deStem Zimmermann sluit zijn dossier Stanley Kubrick: de mysterieuze perfectionist tm Al Gallodoro krijgt zaal moeiteloos plat Duitse voorganger van 4Opsporing verzocht' al dertig jaar populair DESTBM 4 A Clockwork Orange' draait al vijf jaar in Amsterdamse bioscoop BBC-tv maakt serie naar boek Rushdie Hitchcock- postzegel Gids MAANDAG 3 NOVEMBER 1997 A7l piEDERLAWtf» 1 i Y 8,00 9.07 8.55 Na dertig jaar en exact driehonderd uitzendin gen van 'Aktenzeichen XY... ungelöst' gaat pre sentator Eduard Zim mermann (68) definitief met pensioen. De 'tv- sheriff' van het tweede Duitse net (ZDF) kan te vreden terugblikken. Van de 2700 behandelde misdrijven werd 41 pro cent opgelost. Portret van de peetvader van 'reality tv', die ooit door een Sovjet-rechter tot 25 jaar dwangarbeid werd veroordeeld. Door Ron Buitenhuis Een van de bekendste en felste tegenstanders van het Duitse opsporingspro gramma Aktenzeichen XY...ungelöst was RAF- terroriste Ulrike Meinhoff. In de jaren zeventig dreig de ze met een aanslag op presentator Eduard Zim mermann, nadat die in zijn programma aandacht had besteed aan de Rote Armee Fraktion. XY was volgens Meinhoff een repressief in strument van de Duitse Staat. Zimmermann en zijn gezin moesten onder duiken en werden maan denlang de klok rond be waakt. Die brisante tijden zijn voorbij. Vandaag de dag is er nog slechts sporadisch politiebewaking rond zijn Münchense kantoor en bij de ZDF-studio's. Waar Zimmer mann woont wordt echter nog al tijd angstvallig geheim gehou den. „Zolang de georganiseerde misdaad in Duitsland niet de Ita liaanse wraakzucht heeft, voel ik me redelijk veilig", getuigde Zimmermann eerder in deze krant. „Sterker nog, soms krijg ik brieven van gangsters die trots zijn dat hun foto bij ons op tv is Eduard Zimmermann, 'Der Boss', stopt na dertig jaar met 'Aktenzeichen XY...ungelöst' op de Duitse tv. FOTO WINFRIED RABANUS geweest. Als je niet bij Akten zeichen bent geweest, ben je blijkbaar geen echte zware jon gen in dat milieu." Zimmermann heeft in dertig jaar XY eerder last gehad van de so ciale dwangbuis die hem werd opgelegd. Wie op wetsovertre ders jaagt, moet in de publieke opinie brandschoon zijn. Een fo to waarop Zimmermann met zijn Mercedes door het rode licht rijdt, was ooit voor menige Duit se boulevardkrant dan ook voor pagina-nieuws. Ofschoon Zim mermann een bekende tv-Duit- ser is, heeft hij zijn populariteit nooit commercieel te gelde kun nen maken. „Voor Aktenzeichen had ik een onberispelijk imago nodig. Re clame maken voor waspoeders of sigaretten past daar niet in. Hooguit voor deursloten", aldus de man die door zijn 45 mede werkers consequent Der Boss wordt genoemd. Zelfs door zijn blonde stiefdochter Sabine, die elke XY-uitzending een tussen stand geeft van de kijkersreac ties. Na dertig jaar is Aktenzeichen XY...ungelöst nog altijd een van de populairste programma's van het ZDF. De Duitse voorloper van Opsporing Verzocht trekt met 14 miljoen kijkers per afle vering, ruim tien keer zoveel pu bliek als de Nederlandse variant. Ook in Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, België, Nederland en Denemarken stemmen duizen den tv-kijkers elke laatste vrij dag van de maand trouw af op Duitsland 2. Vooral de drie mis daden die elke uitzending realis tisch worden nagespeeld, blijken sinds de start in 1967 te boeien. In feite is het de oudste variant van wat we vandaag de dag rea lity tv noemen. Het bevredigt de nieuwsgierigheid van de kijkers, maar benadrukt tegelijkertijd dat iedere burger van het ene op het andere moment slachtoffer kan worden van criminaliteit. Tekenaar Eduard Zimmermann werd 4 fe bruari 1929 in München geboren. In 1947 studeerde hij af als bouwtechnisch tekenaar. Via een job in het Zweedse Stokholm kwam hij in aanraking met de journalistiek. In 1949 vertrok hij voor een West-Duitse krant naar Oost-Duitsland voor een repor tage over verboden oppositie groepen in de DDR. Hij werd op gepakt wegens spionage en in Potsdam door een Sovjet-rechter tot 25 jaar dwangarbeid veroor deeld. Na vijf jaar kreeg hij am nestie. Nooit heeft hij publieke lijk willen praten over zijn leven achter prikkeldraad. Als persoon komt Zimmermann als een ietwat norse, afstandelij ke man over. Zijn gierigheid is in Duitsland een publiek geheim. Hij stapte ooit van zijn favoriete mini-Davidoffs over op kleine ci- garillo's van het Deense merk Pi- ti's. Die waren niet lekkerder, maar wel vijf cent goedkoper. Met een Mercedes doet hij mini maal tien jaar, en bij de ZDF- wasserette in München vinden de wasdames regelmatig overhem den van Zimmermann met een label uit 1987. „Mijn materiële wensen zijn zeer beperkt. Dat heb ik van huisuit meegekregen. Mijn oma stamt uit het arme Maagdenburg (voorma lige DDR). Wij zijn niet met een gouden lepel opgevoed. Hier wordt niks over de balk gegooid. Mijn vrouw moet bij voorbeeld niet aankomen met een pelsman tel van 6000 Mark, omdat die toevallig 5000 Mark was afge prijsd." In 1962 treedt Zimmermann, na een korte carrière bij der Spiegel, in dienst bij het ZDF. Twee jaar later start hij Vorsicht Falie, een programma dat de kijkers waar schuwt voor de trucs van oplich ters en informeert over preven tieve maatregelen tegen inbraak en diefstal. Na veel vijven en zes sen is de Duitse justitie in 1967 bereid mee te werken aan een op sporingsprogramma over de har de criminaliteit. Aktenzeichen XY...ungelöst (Dossiernummer XY...onopgelost) is geboren. Het blijkt een daverend succes: veertien minuten na de eerste uitzending wordt de eerste ver dachte in de kraag gegrepen. Na de achtste aflevering wordt de eerste moordenaar gepakt. Nu dertig jaar later heeft Zimmer mann 2700 misdaden behandeld. Daarvan is 41 procent opgelost. Door bemiddeling van Akten zeichen XY zijn 850 verdachten gearresteerd, onder wie 566 moordenaars, 579 overvallers, 455 oplichters, 141 inbrekers, 13 terroristen en 7 brandstichters. Kritiek Anderzijds is er al dertig jaar kritiek op het programma. XY zou oude wonden openhalen bij slachtoffers c.q. nabestaanden van misdrijven. Het zou onnodig angstgevoelens onder de bevol king opwekken. Maar bovenal zou het kijkers aanzetten tot mensenjacht en leiden tot valse beschuldigingen en verdachtma kingen. Vier keer werd een pro ces tegen het ZDF aangespan nen, maar even zo vaak werd XY van alle aantijgingen vrijgespro ken. Onderzoek van de universi teit van Hildesheim wees zelfs uit dat veel kijkers zich door Ak- tenzeichen XY bewust worden van gevaarlijke situaties in het leven, en er bovendien alerter op reageren. Van Eduard Zimmer- mann's standaardzin Leichtsinn führt nicht selten bis zum Mord blijkt dus enige preventieve wer king uit te gaan. Benieuwd of zijn opvolger, de 39-jarige jour nalist jurist Butz Peters, dat ook kan bewerkstelligen. Breda - De Nieuwe Veste. Con cert door Al Gallodoro en de Original Victoria Band. Ge hoord op 1 november. Door Hans Rooseboom In de volgepakte concertzaal van De Nieuwe Veste in Bre da gaat een warm applaus op wanneer Al Gallodoro het podium betreedt. Vanaf de eerste minuut weet het pu bliek dat het goed zit, want Gallodoro gaat er direct voor honderd procent tegenaan. Al Galladoro (84) is klein van stuk, maar dat is het enige kleine aan hem. Met zijn versie van Lo ver Come Back To Me, het eerste nummer, overdondert hij de zaal, niet in het minst door zijn vingervlugheid en zijn onuitput telijke longinhoud. Gallodoro, Amerikaanse klari netlegende, speelt met de Origi nal Victoria Band en de sfeer op het podium is ontspannen. De meester goochelt met twee bril len ('Ik heb staar'), kiest er één uit, kijkt in zijn partij en conclu deert: „Ik ken deze muziek niet." Dat weerhoudt hem niet los te barsten in een van de reeksen su persnelle triooitjes en drieklank jes die een hoofdbestanddeel van zijn spel vormen. Er zitten verschillende klarinet tisten in de zaal die met ongelo vige blik de verrichtingen van hun bejaarde collega volgen. En op het podium zitten drie jeugdi ge rietblazers van wie het ontzag voor de meester in him midden afstraalt. Muziekmaken op deze snelheid en op deze sterkte is pure top sport. Maar Al Gallorodo be schikt over zo'n ijzersterk gestel dat de inspanning hem geen zichtbare moeite kost. Je moet maar geluk hebben. En geluk heeft hij, want Gallodoro geniet en is dolblij met de volle zaal die speciaal voor hem gekomen is. De Original Victoria Band is overigens op z'n best. Het orkest heeft een repertoire in huis va riërend van gevoelige ballads tot pure, zij het strak gediscipli neerde vrolijkheid. Langzame nummers als Stardust, More Than You Know, Body and Soul en Again speelt de OVB in vol dragen, zacht zwevende arran gementen. Bijna vijf jaar aan een stuk, nu 254 weken, draait 'A Clockwork Orange' van Stanley Kubrick in de Amsterdamse Movies. Het is een van de hoogte punten uit het werk van de Amerikaanse regisseur, die niet veel films heeft gemaakt. Maar 'Paths Of Glory', 'Spartacus', 'Lolita', 'Dr. Strangelove', '2001', 'Barry Lyndon' en 'The Shining' zijn wel meesterwerken. Zijn laatste film, 'Full Metal Jacket' dateert al weer van tien jaar geleden. Sindsdien is het stil rond Stanley Kubrick. Wie is deze mysterieuze perfectionist? Een portret. Door Wil Kester In Groot-Brittannië is het nog steeds bijna onmogelijk de film A Clockwork Orange in de bioscoop te zien. In film huizen wordt de vertoning oogluikend toegestaan - en de video thuis is een mogelijk heid. Maar aan een normaal roulement zoals nu al weer vijf jaar achtereen in de Am sterdamse Movies komt Stan ley Kubricks meesterwerk aan de overkant van de Noordzee nog altijd niet toe. A Clockwork Orange is al ruim 25 jaar omstreden in Groot-Brit tannië. Niet lang na de première in 1971 haalde regisseur Stanley Kubrick zijn film hoogstpersoon lijk uit de roulatie. Londen werd in de beginjaren zeventig regel matig opgeschrikt door gewelds misdaden, waaronder groepsver krachtingen. De populaire pers legde al snel een lijntje uit naar de film A Clockwork Orange. Volgens de pulppers zou Kubrick daarin ge weld en verkrachting verheerlij ken. Enkele arrestanten ver klaarden voor de rechtbank zelfs door de hoofdpersoon in de film, de volslagen amorele Alex, te zijn geïnspireerd. Kubrick nam geen afstand van zijn film, een intrige rende combinatie van zwarte hu mor en meedogenloos geweld. Maar hij wilde niet verantwoor delijk worden gesteld voor de la ge instincten, die A Clockwork Orange blijkbaar bij sommigen losmaakte. Daarom dwong hij distributeur Warner Bros tot een vertoningsverbod voor Groot- Brittannië. In de loop der jaren zou dat tot enkele processen te gen overtreders leiden. Stanley Kubricks stap tekent de eigenzinnigheid van de regisseur. In zijn films vóór A Clockwork Orange had de in Amerika gebo ren, maar in Engeland woonach tige Kubrick daar al regelmatig blijk van gegeven. En hij zou dat ook blijven doen. Die eigenzin nigheid en zijn zucht naar per fectie zijn inmiddels legenda risch geworden. Fotocamera Bijna zeventig jaar geleden, op 26 juli 1928 werd Kubrick in New York in de Bronx geboren als zoon van een welgestelde arts. Op school is hij een belabberde leerling, die óf ziek is óf spijbelt. Wanneer Stanley twaalf wordt krijgt hij van zijn vader, een ca deau, dat de verdere lbop van zijn leven gaat bepalen: een echte Stanley Kubrick werkt in stilte aan een nieuwe film fotocamera, geen kinderspeel goed. Zou hij al sociale contacten met de kinderen in de buurt hebben gehad, dan behoren die vanaf dat moment totaal tot het verleden. Stanley fotografeert of zit in de doka. Op zijn zestiende slaat hij zijn eerste financiële slag. Zijn foto van een terneergeslagen man bij een kiosk met krantenkoppen die het overlijden van president Roosevelt melden levert hem 25 dollar op van Look. En een baantje bij het fototijd schrift. Kubrick zal er tot zijn 21e blijven werken. Dan werpt de fanatieke bioscoopbezoeker zich volledig op het maken van films. Zijn eerste, de documen taire Day of the Flight, verkoopt hij voor 4000 dollar aan RKO Pa- thé. Hij gaat vervolgens speel films maken. Waarbij hij af dwingt in creatief opzicht volle dig de vrije hand te hebben. Die lijn zal Kubrick de rest van zijn loopbaan blijven volgen. In 1956, hij is dan 27, zingt de naam Stanley Kubrick voor het eerst in Hollywood rond. Hij heeft net The Killing voltooid, een film noir over een ingewik kelde roof op de renbaan. On middellijk wordt een parallel ge trokken met een ander wonder kind, Orson Welles, die vijftien jaar eerder zo overdonderend had gedebuteerd met Citizen Ka ne. Maar Kubricks debuut was een stuk minder dan dat van Welles. Zijn beste werk moest nog komen. Paths Of Glory bij voorbeeld, Kubricks epos over de loopgravenoorlog. Naast de on verhulde pacifistische stelling- name kleeft aan de film ook Ku bricks bijna maniakale zorg voor het authentieke detail. De siga retten die de Franse soldaten ro ken, de kranten, de liedjes, hun onderwerpen van gesprek, alles had Kubrick minutieus onder zocht. Ruimtevaartfilm Tien jaar later zal hij datzelfde doen voor wat voor velen geldt als de ultieme ruimtevaartfilm, 2001: A Space Odyssey. Kubrick leest alles wat los en vast zit over het heelal, computers en robots. Het resultaat is een onvergetelij ke ruimtereis, een visueel festijn en een robot, HAL, die geloof waardige menselijke trekken be zit. Wanneer enkele maanden na de première Neil Armstrong en de zijnen terugkeren van hun reis naar de maan krijgt Kubrick van de astronauten te horen, dat hij er met zijn film niet ver naast zat. De regisseur kon wel een steuntje in de rug gebruiken, want zijn onheilspellende toekomstvisie was door de kritiek niet bijster goed ontvangen. Tegenwoordig geldt 2001 als een meesterwerk. Vietnam Hoe ver Kubrick gaat om zijn films zo authentiek mogelijk aan te kleden bewees hij met zijn meest recente productie, de al weer tien jaar geleden uitgeko men Full Metal Jacket. Het ge deelte van de film, dat in Viet nam speelt werd geheel opgeno men op het terrein van een gasfa briek aan de Theems in het ooste lijk stadsdeel van Londen. Daar herschiep Kubrick het Hué ten tijde van het Tet-offensief door tientallen palmbomen uit Spanje te laten over vliegen. Die liet hij tussen plastic planten uit Hongkong poten. Bovendien huurde hij duizenden Vietname- se figuranten in. Wie de film over een peloton Amerikaanse mari niers ziet waant zich in Vietnam. Net als bijvoorbeeld bij Apoca lypse Now - met dit verschil dat Francis Ford Coppola zijn film op de Filipijnen draaide. Naast het aanwenden van de al lernieuwste technieken - Ku brick gebruikte in The Shining als een der eersten de Steadicam - was indertijd ook het gebruik van bestaande muziek in zijn films revolutionair. Zo gaat aan het slot van Dr. Strangelove de wereld tenonder, terwijl Vera Lynn We'll Meet Again zingt en is Also Sprach Zarathustra van Richard Strauss niet uit 2001 weg te denken. Heel macaber gebruikt Kubrick in A Clockwork Orange de mu ziek. Niet alleen is de verdorven Alex, een fantastische rol van Malcolm McDowell, een enorm bewonderaar van Beethoven en vormt diens Negende zo'n beetje de soundtrack van de film, tij dens een gruwelijke verkrach tingsscène laat Kubrick zijn hoofdrolspeler Singin' in the Rain ten gehore brengen. Achte loos, maar het werkt wel. Sinds de opnamen voor Lolita (1962), toen hij voortdurend met de censuur in de clinch lag, woont Kubrick in Engeland. Hij is nauwelijks benaderbaar en kwam vorige maand ook niet op dagen in Venetië om daar een Gouden Leeuw voor zijn hele oeuvre in ontvangst te nemen. Kubricks filmwerkzaamheden zijn alleen bekend bij de hoogste bazen van Warner Bros. Naar verluidt wordt medio 1998, wel licht rond zijn zeventigste ver jaardag, een nieuwe film van Ku brick uitgebracht. De eerste in elf jaar. De titel Eyes Wide Shut), de hoofdrolspelers (het echtpaar Ni cole Kidman en Tom Cruise) en het thema (seksuele obsessie en jaloezie) zijn bekend. Buiten Ku brick heeft echter nog niemand de ongemonteerde opnamen te zien gekregen. En zoals altijd had hij weer de absolute artistie ke vrijheid. Het resultaat is vooralsnog een mysterie. En zal gezien Kubricks zucht naar perfectie nog wel even op zich laten wachten. Het maakt de nieuwsgierigheid naar Eyes Wide Shut alleen maar groter. 3.49 In die nummers laat Al Gallo doro overigens horen dat hij ooi heel mooi lyrisch en warm kaï spelen, in dit geval op altsax. Dit is heerlijke muziek diei doet wegdromen. Muziek die a rijk is als de tijd waarin ze om stond, vlak voor de beurskrac! D.26 van 1929. Het Amerikaanse pa bliek was het meest verwende a welvarende uit de wei schiedenis, zich nog van geei onheil bewust, en nam op mu ziekgebied slechts genoegen ine 3,40 het rijkste dat er geboden koi worden. Luister eens naar een numme als When, hoe mooi breed dat opgebouwd, wat een fraaie vol zinnen, hoeveel tijd zo'n num mer krijgt. En hoor hoe de 0V1 S.30 meer dan voortreffelijk is uitgt rust om zo'n verhaal tot klinka te brengen. Hulde ook maar eens voor de on vermoeibare werkers aan de ba sis, de ritmesectie die nooit maat rust heeft: sousapho Jan Kanters, banjoiste/gitarisli José Smehuyzen en de man een breed assortiment tikjes roffeitjes en afgeknepem bet kentjes in huis heeft, Pierri Schraven. 9,00 0,30 Den Haag (anp) - De Brits omroepmaatschappij BBC is van plan een vijfdelige tele visieserie naar het boek Md- night's Children van Salmai Rushdie op te nemen in Sri Lanka. De serie krijgt 4 naam Saleem's Story, om ti voorkomen dat het project al te veel in de schijnwerpers komt te staan. Aanvankelijk was het de bedoe ling de serie op te nemen in dia, waar Rushdies verhaal ziek afspeelt, maar New Delhi wei gerde de BBC daarvoor toestem ming te geven uit vrees dat de spanningen tussen hindoes es moslims er door zouden wordei aangewakkerd, zo meldde Britse krant The Guardian, Een Srilankaanse parlementa riër heeft de kwestie aan de orde gesteld in een poging het projet te verhinderen. „Rushdie is een omstreden guur die de Heilige Profeet hee! islamitische afgevaardigd! Azwar. Hij verwees daarbij naai de serie daar op te nemen. De Britse producent Christop her Hall zegt dat het kaanse ministerie van Buiten landse Zaken het script gelezen en toestemming gegeven heeft om in januari met het fil men te beginnen. Midnight's Children werd toef het uitkwam in India verboden omdat premier Gandhi er journaal Get the Picture (h) Ontbijt tv met om 7.30, 8.00 en 8.30 uur Journaal en om 7.43,8.15 en 8.45 uur (NOS) Sportjournaal journaal De ochtenden Ook dat nog (h) Het andere gezicht (h) los op 1 (h) Service uur (h, tot 12.58) The House of Eliott (h) Jos op 1 Alles kits met Nudnik; 17.23 Jij ik; 17.38 De wereld rond in zes verha len; 17.48 Alles kits kwis Growing Pains, comedy Get the Picture, quiz Willem Wever Waku waku, spelletje Journaal Netwerk, actualiteiten Weeroverzicht Voor elkaar! Reportage Tussen kunst en kitsch, compila tie Dokument: In vuur en vlam (h) Miniatuur (h) Cheers, comedy (tot 00.14) NEDERLAND 2 13.35 Aspecten van de Middeleeuwen. Afl. 1 (tot 09.20) Arbeid en samenleving (tot 09.50) Huisje boompje beestje (tot 10.20) Dossier geschiedenis: Het drama van Lidice (tot 10.50) New Reports: North Wales en The Borough of Brent (tot 11.30) Journaal Studio Sport (h) Te huur (h) Spreekuur. Thema: Politiek (PP): GPV (h) Journaal Ik Mik Loreland De ark van Stekeltje Wild Horizons 2-Waterdancers: de fuut 2Vandaag, actualiteiten met om 17.30 en 18.00 Journaal, 18.43 Sportjournaal en 18.51 Hoofdpun ten uit het nieuws gevolgd door het weer Radar, consumentenprogramma Buskruit, zeven studenten wonen en werken samen aan uitdagende technische projecten. Afl. 1 Unspoken Truth, speelfilm Het elfde uur Studio NOS, sportmagazine met om 23.30 uur Journaal en beelden van de handbalwedstrijd Tachos-VNL (heren) De euro. Afl. 1 NEDERLAND 3 2.00 Journaal 12.07 MiddagEditie met om 12.30 uur Sportjournaal 3.00 Journaal 3.08 Kassa (h) 3.39 Barend Witteman (h) 4.04 ZaterdagavondLINGO (h) 4.26 Buitenhof (h) BELGIË FRANS 1 5.35 lei bla bla, kindermagazine 16.35 es routes du paradis, serie 17.30 The beledigd en besmeurd", aldusi 'reets of San Francisco, misdaadserie 18.30 Régions soir 18.50 Cartes sur table, nagazine 19.10 Le quotidien des sports de beweegredenen van India ol 3-30 Nieuws 20.10 L'écran témoin: Sai- geen toestemming te geven oi on Baby, Engelse tv-film uit 1995 21.50 «ran témoin: Débat. Discussieprogram- ia. Thema: adoptie van buitenlandse kin eren 23.10 Laatste nieuws BELGIË FRANS 2 I6.50 lei bla bla, kindermagzine 17.501 éléchat 17.55 lei bla bla 18.55 Régions «ir 19.10 Gourmandises, culinair magazi- fe 19.30 Nieuws 20.15 L'écran témoin: aigon Baby, Engelse tv-film uit 19951 gunstig in werd afgeschilderd. 145 Du poil de la béte, dierenmagazini Rushdies volgende boek Shunt werd in het buurland Pakista» geweigerd omdat met de das heersende kliek de vloer wal aangeveegd. Met het verschijn® van The Satanic Verses wasvou -Rushdie de boot aan. De toen malige geestelijk leider Iran, ayatollah Khomeini, sprak een fatwa over hem uit en riep alle moslims op te schrijver te doden. Sindsdien leeft ondergedoken. Washington (ap) - Master ojsus pense Alfred Hitchcock wordt door de Amerikaanse posterij® opgenomen in hun serie postze gels over de groten van de fil® wereld, de zogeheten Legends Holly wood-serie. De postzegel van 32 dollarcent met de beeltenis van de alt'l* nors kijkende filmregisseur zwart en wit, komt vol op de markt. Janet Leigh, de ster uit Hit* cock's klassieker Psycho, en Z1L dochter Patricia Hitchcoc O'Connell, waren eregast bij plechtige onthulling van de gel. Hitchcocks zegel is de vier in de serie Legends of lywood. Eerder viel die eer te beurt de legendarische filmsterr Marilyn Monroe, James Dean e Humphrey Bogart. 2.10 Laatste nieuws 22.35 Javas, uit- aanstips 22.40 L'hebdo 23.10 Cartes surf able, magazine (tot 23.25) DUITSLAND 1 I5.30 Morgenmagazin 09.00 Heute 09.0? 't- Mona Lisa 09.45 Rheuma-Gymnastil 0.00 Heute 10.03 Weltspiegel 10.4§ echt in Deutschland 11.00 Heute 11.0 ambi 1997, gala (h) 12.35 Lander-Repori 2.44 Presseschau 13.00 Mittagsmagazii: 3-45 Plusminus-News 14.00 Tagesscha1 4-03 WunschBox, amusement 15.00 Ta esschau 15.15 Abenteuer Wildnis 16.0' l'ege, talkshow 17.00 Tagesschau 17.1! 'riant, magazine 17.55 Verbotene Lieb erie 18.25 Marienhof, serie 18.55 Tanjl erie 20.00 Tagesschau 20.15 Expeditie en ins Tierreich 21.00 Report 21.40 Li 'engrube, serie 22.30 Tagestheme 3.00 Tatort, misdaadserie 00.30 Nach nagazin 00.50 (ZW) The Crash, speelfilm| DUITSLAND 2 ■30 Zie Duitsland 1 13.45 Die Biene M: 8 14.10 Sprechstunde bei Dr. Franke, ton, jeugdserie 14.22 Logo, jeugdjoi 'aal 14.30 Mittendrin, milieumagazit 4.55 Theos Geburtstagsecke 15.00 Hei 3-05 Tier-Praxis 15.25 Verkehrsgerici iedramatlseerd verkeersongelukkf 0 Heute 17.15 Hallo Deutschland, i jazine 17.40 Leute Heute, magazl '■50 her Alte, misdaadserie 19.00 Hei 9.25 WISO, sociaal-economisch magaz] 40-15 Der Ausbruch, tv-film 21.45 He' 2.15 Uncovered, speelfilm 23.55 He| 'acht 00.10 Nachtexpress (tOtOZ.45) 8.00 Ta$rifó vor 20 Öjireifljil.isl .rn 08.30 Têlefcolle$ u. c#sus 1 30 t-okalzeit llüb Excij&jv: Oe Sb.

de Stem | 1997 | | pagina 10