Sas doet niets met aanvragen stalbouw Jan Axel pakt groenbeheer serieuzer aan Bevrijding van gemeenten Sluis en Aardenburg herdacht 'Zeeuws Jaarboek' is vooral tijdsdocument POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Samenwerking tussen Bond Heemschut en heemkundige kringen Sas van Gent breekt met eigen traditie Kloosterzai Tandsjen Bei viert derde lustrum met festival FNV-campagne over loon in de metaalnijverheid DE STEM ZEELAND Gemeente beroept zich op voorbereidingsbesluit buitengebied Bijeenkomst met lezing over nierproblemen Terneuzense krijgt werkstraf voor hulp bij dealen 'Adoptie van oorlogsmonumenten door lokale basisschool voorkomt dat bedoeling ervan vervaagt' Eerste exemplaar voor Van Gelder 'Het moet toch eens lukken om de klachten terug te dringen' Brandje treft ïelmgras en palen Zakkenrollers Boete geïnd Groede Cadzand Van Goethem wint bij De Snelle Duif Congres van kaakchirurgen 'Elfde van de elfde' op juiste datum "badminton biljarten Tovaal blijkt tc sterk voor Th< Öriebandentite Gees Westdorp i i i i i DINSDAG 4 NOVEMBER 1997 C3 Van onze verslaggever Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent doet voorlopig niets met de tien nieuwe aanvragen voor de bouw van varkensstallen. De gemeente beroept zich op het voorbereidingsbesluit van het bestemmingsplan buitenge bied dat in april dit jaar door de raad is genomen. Dit besluit maakt het voor nieuwe varkensboeren onmoge lijk zich in de gemeente te vestigen. Het voorbereidingsbesluit is een jaar geldig zodat de gemeente nieuwe aan vragen voor varkensstallen pas na die datum gaat bekijken. De varkensboeren Wouters, Van Sleuwen en Van Genugten hebben de aanvragen bij de gemeente in gediend. Ze ondernemen hiermee opnieuw een poging om stallen in Sas van Gent te bouwen. De Raad van State oordeelde vorig jaar dat de afwijzing van de bouw vergunningen door de gemeente terecht was. Advocaat Van Groningen van de varkensboeren meent nu echter dat de aanvragen een goede kans van slagen maken, omdat de gemeente heeft ver zuimd het voorbereidingsbesluit te ver- Burgemeester J. van Rest weet niet waar de raadsman zijn informatie vandaan haalt. „Hij is in ieder geval verkeerd geïnfor meerd. Nieuwe aanvragen maken mo menteel geen enkele kans van slagen. De raad heeft in april een voorbereidingsbe sluit genomen en dat staat voor een jaar. Dat is wettelijk zo geregeld. De gemeen te Sas van Gent houdt zich aan de wet. Wij doen daarom voorlopig niets met de ze aanvragen. We leggen ze naast ons neer." Van Rest kan nog niet zeggen wat er na april volgend jaar met de aanvragen gaat gebeuren. „Dat gaan we dan bekijken. Er ligt nu een geldig voorbereidingsbe sluit. Iedere nieuwe aanvraag houden we daarom aan tot na april '98. Pas daarna gaan we de aanvragen opnieuw bekij ken." Bij de aanvragen gaat het om acht var kensstallen en twee kuikenmesterijen met in totaal vijftig- tot zestigduizend varkens. De gemeente meent echter dat deze aanvragen voorlopig geen enkele schijn van kans maken. „We laten alle nieuwe aanvragen in de kast liggen tot na april 1998," aldus Van Rest. Van onze correspondent Terneuzen - In het kader van de Wereld Diabetes Dag die als thema 'Nierproblemen bij diabetes' heeft, houdt de Dia betes Vereniging Nederland, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, zaterdag 8 november een in formatiebijeenkomst in be jaardencentrum De Blide in Terneuzen. Vanaf 14.00 uur is de zaal open en is er gelegenheid tot het bezoe ken van de diverse stands. Om 14.30 uur begint het huishoude lijk gedeelte van de bijeenkomst met aansluitend om 14.40 uur een lezing door professor N. Lameire, nefroloog aan het Universitair Ziekenhuis van Gent. Hij zal on der meer ingaan op de vraag wat de complicaties aan de nieren kunnen zijn, hoe deze te behan delen zijn en hoe men complica ties kan voorkomen. Diabetes is de belangrijkste oorzaak van nierfalen. Na een pauze is er van af 15.50 uur gelegenheid tot het stellen van vragen. Om 16.30 uur wordt de bijeenkomst afgesloten. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft de 30-jarige N. B. uit Terneuzen conform de eis veroordeeld tot 240 uur dienst verlening en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maan- ien. Ze is medeplichtig geweest aan de verkoop van drugs. 3. en haar vriend waren vanwege ruurschulden het huis uitgezet. Omdat ze geen dak boven het ïoofd hadden, mochten ze zolang aij haar broer in huis wonen. Vanaf de dag dat het stel daar zat cwamen er tien tot vijftien irugsgebruikers aan de deur om nkopen te doen. De vrouw verrichtte in de maan- len januari en februari van dit aar voornamelijk hand- en span- liensten. Er kwam een einde aan le handel doordat de politie bin- ïenviel. Haar broer werd voor njn aandeel medio juni al veroor- leeld tot een gevangenisstraf van len jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk. De vriend van de Terneuzense kreeg destijds an- lerhalf jaar celstraf opgelegd. De herdenkingsceremonie rond 53 jaar bevrijding in Eede. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggeefster Eede - In Eede en Aardenburg werd gisteren herdacht dat de voormalige gemeenten Sluis en Aardenburg in het najaar van 1944 werden bevrijd door de Canadezen. In Eede werd bij de monumenten op de hoek Brievers- straat-Rijksweg een herdenkingsce remonie gehouden. Vlakbij de plek waar Koningin Wilhelmi- na na vijf jaar ballingschap voor het eerst weer voet op Nederlandse bodem zette, benadrukte burgemeester C. van Liere dat het ook na 53 jaar nog steeds zinvol is met de herdenking verder te gaan. „Deze ontsporing mag nooit meer gebeuren. We moeten echter waakzaam blijven, want het gevaar blijft op de loer liggen. De to lerantie in onze maatschappij staat onder druk. Kijk bijvoorbeeld maar naar menig schoolplein waar sommige kinderen wor den buitengesloten. Campagnes om pes ten op school tegen te gaan zijn tegen woordig geen overbodige luxe meer. Maar door de adoptie van de oorlogsmo numenten door de lokale basisschool wordt voorkomen dat de bedoeling achter deze objecten vervaagt." Tijdens de ceremonie legde de politie het verkeer op de Rijksweg stil zodat de Last Post en de Reveille duidelijk te horen wa ren en de minuut stilte daadwerkelijk stil was. Hierna volgde de bloemenhulde. Er werden kransen gelegd namens Canadese oud-strijders, de Koninklijke Land macht, de Zeeuwse afdeling van de Bond van Wapenbroeders, de Algemene Vere niging Marine Personeel, het voormalig Zeeuws-Vlaams verzet, Europese oud strijders, Thank you Canada-comité, de gemeente Sluis-Aardenburg en tot slot de schoolkinderen van Eede. Na het aanhoren van het Canadese volks lied vertrok de delegatie richting Aarden burg. Vanaf de Kaaipoort werd een kleine op tocht gehouden. Deze optocht bestond uit een militair contingent van ongeveer 25 man (inclusief piper), politie, gemeente bestuur met gasten en enkele verenigin gen en het Canadacomité. De tocht leidde naar het Aardenburgse gemeentehuis, waar kinderen van de plaatselijke basis scholen het gezelschap opwachtten. In de voormalige burgerzaal werd de broer van de Canadese verzetstrijder Hickman geëerd. Tot slot werd in de burgerzaal een receptie gehouden. 'an onze correspondent Middelburg - In Middelburg kreeg Commissaris der Koningin /an Gelder onlangs het eerste exemplaar van het Zeeuws Jaar- )oek. Iet Zeeuws Jaarboek is geen ioekwerk met een overzicht van rat er allemaal voor belangrijks iet afgelopen jaar in het Zeeuwse 5 gebeurd, Wat het wel is,-is een ijdsdocument. len boekwerk, dat niet voor ie- iereen even lezenswaardig zal ijn, maar dat zeker niet mag ntbreken in de boekenkast van en ieder die Zeeland een warm .art toedraagt. En dat is nu pre- ies de doelgroep waar de stich- Lng NRI ,die tekende voor het ■oekwerk, zich op -richt. Het leeuws Jaarboek komt voort uit iValaera', dat acht keer ver- cheen als een jaarboek voor Valcheren. ien 'kroniek', die voornamelijk Vestkapelle - In de nacht van za- erdag op zondag is brand ge- ticht op een opslagterrein aan de trandovergang Erica in Westka- ■elle. Er ging ongeveer driedui- end vierkante meter helmgras erloren. Ook gingen enkele tien- allen perkoenpalen in vlammen p. De schade is geraamd op vier- uizend gulden. De brandweer eeft het vuur gedoofd. historische gebeurtenissen be lichtte. De makers van het Zeeuws Jaar boek hebben duidelijk gekozen voor een bredere opzet. Niet al leen qua onderwerp, maar ook qua gebied. Niet meer beperkt tot Walcheren, maar voor heel Zee land, al komen in de eerste uitga ve Zeeuws-Vlaanderen en Schou- wen-Duiveland er nog wat ma gertjes vanaf en hebben vijf van de twaalf onderwerpen een histo rische achtergrond. Het Zeeuws Jaarboek behandelt heel verschillende onderwerpen. Bijvoorbeeld tien jaar Hoge school Zeeland als het gaat over onderwijs. Op cultuurgebied wordt de Zak van Zuid-Beveland uitvoerig belicht en wordt er on der de noemer wetenschap aan dacht geschonken aan het Insti tuut voor Estuarienne en Mari tieme Ecologie in Yerseke, een onderzoeksinstituut van wereld formaat. De Vlissingse St. Jacobstoren als doortochtplaats voor pelgrims naar Santiago de Compostella staat naast een eigentijds en boeiend verhaal over Jo den Her der (van de machinefabriek), zo als niemand hem kent. Het Zeeuws Jaarboek is verkrijgbaar onder ISBN 9072146328 en kost circa dertig gulden. Wethouder A. van Waes van Axel 'Voortaan geven we het gereserveerde geld ook uit' FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel is van plan nu werkelijk serieus werk te maken van het onder houd aan het openbaar groen. Een speciaal opgesteld groenbe- heersplan met bijbehorend kos tenplaatje moet zorgen dat het aantal klachten over het open baar groen met ingang van het komende jaar drastisch vermin dert. Het groenbeheer is in Axel al vele jaren lang terugkerend onder werp van discussie in de gemeen teraad. Dat debat wordt met name ge voerd in de vergadering waarin de raad de gemeentebegroting voor het komende jaar vaststelt. Dat was afgelopen donderdag het geval voor de begroting 1998. Di verse raadsfracties wijdden er in de aanloop naar die vergadering in hun algemene beschouwingen woorden aan. De WD speelde aanvankelijk zelfs met de gedachte om een mo tie in te dienen om extra aan dacht voor het groenbeheer af te dwingen. Zover kwam het echter niet door de toezeggingen die wethouder A. van Waes namens het college van burgemeester en wethouders deed. Zo vertelde hij dat de gemeente voortaan van plan is de 100.000 gulden die in de begroting zijn opgenomen voor groenonder houd, met ingang van het volgen de jaar, ook werkelijk allemaal uit te geven. Dit jaar is dat bijvoorbeeld niet het geval geweest. „We hebben het komende begro tingsjaar de volle aandacht voor het openbaar groen. Het moet toch eens lukken om de klachten daarover terug te dringen. Dat is ons door het maken van goede plannen immers ook gelukt met de wegen en de rioleringen." Van Waes zegde toe dat de ge meenteraad in januari volgend jaar het plan voor de aanpak van het groenonderhoud en de kosten die daaraan verbonden zijn tege moet kan zien. Van onze correspondent Westdorpe - Dweilband Tandsjen Bei uit Westdorpe viert zaterdag 8 november het 15-jarig jublieum. De dweilband ontstond vijftien jaar geleden uit de wagenbouwvereniging De Zuipcilinders. Omdat die groep destijds de carnavalswagen in de optocht muzi kaal wilde begeleiden, moesten de bouwers op snelle en eenvoudi ge wijze enige muzikale vaardigheden onder de knie krijgen. In middels is de groep uitgegroeid tot zeventien muzikanten. Tijdens de jubileumviering staat - uiteraard - muziek centraal, in de vorm van een mega-dweilbandfestival. In 't Oude Raedthuys in Westdorpe treden zaterdag 8 november diverse dweilbands op. Tandsjen Bei opent zelf het festival om 20.00 uur. Andere dweilbands zijn Veltategen, Komtatege en Horny Honkers uit Sas van Gent, Huysluys uit Breda, Zonder Drank Geen Klank uit Vogelwaarde en De Buskes uit Tilburg. Hulst - Twee inwoners van Hulst zijn het afgelopen week einde slachtoffer geworden van zakkenrollers. Een inwoonster van Vogelwaarde deed aangifte van de vermissing van geld uit haar portemonnee. De vrouw had haar jas laten hangen in een horecagelegenheid, de por temonnee zat daar in. Terneuzen - Een inwoner van Terneuzen bleek nog voor 750 gulden aan bekeuringen open te hebben staan. Hij koos, een maal aangehouden door de po litie, er voor te betalen in plaats van vervangende hechtenis te ondergaan. FRACTIEVERGADERING - Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) houdt donderdag een openbare fractievergadering in café De Wulpenhoek in Groede. Op de agenda staat de voorbe reiding van de begrotingsraad van de gemeente Oostburg, van donderdag 13 november. DROPPING - Jeugdclub 't Durp van Cadzand houdt za terdag 8 november een avond dropping. Kinderen en jonge ren in de leeftijd van 8 tot 17 jaar kunnen zich hiervoor aan melden. In kleine groepjes die worden begeleid door een vol wassene, wordt afhankelijk van de leeftijd een avontuurlijk parcours afgelegd. Verzamelen voor de dropping gebeurt om 19.00 uur aan het Zwingebouw in Cadzand. De kosten bedra gen 2,50 (inbegrepen brood jes, chocomelk en verzekering). Aanmelden voor donderdag 6 november bij de Stichting Wel zijn West-Zeeuws-Vlaanderen in Oostburg. Van onze verslaggever Terneuzen - De provinciale commissie Zeeland van de Bond Heemschut gaat nauwer samenwerken met de heemkundige kringen van Zeeland. Dit is tijdens een bijeenkomst in Terneu zen besloten. Bond Heemschut is de vereniging tot bescherming van cultuurmo numenten. Volgens woordvoer der G. Baijens is het doel van de nauwere samenwerking sterker staan richting de overheden met betrekking tot bescherming van cultuurmonumenten. „We kun nen samen een sterker vuist ma ken. Hoewel het werk van de heem kundige kringen zich richt op een groot aantal facetten van het ei gene van de streek, staat de be scherming van monumenten in de ruimste zin van het woord hoog op de prioriteitenlijst. „Wat dat betreft lopen de activiteiten van de heemkundige kringen en van Heemschut parallel," meent Baij ens. Volgens Baijens kunnen beiden met een goede samenwerking el- kaars acties ondersteunen en kan Heemschut tevens de steun aan bieden van het landelijk bureau in Amsterdam. Zo heeft het lan delijk bureau juridische advi seurs in dienst. „Een gemeen schappelijke actie heeft nu een maal meer kans van slagen." De samenwerking heeft nog een ander doel. „Wij zijn niet precies op de hoogte van zaken die plaat selijk spelen. Door de samenwer king kunnen de heemkundige kringen ons van die plaatselijke zaken op de hoogte brengen zo dat we daar samen aan kunnen werken." Baijens doelt hierbij bijvoorbeeld op de situatie rondom de water toren in Terneuzen. Deze toren staat op de nominatie gesloopt te worden. De heemkundige vereni ging Terneuzen heeft daar grote moeite mee. „We hebben nog niet over de watertoren gesproken maar dat zouden we kunnen doen." Het besluit tot een nauwere sa menwerking kan volgens Bond Heemschut een stap zijn in de richting van het op stapel staan de provinciaal beleid. Dit beleid pleit voor een organisatie waar de verschillende ambtelijke en particuliere organisaties elkaar ontmoeten op het gebied van de monumentenzorg. Clinge - Jo van Goethem is de algemeen kampioen van het sei zoen van de postduivenvereni ging De Snelle Duif uit Clinge. Bij de jeugd ging de titel naar Brian van Bunder. KAMPIOENEN Oude duiven vitesse aangeduid: 1 Ri chard Pilaet, 2. Piet Bolsens, 3 Willy de Cock. Onaangeduid: 1. Jo van Goethem, 2. Piet Bolsens, 3. Richard Pilaet. Midfond aangeduid: 1. Richard Pilaet, 2. Willy van Bunder, 3. Jo van Goethem. Onaangeduid: 1. Jo van Goethem, 2. Richard Pilaet, 3. Piet Bolsens. Jonge duiven vitesse aangeduid: 1. Jo Pardon, 2. Guido de Letter, 3. Jo van Goethem. Onaangeduid: 1. Jo Pardon, 2. Guido de Letter, 3. Jo van Goethem. Natoer aangeduid: 1. Richard Pilaet, 2. Johan van Spaandonck, 3. Jo van Goethem. Onaangeduid: 1. Richard Pilaet, 2. Jo van Goethem, 3. J. van Spaandonck. Totaal kampioenschap: 1. Jo van Goethem, 2. Dankaert/Van Riel, 3. Thijs en zoon. ZNB-vluchten: 1. Thijs en zoon, 2. Petrus Rokven, 3. Ed. van Goethem. Middelburg - In de Middelburgse schouwburg is vrijdag 7 en zater dag 8 november het jaarlijkse congres van de Nederlandse Ver eniging van Mondziekten en Kaakchirurgie. Zo'n 130 kaak chirurgen nemen daaraan deel. Botvermeerdering is het belang rijkste onderwerp van de bijeen komst. Van onze verslaggeefster Terneuzen - De Industriebond FNV wil de werknemers en werkgevers in de metaalnijverheid beter bekend maken met de inhoud van hun cao. Daarom houdt de bond van 10 tot en met 13 november een landelijke campagne met het thema beloning. Voor dat thema is gekozen, omdat ruim eenderde van de klachten die de ledenservice van de metaalsector behandelt betrekking heeft op loon en salaris. Geen enkel ander onderwerp scoort zo hoog. Werkne mers krijgen tijdens de spreekuren ook de gelegenheid te laten contro leren of de cao in hun bedrijf wel juist wordt toegepast. Tijdens de campagneweek hebben diverse ledenservicepunten en afde lingen van de Industriebond speciale spreekuren ingesteld. Zowel le den als niet-leden kunnen hier met hun vragen over beloning terecht. De ledenservicepunten en Terneuzen (W. Alexanderlaan 45) en Bergen op Zoom (Koepelstraat 26-28) houden in de campagneweek van 19.00 tot 20.00 uur spreekuur. Vandaag en op donderdag 6 november houdt de FNV tussen 7.00 en 8.00 uur spreekuur bij DOW Terneuzen. Van onze correspondent Sas van Gent - Elf november, of beter gezegd 'de elfde van de elfde', wordt officieel de start van het carnavalsseizoen gegeven. Om praktische redenen wordt dit prinsenbal in Sas van Gent traditiegetrouw al jarenlang op de daaropvol gende zaterdag gevierd. Dit jaar wil te stichting De Bete koppen echter terug naar een oudere traditie en het feest op de daadwerkelijke datum vieren. Daarom wordt op 11 november Eerste, die de afgelopen acht vanaf 20.30 uur gefeest in café De Rijnvaart. Daar vindt onder andere de bekendmaking plaats van het nieuwe clublo kaal van De Betekoppen, een locatie waar ze de stichting bij elkaar komt voor vergaderin gen. Vroeger was La Bourse het verzamelpunt, maar sinds de sluiting van die lokaliteit heeft de stichting geen vaste plaats meer om te vergaderen. Vervolgens gaan De Betekop pen met alle carnavalsvierders en onder muzikale begeleiding naar het nieuwe clublokaal om de festiviteiten voort te zetten. Daar worden om elf minuten over elf de nieuwe prins carna val en zijn prinselijk gevolg be kend gemaakt. Of Adelain den jaar de scepter over Betekop- penstad zwaaide, dit komend jaar opnieuw zal doen, is niet bekend. Zaterdag 15 november barst het feest nogmaals los. Dan wordt de traditionele mega- kroegentocht gehouden. Die start om 20.30 uur vanaf De Rijnvaart. Tijdens deze avond worden de nieuwe prins en zijn gevolg nogmaals aan de bevol king gepresenteerd. Traditiege trouw luisteren diverse dweil bands deze avond op. Om elf minuten over elf wordt die avond de nieuwe Narrentempel bekend gemaakt. Vanuit dat café zullen alle carnavalsacti viteiten van het komende sei zoen starten. Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - BC Terneuzel boekte zijn derde gelijkspel ,leze badmintoncompet| Het werd 4-4 in de uitv striid tegen BV Swindregl Met nog twee gewonnen w« S den erbij in de bagj handhaven de Terneuzenal zich goed op de tweede plJ in de vijfde divisie van de lj Heliike competitie. Zonder Patrick van Straten -I werd vervangen door Frank Wambeke - kwam Terneu decht uit de partijen in het I kelspel. Er werden er drie mgl verd en alleen Brigitte Maas Door Peter Snelders Kloosterzande - Vorig zoen zag de 57-jarige Baart van de biljartverel ging GBC uit Groenend en zelf woonachtig Kloosterzande het biljar niet meer zitten. GevJ door een opspelende her moest hij verstek laten gd bij tal van wedstrijd! Toen eenmaal de kwaal vl leden tijd was nam hij wl net zo enthousiast als altf de biljartkeu ter hand. IS zonder succes, want afge pen weekend werd hij ka pioen in de eerste klal driebanden klein biljf van het district Zeeuv Vlaanderen. Toen zag ik het echt even meer zitten. Ik moest wedstrijJ gaan spelen en kreeg ine| enorm veel last van mijn Naar de dokter en gevraagd pijnstillers, zodat ik alsnog spelen. Hij zond me echter diJ door naar de fysiotherapie, was geen succes, want na wat feningen en bewegingen werd kwaal alleen maar erger. Ik I vanaf dat moment het biljaij wel vergeten. Zo'n tien dagen 1 ik plat gelegen en daarna duul het nog een hele tijd voordatf weer aan biljarten kon denk) Misschien heeft die periode j telijk wel een beetje heilzaam I werkt, want dit seizoen stonq te trappelen om te beginnen. 1 voorwedstrijden van de eed klasse driebanden speelde ilc| goed. Zo maakte ik een pa naar 30 caramboles uit in sled 24 beurten. Dat was tegen Piq Levrier, de man waar ik inl eindstrijd nota bene van verld Met mijn plaatsingsgemidda van 0,686 was ik dik tevreden. Van onze rugbymedewerker Goes - Tovaal heeft tej Thor een goede indruk ach gelaten. De Goese rugbypll won met 22-3 nadat de slf matig was geweest. Nog v| de pauze maakte Marcel sink, debutant bij Tovaal, i try waarna Jacco Korsta hetzelfde kunststukje h haalde en Jan Moeïker conversie benutte: 12-3. Na de doelwisseling liep Tot "erder uit via een penaltyk van Jan Moelker en een conve "an dezelfde speler, nadat Sjo Wartena de bal achter de doel van Thor had gedrukt. Dit a leidde tot 22-3 en een ruimt dik verdiende zege voor de Gc rugbyclub. killand-Bath - Door de slotp 'egen Jaap Beenakker winn af te sluiten verzekerde Westdorp van HBC uit Heinkt •'and zich van de titel in de de klasse driebanden groot bil van het district Walcheren en Bevelanden. Toen de siotpr- 5egon waren de beste papie ''oor Jan de Jonge van ALM. Jonge leed echter verlies met 111 in 42 beurten en verhu daardoor naar de derde plaat; Eindstand: 1. Cees Westdorp (I inkenszand) 10 matchpunten Ja-meen gemiddelde 0,513, hoo. a;ne 6 caramboles, 2. Piet Scl ALM Goes) 10-0,475-9 (hoogsti i- Jan de Jonge (ALM Goe V: JJ-5, 4, Altred van den Dries Ueinkenszand) 8-0,503-5, 5. "nnaard (Jacobs Rilland-Bath l-H-o, o. Jaap Beenakker sportvisser Yerseke) 5-0,408-41 1 >et Doene (OHGL Kwadendan ''Ja4-5, 8. Jan Blok (ONDA K bendijke) 2-0330-4.

de Stem | 1997 | | pagina 16