DESTEM Feyenoord benadert Beenhakker Medische staf Feyenoord maakt overuren NAC-spits Roelofsen nog te duur voor MW België doet veldrijder Herijgers in de ban PSY met uren vertraging naar Newcastle Volop personele problemen bij Ajax UITSLAGEN STANDEN SPORTNIEUWS KORT Beslissing valt deze week Spaanse keeper schrijft geschiedenis Vliegtuig Denim Air beschadigd tijdens ongeluk op vliegveld Eindhoven De nieuwe Pentium II server voor een desktop prijs de HP NetServer E45 H HEWLETT® PACKARD >1 voor meer informatie (0161) 43 28 55 OHTHIHE^ Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport 11111 DINSDAG 4 NOVEMBER 1997 B1 ■■HnHHI Rotterdam (anp) - In de aan loop naar de thuiswedstrijd Manchester United (woensdag) maakt de medi ae staf van Feyenoord over uren Henk Fraser (voet), Ul- tich van Gobbel (oog en teen), pablo Sanchez (knie), Julio Cruz (kuit) en David Connolly (dijbeen) kampen met blessu- res. We mogen blij zijn als we dinsdagmiddag met achttien spelers in trainingskamp kun nen gaan," verzuchtte inte- nm-coach Geert Meijer na een lichte oefensessie. Connolly, Fraser en Cruz kwa men gisteren niet in actie. Aan voerder Fraser, al een paar we ken uitgeschakeld, haalt de re turn tegen de Engelse kampioen zeker niet. Connolly en Cruz moeten dinsdag een test afleggen. Hetzelfde geldt voor Sanchez en Van Gobbel, die dinsdag voor be handeling nog naar het zieken huis moet. De Argentijnse schaduwspits klaagde maandag tijdens de trai ning opnieuw over pijn in zijn rechterknie. Hij werkte met de nieuwe assistent-trainer John Metgod een aangepast program ma af. „De ene dag gaat het wél, de andere dag heeft hij weer een terugslag," constateerde Meijer. „Het is een kwestie van afwach ten. Forceren heeft nu geen zin. Van Gobbel is de aangewezen persoon om Ryan Giggs te bewa ken. Ik hoop dat hij het woensdag fysiek en mentaal aan kan.". Meijer en Metgod beseffen terde ge dat het verschil tussen Feye noord.en Manchester United mo menteel in alle opzichten (te) groot is. Vanuit een gesloten ver dediging, met waarschijnlijk op nieuw Van Gastel, Van Wonderen en Schuiteman in het hart, wil het tijdelijke trainersduo aan de loodzware opgave beginnen. Voorin krijgt Vos door zijn kop- kracht wellicht een nieuwe kans in het basisteam. Als de meeste twijfelgevallen tijdig fit zijn, ver huist Boateng en/of Graff naar de bank. Beide vleugelspelers staan al enige tijd ter discussie bij Feyenoord. „Manchester is hot de laatste we ken," erkende tussenpaus Meijer, die per wedstrijd denkt en doet. „Dat kun je aan de grote uitsla gen zien. Ze hoeven maar naar het doel te kijken of de bal ligt er al in. Wij daarentegen moeten de bal bij wijze van spreken drie keer over de doellijn schieten om eindelijk eens te scoren. Dat is het verschil tussen een ploeg in vorm en een ploeg in de verdruk king. Met z'n allen moeten we er het beste van zien te maken. Niet praten, maar poetsen." Manchester United is na drie speelronden nog zonder puntver lies in groep B van de Champions League. Feyenoord boekte tot dusver alleen tegen FC Kosice een positief resultaat (2-0). Met de vorige week ontslagen Arie Haan op de bank, verloren de Rotterdammers twee weken gele den eervol met 2-1 op Old Traf- ford. De Kuip is voor het vierde groepsduel nagenoeg uitver kocht. Het grootste deel van de resterende 5000 kaarten hoopt de clubleiding begin deze week nog af te zetten. De Engelse topclub krijgt woensdag in Rotterdam steun van 3200 fans. Van onze verslaggever Breda - MW heeft gisteren geen akkoord bereikt met NAC- aanvaller Richard Roelofsen. In een langdurig gesprek bleken de financiële eisen van Roelofsen het struikelblok. Technisch directeur van MW Sef Vergoossen onderneemt vanmid dag een nieuwe poging om de 28- jarige Roelofsen te contracteren. Met NAC, de huidige werkgever van de speler, is MW al wel tot een akkoord gekomen over de af koopsom. Gistermiddag zat Vergoossen rond de tafel met de voormalige spits van MW en diens zaak waarnemer Henk van Ginkel. „We hebben een goed gesprek ge had," reageerde Vergoossen. „Ik ben er van overtuigd dat Richard graag terugkeert bij MW. Alleen ligt vraag en aanbod nog te ver uit elkaar. Ik praat eerst met het bestuur en daarna neem ik op nieuw contact op met Roelofsen." MW wil haast maken met het aantrekken van de spits. De Maastrichtenaren spelen de ko mende weken tegen de directe concurrenten in de strijd tegen degradatie en kunnen verster king in de voorhoede goed ge bruiken. Roelofsen schermt met meerdere aanbiedingen van profclubs. Hij wacht rustig op het nieuwe bod van MW. „Financieel zijn we het nog lang niet met elkaar eens. Ik heb mijn besluit daarom nog niet geno men. Zelfs als we een overeen komst bereiken, weet ik nog niet wat ik doe." GOLF Houston. Tour Championship, eindstand: 1. Duval (VSt) 273, 2. Furyk (VSt) 274, 3. Love (VSt) 275, 4. Calcavecchia (VSt), Glasson (VSt) 277. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 44. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 20 winnaars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 71 winnaars, elk f. 250,00; vijfde prijs: 1449 winnaars, elk f. 25,00; zesde prijs: 2579 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 32.033 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed: 28 winnaars; drie cijfers goed: 243 winnaars; twee cijfers goed: 2477 winnaars. TENNIS Stockholm. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Henman (GBr/8) - Wheaton (VSt) 1-6 6-1 7-6, Pioline (Fra) - Reneberg (VSt) 6-4 6-4, Muster (Oos/2) - Ruud (Noo) 6-3 6- 1, Rusedski (GBr/2) - Kulti (Zwe) 7-6 6-4. Moskou. Mannen, 2,5 miljoen gul den. Eerste ronde: Kuerten (Bra/4) - Schalken (Ned) 6-7 7-6 7-6, O' Brien (VSt) - Kiefer (Dui/8) 7-5 6- 3, Sargsian (Arm) - Santoro (Fra/7) 6-3 2-6 6-3, Vacek (Tsj) - Prinosil (Dui) 6-0 6-2, Kroslak (Slw) - Mantilla (spa/5) 7-5 7-6, Damm (Tsj) r- Portas (Spa) 7-6 6-2. Ranglijsten Mannen: 1. Sampras (VSt) 4547 punten, 2. Chang (VSt) 3198, 3. Rafter (Aus) 3031, 4. Björkman (Zwe) 2642, 5. Rusedski (GBr) 2606, 6. Ivanisevic (Kro) 2568, 7. Krajicek (Ned) 2395, 8. Muster (Oos) 2394, 9. Moya (Spa) 2391, 10. Bruguera (Spa) 2367, 54. Schalken (Ned) 797, 76. Haarhuis (Ned) 666, 105. Siemerink (Ned) 437, 120. Van Scheppingen (Ned) 361, 147, Van Lottum (Ned) 302. Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 6482 punten, 2. Novotna (Tsj) 3639, 3. Coetzer (ZAf) 3316, 4. Seles (VSt) 3294, 5. Davenport (VSt) 3248, 6. Majoli (Kro) 2954, 7. Pierce (Fra) 2400, 8. Spirlea (Roe) 2395, 9. San chez (Spa) 2226, 10. Martinez (Spa) 2078, 15. Schultz 1648, 48. Oremans 554, 99. Boogert 262, 118. Noorlander 207. VOETBAL Frankrijk, competitie: Montpell. - Rennes 2-0, Toulouse - Bordeaux 2-2. Stand aan kop: Paris SG 14-30, Bordeaux 14-28, Metz 14-27, Mar seille 14-27, Monaco 14-23. VOLLEYBAL Arequipa (Per). WK kwalificatie, vrouwen: Groep K: Btazilië - Ve nezuela 3-0 (15-4 15-5 15-3), Peru - Argentinië 3-2 (10-15 15-10 6-15 15-4 15-12). Eindstand: 1. Brazilië 6-12, 2. Peru 6-10, 3. Argentinië 6- 7, 4. Venezuela 6-5. Brazilië en Pe ru naar WK Japan in '98. Rotterdam (anp) - Jorien van den Herik, de voorzitter van Feyenoord, heeft Leo Beenhakker benaderd om, mogelijk al leen voor de rest van het seizoen, trainer van de Rotterdamse club te worden. Beenhakker heeft Karei Aalbers, de voorzitter van Vitesse, van de belangstelling op de hoogte gebracht. Aal bers zal deze week beslissen of de Arnhemse club de technisch directeur zal laten gaan. Beenhakker liet onlangs weten niet gelukkig te zijn met zijn bu reaufunctie bij Vitesse. „Dat heb benwij ook gelezen," zei Van den Herik gisteravond voor de NOS- televisie. „Wij kennen Beenhak ker heel goed, hebben een uitste kenderelatie met hem," aldus de voorzitter van Feyenoord, die vo rige week afscheid nam van Arie Haan. Assistent Geert Meijer en John Metgod, die van satellietclub Ex celsior werd gehaald, nemen voorlopig de technische leiding tvaar. Zij zaten zondagavond op de bank bij de competitiewed strijd tegen RKC, 2-1. Van Gastel Na afloop van dat duel liet aan voerder Jean-Paul van Gastel weten dat hij liefst zo snel moge lijk een nieuwe trainer voor de spelersgroep wil zien. Van den Herik meldde maandag voor de periode tot 1 juli een tijdelijke trainer te zoeken. „Beenhakker is daarvoor één van de kandidaten. Wij hebben een inventarisatie ge maakt van een groot aantal na men," zei Van den Herik. Liefde Beenhakker heeft serieuze inte resse in een overgang naar Feye noord. „Daar schaam ik mij niet voor," aldus de oud-bondscoach. „Want dat schijnt tegenwoordig mode te zijn, dat je je moet scha men als je interesse in een club toont. Ik ben geïnteresseerd, ja. In eerste instantie om weer op het veld te gaan staan, Feyenoord is een mooie optie." Dat de liefde voor zijn Rotter damse clubje mogelijk slechts voor de korte termijn geldt, is Beenhakker bekend. „Van den Herik zoekt in principe een man voor de rest van dit seizoen. Ik kan daar heel goed mee leven." NAC 2 koploper na winst op Ajax Breda - NAC 2 heeft het rechtstreekse duel om de eerste plaats in de reserve-eredivisie tegen Ajax 2 met 1-0 gewonnen. De Bredase goal kwam op naam van Edwin Gorter. De reserves van RBC lie pen tegen hun eerste nederlaag aan. RBC 2 verloor in Waalwijk met 2-0 van RKC. NAC 2 - AJAX 2 1-0 (0-0) - Koploper Ajax had de beste opening in dit duel, maar domineerde zonder tot echte doelkansen te ko men. Na die openingsfase was het NAC dat steeds meer tegenspel kon bieden. Maar ook de nummer twee op de ranglijst wist zich 'voor rust geen echte mogelijkheden te scheppen. In de tweede helft lukte dat een keer. Christiano Dos Santos gaf in de 57e mi nuut de assist, waaruit Edwin Gorter met een prima afstandsschot 1-0 kon maken. In de 70e minuut leek Ajax langszij te komen. Kasmi legde Ajax-spits Knapper neer. Het betekende de tweede gele kaart voor Kasmi en een penalty voor Ajax. Knapper schoot de strafschop op de paal, scoorde daarna wel uit de rebound, maar die treffer werd terecht afgekeurd. Pompen of verzuipen was daarna het parool voor NAC. De 1-0-voorsprong bleef staan, waardoor NAC nu de ranglijst leidt met twee punten meer dan Ajax. RKC 2 - RBC 2 2-0 (1-0)- RBC 2, op kop in de eerste divisie, liet dure punten liggen in Waalwijk. Ex-NAC- en Willem li-speler Jo hn Lammers, door zijn onbevredigende situatie in Waalwijk ook in beeld bij RBC, tekende voor de eerste treffer voor rust. De Spanjaard Ce la besliste na rust de pot met een tweede Waalwijk- se treffer. Weer officieus wereldrecord in Calgary Calgary - Sylvain Bouchard heeft tijdens de 'Oval Race Series' in Calgary een officieus wereldrecord geschaatst. De Canadees legde de 1000 meter af in 1.11,59. Het record staat op naam van de Ja panner Manabu Horii in 1.11,67. De tijd van Bouchard wordt of ficieel niet erkend omdat de wedstrijd niet op de kalender van de ISU (Internationale Schaatsunie) staat. Door Ad Pertijs Gavere - België moet niets meer weten van oud-wereldkampi oen Paul Herijgers. De nationale kampioen heeft geen vast con tract gekregen voor de Superprestige-reeks, die 16 november begint in het Belgische Gavere. .Die man heeft teveel met de voe ten van anderen gespeeld," legde een woordvoerder van de SP-or- ganisatie gisteravond tijdens een presentatie-bijeenkomst de ab sentievan Herijgers uit. „Ook bij ons komt hij er niet in," verdui delijkte Theo Groenendaal van de veldrit van Sint-Michielsge stel, met Gieten andermaal de Nederlandse moot van de negen erossen tellende serie. Herijgers had vorig jaar een con tract, maar leverde dat na drie wedstrijden zeer tegen de zin van de SP-organisatie weer in. Ook ®et veel renners kan Herijgers "og maar moeilijk door een deur. ■Ik denk dat de tijd van Herijgers voorbij is," merkte een SP-be- stuurslid gisteren op. D'n Polle Madrid - Doelman Inigo Ar- fega heeft zichzelf in de Hpaanse recordboeken ge goten. De sluitpost van Ra- j-rig Ferrol maakte als eerste seeper in Spanje een treffer vanuit een uittrap. In de ze ventigste minuut passeerde zijn collega Jose Peralta. ue wereldvoetbalbond FIFA wijzigde op 1 juli de regie- enten zodat een doelman rechtstreeks met een uittrap Kan scoren. ^heaga is volgens de FIX-A •het de eerste keeper die van e nieuwe regel profiteert, arren Castle, doelman van „en, Sdiotse amateurclub, deze eer te beurt. gelooft nog wel in zichzelf. „Al leen voel ik er niets voor om me voor negen wedstrijden te binden aan de Superprestige. Ik hoef dus geen contract," zegt de nationale kampioen. Ook Daniele Pontoni lag vorig jaar overhoop met de Superpres tige vanwege het lukraak weg blijven bij crossen. Het smoesje van ziek-zijn werd niet geloofd. De wereldkampioen werd echter wel weer in genade aangenomen. „Maar die man heeft zijn presta ties mee en dat kan Herijgers niet zeggen," aldus de SP-woordvoer- der. De Superprestige heeft tien ren ners een vast contract gegeven voor de negen ritten. Dat zijn de Nederlanders Groenendaal, Van der Poel en De Vos, de Belgen Nijs, Vervecken, en De Clercq, de Italianen Pontoni en Bramati, de Fransman Arnould en de Tsjech Simunek. De negen afzonderlijke crossen zijn vrij om de anderen los te contracteren. De aloude, voornamelijk in Bel gië en Nederland gewortelde Su perprestige leeft nog altijd op ge spannen voet met de wereldbe kercyclus. Ook gisteren klaagde voorzitter Gevaert weer steen en been over de manier waarop de UCI volgens hem bij het vaststellen van de ka lender de belangen van zijn leden ondergeschikt heeft gemaakt aan die van de wereldbekerritten. „De UCI moet geen reglementen voor zichzelf maken," aldus Ge vaert. De SP-kalender: 16 nov. Gavere (Bel), 23 nov. Sint Michielsgestel (Ned), 30 nov. Gieten (Ned), 8 dec. Silvelle (Ita), 13 dec. Milaan (Ita), 14 dec. Overijse (Bel), 28 dec. Diegem (Bel), 25 jan. Wetzikon (Zwi), 8 feb. Harnes (Fra). De PSV-selectie moest lang wachten op het vliegveld Eindhoven. De spelers Degryse, Petrovic, De Bilde en Nüis (vlnr) doodden de tijd met een kaartspelletje. foto anp Door Henk van Weert Newcastle - De PSV-selectie is gisteren met uren vertra ging in Newcastle gearri veerd, waar woensdag het be langrijke Champions League duel tegen Newcastle United op het programma staat. Het gezelschap moest noodge dwongen vierëneenhalf uur doorbrengen op Eindhoven Airport, omdat het toestel van Denim Air waarmee de vlucht gemaakt zou worden, bescha digd raakte bij een ongelukje op het vliegveld. De PSV'ers zaten om half vijf gis termiddag al in de bus die hen naar het vliegtuig zou brengen, toen plotseling het bericht door kwam dat er iets mis was met het toestel. Iedereen moest de bus weer verlaten en terug naar de vertrekhal. Daar bleek dat een cateringwagen tegen een vleugel van de Fokker-50 gereden was. De vleugel had dusdanige schade opgelopen dat vliegen niet meer verantwoord was. Denim Air, ge vestigd op Eindhoven Airport, had geen vervangend toestei voorhanden. Het Philips Reisbureau, dat de reis organiseerde, moest daar door halsoverkop op zoek naar een andere maatschappij, die een toestel en een bemanning paraat had. Enige tijd zag het ernaar uit dat dit niet zou lukken en dat de reis afgelast zou moeten worden. Bij Transavia bleek echter nog een Boeing 737 beschikbaar, die wel nog vanuit Amsterdam over gevlogen moest worden. Uitein delijk vertrok PSV om negen uur. Spelers, bestuurders, trainers en begeleiders doodden de tijd met kaarten, eten en het maken van grapjes over de vraag of Diek Ad vocaat de nieuwe trainer van Feyenoord zou worden. Het Alge meen Dagblad noemde Advocaat als een belangrijke kandidaat, naast Ruud Gullit en Huub Ste vens. Advocaat ontkende dat hij benaderd is. Hij wil, zoals de za ken er nu voorstaan, zijn contract bij PSV gewoon afmaken. Ook voorzitter Harrie van Raaij be streed dat Advocaat voortijdig bij PSV vertrekt. Stan Valckx is gisteren meege reisd naar Engeland. De verdedi ger raakte gistermiddag op de training op De Herdgang op nieuw aan zijn schouder gebles seerd. Bij een botsing met Jaap Stam viel Valckx hard op de grond. Met een pijnlijke schouder verliet hij de training. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat hij een kneuzing opgelopen heeft. Daags na PSV-Dynamo Kiev brak Valckx zijn schouderblad tijdens een ritje op een kinderf ietsje. Hij herstelde voorspoedig en hervatte vorige week de trai ning met de groep. Advocaat heeft gisteravond Ser gei Temrukov als vervanger op geroepen, de Rus die tijdens PSV- MW debuteerde. Temrukov ver trekt vandaag naar Newcastle, samen met Claudio. Het duo moest gisteravond nog met het tweede spelen. Advocaat heeft door de blessure van Valckx geen echte vervanger voor Faber of Stam. Temrukov is geen centrale verdediger, maar meer een verde digende middenvelder. Gilles de Bilde trainde gisteren niet mee op de Herdgang. De Belg kampt nog met bil- en enkelbles sures, vloog wel mee naar New castle en is vermoedelijk woens dag inzetbaar. Ook Boudewijn Zenden deed niet mee aan de oe fensessie. Hij is nog onvoldoende hersteld van zijn blessure en daarom ook niet meegereisd naar Engeland. Zeljko Petrovic train de voor het laatste op Eindhoven- se bodem. Hij vertrekt na New castle United-PSV naar Japan. Het duel zal door ruim 1600 sup porters van PSV bijgewoond worden. De meeste vertrekken vandaag met 23 bussen naar En geland. Van onze verslaggever Udine - Het is natuurlijk vreemd. Ajax kocht de voor bije zomer een heel nieuw elf tal bij elkaar, bracht de selec tie op een sterkte van maar liefst 22 man. En toch heeft Morten Olsen volop personele problemen. Voor de tweede wedstrijd tegen Udinese in de UEFA-Cup kent de Deen tal van zorgen. Op zijn vroegst enkele uren voor de af trap weet Olsen wie hij kan op stellen. Nadat Babangida, Lau- drup en Ledezma al in Amster dam achter bleven, zijn er nog vier spelers die forse vraagtekens oproepen. Dani, Arveladze en Witschge trainen al enkele dagen aange past. Gisteren tijdens de laatste, zeer ontspannen, training in Sta- dio Friuli ging Sunday Oliseh ook nog eens door zijn enkel. De Ni- geriaan klonk redelijk bezorgd. „Er was niemand in de buurt, ik klapte er zomaar doorheen. Nu gaat het wel, maar de vraag is al tijd hoe het de volgende ochtend Ook de Portugees Dani zal zich vanochtend nog eens testen. Door een knieblessure die hij opliep te gen Feyenoord, trainde hij toch gisterochtend niet met de bal. „En eerlijk gezegd voelt de knie nog steeds niet goed," bekende hij gisteravond. Wat Arveladze en Witschge be treft was er wat meer reden tot optimisme bij Olsen. „Die twee hebben weer redelijk normaal kunnen trainen. Hopelijk krijgen ze geen reacties." In de meest ideale omstandighe den zal Olsen waarschijnlijk het zelfde elftal laten starten als twee weken geleden. Bij Udinese zijn wel wat veranderingen te ver wachten. Zo zal de Belg Genaux vermoedelijk vervangen worden door Bertotto en lijkt Amoroso zijn plaats kwijt te raken aan Lo- catelli. Vermoedelijke opstellingen: UDINESE: Turci; Bertotto, Calori, Pierini; Helveg, Giannichedda, Wa- lem, D'Ignazio, Poggi, Bierhof f, Lo- catelli. AJAX: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, F. de Boer; R. de Boer, Litma- nen, Witschge; Dani, Arveladze, Hoekstra. Doelman Aerts gewond Den Bosch - Reserve-doelman Maikel Aerts van FC Den Bosch is vrijdagavond gewond geraakt bij een auto-ongeval. Hij liep kwet suren aan hoofd, nek en ellebogen op. Aerts had geen schuld aan het ongeval. Hij kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. Trainer Kees Zwamborn denkt dat de tweede doelman van de eer- ste-divisieclub de komende weken niet kan trainen. Aerts werd vorige maand door de tuchtcommissie van de KNVB drie maanden onvoorwaardelijk geschorst wegens gebruik van co caïne. Hij werd positief bevonden bij een controle na Dordrecht '90 - FC Den Bosch op 17 mei. Aerts was de eerste Nederlandse voetballer die betrapt werd op een verboden middel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Harry Decheiver vrijge sproken. Tegen de aanvaller van FC Utrecht was door de aankla ger, die dit seizoen voor het eerst actief is in het betaalde voetbal, vijf wedstrijden schorsing geëist. De waarnemer op de tribune constateerde namelijk op 21 septem ber in de wedstrijd tegen RKC dat Decheiver Carlos van Wanrooy een elleboogstoot zou hebben gegeven. De tuchtcommissie oor deelde maandag echter dat er onvoldoende wettig bewijs was. Bo vendien ontbrak een belastende verklaring. Van Wanrooy ontken de ook te zijn geslagen. Straffen betaald voetbal. Eén wedstrijd geschorst: De Vries (Cambuur), Schaap (Den Bosch), Verkuyl (Go Ahead Eagles), Oosterhuis (Haarlem), Straal (SC Heerenveen), Cornelisse (TOP), Hoogma (FC Twente), Nijholt (FC Volendam). Het is niet zeker of Dani (voorgrond) speelt tegen Udinese. De Portugees tobt met een pijnlijke knie. foto anp

de Stem | 1997 | | pagina 9