VS willen niet praten met Saddam Europese Unie blijft faliekant tegen vlees met hormonen FIAT INTRODUCEERT 2 WINNAARS IN BEDRIJFSWAGENS. >lokkade [orklerk et, staan maand' Spanje kampt met zwaar weer ^Wensouders' stappen naar Engelse rechter Belgische topbankier verdacht van fraude Clinton praat met Netanyahu als overleg wat oplevert Indonesië met moeite in het gareel IMF buitenland a5 Commentaar 'Resolute actie' dreigt OM DIT TE VIEREN OP ALLE SCUDO- EN DUCATO-UITVOERINGEN TIJDELIJK F 2.000,- INTRODUCTIEPREMIE. FIAT BEDRIJFSWAGENS, PARTNERS IN BUSINESS. BUITENLAND KORT IDVEMBER 1997 a4 DE STEM i i 111 DINSDAG 4 NOVEMBER 1997 ™een moment van rust gekend en maatregelen die bedoeld ■open, is er complete chaos ont- ■erden. I g heeft de schrijnende situatie staan 12.500 mensen op de II het moment waarop mensen an thuis moet worden voortge- reeds verwijderd wanneer de jgt eenderde van de thuiszorq- celijk is. I ing om misstanden aan de kaak I uiszorg ook steeds weer schrik- I ij worden gezet. De eerlijkheid Ismakers intussen niet stil heb- Hn haar staatssecretaris Terpstra I et parlement heeft afgegeven I iet spoedig een gunstiger wen den nog moeilijke tijden tege- ^tisering stopgezet. De gezond- §rking, lijkt de conclusie te zijn. knelpunten te bestrijden. Niet n, maar het begin is er. Boven- het is niet dé oplossing van alle at om de thuiszorg. Daarin is de I Er zijn veel eenzame patiënten I :nd wezen willen aanpraten. ■I jd voor. En de buren of familie- I in eigen bezigheden. Zij wijzen "nrschijnsel in een tijd waarin de rezig zijn. •meenschapszin is onontbeerlijk, n beroep op een overheid die al- noemt de politiek het met een de praktische vertaling. gen in Frankrijk bezorgen haast irritatie ook veel pa- Is de schade kan claimen, nulier invullen en laten on ers. ht een minutieus verslag te ken van het optreden van de ptie en moet gegevens over de nt en diens wagen optekenen. gedrag van de stakende Inse collega's moet eveneens tden vastgelegd in het dag- fck. Ook de ervaringen en per- lalia van eveneens vastgelopen lega's moeten worden ge- Ikstaafd. En dan heeft TLN nog graag een getekend en Itempeld document van de rgemeester. Deze gang door de Inse papiermolen moet elke er dat de vrachtwagen vast- Ipt, worden herhaald. want Oscar staat niet al te |vig meer op de benen. kom uit Noorwegen, daar heb geladen. Scheepsonderdelen jr Portugal. Wat voor zin heeft om door te rijden? Hier op dit rkeerterrein heb ik alles bij de id. Een wc, douche, eten en op tijd wat te drinken. Moet ik een paar kilometer verder op autosnelweg gaan staan waar ets te halen is? Ik kijk wel uit." Icar grijnst en neemt een slok. |un van de Wende en Wim van Ree rijden de grens ook niet er. Maar dat heeft weer een an- re reden. „We hebben water- »f bij ons. In de Botlek bij Rot- pdam geladen. In de file gaan lan is veel te gevaarlijk. Een lie trekker van ons bedrijf komt lar hier en gaat inspecteren bij grens. Als het niet anders kan, leten we terug." [ternatieve routes rond Lille pnen ze wel. „Maar daar mo- i we dus met onze gevaarlijke ling niet komen. Staat er zó gendarme in je deur en die )etes zijn niet mals. Wachten, It is het enige dat we kunnen len en maar hopen dat het snel lorbij is. Al hebben we daar een [rd hoofd in." tear ook. Op het parkeerterrein jt steeds voller raakt, slaat hij n arm om twee beteuterd kij- inde Spaanse collega's die oensdag in de buurt van Ma id moeten zijn. Dat zit er niet begrijpen ze. ;car vindt het best. „Maakt ch niet uit mannen. Kom, we tan eerst wat drinken." Door Bert Schampers Brussel - Juristen van de Europese Commissie proberen vandaag in Génève de wereldhandelsorganisatie WTO er van te overtuigen dat met hormonen bewerkt rundvlees scha delijk is voor de volksgezondheid. De EU probeert met een wanhoopsoffen sief Amerikaans en Canadees vlees van de eigen markt te houden. Eerder dit jaar veroordeelde de WTO 'Brussel' om die reden. Het Europees invoerverbod geldt al sinds 1989. De Europese Unie kent twee hormonen-richtlijnen. De eerste verbiedt het gebruik van groeihormonen in de veeteelt, de tweede dient om hor monen-vlees van buitenlandse oor sprong buiten de deur te houden. De Amerikanen legden in januari 1996 hun geschil met de Europese Commissie over hormonen voor aan een panel van de WTO. De VS zien het Europese in voerverbod louter als een importbeper- kende maatregel. Volgens de Amerika nen bestaat er tot dusver geen weten schappelijk bewijs dat het met natuurlij ke groeihormonen bewerkt vlees schade lijk is voor de mens. De meerderheid van het panel gaf de Amerikanen gelijk. Maar de Europese Commissie, die na mens de EU in Génève optreedt, houdt vast aan het principe dat de lidstaten het recht hebben het Amerikaanse rundvlees tegen te houden ter bescherming van de volksgezondheid. Het hoofd van de juridische dienst van de Europese Commissie zei gisteren in Brussel dat het WTO-panel eerder dit jaar onvoldoende rekening heeft gehou den met de opvattingen van twee ge raadpleegde deskundigen. Die stelden dat wel degelijk is bewezen dat hormo nenvlees de kans op kanker vergroot. Voor december wordt een uitspraak ver wacht in deze laatste beroepsprocedure die de EU overblijft. Brussel stelt daarbij de vraag aan de or de of een organisatie die de vrije wereld handel moet waarborgen, wel gerechtigd is uitspraken te doen in volksgezond- heidskwesties. Indien Europa de strijd om de hormonen definitief verliest, ligt de weg open voor een akkoord met de Amerikanen. Dat kan leiden tot compensaties of zelfs tot een uitruil, bijvoorbeeld meer Ameri kaans staal naar Europa, zolang het hor monenvlees maar aan de.overkant van de oceaan blijft. Door Bert Ummelen Washington - Irak heeft gedreigd Amerikaanse verkennings vliegtuigen, die in het kader van de VN-inspecties van zijn mi litaire programma's door zijn luchtruim kruisen, neer te halen. De Amerikaanse ambassadeur bij de VN Bill Richardson heeft dat gisteren gezegd. De VN staakten hun controles, nadat Amerikaanse inspecteurs de toe gang tot een aantal faciliteiten was geweigerd. Terwijl VN-be- middelaars afreisden naar Bag dad, liet president Saddam Hus sein doorschemeren wel te wil len praten. Volgens Richardson heeft zijn Iraakse collega bij de VN Nizar Hamdoon in een brief aan Uns- com, de speciale VN-eommissie die belast is met het toezicht op de ontmanteling van Iraks mas sa-vernietigingswapens, ge dreigd Amerikaanse verken ningsvliegtuigen neer te schie ten. In de brief zou Unscom-lei- der Richard Butler worden ge waarschuwd dat Iraakse strijd krachten paraat zijn voor een mogelijke Amerikaanse lucht aanval en dat hij verantwoorde lijkheid moet nemen voor ver kenningsvluchten, 'vooruitlo pend op mogelijke agressie'. Dreigement Richardson sprak van 'een direct militair dreigement' aan de VN. Drie Unscom-teams gingen gis terochtend als aangekondigd aan de slag. Nadat de Ameri kaanse leden de toegang tot de te inspecteren faciliteiten was ge weigerd, werd besloten de con troles op te schorten. Het dreigement van Hamdoon en de weigering van de Amerikanen verdiepten de crisis tussen de VN en Irak. Tegelijk liet Saddam evenwel, via het Iraakse persbu reau INA, weten bereid te zijn tot gesprek. „President Saddam Hussein onderstreepte de nood zaak van dialoog om zaken recht te zetten," zo citeerde INA de Iraakse leider tijdens een kabi netsvergadering. Saddam reageerde op een aan kondiging van secretaris-gene raal Kofi Annan van de VN, zon dag, dat hij drie bemiddelaars naar Bagdad zou sturen om te proberen de crisis op te lossen. INA citeerde Saddams commen taar op de missie als volgt: „Ze worden geacht te komen voor een dialoog met de bedoeling za ken recht te zetten zodanig dat rechten en plichten volstrekt helder worden, zonder dubbel zinnigheid en uitstel." Verzekering De Amerikanen hebben zich aanvankelijk tegen de missie verzet, maar zijn alsnog akkoord gegaan toen ze de verzekering kregen dat er niet onderhandeld zal worden. Bronnen bij de VN bevestigden gisteren dat de in structies van de gezanten - alle drie ervaren diplomaten - hen niet toestaan met Saddam te on derhandelen. „Hun enige bood schap zal zijn dat Saddam het recht niet heeft Amerikanen of mensen van welke nationaliteit dan ook uit te sluiten van de in spectieteams," aldus een woord voerder. Met een initiatief in de Veilig heidsraad onderstreepte Was hington gisteren zijn standpunt dat er geen sprake kan zijn van onderhandelingen. De V-raad werd gevraagd 'snelle en vastbe raden actie' te ondernemen om Saddam te dwingen in te binden. Militaire actie De regering Clinton sluit mili taire actie tegen het Iraakse re gime niet uit, maar geeft duide lijk de voorkeur aan een oplos sing via diplomatieke pressie door de VN. Onderwijl verdringen zich in het Amerikaanse Congres zowel Re publikeinen als Democraten om op voorhand hun steun uit te spreken voor gewapend optre den, mocht president Clinton daartoe besluiten. Zuid-Spanje ofwel Andalusië heeft op dit ogenblik te kampen met zwaar weer. Onder meer delen van de stad Sevilla zijn onder water gelopen. En dat met waterkracht veel kan worden verplaatst, bekijkt de man op de scooter. foto anp Door Bob van Huët Londen - De Nederlandse 'wensouders' die ruzie kregen met een Engelse draagmoeder hebben de eerste juridische stappen gezet voor een omgangsregeling. Clemens Peeters, de biologische vader, heeft daarvoor een aan vraag ingediend voor de recht bank van Middlesbrough. Be halve een regeling om zijn zoon te kunnen zien, wil hij via het hof proberen de Engelse draag moeder uit de ouderlijke macht te laten ontzetten. Haar tien da gen geleden geboren kind zou dan naar Nederland moeten ko men om te worden opgevoed door de wensouders. Het BBC-programma 'Panora ma' besteedde gisteravond aan dacht aan het drama rond baby 'Julian' (zoals de familie Peeters hem noemt) of 'Stuart' (de naam die draagmoeder Karen Roche het kind heeft gegeven). Vol gens Clemens Peeters waren hij en zijn vrouw diep geschokt door het gedrag van Karen Ro che (32). „Ze gebruikte de baby als een soort handel die ver kocht kon worden aan de hoog ste bieder. Wij voelen dat dit ons kind is, wij zijn de ouders voor wie dit kind bestemd was. Wij zijn degenen die het echte liefde kunnen geven en voor hem zorgen." Het contract voor een 'onkos tenvergoeding' van bijna veer tigduizend gulden werd eenzij dig verbroken door Karen Ro che. Ze was niet tevreden over de, volgens haar, onvoldoende belangstelling die van Neder landse zijde werd getoond tij dens de zwangerschap. Volgens de familie Peeters begonnen de problemen echter toen Roche meer geld wilde zien. (ADVERTENTIE) ial in de blokkade DUCATO 10 2.5 D LNTRODUCTIEPREMIE UW INVESTERING 29.490,- 2.000,- 27.490,- SCUDO 1.9 D L INTRODUCTIEPREMIE UW INVESTERING 24.900,- 2.000,- 22.900,- Fiat introduceert de Ducato 10 met 2.5 dieselmotor en een extra aantrekkelijk geprijsde ''.ieselversie van de Scudo. Daarom geldt cr op alle Seudo's en Ducato's tijdelijk f 2.000,- introductie premie. Hierdoor is er al een Ducato voor f 25.990,- en een Scudo voor f 22.900,-. Reden genoeg om naar de dichtstbijzijn de Fiat Bedrijfswagendealer te gaan (bel gratis 0800-0998880). tv 40" eXc'us'c^ BTW. Fiat Scudo tijdelijk v.a. 22.900,-. Fiat Ducato tijdelijk v.a. 25.990,-. Leaseprijs Fiat Scudo v.a. 675- en Fiat Ducato v.a. 727,-. Leaseprijsen excl. BTW 'J maanden /20.000 km p.j. via Fiat Lcase(030-2803330). Alle Fiat bedrijfswagens zijn inclusief 12 maanden totale garantie en 8 jaar carrosseriegarantie. Vraag naar de exacte Foorwaarden. Wijzigingen voorbehouden. Deze actie loopt t/m 30 november 1997. Afgebeelde versie Ducato Granvolume, tijdelijk v.a. ƒ35.590,-. Door Bert Schampers Brussel - Op zijn domein in Waals-Brabant is in het Allerheili gen-weekeinde de Belgische topbankier Damien Wingy - zoon van een oud-minister - opgepakt. De directievoorzitter van de Luxemburgse dochter van de Kredietbank wordt verdacht van belastingontduiking en fraude. De Kredietbank (KB) is de tweede grootste bank van België, een fi nancieel bedrijf dat zich aanprijst als 'de bank van hier'. Maar ook daar, aan de overkant van de Bel gische grens, zowel in Nederland als Luxemburg, probeert de KB Belgische spaarders en beleggers te lokken. Vooral in het groothertogdom, dat een bankgeheim kent, slaagt de KB in haar opzet. Zo goed zelfs dat de Luxemburgse dochter KB- Lux ervan wordt verdacht cliën ten daadwerkelijk te hebben ge holpen bij het opzetten van aller lei constructies, met als enig doel belastingen te ontduiken. De Belgische justitie is al geruime tijd op het spoor van enige hon derden zeer vermogende Bel gische klanten van KB-Lux die opzettelijk hebben verzuimd hun tegoeden en rente-inkomsten in Luxemburg te vermelden op het aangifteformulier. Een van hen is Rita Verstraeten, een kapster en ex-prostituée die in 1991 ruim honderd miljoen gul den heeft geërfd van de bejaarde sigarettenfabrikant Roger Gosset. Verstraeten was de enige erfgena me. Haar veertig jaar oudere vriend stierf aan een hartinfarct, maar wees Verstraeten op zijn sterfbed nog wel een persoonlijk financieel adviseur toe. Zo kwam bijna driekwart van het fortuin op een Luxemburgse rekening bij de KB terecht, zonder dat daarover in België successierechten werden betaald. De kapster ging niet wonen in het huis van haar overleden vriend, zoals die had gewild, maar liet in de groene omgeving van het Bra bantse dorp Grez-Doiceau een ka pitale villa bouwen met acht bad kamers, een paardenstal en grote garage, met plaats voor verschil lende exclusieve auto's, waaron der een Ferrari. In verband met onderzoek naar belastingontduiking werd Rita Verstraeten dit voorjaar korte tijd opgepakt. Nadat zij de Belgische autoriteiten een borgsom van 4,4 miljoen gulden had betaald, kwam ze voorwaardelijk vrij. Het verhaal van Rita Verstraeten is echter nog niet afgelopen en brengt nu ook de top van de Kre dietbank-Luxemburg aan het wankelen. Onder meer op basis van haar verklaringen is de top bankier Wingy nu aangehouden. Jeruzalem/Washington (dpa/rtr/afp) - De Amerikaanse president Clinton wil pas met de Israëlische premier Neta nyahu praten als er schot zit in de nieuwe onderhande lingsronde tussen Israël en de Palestijnen. Deze besprekin gen zijn gisteren in Washington begonnen. Netanyahu reist later deze maand naar de Verenigde Sta ten, maar hij is er nog niet in geslaagd een ontmoeting met Clinton te arrangeren. De Is raëlische pers meldde ruim een week geleden dat medewer kers van Netanyahu al meer dan een maand bezig waren een afspraak voor een ontmoe ting tussen de premier en Clin ton te maken. De Israëlische premier is op 16 november in Indianapolis ere gast op een conferentie van Amerikaanse joodse leiders. In het verleden ontmoetten zijn voorgangers bij deze gelegen heid traditioneel de Ameri kaanse president. Volgens een hoge Israëlische functionaris hebben de VS Is raël laten weten dat een ont moeting er pas inzit ais er iets bereikt is in de nieuwe ronde van de Israëlisch-Palestijnse besprekingen. Dit is volgens waarnemers een manier om Netanyahu tot concessies te dwingen. Palestijnen noch Israëli's heb ben gisteren voor het begin van de onderhandelingen me dedelingen gedaan. De besprekingen gingen van start na een ontmoeting van delegatieleiders David Levy en Mahmoud Abbas (Abu Mazen) met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Ma deleine Albright. Albright heeft herhaaldelijk benadrukt dat zij het van het grootste be lang vindt dat er een 'time out' komt bij de bouw van nieuwe woningen in joodse ne derzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Netanyahu zelf achter mislukte aanslag Jeruzalem - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu koos Hamas-leider Khaled Meshal zelf uit als doelwit voor de misluk te moordaanslag eind september in het Jordaanse Amman. De chef van de Israëlische geheime dienst Mossad, Danny Jatom, heeft deze beschuldiging volgens de Israëlische televisie geuit tij dens de verhoren van een parlementaire commissie die belast is met het onderzoek naar de mislukte aanslag. Bankier Edmond de Rothschild overleden Parijs - De Franse filantroop en bankier baron Edmond de Rot schild is gisteren op 71-jarige leeftijd in Genève overleden. Ed mond gold als de rijkste Rotschild uit het het gelijknamige Euro pese bankiersgeslacht. De familienaam wordt in Europa al twee honderd jaar geassocieerd met kolossale rijkdom. Edmond heeft tientallen miljoenen geschonken aan charitatieve instellingen, musea en de staat Israël. Hij was behalve leider van de familie holding in Parijs en talrijke finanacieringsmaatschappijen in de wereld ook wijnproducent en directeur van Club Méditerranée en de uitgeverijen Hachette en Filipacchi.Als leider van de Parijse holdingmaatschappij wordt hij opgevolgd door Benjamin de Rothschild (34), zijn zoon uit het huwelijk in 1963 met de voorma lige actrice Nadine Tallier. 'Koerden schuldig aan politieke zuivering' Dubai - De twee Koerdische groeperingen die elkaar de macht in het noorden van Irak betwisten maken zich volgens de Verenigde Naties schuldig aan politieke zuivering. Ondanks de geruststel lende mededelingen van de leiders van de Democratische Partij Koerdistan (DPK) en de Patriottische Unie Koerdistan (PUK) hebben de VN geconstateerd dat het aantal politieke vluchtelin gen de laatste weken sterk stijgt. Dat is het geval sinds 13 okto ber, de dag dat de twee Koerdische facties slaags raakten, aldus een woordvoerder van de VN. Volgens hem zijn de laatste weken zeker zeven- tot achtduizend mensen gevlucht, 'en misschien wel tienduizend'. Kosmonauten Mir verrichten reparaties Moskou - Tijdens een zes uur durende ruimtewandeling hebben de Russische kosmonauten Anatoli Solovjov en Pavel Vinogradov gisteren een defect zonnepaneel van het ruimtestation Mir gede monteerd en enkele andere kleine reparaties verricht. De ruimte wandeling begon met een oponthoud van twee uur door een de fect aan het ruimtepak van Solovjov. De radiografische transmis sie van gegevens van het ruimtepak naar de aarde bleek niet te werken. Eenmaal begonnen verliep de ruimtewandeling zonder problemen. De kosmonauten zetten een door Franse en Russische kinderen gemaakte replica van de Spoetnik-kunstmaan uit en verwijderden vervolgens het kapotte zonnepaneel. 'Linda' eist tientallen levens in Vietnam Ho Chi Minh-Stad - De tropische storm Linda heeft in de nacht van zondag op maandag in het zuiden van Vietnam enkele tien tallen levens geëist. Zeker vijfhonderd vissersboten werden gis terochtend nog vermist en de autoriteiten vrezen dat het dodental nog zal oplopen. De storm trok met windsnelheden van 130 kilo meter per uur over de provincie Ca Mau naar de Golf van Thai land. Dorpen langs de kustlijn werden overstroomd, wegen en te lefoon- en elektriciteitsmasten werden weggespoeld. De Mekong- delta en andere omliggende provincies werden geteisterd door uitlopers van de storm, die tot de zwaarste van deze eeuw wordt gerekend. Door Step Vaessen Jakarta - Indonesië is ziek en daarom moet er een dokter komen. Dat konden de auto riteiten nog wel accepteren. Maar dat de dokter een groot mes mee zou nemen om de gezwellen in de patiënt weg te snijden, en er een bloederi ge operatie van zou maken, dat was niet de bedoeling. Drie weken lang is er ge vochten tussen het IMF en de Indonesische autoriteiten. Een gevecht tegen nationale trots, gezichtsverlies en fa miliebelangen. En bijna was de strijd op de valreep ge staakt. Volgens ingewijden heeft presi dent Suharto afgelopen week, toen het hem te heet onder de voeten werd, geprobeerd een deal te sluiten, onder andere met Singapore, buiten het IMF om. Maar dat feest ging niet door. Geld kon er komen, maar wel gekoppeld aan de condities van het IMF. Blijft de vraag wie nu heeft gewonnen. Het lijkt er in elk geval op dat de onderhan delingspositie van Indonesië aanzienlijk verstevigd is toen de Aziatische crisis opeens op de Europese en Amerikaanse markten pijnlijk voelbaar werd. Het resultaat is dat het IMF er een zwak pakket aan economi sche hervormingen uit heeft we ten te slepen. Waarvan nog maar afgewacht moet worden of dit het ernstig gekneusde ver trouwen in de Indonesische eco nomie weer kan herstellen. De meest vergaande stap, op dit moment, is de onmiddellijke sluiting van zestien van de on geveer 260 Indonesische ban ken. Terwijl er nog veel meer zijn die 'zeer ongezond' ge noemd worden. Een andere be langrijke beslissing is het af schaffen van het monopolie op bepaalde producten zoals op tarwe en sojabonen. Maar 's lands meest bekritiseer de en geldverkwistende project, de nationale auto, de Timor van Suharto's jongste zoon Tommy, gaat vooralsnog gewoon door. Door zijn verbeten verdediging van de Timor heeft de president er een internationaal symbool van gemaakt. Het symbool van de Dynastie Suharto. Stopzet ten van dit project is daarom, volgens ingewijden, van vitaal belang geworden voor een her stel van het vertrouwen in de economie. Nu al zijn er aan de lopende band faillissementen en vallen er ontslagen. De precieze om vang daarvan is een goed be waard geheim in Jakarta. Tien duizenden bankmedewerkers zijn afgelopen weekeinde op straat gezet en volgens de groot ste vereniging van aannemers zijn er de afgelopen maanden in Jakarta vijftigduizend bouw vakkers werkloos geworden. Want het is vooral de bouw die gretig geleend heeft in het bui tenland en nu met de hoge dol lar, hij is ten opzichte van de roepiah 50 procent duurder ge worden, met de gebakken peren zit. „Om te zien of het goed gaat met een ontwikkelingsland, Iet ik altijd op het aantal verlichte bouwkranen 's nachts," vertelt de directeur van de Rabobank in Jakarta, Christiaan Mol, „en de laatste weken is het akelig don ker." De vrees is dat de stad nu een permanente bouwput wordt omdat veel projecten niet eens meer afgebouwd zullen worden. Onrust, plunderingen, chaos. Het spookbeeld van het Indone sië uit de jaren zestig doemt weer op. Nu al zijn er geluiden dat de sfeer uit die tijd voelbaar is onder de bevolking. Indone siërs staan bekend om hun ein deloze geduld maar als de prij zen, en zeker die van rijst, om hoog gaan dan wordt een zeer gevoelige, mogelijk explosieve, snaar geraakt. Met angst en be ven ziet menigeen de kerstdagen en het einde van de ramadan, in januari, tegemoet. Want dat is de tijd dat Indonesië geld uit geeft. Het lijkt erop dat in veel gezinnen dat geld er niet meer zal zijn. Maar of een reactie nog tot ja nuari uitblijft, valt te betwijfe len. Hoewel beloofd is dat de kleine spaarders zeker hun geld terugkrijgen, heeft de sluiting van de zestien banken nu al gro te verwarring veroorzaakt. Honderden verbijsterde klanten stuitten gisterochtend op een zwaar vergrendeld hek bij een bank in Centraal-Jakarta. Sol daten stonden in de bank en overal was oproerpolitie aanwe zig om te voorkomen dat boze klanten hun failliete bank zou den bestormen.

de Stem | 1997 | | pagina 5