Van Hoogdalem velt Anderlecht Van Jan de Oud-wereldkampioen motorcross Strijbos stapt over naar wegrace Nieuwe coördinator waterpolo Roda verzwakt door blessures drie spelers Muster geeft plaatsing voor WK uit handen Schalke'04 door overwinning naar volgende ronde UEFA-Cup-toernooi Narcoticabrigade doet inval bij Zesdaagse Steunpilaar v Veteraan uit DE STEM SPORT DESTEM FC Twente kan op zware boete rekenen FC Twente heft schorsing Petrov op Schorsingen voor Winter en Kluivert paardensport SPORTNIEUWS kort Toch tabaksreclame bij Formule I Honkballer Rolen rookie van het jaar Nederlanders naar WK kleiduivenschieten Trainer Theunis bij Beveren ontslagen FC Utrecht verlengt contract Bosschaart Afgekeurde goal Bierhoff in onderzoek Van Dartel en Van der Ven naar profs atletiek oL Wel een beet3e. mi S l eens die titel> die DONDERDAG 6 NOVEMBER 1997 g' Rijswijk (anp) - De carrière van Dave Strijbos maakt een sensationele wending. De motor crosser rijdt vanaf volgend seizoen op de weg. Hij maakt vandaag in Assen bekend dat hij heeft getekend voor het wegraceteam van ma nager Arie Molenaar en chef-monteur Hans Spaan. Speciaal voor de oud-wereldkampioen cross wordt het Rizla-TNT-team opgericht. Hij krijgt een 250cc Suzuki ter beschikking. Strijbos richt zich in eerste instantie niet op de WK- races, maar op de wedstrijden voor de NK en EK. De kans bestaat dat hij wel aan de TT in Assen mee doet, met een wildcard. Maar eerst dient hij zich te bewijzen als wegracer. Molenaar heeft er alle ver trouwen in. „Veel motorcrossers kunnen ook op het asfalt goed uit de voeten, ze hebben veel gevoel voor hun machine. Bovendien heeft hij uitvoerig getest." Het éénmansteam van Strijbos integreert in de Grand Prix-formatie van Molenaar. „Vorig jaar wilden we al graag met hem in zee, maar toen had den we niet de financiële mogelijkheden. Nu zagen twee sponsors het idee wel zitten. Ze wilden iets nieuws. Dat Strijbos bijna dertig jaar is, vind ik geen pro bleem. Plij zit nog maar heel kort op een wegrace motor en kijkt nog fris tegen de sport aan." Strijbos nam in 1995 met een zware knieblessure afscheid van de motorsport. Het afgelopen seizoen meldde hij zich weer verrassend aan de start van de laatste NK-cross van het seizoen. Hij eindigde als tweede en derde. Waar anderen dachten dat hij de sport weer serieus zou oppakken, verraste hij de buitenwereld met zijn overstap naar de weg. Daar mee treedt de Brabander in de voetsporen van oud wereldkampioen cross Jean-Michel Bayle, die een paar jaar geleden al voor de wegrace koos. Door Bert Willemsen Brussel - In de catacomben van het Brusselse Constant vanden Stock-stadion stond Marco van Hoogda lem gisteravond midden in de schijnwerpers. De Ne derlandse middenvelder incasseerde het verdiende loon voor een gaaf optre den, bekroond met een doelpunt dat Schalke'04 de weg wees naar de derde ronde van het toernooi om de UEFA-cup. De beker verdediger uit Gelsenkir- chen pakte na de 1-0 over winning in de eerste wed strijd Anderlecht opnieuw bij de kladden (1-2). „Ik ben geen killer meer," zei Van Hoogdalem. Vroeger bij RKC is hij dat wel geweest. Maar na zijn vertrek naar Roda JC kregen de verdedigende taken voor hem steeds meer de voorrang. Die ten dens heeft zich dit jaar bij Schal ke'04 doorgezet. Maar als Van Hoogdalem met zijn turbodijen koers zet in de richting van het vijandelijk doel, kan de tegen stander de borst natmaken. An derlecht ondervond dat gistera vond en verdronk definitief in het moeras dat de eens zo roemruch te club al het hele seizoen omlaag trekt. Onverstoorbaar Sinds Kerstmis vorig jaar is Van Hoogdalem een gewaardeerde kracht in Gelsenkirchen. Onver stoorbaar maakt hij zijn meters op de flanken of loopt een meer balvaardige tegenstander voor de voeten. Tegen Anderlecht moest hij Par Zetterberg, de Zweedse aanvoerder van de Brusselse ploeg, aan banden leggen. Maar Van Hoogdalem deed méér. De Van onze verslaggever Enschede - FC Twente zal zeer weinig tot niets overhou den aan de opbrengst van de beide UEFA-duels tegen Lil- lestrom en Aarhus. Twente zal zeker een zeer zware boete krijgen, omdat na afloop te gen Aarhus het publiek mas saal het veld opkwam. Volgens toparbiter Jaap Uilen berg kan dit grapje wel eens 100.000 gaan kosten en bestaat de kans dat de UEFA beslist dat de thuiswedstrijd voor de derde ronde ver buiten Enschede moet plaatsvinden. Youri Petrov zal met ingang van vandaag weer tot de selectie van FC Twente behoren. Hij kreeg een forse boete, naar verluidt 3.000, omdat hij de huisregels overtrad. Petrov werd vorige week woensdagnacht met drank op vanachter het stuur van zijn auto gehaald en had geen geldig rijbewijs. Petrov heeft de laatste waarschuwing gekregen en zal aan het einde van dit seizoen ze ker bij Twente vertrekken. trainingen en wedstrijden van Roda JC, RKC en Jong Oranje hebben zijn tactische inzicht vol doende geschoold om de juiste momenten te kiezen voor aanval. Tegen Anderlecht gebeurde dat twee keer op cruciale momenten. Na een kwartier kwamen de Bel gen met de schrik vrij omdat Van Hoogdalem rakelings voor het doel langs schoot. Even voelde hij zich te veel teamspeler. Van Hoogdalem: „Ik twijfelde tussen de bal naar een ploeggenoot spe len of zelf schieten. Dat moet je natuurlijk nooit doen." Na een uur voetbal kreeg hij een herkan sing. Van Hoogdalem: „Ik dacht nu of nooit. Gelukkig was ik op dat moment weer de killer van vroeger." De gelijkmaker (1-1) van Van Hoogdalem kwam regelrecht uit de lucht vallen. Anderlecht liet een uur lang het beste spel van het hele seizoen zien. Maar Schalke raakte niet in paniek en hield de schade beperkt tot de openingstreffer van Glen de Boeck. Van Hoogdalem: „Het leek wel de wedstrijd van Ajax tegen Udine. Die hadden we dinsdagavond met de ploeg in ons hotel aan het meertje van Genval op de televisie gevolgd. We zagen hoe Ajax het geduld opbracht om naar zijn kansen te zoeken. 'Dat moeten we ook doen', zeiden we tegen elkaar." Ellende Zeven minuten na de gelijkmaker van Van Hoogdalem bezorgde Mare Wilmots Schalke zelfs een onverdiende overwinning (1-2). De 23.000 Anderlecht-fans, die volledig overstemd werden door de 5000 Schalke-supporters za gen wit van ellende. Voor hun club is het seizoen nu al mislukt. Door een schorsing van een jaar, een uitvloeisel van een omko pingszaak, keert Anderlecht voorlopig niet meer terug in het Europese voetbal. In de competitie is de ploeg ver teruggezakt. Het ontslag van trainer René Vandereycken lijkt slechts een kwestie van tijd. „Het was een heel mooi spektakel en we hebben onverdiend twee keer van Schalke verloren," treurde hij. Dat maakte het alleen nog maar erger. UEFA-BEKER Return tweede ronde. ANDERLECHT (Bel) - SCHALKE '04 (Dui) 1-2 (1-0) - 16. De Boeck 1-0, 58. Van Hoogdalem 1-1, 66. Wilmots 1-2. Scheidsrechter: Boggi (Ita). Toe schouwers: 24.000. Eerste duel: 0-1. Schalke naar derde ronde. Enschede - Het bestuur van FC Twente heft vandaag de discipli naire schorsing van Youri Petrov op. De club liet gisteren weten dat zij de speler een boete heeft opgelegd en dat hiermee wat haar betreft het voorval is afgehan deld. Petrov raakte in opspraak nadat hij vorige week door de politie van de weg was gehaald met te veel alcohol in het bloed en het rijden zonder geldig rijbewijs. De Oekraïner miste het competitie duel met Vitesse en ontbrak dins dag in de wedstrijd waarbij FC Twente zich ten koste van Aarhus GF plaatste voor de derde ronde van de UEFA-beker. Ook Schops speelt niet mee, door de disciplinaire straf die trainer Jol hem na de eerste wedstrijd te gen Primorje heeft opgelegd voor onprofessioneel gedrag. Jol schorste Schops voor twee we ken, omdat hij na het duel tegen de Slovenen een wat te grote mond tegen de trainer opzette. Jol wilde gisteren niet zeggen welke doelman hij donderdag op stelt. Komende zondag, tegen RKC, heeft hij alleen de beschikking over jongeling Delwarte. Damja- »René Eijkelkamp (links) wordt belaagd door de Kroaat Spira Grujic van Anderlecht. Schalke-speler Mare Wilmots (rechts) kijkt toe. foto reuters Nieuwegein (anp) - Het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) heeft Kees van Hardeveld aangesteld als technisch coördinator waterpolo. Hij zal zijn werkzaamheden met ingang van 1 februari 1998 beginnen. Van Hardeveld (41) is nu nog bondscoach van de nationale vrouwenploeg en maakt als zodanig de wereldtitelstrijd van januari in Perth mee. Neder land behoort daar met landen als Australië, Ca nada, Nieuw-Zeeland en Europees kampioen Ita lië tot de medaillekandidaten. De nieuwe functie kent aanvankelijk een dienst verband voor 28 uur in de week met de intentie er een fulltime baan van te maken. Het is de bedoe ling dat de in Baarn wonende Van Hardeveld lei ding gaat geven aan de bondscoaches van alle se lecties. Hij zal ook worden betrokken bij de aan stelling van een trainer/coach voor de mannen- ploeg en zijn opvolger bij de vrouwen. De functie bij de mannen is vacant sinds Hans van Zeeland half augustus aankondigde zijn con tract, dat in oktober afliep, niet te verlengen. Van Zeeland oordeelde na de negende plaats van Ne derland tijdens de EK in Sevilla dat hij te weinig faciliteiten van de KNZB kreeg om de kloof met de toplanden te overbruggen. Van Hardeveld is bij de zwembond medeverant woordelijk voor het tot stand komen van het wa- terpolo-jeugdplan. Hij maakt al jaren deel uit van de werkgroep opleidingen en is docent bij de trai nerscursussen. Hij combineert momenteel zijn functie als bondscoach van de vrouwenselectie met een baan als leraar lichamelijke opvoeding op een aantal scholen in Amersfoort. Ook in de toekomst zal deze combinatie, alleen met een an dere tijdsindeling, blijven bestaan. Milaan - De Italiaanse tuchtcom- missie heeft gisteren Aron Winter voor één competitiewedstrijd en Patrick Kluivert voor één beker duel geschorst. Beide internatio nals kregen rood in wedstrijden tegen respectievelijk Parma en Sampdoria. Winter werd zaterdagavond in de wedstrijd van Inter Milan tegen Parma in blessuretijd uit het veld gestuurd. Hij mist nu het duel te gen Atalanta, maar voor de derby tegen AC Milan is hij weer be schikbaar. Kluivert (AC Milan) kreeg vorige week donderdag rood in de be kerwedstrijd tegen Sampdoria. Hij werd geschorst voor de return tegen dezelfde club op 19 novem ber. Kerkrade (anp) - Roda JC mist vandaag door blessures drie spelers in de return in de Europacup voor bekerwinnaars tegen NK Primorje. Doelman Kassmann, verdediger Van Haaren en aanvaller Torma zijn niet beschikbaar. nac, voor één competitieduel ge schorst na zijn rode kaart tegen Ajax, kan donderdag wel onder de lat. De publieke belangstelling voor het duel met Primorje is laag. Ro da verwacht slechts vijfduizend bezoekers. De uitwedstrijd ein digde al in een 0-2 overwinning voor de Limburgers. Binnenkort valt een besluit over de toekomst van verdediger Trost, die met ernstige rugklach ten waarschijnlijk wordt afge keurd voor betaald voetbal. Thomas Muster trekt een grimas naar de scheidsrechter, foto anp Monte Carlo (anp) - Thomas Muster sloeg gisteren in Stock holm gefrustreerd zijn racket in tweeën. De Oostenrijker gaf de plaatsing voor het WK tennis in Hannover van uit handen door verlies in de tweede ronde tegen de Slowaak Kucera (6-4 3-6 3- 6). Door die nederlaag werd hij af hankelijk van de prestaties van Rios in Santiago en Kafelnikov in Moskou. Bij een halve-finale- plaats in Stockholm had de 30- jarige Oostenrijker zijn startbe wijs voor Hannover veilig ge steld. Muster, de nummer acht op de WK-lijst, had in Stockholm een wild card aangevraagd en gekre gen om zijn ticket voor Hannover te bemachtigen. Door verlies te gen Kucera kwam die missie in groot gevaar. Carlos Moya wist zich gisteren wel te plaatsen, als zesde speler. De Spanjaard komt in elk geval in actie naast Sampras, Chang, Rafter, Björkman en Rusedski. Er zijn nog twee plaatsen onbezet. Bruguera, nummer 7 op de lijst, heeft net als Muster plaatsing niet meer in eigen hand. De Spanjaard verloor in de eerste ronde van het toernooi in Mos kou. Ook hij is afhankelijk van de prestaties van Rios en Kafel nikov. Wil de Chileen zich plaat sen, dan moet hij in elk geval het toernooi in Santiago winnen, met het maximum-aantal bonuspun- ten. Kafelnikov mag half november in Hannover aantreden als hij de eindzege in Moskou voor zich op eist. Hij bereikte gisteren de kwartfinales. Daarin staat hij te genover de Armeniër Sargsian. Bij winst ontmoet hij in de halve eindstrijd de winnaar van het du el tussen de Canadese qualifier Nestor en Tsjech Damm. Stockholm. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Björkman (Zwe/4) - Göllner (Dui) 6-4 5-2 opgave. Tweede ronde: Rafter (Aus/1) - Van Herck (Bel) 6-3 6-4, Pioline (Fra) - Tebbutt (Aus) 6-3 6-7 6-4, Kucera (Slw) - Mus ter (Oos/5) 4-6 6-3 6-3, Henman (Eng/8) - Gustafsson (Zwe)6-3 2-6 6-4. Moskou. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Vacek (Tsj) - Kuerten (Bra/4) 6-2 6-4, O'Brien (VSt) - Dreek- mann (Dui) 5-7 6-4 6-1, Kafelnikov (Rus/1) - Byron Black (Zim) 6-4 6-3, Damm (Tsj) - Novak (Tsj) 7-6 6-4, Nestor (Can) - Javier Sanchez (Spa) 6- 4 6-4, Wayne Black (Zim) - Kroslak (Zwe) 6-1 7-6, Korda (Tsj/2) - Carlsen (Den) 7-6 5-7 6-4, Sargsian (Arm) - Ulihrach (Tsj) opgave. Chicago. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Davenport (VSt/3) - Kruger (ZAF) 6-2 6-4, Majoli (Kro/4) - Courtois (Bel) 7-5 6-1. Santiago. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Rios (Chl/1) - Sangui- netti (Ita) 6-2 7-5, Gumy (Arg) - Vi cente (Spa) 6-2 6-2, Filippini (Uru) - Alvarez (Spa) 6-2 7-6, Meligem (Bra) - Diaz (Spa) 6-3 3-6 6-2, Prieto (Arg) - Lapenti (Ecu) 6-4 6-4, Gross (Dui) - 'Alami (Mar) 7-5 6-2, Clavet (Spa) - Spadea (Vst) 7-6 6-3, Gaudenzi (Ita) - Haas (Dui) 6-3 6-2, Martin (Spa) - Ga- monal (Chl) 6-4 5-7 6-4, Burlllo (Spa) - Pavel (Roe) 6-4 6-7 7-6, Viloca (Spa) - Massu (CM) 6-7 7-5 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Nijssen/Zd- razila (Ned/Tsj) - Martin/Roditi (Spa) 4-6 7-5 6-3. Grenoble (sid) - De Belgische verzorger die dinsdagnacht door de Franse narcoticabrigade werd opgepakt bij de Zes daagse van Grenoble, is gisteren in de loop van de dag 0p vrije voeten gesteld. Of hem iets ten laste wordt gelegd, kor, de officier van justitie nog niet zeggen. De Zesdaagse kreeg onverwacht bezoek van de opsporingsambte. naren. Zes politieagenten doorzochten de catacomben van hei Palais des Sports, waar de kleed- en rustkamers van de wielren ners zich bevonden. Daarbij zijn, onder een matras, verdachte fat. maceutische middeltjes aangetroffen en in beslag genomen, „We weten nog niet om welke spullen het gaat. Laboratorium:®, derzoek moet dat uitwijzen. We wachten het resultaat af," zeide openbaar aanklager. Het dopinginstituut in Chatenay-Malahy in de buurt van Parijs, zal de analyses verrichten. Dat er enig vermoeden is gerezen van het gebruik van verboden prestatiebevorderende middelen is echter duidelijk. Niet alleen werd de onafhankelijke Belgische verzorger meegenomen voor verhoor, de acht renners die hij in Grenoble onder zijn hoede had moesten zich onmiddellijk onderwerpen aan een dopingcontrolt De namen van de betrokkenen zijn niet onthuld. Grenoble. Zesdaagse. Eindstand: 1. Piil/Braikia (Den) 295 punten, 2. Baffi/Lombardi(Ita)2s) Op een ronde: 3. Colinelli/Lapage (Ita/Bel) 256. Op drie ronden: 5. Neul ville/Pieters (Fra/Ned) 304. Van onze paardensportmedewerker Heikant-In manege Heikant uitgebaat door Fons en Ingnd de Vetter, zijn dit seizoen op vallend veel activiteiten op hippische gebied gepland. Sinds vorig jaar is de manege, die toen 66n afmeting had van on bij 50 meter, uitgebreid met een enorme hal van 35 bij 60 meter en een prachtige ruime foyer. Fons de Vetter: „Het is inderdaad ongelooflijk zo'n overladen pro gramma in het tweede indoorsei- zoen in onze nieuwe accommoda tie Bij de enkele wedstrijden die al geweest zijn, waren er steeds veel deelnemers en een afgeladen Londen - De Britse regering heeft besloten tabaksreclame bij For mule I-races toch nog toe te laten. Dat meldde het dagblad Tines gisteren. Eerder dit jaar kondigde staatssecretaris van gezond- heid, Frank Dobson, aan het sponsoren van tabaksfirma's ij sportwedstrijden zonder uitzondering te weren. Na gesprekken met vertegenwoordigers uit de autosportwereld ij de Britse regering tot de conclusie gekomen dat een volledig ver- bod grote economische gevolgen zou hebben. De autosport vangt per jaar uit de sponsorende tabaksindustrie een bedrag van circa 330 miljoen gulden. De Britse regering heeft er wel bij de internationale autosportfe deratie op aangedrongen een vrijwillige code in te voeren om hel aantal tabaksreclames rond de circuits in de wereld terug te bren gen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van gezondheid is Groot-Brittannië bang dat een volledige ban in de formule I-races tot gevolg zal hebben dat de landen van de Europese Unie wordei gemeden. De wedstrijden zouden dan voortaan in Oost-Europa Azië worden gehouden, waar de regels voor reclame veel minder streng zijn. „We kunnen televisie-uitzendingen van die races niet tegenhouden," aldus een verklaring. „Het risico is dan groot data nog veel meer beelden van tabaksreclame te zien zullen zijn." New York - Scott Rolen is unaniem gekozen tot rookie (nieuwe ling) van het jaar 1997 in de National League van de Amerikaan se honkbalcompetitie. De 22-jarige Rolen fungeerde bij de Phila delphia Phillies als derde honkman. Rolen kreeg van de honkbaljournalisten het maximale aantal van 140 punten. Eerder in de week kreeg Nomar Garciaparra, de kor te stop van de Boston Red Sox, ook al met algemene stemmen titel top rookie van de American League. Amersfoort - Aan de WK kleiduivenschieten doen drie Nederlan ders mee. Op het onderdeel trap bij de mannen is Patrick Smeets (37) uit Sittard aangewezen. Gijs van Beek (26) is ingeschreven voor het onderdeel skeet, terwijl bij de vrouwen Diana van der Valk (23) daar op uitkomt. Zij worden begeleid door twee bonds coaches: Tim Postuma (mannen) en Nella Heemskerk-Krol (vrou wen). De WK zijn van 8 tot en met 17 november in Lima in Peru. Beveren - Het bestuur van de Belgische club SK Beveren heelt dinsdagavond laat trainer Paul Theunis met onmiddellijke ingang ontslagen. Na een gesprek met een afvaardiging van de spelers groep, Thierry Pfister en Hans Belligh, kwam het bestuur tot de slotsom dat er geen vertrouwen meer in Theunis was. Theunis, die vorig jaar bij Beveren kwam en de club terug leidde in de hoogste klasse, is de derde trainer die dit seizoen in van het Belgische voetbal is ontslagen. Eerder kregen Fi van Hoef (Lokeren) en Aad de Mos (Standard Luik) de wacht Dit seizoen won Beveren pas één keer en staat de club voorlaatste in de stand met zeven punten uit negen wedstrijden. Hulptrainer Bert van Puymbroeck fungeert als interim-coach. Het bestuur van Guimaraes heeft Quinito aangetrokken als op volger van de maandag ontslagen trainer Jaime Pacheco. De nieu we oefenmeester was in 1994 al werkzaam bij de club. In 1988-'89 werkte hij bij landskampioen Porto. Utrecht - FC Utrecht heeft het contract met Pascal Bosschaart tot en met juni 2002 verlengd. De huidige verbintenis van de talent volle linksbenige speler liep nog anderhalf jaar door. De 17-jarige Bosschaart maakte dit seizoen zijn debuut in het eer ste elftal van FC Utrecht. De Rotterdammer, afkomstig van SC Feyenoord, liep afgelopen zondag in het duel met Volendamee» blessure aan de enkel op. Hij is zondag waarschijnlijk niet inzet baar in de wedstrijd tegen FC Groningen. Straffen betaald voetbal. Eén wedstrijd geschorst: Santing (Emmen), Jongbloets, Vreven (Eindho ven), Petry (Feyenoord), Kasmi (NAC), Taks (RBC), Van de Penne.Vii Poelje (RKC). Twee wedstrijden: Ceesay (Willem n/waarvan één voorwaardelijk té proeftijd van een jaar), Van der Sleen (Eindhoven). Drie wedstrijden: Gr eene (Vitesse/waarvan één voorwaardelijk met een proeftijd van jaar). Milaan - De Italiaanse voetbalbond houdt de uitslag van Juventü - Udinese (4-1) nog even open. Eerst volgt een onderzoek naar het afgekeurde doelpunt in die wedstrijd van Udinese-spits Bierhoff De Duitser maakte een glaszuiver doelpunt, dat de scheidsrechter echter niet toekende omdat de bal de lijn niet gepasseerd zou heb ben. Udinese ging in beroep tegen de uitslag, op basis van foto's entv- beelden. Na bestudering van de feiten doet de Italiaanse snel mogelijk uitspraak. Rijswijk - Amateurwielrenner Christian van Dartel (AGU) rij® volgend jaar voor de Duitse profploeg Nürnberger. De 21-j renner, die dit jaar de een tijdrit won in Olympia's Ronde, liep eer der stage bij de ploeg. Ook AGU-ploeggenoot Remco van der V» wordt prof, hoogstwaarschijnlijk bij TVM. De 22-jarige student fysiotherapie wil in verband met zijn studie echter pas op z'n vroegst in de zomer van 1998 de overstap naar® professionals maken. „Ik heb nog geen voorcontract getekend. In principe wordt het® juni of juli TVM." Eerder dit seizoen maakte Pieter Vries, of AGU, al bekend naar de ploeg van Cees Priem te vertrekken. Juan-Carlos Dominguez rijdt de komende drie jaar voor Spaanse wielerformatie Vitalicio Seguras. De tijdrijder, die j® afgelopen seizoen doorbrak met onder meer de eindzege in de Ca talaanse Week, stond onder contract bij Kelme. De verbinte»® met de nieuwe ploeg, die zijn intrede doet in het wielerpel0® gaat in op 1 januari. Van onze sportmedewerker Axel - „Ik moest een stroj waarom," zei Willy van Greri KNVB-speld van verdienste han van Espen opgespeld ha feit wist hij van niets. „Het toen de familie onaangekonc dat mij iets te wachten stonc Was Willy van Gremberghe ver rast, ook zijn club was even van de wijs toen bekend werd dat men een huldiging op touw moest netten. „Normaal regelt Willy dat loort zaken. Nu mocht hij van niets weten," stelde Kees Rein- loudt, voorzitter van de oranje- ivitten in zijn lofrede richting Van Gremberghe. Een bewijs dat zijn voorganger nog altijd een ;norme steunpilaar binnen de W Axel is. Een verbintenis die hij net deze club aanging toen hij legen jaar jong was. lor Mechielsen, toen trainer van de pupillen, was zijn eerste leer- neester. Sindsdien vormt Willy van Gremberghe met Axel als het vare een Siamese tweeling en is lij bezig aan zijn 39e jaargang bij le club. Een periode waarin hij iet tijdelijk tot speler van de ïoofdmacht schopte. „Ik hing er iet zo'n beetje tegenaan," herin- ïert hij zich. Dit erbij blijven, duurde tot omstreeks 1981. ,Twee knie-operaties rijker was iet tijd om er de brui aan te ge ren, maar aangezien ik toch bij iet voetballen actief wilde blij- ren ben ik gaan fluiten. Eerst op iet veld en later in de zaal," al- lus Van Gremberghe, die in eer- ite instantie niet tot de cursus zaalvoetbalscheidsrechter werd ;oegelaten. ,Er zat nog te weinig tijd tussen de start van die cursus en het af likten van de cursus veldvoet- lalscheidsrechter," geniet Van Gremberghe nog na over dat we reldvreemde besluit. Een beslis ing die overigens terug werd ge haaid en gevolgd werd door zijn roorkeur voor het fluiten in de :aal. In 1996 stopte hij hiermee, fwee jaar daarvoor stopte hij nin of meer noodgedwongen op iet veld. keuze ,Ik moest toen een keue maken. Temeer daar ik veelal op vrijdag- ivonden in de eerste en eredivisie noest fluiten. Pas diep in de lacht kwam ik dan thuis om ver- 'olgens enkele uren later weer op ?ad te gaan naar bijvoorbeeld Bet Land van Heusden en Altena. Jat werd teveel. Zeker toen de ■oncentratie er onder ging lij- Ien," zegt de Axelaar over die af- 'an onze atletiekmedewerker driewegen - Twee keer als 'én keer stond hij als derde ^epodium toen de prijzen -<eeuwse crosscup werden eld. Jan de Wilde werd 1 veertig en dat betekent dat Uit het in de Zak van Zuid-^ plegen Driewegen veteraan stelde tijdens de opening [on strijd om de crosscup 1998 in recreatiegebied Den li uiningen gelijk zijn kandic ^oor de titel in deze leeftijdsc s twe< c VI ol t de -Bev aan opening ip In er tevens zijn eerste daar was hij nog nooit Sm' Uam altiid wel iemand Tf lem naar het tweede L ,a^s atleet, naar mijn ardag uitgekeken. Heb °P de crosscc - SbPte. Bij de senioren cross in ges aan d plan ve maar dan i veertigs i mijn s crosscompetit me jar Le hield

de Stem | 1997 | | pagina 10