het platteland en niet in de grotere steden zoals Terneuzen en Middelburg. Leefbaarheid staat dan ook niet synoniem met de aanwezigheid van een dorpshuis, de school, de winkel en het postkantoor, menen de onderzoekers. 'Als mensen goed gedijen en gezond zijn, is hun woon- en leefsituatie voor hen leefbaar'. En 'een sociaal isolement is een veel grotere bedreiging voor het wel bevinden'. Een redelijke zelfredzaam heid en de mogelijkheid van het onder houden van sociale contacten zijn dan ook van groot belang. De beste manier om de kleine kernen leefbaar te houden is een beleid, gericht op de aantrekkelijkheid van de woonom geving en zorgen dat mensen met ver schillende salarissen en achtergronden bij elkaar wonen, aldus de samenstellers van 'Het koren grijst'. Van onze verslaggeefster Waterlandkerkje - De inwoners van Waterlandkerkje kunnen opgelucht adem halen. De bushalte in hun dorp blijft gehand haafd. Middelburg Het Zeeuwse Landschap houdt samen met andere Zeeuwse natuurorgani- sateis maandag 17 november een thema-avond met de 'streekeigen natuur' als onder werp. P. Maas van de Stichting Landschapsbeheer zal het dan hebben over 'Het landschap in Zeeland'. A. Fortuyn van het Waterschap de Zeeuwse Eilan den over binnendijkse brakke gebieden en R. Beyersbergen (Het Zeeuwse Landschap) over kustpioniervogels zoals sterns, plevieren en kluten. De bijeen komst begint om 19.30 uur in de aula van de Zeeuwse Biblio theek. Van onze verslaggever Terneuzen - Een CDA-delegatie, onder leiding van Jaap de Hoop Scheffer, brengt maandag 10 november een werkbezoek aan Zeeland. De deelnemers zijn leden van Eerste en Tweede Kamer en het partijbestuur. De actie om de bushalte in Waterlandkerkje te behouden heeft succes gehad. FOTO WIM KOOYMAN Vervoerder ZWN heeft besloten de buslijn IJzendijke-Oostburg via Waterlandkerkje alsnog in tact te houden. Door aanpassing van de Duurzaam Veilig-plannen voor de Turkeije/Philipsweg vindt de ZWN het toch rendabel genoeg om de buslijn via Water landkerkje te laten rijden. In het kader van Duurzaam Veilig zou de Turkeije/Philipsweg worden aangepakt om de snelheid van het verkeer af te remmen. Ommezwaai Uit de eerste plannen bleek dat er heel wat verkeersdrempels en versmallingen zouden worden in gepast. Uit de inspraakrondes bleek echter dat er maar weinig draagvlak was voor deze maatre gelen. De projectgroep besloot vervolgens de plannen voor een deel aan te passen en het aantal drempels en plateaus te vermin deren. Deze ommezwaai was voor de ZWN reden genoeg om de bus halte bij 't Kerkje te behouden. „Nu er minder verkeersobstakels worden aangelegd, blijft deze lijn voor ons rendabel en kunnen we op tijd blijven rijden zodat de aansluitingen kloppen. Zodra rijksweg 61 helemaal is aange past tot stroomweg zullen we de schema's waarschijnlijk wel moeten aanpassen, maar daar gaan nog heel wat jaartjes over heen. Voorlopig blijft de halte voor Waterlandkerkje dus be staan," aldus R. Oosting namens ZWN. De bewoners van 't Kerkje voer den onlangs nog actie voor het behoud van de bushalte. Zij stel den dat het weghalen van de hal te zeer nadelig voor de leefbaar heid van het dorpje zou zijn. Met name ouderen en kinderen zijn erg afhankelijk van de bus en voor veel voorzieningen moeten deze inwoners naar Oostburg. Het gemis van een halte zou daarom veel mensen in proble men brengen. De laatste tijd was er ook veel kritiek van Eedenaren over de lo catie van de bushalte in hun dorp. Ze moeten daardoor aan de drukke Rijksweg uit- en instap pen. Veel mensen klagen over een verkeersonveilige situatie omdat ze deze drukke weg moeten over steken. Oosting stelt dat deze si tuatie in mei volgend jaar voor een deel verandert. Afhankelijk „Wij zijn voor een groot deel af hankelijk van de Belgische dienstregeling omdat de buslijn via Eede naar Maldegem rijdt. Maar de Belgen gaan hun rege ling per mei 1998 veranderen en dit betekent in de praktijk dat de ZWN iets meer tijd heeft om de aansluittijden te halen. Straks hoeven passagiers die van Eede richting Aardenburg reizen niet langer aan de Rijksweg uit en in te stappen, maar weer in het dorp zelf. Dit geldt echter niet anders om. De mensen die richting Bel gië reizen, moeten aan de Rijks weg op- en instappen anders ver liest de bus te veel tijd," besluit Oosting. Van onze verslaggever Aardenburg - Voor ruim een half miljoen gulden kan Stichting Het Zeeuwse Landschap 6,88 ha grond kopen in de Aardenburgse Havenpolder, een natuurontwik kelingsgebied, en negen hectare in het reservaatsgebied Wallen van Sluis. De percelen worden gekocht van het Bureau Beheer Landbouw gronden, die ze pachtvrij ople vert. Gedeputeerde Staten, die de helft van het aankoopbedrag wil len subsidiëren, vinden de stich ting de meest gerede aankoop partij. Na onttrekking van deze subsidie uit de reserve Natuurbe scherming blijft in die pot nog bijna drie miljoen gulden over. Daarnaast geeft de provincie ook nog eens 35.000 gulden, de helft van het bedrag dat nodig is om het gebied in Aardenburg na- tuurtechnisch in te richten. De andere helft komt voor rekening van het Rijk. Om de gronden in het reservaatsgebied natuurtech- nisch in te richten is 13.500 gul den nodig. Ook hier nemen pro vincie en Rijk elk de helft voor hun rekening. BAZAR - In Huize Emmaus is zaterdag 15 november de jaar lijkse bazar. Deze vindt plaats tusen 14.00 en 17.00 uur. Be halve verkoop van handwerken zijn er onder meer raadspelle- tjes, rad van avontuur en grab belton. Voorts is er een exposi tie ingericht van aquarellen en borduurwerk. Het is de bedoe ling dat regionale kunstenaars in de toekomst in de gelegen heid worden gesteld om in Hui ze Emmaus te exposeren. De opbrengst van de bazar is be De delegatie wordt 's morgens in groepen gesplitst die zich ver spreiden over diverse delen van Zeeland. 'Groep' Zeeuws-Vlaanderen wordt 's morgens om half elf in het gemeentehuis van Hontenisse ontvangen door burgemeester Steenkamp. Daar wordt gespro ken over het natuurherstelplan Westerschelde. Na een rondrit door Oost- Zeeuws-Vlaanderen is Hydro Ag- ri in Sluiskil het volgende adres. Daar vindt een discussie plaats over de vooruitzichten op werk gelegenheid bij de grote werkge vers. Tien voor half vier gaat het via Breskens richting Walcheren voor een bezoek aan de kerncen trale. Tijdens de busrit Terneu- zen-Breskens wijst Toeristisch Bureau Zeeuws-Waanderen het gezelschap op een aantal toeris tische recreatieve ontwikkelin gen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Doel van het werkbezoek is dat het CDA wil zien en van de bur ger wil horen hoe tegen het Haag se beleid wordt aangekeken en wat de knelpunten zijn. Het ook voor Zeeuws-Vlaanderen belang rijke knelpunt 'varkensinvasie' komt 10 november aan de orde tijdens een bijeenkomst op het gemeentehuis in Sint Maartens dijk, die om 10.00 uur begint. Het dagje Zeeland wordt beslo ten met een bijeenkomst in de stemd voor de aankoop van ac tiviteitenmateriaal voor de be woners. VIERING - Het Jongerenkoor Aardenburg luistert op zondag 9 november de eucharistievie ring in de parochiekerk van Aardenburg op. Het thema van deze viering is: Mensen samen onderweg. Het koor staat onder leiding van Freddy Moens en wordt begeleid door het eigen combo. Voor de kleintjes is er een creche. De dienst begint om 10.00 uur. Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg. Daar worden vanaf 20.00 uur inleidingen ge houden door voorzitter Geluk- Poortvliet van CDA Zeeland, partijvoorzitter H. Helgers en CDA-lijsttrekker J. de Hoop Scheffer. Van onze verslaggeefster Koewacht - In basisschool De Ei kelaar in Koewacht worden za terdag 8 november de jaarlijkse rommelmarkt en fancy-fair ge houden. Bezoekers kunnen onder meer 'leerkracht ballengooien', bij dit spel mikken deelnemers met bal len op opgehangen foto's van meesters. Ouders van leerlingen demonstreren hun hobby en be zoekers kunnen bij het rad van avontuur verscheidene prijzen winnen, uiteenlopend van een knuffeldier tot flippo-mappen. Bovendien bestaat de mogelijk heid kleinere verrassingen te grabbelen. De opbrengst van de middag is bestemd voor speeltoestellen voor de school zelf. De jaarlijkse activiteit begint om 09.30 uur en duurt tot 14.00 uur. Van onze verslaggever Schoondijke - De onterechte bekeuringen die twee Bier- vlietse buren op hun bordje kregen (zie De Stem van 31 ok tober), terwijl zij de bijbehorende overtredingen absoluut niet konden hebben begaan, lijken niet op zichzelf te staan. Een Schoondijkse vrouw heeft dit jaar al twee keer een bekeu ring gekregen voor een overtre ding die ze begaan zou hebben op een plaats waar zij nooit is geweest. Opvallend is dat ze beide be keuringen in dezelfde periodes kreeg als die waarin de Bier- vlietenaren ze kregen. „De eer ste keer was in juni. Ik zou in de buurt van Alphen aan de Rijn door een rood licht hebben gereden. Maar ik rijd nooit bui ten Zeeuws-Vlaanderen en ze ker niet op die autosnelwegen aan de overkant. En mijn man kan het ook niet geweest zijn. Hij is vrachtwagenchauffeur en rijdt door de week niet in onze eigen auto." De acceptgiro van het Justitieel Incassobureau vermeldde een bedrag van hon derdzeventig gulden. De vrouw maakte daartegen bezwaar door middel van een brief aan de officier van justitie. Moge lijk mede doordat ze intussen is verhuisd van IJzendijke naar Schoondijke, heeft ze daar nog steeds geen antwoord op gekre gen. „Pas geleden kwam er weer een brief vaïrjustitie. Ik dacht dat die over dat be zwaarschrift ging, maar er zat alweer een acceptgiro in! Deze keer ging het over een overtreding die ze begin okto ber zou hebben begaan in Am sterdam. „Ik ben daar niet ge weest, maar ik zou er toch een snelheidsovertreding hebben begaan. Deze keer viel het wel mee. Het was vijftig gulden. Maar ja, je gaat toch niet beta len als je het niet gedaan hebt? Dan is elke gulden te veel." Na opnieuw een brief aan de officier van justitie heeft de vrouw telefonisch contact met justitie in Amsterdam opgeno men. „Ik kreeg te horen dat het 'in het dossier zat' en dat ik maar moest afwachten." Ze denkt iemand met een vals kenteken rondrijdt dat hetzelf de is als dat van haar auto. Reagerend op politiewoord voerder Kramer, die vorige week in deze krant zei dat hij daarin niet geloofde, zegt de Schoondijkse dat het volgens haar niet anders kan, vooral omdat het bij haar nu al twee keer gebeurd is. De Biervlie- tenaar uit het genoemde stukje die eveneens begin oktober zou zijn 'geflitst' in Amsterdam, -heeft intussen een officiële ex- cuus-brief gekregen van de po- Jitie Amstelland. De korps-chef liet daarbij weten dat hij de of ficier van justitie zou adviseren de beschikking in te trekken. Het was gezellig druk gisteren tijdens de jaarlijkse bazar in verzorgingscentrum De Burght in Oostburg. Een groot spandoek dat aan het gebouw hing, maakte duidelijk dat er binnen heel wat te doen was. In de grote zaal werden spulletjes verkocht die door de bewoners zelf waren gemaakt. Kus sentjes, tasjes, gebreide knuffelbeesten, kerstartikelen of geverfde paaseieren, alles was te koop. Naast de verkoop van deze handwerkartikelen werd ook een loterij ge houden waarbij een aantal van deze artike len tot het prijzenpakket behoorde. In de entree stond de inmiddels bekende Rozen- boom waarmee leuke prijzen te winnen wa ren. Ook met het rad van avontuur kon ie dereen van alles winnen. De hele dag kon de bezoeker zich voor een rijksdaalder la ten vereeuwigen op papier door een karika turist. In de naastgelegen aanleunwonin gen 'Het Lam' werd door vijf kunstenaars geëxposeerd. De opbrengst van de bazar is bestemd voor diverse materialen en activi teiten die het gehele jaar door worden ge houden voor de bewoners van De Burght. FOTO WIM KOOIJMAN Actie Van onze verslaggever Oostburg - Het programma van Ledelpop 1997 is uitgebrei der dan ooit. De werkgroep jongeren van Podium West heeft het jaarlijkse festival omgebouwd tot een dag/avondspektakel met tien bands uit eigen streek en ver daarbuiten. Als vanouds vormen baanbrekende en vernieuwende muziek de ingrediënten van het West-Zeeuws-Vlaamse popfestival. Het pro gramma is zodanig samengesteld, dat er voor elke leeftijd en mu zieksmaak wel iets te beleven valt. Zeven van de tien bands komen uit Zeeland, twee uit Brabant en een uit Noord-Holland. Firma Hopeloos uit Middelburg bijt op zaterdag 22 november het spits af. Dit kwartet speelt muziek die niet in een hokje te stoppen is. Them Bones uit Breda speelt heavy metal en power funk, ter wijl Let's Quit uit Eindhoven zeven man sterk ska laat horen. De Vlissingse funk/soulformatie G-String gaat vervolgens Paralyses uit Hulst vooraf, die melodieuze power metal maken. De avond is al ingevallen, als het akoestische duo Namedropper uit Goes begint. Een uur later punkrockt Swindle uit Souburg en daarna is het de beurt aan de Dollybirds uit Haarlem, met hun 'Dollysound'. Tweekoppig doen 110 Volt Lovers een house-act en de avond wordt besloten door Mindlink. Afkomstig uit Terneuzen en Leiden brengen zij braindeadmusic. Het festival wordt gehouden in het Ledeltheater en het duurt tot ongeveer 24.00 uur. De entree bedraagt 12,50. In de voorverkoop kosten de kaartjes een tientje. Ze zijn verkrijgbaar bij de Stichting Welzijn West- Zeeuws-Vlaanderen (Volderstraat) en Café Jumi, beide in Oostburg. St.-Jansteen - KBO, De Warande: 1. van Remoortere/Th. Klnts en A. van Hooyland/L. Buyze, 2. C. Ke gels/P Rombout, 3. M. Taelman/L. Spitters. Uinge - Malpertuus. Mat 1: 1. me vrouw De Baer/E, Jonkers, 2. me vrouw De Vos/J. Boonman. Mat 2: 1. mevrouw Ras/C. Bertram, 2. me vrouw Depauw/J. Warnier. Mat 3: 1. mevrouw Ferket/C. Baeyens, 2. me- vrouw De Bot/P. van Broeck. Jbeuw-Xamen - KBO, De Kauter. erste wedstrijd: 1, L. Pauwels/J. van fi. Pauwels/L. Kegels, 3. A. de ecttere/S. Molders. Tweede wed- 1 R. Boon/M. Weyn, 2. T. van WoerWA BleyenbCTg. He^en' rioH+ txr^..1^0' De Luifel: 1- A. van i man/A- Lauwers, 2. A. va»fw an Himste/C. Freijser- hnnt/ne£' 3 M- van Campen-Schelf- Twi!' Frei]ser-Hemelaar. Camn fuifel> KBO: 1- M. van M rPen"Schelfhout/A. Lauwers, 2. iVi- *rei]ser-Sponselee/E. Volleman- de Caluwé, 3. A. Hemelaar-van Him- ste/C. Freijser-van Hoey. Zuiddorpe - 't Kaaike, negentien per sonen: 1. J. La Heyne/J. Wijnacker, 2. H. van Waes/M. van der Sijpt, 3. W. de Bock/M. de Groene. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, veertien personen: 1. A. Noens/A- Ke gels, 2. J. Kamoen/F. Poppe, 3. R. Boone/mevrouw Weemaes. St.-Jansteen - De Warande, KBO. Bieden: 1. G. van Waterschoot, 2. R. d'Hooghe, 3. E. Borm. St.-Jansteen - De Warande, KBO. Jo keren: 1. mevrouw Vergauwen, 2. me vrouw Lernout, 3. mevrouw Dumez. Kieldrecht - Zaal De Grensvlucht: 1. A. Bruynooghe-R. Picavet, 2. G. Meersman-A. Boeckling, 3. A. van den Berghe-H. van den Eede. Clinge - Malpertuus, 56 personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. mevrouw Buijsrogge, 3. K. Kayser, extra prij zen: 1. F. Piessens, 2. P, d'Haens, 3. mevrouw Buijsrogge. Axel - Zaal 't Hoeckhuys,/bij Sonja en Niek, 16 personen. Bieden: 1. H. Steinkamp, 2. S. Bolleman, 3. N. Bol- leman sr. Axel - Gregoriuscentrum, 24 perso nen. Bieden: 1. W. de Waele, 2. P. Scheele, 3. J. van de Bos. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, acht ste wedstrijd van eerste clubcompeti tie. Groep A: 1. Biersbroeck-Ra- mondt, 2. echtpaar Sandrini, 3. Koopman-De Jonge. Groep B: 1. Den Doelder-Visser, 2. Dekker-Kooien en Vi'sser-Pieters, 3. echtpaar Ysebaert. Groep C: 1. Van de Windt-Blankers, 2. Zorge-Van der Wagt, 3. echtpaar Klap. Sas van Gent - St.-Albert, 35 perso nen. Bieden: 1. R. de Wit, 2. Th. Bos, 3. mevrouw Steylaert. Jokeren: 1. mevrouw Bode, 2. mevrouw Belviso, 3. mevrouw Van de Velde. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, zaal les Amies: 1. echtpaar Koek, 2. Dusarduijn-Viveen, 3. Bukkens-Ar- noldi. Hulst - Bridgeclub Hulst, Den Dul- laert, 61 paren, achtste competitie wedstrijd. Groep A: 1. Sneuverinck- Beuzenberg, 2. Nijs-Taalman, 3. De Nijs-Van Leeuwen. Groep B: 1. Bag- gen-Van de Wielen, 2. Verbist-Del- tour, 3. echtpaar Oudeniel. Groep C: 1. Hofman-Dourleijn, 2. Vermaire- De Ridder, 3. Boddaert-Soonius. Groep D: 1. De Boer-Smulders, 2. echtpaar Du Puij, 3. Biesbroeck-Van de Wielen.Groep E: 1. Bun-Andeweg, 2. Kint-Huijskens, 3. De Cock-Ver- scheuren. Axel - Bridgeclub Axel, vijfde wed strijd najaarscompetitie. A-lijn: 1. De koning-Schreurs, 2. Van de Casteel- Esselbrugge, 3. Scheele-De Wever. B- lijn: 1. Stoelinga-Van Asperen 2. Me- ijer-Pel, 3. Brökling-Brökhng. C-lijn: 1. Herrebout-Herrebout, 2. Blankers- Van der Hooft, 3. Maris-Geilleit. D- lijn; 1- Ambrosini-Hamelink, 2. Nae- ye-De Zeeuw, 3. De Vries-Du Bois. Clinge - Zaal De Landbouw, achttien personen. Bieden: 1. mevrouw Van Geertruy, 2. W. Apers, 3. R. Verschu ren. Jokeren: 1. J. Riemens, 2. me vrouw De Bruin, 3.1. Riemens. Clinge - Zaal De Landbouw, achttien personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. P. Ras, 3. R. Verschuren. Jokeren: 1. me vrouw Ras, 2. P. Weemaes, 3. me vrouw Verschuren. Clinge - Zaal De Landbouw, 21 per sonen. Bieden: 1. D. Verbraeken, 2. M. de Maayer, 3. I. de Winkel. Joke ren: 1. mevrouw Lambrechts, 2. R. de Vos, 3. mevrouw Vermeulen. Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak, 28 personen. Jokeren: 1. mevrouw Wes teren, 2. J. de Bruijn, 3. mevrouw Buijze. Bieden: 1. J. Martens, 2. R. van Eerdenburg, 3. W. Zwaans. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zeventien personen. Jokeren: 1. me vrouw Van de Velde, 2. mevrouw Weemaes, 3. mevrouw Van Iteghem. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zestien personen. Bieden: 1. J. Sae- gers, 2. A. Kouijzer, 3. P. van de Klooster. Kloosterzande - ZHV De Vogel, acht ste en laatste clubwedstrijd van het seizoen, Westerschelde ter hoogte van Kampen, 22 personen. Vrij aas: 1. K. van Kerckhoven 233 cm; 2. J. van Heesse 140; 3. I. Jonkheym, allen Kloosterzande, 129 cm. Leeglopers: 1. R. de Waal, Axel 65; 2. E. van Vooren 36; 3. N. Dieleman, beiden Klooster zande 29 cm; pijp: mevrouw Van Bel len, Kloosterzande. 's-Heerenhoek - Zaal De Korenbeurs, voor senioren, zeventien schutters. Eerste hoge vogel: C. Eversdijk. St.- Sebastiaan; tweede hoge vogel: J. de Jonge, Soranus; eerste zijvogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; tweede en derde zijvogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; vierde zijvogel; H. van Leeu wen, Ravenstein; grootste aantal (8): T. Ponsaert, Diana; vliegende vogel: J. Koens, Victoria. De volgende schieting is 11 november. Heikant - Zaal Du Commerce, 27 schutters. Hoge en eerste zijvogel: G. Herwegh, tweede ziivogel: W. Mar tens, grootste aantal (8): A. de Vos. Heikant - Zaal Du Commerce, twintig schutters. Hoge en eerste zijvogel: A. de Vos, tweede zijvogel: P. Currinck, grootste aantal: C. Dhollander. Heikant - Zaal Du Commerce, 47 schutters. Hoge en eerste zijvogel: G. van Goethem, tweede zijvogel: A. de Vos, grootste aantal (8): M. de Bot en E. van de Bosch. Heikant - Zaal Du Commerce, vijftig schutters. Hoge vogel: A. de Waal, eer ste zijvogel: G. Herwegh, tweede zij vogel: A. de Vos, grootste aantal (4): C. Ferket-Schalkens. Zuiddorpe - Willem Teil, schutterslo- kaal, zeventien schutters. Eerste hoge vogel: E. Pottelberghe, tweede hoge vogel: P. Sluize, eerste zijvogel: L. van Hoecke, tweede zijvogel: R. de Cock, grootste aantal (5): A. Willems. Ovezande - Juliana, liggende wippen, 43 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: P. Meeuwse, St.-Sebastiaan; tweede hoge vogel: H. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: A. Dekker, tweede zij vogel: J. Vermeule, Edele Handboog; derde en vierde zijvogel: W. Fayaas, Spes Nostra. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vogel: B. Vermeulen, Zorgvlied; eerste zijvogel: H. van Stee, Diana; tweede zijvogel: M. de Jonge, Soranus 2; derde zijvogel: W. Fayaas, vierde zijvogel: W. Remijnse, Edele Handboog; vhe- tende vogels: W. Remijnse en C. touthamer, Edele Handboog. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, Vrije Schutters, liggende wippen, 23 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Rijk, VIOS; tweede hoge vogel: S. van Eij- keren, derde zijvogel: R. van Eijkeren, beiden Vrije Schutters; eerste zijvogel: P. Raas, tweede zijvogel: A. Traas, bei den VIOS; derde zijvogel: M. de Jonge, vierde zijvogel: B. Delhez, Concordia; grootste aantal (10): P. Raas. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Westdorp, VIOS; tweede hoge en tweede zij vogel: S. van Eijkeren, eerste zijvogel: M. de Jonge, derde zijvogel: H. van de Dries, Eens gezindheid; grootste aantal (9): R. Ver donk, Concordia; vliegende vogels: H. Moison, VIOS en B. Delhez. Corr. de Cock, Kloosterzande 04-11-97

de Stem | 1997 | | pagina 19