Kamer boos over ere -tarieven Uitsluitend bij Libertel: naast Regiovoordeel nu ook f 99,99 voordeel. Sadda inspec VS lar 'Beurs geen semi-criminele organisatie' Hart saneringsplan varkens zal overeind blijven rfeerin W Olifantvrouwtje opgemeten Commerciëlen boos op TeleKabel 'Euro-pensioenen zijn fiscaal niet aftrekbaar' ■■1 Libertel DE STEM BINNENLAND A4 NS jagen reizigers auto in' DE STEM COMMENTAAR Marketeers, geen musketiers Drentse kiezer laat 't afweten LIBERTEL DE STEM Uit commissie Nederlandse zaakgelastigde Suriname naar arrestanten i i i i i DONDERDAG 30 OKTOBER 1997 „■km® Van onze redactie binnenland Den Haag - De Amsterdamse effectenbeurs is geen semi- erimïnele organisatie. Wel is h£t nodig beurshandelaren voortaan beter te controleren en hun verleden na te trek- kfen. Dat zei minister Zalm (WD, Fi nanciën) gisteren in de Tweede Kamer. En: „We moeten niet in hfet wilde weg de integriteit van allerlei mensen aan de orde gaan sljellen." De Kamer is verontrust vanwege de fraudezaak op de beurs die het Openbaar Ministerie op het spoor is. Daarbij wordt de direc tie van het effectenkantoor Leemhuis Van Loon onder meer verdacht van misbruik van voorwetenschap. CDA en D66 spraken van een sfeer op de beurs van 'ons kent ons' en 'vriendjespolitiek' die de fraude mogelijk maakte. Alle partijen vroegen zich af of het toezicht niet tekort schiet. Ook werd de vraag gesteld hoe het mogelijk is dat de hoofdverdach te Han V. directeur kon worden direct nadat hij bij een ander kantoor wegens fraude op staan de voet was ontslagen. Zalm zei dat De Nederlandsche Bank (DNB) en Stichting Toezicht Ef fectenverkeer (STE) niet geluk kig waren met de volgens hen te zachte aanpak van V. „Maar ze hebben toen niet doorgebeten. Waarom is mij niet bekend." Zalm benadrukte dat de controle de afgelopen jaren grondig is verbeterd. De STE, de Economi sche Controledienst en de Finan ciële Opsporingsdienst zijn uit gebreid om meer aandacht te kunnen besteden aan beursfrau de. Volgens de minister is deze zaak een eerste gevolg van die uitbreidingen. Hij verwacht dat er meer fraudezaken zullen vol gen. De minister zegde op aan dringen van de Kamer toe om iets te doen aan het gebruik van coderekeningen. Hij gaat praten met De Nederlandsche Bank en de Stichting Toezicht Effecten verkeer over het aanscherpen van de regels. Hij denkt aan een regeling waarbij de STE instel lingen verplicht om de identiteit te melden achter nummerreke ningen waarmee op de beurs wordt gehandeld. Ook vindt Zalm dat 'een wat pit tiger aanpak' gewenst is bij het natrekken van antecedenten bij beurshandelaren. Aan nieuwe bevoegdheden van de STE denkt de minister op dit moment niet, maar hij staat wat dat betreft open voor suggesties. ïosl Van onze Haagse redactie Den Haag - De Tweede Kamer wil dat de Nederlandse Spoor wegen de tariefsverhoging in de spitsuren ongedaan maken. Minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) moet daarover zo snel mogelijk met de directie van de NS om de tafel gaan zitten. Efen: i pime Kamermeerderheid had. gisteren forse kritiek op het besluit van NS om de tarieven in de spits fors te verhogen. Kamer lij Van Gijzel (PvdA) vindt dat Jorritsma de NS 'op hun donder mjoet geven'. Volgens Rosenmöl- ler (GroenLinks) jaagt NS de treinreizigers met de maatregel de auto in. NS verhoogt de prijzen van abonnementen in de spits met bijna 1 procent. Verder wordt het gebrpik van familie-abonnemen ten medio volgend jaar aan ban den gelegd. Gezinsleden van kaarthouders kunnen alleen nog buiten de spits reizen. Forensen kan dat duizenden guldens per ja|ar gaan kosten. De Tweede kamer is boos omdat dé verzelfstandigde NS zich niet zou houden aan eerder gemaakte afspraken over tariefsverhogin gen. Een woordvoerder van de Np wees de kritiek gisteren van de hand. De NS zouden de tarie ven gemiddeld met zo'n 5 pro- cept mogen verhogen. De maat regelen zouden daar ver onder blijven. Lovers Dë Kamer had gisteren ook kri tiek op de minister zelf. Jorrits ma gaf treinmaatschappij Lovers onlangs een vergunning voor het vervoeren van passagiers tussen Den Haag en Leiden en in het Gooi. Daarmee handelde ze vol gens de PvdA in strijd met eerde re afspraken met de Kamer. „De minister heeft de Kamer een kunstje geflikt", zei PvdA'er Van Gijzel boos. „We hadden afge sproken geen vergunningen te geven voor het verschijnen van een rapport over de toekomst van het spoor. De gang van zaken be valt mij helemaal niet." Budget De Kamer vindt ook dat Jorrits ma meer moet doen aan de be strijding van files. Die nemen nog steeds in aantal toe. Jorrits ma zei eerder dat er geen geld is voor extra maatregelen omdat de aanleg van hogesnelheidslijn en Betuwelijn een flink deel van het budget opslokken. CDA'er Reitsma stelde voor tol wegen en aan te leggen om de fi les te bestrijden. Die wegen moe ten worden gebouwd en gefinan cierd door het bedrijfsleven, die het recht krijgen om geld te vra gen voor het gebruik van de weg. De minister reageert vandaag op de opmerkingen van de Kamer. VAN LICHTSTAD naar stad der lichte zeden: Philips' verhuizing i. schok voor het Brabantse land. Maar vooral is dat de wijze waaropi» afscheid van Eindhoven beargumenteerd wordt. Topman Boonstra zegt weliswaar begrip te hebben voor de bezwaren uit de regio en uit het eigen bedrijf, maar daar niet op in te kunnen gaan. Hooghartig klinkt het dat hij nu eenmaal meer weet, over mee| informatie beschikt dan zijn criticasters. Een zwaktebod. Gegevens en argumenten die niet over te dragen zijn of niet naar buiten gebracht kunnen worden, zijn doorgaans niette gen het daglicht bestand. Het lijkt erop dat Boonstra zich verschuilt omdat hij zich te onzeker voelt voor een stevig debat. Wat hij wel aan argumentatie op tafel legt, bevestigt dat beeld van on. zekerheid. Hij voert aan dat er een striktere scheiding moet komen tos sen de technologen, die het tot nu toe bij Philips voor het zeggen had den, en de marketeers. Vandaar dat een fysieke scheiding gewenst is Een bedrijfsleiding die niet in staat is schotten te plaatsen waar dat dienstig lijkt, is echter niet voor zijn taak berekend. Een van Boonstra's andere argumenten is dat Philips om niet achter te raken in het zenuwcentrum van financiën en marketing gevestigd moet zijn. Alsof het technologieconcern niet in staat is met de moder ne vormen van communicatie van welke plek ook ter wereld daar com. tinu mee in verbinding te staan. Amsterdam heeft, zegt Boonstra, het juiste klimaat om de goede men sen van buiten aan te trekken. Wat dat betekent, is volstrekt onhelder Alsof internationaal gezochte figuren afkomen op een grachtenappar tement, de Industriële Club of Paradiso. Boonstra zoekt de toekomst van Philips, blijkt uit zijn aanpak, in de snelle wereld van geld en marketing. Als de redding van de multinatio nal moet komen door tegen de markt en de mode aan te schurken»! niet van vrije, onafhankelijk denkende geesten, dan komt het concern pas echt in de problemen. Boonstra is onzeker, hij zoekt het niet in ei gen lijn en innovatie. Hij wil geen bedrijf van onorthodoxe vrijbuiters en ondernemers, maar van trendvolgers. Dat maakt pas echt ongerust Een medewerker van Diergaarde Blijdorp in Rotterdam meet de omvang van de zwangere olifant vrouw Yu Yu Yin op. Ze moet begin volgend jaar bevallen en haar buik heeft op dit moment een om vang van 4.10 meter. foto anp Van onze Haagse redactie Dien Jjlaag - De premie die Europarlementariërs betalen voor hïmvrijwillige pensioenregeling is niet van de belasting aftrek baar. „Als dat in het verleden wel is gebeurd, mag dat niet dóórgaan", zei Staatssecretaris Vermeend (PvdA, Financiën) gisteren in de Tweede Kamer. Vermeend en premier Kok waren door GroenLinks-fractievoorzit- ter Rosenmöller naar de Kamer geroepen om vragen te beant woorden over de exorbitante pensioenregeling die de Europar lementariërs voor zichzelf heb ben opgesteld. Van de 4500 gul den premie per maand wordt 3000 gulden door het Europees Parlement opgebracht. De rest zouden ze van de belasting kun nen aftrekken. Volgens Ver meend is dat wettelijk niet toege staan. Hij beloofde de Kamer de belastinginspecteurs daar nog maals op te wijzen. De Kamer en Kok waren het er over eens dat de hele vrijwillige pensioenregeling zou moeten verdwijnen. De Europarlementa riërs krijgen allemaal al pensioen in hun eigen land. Bovendien is er kritiek op de royale reiskos tenregeling en de 500 gulden per dag voor het bijwonen van de vergaderingen. Europarlementa riërs kunnen dat geld opstrijken en vervolgens naar huis vertrek ken. Kok sprak over 'uitwassen' die niet toelaatbaar zijn. „Er is hier iets flagrant mis. Dit schaadt het gezag en het aanzien van het Eu ropees Parlement. Als er onkos ten worden gedeclareerd die niet worden gemaakt, moeten we dat met de grond gelijk maken." Door Ap van den Berg Den Haag - De Vereniging Commerciële Radiozenders (VCR) en TeleKabel zijn ver wikkeld in een hooglopende ruzie. Inzet is een sterk ver hoogd doorgiftetarief. VCR vindt dat TeleKabel haar het vel over de oren probeert te trekken en heeft gisteren een officiële klacht gedeponeerd bij het Commissariaat voor de Media. TeleKabel, met 600.000 woning aansluitingen één van de vijf grootste kabelexploitanten in ons land, weet van de prins geen kwaad. „Waarom deze power- play van de commerciële radio? Ik verkeerde tot op heden in de veronderstelling dat wij met el kaar in onderhandeling waren", aldus Marion van de Peppel. TeleKabel, dat kabelnetten ex ploiteert in onder meer Gelder land en Overijssel, heeft de prijs voor een plek op de FM-band (stereo) verhoogd van 5 naar 28 cent per abonnee per jaar. Een verhoging per 1 januari aan staande van 560 procent. „Blijk baar probeert men gelijke tred te houden met het inflatietempo van Zuid-Amerikaanse landen", reageert een sarcastische Pieter Cloo van Radio/TV Noordzee Na tionaal. Nek omdraaien Behalve van deze VCR-zender zijn ook de bedrijfsbelangen van Veronica Hitradio, Q FM, New Dance Radio, Radio 538, Radio Jerney Kaagman pr-vrouw van de Vereniging Commerciële Radiozenders hekelt de manier van onderhandelen van Teleka- bel. FOTO ANP 10, Concert Radio, Love Radio, Classic FM, Jazz Radio, Sky Ra dio en Talk Radio in het geding. Woordvoerder De Cloo: „Krijgt TeleKabel zijn zin, dan moet ie dere zender straks in plaats van drie ton anderhalf miljoen gulden per jaar op tafel leggen. Vertaald naar landelijk niveau is dat acht tot negen miljoen gulden. Op die manier draai je commerciële ra dio in Nederland de nek om." Het ergert de zenders dat ze van TeleKabel een, wat ze noemen, 'slikken of stikken-brief' hebben gekregen. „Als er voor 1 januari geen akkoord is, donderen ze ons van de kabel. Fijne manier van onderhandelen", meldt pr-mana- ger Jerney Kaagman. TeleKabel-woordvoerder Van de Peppel zegt de ophef over het voorgestelde doorgiftetarief niet te begrijpen. „Jarenlang is de prijs van vijf cent gehanteerd. Zelfs zonder ooit te zijn geïn dexeerd. Vandaar dat we nieuwe prijzen hebben ontwikkeld." De vraagprijs van 28 cent per abon nee per jaar is volgens haar 'nog onderhandelbaar'. „We hebben overigens met vrijwel alle andere programma-aanbieders intussen een akkoord bereikt. Tot ieders tevredenheid", verzekert Van de Peppel. Ze zwijgt echter over de hoogte van het tarief waarover overeenstemming zou zijn. Sfeerverpestend Van de Peppel noemt het 'sfeer verpestend' en 'not done' dat VCR de onenigheid met TeleKa bel aan de grote klok heeft ge hangen. „Iedere belangstellende heeft een gelijke kans op een fre quentie. Maar ik denk dat VCR bang is dat die naar andere zen ders gaan die een aantrekkelijk programma aanbieden", aldus Van de Peppel. Volgens Dick Benschop van het Commissariaat voor de Media hebben de organisaties in media land kennelijk 'nog veel regule ring nodig'. Hij bespreekt deze en ander mediakwesties vandaag met de Tweede Kamer. Assen (anp) - De Drentse kiezer is gisteren niet warm gelopen voor de raadsverkiezingen in zijn provincie. De eerste uitslagen ga ven een meer dan 10 procent la gere opkomst te zien vergeleken met de gemeenteraadsverkiezin gen van 1994. Toen ging nog bij na 70 procent van de kiezers naar de stembus. „Teleurstellend en heel on Drents", zei het PvdA-Kamerlid Middel over die lage opkomst. Een mogelijke verklaring is de komst van de stemcomputers. Die riepen vooral bij oudere kiezers de nodige angst op. De kiezer in Drenthe lijkt aardig de uitkomsten van de landelijke verkiezingsonderzoeken te vol gen: winst voor de PvdA en de WD, verlies voor D66. De verkiezingen waren nodig vanwege de gemeentelijke herin deling. BINNENLAND KORT Uitbreiding vergoedingen fysiotherapie Den Haag - Minister Borst (Volksgezondheid) is bereid te kijken naar een verruiming van het aantal behandelingen fysiotherapie voor mensen met artrose en met ernstige beperkingen van de mo biliteit waarvoor geen duidelijke diagnose is. Aan een eventuele uitbreiding van het aantal te vergoeden behandelingen, hangt een prijskaartje, aldus de minister gisteren in de Tweede Kamer. Sinds vorig jaar krijgen mensen nog maar negen behandelingen vergoed, tenzij hun aandoening voorkomt op de lijst van uitzon deringen. Die lijst wordt met ingang van 1 januari uitgebreid ol versoepeld. Er komen dan onder meer ook whiplash, botontkal- king en beroertes voor. Luchthaven Markermeer: 80.000 banen Rotterdam - Een luchthaven in het Markermeer zal werk bieden aan 80.000 mensen. De luchthaven, die voor een deel Schiphol moet gaan vervangen, kan in 2010 klaar zijn. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Nederlands Economisch Instituut en Arcadis, de vroeger Heidemij, in opdracht van zes provincies in het noor den en oosten van het land hebben verricht. De kosten variëren van 7,5 tot 22,4 miljard gulden. De luchthaven in het Markermeer zou bestemd zijn voor charter en vrachtverkeer. Het kabinet neemt binnenkort een standpunt in over de toekomst van de luchtvaart in Nederland. De aanleg van de luchthaven in het Markermeer is goedkoper dan een vliegveld op een eiland in zee, begroot op 33 tot 70 miljard gul den. '2,5 miljard nodig voor miljoen armen' Hilversum - FNV-voorzitter L. de Waal wil dat het kabinet jaar lijks 2,5 miljard uittrekt voor armoedebestrijding. Volgens hem is er een inhaalslag nodig om de positie van circa een miljoen mensen structureel te verbeteren. In de plannen van De Waal zouden arme gezinnen jaarlijks een toeslag van 1400 gulden te gemoet kunnen zien. De Waals claim op een kwart van de be schikbare begrotingsruimte staat in zijn visie niet buiten de rea liteit. „Het geld is er. Wij moeten de verkiezingsprogramma's zien te beïnvloeden", aldus De Waal die zijn voorstel vandaag toelicht op de zogeheten Sociale Conferentie in Ede. (ADVERTENTIE) Vandaag is in de Tweede Kamer een hoorzitting over de forse inkrimping van de varkensstapel. Een meerderheid hikt nogal aan tegen dit plan van landbouwminister Van Aartsen. Maar de hoo|dlijnen van het plan zullen waarschijnlijk overeind blijven. Door Bas de Vries Den Haag - Valt er nog te ontko men aan een 'kille sanering' van de Nederlandse varkenshoude rij? De boerenlobby heeft zijn laatste hoop op de Tweede Ka mer gesteld. „De brieven komen bij tientallen binnen", zegt Dee'ei*1 Ter Veer. „Zet vier boe ren bij elkaar en ze komen met een alternatief herstructure ringsplan", verzucht zijn VVD- collega Blauw. „Ik heb al een tas vol." De boerenorganisaties ontmoe ten ook wel enig begrip aan het Minister van Aartsen zal waarschijnlijk geen concessies doen die het hart van zijn sane ringsplan raken. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Binnenhof. En niet alleen bij op positiepartij CDA. Minister Van Aartsen (VVD, Landbouw) wil in twee etappes fors het mes zetten in de varkensstapel. De boeren moeten volgend jaar vijftien proeent van hun dieren inleve ren en in 2000 nog eens 10 pro cent. Maakt samen 25 procent. Of eigenlijk 23,5 procent, als de (gedeeltelijke) vrijstelling voor milieuvriendelijke boeren van Jiet totaal wordt afgetrokken. Harde klap „Die klap is te hard", oordeelt PvdA-Kamerlid Huys en met hem een meerderheid in de Ka mer. Veel bedrijven zullen het loodje leggen. Huys trekt zelfs een vergelijking met de teloor gang van vliegtuigbouwer Fok ker. De komende jaren staan er zo'n 13.000 arbeidsplaatsen op de tocht, hebben de onderzoekers van CPB en LEI-DLO becijferd. Daar zou tegenover staan dat de sector als er niets gebeurt tot 2010 zelfs 20.000 banen verliest. Al zet WD-Kamerlid Blauw vraagtekens bij de hardheid van dat laatste cijfer. Om alles nog eens goed op een rijtje te kunnen zetten, houdt de Kamer vandaag een hoorzitting waarvoor alle mogelijke betrok kenen zijn uitgenodigd, van Na tuur en Milieu tot en met het Ne derlands Verbond van Platte lands Vrouwen. Eind november volgt dan de behandeling van het wetsvoorstel in de Tweede Kamer. Verwacht mag worden dat Van Aartsen in dat debat wat water bij de wijn zal moeten doen, zon der echt in de problemen te ko men. Daarvoor bestaat in de Ka mer te veel begrip voor zijn be langrijkste doel: een kleinere, diervriendelijker varkenshoude rij die het milieu niet zo belast en minder kans loopt op een nieuwe varkenspest-epidemie. Kleine puntjes Cruciaal daarbij is dat de Raad van State volgens ingewijden in grote lijnen instemt met de plan nen. Alleen op kleine puntjes zou de nieuwe wet volgens dit ad viescollege moeten worden aan gepast. Daarmee lijkt de critici een belangrijk juridisch argu ment - kun je een varkenshouder zomaar aanpakken die zich al tijd netjes aan de regels heeft ge houden? - uit handen geslagen. Waarschijnlijk kan de minister daarom in de Kamer volstaan met de tactiek die hij begin dit jaar ook in het debat over de nieuwe mestwet volgde: conces sies doen die best fors lijken, maar het 'hart' van zijn voorstel niet raken. Mogelijk schuift hij met de in gangsdatum, zodat de plannen niet eind volgend jaar, maar pas enkele maanden later worden ingevoerd. Of hij toont zich be reid iets minder fors te snijden in de varkensstapel: 20 procent in plaats van 23,5 procent. Ver der kan het aantal 'voorlopers' dat minder hoeft in te leveren, nog een beetje worden uitge breid. Hoeveel van dit soort aanpassin gen noodzakelijk is, hangt af van de toonhoogte van de Kamerle den. Daarbij moet worden be dacht dat zowel Huys als Blauw hebben aangekondigd het parle ment na de verkiezingen van volgend jaar te verlaten. Zij zijn als landbouw-woordvoerders dus niet meer afhankelijk van de steun van de actieve boerenlob by- Libertel Regiovoordeel: alle lokale telefoontjes voor half geld. Standaard bij uw Libertel Personal abon nement hoort nu Regiovoordeel. Daarmee belt u - overal in Nederland - iedereen in de regio tijdens de Piekuren voor slechts f 0,75. Dat is de helft van het nationale Piektarief. Bovendien is de aanschaf van een Personal abon nement op 't beste GSM netwerk (onlangs getest door onafhankelijk keuringsinstituut KEMA) tot 17 november extra aantrekkelijk. Dan krijgt u de eerste 3 maanden f 33,33 per maand retour op de factuur. Dat praat weer extra voordelig. Oslo (ap) - Om de armoedecy- clus te doorbreken die hon derden miljoenen kinderen er toe dwingt te werken, moet de wereld nu beginnen geld te in vesteren, pat zei de Noorse premier Kjell Magne Bondevik gisteren bij de opening van het gedeelte van de deze week in Oslo gehouden con ferentie over kinderarbeid waar bij ministers van de 41 deelne mende landen vertegenwoordigd zijn. Bondevik zegde 200 miljoen Noorse kroon (bijna 55 miljoen gulden) toe. poel van de door Noorwegen in samenwerking met het VN- kinderfonds UNICEF en de VN- arbeidsorganisatie ILO belegde Bagdad (afp/rtr) - De Iraakse ren besloten alle Amerikaans! van de VN-commissie die toe: ning. Washington sprak in een reactie van een 'onaanvaardbare' stap. De Iraakse vice-premier Tareq Aziz verklaarde voor de Veilig heidsraad dat de maatregel is ge nomen uit 'woede' over het door gaan van de internationale sanc ties tegen het land. „Wij hebben besloten niet meer te handelen met diegenen die de Amerikaanse nationaliteit heb ben binnen de VN-commissie," zei de regerende Revolutionaire Commandoraad, die onder lei ding van Saddam staat, gister dag in een verklaring. Bag dad liet weten niet de betrekkin gen met de Verenigde Naties te willen verbreken. De economi sche strafmaatregelen, die Irak in een vergaand isolement hebben gebracht en de bevolking aan de bedelstaf, werden in 1990 inge steld na de Iraakse invasie in Koeweit. De vijf Amerikaanse commissie leden dienen over maximaal een week Irak te hebben verlaten, rak 'heeft besloten op construc tieve wijze te blijven samenwer- Den Haag (anp) - De Ne derlandse zaakgelastigde in Paramaribo heeft giste ren, samen met de Ameri kaanse ambassadeur, de twee mannen bezocht die eerder deze week om be scherming vroegen bij de Nederlandse en Ameri kaanse ambassade. Het is de bedoeling dat de di plomaten ook de andere ar restanten bezoeken. De Suri naamse regering heeft Ne derland en de Verenigde Sta ten toegezegd dat zij hier voor toestemming hebben. Dat heeft minister Van Mier- lo (Buitenlandse zaken) gis teren meegedeeld na een ver trouwelijk overleg met de Tweede Kamer over de ge beurtenissen in Suriname. De mannen die bij de ambas sades om bescherming had den gevraagd, korporaal Hoepel en de burger Baha- reea, maken het goed, aldus de minister. Hij zei 'absoluut geen spijt' te hebben dat de ambassade Hoepel heeft la ten gaan. 1 r Bel voor meer informatie over het voordeligste en makkei jkste GSM abonnement van Nederland gratis - Libertel 0800 05 60. Daar kunt u ook terecht voor de dichtstbijzijnde verkooppunten. Nieuw: Liber tel nu ook bij alle Megapool vestigingen. Bent u al Libertel abonnee en heeft u vragen, bel dan mobiel 117 Alle genoemde prijzen zijn incl. BTW- Op je leven geschreven. Jor Bert Ummelen ashington - Een dieprode 'Per' montere marsmuziek, aientwintig saluutschoten: •hinas nieuwe sterke man tang Zemin is gisteren in ashington geen diplomatie- e eer onthouden, en half uur duurde de ceremo- e voor het Witte Huis, waarmee mepkaans-Chinese top werd Pend. Een gebeurtenis die a veel Amerikanen herinne gen opriep aan de fameuze bij- °msten van eerdere presi- en en Sovjet-leiders in de ja- van de Koude Oorlog. En ja- 'a„v,ei mt een 'hotline' tussen ashington en Peking. H d v d g ti Si b g A b V ti h r d

de Stem | 1997 | | pagina 4