Vorming van één Zeeuws waterschap' leningen in Hulst verdeeld over kosten openlucht zwembad n Leo Breepoel krijgt Stem-duiventrofee DEN BERG ODIGING learonde I 1199 wandelaars bij bevrijdingsmars Dynamisch pianorecital vol afwisseling DAG KLAPPÉft POLITIE rapport SWO niet blij met plan De lieve in Hulst bestem Jan en Ella Kees Abr. v. Dijk DE STEM fnv Houtbond huldigt jubilarissen ZEELAND Maandag 3 november 1997 A6 Plan dijkgraaf 'Zeeuwse Eilanden': nvaliden mogen (nog) niet gratis jarkeren in Hulst iuwsch-Vlaanderen buitengebied Oostburg (G2) 9.30 uur editie zeeland Aanrijding Eenzijdig ongeval Snelheidscontroles Aanrijding Eede Brandje Auto in brand Racistische leuzen Gemeente wil adftïinistratie verhuizen X 52 Mil'Ij ;T iculieren bileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. m 0,65 incl. B.T.W., gel verplicht. )5 x 40 mm 26.- incl. B.T.W. n op aanvraag, pf uw tekst 2 dagen vóór kantoren: Breda: Spinveld 55; it 11Hulst: Baudeloo 16 ften aan De Stem Brabants 1500 MB Breda t.a.v. Kleintjes. lor teksten, foto's en tekeningen ft redenen te weigeren. |chtgever van deze advertentie )cend te zijn. Indien er een een telefoonnummer gewenst Ie legitimeren, ter voorkoming ns gerechtigd naam van de Ie maken. Uitgever is niet 1 de advertentie voorkomende ■sten. I I I I (i„ onze verslaggever Halst - to Hulst zijn de meningen verdeeld over je financiële haalbaarheid van een openlucht (ivembad. Volgens wethouder B. Picavet kan je gemeente zo'n bad niet betalen, maar T. jlommaert D66 blijft er bij dat het wel haal- jaaris- In de discussie tijdens de raadsvergadering wilde Blommaert echter nog niet het achterste van zijn tong laten zien. Tegen de tijd dat de verkiezingen naderen komt D66 met een kant en klaar plan, waarin ook nog eens de financiën helemaal geregeld zijn. Een paar jaar geleden is al eens gestudeerd op een ligweide bij het overdekt zwembad, maar ook dat idee haalde het om financiële redenen niet. „Maar," betoogde F. de Vries (onafhankelijk raadslid), „voor de aanleg van een voetbalveld is de bestuurlijke wil om daar geld voor te vinden onlangs nog wel gebele- ken. Zou een ligweide bij het overdekte zwembad dan zoveel meer kosten dan een voetbalveld? Of is hier toch sprake van bestuurlijke onwil?" probeerde hij wethouder Picavet uit de tent te lokken. Maar die liet zich daar niet toe verleiden. De wethouder wees er op dat het niet zozeer gaat om de kosten voor een ligweide. „Maar we hebben het dan vooral over de aanleg van een uitzwemsluis om de ligweide te be reiken. Het plan van D66 zei hij met 'heel veel' be langstelling tegemoet te zien. Als enige mogelijkheid om aan een openluchtbad te komen zei Picavet een privatisering van het overdekte zwembad te zien. I® onze verslaggever kneuzen - Waterschap Zeeuwse Eilanden wil de discussie angaan met de Zeeuws-Vlaamse waterschappen over de vor- ning van één waterschap voor geheel Zeeland. )ie discussie kan worden ge oord na de fusie van de drie leeuws-Vlaamse waterschappen ot het nieuwe waterschap feeuws-'Vlaanderen per 1 januari Jijkgraaf W. Gosselaar van Jeeuwse Eilanden gooit dit bal- otje op in de laatste uitgave van falerwerker. Gosselaar beseft rel dat hij het risico loopt beticht e worden van het aantasten van le autonomie van andere water- HOI MAATJE Gefeliciteerd! Ik hou van je. Al 25 jaar een paar Hartelijk gefeliciteerd Wilbert en Jolanda, Ruben en Patricia. Goedemorgen Gefeliciteerd met je verjaardag. Johan. Op een gegeven moment word je toch een ouwe vent maar, niks aan de zeis nou word je miscchien wel wijs. De Zeikers. tTHETICUS g.nr.23 INSTGEBITTEN TENREPARATIE vijl u wacht. stdorpe, 0115-451280 (an onze verslaggever luist - B en W van Hulst voelen g niks voor om invaliden [ratis te laten parkeren in het be- aald parkeren gebied, ien pleidooi van Groot luist/Gemeenschappelijke Be- angen in de Algemene Beschou wingen - dat tijdens de raadsver- ing door A. de Deckere nog ens dunnetjes werd over gedaan kon daar niets aan veranderen. )e Deckere betoogde dat Hulst iet voortouw maar eens moet ne- nen om invaliden gratis te laten arkeren. „De lagere opbrengst n de parkeerautomaten zal mini- naai zijn," stelde hij. „Ik zie niet n waarom we het niet zouden toen." ïolgens Groot Hulst zou gratis jarkeren veel misverstanden uit le wereld helpen bij Belgische nvaliden. Die mogen in hun ei- jen land bijna overal gratis him iuto wegzetten. Vethouder G. van de Voorde lield de deur nog wel op een kier. We zullen onderzoeken hoe het jarkeerbleeid ten aanzien van in- raliden landelijk ligt," zei hij. iEn dan zullen we met een stand- Jirnt komen." Veilig Verkeer West esteld voor het buiten- Het uiteindelijke doel is bied te vergroten. u hierbij uit voor een HEID te Nieuwvliet ken aan de orde: Verkeer SCHOONDE# Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BELLEZERSCONTACT 076-5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00-12.00 uur liedactie Temeuzen: Wandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank "eij (plv. ed.chef). Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte van Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, fax 0114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 (zondag 0115-645753). Moist, Baudeloo 16,4561 ES. Detailhandels-, diensten-, B-to-B-, nitgaans- en toerisme-advertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. familieberichten, dankbetuigingen en geboorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340. Personeels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242. Onroerend goed-, financiële diensten en vervoersadvertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771 Telefonische openingstijden: Rubrieksadvertenties, familieberichten, ankbetuigingen en geboorte- advertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Overige advertenties: maandag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. Ie advertentieopdrachten worden uitgevoerd van i r. 9 van de al9emene voorwaarden 'tgeversmaatsrhappij Zuidwest-Nederland BV e re9e1en voor het advertentiewezen. schappen maar toch wil hij een blik op de toekomst werpen. Gosselaar baseert zich op het masterplan van Zeeuwse Eilan den, waarin de hamvraag wordt gesteld of de fusie van dit water schap voordelen heeft opgele verd. „Het antwoord is ja. De ta rieven zijn lager dan ze nu bij de niet gefuseerde waterschappen geweest zouden zijn. Dan is de vervolgvraag of samenwerking of nog een fusie nog meer voordelen kan opleveren." Om die vraag te beantwoorden, wil Gosselaar de blik naar zowel het noorden (Goeree-Overflak- kee) als naar het zuiden (Zeeuws- Vlaanderen) richten. „Je zult ook meer dingen moeten onderzoe ken. Kan samenwerking of fusie daadwerkelijk leiden tot efficiën ter werken, versterking van je maatschappelijke positie en sta biele tarieven op langere termijn? Het masterplan zal met alle be trokkenen worden besproken." Gosselaar herinnert zich nog uit zijn periode als dijkgraaf van wa terschap De Drie Ambachten dat een aantal hoofdingelanden van De Drie Ambachten in 1996 al pleitte voor één Zeeuws water schap om de pijn van de tarieven zoveel mogelijk te verzachten. „Ik heb dat toen sterk ontraden. De argumenten daarvoor waren onvoldoende zicht op de finan ciële positie van Zeeuwse Eilan den, onvoldoende zicht op de toe komstige 'ontwikkelingen rond Goeree-Overflakkee en de gevol gen daarvan door de tarieven van één Zeeuws waterschap. Nu ik de blik naar het zuiden richt, vragen sommigen zich af of ik nog wel diezelfde Wim Gosselaar ben van begin 1996. Ja dus, met een ande re pet op en dat is bij dit soort toekomstvisies van groot be lang." Gosselaar stelt dat de situatie van Zeeuwse Eilanden een stuk duidelijker is. „De tariefsontwik- keiingen na de fusie zijn bekend. De actuele reservepositie is be kend en een toekomstvisie hierop wordt ontwikkeld." Volgens Gosselaar is in de discus sie over één Zeeuws waterschap een belangrijke rol weggelegd voor de categorie 'ongebouwd'. „Berekeningen in het verleden hebben uitgewezen dat een wa terschap Zeeland niet slecht zou zijn voor de tarieven in die cate gorie in Zeeuws-Vlaanderen. Maar men was beducht voor wij zigingen in het service-niveau. Misschien verandert men van ge dachte als wordt gebeld met 'on gebouwd' van Zeeuwse Eilanden. Als een fusie-voorstel leidt tot voordelen voor de Zeeuwse bur ger ben ik ervan overtuigd dat meerdere categoriën zich zullen laten horen." Vogelwaarde - Districtbe stuurder Jos van der Borgt van de Hout- en Bouwbond FNV heeft in café Ons Ver maak in Vogelwaarde tijdens de jaarvergadering van de af deling Hontenisse 24 jubila rissen gehuldigd. Het gaat om J. de Dijcker uit Vo gelwaarde en J. van Geertruy uit Hulst die beiden zestig jaar lid zijn. Vijftig jaar lid zijn P. de Booy, R. de Koning, A. Weezepoel en H. de Kort uit Kloosterzande en A. Vonk uit Vogelwaarde. Vanwege 40-jarig lidmaatschap was er hulde voor E. Bogaard, E. Cambeen, T. Cambeen, J, van Troost uit Kloosterzande, J. Mar in uit Hengstdijk, J. Pardon uit Lamswaarde, J. de Rijk uit Vo gelwaarde en E. van Vooren uit Ossenisse. Naar aanleiding van hun 25-jarig lidmaatschap werden gehuldigd E. van Bellen uit Hengstdijk, P. Duerinck en A. van Poorten uit Vogelwaarde, R. van Kampen uit Ossenisse, A. de Kort en W. Strobbe uit Kloosterzande en P. van Leemput en R. van Puyvelde uit Lamswaarde. Elise Reus, Miriam Schijve en Marlieke Kieboom van het Zwin-college bieden 3.000 gulden aan Amnesty International. De leerlingen sloten zich in Oostburg bij de wandelaars aan. foto wim kooyman Door Willy van Leeuwen Hoofdplaat/Knokke - De vierentwintigste Canadese bevrijdingsmars van Hoofd plaat naar Knokke is opnieuw een groot succes geworden. Bijna 1200 wandelaars vertrokken zaterdagmorgen uit Hoofd plaat in mistig - maar prima wandelweer - voor de 33 kilometer lange wandeltocht naar het Belgische Knokke. Vorig jaar waren er 1281 deelnemers. De mili taire school uit Zedelgem moest op het laatste moment door oefeningen in de Ardennen met 100 militairen afhaken. Daardoor was het aan tal wat minder dan vorig jaar. De deelnemers die tijdens hun wandeltocht uit volle borst liederen zongen kwamen uit alle windrichtingen. Er was een grote Canadese delegatie militairen, die samen met de honder den Belgische en Nederlandse wandelaars ge noten van de muziek die een doedelzakspeler ten gehore bracht. „Het was vandaag prima wandelweer. Niet te warm want anders ga je zo transpireren en dan koel je vanavond te veel af," zegt mede-organisator G. Warnier van de heemkundekring, die samen met het Thank You Canada comité van West-Zeeuws-Vlaan- deren en de lokale wandelclub uit Knokke- Heist de touwtjes in handen heeft van deze be vrijdingsmars. In Oostburg sloten zeventig leerlingen van het Zwin-college zich bij de wandelaars aan. Zij liepen drieduizend gulden bij elkaar voor de vluchtelingenactie van Am nesty International. Voordat ze van start gin gen werd onder aanwezigheid vaïi Fector C. Hoek van het Zwin-college en burgemeester G. Noordewier de drieduizend gulden overhan digd aan Mieke de Boer, regionaal vertegen- wooi'digster van Amnesty International. „We zijn tevreden over de opbrengst en het aantal leerlingen, vooral omdat de mars nu op zater dag wordt gehouden. We hadden op vijftig ge rekend en het zijn er zeventig geworden, voor namelijk derde klassers," aldus Carlos Smit, docent van het Zwin-college. Het wandelge zelschap begaf zich richting Retranchement, waar bij de Hichmanbrug een kranslegging plaatsvond. Ook waren er veel oud-strijders bij aanwezig, zoals de broer van Hichman en de Canadezen Doug Barrye en Francis Fowley en schoolkinderen uit Retranchement. Zater dagmiddag arriveerden de honderden wande laars in Rnokke-Heist op het grote plein voor het stadhuis, waar de deelnemers een herinne ringsbadge ontvingen. Gisteren was er in de H. Margarathkerk in Knokke een herdenkingsmis gevolgd door een plechtigheid op de militaire begraafplaats in Adegem. Vandaag zijn er zowel in Eede als in Aardenburg kransleggingen en een parade. Van onze correspondent Goes - De eerste Zeeuwse Duivenmanifestatie zaterdag in het sportcomplex Het Sportpunt in Goes werd druk bezocht door duivenmelkers uit heel Zeeland. Tevens wer den de kampioenen gehul digd. Leo Breepoel kreeg de Stemtrofee, omdat hij vier keer de eerst getekende duif had gepakt op de Orleans- vluchten. Voorzitter M.J. Laban riep elke duivenmelker op om een jaar na de fusie het groeiproces positief voort te dragen. Laban was blij met de eerste Zeeuwse duiven- manifestatie, omdat nu alle Zeeuwse duivenliefhebbers ver enigd zijn. „Twee verenigingen zijn één ge worden. Ieder had zijn eigen cul tuur. Dit jaar zijn we dan ook een stapje dichter naar elkaar toegegroeid. Ik roep dan ook in het bijzonder de kampioenen van vandaag op, om dit groei proces met een positieve insteek te benaderen en te laten voort gaan. Om op die manier een ster ke organisatie te krijgen." Momenteel telt de vereniging 1900 leden en behoort daarmee tot de middenmoot van Neder land. Het afgelopen seizoen is niet een van de mooiste geweest. Laban:,, We zijn gelukkig be spaard gebleven van grote ram- penvluchten. Daarentegen was het seizoen niet een van de mooi ste. De prijswinnaars die vandaag op het podium staan, staan daar te recht." Leo Breepoel kreeg de Stemtro fee. Stem-medewerker J. Jonk man overhandigde de prijs. „Leo Breepoel is een van de beste jon ge duivenspelers van dit mo ment. Hij is een constante speler. Hij heeft dit jaar bijzonder goed gepakt op de vluchten Orleans en Chateauroux. Hij wist meer dan vijftig procent prijzen te be halen op de duiven die hij had ingezet. Breepoel is dan ook steeds te vinden in de kop van de uitslagen. De Stemtrofee is dan ook goed terecht gekomen." De PZC-bokaal werd dit jaar ge wonen door L. Lievense. Wegens ziekte moest hij verstek laten gaan. Generaal kampioen werd P. Schroevers en Generaal as- duif J.D. Schroevers. Leo Beepoel krijgt de Stemtrofee uit handen van Jan Jonkman. De duivenmelker pakte vier keer de eerst getekende duif op de Or- leansvluchten. foto jaap wolterbeek Hulst. Baudeloozaal, Kamer- muziekreeks. Pianorecital door Bas Verheijden. Werken van Schubert/Liszt, Schu mann, Ravel en Ginastera. Ge hoord op zondag 2 november. Door Jeanette Vergouwen Iemand die de tweede prijs (en de persprijs) van het prestigieuze in ternationale Scheveningen con cours wint, moet heel wat in zijn mars hebben. Bas Verheijden is pas 23 jaar en studeert nog bij Jan Wijn. Duidelijk is, na het horen van een gepassioneerd recital dat Bas Verheijden een veelbelovend en talentvol pianist is. Van hem valt in de toekomst nog veel te verwachten. Het recital begon met transcrip ties van de Schubertliederen, Lie- besbotschaft, das Wandern en Er- Ikönig. Persoonlijk hoor ik ze lie ver interpreteren door een zanger, maar Liszt maakt er virtuoze pa reltjes van. Verheijden speelde ze doorleefd, technisch knap en met voldoende nuances. Schumann componeerde Kreisle- riana in 1838 en droeg het op aan Chopin. Het is een somber, vrij de monisch werk met ook enkele lichtpunten. Geen ander werk van Schumann kent dergelijke tegen strijdige kenmerken. De acht de len vormen een cyclus. De .oneven nummers zijn heftig, stormachtig, vol fantastische visioenen, onder broken door langzame episodes. De even nummers zijn langzaam, depressief en angstig. Vooral deel 5 Sehr Lebhaft staat dicht bij Chopin. Verheijden beschikt over een bijna perfecte techniek. Bo vendien weet hij de verschillende sferen en karakters goed uit te bouwen. Zijn spel is dynamisch en zijn interpretatie interessant. Hij overtuigd in de snelle delen nog meer dan in de langzame passa ges. Hij is alleen bezig met de mu ziek en speelt eerlijk en vol over gave. Het rijpingsproces is in volle gang. Ravel schreef Valses nobles et sentimentales in 1911 in Parijs en orkestreerde het een jaar later voor een ballet. Ravel wilde een serie walsen (8) componeren naar het voorbeeld van Schubert. Deel 1 kent een energiek ritme en de ro buuste muziek bevat veel disso- nante accoorden. De andere delen zijn afwisselend dromerig, melan choliek, elegant, grillig, levendig en hartstochtelijk. De kleurscharkeringen zijn sub tiel, de modulaties in deel IV fas cinerend en in de Epilogue hoort men een synthese van de motieven uit de voorgaande delen. Ravel kreeg de vereiste gedreven en ver innerlijkte interpretatie. De eerste Sonate van de Argentijn Alberto Ginastera verraadt de in vloeden van de muziek uit zijn ge boorteland en neigt ook naar het neo-expressionisme. De Sonate is uit 1952. Ginastera brengt in de structuur ritmische en melodische motieven in met een duidelijk Ar gentijns accent. De spanning in dit werk is subjectief. Het zit vol grillige ritmes, gebroken accoor den, razend snelle loopjes en dreu nende accoorden. Het werk werd markant, stevig en robuust ver tolkt. Het recital werd afgesloten met een spetterende toegift: een bril jante bewerking van Vladimir Ho rowitz (5de Hongaarse Rapsodie van Liszt). Pianistiek vuurwerk. DIVERSEN AXEL Kaarting - DêHalle -14.00 uur CLINGE Vleeskaarting - café De Land bouw - 20.00 uur Vrij dansen oudaren - Malpertuus -13.30 uur KLOOSTERZANDE Low impact aerobic - Sint-Marti- nus - 18.45-21.00 uur KOEWACHT Koersbaf - De Vlaschaard - 13.30 uur Bodygym - Hobbyclub Koewacht- gymzaal De Eikeiaar - 20.30 Uur - NIEUW-NAMEN Koersbal - KBO - De Kauter -14.00 uur SASVANGENT Kaarting - Sint-Albert -14.00 uur ST.-JANSTEÉN Kaarting - café De Kroon -14.00 uur WESTDORPÈ Herhalingscursus EHBO - Concor dia -19.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Conspi racy theory HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Contact 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Air force one BRUGGE Kennedy Kompiex - 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Bean 20.09 uur The lost world 2Ö.0Ó uur Oesje GENT DecJScoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Be an 14.30 uur Lady en de vagebond 20.00 en 22.30 uur Scream 14.30 en 17.00 uur George uit de jungle (ned. versie) 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ge orge of the jungle 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Air Force One TT.00, 20.00 en 22.30 uur Mimic 14.30, 17.00 20.00 en 22.30 uur Lost world 2Ö.Ö0 en 22.30 uur One night stand 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Oesje 20.00 uur Bean 20.00 uur The lost world 20.00 uur My best friends wedding Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief (kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Temeuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Sas van Gent - Bij een aanrij ding vrijdag op de kruising van de Havenpoortstraat en de Kasteelstraat in Sas van Gent is flinke blikschade ontstaan. Een 29-jarige bestuurster C.B. uit Hoek haalde op de Haven poortstraat de 25-jarige P. v.d. K uit Eeklo rechts in, met dé bedoeling om rechtsaf te slaan. Op het moment dat B. naast K. reed, sloeg deze ook rechtsaf. Sluiskil - Zaterdagmiddag is een 28-jarige automobilist uit Sluiskil bij een éénzijdig onge val ernstig gewond geraakt. De man reed met hoge snelheid over de Baljuwlaan en merkte wellicht de rotonde te laat op. Hij werd gelanceerd en kwam zestig meter verder tot /stil stand in het gras. De brand weer bevrijdde de man uittrijn benaderde positie. De man is naar ziekenhuis De Honte ge bracht, daar bleek uit een bloedproef dat hij te veel alco hol op had. Hulst - Bij een snelheidscon trole in Hulst zijn 340 van de 2330 gecontroleerde voertui gen inde fout gegaan. Dé radar stond vrijdag tussen 12.40 en 15.30 uur en op zaterdag tassen 13.20 en 15.30 uur op de Absdaalseweg. De hoogste snelheid was 135 kilometer, toegestaan is 80. Eede - Zaterdagmiddagiijn op de kruising van de rijksweg met de Brieverstraat in .Eede twee personenauto's betr geraakt bij een ongeval. Een 72-jarige inwoonster uit Wa terlandkerkje verleende op de kruising geen voorrang aan de van rechts komende 22-jarige inwoner uit St. Laurens. Beide bestuurders bleven ongedeerd. Hulst - Vandalen hebben za terdagnacht geprobeerd de houtopslag van een 53-jarige inwoner aan de Van de Hattin- galaan in Hulst in brand te ste ken. Dé bewoner zag het ge beuren en heeft de beginnende brand zelf geblust. Er is schade aan het zeil dat over het hout lag. Temeuzen - In de Jacob van Lennepstraat hebben vandalen een auto in de brand gestoken. De schade bleef beperkt to het interieur, dat volledig uit brandde. De daders konden in de auto Omdat een van de deu ren niet was afgesloten. Omdat dé deuren weer waren dichtge gaan is het vuur uit zichzelf ge doofd. Zierikzee - Een bestuurslid van de Slachting Oude Zeeuw se Kerken deed vrijdag aangif te van vernieling en discrimi natie. Tussén dinsdag 28 oktober en donderdag 30 oktober zijn er racistische leuzen geschreven op de muur van de kerk aan het kerkhof in Zierikzee. Ook zijn er hakenkruizen en jodenster ren getekend. Hoe groot de ma teriële schade is, is nog onbe kend. Getuigen hebben zich nog niet gemeld. Van onze verslaggever Hulst - De Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) heeft grote twijfels over het idee van de gemeente om de ruimtenood in het Hulster ouderencentrum Dé Lieve op te lossen door de admini stratie naar de zolder te verhuizen. „We zijn er nog niet hele maal uit, maar op het eersti* gezicht zijn wij daar helemaal niet gelukkig mee," zegt vöoïzitter W. van Vêgchel. Door de administratie haar zolder te verhuizen komt de be nedenruimte van de Liever héle maal beschikbaar voor activitei ten voor ouderen. De ouderen zouden dan uit de problemen zijn met een niet overdreven dure in terne verbouwing. „Als we het eisenpakket bezien dat de SWO aan ons heeft voor gelegd, dan denken we dat "dit eén goede oplossing kan zijn," bé toogde wethouder P. Weemates tijdens de gemeenteraadsverga dering. „We hebben het plain voorgelegd aan het bestuur van de SWO. Als onze oplossing toch geen haalbare kaart blijkt, dan zitten we met een groot pro bleem." De SWO heeft nog geen definitief standpunt ingenomen, maar voorzitter Van Vegchel zegt het gebruik van de zolder in eerste instantie niet te zien zitten. „Dan moet die bovenverdieping wel heel ingrijpend worden ver bouwd," voorspelt hij. „De vloer is niet stevig genoeg en er ligt he lemaal geen elektriciteit. Boven- dieh, als de administratie daar komt, kan er straks geen enkele bejaarde meer met die mensen pnaten. Want je moet naar boven via een smal trapje. Nee, wij zijn daar beslist niet blij mee." :hoohe HULlt «eemtnet 14 ÉTEflMEUZB* Noonlrtrut t m. OOSTBURG

de Stem | 1997 | | pagina 9