Veel activiteiten in Heikant Van Gremberghe in 't zonnetje Strijd om Zeeuwse judotitels an de Wilde op weg naar crosstitel 'Vorm van de dag is beslissend' ade doet agse Steunpilaar van voetbalvereniging Axel blij verrast met zilveren speld V eter aan uit Driewegen meldt zich aan als belangrijke titelkandidaat BI onze paardensportmedewerker Jal van wedstrijden in fraaie manege van Fons en Ingrid de Vetter paardensport IEUWS kort ormule I 'e van het jaar kleiduivenschieten veren ontslagen mtract Bosschaart off in onderzoek Ven naar profs pE STEM SPORT ZEELAND B3 Pieters in beeld bij KNWU Titelverdediger Barry de Wilde: judo Duel tussen Barry de Wilde en Robert Kroonen interessant judo OVEMBER 1997 zorger die dinsdagnacht erd opgepakt bij de Zes- n de loop van de dag 0n laste wordt gelegd, kon gen. k van de opsporingsambte- en de catacomben van het rustkamers van de wielren- r een matras, verdachte far! en in beslag genomen, het gaat. Laboratoriumon- ten het resultaat af," zei de 'tuut in Chatenay-Malabry verrichten. n het gebruik van verboden chter duidelijk. Niet alleen erzorger meegenomen voor enoble onder zijn hoede had en aan een dopingcontrole' et onthuld. en, 2. Baffi/Lombardi (Ita) 254 1) 256. Op drie ronden: 5. Neul Likant- In manege Heikant J uitgebaat door Fons en Ingrid de Vetter, zijn dit seizoen op vallend veel activiteiten op hippische gebied gepland. Sinds vorig jaar is de manege, hie toen een afmeting had van 20 bij 50 meter, uitgebreid met een enorme hal van 35 bij 60 meter en een prachtige ruime Fons de Vetter: „Het is inderdaad ongelooflijk zo'n overladen pro gramma in het tweede indoorsei- zoen in onze nieuwe accommoda te Bij de enkele wedstrijden die al geweest zijn, waren er steeds veel deelnemers en een afgeladen sloten tabaksreclame bij For- at meldde het dagblad Times staatssecretaris van gezond- soren van tabaksfirma's in g te weren. ers uit de autosportwereld is ekomen dat een volledig ver- u hebben. De autosport ont- baksindustrie een bedrag van e internationale autosport fe- ige code in te voeren om het its in de wereld terug te bren- ministerie van gezondheid is dige ban in de formule I-races van de Europese Unie worden n voortaan in Oost-Europa en els voor reclame veel minder itzendingen van die races niet „Het risico is dan groot dat er clame te zien zullen zijn." gekozen tot rookie (nieuwe- al League van de Amerikaan- Rolen fungeerde bij de Phila- 'sten het maximale aantal van Nomar Garciaparra, de kor- al met algemene stemmen de ague. nschieten doen drie Nederlan- j de mannen is Patrick Smeets van Beek (26) is ingeschreven ij de vrouwen Diana van der 'en begeleid door twee bonds- Nella Heemskerk-Krol (vrou- 17 november in Lima in Peru. gische club SK Beveren heeft unis met onmiddellijke ingang afvaardiging van de spelers- ligh, kwam het bestuur tot de er in Theunis was. kwam en de club terug leidde ainer die dit seizoen in de top en. Eerder kregen Fi van Hoof rd Luik) de wacht aangezegd, "er en staat de club voorlaatste egen wedstrijden. Hulptrainer interim-coach. t Quinito aangetrokken als op- ~ainer Jaime Pacheco. De nieu- ërkzaam bij de club. In seizoen ioen Porto. tract met Pascal Bosschaart tot dige verbintenis van de talent- iderhalf jaar door. t seizoen zijn debuut in het eer- tterdammer, afkomstig van SC in het duel met Volendam een ndag waarschijnlijk niet inzet- ningen. men), Jongbloets, Vreven (Eindho- Taks (RBC), Van de Penne, Van /waarvan één voorwaardelijk met (Eindhoven). Drie wedstrijden: Gr- •delijk met een proeftijd van een d houdt de uitslag van Juventus ■st volgt een onderzoek naar het ijd van Udinese-spits Bierhofl- doelpunt, dat de scheidsrechter de lijn niet gepasseerd zou heb- itslag, op basis van toto's en tv- nten doet de Italiaanse bond zo iristian van Dartel (AGU) rijdt ploeg Nürnberger. De 21-jarige on in Olympia's Ronde, liep eer ploeggenoot Remco van der Ven bij TVM. e wil in verband met zijn studie ïer van 1998 de overstap naar de tekend. In principe wordt het in izoen maakte Pieter Vries, ook Cees Priem te vertrekken. de komende drie jaar voor de Seguras. De tijdrijder, die he nder meer de eindzege in de Ca- tract bij Kelme. De verbintenis trede doet in het wielerpelot°n' DONDERDAG 6 NOVEMBER 1997 huis. Afgelopen weekeinde werd al de tweede wedstrijd van de springcompetitie om de Luciën Cappaert-springprijs afgewerkt. Dit is een springcompetitie over vijf wedstrijden, waarvan voor de eindstand twee wedstrijden plus de finale tellen. De volgende wedstrijden voor deze competitie zijn zaterdag 22 november, 26 de cember en de finaledag op zater dag 31 januari. We zijn 11 oktober gestart met de dressuurwedstrijden om de Paar- dekooper- en Hoffman-prijs. Dat zijn in totaal ook vijf wedstrij den. Voor deze competitie zijn de volgende data gepland: 22 no vember, 24 januari, 21 maart en 13 april. Voor het eerste dit sei zoen zijn er oefenspringparcour- sen. Dat was al direct een klap per. Echt, dat hadden we niet verwacht. Zoveel belangstelling. Het eerste springparcours werd op 15 oktober gehouden. Toen al, het klinkt ongelooflijk, waren er honderd starts en 29 oktober wa ren dat er 128. Voor deze parcou- sen is iedereen welkom. Het gaat vanaf zestig centimeter hoogte. De eerstvolgende data zijn 27 no vember, 17 december en 28 ja nuari. We hadden zoveel belang stelling niet verwacht, want we wisten niet of dit wel iets zou worden. Nu blijkt wel dat dit in een behoefte voorziet. Zowel voor de beginnende springruiter als voor de gevorderde. Verder is er dit seizoen een Inter- polis-Rabobank-springcompeti- tie met fantastische geldprijzen. De wedstrijden van deze compe titie zijn vastgesteld op 8 en 9 no vember, 6 en 7 december, 10 en 11 januari, 7 en 8 en 21 en 22 februa ri. De finale wordt 14 en 15 maart gehouden. De landelijke rijvere- niging en ponyclub Hulst, die hier zijn thuishaven heeft, houdt hier ook de indoorwedstrijden. Zo is er 13 december een dres- suurconcours voor paarden en pony's. Verder heeft die vereni ging de organisatie van de pro vinciale springkampioenschap- pen voor paarden en pony's toe gewezen gekregen van de provin ciale bond voor Zeeland van lan delijke rijverenigingen en pony clubs. Dit springspektakel wordt zaterdag 28 februari gehouden. Naast hippische evenementen wordt hier ook indoor-voetbal gespeeld. Dit hebben we vorig jaar voor het eerst geprobeerd en dat werd meteen een groot suc ces. Op 3 en 4 januari speelt hier de voetbalvereniging StEEN en 18 januari Clinge. Of het allemaal niet op kan houdt de Gentse rui- terclub hier eveneens zijn wed strijden. Die zijn er op 14 decem ber, 1 februari, 1 maart en 8 maart is de finale. Landelijke rij verenigingen uit België komen hier eveneens wedstrijden hou den. Zondag 2 november was het volle bak toen St.-Egidius uit St.- Gilles-Waas zijn clubkampioen schappen hield. Het is hier steeds volle bak." ton onze sportmedewerker Axel - „Ik moest een stropdas omdoen, nu begrijp ik waarom," zei Willy van Gremberghe nadat hij de zilveren KNVB-speld van verdienste door districtsbestuurder Jo- ïan van Espen opgespeld had gekregen. Tot pal voor dat 'eit wist hij van niets. „Het was goed stil gehouden. Pas ioen de familie onaangekondigd binnenkwam, begreep ik dat mij iets te wachten stond," aldus de Axelaar. Was Willy van Gremberghe ver tast, ook zijn club was even van je wijs toen bekend werd dat nen een huldiging op touw moest setten. „Normaal regelt Willy dat ioort zaken. Nu mocht hij van riets weten," stelde Kees Rein- loudt, voorzitter van de oranje- vitten in zijn lofrede richting Van Gremberghe. Een bewijs dat zijn voorganger nog altijd een inorme steunpilaar binnen de W ixel is. Een verbintenis die hij net deze club aanging toen hij legen jaar jong was, lor Mechielsen, toen trainer van ie pupillen, was zijn eerste leer- neester. Sindsdien vormt Willy ian Gremberghe met Axel als het vare een Siamese tweeling en is lij bezig aan zijn 39e jaargang bij de club. Een periode waarin hij iet tijdelijk tot speler van de ïoofdmacht schopte. „Ik hing er iet zo'n beetje tegenaan," herin nert hij zich. Dit erbij blijven, duurde tot omstreeks 1981. ,Twee knie-operaties rijker was iet tijd om er de brui aan te ge- 'en, maar aangezien ik toch bij iet voetballen actief wilde blij- 'en ben ik gaan fluiten. Eerst op iet veld en later in de zaal," al- lus Van Gremberghe, die in eer- Je instantie niet tot de cursus aalvoetbalscheidsrechter werd oegelaten. ,Er zat nog te weinig tijd tussen de start van die cursus en het af- luiten van de cursus veldvoet- lalscheidsrechter," geniet Van remberghe nog na over dat we- eldvreemde besluit. Een beslis- iug die overigens terug werd ge kaaid en gevolgd werd door zijn voorkeur voor het fluiten in de aal. In 1996 stopte hij hiermee, 'wee jaar daarvoor stopte hij ski of meer noodgedwongen op iet veld. leuze ft moest toen een keue maken, 'emeer daar ik veelal op vrijdag- wonden in de eerste en eredivisie noest fluiten. Pas diep in de lacht kwam ik dan thuis om ver- ns enkele uren later weer op ®d te gaan naar bijvoorbeeld iet Land van Heusden en Altena. 'at werd teveel. Zeker toen de oncentratie er onder ging lij- 'en," zegt de Axelaar over die af gesloten periode. Een tijd waarin hij het in het zaalvoetbal tot internationaal FI- FA-arbiter bracht. Wedstrijden in Parijs, Lloret de Mar en vele interlands, onder andere Italië- Spanje, en finales om de Bene- lux-beker, staan hem nog goed bij. „Het waren hoogtepunten," weet hij over die ontmoetingen voordat hij door een voetblessure de definitieve beslissing tot stop pen nam. Zijn sporen had hij wat arbitrage betreft, inmiddels dik verdiend. Johan van Espen greep dat onder andere aan om het 'zil ver' glans te geven. Voorzitter Naast het optreden in het wereld je van de scheidsrechters was Willy van Gremberghe van 1984 tot 1996 voorzitter van Axel en fungeert hij momenteel nog 'slechts' als voorzitter van de se nioren en teamleider van de hoofdmacht, aangevuld met di verse taken in verschillende com missies. Willy van Gremberghe: „Wat dat betreft is er nog werk genoeg in Axel. Zeker nu we zo goed als ze ker op 1 januari 1998 geprivati seerd zullen zijn en de kantine nodig vervangen moet worden." Dat hij in het realiseren van deze zaken in de nabije toekomst hand- en spandiensten zal verle nen, mag duidelijk zijn. Dit deed hij overigens al eerder bij de jubi leumviering van de KNVB afde ling Zeeland, bij het afscheid van Cees Blomaard als voorzitter van deze regio en bij het op poten zet ten van het internationale prof- toernooi dat onder de stichting 'Proftoernooi Zeeuws-Vlaande ren' werd gehouden. Een stich ting die volgens de toenmalige vi- ce-voorzitter Van Gremberghe nog altijd bestaat. „Helaas is het ons maar één jaar gelukt zo'n evenement rond te krijgen. Het jaar erop was het te duur," herinnert hij zich over dat avontuur met duels in Breskens, Axel en Terneuzen. Daaraan terugdenkend is Willy van Gremberghe een man die ge niet van de voetbalsport. Een voetbaldier als hij krijgt daarom niet alleen een speldje, maar ver dient het ook. Willy van Gremberghe, de grote steunpilaar van de voetbalvereniging Axel. foto camile schelstraete Van onze sportmedewerker Kruiningen - Districtsconsul Henk Remijnsen neemt donder dagavond 6 november afscheid van het district Zeeland van de KNWU. Dat gebeurt tijdens de najaarsvergadering van de KN WU in Ons Dorpshuis in Krui ningen. De aanvang is 19.30 uur. Henk Remijnsen heeft tot nu toe te kennen gegeven zijn functie neer te leggen om persoonlijke redenen. Diverse geruchten de den de ronde. Zo zou hij een functie hebben aanvaard bij het Wielerplan Rabobank of bij de KNWU. Beide instanties hebben echter met klem een komst van Remijnsen tegengesproken. Het district Zeeland van de KN WU is al een jaartje op zoek naar een nieuwe secretaris. Er is nu een kandidaat gevonden in de persoon van Honoré Pieters uit Heikant. Deze wil die functie wel aanvaarden, mits hij ook verbon den mag blijven aan de stichting Wieier Trim Bond. Daar is Pie ters ook secretaris. Het KNWU-district Zeeland ziet dat niet als een beletsel. Van de zijde van de Wieier Trim Bond wilde niemand commentaar ge ven op de 'vacature' Pieters. Door Rinus Verberkmoes Breskens - „Tot zaterdag ben ik in ieder geval nog titelhou der in de klasse alle categorieën. Of ik het daarna nog zal zijn, betwijfel ik. In ben nieuwsgierig naar hoe het een en ander zal verlopen," aldus Barry de Wilde, in het dagelijks leven sportinstructeur bij sportschool Felix Janssens in Roosendaal en Bergen op Zoom. Zeer verheugd stapte Barry de Wilde vorig jaar in Hulst van de mat toen hij in de finale om het Zeeuwse kampioenschap judo Robert Kroonen had ver rast. „Het was mijn eerste op treden in die klasse. In had nooit gedacht zo ver te ko men," blikt Barry De Wilde te rug op die gedenkwaardige dag in sporthal Den Dullaert. Een dag waarop hij onder andere te maken kreeg met de toen om streeks 110 kilogram wegende Vladimir Perebejnos (zaterdag opnieuw aanwezig) en met de ruim 90 kilogram wegende Ira nees Aliwanwahedi. Twee kna pen die naam hadden gemaakt in de worstelen. Uitdaging „Van hen winnen was voor mij een uitdaging, omdat ik met mijn 70 kilo het moest hebben van tactisch en technisch judo en het ontwijken van hun aan vallen. Hierin slaagde ik en dat was al een succes," weet De Wilde, die daarna zijn klapper voltooide en met 'goud' werd gewaardeerd. Of hij dit metaal zaterdag opnieuw in de wacht zal slepen, is verre van zeker. „Hoe het ook gaat, ik kom naar Hulst omdat ik de Zeeuwse kampioenschappen niet wil missen. De titel in de groep alle categorieën zal er deze keer voor mij niet bij zijn. Ik zie me als outsider. Temeer daar ik nog maar zes keer getraind heb na een zware blessure. De en kel van mijn rechtervoet is uit de kom geweest en dat heeft me op fikse trainingsachterstand gezet en me kansloos ge maakt," zegt de 23-jarige sportinstructeur uit Breskens, die naar Hulst komt omdat hij meent daar te moeten zijn. Naast het uit de roulatie zijn wegens voornoemde enkelbles sure is het voor Barry de Wilde een stuk moeilijker geworden op vaste tijden te trainen. „Toen ik op school zat was dat geen probleem. Nu, met mijn 40-urige werkweek met veel gebroken diensten, ligt dat an ders. Ik kom nauwelijks nog aan wat extra's toe," legt hij uit. En dat is heel iets anders dan hij gewend was. Met name in zijn jongere jaren was Barry de Wilde een echt trainingsdier, die naast de clubtrainingen oe fende bij Staf de Moor in Axel en Terneuzen en bij Patrick de Poorter in Eeklo. Die inzet le verde de als 6-jarige bij Blaas Schroevers met judo gestarte Barry de Wilde ontelbare be kers en medailles op. In de periode 1991-1992 schop te hij het zelfs tot kernploeglid van Jong Oranje. Barry de Wil de zegt over die periode: „Dit via goed presteren tijdens de jeugd-Olympische dagen in Valkenswaard. Ik werd daar tweede en werd door de toen malige bondscoach Theo Kneg- tjes bij de selectie gehaald. Het betekende veel naar Nieuwe- gein reizen voor de centrale training, maar ook meedoen aan belangrijke en goede toer nooien. Tot Rnegtjes ruzie met de bond kreeg en opstapte. Daarna heb ik niets meer van de judobond gehoord." Veel ervaring Dicht Barry de Wilde zich in de klasse alle categorieën niet al te veel kansen toe, de titelkan- sen in eigen categorie tot 71 ki logram, ziet hij wel zitten. „Ik heb veel ervaring en dat kan doorslaggevend zijn in die groep. Veel zal afhangen van de vorm van de dag. Hoe dat uit zal pakken, ik weet het niet. Het zal me benieuwen." Robert Kroonen (rechts), één van de kanshebbers in de strijd om de Zeeuwse judotitels in Hulst. foto camile schelstraete Door Rinus Verberkmoes Kloosterzande - Sporthal Den Dullaert in Hulst staat zater dag 8 november in het teken van de judosport. Gastheer is de judoclub Hontenisse, die voor de 23e keer de Zeeuwse titelstrijd houdt. Het jaarlijk se visitekaartje van voorzitter Benny van Bunder en zijn ver eniging. „Het grootste deel van de drie honderd deelnemers is jeugd. Een groep die altijd leuk bezig is en waarvan je nauwelijks hoogte krijgt,aldus Van Bunder, die sa men met zijn medebestuurders Wim Verhoeven, Herbert Jansen en Ludwina Jansen-Boeding te kent voor de organisatie. Naast deze vaste krachten behoren Asiel Seij, Ronald Smits en Peter Meulblok tot de 'meubelstukken' tijdens de dag van uitvoering. „Ook zij staan altijd paraat als we een beroep op ze doen," stelt Van Bunder, die hetzelfde oppert over de inbreng van de Hulster afdeling van de EHBO. Eveneens behulpzaam zijn diverse leden en bestuurders van regionale clubs als Delta, Breskens en Clinge. Verenigingen die naast het leve ren van mankracht diverse mate rialen inbrengen en er mede voor zorgen dat alles vlot kan verlo pen. „Mooie gestes," noemt Van Bunder dat. Dat bijna - elf in totaal - alle ver enigingen uit het Zeeuwse af vaardigingen naar Hulst sturen, behoeft weinig uitleg. Grote af wezige is Reimerswaal, dat nie mand voor de Zeeuwse judokam pioenschappen inschreef. Riyu van Schaick, daarentegen is de grootste inbrenger met 69 judo ka's. Sporters die zich op een vijftal wedstrijdmatten onder re gie van een achttal scheidsrech ters uit het Brabantse waar moet maken. Hiertoe behoren onder anderen bij de vrouwen de toppers titel verdedigster Jessica van der Spil (Geelhoed), Tessa van de Abeele (Delta) en de charmante, snelle Lindsay Wyatt (Geelhoed). Bij de mannen is Barry de Wilde titel verdediger. Vorig jaar klopte hij tot ieders verrassing Robert Kroonen, die tactisch in de fout ging. Baalde Kroonen toen enorm, zijn revan che is nabij en dat betekent dat de strijd tussen de Bressiaander en de Sassenaar bijzonder hevig zal zijn. Want dat Kroonen uit is op winst, staat buiten twijfel. Trouwens, de sympathieke 23-jarige Barry de Wilde eveneens. Outsider in deze strijd is Peter Heyboer, die na eerder gestopt te zijn, toch weer teveel last van de judokriebels kreeg. Vorig jaar schreef hij ongetraind in en ging zoals hij het toen stelde 'kapot' naar huis. Jos van der Guchte van KIAI behoort eveneens bij het rij tje dat kans maakt op de titel in de klasse alle categorieën. Of dat van de Russische judoka Vladi mir Perebejnos eveneens gezegd kan worden, is afwachten. Vorig jaar maakte deze sterke Rus in druk, maar kwam als het puur op judo aankwam klasse tekort. Dat dit te wijten was aan zijn achter grond, worstelen, was voor iede- reewn duidelijk. Dit jaar zou hij wel eens de grote verrassing kun nen zijn. De Zeeuwse titelstrijd judo gaat om 10.00 uur van start en duurt tot omstreeks 16.00 uur. •Jn onze atletiekmedewerker riewegen - Twee keer als tweede en ;W keer stond hij als derde op het jripodium toen de prijzen van de ,jeeuwse crosscup werden uitge lid. Jan de Wilde werd 1 oktober 'eertig en dat betekent dat de atleet het in de Zak van Zuid-Beveland «egen Driewegen veteraan werd. stelde tijdens de openingscross qoo striid om de crosscup 1997- rn in recreatiegebied Den Inkel in vuimngen gelijk zijn kandidatuur de titel in deze leef tij dscatego- ATLETIEK J on er tevens zijn eerste cross, want p.aar ^as. hij nog nooit in geslaagd, lip H am tijd wel iemand aan de start Ik^u1 naar iweecie Plan verwees, end ii Wo een beetie> nraar dan uitslui- aiivi S eeti naar mijn veertigste ver lok Ulb8'e'keken. Heb mijn seizoen itirifirT op de crosscompetitie. Wil mtolirl 6Dns die d'e me jarenlang Shpte. Bij de senioren hieid Leon van der Velden me daar twee keer vanaf. Toen die op een dag niet meer kwam op dagen waren Sepp Vermeulen en Hans van de Griendt daar ineens om me te kloppen. Dit seizoen zou het moeten lukken, al kreeg ik in Den Inkel van Wim Besuijen meer tegenstand dan verwacht. Ik weet echter dat deze cross altijd een van mijn minste is en bovendien kwam ik uit een rustperiode na de marathon van Berlijn. Het lichaam en de geest waren er nog niet echt aan toe. Temeer daar ik iemand ben die het moet hebben van hard trai nen. De piek moet liggen in januari en februari met onder meer de Deltacross in Westenschouwen. Een wedstrijd die me het beste ligt." Aanwinst Die Jan de Wilde, een aanwinst voor het veteranenpeloton, dat overigens de ko mende jaren wel eens een interessante categorie kan worden, want ook Jan de Bart, Jan Guiljam en Peter Louwerse na deren de leeftijd van veertig jaar. De Wilde begon overigens laat met het lo pen. Pas op zijn 27e. Noodgedwongen, omdat hij tijdens een oefenpartijtje bij zijn toenmalige voetbalclub Oostkapelle in een duel met clubmakker Stoffel Schipper zo ernstig werd geblesseerd dat voetballen onmogelijk werd. De kruisband en binnenband van de knie kregen een dusdanige tik, dat aardig wat dokterskamertjes moesten worden be zocht. De enige kans op herstel bleek een ope ratieve ingreep en dan nog werd hem maar zestig procent kans op voortzetting van zijn voetballoopbaan gegeven. „Een percentage dat voor mij te laag was. Ik kon nog wel lopen en fietsen zonder dat er problemen waren. Liep al een beetje om conditioneel op peil te blijven en het ging me goed af. Kon me daarop goed af reageren, want er viel toch wel wat weg. Op mijn tiende ben ik begonnen met voetballen bij SVD in Driewegen, on danks dat ik geboren en opgegroeid ben in Oudelande. Op mijn 21e werd ik ge vraagd bij Middelburg. Daar heb ik het slechts twee jaar volgehouden. De instel ling van die club paste niet bij de mijne. Het was allemaal te soft. Toen Oostka pelle in'die dagen toch bij de Zeeuwse top bij het zaterdagvoetbal kwam, heb ik gelijk toegehapt. Ik heb er drie leuke ja ren gehad. Daar werd getraind op wed strijdniveau. Geen geleuter, maar gaan. Het heeft me uiteindelijk mijn voetbal loopbaan gekost, maar ik heb er een leu ke sport voor teruggekregen. Kon gelijk mee met de Zeeuwse top." Diep gat Toch zou hij een tweede keer in een diep gat vallen. Dat tijdens de marathon van Berlijn drie jaar terug. „Ik had me uitstekend voorbereid, maar kort voor de marathon begon mijn lies op te spelen. Ondanks dat ben ik toch ge start. Later zou ik het dan wel laten be kijken. Een foute beslissing. Na 32 kilo meter moest ik uitstappen. De buikspie ren en lies bezorgden me ondraaglijke pijnen, want geloof me, uitstappen doe ja als atleet in een evenement waar je zo veel trainingsarbeid in steekt, niet zo maar. Anderhalf jaar ben ik uit de run ning geweest. Gelukkig heb ik in de Breskense fysiotherapeut Frans Daal- man iemand gevonden die me uit een heel diep gat heeft getrokken. Ik sta nog steeds onder controle bij hem. Een pro bleem is namelijk dat mijn bekken vlug kantelt. Frans knapt dat op." Inmiddels heeft hij al achttien mara thons gelopen. Drie keer (Rotterdam, Utrecht en Boston) liep hij 2 uur en 29 minuten. Zijn beste tijd. Naast het 'veteraan zijn' richt hij zich nu op het trainerschap. „Ik begeleid bij mijn club AV'56 nu al jongens als Alwin Vermeulen en Frans Roelofs. Vorig jaar ben ik geslaagd voor de cursus trainer loopgroepen. Ga me verder in de materie verdiepen, want het trekt me. Evenals een Zeeuwse crosstitel, die voor mij in het verleden als senior niet te pakken was. Ik moet ook hier haast maken denk ik, want volgend jaar komen Jan de Bart, Jan Guiljam en Peter Louwerse er aan. Trouwens, ik verwacht ook dit seizoen wel Leon van der Velden aan de start. Hij is eveneens veteraan geworden en schijnt opnieuw hard te lopen. Is echter in geen velden of wegen te bekennen, maar Leon is altijd al een ondoorgronde lijke figuur geweest en ik sta er niet van te kijken als hij zich op een dag even ver rassend meldt als op de dag dat hij even geruisloos van het toneel verdween. Dan zou het weer wel een keer een tweede plaats kunnen worden." F *Jan de crosstitel Wilde, bij de de atleet uit Driewegen veteranen. die mikt op de Zeeuwse foto jaap wolterbeek

de Stem | 1997 | | pagina 11