DE STEM Katwijk op valreep langs Hoek Ook voor tobclub Feyenoord is er leven na de dood Udinese kan seizoen Ajax nog verknallen Glansrol voor Hoek-spits Angelo Nijskens in spectaculair duel NAC'er Mukanya gewond bij ongeluk in Mechelen Ook voor UI Kampeerauto, verkoop-verhuur Trainersduo Meij er-Metgod tevreden met krappe overwinning op RKC ,^^WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊlÊÊÊÊlÊIIÊtÊÊÊÊ Floriade wil Tourstart 2002 'X if-'- SÊÈÈ Sport 'onds. Jonge vakmens ke opleiding. Die wet pas bij een volgen >ij ons heeft aangeme' dik in onze Internet-si de mensen. Door Rinus Verberkmoes Katwijk - Diep ontgoo cheld, vol ongeloof en nau- «lelijks berustend in de 3- 2-eindstand stapte Hoek zaterdag in Katwijk van het veld. Bij de thuisclub het tegenovergestelde. Daar vierde men met een door supporters overspoeld veld de zege alsof het kam pioenschap binnen was ge haald. Een wereld van ver schil waarin de rollen net zo goed omgekeerd hadden kunnen zijn. „We scoren te weinig. Daar ligt ons man co," wist Hoek-coach Adri- m Nieuwenhuijse als be slissende factor in de eind stand. HOOFDKLASSE A .Dit Hoek is een ploeg waarin I met veel fysieke kracht gedisci plineerd gevoetbald wordt. Een prettiger tegenstander dan het Hoek van vorig seizoen, dat al leen maar verdedigde," oordeelde Bob Kootwijk, trainer van Kat wijk, die minder tevreden was over zijn formatie. Op zich niet zo verwonderlijk, want Hoek schiep zich legio kansen om met de winst te gaan lopen. Met name Angelo Nijskens was in 'bijna' supervorm en draaide zijn tegen standers dol. Jammer in zijn ge val was dat hij niet scoorde. An ders had hij een tien plus ver diend, zo zeldzaam goed speelde deze ex-prof. „Hij was groots vandaag," erken de Nieuwenhuijse, die Hoek pri ma van start zag gaan. Na negen minuten spelen leidde dat tot een kansje voor Lambert, waarna twee minuten later Ad Gladdines op een steekpass van Nijskens had moeten scoren. De Tholenaar aarzelde net iets te lang en zag zijn kans verloren gaan. Een mi nuut later was het toch prijs. Hoek-veldheer Patrick Naudts stuurde Jacky Lambert de diepte in. De Koewachtenaar bleef kalm en tikte bekeken met links bin nen: 0-1. Toonzetting De vreugde over dit doelpunt duurde niet lang. Drie minuten later ging het scorebord naar 1-1, omdat Hans Zwaan na aangeven van Carlo van Zeist binnenkopte. De luchtmacht van Katwijk, Ad Gladdines in duel met een Katwijk-speler. waartoe Peter van Duyn en Mar co de Ridder behoorden, benutte daarmee de eerste de beste moge lijkheid en boezemde Hoek daar tevens angst mee in. Uiteindelijk kostte het de Zeeuws-Vlamingen de kop. „Tijdens de rust heb ik gezegd zelf de eerste duw uit te delen. We waren te braaf en wer den geklopt," stelde Nieuwen huijse over het aanpakken van de lengte bij de Katwijkers. Deze tip hielp waardoor Hoek greep op de wedstrijd kreeg. He laas voor Hoek wees het score bord toen al 2-1 aan, omdat Mar co de Ridder uit een ietwat rom melige situatie raak had geke geld. Na de hervatting ontspon zich een duel waarin Hoek, waarbij Dave Gijsel wegens een keelont steking ontbrak en Geert jan de Smet in de basis startte, de toon zette. Frank van Damme, die de tegenvallende Mare Minnaert verving, speelde daar een goede rol in. De gelijkmaker leek een kwestie van tijd. Aan de andere kant waren de tegenstoten even min van gevaar ontbloot. Coach Kootwijk achtte het toen tijd om Albert de Haas en Remco van der Kooy in te zetten. „Mannen die het vechtvoetbal aan kunnen," was zijn uitleg. Hij voelde ook aan dat zijn formatie wankelde. De gelijkmaker viel toch. Blunders Inleiding tot deze 2-2 in de 84e minuut was een blunder van doelman Hugo van Duyn, die de bal na een verre voorzet van in valler Hubert van de Hemel los liet. Gladdines nam dit geschenk je aan en scoorde beheerst. Na deze fout van de Katwijkse sluit post vergat De Letter aan de an dere zijde kort daarop een voor zet op te pakken. De reprimande aan zijn adres door Naudts was niet mis. Kort daarna was het opnieuw de Hoekse doelman die niet ingreep bij een voorzet. Jos Kayser redde ten koste van een hoekschop. Dit resulteerde opnieuw in een cor ner, die tot voorbij de tweede paal werd getrapt. Marco de Rid der stond klaar op de bal op nieuw richting Hans Zwaan te koppen. Hij deed dat zo goed dat de lange spits uit de honderd ki lo-serie simpel in kon koppen: 3- 2. De klok wees toen twee minuten in blessuretijd aan. „Jammer," FOTO WFA wist Nieuwenhuijse, die Hoek in een 'ongelukkige fase' weet. „Toch hebben we goed gevoet bald," hield hij zijn mannen voor. KATWIJK-HOEK 3-2 (2-1) - 12. Lambert 0-1, 15. Zwaan 1-1, 41. De Ridder 2-1, 84. Gladdines 2-2, 90. Zwaan 3-2. Gele kaarten: De Smet en Pacqué (Hoek), Kwestro (Kat wijk). Scheidsrechter: Van der Beek. Toeschouwers: 1500. KATWIJK: Van der Duyn, Braaf, Van der Meer, Van Zeist, Kwestro, Pronk, Van Duyn (74. De Haas), Van der Plas, Raven (74. Van der Kooy), Zwaan, De Ridder. HOEK: De Letter, Kayser, Pacqué, Standaert, De Poorter, Minnaert (45. Van Damme), Naudts, De Smet (80. Van de Hemel), Nijskens, Gladdines, Lambert (60. Dek). 'John Metgod houdt nauwlettend de verrichtingen van Feyenoord in de gaten. FOTO ANP Rotterdam (anp) - Ook voor Feyenoord is er leven na de dood. De Rotterdamse tobclub rekende gisteravond af met een dramatische serie van vier nederlagen. De ploeg van in terim-coach Geert Meijer won op eigen veld moeizaam van RKC: 2-1. Er klonk in de Kuip zowaar weer applaus voor Feyenoord. Lang kan het geplaagde team de broodnodige overwinning niet koesteren. Woensdag wacht de Engelse kampioen Manchester United alweer in het kader van de Champions League. Dan pas zal blijken of Feyenoord na het ontslag van trainer Arie Haan alsnog een goede 'doorstart' heeft gemaakt. Want het tegenspel van RKC was te zwak om als serieuze graadmeter te dienen. „Ik ben heel tevreden met deze uitslag," liet Meijer opgelucht weten. „Er is weer wat perspec tief. Nu wil ik even nog niet aan Manchester United denken. Dat komt maandag wel. Laten we als club hiervan maar even genie ten." Bij Feyenoord debuteerde oud speler John Metgod op de bank als assistent-coach. De oud-in ternational verhuisde zaterdag voor onbepaalde tijd van satel lietclub Excelsior naar Rotter dam-Zuid. Meijer zei zondag avond dat hij het bestuur niet om hulp had gevraagd. „Maar de komst van Metgod vind ik geen enkel probleem," benadrukte de loyale tussenpaus. „We kunnen perfect samenwerken." Onder leiding van Meijer en Met god werkte Feyenoord zaterdag een training af. Zondag zonderde de Rotterdamse selectie zich een paar uur af in een hotel. „We hebben de afgelopen dagen heel veel gedaan met de spelers groep," verzekerde Meijer, die vrijdag ging vissen met zijn ploeg. „Metgod spreekt heel goed Spaans. En dat maakt de commu nicatie met onze Zuid-Amerika nen een stuk makkelijker. Wij moesten eerder altijd een speler vragen om onze ideeën te verta len." Meijer en Metgod grepen de blamerende thuisnederlaag tegen Fortuna (1-3) aan om een aantal wijzigingen in het elftal aan te brengen. Verdediger Picun en aanvaller Vos moesten tegen RKC op de bank beginnen. Schuiteman en de Ier Connolly, terug van interlandverplichtin gen, waren de vervangers. Van Gastel fungeerde als libero, ach ter de bewakers Van Wonderen en Schuiteman. De kwetsbare vleugelverdedigers Graff en Boateng hadden dit keer min of meer een vrije rol. „Beiden speelden tegen Fortuna met de nodige problemen in de mandek king," legde Meijer uit. „Dat wil de ik ze niet nog een keer aan doen. Ik weet nog niet of we in deze opstelling doorgaan. Elke dag kan er nu een nieuwe hoofd coach met een andere visie bin nenkomen bij Feyenoord. Voor het duel met RKC was dit in elk geval het beste scenario." Gesteund door een fanatiek en positief gestemd publiek ging Feyenoord enthousiast van start. Maar voetbaltechnisch kon de thuisploeg opnieuw niet impone ren. Puur op inzet en kracht dwongen de Rotterdammers een I I I I I MAANDAG 3 NOVEMBER 1997 B1 ■9 Van onze verslaggever Breda - NAC'er Jean Claude Mukanya heeft in de nacht van zaterdag op zondag in de buurt van Mechelen in België een auto-ongeluk ge had. Ondanks de nodige inspanningen slaagde de leiding van NAC er gisteren niet in om duidelijkheid te krijgen over de gezondheidstoe stand van de Zaïrees. „Het schijnt mee te vallen," aldus voorzitter John Peek, die over de toedracht van het ongeval al helemaal geen informatie wist te be machtigen. Aanvankelijk lag Mukanya op de intensive-care-afdeling van een Mechels ziekenhuis, maar daar mocht hij gisteravond klaar blijkelijk weer van af. Peek: „Hij hoeft waarschijnlijk ook niet lang in het ziekenhuis te blijven." Mukanya gold in België als een bekwaam en gevreesd voorstopper, maar maakte zijn faam bij NAC nooit waar. De club zette hem vorig seizoen rap terug naar het reserve-elftal en zoekt sindsdien vergeefs naar een club die de verdediger wil overne men. De uitwedstrijd van NAC tegen PSV van komende zondag begint gewoon om half drie. De commerciële zender Canal+ zou de partij vanaf zes uur live uitzenden, maar daar heeft de Eindhovense politie een stokje voorgestoken. Die wil op de vroege avond geen bussen met NAC-supporters hebben. Het alternatief, het vervoeren van de Breda se fans per trein, is weggevallen wegens werkzaamheden aan de spoorverbinding tussen Breda en Eindhoven. Udine (anp) - In de Nederlandse competitie zit het wel goed. „We dachten niet dat het zo snel zou gaan," bekende voorzitter Van Praag. Maar morgenavond kan het leven van een Ajacied er een stuk minder vrolijk uitzien, kan het seizoen wel al heel vroeg verknald zijn. overwicht af. In de laatste tien minuten van de eerste helft speel de Feyenoord even heel goed. Uit een spectaculaire reeks van zes kansen scoorde alleen Graff, van dichtbij na een mislukt schot van Bosvelt, 1-0. „Dat mag in de 45e minuut natuurlijk nooit meer ge beuren," mopperde RKC-trainer Peter Boeve, die vond dat zijn ploeg te angstig had gespeeld. Na de rust bleef de wedstrijd ar moedig. Feyenoord wilde wel, maar kon niet. Het legioen rea geerde opvallend mild op het ge ploeter van de thuisploeg. Winst was het enige dat telde. Pas een kwartier voor tijd loste Van Wan- rooy het eerste serieuze schot op het doel van Feyenoord. Invaller Vos (twee) en Graff misten daar voor nog aardige kansen. Vier minuten voor tijd besliste Cruz het duel, met dank aan Vos die met het hoofd een vrije trap van Van Gastel verlengde. De Ar gentijnse spits vierde zijn vierde competitietreffer uitbundig. Door een gebrek aan zelfvertrou wen gingen ook in het duel met RKC bijna al zijn acties de mist in. In de laatste minuut trof Van Wanrooy nog doel met een weg draaiend schot, 2-1. Het legioen ging niettemin opgetogen naar huis. FEYENOORD - RKC 2-1 (1-0). 45. Graff 1-0, 86. Cruz 2-0, 90. Van Wanrooy 2-1. Scheidsrechter: Bos sen. Toeschouwers: 20.000. FEYENOORD: Dudek; Boateng, Schuiteman, Van Gastel en Van Wonderen; Bosvelt, Kornejev (79. Claeys), Van Bronckhorst en Graff; Cruz en Connolly (60. Vos). RKC: Van Dijk; Bozovic, Van Wan rooy, Kalezic en Bogers; Nielsen, Van Arum (79, Lammers), Hill en Dos Santos (69. Chiemezie); Rommedahl en Dumbar. Dinsdag speelt Ajax in Italië de return voor de tweede ronde van de UEFA-beker tegen Udinese. De Amsterdammers verdedigen een 1-0-voorsprong. „Verdedi gen, nee... Met die Bierhoff erbij moeten we ze zover mogelijk bui ten ons strafschopgebied hou den," aldus trainer Morten Olsen. Ze zitten bij Ajax op de woens dag wat ongemakkelijk naar de tv te kijken. PSV en Feyenoord in de Champions League, dat doet pijn. Financieel, maar meestal wordt niet meteen aan al die mis gelopen miljoenen gedacht. Nee, het sportieve gemis telt zwaar der. In de Champions League levert een 1-0-overwinning 1,3 miljoen gulden op. Dikke winst. In de UEFA-beker telt 1-0 echter als een magere overwinning. „Het wordt dinsdag weer heel moei lijk. Ik schat onze kansen verder te komen op 50 procent," sprak Olsen. De Deense trainer was vlak na de eerste confrontatie met de Italia nen eigenlijk nog best wel tevre den geweest. „Gewonnen en geen doelpunt tegen. Je weet dat dat Europees belangrijk is. Maar hoe dichter we bij de return komen, des te vaker baal ik ervan dat we toen niet wat vaker hebben ge scoord. We speelden een uur echt heel goed." Udinese speelde sinds het treffen in de Arena slechts één keer: za terdag tegen Juventus. Olsen vond het niet nodig om een spion te sturen. „We weten hoe ze spe len, kennen de spelers, hebben geen geheimen voor elkaar. We wisten dat ze zonder vier basis krachten zouden spelen. Udinese zet alles op de wedstrijd tegen ons. Logisch, ze spelen voor het eerst op Europees niveau." Het programma van Ajax was druk ker, met wedstrijden tegen Feye noord (4-0) en Roda (1-1). Olsen: „Het zelfvertrouwen dat we te gen Feyenoord hebben opgedaan, is na de wedstrijd tegen Roda echt niet verdwenen. We hebben er alleen weer een paar vervelen de kleine blessures aan overge houden." De lijst is aanzienlijk. Laudrup en Babangida reisden niet mee naar Udine. Frank de Boer, Tobi- asen, Dani, Oliseh, Arveladze en Witschge zijn allesbehalve fit. Olsen koos er daarom voor ook Turpijn en Juan mee te nemen. Beiden speelden dit seizoen nog geen minuut in Ajax 1. „We zullen er voor wel elf fit krij gen," sprak Olsen. Maar in vorm? „Normaal zijn er één, twee niet in vorm. Dat valt in de ploeg nog wel op te vangen. Maar tegen Ro da waren het er vier, vijf. Ach, Udinese heeft ook kleine pro bleempjes. Dinsdag is de vorm van de dag bepalend." Haarlemmermeer - De Floriade 2002 wil de start van de Tour de France naar de gemeente Haar lemmermeer halen. Drs. Maarten van Erven, algemeen directeur van de Floriade, ziet zijn mega- tuinevenement als kapstok om het grootste wielerspektakel ter wereld naar Noord-Holland te brengen. Vooral de Rabo moet een belangrijke rol gaan spelen. De geldschieter van Neerlands belangrijkste professionele wie lerploeg is namelijk tevens hoofdsponsor van de Floriade. (ADVERTENTIE) er ook steeds meer te beleven op Het Net. En vooral te vinden. Want wat u ook zoekt en wat u ook wilt weten, zonder moeilijk te doen vertelt Het Net precies waar u moet zijn en hoe u er moet komen. Alles in het Nederlands, dus makkelijker kan het niet. Reden temeer om ook de gratis cd-rom aan te vragen. Dat kan bij De Boekelier, Bruna, het postkantoor of Primafoon. Maar u kunt ook bellen: 0800-0402. Dan zit u morgen al op Het Net. ifjfin-ii'jgsKat t ■mwi

de Stem | 1997 | | pagina 13