Bouw waterschapskantoor begin '98 GS starten nog dit jaar met bodemsanering vervuilde grond Hoek 'Geen dominee Visser-achtige Corn Boys weer binnen 'muren' van Sas POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Samenwerking tussen ac c ount antskant or en Adhanco en Schipper Cursisten Toonbeeld exposeren in De Honte Stichting komt met eerste Zeeuwse Architectuurprijs DE STEM ZEELAND C3 el ook de 16V net stuur tal 5-bak kspoiler en lal af 3. m 3 jaar of Maak uw modellen, it u het in voor. ERTENNIS sn zaterdagmiddag PUASH )MINT0N T.k. VOEDERBIETEN Voederbieten te koop Gemeente: 'Grond in Terneuzense Kennedylaan is schoon genoeg' Brand op verdieping huis in Sas 140 mille voor de 'woelmuis' Pastor Hofs vindt dat kerken zich moeten bekommeren om verslaafden in Terneuzen: Diefstal Slippertjes Aanrijding Botsing Belfortrit WZA Wandelmeedag Prosperpolder Vrouwentennis Hulst Bedrijfstennis Cadzand DONDERDAG 6 NOVEMBER 1997 Er is al een se. Telefoon 0252-430111. t/m 29 november 1997 en enkele uren vrij rse speeltijden sn Party centrum Jeugdland^ reu ITLE, omg. ons Van onze verslaggever Hoek - Gedeputeerde Staten van Zeeland willen nog dit jaar beginnen met de bodemsanering van de voor malige stortplaats op het perceel van de boerderij aan de Noordstraat 49 in Hoek. De te saneren locatie betreft een voor malige veedrinkput, die is opgevuld met Tel; 0165-382389 te bevragen 076-5215569- chemisch afval. Uit onderzoek is geble ken dat het water in de voormalige put zeer sterk is verontreinigd. Het gaat on der andere om resten van vaten en flesjes gevuld met chemicaliën. Onder het gestorte afval is tot op zeven meter onder het maaiveld nog een gerin ge verontreiniging van het grondwater geconstateerd. De grond naast de put is niet vervuild. Het is de bedoeling het afval af te graven en af te voeren naar de stortplaats in de Koegorspolder en naar een afvalver brandingsinstallatie. De vervuilde grond wordt afgevoerd naar diverse bestem mingen, al naar gelang de aanwezige verontreiniging. Het verontreinigde grondwater, dat in een kleilaag zit, wordt door het ontgra ven van de grond verwijderd. Aangezien hiervoor tot zeven meter diep moet wor den ontgraven, komt veel grondwater vrij. Dit water wordt na reiniging op het riool geloosd. De capaciteit van de te plaatsen biologische reiniger en van het riool is beperkt. Daarom wordt een waterbuffer ingericht. Binnen vier tot zes weken wordt met het graafwerk begonnen. Het afvoeren van het water gebeurt bin nen zes maanden. Om de belanghebbenden over het werk te informeren is er op donderdag 13 no vember een voorlichtingsbijeenkomst in het dorpshuis aan het Molenplein 3 in Hoek, die begint om 16.00 uur. Er zijn vertegenwoordigers aanwezig van het bureau Tauw Milieu, gemeente en pro vincie. Van onze verslaggever ftrneuzen - Als alles volgens schema verloopt wordt begin volgend jaar begonnen met de bouw van het waterschaps kantoor aan de Kennedylaan in Terneuzen. Het programma van eisen is op een haar na ge vild en de architect heeft de tekening van het nieuwe kan toor klaar. De gemeente Terneuzen maakte gisteren bekend dat de grond schoon genoeg is om met de bouw te beginnen. Volgens projectont wikkelaar N. Boussen is hiermee de eerste hobbel genomen. „De realisatie van het kantoor staat op de rails. We streven ernaar het kantoor eind 1998 op te leveren." Het gebouw beslaat een kantoor oppervlakte van 4500 vierkante meter. Het pand bestaat uit drie verdiepingen. „Tevens past het gebouw binnen onze stedebouw- kundige visie. Het kantoor past prima in ons streven dat deel van de stad aan te sluiten bij het win kelhart," aldus wethouder K. van der Hoofd. Projectontwikkelaar Boussen koopt de huidige waterschaps kantoren in Oostburg en Hulst. Boussen deelde gisteren mee dat hij al kandidaten voor deze ge bouwen heeft. Hij vindt het ove rigens nog te vroeg om met na men te komen. De gemeente Terneuzen koopt het Terneuzense waterschapsge bouw aan de Korte Kerkstraat. De verkoop van de drie huidige gebouwen levert het waterschap minmiaal 3,5 miljoen gulden op. Het nieuwe kantoor kost tien miljoen gulden. Het waterschap heeft hiervoor al zeven miljoen i gereserveerd. Door de verkoop I van de huidige kantoren hoeft er dus geen geld bij. „We hoeven de tarieven dus niet te verhogen om de bouw mogelijk te maken. Daar zijn we best trots op," zei voorzit ter H. Eversdijk van het Bestuur lijk Overleg eerder. Sas van Gent - Bij een brand gis termiddag op de tweede verdie ping van een woning aan de Noordstraat in Sas van Gent is de volledige inboedel van deze etage in vlammen opgegaan. Ook is schade ontstaan aan dak en vloer. De eerste verdieping van het pand liep waterschade op. De brandweer van Sas van Gent kreeg rond half twee gister- i middag melding van de brand. De brandweer was volgens com mandant C. de Hulsters binnen vijf minuten ter plaatse. Op dat moment was door de bewoner en I een medewerker van een aanne- I mer,die in de Noorstraat aan het werk was, al een vergeefse poging gedaan om het vuur te blussen. 0e brandweer zette twee hoge drukspuiten in en vier brandweer- I beden met perslucht. Een kwar- I her na aankomst werd het sein I brand meester' gegeven. Volgens he Hulsters is de brand vermoe delijk ontstaan in de elektrische apparatuur die op zolder stond, he Hulsters had gisteren nog geen I inzicht in het schadebedrag. De architect heeft het nieuwe waterschapskantoor op papier al klaar. Van onze verslaggever Middelburg - De noordse woelmuis is een steeds zeldzamere verschijning in de Zeeuwse natuur. R. Steijns van de provincie spreekt zelfs over 'super- zeldzaam, een heel bijzon dere soort'. Het beestje heeft vooral last van de opdringerigheid van zijn wat grotere neef, de veldmuis. Want die heeft de woelmuis bijna geheel ver dreven van bijvoorbeeld Noord-Beveland. Maar mis schien leven er op de geïso leerde eilandjes in het Zeeuwse, in het Veerse Meer, de Grevelingen en Krammer Volkerak, nog wel onbekende koloniën. Reden voor een aantal in stanties zoals Rijkswater staat, het Zeeuws Land schap, Staatsbosbeheer en het Ministerie van Land bouw, Natuur en Visserij een onderzoek te starten voor een bedrag van 140 mille. Zeeland is zo'n beetje de uit- sterste grens van het territo rium van de noordse woel muis. De muis leeft vooral, zoals zijn naam al zegt, in de noor delijke streken van Europa. De afgelopen jaren nam het aantal noordse woelmuis in Zeeland echter danig af en is dan ook bedreigd. Het diertje eet planten en za den en leeft vooral in en in de beurt van rietvelden en kre ken. Van onze verslaggever Terneuzen - Het wordt de hoogste tijd dat ook de kerken in Terneuzen zich be kommeren om de dakloze verslaafden in de Scheldestad. De Terneuzense pastor G. Hofs van het Zeeuwse dekenaat van de rooms-katholieke kerk vindt het schrijnend dat ook deze winter een hoop verslaafden de nachten in de vrieskou moeten doorbrengen. „De kerken moeten zich dat aantrekken. Kijk, de gemeente heeft samen met politie, ZCAD en AZZ diverse projecten voor deze mensen opgezet waaronder de dag- en nacht- opvang die goed loopt. De kerken blijven hierbij achter. Het wordt de hoogste tijd dat de kerken deze achterstand inhalen." Pastor Hofs werkt daarom mee aan het initia tief van een groep gebruikers in Terneuzen om een nieuw project van de grond te tillen. Hij doet dat vanuit zijn pastorale opdracht en als lid van de werkgroep 'Arme kant Zee land'. De gebruikers willen een eigen ruimte waar ze diverse activiteiten kunnen ont plooien en waar ze tevens kunnen gebruiken. Het gaat om een aanvulling op de dag- en nachtopvang. „Het project is zeker niet be doeld om de dag- en nachtopvang om zeep te helpen. Het is aanvullend en ondersteunend. Ik heb geen zin in dominee Visser-achtige toestanden. Volgens pastor Hofs is het onderkomen alleen geopend op de tijden dat de dag- en nachtop vang dicht is en staat de huisvesting onder controle van de politie. „Daarnaast is een ei gen onderkomen een oplossing voor die ge bruikers die de weg naar de dag- en nachtop vang niet vinden of gewoonweg niet durven. Het plan verkeert nog in een zeer pril sta dium. Het is in ieder geval niet de bedoeling van de initiatiefnemers dat een pand in de binnenstad wordt gezocht." De groep gebruikers is momenteel bezig met het opzetten van een cliëntenraad voor de be zoekers van de dag- en nachtopvang. Vanuit Van onze verslaggever Middelburg - Gebouwen, straatmeubilair en civiel-technisehe I °b]ecten die tussen 1 januari 1993 en 1 januari 1997 in Zeeland j 2ijn gerealiseerd, kunnenTn aanmerking komen voor de eerste «euwse Architectuurprijs. 'J(' PrÜs 's ingesteld door de stichting Het Zeeuwse Gezicht in Middel- "rg. De rijke architectonische traditie in Zeeland moet volgens de s ichting voortgezet worden, het bijzondere Zeeuwse landschap is het waard om gekoesterd te worden. Om die reden wil zij diegenen die aaraan iets waardevols hebben toegevoegd, stimuleren door middel Can genoemde prijs. is dit jaar voor het eerst dat de prijs wordt uitgeschreven, maar I do |1S koeling dat dit om de twee jaar gebeurt. De prijs heeft als I aandacht te vragen voor architectuur in brede zin, bij een breed I 1 Iedereen kan een project aanmelden. Dat kan tot 15 novem- Het nieuwe sportpark aan het Suikerplein in Sas is bijna klaar. FOTO WIM KOOYMAN een speciaal formulier op te sturen, inclusief documentatie aan®eme^e Project- minimaal drie en maximaal vijf projecten genomineerd. De bestaat uit M. Struys, architect bij de gemeente Rotterdam, J. RiilPrf161" Van ^°Pman Groep en A. Asselbergs, directeur van de J J®bst voor de Monumentenzorg. De nominaties worden in ja- ri 1998 bekendgemaakt. Op 19 februari wordt de prijs uitgereikt, prijs bestaat uit een kunstwerk dat op of bij het winnende project worden geplaatst. Van onze correspondente Sas van Gent - De voetbal vereniging Corn Boys in Sas van Gent staat op het punt om voor de tweede maal in haar 65-jarig bestaan te ver huizen. Zaterdag 22 novem ber vindt de officiële opening plaats van het nieuwe ge meentelijk sportpark 't Sas. Met de ingebruikname gaat de grote wens van bestuur en leden van Corn Boys om na jaren weer binnen de 'muren' van Sas van Gent te voetballen in vervulling. Vijf jaar geleden al werd tijdens de viering van het 60-jarig jubi leum het plan geopperd om een nieuwe locatie te zoeken. De Sasse voetbalvereniging speelt sedert het begin van de jaren ze ventig op het sportpark De Val- cke, enkele kilometers buiten de bebouwde kom. Niet alleen leid de deze afgelegen locatie tot een dalende publieke belangstelling en mede daardoor tot minder aanwas van (jeugd)leden, be langrijke factor was ook dat de in de afgelopen jaren tientallen inbraken in de gebouwen zijn gepleegd. De verhuizing is nu een feit. Het nieuwe sportpark is centraal gelegen aan het Suiker plein, toepasselijke naam voor het voormalige terrein van de Suiker Unie. Drijvende kracht achter de rea lisering van sportpark 't Sas is wethouder L. Marquinie ge weest. De wethouder overleed enkele weken geleden plotse ling. Marquinie, bijna veertig jaar voorzitter van Corn Boys, speelde met name ook een be langrijke rol bij de financiering van 't Sas. Zaterdag 22 november is de dag van de opening van sportpark, inclusief bijbehorende accom modatie. Burgemeester J. van Rest verzorgt de opening van het sportpark, mevrouw Marquinie- van Herwijnen verricht de ope ning van de accommodatie. Een dag later staat het park open voor het publiek. Het eerste elf tal van Corn Boys speelt dan te gen Zeeland Sport. Op 6 decem ber is er voorts een receptie voor vertegenwoordigers van de Zeeuws-Vlaamse voetbalvereni gingen en van de KNVB. St. Jansteen - Uit de garderobe van het bedrijf in St. Jansteen waar hij werkt, is afgelopen maandag de jas van een acht tienjarige jongen uit Koewacht gestolen. De waarde van de jas is driehonderd gulden. Oostburg - Bij een eenzijdig ongeval op de Molenweg is af gelopen dinsdagavond laat de auto van een twintigjarige jon gen uit Oostburg beschadigd. De bestuurder ging remmen toen hij zag dat er slik op de weg lag en is toen met zijn voertuig in een slip terechtge komen. Hij kwam tot stilstand in de sloot aan de linkerkant van de weg. Terneuzen - Bij een eenzijdig ongeval op de Guido Gezel- lestraat is in de nacht van dins dag op woensdag de auto van een 24-jarige man uit Philippi ne volledig vernield. De auto mobilist reed op de rotonde rechtdoor en raakte net na de rotonde in een slip. De rit ein digde in de sloot. De bestuur der zelf bracht het er zonder kleerscheuren vanaf. Temeuzen - Een 28-jarige be stuurster uit Zaamslag had gis terochtend te laat in de gaten dat de voor haar rijdende 31- jarige bestuurder, eveneens uit Zaamslag, in de Guido Gezel- lestraat af moest remmen. Zij knalde bovenop de auto van haar plaatsgenoot. Een 31-jari- ge automobiliste uit Gent bot ste daarop weer op de auto van de vrouw uit Zaamslag. Alle voertuigen raakten beschadigd. Terneuzen - Bij een aanrijding op de Rosegracht is gisteroch tend schade ontstaan aan de auto van een 24-jarige man uit Westdorpe en een 23-jarige au tobestuurster uit Gent. Bij het wegrijden uit een uitrit zag de Westdorpse automobilist de naderende bestuurster uit Gent te laat. FOTO WIM KOOYMAN zijn pastorale gedachte helpt pastor Hofs hieraan mee. „Zo zijn de contacten ontstaan. Op een gegeven moment werd aan mij ge vraagd een aantal pandjes te bezoeken en plekken waar de verslaafden de nachten doorbrengen. Ik trof erbarmelijke toestanden aan. Daarom moeten ook de kerken hun ver antwoordelijkheid nemen. Ik pols eerst mijn eigen achterban en wil tevens met vertegen woordigers van de andere kerken om de tafel zitten om te bekijken wat wij hieraan kunnen doen. Katholiek Terneuzen mag zich het pro bleem van deze vorm van armoede aantrek ken. Dat geldt ook voor de andere kerken. Het project slaagt op de beste manier als het maatschappelijk zo breed mogelijk wordt ge dragen. Pastor Hofs bemoeit zich niet met de daadwerkelijke invulling van een eventuele huisvesting. „De gebruikers stellen dat het project alleen kans van slagen heeft als ge bruik wordt gedoogd. Daar blijf ik volkomen buiten. Dat is een zaak van gemeente, politie en ZCAD." Retranchement - De West- Zeeuws-Vlaamse Automobiel club houdt zondag 9 november de voorlaatste autopuzzeltocht van het huidige seizoen. Dit met de Belfortrit die als start en finishplaats Retranchement heeft. Er kan vanaf 13.30 uur worden ingeschreven in café Jopie aan de Zwinstraat in Re tranchement. De rit staat open voor zowel de wedstrijdklasse als de toerklasse. De laatste rit die de WZA dit seizoen organi seert is de Wildrit in Zuidzande die voor zondag 14 december op de kalender staat. Nieuw-Namen - De gemeente lijke sportdienst van Beveren houdt zondag 9 november de traditionele wandelmeedag. In schrijving in het jeugdcentrum van Prosperpolder aan de En- gelbertusstraat, van 10.00 tot 15.00 uur. Gekozen kan worden uit de Buggyroute van 6 km (buggy's met de allerkleinsten kunnen dus mee), Polderroute 7 km, Atoomroute 11 km, Saef- tingheroute 12,5 km, Emma- polderroute 14 km. Op de atoomrroute kan ook met skee lers de afstand van 11 km wor den afgelegd. De kosten bedragen 20 Bfrs per persoon (onder de 6 jaar gratis). Verenigingen met meer dan 10 deelnemers betalen 200 Bfrs. Poule A: Deltour-Veertig Plus 8-0, Dream-Doorzetters 8-0, Vogelvlucht 1-TAH 4-4, Veertig Plus-Vogelvlucht 1 4-4, TAH-Axel United 4-4, Door zetters-Veertig Plus 7-1, Vogelvlucht 1-Tefrent 0-8. Poule B: Vogelvlucht 2-Lappetem 1- 7, HAK-Graauwse Meppers 6-2, De Vlasbloem-Stramijntjes 2-6, Vogel vlucht 2-Stramijntjes 2-6, Lappe- tem-Graauwse Meppers 3-5. Poule C: Team'86-Optimisten 6-2, Sportivo's-Lamir 5-3, Axel 1-Lamir 6-2, Sportivo's-Optimisten 8-0, Doe- ternietoe-Team'86 4-4, Lamir-Op- timsten 4-4. STANDEN Poule A: Dream 2-15, TAH 3-14, j Axel United en Tefrent 2-10, Door zetters 3-9, Deltour 1-8, Vogelvlucht 1 3-8, Veertig Plus 3-5. Poule B: Lappetem 3-18, Graauwse Meppers 4-17, Stramijntjes 4-15, HAK 2-12, Eikenhof 2-11, Vlasbloem 2-4, Vogelvlucht 2 3-3. Poule C: Axel 1 2-14, Team'86 3-15, Sportivo's 2-13, Perdaen 2-11, Lamir 3-9, Optimisten 4-6, Doeternietoe 2-4. Uitslagen: Nicky Verlye/Mariëtte de Craemer-Oda Doens/Anneke dé Groene 7-10, Onnie den Hollan- der/Adrie de Looff-Nel Aalbregt.- se/Jetty Henry 11-6, Marian de Mill% ano/Gien Verhagen-Erna de Poor- ter/Sonja Cornelis 10-7, Mab Pleij- te/Ans Doens-Miriam van Waes/He- dy Bouman 6-9, Annie Mabelis/Wil- lie Vergouwe-Christianne Dhont/Ri- ny Schijve 10-8, Connie van Eenen- naam/Marjan Glimmerveen-Ingrid Dusarduyn/Karin Culenaere 13-3, Marietje de Maillie/Greta van de Slikke—Marrie Willemsen/Liliaü Heijens 13-5, Dina van Becelaere/In- fe Lannoye-Thea Gelauf/Willie Za- n 12-8, Margot van 't Westeinde/Ine Janse/Anita van Belleghem-Dirma Verheul/Ina Bartelse 10-5, Koos Ver meulen/Marleen Culenaere—Kristinfi Provo/Brenda Voogdt 14-3. Terneuzen - De accountantskantoren Adhanco en Schipper in Terneuzen gaan mpt ingang van Volgend jaar op in één kantoor met ongeveer 35 werknemers. ov Schipper accountants verlaat in verband met deze samenwerking de huidige huisvesting in het Schuttershofgebouw en trekt een deur verder in bij Adhanco aan de Schuttershofweg. Bij de Terneuzense vestiging van Schipper, gestart in 1989, werken momenteel elf personeelsleden. De Schipper-groep heeft in Zee land en op de Zuid-Hollandse ei landen totaal zeven vestigingen. Het is het grootste zelfstandige accountants- en belastingkan toor in Zeeland met ruwweg 190 medewerkers. Adhanco is in 1986 opgericht, en maakte vanaf de start een snelle groei door met op dit moment 25 personeelsleden. Adhanco is van oorsprong gespe cialiseerd in de binnenvaart, maar richt zich ook op het mid den- en kleinbedrijf en seffii- overheid. De nieuwe combinatie Schipper Adhanco wil via de sa menwerking met name haar posi tie in het midden- en kleinbedrijf verstevigen. Daarnaast bestond behoefte aan versterking op ver scheidene vakgebieden, waaron der automatisering, opleiding, vaktechniek en branchekennis, mede als gevolg van snelle veran deringen in wet- en regelgeving. De combinatie wordt geleid door het driemanschap A. de Putter èn G. Simonse van Adhanco en E. de Kruyter van Schipper. i»'l9 sq Vari onze correspondent Terneuzen - Cursisten van Instituut Toonbeeld exposeren hun werken in Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen De Honte. Dit ge beurt van 8 november tot en met 8 januari in de expositieruim te van de poligang. De openingstijden zijn tijdens kantooruren. dereen bezig is zijn of haar eigen Instituut Toonbeeld is de ge meentelijke school voor muzikale en kunstzinnige vorming in Ter neuzen. Dit instituut verzorgt een uitgebreid scala aan cursussen op zowel muzikaal als kunstzinnig gebied. Het geëxposeeerde is een greep uit het werk van een aantal ge vorderde cursisten, die de weke lijkse cursus olieverfschilderen op maandagmorgen volgt. De op zet van deze cursus is het begelei den van cursisten naar een ni veau waarop zelfstandig gewerkt kan worden. De cursisten worden begeleid door Arjelien van Dijke. Uit deze expositie blijkt dat ie- weg te zoeken. Er wordt niet aU leen met olieverf gewerkt, maaf ook met aquarel, pastel en zelfs met houtskool. De uitstraling en het karakter van de werken zijn divers. Er worden werken in De Honte getoond van onder andere Janny Dieleman, Jetta van der Hooft, Rein Leunis, Ellie Mastenbroek, Margriete de Milliano, Corrie Vet-Bakker, José de Wit, Bettie van Swieten, Leo Horowitz, An nie Bouman en Chantal de Cock. De officieuze opening van de ten toonstelling is zaterdag 8 novem ber om 10.30 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 17