Ebbers voelt zich dubbel gepakt Schenk: 4Ik blijf kandidaat IOC-lid' Geblesseerde Sampras wint in Parijs Stewart en VS a zijn nog niet klaar Judoka's ruziën tijdens NK vrolijk voort Zuinige Montgomerie verkast naar Amerika EUWS KORT DE STEM SPORT Schot andermaal Europa's beste SPORTNIEUWS KORT MEMBER 1997 B2 lo 0-1, 61. Ellerman 0-2 chter: Van der Ende Too' |s: 6000. e" S1TTARD: Van Zwam; Lae ast en Hermans; Van Bom- ;;e (68. Zegrean), Lanckohr feu) en Paauwe (76. Hofland)- 'n Hamming. rda; Verhoeven, Maes, Ko- lesp; Schulz, Sjainovski (79 Eijkeren en Janssen; Poutilo an. rM - FC UTRECHT 0-1 (0-0) 0-1. Scheidsrechter; Luinq» iwers: 7000. Gele kaart'- JUholt (Volendam), Witschge ,M: Nijkamp; Nijholt, Berok- np, Gentile en Binken- Mo I. De Vries), Valk, Matthaei i) en Bond; Boogers en De Schulp). ÜCHT: Wapenaar; Van Mol nto, Van der Gaag en Van der ;chaart (81. Beekink), Witsch- jng en Robbemond; Dechei- ols (84. Van Nieuwkerk). TOPSCORERS as (Vitesse) 13, ■s de Nooijer (Sparta), Ham- Fortuna), Decheiver (fc Arveladze (Ajax) 8, gida (Ajax) 7, Jttabi (Heerenveen), De Bilde beu (PSV), IMilis (PSV), Litma- 10 6, (Willem II), Van Eijkeren audrup (Ajax), Viscaal (De ap), Perovic (Vitesse) 5. PROGRAMMA Vitesse - Heerenveen. november: PSV - NAC, RKC Sparta - Ajax, FC Utrecht - ingen, Volendam - Feye- 1, 80. Van Rijswijk 3-1. echter: Uilenberg. Toeschou- 50. Gele kaart: De Vries (Cam- DORDRECHT'90 1-0 na 8 gestaakt wegens dichte mist. ?r 1-0. Scheidsrechter: Van "oeschouwers: 1400. De wed- •rdt woensdag 5 november in sel overgespeeld. VEN - VW 0-3 (0-0). 47. Graef 'an Boekei 0-2, 90. Evans 0-3. rechter: Luyten. Toeschou- 121. Rode kaart: 78. Van der Eindhoven) wegens neerleg- iManders. Gele kaart: Martens >en). [lOR - FC DEN BOSCH 1-2 (1- (aterink 0-1, 25. De Haan 1-1, ïg 1-2. Scheidsrechter: Helm- "oeschouwers: 3500. Gele agielse, De Haan (Excelsior), Waterink, Verhagen, Schaap ich). - RBC 4-0 (1-0). 8. Taihuttu 1- Jong 2-0, 70. Driessen 3-0, fijs 4-0. Scheidsrechter: Reyg- ischouwers: 2653. Gele kaart: lelisse (TOP Oss), Van Galen ND SPORT - GO AHEAD EAG- (1-0). 44. Yahiaoui 1-0, 64. J-0. Scheidsrechter: Buiting. puwers: 1400. Gele kaart: Van Jen (Helmond Sport), Stege- fggers, Verkuyl, Tammer (GA TOPSCORERS br Laan (Cambuur) 15, |(FC Zwolle) 11, er Weert (AZ), Huiberts (AZ) 9, frak (AZ) 8, Dostrum (Emmen), De Wijs |s). Waterink (FC Den Bosch) ng (ADO), Van de Brink (Haar- lihuttu (TOP Oss), Jöms (Hera- PROGRAMMA flag: Telstar - Dordrecht'9Q. I GA Eagles - Cambuur L. g: ADO Den Haag - Telstar, AZ [es, Dordrecht'90 - Eindhoven, 1 - Veendam, Haarlem - FC ;RBC - Helmond Sport, VW - r. FC Den Bosch - TOP Oss. chorst leen deel uit van de selec- |met Aarhus GF (Den) in j A Cup. Het Twentse be- |Hans Meyer besloten de geval tot woensdag te |adat hij in de nacht van van de weg was gehaald ■den zonder geldig rijbe- |het competitieduel tegen daan. Petrov hangt een Cees Anker wendt zich fmaat tot externe advi- ik op dit moment niet ij al dat de straf kan va- iud-voetbalinternational e-Mézières op 73-jarige de jaren vijftig de vaste speelde tussen 1947 en hij captain. Zijn groot- in 1958. Op het WK in plaats, achter Brazilië, eden. Het 'Everzijn van -egon in clubverband bij de roemrijke club die erd en in 1950 de beker lacing Club de Paris. Ie Slowaakse competitie er van Feyenoord in de J<la Banska Bystrica. De 'laats, vijf punten achter IK Zilina met 1-0. Feye- 'oepswedstrijd in en te- lotto: 16-28-32-34-40-42. fetal: 18. Joker: 5772611. itto: 4-9-18-28-33-49. Reser- 40. Supergetal; 5. Spel 77: Super 6: 712742. i i i i i MAANDAG 3 NOVEMBER 1997 b5 Utrecht (anp) - Ard Schenk trekt zich niets aan van de uit komst van de ledenvergade ring NOCNSF dinsdag op Pa pendal. pe voormalig schaatskampioen houdt zijn kandidatuur voor het [OC-lidmaatschap overeind. „De Nederlandse bonden beslissen er Jket over maar het Internationaal 01ymPisch Comité zelf," zei Schenk zondagavond in Utrecht bij schaatswedstrijden om de City Bokaal. get NOCNSF wil dinsdagavond in de ledenvergadering komen tot de kandidaatstelling van één Ne derlander. Er zijn twee officiële kandidaten: Ard Schenk en Wou ter Huibregtsen, de voorzitter van NOCNSF. Voorts heeft ook Erica Terpstra belangstelling. De staatssecretaris wil echter eerst afwachten of zij na de verkiezin gen van mei een nieuwe termijn gaat dienen in het nieuwe kabinet. Schenk vindt het onbelangrijk of 'Nederland' dinsdag in het Natio naal Sportcentrum Papendal tot een eenduidige kandidaat voor het IOC-lidmaatschap komt, naast de al tien jaar zittende An ton Geesink. „Als ik niet de mees te stemmen krijg, dan houd ik mijn kandidatuur overeind op persoonlijke titel. Ik heb mij mon deling aangemeld bij het IOC en ik zal dat schriftelijk bevestigen. Daarna is het afwachten wat het IOC beslist." Schenk herhaalde gisteren zijn bevreemding over de korte ter mijn waarin een en ander moet worden beslist. De meeste spor ten, de leden van NOCNSF, heb ben de kans niet gehad te vergade ren om een standpunt te bepalen. Schenks eigen bond, de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond, laakt de bliksemactie van NOCNSF-voorzitter Hui bregtsen. „De meeste bonden ver gaderen hooguit eens per maand," zei KNSB-secretaris Kees van Slochteren, „zij hebben geen kans gehad zich te verdiepen in de brie ven die de afgelopen week vanuit Papendal zijn rondgestuurd." NOCNSF verraste zijn leden de afgelopen week met twee brieven. Op 24 oktober schreef Huibregt sen in aller ijl dat hij ook kandi daat IOC-lid is nadat bekend was geworden dat Ard Schenk zich had opgegeven. Op 27 oktober viel de brief in de bus van vice-voor- zitter Jan Loorbach met een voor stel van de verkiezing op 4 novem ber. Ook kregen de bonden de gelegen heid zelf nog met kandidaten te komen maar dan wel voor 1 no vember. Zij hadden welgeteld drie dagen de tijd. Loorbachs brief ging vergezeld van de pleidooien van de twee bekende kandidaten: vier kantjes Huibregtsen plus cur riculum vitae, één kantje Ard Schenk plus c.v. Door Herman Wissink Den Bosch - Héél geniepig zwaaide judocoach Cor van der Geest naar verliezend finalist Denny Ebbers uit Nijmegen. Zoon Dennis had zojuist zijn nationale titel in het zwaargewicht geprolongeerd. Met het ge baar werd weer eens het sfeertje binnen de judo- bond aangegeven. Want de gevechten op de judomat staan al tijden in de scha duw van het gekibbel en gekonkel buiten de tatami. Cor van der Geest is de eeuwige rivaal van Wim Visser, de Nij meegse judocoach van Ebbers. De twee coaches, beiden oud- bondscoach, keurden elkaar gis teren tijdens het NK in de Bos sche Maaspoort geen blik waar dig en namen weer iedere kans te baat om elkaar zwart te maken. Wim Visser vecht daarbij ook nog een persoonlijke strijd uit met de bond. Dat gaat zover dat hij van voorzitter Koos Letterie te horen heeft gekregen dat de bond niets meer met hem te maken wil heb ben. Die mededeling kreeg Visser nadat hij de bond had verzocht een gesprek te arrangeren tussen alle bekvechtende partijen om zodoende op één lijn te komen. Broek Ook de weinig verheffende finale tussen Dennis van der Geest en Denny Ebbers was reden voor de nodige mondelinge strijd. Van der Geest won de finale bij de zwaargewichten niet met een overtuigende worp of houdgreep, maar doordat Ebbers een straf meer had gekregen dan hijzelf. De Nijmegenaar probeerde Van der Geest uit balans te brengen door hem bij de broekspijp vast te pakken. Tot zijn verbazing werd hij daarvoor gestraft. „Ik word al door de bond gepakt en nu ook nog door de scheidsrech ters," riep de verongelijkte Eb bers direct na afloop van de par tij Danny Ebbers is andermaal de onderliggende partij in zijn eeuwig durende strijd met Dennis van der Geest. Dennis van der Geest over de be slissing van de scheidsrechter: „Een juiste beslissing. Het is een nieuwe regel van de Europese Unie dat je niet zomaar iemand bij de broek mag pakken en dan over de mat kan gaan rennen. Dat had Denny toch kunnen weten." Rechtzaak Dat Denny Ebbers gisteren deel nam aan het WK was verrassend. Hij is de laatste weken ziek ge weest. Maar hij wilde, gezien de gebeurtenissen van de afgelopen weken, per se meedoen. Ebbers miste enkele weken gele den het WK in Parijs, nadat Den nis van der Geest een tegen de Ju- dobond aangespannen proces had gewonnen. De rechter be paalde dat Van der Geest de bete re judoka van het moment was en daardoor meer recht had op af vaardiging naar Parijs dan Eb bers. De finale van gisteren was het eerste treffen tussen de twee judotitanen na de spraakmaken de rechtszaak in Utrecht. De rechtszaak van Van der Geest tegen de Judobond om kwalifica tie voor het WK af te dwingen, krijgt overigens nog een staartje, zo beloofde Wim Visser. „Denny heeft voldaan aan de selectiecri teria voor het WK. We hebben ge probeerd om de kosten die we ge maakt hebben voor de voorberei ding op het WK, 6400 gulden, te rug te krijgen. Maar de bond heeft dat afgewezen," vertelde Visser. „Nu gaat Denny via zijn advocaat proberen die kosten te rug te krijgen. Hij zal dan ook een claim indienen voor de geleden immateriële schade." Het NK judo in Den Bosch lever de weinig verrassingen op. Ten opzichte van vorig jaar waren er maar twee nieuwe kampioenen. Naast Van der Geest prolongeer den Martijn van Oostrum (-60 kg), Edwin Steringa (-78 kg), Mark Huizinga (-86 kg), Ben Sonnemans (-95 kg) hun nationa le titel. In de categorie tot 65 kg nam Patrick van Kalken de titel over van Boudewijn Caspari. De naar Nederland gevluchte Geor giër Valerie Tsiarkviani ont troonde in een rechtstreeks duel Koen van Nol in de gewichtsklas se tot 71 kg. Het NK 1997 stond, naast het ge ruzie, in het teken van het ge schuifel op de mat. De finale tot zestig kilo tussen de Judo Ryu-le- den Lars Bosman en Martijn van Oostrum was niet om aan te zien. De twee trainen al negen jaar sa men en kennen elkaar door en door. Geen van twee durfde ini tiatief te nemen. Ook Patrick van Kalken van het Haarlemse Ke- nAmJu werd winnaar doordat zijn tegenstander Ferry Hendriks meer straffen had gekregen dan hijzelf. In de partij tussen Koen van Nol en Valerie Tsiarkviani moesten na vijf saaie minuten de drie ju ryleden de beslissing nemen ten gunste van de Georgiër. Edwin Steringa werd kampioen na een finale zonder vuurwerk. Alleen Mare Huizinga en Ben Sonne mans hadden niet de volle vijf minuten nodig en wonnen over tuigend. UITSLAGEN Den Bosch. Mannen, NK - 60 kg: 3e plaats: Vincent van Kal ken w.v. Verhoef waza-ari, Starmans w.v. Haefkens waza-ari, finale: Van Oostrum w.v. Bosman waza-ari. Eindstand: l.Van Oostrum, 2. Bos man, 3. Van Kalken, Starmans. - 65 kg: 3e plaats.' Bouma w.v. Met- zon ippon, Kempa w.v. Oord ippon, finale: Patrick van Kalken w.v. Hen driks diskwalificatie. Eindstand: 1. Van Kalken, 2. Hendriks, 3. Bouma, Kempa. Jerez (rtr/anp) - Colin Montgomerie is voor de vijfde keer Europa's beste golfspeler. De 34-jarige Schot heeft het be geerde record te pakken. De achtste plaats in het verregen de Masters te Jerez achter de Engelse winnaar Lee West- wood was voldoende om eerste op de ranking te blijven. Hoog tijd om te verkassen naar de US PGA Tour. Montgomerie, tien jaar profes sional inmiddels en oud-win naar van het Dutch Open (1993), heeft namelijk één kunstje nog niet getoond. Dat is het winnen van een Major, een van de vier golftoernooien van het Grand Slam. Op The Open na, altijd in Groot-Brit- tannië, spelen ze zich alle in de Verenigde Staten af: Masters, US Open en US PGA Cham pionship. Wie daar wil winnen kan het beste lid zijn van de Ameri kaanse Tour. Montgomerie heeft het gevraagd aan Ernie Els. De Zuid-Afrikaan, zeven jaar jonger dan Montgomerie, won inmiddels twee Majors. Montgomeries afscheid wordt:, alleen ingegeven dootsportitP- ve overwegingen. De Schot heeft zich in Europa naar wel stand voor het leven gespeeld. Vijf keer Europa's topgolfer betekent alleen al zo'n twintig miljoen gulden aan prijzen geld. Daarnaast verdiende hij een veelvoud aan sponsorcontrac ten, demonstraties en startga ges. Als ware Schot leefde hij zuinig, at en dronk hij hoofd zakelijk op plaatsen waar de leeftocht gratis ter beschik king stond en kwam hij niet in gelegenheden om rondjes weg te geven. Uit Jerez vertrok hij m de zekerheid dat hij 2,7 mil joen gulden heeft verdiend dit jaar. In Zuid-Spanje vierde Mont gomerie zijn record in natte omstandigheden. De vierde en laatste ronde in Jerez werd zondag afgelast. Greens en bunkers kwamen onder water te staan onder zware regenval. De Noord-Ier Darren Clarke en de Duitser Bernhard Langer konden hem nog passeren maar stelden te teleur. Beiden eindigden achter de leidende Schot. „Mijn eer zucht is nog even groot als tien jaar geleden," verklaarde Montgomerie. „Ik wil dol graag een Major op mijn naam. In Europa staan jonge spelers te dringen om mijn plaats in te nemen: Lee West- wnod, de winnaar van het Masters, Thomas Björn (Deen), Darren Clarke en de Ignacio Garrido (Spanjaard)." Houston. Tour Championship, 8 miljoen gulden. Stand na derde ronde: 1. Love (Vst), Glasson (VSt), Faxon (VSt), Duval (VSt) 205 slagen, 5. Calcavecchia (VSt), Hoch (VSt), Furyk (VSt) 207, 8. Par- nevik (Zwe) 208, 15. Norman (Aus), Leonard (VSt) 211, 19. Woods (VSt) 212, 21. Els (ZAf) 214. Jerez de la Frontera. Volvo Masters. Eindstand na de derde ronde: 1. Westwood (GBr) 200 slagen, 2. Harrington (Ier) 203, 3. Olaza- bal (Spa) 204, 4. Karlsson (Zwe) 205, 5. O'Malley (Aus), Sjöland (Zwe), McNulty (Zim) 206. Vierde ronde afgelast wegens slecht weer. Parijs (rtr/afp) - Pete Sampras heeft voor de tweede keer het tennistoernooi in Parijs ge wonnen. In de finale klopte de Amerikaan zondag Jonas Bjö- rkman uit Zweden in vier sets. Paul Haarhuis en Jacco Eltingh wonnen in de Franse hoofdstad het dubbel. Jana Novotna was de sterkste in Moskou. De Tsjechi sche won in twee sets van de Ja panse Ai Sugiyama. Kristie Boo- gert zegevierde tijdens een toer nooi in Poitiers. Het was voor Sampras zijn zeven de toernooizege dit jaar. In sport paleis Bercy was het een finale zonder echte hoogtepunten. Sam pras was met een schouderblessu re aan de finale begonnen. Veel last leek hij er niet van te hebben. Björkman speelde in het begin erg passief. Hij retourneerde plicht matig en wekte niet indruk te ge loven in een zege. Nadat de Zweed de tweede set gewonnen had, leek de spanning even terug. Maar in de derde en vierde set liet Sam pras zien wie de sterkste was. Hij verhoogde de druk en de defensie ve Björkman kreeg niet veel kan sen meer. De partij was een op warmertje voor de Davis-Cup-fi- nale, later deze maand. De twee staan dan weer tegenover eikaar. Sampras vond het een zwaar toer nooi. „Afgezien van mijn blessure heb ik hier bijna elke wedstrijd al les moeten geven. Eigenlijk wilde ik zondag in drie sets winnen. Het was terecht dat Björkman in de fi nale stond. Hij speelde deze week erg sterk en verdiende dit. Björkman plaatste zich door het bereiken van de eindstrijd als vierde voor de ATP-finale in Han nover. Pete Sampras, JVIichael Chang, Patrick Rafter waren al eerder zeker van deelname. De laatste vier plaatsen worden deze week vergeven bij toernooien in Stockholm, Moskou en Santiago. Elf spelers komen nog in aanmer king. Björman is aan een sterk seizoen bezig. Aan het begin van het jaar Sampras springt een gat in de lucht. FOTO REUTER stond hij op 69e plaats van de we reldranglijst. Op de nieuwe lijst is hij terug te vinden op de vierde plek. Paul Haarhuis en Jacco El tingh wonnen het dubbel. In de fi nale verloegen ze met 6-2 7-6 de Amerikanen Rick Leach en Jona than Stark. Kristie Boogert was succesvol in Frankrijk. In de fina le won ze met 6-4 7-5 van de Franfaise Cocheteux. Het was de tweede toernooizege in het enkels pel van de Zuid-Beijerlandse in haar profcarrière. In 1991 was ze Van onze verslaggever Mexico - NAC zal Earnest Stewart nog minimaal een duel (PSV uit, komende zondag) moet missen vanwege de jacht van Vere nigde Staten op een WK-ticket. De Amerikanen kwamen bij Mexico niet verder dan 0-0. - Voor de Mexicanen was dat vol doende om zich te plaatsen voor de mondiale titelstrijd, die ko mende zomer ('98) in Frankrijk wordt gehouden. Nummer drie Verenigde Staten moet nog mini maal een duel winnen om de Mexicanen te volgen. In de kwa lificatie-poule van de Concacaf- zone ligt voor de nummers een, twee en drie een WK-ticket te wachten. Nummer vier El Salva dor heeft twee duel voor het ein de een achterstand van twee pun ten op Mexico. VS speelt volgende week zondag uit bij Canada. Wanneer de Ame rikanen de kloof met El Salvador (dat nummer twee Jamaica ont vangt) na dat duel tot minimaal vier punten vergroot hebben, is NAC voor dit seizoen verlost van de wedstrijd-verslindende twee jaar durende WK-expeditie van VS. NAC is het gependel van Ste wart dermate beu, dat het de Amerikaanse bond heeft ver plicht de speler in ieder geval woensdag 12 november voor dén dag over te laten komen voor de bekerwedstrijd tegen Katwijk,n De wedstrijd tussen Mexico emde Verenigde Staten was kleurlóps. Al na een half uur kreeg de Ame rikaan Agoos de rode kaart.' Hét weinig creatieve thuisland deed niets met het overwicht. Steraan valler Hermosillo werd overja gend aan banden gelegd door de zingende verdediger Lalasu WK-KWALIFICATIE Concacaf-zone MEXICO - VERENIGDE STATEN 0-0. Stand: 1. Mexico 8-16 (20-4), 2, Ja maica 8-12 (5-10), 3. Verenigde Sta ten 8-11 (10-7), 4. El Salvador 8-9 L7- 10), Costa Rica - 8-8 (7-8), 6. Canada 8-6 (4-14). Eerste drie naar eindron de, Mexico geplaatst voor WK. Aziatische zone, tweede ronde. GROEP B ZUID-KOREA - JAPAN 0-2 (0-2).'2. Namami 0-1, 37. Lopes 0-2. VERENIGDE ARABISCHE EMIRA TEN - OEZBEKISTAN 0-0. Stand: 1. Zuid-Korea 7-16 (16^6)^2. Japan 7-10 (12-8), 3. Verenigde Ara bische Emiraten 7-9 (9-9), 4. Ka- zachstan 7-6 (6-14), 5. Oezbekistan 8-6 (18-6). Zuid-Korea geplaatst voor WK. FOTO ANP - 71 kg: 3e plaats: Kunst w.v. Pree- nen yuko, Beukers w.v. Arts yuko, fi nale: Tsiarkviani w.v. Van Nol be slissing. Eindstand: 1. Tsiarkviani, 2. Van Nol, 3. Kunst, Beukers. - 78 kg: 3e plaats: Dabaghian w.v. Bos ippon, Van Loon w.v. Van Heug- ten ippon, finale: Steringa w.v. Bosse yuko. Eindstand: 1. Steringa, 2. Bos se, 3. Dabaghian, Van Loon. - 86 kg: 3e plaats: Elco van der Geest w.v. Smeets ippon, Van Rooij w.v. Poels diskwalificatie, finale: Huizin ga w.v. Arens ippon. Eindstand: 1. Huizinga, 2. Arens, 3. Van der Geest, Van Rooij. -95 kg: 3e plaats: Smulders w.v. Van de Veldt ippon, Van de Berg w.v. Van de Weijde ippon, finale: Sonnemans w.v. Liethof ippon. Eindstand: 1. Sonnemans, 2. Liethof, 3. Smulders, Van de Berg. 95 kg: 3e plaats: Siekman w.v. Bils- tra ippon, Carty w.v. Gerritsen yuko, finale: Dennis van der Geest w.v. Eb bers waza-ari. Eindstand: 1. Van der Geest, 2. Ebbers, 3. Siekman, Carty. Levallois (Fra). Europa Cup lands kampioenen, vrouwen. Eerste ronde: Sainte-Geneviève-des- Bois (Fra) - Mahorokan Maassluis (Ned) 3-2. Finale: Moskou (Rus) - Le vallois (Fra) 3-2. de sterkste in Le Havre. Jana Novotna won in Moskou het toernooi om de Kremlin Cup. In de finale klopte de Tsjechische nummer twee van de wereld met duidelijke cijfers Ai Sugiyama uit Japan: 6-3 6-4. Novotna kwam in de eerste set met 3-0 voor. De Ja panse vocht nog terug tot 3-3, maar daarna trok Novotna met vooral sterk serveren het initiatief naar zich toe. In de tweede set hielden Novotna en Sugiyama elkaar lang in even wicht. De Japanse ging door ver moeidheid wel steeds minder ge concentreerd spelen. Bij een voor sprong van 5-4 brak de meer erva ren Tsjechische de service van Su giyama. Parijs. Mannen, 4,6 miljoen gulden. Halve finales: Sampras (VSt/1) - Kafelnikov (Rus/5) 7-6 6-3, Björk man (Zwe/12) - Enqvist (Zwe/15) 7-6 7-5. Finale: Sampras - Björk man 6-3 4-6 6-3 6-1. Dubbel, halve finales: Haar- huis/Eltingh (Ned/2) - Ellis Ferrei- ra/Galbraith (ZAf/VSt) 7-6 6-7 6-3, Leach/Strak (VSt/6) - Broad/Nor- vel (GBr/ZAf) 6-3 6-2. Finale: Haarhuis/Eltingh - Leach/Strak 6- 2 7-6. Moskou. Vrouwen, 1,9 miljoen gul den. Halve finales: Sugiyama (Jap) - Van Roost (Bel) 6-2 4-6 6-3, Novot na (Tsj/1) - Martinez (Spa/4) 6-4 6- 1. Finale: Novotna - Sugiyama 6-3 6-4. Dubbel, finale: Sanchez/Zvereva (Spa/WRu) - Vis/Basuki (Ned/Ino) Sanchez/Zvereva winnen na dis kwalificatie tegenstandsters. Bogota. Mannen, 600.000 gulden. Kwartfinales: Clavet (Spa) - Alva rez (Spa) 7-6 opgave Alvarez, La- pentti (Ecu) - Carlos Costa (Spa/6)' 7-5 4-6 6-3, Sanquinetti (Ita) - Bu- rillo (Spa) 6-4 6-3, Spadea (VSt) - Meligeni (Bra/8) 7-5 7-6. Halve fi nales: Clavet - Sanguinetti 6-3 6-7 7-6, Lapentti - Spadea 6-2 7-5. Dubbel, kwartfinales: Da- vids/Kratzmann (Ned/Aus/4) Kinnear/Van Emburgh (VSt) 2-6 7- 6 6-4. Halve finale: Lobo/Meligeni (Arg/Bra/1) - Davids/Kratzmann 7-6 3-6 7-6. Poitiers (Fra). Vrouwen, 100.000 gulden. Halve finale: Boogert (Ned) - Pit- kowski (Dui) 6-3 6-3. JFinale: Boo gert - Cocheteux (Fra) 6-4 7-5. Cup voor Weersing met Bergamo Arezzo - Volleybalster Henriëtte Weersing heeft met haar club Bergamo de Italiaanse Super Cup veroverd. De 31-jarige aan- valster versloeg met haar teamgenoten Modena met 3-0 (drie maal 15-8). Weersing verhuisde vorig jaar van Modena naai Bergamo. Ze nam vorig jaar afscheid van de nationale vrouwen selectie. Vis gediskwalificeerd wegens schelden Moskou - Caroline Vis en haar Indonesische partner Yayuk Ba- 1 suki zijn tijdens de dubbelfinale van het tennistoernooi in Mos kou gediskwalificeerd. De official wees de Spaanse Arantxa Sanchez en de Wit-Russi- sche Natalia Zverera als winnaars aan nadat Vis de scheids rechter had uitgescholden en beledigd. Vis bood de scheidsrechter nog wel haar excuses voor haar ge drag aan, maar de arbiter bleef bij de eerder genomen beslis sing. Wim Visser wil bemiddelaar Den Bosch - Wim Visser wil een onafhankelijk bemiddelaar om een oplossing te zoeken voor de problemen tussen hem en Chris de Korte en Cor van der Geest. Ook wil hij een gesprek op gang brengen tussen het trio en de JBN (Judo Bond Nederland). Een schriftelijk verzoek daartoe heeft hij bij de JBN ingediend, maar tot nu toe heeft de voormalige bondscoach van de mannen nog geen reactie uit Nieuwegein ontvangen. Visser ligt al sinds het moment dat bondstrainers zijn aangesteld overhoop met het bestuur. Tennissers op gravel in open lucht Brussel - De Nederlandse tennissers moeten bij het Davis-Cup- duel tegen België in de buitenlucht aantreden op gravel. Het uit voerend comité van de Belgische tennisfederatie heeft deze be slissing in overleg met de bondscoach van de Belgen genomen. Het duel met België staat op 3, 4 en 5 april op het programma. De exacte locatie voor de ontmoeting is nog niet bekend. Bondscoach Roemenië blijft tot na WK Boekarest - Anghel Iordanescu blijft tot en het WK in Frankrijk aan als bondscoach van het Roemeense nationale elftal. Langer wil de trainer zich niet aan de bond verbinden omdat hij ge bruik wil maken van lucratieve buitenlandse aanbiedingen. Iordanescu kon eerder dit jaar in een duobaan aan de slag bij de Griekse club AEK Athene. De Roemeense bond gaf hiervoor geen toestemming. De federa tie wilde het in december afloop contract van Iordanescu tot en met de Europese titelstrijd van 2000 in Nederland en België ver lengen. Na een bespreking van drie uur accepteerde de bond dat Iordanescu na het WK zijn eigen weg wil gaan. Ex-DDR-international Lauck overleden Berlijn - Oud-voetballer Reinhard Lauck is op 51-jarige leeftijd overleden. Hij speelde 33 keer voor het Oostduitse elftal. Lauck maakte deel van het elftal dat op het WK van 1974 in Hamburg het Westduitse elftal met 1-0 versloeg. Op dat WK eindigde Nederland als tweede na verlies in de finale tegen de Westduitsers (1-2). Lauck stond ook in de Oost-Duitse ploeg die in 1976 in Montre al olympisch goud bemachtigde. Twee weken geleden liep de speler ernstige hoofdwonden op bij een val. Hij raakte in coma en kwam niet meer bij bewustzijn. Juanele vier dagen in cel Madrid - Aanvaller Juanele van Tenerife is veroordeeld tot vier dagen celstraf voor een misdaad die hij drie en een half jaar ge leden beging. De rechtbank in Santander sprak vrijdag het vonnis uit over een i incident dat op 24 maart 1994 plaatsvond. Juanele, toen nog in dienst van Sporting Gijon, raakte na de derby tegen Racing Santander verwikkeld in een bar in gevecht met Ignacio Huerta, de neef van de toenmalige burgemeester. Huerta vroeg de rechter de 26-jarige Spaanse international te veroordelen tot zes maanden gevangenisstraf en een boete van een miljoen peseta's, 5000 gulden. Kortgeleden liet de aanklager dié eis vallen. EK atletiek een dag korter Frankfurt - Het EK atletiek gaat in augustus één dag korter du ren. De atleten beginnen dinsdag 18 augustus in Boedapest aan de Europese titelstrijd in plaats van maandag 17. Dat heeft het bestuur van de Europese Atletiek Federatie (EA.&) zondag in Frankfurt besloten. De EAA kwam daarbij tegemoet aan de wensen van de Hongaarse regering. Die vreesde in orga nisatorische problemen te komen door het samenvallen van de Grote Prijs van Hongarije formule I op zondag 16 en de start van het EK atletiek op maandag 17 augustus. Het EK eindigt zondag 23 augustus in het renoveerde NEP-sta- dion. In de zes dagen strijden de atleten om 46 Europese titels. Jan Post weer lid van de Judobond Nieuwegein - Jan Post is weer in genade aangenomen door de Judobond Nederland (JBN). Het royement van de voormalige secretaris/directeur van het bondsbureau is zaterdag door de bondsraad vernietigd. De Amersfoorter is vanaf heden weer lid van de JBN. De bondsraad was bijeen in Nieuwegein om over de kwestie te praten. Post probeerde donderdag voor de rechtbank in Utrecht zijn lidmaatschap terug te krijgen, maar de vice-president verwierp zijn verzoek. Hij was geroyeerd, omdat hij een ernstige vertrou wenscrisis veroorzaakte waarna de toenmalige voorzitter Frans Hoogendijk moest aftreden.

de Stem | 1997 | | pagina 15