Of Je Worst Lust? Boeren willen windmolens op erf Eerste scheur in bestuur Kust VW Hervormt Het slimste jongetje mag niet meespelen Halt verrast politie met taart DE STEh Noodlokaal voor peuterspeelzaal Pippeloentje uit Zuidzande Zwincollege wandelt in mars voor Amnesty SPORT IN HET KORT UITSLAGEN Oostburgs dilemma: 'Uniek landschap behouden of kiezen voor schone energie' DE STEM ZEELAND 150 GRAM HALEN 100 GRAM BETALEN Bedrijfstennis Hulst Bedrijfstennis Terneuzen Kaartingen Koersbal Schietingen Hengelen Gaaibollen Kersvers bestuurslid stapt op Vruchtbaar KAATJE JANS DONDERDAG 30 OKTOBER 1997 Q APOSTELBROOD (DUS 50 GRAM GRATIS) "JF Gaat u mee naar de Ardennen? Zulke heerlijke worst heeft u nog nooit geproefd. Of liever gezegd; natuurlijk gerijpte cervelaat zonder kunstmatige smaak stoffen. Deze week Apostelbrood in de aanbieding. Een zeer fijne cervelaat met papiertjes. Geloig van do 16 t/m wo 29 okt Sluis-Aardenburg - De CDA-fractie in de gemeenteraad van Sluis-Aardenburg voelt zich misdeeld èn gepasseerd. Onder het motto 'een leuk spel letje waaraan het slimme jon getje van de klas niet mocht meedoen' hekelt de partij een gezamenlijke notitie van WD, PvdA en Lijst Rammelaere over plannetjes en suggesties voor de verdeling van een dikke mil joen gulden. Dat geld heeft Sluis-Aarden burg over van de rekening 1996, zoals dat in gemeentelijk jargon heet. In de algemene beschouwingen bij de begroting 1996 herinnert het CDA er fijntjes aan dat alle fracties bij monde van burge meester C. van Liere is ge vraagd om een 'opzetje' voor de besteding van dat miljoen. Maar in de commissie Finan ciën, zegt het CDA, heerst ver volgens stilte met de toevoe ging dat bespreking volgt in het overleg tussen de fractievoor zitters. „Vervolgens blijkt ineens een gezamenlijke notitie van de drie overige fracties te circule ren zonder dat het CDA daarbij betrokken is. Op de kleuter school kon je dat ook meema ken. Een leuk spelletje, waar het slimme jongetje niet aan mocht meedoen..." 'Kinderachtig of machtsden ken?' vraagt het CDA zich af. De partij kiest vooralsnog voor het eerste. Want: „Want dat kun je overgroeien. Machtsden ken zou voor onze gemeente wel bijzonder slecht zijn." Poule A: Kaatje Jans Axel-Fer- mont Terneuzen 6-2, Fermont Terneuzen-Groeneveld 1-7, Bosschaert-Noens Axel 8-0, Zaman Sport-KCS 8-0. Poule B: Reynaert-Cretex 6-2. Poule C: Het Bonte Hert-Stuntmarkt 2 7-1. Poule D: Bun-Roctus 3-5. Poule E: Rabo Hulst 2-Ge- meente Axel 0-8, Ella's-HAS 3 0-8, Cerestar-DCS 5-3, Wabe- ko-Eurogroen 4-4, Dico-Rabo Kloosterzande 3-5. VROUWEN Poule 1: Baronie-Everling 4-0, Blokkade-De Kort 4-0. Poule 2: Van Driel-Vervaet 2-2, Tim merman-Leeuw 2-2. Poule 3: Fourty Love-Jearitoha 4-0, Van de Zeijst-Jansen 4-0. Pou le 4: Van Steenberge-Van de Starre 0-4, De Diesels-'t Lage Netje 1-3. Poule 5: Loof-CIS 4- 0, Schepnet-Stroopie Likkers 4-0. MANNEN Poule 1: Bleyenberg/Bleyeij. berg/Epskamp-Veraart/Kom. mers 4-2. Poule 2: Van den Al. ker/Van Tiel-Oppeneer/Vaj Damme 4-2. Poule 3: Non. wen/Cobben-Deij/Edwards van Muyen 6-0. Poule Heye/Antheunis-Audenae- rd/Van Dijk 0-6, Heyman/Fi. lippo-Geuze/Van den Akker? 4. Poule 5: Den Haan/Koole- Kort/Deij 4-2, Van Slegteir horst/Van Duysse-Wij. land/Oostvogels 3-3. Poule Bac/Van Hemert/Schippet. Van de Zeijst/Van de'Staal 0-( Doolaard/Veregge—Van Tricht/De Kraker 4-2. Poule l; d'Hauw/Verschelling-De Reus/Van de Staal 4-2. Poule I; Meyer-Dobbelaar/Gelissen 1. 5. Poule 9: BC'95-Steenbak- ker/Van Doeselaar 4-2. BEDRUFSCOMPETITIE Poule 1: Smit Promotion-Star Travel 3-5, Edcon-Electron 2- 6. Poule 2: Botega-HCG 1 2-6i Proverko-De Bomvrije 5-3, Poule 3: Kint-HCG 2 6-2, Delp. hy-ISM 4-4. Poule 4: Marine Service-Bachte Dieke 6-2,8 In de Olie-Verschelling/Haak 5-3. Terneuzen -revende competitie wedstrijd Bridgeclub Luctor. Groep A: 1. Ramondt/Lichteveld, 2. Koopman/De Jonge, 3. De Rid der /Van Loon. Groep B: 1. Kint/Vermunt, Van de Bulck/Van Leeuwen, 3. Van de Dries/Verschel ling. Groep C: 1. echtpaar Otto, 2. Reedijk/Buys, 3. Klap/Verlinde. Sas van Gent - Competitiewed strijd Bridgeclub Sas van Gent. Groep A: 1. Mijnsbergh/Van Rijn berk, 2. echtpaar Delaruelle, 3. Lie/Stevens en Claeyssens/Stevens. Groep B: 1. Detand/Van Goethem, 2. Kalfsvel/Sijnesael, 3. Van Bam- bost/De Vries. IJzendijke - Zaal Les Amies vijfde competitiewedstrijd Bridgeclub IJ zendijke: 1. Zwartelé/Van Water schoot, 2. Buize/Van Damme, 3. Van de Vlies/Willemsen. Axel - Kaartclub Ons Genoegen derde competitiewedstrijd. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. I. de Deijn, 3. E. van Bunderen. Jokeren: 1. T. Am- brosini, 2. J. Riemens, 3.1. Riemens. Tussenstand bieden: 1. H. Borgt 141 punten, 2. Th. Bolssens 140, 3. A. Scheele en M. Kaijser 131 punten. Tussenstand Jokeren: 1. J. Riemens 83 punten, 2. T. Ambrosini 81, 3. W. van Smaalen 79 punten. Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak met 43 personen. Bieden: 1. A. van Dijk, 2. R. Michielsen, 3. H. Dan- kaert. Jokeren: 1. L. Zwaans, 2. P. van Tiggelen, 3. A. de Poorter. Koewacht - Zaal De Lange Akkers met 33 personen. Bieden: 1. J. van Hove, 2. J. Verstraeten, 3. A. de Koster. Jokeren: 1. M. Buijs-Van Damme. Zuiddorpe - Kaarting met 16 perso nen. Bieden: 1. L. Boereman, 2. M. Verheghe, 3. M. Wille. Axel - Zaal Gregoriuscentrum met 28 personen. Bieden: 1. A. van Gink, 2. W. de Waele, 3. J. van Aarts. IJzendijke - Zaal Les Amies met 46 personen. Bieden: 1. Herman Prins, 2. Johan Vercruysse, 3. Adrie Ver- helst. Jokeren: 1. Agnes Patijn, 2. Marie Impens, 3. Hetty van Eeden. Westdorpe - Zaal Concordia met 34 personen: 1. L. Knuyt, 2. A. Plas- schaert, 3. E. Buysse. Clinge: Gemeenschapscentrum Malpertuus met 44 peiisonen. Bie den: 1. Ch.Antheunis, 2. W. Sorber 3. A.v.Hoije. Winnaars extra prijs 1. A.v. Hoije, 2. mevr. Lernout 3, R. d'Hooghe. Hulst: De Blaauwe Hoeve met 62 personen. Bieden: 1. J. de Saeger, 2. A. Jansen, 3. A. de Clerck. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof met 27 personen: 1, R. van de Velde/A. de Waal, 2. G. Cornelis- sens/A. de Gucht, 3. H. Baert/L, Ivens. Nieuw-Namen - Zaal De Kauter, eerste wedstrijd KBO: 1. J. van Mol/A. van Ecken, 2. G. Pauwels/I van der Heyden, 3. H. de Maeyer. Tweede wedstrijd: 1. M. de Weyn/B de Vrieze, 2.1. Rogiers/A. Noens, 3. M. van Dam/L. Pluim. Koewacht - Zaal De Vlaisschaard met 20 personen: 1. J. Verbrae- ken/A. de Windt, 2. J. Suy-M. d' Hondt, 3. Ch. Wijnacker/M. Saman. Westdorpe - Zaal Concordia met 17 personen. Mat 1: 1. F. Verhoosel/R. van Hecke, 2. C. de Smet/A. Dob belaar. Mat 2: 1. A. Janssens/A, de Pachter, 2. W. Kalle/G. Spuesens. Ossenisse - Hof ter Nesse met 9 per sonen: 1. A. Rottier/M. Radema- kers-Warrens, 2. M. de Maat-De Waal, 3. E. de Maat/M. de Waal- Cambeen. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, schie ting voor bejaarden met 24 perso nen. Hoge vogel en eerste zijvogel: E. Fierens, tweede zijvogel: Th, de Caluwé, Grootste aantal (6): E, van Croiienburg. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 18 personen. Hoge vogel: M, Suy, eerste en tweede zijvogel: M, van Hoecke. Grootste aantal (5): P. van Geenen. Ossenisse - Hof ter Nesse met 21 personen. Hoge vogel: P. Neve, eer ste en tweede zijvogel: A. Verhoe ven, grootste aantal (6): A. Aert- geerts. Axel - De hengelsportvereniging GOA uit Axel hield de derde zee- hengelwedstrijd voor het kam pioenschap. Er werd gevist in de Westerschelde nabij de Eendracht- polder. Er namen 30 personen deel, Uitslag: 1. P. den Engelsman 50 centimeter, 2. F. Strooband 35,3.E, Spiessens 34, 4. D. Bertram 30,5.0, Rammeloo 29, 6. G. van de Voorde 16, 7. L. Audenaerde 15, 8. F. Lip pens 11, 9. R. de Wolf 6, 10. M.de Wit 6 centimeter. Ossenisse - Hof ter Nesse met 17 personen. Rechter ziivogel: W. Ser- rarens-Wentzler, linker ziivogel: J. Schenkels, grootste aantal (10): A. Remijn. Van onze verslaggeefster Breskens - De malaise rond de Kust VW is nog niet ten einde. Nog geen week na de verkiezing van een nieuw bestuur van de Kust WV-afdeling Breskens is het eerste bestuurslid al opge stapt. D. Kersten uit Hoofdplaat zat na mens de branche-organisatie Ko ninklijke Horeca Nederland (KHN) in het achtkoppige be stuur onder voorzitterschap van P. Tazelaar. Maar KHN heeft de manier waarop dit bestuur vorige week donderdag is gekozen, laten on derzoeken door juristen. KHN is tot de conclusie gekomen dat de ze verkiezing niet rechtsgeldig is verlopen en niet volgens de richt lijnen van de statuten heeft plaatsgevonden. KHN-woord- voerder J. van Harn meldt dat Kersten daarom zijn bestuurs functie heeft opgezegd. Volmachten „Tijdens de ledenvergadering vo rige week donderdag waren 22 leden aanwezig. Om een nieuw bestuur te kiezen, waren echter 71 stemmen nodig. De aanwezi gen hadden echter in totaal 72 volmachten bij zich om alsnog een bestuur te kiezen. Maar vol gens de statuten van de Kust VW mag je als lid maar 1 volmacht meenemen naar een vergadering, anders is de verkiezing niet gel dig. In Breskens hadden de mees ten aanwezigen meer dan één volmacht bij zich. Het huidige bestuur is dan ook niet rechtsgel dig gekozen," aldus Van Harn. Niet alleen de KHN maar ook een branche-organisatie als de Re- cron staat niet achter het huidige bestuur van de afdeling kens. De voorzitter van de Et- VW opgezegd. Omdat hij enkel vertrouwen meer heeft ii de gang van zaken. Zijn organi satie en ook KHN, Vekabo ei Op de maandelijkse exposi vrijetijdskunstenaars in de gerzaal van het stadhuis inj van Gent, is het komend w de werk te zien van Johan, Esther van Waes. Drie lede hetzelfde Heikantse gezin, echter alle drie met versch technieken naar buiten tre Johan (62) stelt aquarellen toon, Ria (60) exposeert me notype, een grafische techr dochter Esther (33) met ba Door Ronald Verstraten Dat de planken van het oude kiel eens dienst zouden doen als kunsta: geen van de Hulster Karmelietessen nen vermoeden. Vakkundig getim geschilderd, vormen ze de achterg aquarellen, monotypes, batik e kunstvormen. „Hier is het eigenlij nen," zegt Johan van Waes. Tot voor twee jaar had hij een aaml drijf aan de Julianastraat in het Oo: svlaamse Heikant. Het bedrijf staat geur van geschaafd hout prikkelt ne mermansoog, maar Johan is gesto gewerkt, misschien té hard," zegt h hij het werk aan zijn broer over. Ze hij en zijn vrouw Ria hun eigen ter ven en kunst. „Als aanloop naar 'veel vrije tijd', hl mag heten, vut of pensioen, zijn we - jaren geleden gaan nadenken over we later wat mee konden doen. W dat je dat beter vantevoren kon wanneer de tijd daar is." Dat die tijdsbesteding kunstzinnig werd, is niet zo verwonderlijk, we| waren altijd al creatief bezig. ,Ik tekende altijd. Dat is al op school in gang gezet. Daar kreeg je sen. En later ben ik daarin blijven f zegt Johan. Het atelier staat helemaal achterit; Veel glas, veel wit, een kunstzinnig! laar die de vier elementen vertegefj aarde, vuur, lucht, water. Gebrand glas (van Ria) absorbeert het zonlic: het in vuurrode en donkere tinten naar binnen, waar elk plekje aan c ingenomen door het resultaat van te zien zeer vruchtbare jaren. Esther, secretaresse aan de Katho? versiteit Brabant in Tilburg, is e maar haar werk staat prominent van haar ouders. Van de vijf kinder enige die in de artistieke voetspore ouders trad. Of toch ook weer niet Zoon Steven, die in 1989 om het le bij een noodlottig ongeval in de was ook creatief, onder andere me techniek. Het verlies van hun zoon heeft hur tekend, maar ze vinden steun in hu oefening. „Door zo'n geval wordt t leen een hobby, maar ook een leven Door Jeanette Vergouwen Zondagnamiddag, de binnen stad van Terneuzen ligt er stil bij. Hier en daar een ver dwaalde toerist die het maar niets vindt dat de winkelde uren dicht blijven. De zon priemt haar laatste verwar- is-eiiö. ue vuurziuei vcui uc .lij i t cron,A.Boomert, heeft inmiddels stralen tussen de wol- zijn lidmaatschap van de Kust en door ten door. n de Grote Kerk heerst een tenuwachtige drukte. Vocalis- en en instrumentalisten zoe ten hun plaats op. De repeti- MKB streven naar een branche tie, waarbij alle uitvoerders gerichte VW voor heel Zeeuws- Vlaanderen en kunnen zich niet vinden in de opstelling van W huidige Kust VVV-bestuur. Voorzitter Tazelaar van de Kust VW benadrukt dat hij graag ver tegenwoordigers van deze bran che-organisaties in zijn bestun had gehad. „Wat ons betreft staat de deur wijd open. We willen n# Hervormde Cantorij bestaat liever dan met z'n allen een op lossing zoeken voor de problem® die nu spelen. De afdeling Bres kens heeft duidelijke beleidsuit gangspunten op papier waar we de komende tijd mee aas de slag kunnen en dan is het jam mer dat sommigen hier niet aas mee willen werken. Wij willen® ieder geval met hen samenwe' ken." Notaris Volgens Tazelaar was tijdens ledenvergadering een notari aanwezig om erop toe te zien alles rechtsgeldig zou verlop® „Ons bestuur is volgens de nota ris op een juridisch correcte ffl'j nier gekozen dus ik neem aan alles goed is geregeld." aanwezig zijn, moet duidelijk naken dat iedereen er hele maal klaar voor is. Het jubi leumconcert van de Hervorm- Cantorij van Terneuzen moet klinken als het luiden van Engelse klokken. wintig jaar en dat willen diri gent en oprichter Arie Karreman !n. "e koorleden vieren met een ajzonder Engels getint concert. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Bureau Halt (Het Al ternatief) Zeeuws-Vlaanderen ver raste de politie in Hulst, Oostburg en Terneuzen gistermorgen met taart. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Oostburgse gemeen tebestuur zet zo snel mogelijk een noodlokaal neer voor de peuters in Zuidzande. Dit is noodzakelijk om dat de huidige huisvestiging van peuterspeelzaal Pippeloentje in het voormalige dorpshuis niet aan de minimale eisen voldoet. Het gebouw is onveilig, sterk verouderd en de verwarming doet het meestal niet. Wethouder C. Bolijn kreeg gisterochtend tijdens de commissie Openbare Werken groen licht van de commissieleden. Hij mag zo snel mogelijk noodunits neerzet ten zodat de peuters en ook de leidsters verantwoord de winterperiode doorko men. Daarnaast gaat het college van B en W de mogelijkheid bekijken om een nieuwe peuterspeelzaal neer te zetten. Dit heeft tot gevolg dat het voorstel om 343.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verbouwing van de gymzaal in Zuidzande tot multifunctioneel centrum wederom is teruggetrokken. Raadsleden J. Provoost (WD), F. Baarends (D&T), A. Verhage (D66) en W. Verplanke (Pv dA) maakten geen bezwaar tegen het ge geven dat de tijdelijke oplossing voor de peuterspeelzaal een stuk duurder zal uit vallen dan het huidige budget van bijna 3,5 ton. Of de gymzaal nu nog op dezelf de manier wordt aangepast als in het huidige voorstel staat, is volgens wet houder Bolijn nog niet zeker. „Dat zullen we de komende weken bekijken." Bolijn vervolgt dat er geen oplossing is voor alle partijen. „Muziekvereniging Veronica gaat als enige niet akkoord met onze plannen, hoezeer we hun ideeen hebben geprobeerd te verwerken. We hebben met alle groepen en instanties (veertien, red.) alle plannen nauwkeurig doorgelopen en er is gewoon geen oplos sing te bedenken waar iedereen tevreden mee is. Dit heeft tot gevolg gehad dat de verbouwing al maanden is vertraagd en de peuters geen fatsoenlijke opvang heb ben," aldus Bolijn. Het bestuur van Pippeloentje was giste ren ook aanwezig tijdens de commissie vergadering. Het bestuur reikte het col lege namens de ouders van de peuters tientallen brieven aan waarin wordt ge meld dat de huidige situatie niet langer kan. W. Verplanke (PvdA) pleitte nog maals voor een geheel nieuwe locatie voor de peuterzaal. B en W gaan nu se rieus met deze mogelijkheid aan de slag. Van onze verslaggeefster Oostburg - Evenals de twee voorgaande jaren nemen leer lingen van het Oostburgse Zwincollege zaterdag deel aan de mars ter herdenking van de bevrijding van West-Zeeuws- Vlaanderen in 1944. Van Oostburg tot Knokke kun nen leerlingen van de derde klas en hoger meelopen. Zij zoeken bij familie en bekenden naar spon sors die hen voor de te lopen kilo meters willen betalen. Dit jaar komt de opbrengst van de spon soractie ten goede aan Amnesty International. Die organisatie voert dit jaar ac tie ten behoeve van vluchtelingen in de hele wereld. De leerlingen worden vooraf geïnformeerd en voorbereid op deze vijftien kilo meter lange mars. Alle deelne mende leerlingen ontvangen een certificaat. De drie leerlingen die het hoogste bedrag weten in te zamelen, worden beloond met een vliegreis boven West- Zeeuws-Vlaanderen. Aangezien de mars dit jaar in het weekend valt, hebben veel leer lingen elders verplichtingen. Dat betekent dat er nu minder mee doen. Toch rekent rector Hoek van het Zwincollege erop dat ruim honderd leerlingen en me dewerkers meelopen. Daarnaast kunnen ook ouders en familie zich bij de groep aansluiten. De opbrengst van de sponsoractie wordt om 12.45 uur aan verte genwoordigers van Amnesty In ternational overhandigd. Dit vindt plaats op de Markt in Oost burg. Aansluitend wordt daar vertrokken richting Knokke. (ADVERTENTIE) Aanleiding voor de traktatie was de 125e cliënt van het bureau dit jaar. Halt deelt alternatieve straffen uit aan jonge plegers van kleine overtredingen, jon geren van tussen de twaalf en achttien jaar. De wethouders P. Weemaes (Hulst), A. Stahl-Hemelsoet (Terneu zen) en L. Cuelenaere (Oostburg) over handigden de lekkernij. „Ik wil de politiemensen op deze ma nier een compliment geven," zegt R. Dekker, coördinator van Halt Zeeuws- Vlaanderen. „Het is voor een agent geen heldendaad om iemand op te pakken die een anten ne van een auto heeft vernield. Vorig jaar heeft de politie in totaal 112 jonge ren doorverwezen. Nu zitten we daar al boven en het jaar is nog niet eens voor bij." Het bureau straft jongeren voor kleine delicten, zoals het ingooien van een ruit, fietsendiefstal en vechtpartijen waar geen bloed aan te pas komt. „Ik zoek een straf die te maken heeft met de wandaad. Onlangs had een jongen drie jonge boompjes vernield. Hij moest toen van ons een paar uur voor de plantsoenendienst werken. Bovendien hebben we een gesprek met de ouders en moet de dader de schade vergoe den," aldus de coördinator. Het bureau in Zeeuws-Vlaanderen bestaat inmid dels vijf jaar. Wethouder Weemaes van Hulst (rechts) en politie-agent Van Opdorp verdelen de taart van Bureau Halt. foto camile schelstraete Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Oostburgse gemeentebestuur heeft de deur voor boeren die een windmolen op hun erf wil len neerzetten nog niet de finitief dichtgeslagen. Burgemeester G. Noordewier be loofde gisterochtend tijdens de commissie Planologie dat de ko mende weken de locaties van de huidige vijftien aanvragers in kaart worden gebracht. Er wordt bekeken of de plaatsing van windturbines in het landschap past. Ook worden de economi sche voordelen voor de aanvra gers en de gemeente op een rijtje gezet. Noordewier zal daarbij ju ridisch advies inwinnen. Nummer Een Tijdens de commissie werd de ge meentelijke notitie windenergie besproken. Hieruit blijkt dat Oostburg in principe bereid is een groot windmolenpark bij Nummer Een neer te zetten, maar geen voorstander is van windtur bines op boerenerven. Het college stelt in deze notitie dat het her en der neerzetten van metershoge (vijftig a zestig me ter) turbines het open landschap te veel bederft. De aanvragers en ook Agrarisch West-Zeeuws- Vlaanderen en de Vereniging Zeeuwind maakten gisteren be zwaar tegen dit standpunt. De boeren De Martelaere en Flik- weert uit Groede maakten ge bruik van het inspreekrecht. Hun aanvraag voor windturbines loopt al heel wat jaren, maar zij hebben nog steeds geen uitsluit sel gekregen van de gemeente. „Mooi of lelijk is een relatief be grip," aldus De Martelaere. „Je moet met name kijken naar de economische voordelen van windenergie en dat zijn er heel wat. Eind vorig jaar hadden wij na het positief advies van deze commissie de hoop dat er snel een duidelijk beleid op de rails zou staan, maar uit deze notitie blijkt dat we nog geen stap zijn opge schoten. Dat is zonde van de tijd en wij zijn dan ook erg teleurge steld." Voorzitter van Agrarisch West- Zeeuws-Vlaanderen, J. Ramondt, maakte ook ernstig bezwaar te gen de notitie. Hij reageerde on der meer op het gegeven dat de gemeente Oostburg het stand punt van de provincie (gedepu teerde J. van Zwieten) opvolgt om bij Nummer Een een wind- park te bouwen. „Oostburg ver wijst meerdere malen naar het provinciaal beleid. Daaruit spreekt weinig animo voor klein schalige vormen van windener gie. Wij vinden het ontzag dat hieruit blijkt voor de bij monde van gedeputeerde Van Zwieten verwoorde provinciale inzichten ontroerend. Dit gemeentelijk res pect is meestal niet zo groot." „Maar het provinciaal beleid is nog niet definitief en de gemeen te Oostburg kan haar opvattin gen over windenergie nog inbren gen. Wij constateren zelfs dat het college van GS kleinschalige vor men van windenergie-opwekking (nog) niet heeft uitgesloten. Er wordt zelfs bij de ZMF een land bouwkundig project gesubsidi eerd waarbij deze kleinere vor men van windenergie worden ge stimuleerd. Er is bij de landbouw grote behoefte aan alternatieve vormen van inkomensvorming en windenergie kan hierbij heel be langrijk zijn." 'Geen oerwoud' De commissieleden toonden zich geen voorstanders van een 'oer woud van windmolens', maar ook zij slaan de deur voor windmo lens op boerenerven niet dicht. J. Provoost (WD) en A. Verhage (D66) stelden wel dat het college een duidelijke streep moet trek ken als het gaat om het aantal aanvragers. „We moeten goed be kijken wat de mogelijkheden van de huidige vijftien aanvragers zijn, maar daarna moet de deur op slot," aldus Provoost. W. Ver planke (PvdA) was bijzonder te leurgesteld in de notitie. „Er is niks nieuws onder de zon en de notitie is daarnaast niet volledig, onze fractie vindt dat het college het huiswerk overnieuw moet doen." F. Baarends (D&T) sloot zich aan bij Verhage en Provoost. Dilemma Noordewier benadrukte dat de gemeente nog steeds voor een di lemma staat. „Dit unieke land schap intact houden of kiezen voor schone energie. We gaan nu de situatie van elke aanvrager af zonderlijk bekijken en binnen twee maanden wordt dit onder werp wederom in de commissie Planologie besproken." Een van de eerste 'boeren'windmolensin oktober 1991 geplaatst aan de Sasputsestraat in Schoon- dijke. archieffoto camile schelstraete Voor hetzelfde geld haal je 't vers bij Kaatje. GENTSESTRAAT 6, HULST. PASSAGE 1. AXEL

de Stem | 1997 | | pagina 20