making Lot beslist over bouwen Groote Kreek -Si S39S&? I Aandacht gevraagd voor knelpunten fietsverkeer Hulst 'Inwoners kunnen afval makkelijk kwijt' Miljoen voor Hulster basiliek moet er per se komen r- w-'jv de stem Bevelvoerder Biesebroek onderscheiden Voorstel sporthal niet voor de verkiezingen DAG klapper PLAATSELIJK nieuws Mosselexport Frankrijk op een lager pitje door vele wegblokkades 6 Kritiek varkensbeleid niet helemaal terecht' DE STEM ZEELAND C2 KARIN Bouwgrond reserveren mogelijk /aterstaat B-v- Getrouwd? Nieuw boek over vestingen St. Jansteen X 74 Mill DONDERDAG 6 NOVEMBER 1997 M ii 'j Iticulieren bileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. m f 0,65 incl. B.T.W., gel verplicht. 5 x 40 mm 26.- incl. B.T.W, m op aanvraag. |ef uw tekst 2 dagen vóór kantoren: Breda: Spinveld 55; lat 11Hulst: Baudeloo 16 Iten aan De Stem Brabants 1800 MB Breda t.a.v. Kleintjes. por teksten, foto's en tekeningen k redenen te weigeren. lachtgever van deze advertentie pkend te zijn. Indien er een een telefoonnummer gewenst I te legitimeren, ter voorkoming is gerechtigd naam van de te maken. Uitgever is niet de advertentie voorkomende Iksten. Al 25 jaar, staat voor de Philips klaar. Proficiat Fam. Boemaars. Het is raar maar waar! wordt vandaag 30 jaar!! JE KNUFFEL. Bij beschikking d.d. 29 oktober 1997 is door d Arrondissementsrecht bank te Middelburg onder I curatele gesteld Louisa Gemma Johanna Maria Bertens, geboren op 101 april 1962 te Tilburg, ver blijvende te Clinge, Ster- redreef 50. Tot curatrice is benoemd: Maria Louisa Elisabeth Bertens, wonende te Til burg, Prof. Cobbenhagen- laan 178. ien die bedenkingen hebben inge- t tegen het ontwerp, viseurs die gebruik hebben gemaakt e gelegenheid advies uit te brengen iet ontwerp; len die bedenkingen hebben tegen ingen die bij het nemen van het t ten opzichte van het ontwerp zijn sbracht; ïen aan wie redelijkerwijs niet kan ;n verweten geen bedenkingen te :n ingebracht tegen het ontwerp. notiveerde beroepschrift dient te gezonden naar de Afdeling srechtspraak van de Raad van State, 20019, 2500 EA Den Haag, metten een vermelding van de naam f het n de indiener, de dagtekening van oep, een vermelding van het bestuurs- dat het besluit heeft genomen en de Van onze verslaggever Hulst - Alle belangstellenden voor een stukje bouwgrond in de nieuwe Hulster woonwijk Groote Kreek krijgen gelijke kansen om het perceel van hun gading te bemachtigen. Omdat er naar verwachting voor verschillende percelen meerdere gegadigden zullen zijn, wordt woensdag 3 december om 14.00 uur in het stadhuis een openbare loting gehouden. Kandidaten kunnen vanaf maan dag 10 november bouwgrond re serveren in het plan Groote Kreek. Belangstellenden kunnen dan inschrijven voor één bouw- kavel of voor een zogenaamde cluster. De grond in Groote Kreek is nog lang niet bouwrijp. De verwach ting is dat rond de zomervakan tie volgend jaar de eerste spade voor nieuwe woningen de grond in kan. Aan de reservering van een per ceel bouwgrond zijn geen kosten verbonden. De aanvraag moet wel schriftelijk gebeuren en spe ciale formulieren daarvoor zijn verkrijgbaar op de afdeling stads- en dorpsontwikkeling. Belangstellenden hoeven niet in allerijl naar het stadhuis te vlie gen. Aanvragen die tussen 10 no vember en 21 november uiterlijk 16.30 uur zijn binnengekomen, worden geacht gelijktijdig te zijn ingediend. Na die datum ge schiedt het honoreren van aan vragen in volgorde van binnen- en het kenmerk van het besluit. ;luit wordt op 20 december 1997 van tenzij vóór deze datum beroep is ld en een verzoek wordt gedaan tot ffen van een voorlopige voorziening- rzoek tot het treffen van een voor voorziening moet worden gericht aan rrzitter van voornoemde afdeling- sluit wordt niet van kracht voordat op rgelijk verzoek is beslist. indiener van een beroepschrift/ k tot het treffen van een voorlopige ening wordt een bedrag aan griffie eheven. Omtrent de hoogte hiervan, ze waarop en de termijn waarbinnen^ nt te betalen kunt u zich in verbinding met de secretarie van de voornoem hg- Iburg, 6 noverber 1997, lister van Verkeer en Waterstaat, ns deze, ofdingenieur-directeur, Ir. H.L.F. Saeijs A/aterstaat EDITIE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BELLEZERSCONTACT 076 - 5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00- 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-545769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte van Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 3Bd, 4337 EA telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, fax 0114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 (zondag 0115-645753). Advertenties: Hulst, Baudeloo 16,4561 E5. Detailhandels-, diensten-, 8-to-B-, uitgaans- en toerisme-advertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. Familieberichten, dankbetuigingen en geboorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340. Personeels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242. Onroerend goed-, financiële diensten- en vervoersadvertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Telefonische openingstijden: Rubrieksadvertenties, familieberichten, dankbetuigingen en geboorte advertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Overige advertenties: rnaandag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. onLa-d,Vertentieopdrachten wor<kn uitgevoerd van oePass|ng van de algemene voorwaarden Getsf Uw relatie dan maar weer etn^ngoeiebperp^tlf'" Kpm maar eeia&uur het aieuée Hiflkrletnpam-de Barones' in Breda kijken op nummer drieën veertig bij: edelsmid paid van den hout komst bij de gemeente. De grond die bedoeld is voor de bouw van vrijstaande woningen wordt-alléén te koop aangeboden aan particulieren die bouwen om er zelf in te gaan wonen. De ko per en zijn of haar gezin moet de woning minstens een jaar ge bruiken voor eigen bewoning. Op overtreding van die voorwaarde staat een boete van 50.000 gul den. De grond voor woningen twee- onder-een-kap of rijtjeshuizen wordt alleen te koop aangeboden in clusters van minimaal vier huizen. Ook ondernemers die bouwen voor de verkoop mogen daar op inschrijven, maar bij de toewijzing krijgen particulieren voorrang. Ook hier geldt dan dat een parti culier en zijn gezin het huis min stens een jaar lang moeten ge bruiken voor eigen bewoning. Per persoon, gezin of onderne ming mag maar één aanvraag worden ingediend voor één per ceel of cluster. Bij zijn afscheid van de brandweer krijgt Walter Biesebroek (r) een onderscheiding. Van onze verslaggever Hulst - De onderafdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Fietsers bond ENFB heeft de aandacht van de gemeente Hulst gevraagd voor een aantal door de bond gesignaleerde knelpunten. Het gaat om de situatie in Absdale en om de Hulster binnenstad. Volgens de ENFB onstaan in Absdale gevaarlijke situaties bij het oversteken van schoolgaande jeugd van het fietspad naar de parallelweg aan de zuidzijde van de weg. De bond pleit ervoor de over steekplaats te verleggen. Over de parallelweg zelf zijn al eerder klachten geuit. De fietsende scholieren ondervinden veel hin der van sluipverkeer dat van de parallelweg gebruik maakt. De ENFB constateert verder in de Hulster binnenstad een schrij nend gebrek aan mogelijkheden Van onze verslaggever Hulst - De scheidende bevel voerder Walter Biesebroek van de wedstrijdploeg 'klasse internationaal' van de Hulster vrijwillige brandweer heeft het Kruis voor Verdiensten in zilver gekregen. Deze hoge brandweeronderschei ding werd hem toegekend door het hoofdbestuur van de Neder landse Vereniging van Brand weercommandanten, op voor dracht van het Algemeen Brand weer Wedstrijd Comité. Wedstrijdleider A. van Haandel van het ABWC reikte het erete ken aan Biesebroek uit tijdens een reünie van de Nederlandse teams die dit jaar hebben meege daan aan de brandweer-olympia de in Denemarken. De Hulster bevelvoerder kreeg de onderscheiding voor de grote ver diensten die hij vele jaren Voor de 'wedstrijdklasse internationaal' heeft verricht in binnen- en bui tenland. Tot zijn spijt mag Biese broek vanwege zijn leeftijd niet langer actief aan deze wedstrijd categorie deelnemen. Vandaar dat de Hulstenaar tijdens de olympiade-reünie extra in het zonnetje werd gezet. Overigens verdwijnt Walter Biesebroek niet helemaal van het 'internationale' toneel. Om te voorkomen dat met zijn vertrek een hoop kennis en ervaring verloren gaat, wordt hij op uitdrukkelijk verzoek van de landelijke wedstrijdleiding lan delijk trainer van de wedstrijd klasse internationaal. om fietsen te staHen. Dat heeft tot gevolg dat fietsers him voertuig zomaar ergens in de winkelstraten neerzetten, zodat voetgangers er op sommige plaatsen praktisch niet meer door kunnen. „Mensen in rolstoelen en met kinderwagens zitten volledig vast," weet mevrouw M. Govae- rt-de Groene van de ENFB. „Ze kunnen ook niet de straat op, want daar rijdt een aanhoudende stroom auto's." Op zondagen kun je amper de straat over steken." De bond vindt daarom dat de ge meente maatregelen moet nemen om naar een parkeerplekje zoe kende automobilisten beter te verwijzen naar de parkeerplaat sen. Wat het links en rechts depone ren van fietsen betreft, zijn vol gens de bond de Gentsestraat, Overdamstraat en het trottoir voor de bisocoop de grootste knelpunten. De ENFB pleit ervoor om op ver schillende plaatsen in de binnen stad parkeervakken te reserve ren voor fietsers. „Als je ergens een parkeerplaats voor één auto weghaalt, dan kunnen daar twaalf fietsen gestald worden." (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Kloosterzande - Het zit er niet in dat de Hontenisser gemeente raad nog voor de komende raadsveriezingen een voorstel krijgt om een evenementenhal in Kloosterzande te bouwen. Vanach ter de collegetafel werd gisteren nog een slag om de arm gehou den, maar A. Roctus (Algemeen Belang) wist het al zeker. ik kan niet garanderen dat het voorstel voor de sporthal er voor de verkiezingen komt." Op dit moment moment ligt er een principe-uitspraak van de gemeenteraad om een sporthal te bouwen op de handbalvelden. De meerderheid van de raad ging gisteren bovendien akkoord met de gemeentebegroting, waarin voor de hal 1,9 miljoen gulden is uitgetrokken. Een plan ligt er echter nog niet. „Er zijn nog maar twee raadsver gaderingen voor de verkiezin gen," betoogde hij. „Dan ben ik wel eens benieuwd hoe u die sporthal nog voor de verkiezin gen door de raad wilt krijgen." Roctus reageerde daarmee op de antwoorden van burgemeester T. Steenkamp op de algemene be schouwingen, waarin de lijst P. Mangnus had gevraagd om een snel voorstel. „Wij doen ons best," aldus Steenkamp. „Maar Hontenisser raadslid A. Roc tus (Algemeen Belang) heeft z'n twijfels. FOTO WIM KOOYMAN Het opnemen van de 1,9 miljoen in de gemeentebegroting was trouwens reden voor Algemeen Belang en Progressief Hontenisse om tegen de gemeentebegroting te stemmen. Van onze correspondente Hulst - In de centrale hal van het stadhuis in Hulst wordt zaterdag om 14.30 uur het boek 'Frontier Steden en Sterckten' gepresenteerd. De vestingbouwkundige reisgids voor Zeeuws- en Belgisch Vlaanderen bevat de volledige vestingbouw ge schiedenis van Hulst en om geving. In het boek wordt aan de hand van routekaar ten, hedendaagse foto's, gra vures en oude kaarten het verleden en heden geprojec teerd. De auteurs zijn Paul Stockman en Peter Everaers. Het boek wordt uitgegeven door Studiecentrum De Mae- lstede en kost nog geen vijf tig gulden. Het programma van de pre sentatie bestaat uit een wel komswoord van burgemees ter A. Kessen en voorzitter Theo Mattheeuws van de On dernemingsorganisatie Hulst Reynaertstad houdt een kor te inleiding. Paul Stockman geeft uitleg over het nieuwe boek. De eerste twee exem plaren worden aangeboden aan de burgemeesters van Beveren en Hulst. De muzikale intermezzi wor den verzorgd door leerlingen van de Zeeuwse Muziek school. Van onze verslaggever Kloosterzande - De inwoners van de gemeente Hontenisse hebben genoeg mogelijkheden tot hun beschikking om van hun afval af te raken. Wethou der B. Pauwels zei dat giste ren tijdens de raadsvergade ring naar aanleiding van op merkingen en vragen van ver schillende fracties. Pauwels zei nogal wat twijfels te hebben bij het idee van zijn eigen CDA-fractie om inzamelpunten in te richten voor klein chemisch afval, in plaats van de chemocar te laten rondrijden. Hij wees daarbij op een mislukt experi ment in buurgemeente Hulst om de chemocar enige tijd te laten halthouden in de verschillende dorpen. „We moeten er wel voor zorgen dat ook ouderen hun klein chemisch afval kunnen blijven aanbieden," betoogde Pauwels. „Dus oppassen dat er geen extra drempels ontstaan. Want dat zou vanuit milieu-oogpunt een slech te zaak zijn." De roep van onder andere onaf hankelijk raadslid F. van Dries- sche om ruimere openingstijdens van het afvalstation bij Walsoor den zei Pauwels wel te kunnen begrijpen. „Wat mij betreft kan dat station iedere dag open, maar daar hangt dan wei een kosten plaatje aan. Onze inwoners kun nen er nu gratis terecht met hun afval. Er wordt goed en veel ge bruik van gemaakt en dat willen we graag zo houden." Met ook nog eens de mogelijkheid om maandelijks grof vuil te laten op halen erbij zijn de mogelijkheden in de gemeente ruim voldoende, aldus de wethouder. De gemeente Hontenisse krijgt binnenkort 125.000 gulden terug van de gemeenschappelijke af valstoffenregeling AVZV. De wethouder zei er niets voor te voelen om daarmee meteen maar de tarieven reinigingsrechten te verlagen. Volgens hem heeft de gemeente dat geld straks nog hard nodig om de pijn van een nieuwe wettelijke milieuheffing voor de burgers te verzachten. „Van de ene kant geeft het Rijk honderd gulden en van de andere kant wordt een groot deel van dat geld weer teruggepakt," betoog de Pauwels. „Een mooi politiek spel". CD A-wethouder B. Pauwels van Hontenisse: „Mooi politiek spel. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Hulst - De Stichting Fondsenwerving Restauratie Basiliek is plotseling op gezadeld met een grotere verantwoor delijkheid dan verwacht. Het uitgangspunt was om een miljoen gul den bij elkaar te sprokkelen om de kerk wat extra aan te kleden, maar nu is dat geld vanwege allerlei tegenvallers ineens keihard nodig om de restauratie tot een goed einde te kunnen brengen. Sterker nog, 't miljoen is eigenlijk al uitge geven, terwijl het geld nog niet in de knip zit. Op dit moment heeft de actie 'Redt de ba siliek' zowat 750.000 gulden opgeleverd. Voorzitter burgemeester A. Kessen en vi- ce-voorzitter A. Biesbroeck verwachten echter tegen het eind van het jaar de grens van acht ton te passeren. „We hebben nog een paar ijzers in het vuur liggen," zeggen ze. Zo is er zondag een mega-brunch in Den Dullaert die zo góed als zeker 25.000 gulden oplevert en volgende maand de ga- la-première van de nieuwste James Bond film in de Koning van Engeland. Gezien voorgaande filmpremières gaan Kessen en Biesbroeck er vanuit dat dit opnieuw 10.000 gulden zal opleveren. Daarnaast is er nog een kerstkaartenactie. „Toen we begonnen hebben we een perio de van vijf jaar gesteld om een miljoen gul den bijeen te brengen, gemiddeld dus zo'n twee ton per jaar", zeggen Kessen en Bies broeck. „We zijn nu drie jaar bezig en we zitten dus ruim boven het schema. Maar zoals altijd zullen de laatste loodjes het zwaarst wegen. Het zijn toch per slot van rekening iedere keer weer dezelfde men sen, inwoners en bedrijven van Hulst, waar we moeten aankloppen." Naar verwachting is de restauratie van de basiliek tegen het eind van volgend jaar klaar. Dan wil de stichting meteen ook een punt zetten achter de inzamelingsactie. „Want als de kerk er eenmaal weer in vol le glorie bij staat, zal het helemaal niet meevallen om nog geld los te weken." Er moet dus in de loop van komend jaar toch nog twee ton boven tafel komen. Er wordt op dit moment gewerkt aan een bro chure die huis aan huis verspreid zal wor den. De inwoners worden daarin op de hoogte gebracht in hoeverre de restauratie is gevorderd. Verder wordt hen gevraagd met vereende krachten er nog één keer massaal de schouders onder te zetten in de vorm van een bijdrage. Maar eerst is er komende zondag de brun ch in Den Dullaert, waarvoor tientallen vrijwilligers in touw zijn. De Hulster hore- ca-ondernemers Frank en Erik d'Hooghe zijn al weken in de weer met de organisa tie van het eet- en drinkgedeelte. Alle etenswaren zijn beschikbaar gesteld door verschillende bedrijven en van al die spul len moet een indrukwekkend buffet wor den gemaakt voor 200 gasten. Die betalen per persoon 125 gulden en dat geld gaat volledig naar de restauratie van de basiliek. De aankleding wordt belange loos verzorgd door party organisatiebu reau Het Feest, dat ook zorgt voor alle be stek en serviesgoed. „We dachten een brunch, een goed idee," zegt Biesbroeck. „Maar als je ziet wat een organisatie je daarvoor moet hebben, daar val je van achterover. Er komt echt een heel leger van mensen bij kijken." Het gaat daarbij niet alleen om de brunch zelf, maar afloop moet alles ook nog een worden opgeruimd. Daarvoor hebben vrij willigers van het Katholiek Vrouwengilde en het Jeugdvakantiewerk hun diensten aangeboden. Aan de brunch, die wordt op geluisterd door een orkest, kunnen 200 be langstellenden meedoen. Er zijn nog enke le stoelen vrij. Wie er nog bij wil zijn kan contact opnemen met de secretaresse van de burgemeester via telefoonnummer 0114-389248. MARKTEN ANTWERPEN Internationale Boekenbeurs - Publieksbeurs voor Nederlands talige en vreemtalige boeken, kran ten, tijdschriften, grafiek en mul timedia - Bouwcentrum, Van Rijs- wijcklaan - dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur BRUGGE Kunst - Antiekbeurs - Internatio nale beurs In het hart van Europa - Belfort Markt - 14.00 tot 20.00 uur (t/m 11 nov) THEATER TERNEUZEN Willeke Albert! - theterconcert - Zuidlandtheater - 20.00 uur DIVERSEN OSSENISSE Dansoefenavond - café De Jacht hoorn - 20.00 uur WESTDORPE Kaarten en bingo - Concordia - 13.30 uur Tafeltennis - Concordia -19.00 uur CLINGE Gymnastiek en biljarten - KBO - Malpertuus-13.30 uur Vleeskaarting - café De Landbouw - 20.00 uur AXEL Unicef-tentoonstelling - over Gua temala - bibliotheek Bieden - Gregoriuscentrum - 14.00 uur SAS VAN GENT Gezelschapsdansen - SAV - De Speye-13.30 uur Bijeenkomst - Sasse Fotokring - on derwerp Ramen - De Speye -19.30 uur GRAAUW Bieden - KBO - Gemeenschapshuis - 13.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren-13.30 uur HENGSTDIJK Prijskaarting - café 't Jagershuis 14.00 uur FILM GOES Grand Theater - 20.00 uur Air Force One HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Air Force One 20.00 uur The Pacemaker 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Contact 20.00 uur The lost world BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur The lost world 20.00 uur Oesje 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Bean GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Bean 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur L.A. Confidential 22.30 uur Scream 14.30 en 17.00 uur George uit de jungle (ned. versie) 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Ge orge of the jungle 20.00 en 22.30 uur Air Force One 20.00 uur Mimic 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Lost world 20.00 en 22.30 uur One night stand 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Oes je 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Not hing to Lose 14,30, en 17.00 uur Double Team KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Oesje 20.00 uur L.A. Confidential 20.00 uur The lost world JUBILEA - Morgen houdt de Bouw- en Houtbond van het FNV afdeling Oost-Zeeuws- Vlaanderen de jaarlijkse jubi leumavond in gemeenschaps centrum Malpertuus te Clinge. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.00 uur begint, zal dis trictshoofd J. van de Borgt de jubilarissen huldigen. 25 Jaar lid zijn P. de Letter en R. Par don. J. Cammaert is 40 jaar lid en B. van de Branden, W. van Roeyen, A. Schalkens en K. van Waterschoot 50 jaar. C. Blom- maert is 70-jaar lid. Van onze verslaggever Yerseke - De wegblokkades in Frankrijk betekenen een streep door de rekening van mosselexporteurs uit Yerseke. De mossel export naar Frankrijk omvat een kwart van de totale mossel- uitvoer, waarbij oktober, november en december de echte top- maanden zijn. Slechts mondjesmaat weten vrachtwagens met de verse schelpdieren een distributiecen trum in Frankrijk te bereiken, waarna het zeer de vraag is of de mossels kunnen worden doorge- transporteerd. Transportbedrijf De Koeijer uit Yerseke, bij wie mosselritten op Frankrijk in deze periode zeven tig procent van de vervoersop- drachten uitmaken, zit redelijk met de handen in het haar. „Wij proberen blokkades te omzeilen en te redden wat er nog te redden is," zegt een van de directeuren De Koeijer. Lukt het soms om vrachten in het distributiecentrum van Parijs te krijgen, waar de Franse ME een oogje in het zeil houdt, Boulogne is een ander geval. Van daaruit worden de meeste mossels verder Frankrijk in getransporteerd. „Dat is het grootste probleem. In Boulogne zijn al een paar keer vrachten geweigerd en moesten we met de mossels terug," zegt De Koeijer. De meeste vrachtwa gens, die normaal op Frankrijk worden ingezet, staan nu werke loos in Yerseke. Inzetten op ande re diensten is onmogelijk. Exporteur Barbé in Yerseke heeft al telefoontjes van vaste klanten uit Frankrijk gekregen voorlopig maar niet te leveren. „En als je een wagen op pad stuurt naar Frankrijk is dat momenteel slecht voor je gemoedsrust. Steeds vraag je je af of de handel wel afgeleverd kan worden. Een wagen met tien pallets wegsturen en vervolgens weer met acht pal lets zien terugkomen is geen goe de zaak. Dat is geld in het water gooien." De verminderde export naar Frankrijk heeft voor de mosselprijzen in Nederland nog geen gevolgen. „Wij kopen dage lijks verse mossels in en ze zijn vandaag bepaald niet goedkoper dan vorige week," zegt groothan delaar Erasmus uit Breskens. Van onze verslaggever Kloosterzande - De kritiek die vanuit Progressief Hontenisse en verschillende actiegroepen wordt geleverd op het Hontenis ser varkensbeleid is volstrekt onterecht. Wethouder B. Pauwels zei dat gisteren tijdens de raadsvergade ring. De wethouder wees er nog eens op dat de gemeente tot nu toe nog maar één bedrijf op haar grondgebied heeft moeten toela ten. Andere aanvragen zitten al geruime tijd in de juridische mo len. „Dus daar hebben wij als ge meente verder geen vat meer op." „Wij proberen heel serieus te werken," benadrukte Pauwels, die liet weten dat de gemeente pas nog gecontroleerd heeft op het ene bedrijf aan de Langeweg. Dit in samenwerking met de mi lieu-inspectie. Wat er uit de bus is gekomen kon Pauwels niet zeg gen, omdat het rapport nog niet af is. A. Rensen (Progressief Hon tenisse) betoogde dat de gemeen te vooral nauw moet samenwer ken met de verschillende actie groepen, omdat daarin ook grote deskundigheid zit. Dat was voor de wethouder geen enkel pro bleem. „Maar als ik de kritiek op ons zo lees, dan heb ik de indruk dat de liefde van die kant nogal bekoeld is. Laten we maar aanne men dat het tijdelijk is. Het is waar, we moeten met zijn allen één vuist maken. Het kan best zijn dat het soms lijkt dat we wei nig doen, maar we kunnen niet altijd in de publiciteit treden. Dat is ons ook op het hart ge drukt door onder andere de pro vincie: houdt de zaak zoveel mo gelijk binnenshuis."

de Stem | 1997 | | pagina 15